Gondolatok

Több
19 éve 8 hónapja #238360 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
jó, csak írtam egy gazdag embert. bárki mást is írhattam volna

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238359 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off:Hát sztem nem is akar nagyon adakozni. :lol:

de ne bonyolódjon politikai jellegű témába mert az tabu tudtomma a fórumon.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238358 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: De jó, neked, te ellentudsz állni egy jó könyvnek... Én csak ha nincs rá pénzem. Ez van. :roll:

Cala: Ezzel nem értek egyet. Senki sem tud mindenkinek segíteni, bármennyire akarunk (még az Egyesült Államok elnöke sem). De ha nincs saját kereseted, nincs miért hazudni. Hiszen senki sem róhat meg érte. Ha pedig épp van pénzed, akkor is, neked is élni kell valamiből. Lehetsz őszinte, vagy becsületes, vagy hívd aminek akarod, úgy is, hogy neked is marad pénzed. Például ha sok pénzem van, több amire szükségem van, akkor abból adhatok másnak, ha szüksége ven rá. De nem az összeset! Mert ha az összes pénzem odaadom, én miből élek meg? S így, hogy nekem is maradt, van rá esélyem, hogy még segítsek. S így őszinte is leszek, s segíthetek is még. S így leszel több az átlagnál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238351 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem a pénz olyan, amit szívesen nélkülöznék, de nem lehet. Nagyon sokszor elgondolkodtam, hogy milyen jó lenne, ha ez az egész nem alakult volna ki. (tudom, a pénz kialakulása elkerülhetetlen, mindig oda lyukad ki az ember, hogy kell, mert külyönben csalna mindenki. sajna túlságosan telhetetlenek vagyunk ehhez...)
Rabyn: egyetértek, én is úgy vagyok, hogy a szeretet és az őszinteség a pénznél is fontosabb, csak az a baj, hogy kevesebb esélyed van őszintén és pénz nélkül élned, mint pénzzel. De ha már pénzed van hazudnod is kell, ha nincs annyi pénzed, hogy mindenkin segíts. Ördögi kör... Ha nem hazudsz és a pénzedet őszintén odaadod másnak ugyanoda jutsz, őszinte leszel (ezzel több mindenkinél), de nem lesz miből élned, és így hiába vagy több az átlagnál, elveszel.
Arany középút? háát... Talán, ha annyi pénzed van, amennyi épp' kell, amennyi pont jó. Se' több, se' kevesebb. Ekkor talán még őszinte is lehetsz...

egyenlőre ennyi...
[size=9:2t4qc066](ez egy egyéves jubileumi hozzásólás volt )[/size]

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238303 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hűű Toma ez nemsemmi téma..
Inkább a Pénzhez szólnék hozzá mert a globaliáciohoz annyira nem értk..
mit is jelent a Pénz mint olyan? Nekem kb azt, hogy van miböl ennem, ruházkodnom és eljárnom ideoda. Mivel nem keresek még ezért nem én szabom meg mennyi pénzem van. Ha lenne saját keresetem akkor anyuéknak csak a kajára kéne adni, a többit én magam venném meg magamnak.. De hát nincsen.. Sokszor vagyok ugy, hogy azért nem megyek be egy könyvesboltba mert VAN pénz nálam és tudom, hogy elkölteném... Vagy amikor megyek az utcán és nézegetm a kirakatokat, hogy dejo lenne ha lenne pénzem mert ezt is megvehetném meg ezt is.. De inkább csóró vagyok és szeressenek magamért vagy gyűlöljenek magamért minthogy gazdag legyek, de ne legyenek hozzám őszinték az emberek..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238276 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
téma: Pénz, Globalizáció?

vélemények?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238248 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta: Pszichológus: bölcsész, aki öt év után diplomát kap.



A többivel (amit mondtál) nagyjából egyet értek, de ez (amit kiemeltem) nem egészen így van...(sztem)
Kétségtelen, hogy a pszichiáternek "nehezebb dolga van" a tanulmányait ill a munkáját is tekintve, de azért a piszchológust nem nevezném "egyszerűen" bölcsésznek... orvostudományi ismeretekkel rendelkezik (elvileg :D ) és klinikai esetekkel is foglalkozik...
[size=9:11jallnp]
(Eü-is vagyok, és csak e miatt foglaltam állást a témába)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238217 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gyógyszerek, amit pszichiáterek írnak fel: van, maikor VALÓBAN szükségesek. A depressziónak egyik jele, hogy vannak olyan hormonok, amik hiányoznak a szervezetből, vagy a szükségesnél jóval kisebb mértékben vannak csak. Normál állapotú embereknél megvan az a hormonmennyiség, ami egy depressziósnál nincs. ezzel azt akarom mondani, hogy nem a szervezettől idegen anyagok ezek, hanem eleve meglévő anyagok.

Ezt valahogy úgy kell elképzelni, mint amikor a cukorbetegek inzulint kapnak.

Természetesen nagyon fontos, hogy ne csak gyógyszerrel tömjék a beteget, hanem lelkileg is kezeljék. És elkiismeretesen, mert gyógyszerrel is, szavakkal is nagyon mellé lehet fogni...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238181 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pszichológus: bölcsész, aki öt év után diplomát kap. Tanácsot adhat, lelkisegélyt is, illetve különböző tanulmányoknál, kutatásoknál szakérthet.
A pszichiáter orvos, aki a rendes orvosi tanulmányai után az emberi psziché gyógyítására specializálódik. Van néhány jó, és van, aki teletömi gyógyszrrel szegény személyiségzavarost és egy életre tönkreteszi (az orosz maffia kedvelt eltüntető módszere).
A hajléktalanokkal viszont elsősorban szociális munkások foglalkoznak, aki a szociológusok egyfajta gyakorlati verziói, kifejeztetten a szociopata és más, társadalmilag hátrányos helyzetű emberekkel foglalkoznak (szegények, rokkantak, betegek, alkoholisták, hajléktalanok, prostituáltak stb.) Az ő munkájukat segítik a pszichológusok, elsősorban az esettanulmányok feldolgozásával, módszertani kutatásokkal és ritkán személyes tanácsadással foglalkoznak. A pszichiáterek pedig klinikai esetekben lépnek csak közbe, vagy köz- és önveszélyes elemeknél.
Ha már felmerült. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238156 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dínchamion írta: Csak mert bántsa a szememet: ugye mindenki tisztában van azzal, mi különbség van pszichológus és pszichiáter között? :roll:

Pszichológus meghallgatja az embereket és tanácsot ad, pszichiáter gyógyít, ha kell, gyógyszerrel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238153 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

trinkler/tornanrenawe írta: Szerintem amelyik pszichológus meggazdagszik, az megérdemli; nyilván az éjszátszós gazdag "semmi-bajom-nincs-de-rossz-nekem" típusú emberekből él meg; és ez így nagyon jól van :D
Még csak nem is etikátlan, sőt...
Egy pszichológus, mire praktizálhat, már 10 évet tanult...ne sajnáljuk már tőlük! ;)
Azt a szemléltet pedig, hogy "vagyunk mi és vannak mások/vagyok én és vannak mások" olyasminek tartom, amit minden ember kigyomlálhatna végre lelkének kiskertjéből (már akinek van ilyen :D ), mert azért ilyen trehány és azért lesz egyre trehányabb a világ körülöttünk.
Szegény unokáink, de nem irigylem őket... :roll:


asszem a psziholgus csak 5 évet tanul nem tizet.. És nemtom mennyit kell nekik fizetni.. Az enyémnek pl nem kell asszem..

Dín a pszihiáter írthat fel gyógyszert is..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238150 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csak mert bántsa a szememet: ugye mindenki tisztában van azzal, mi különbség van pszichológus és pszichiáter között? :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238132 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az unokáinkat én se irigylem, de azért nekik végsősoron ugyebár mégiscsak a mi gyerekeink lesznek a szülei... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238130 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
nocomment.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238128 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem amelyik pszichológus meggazdagszik, az megérdemli; nyilván az éjszátszós gazdag "semmi-bajom-nincs-de-rossz-nekem" típusú emberekből él meg; és ez így nagyon jól van :D
Még csak nem is etikátlan, sőt...
Egy pszichológus, mire praktizálhat, már 10 évet tanult...ne sajnáljuk már tőlük! ;)
Azt a szemléltet pedig, hogy "vagyunk mi és vannak mások/vagyok én és vannak mások" olyasminek tartom, amit minden ember kigyomlálhatna végre lelkének kiskertjéből (már akinek van ilyen :D ), mert azért ilyen trehány és azért lesz egyre trehányabb a világ körülöttünk.
Szegény unokáink, de nem irigylem őket... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238117 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panda írta:

olorin.papa írta: :x Másrészük meg jól meggazdagszik... :evil:

Azok biztos meg is érdemlik.

vagy nem... :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238116 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: :x Másrészük meg jól meggazdagszik... :evil:

Azok biztos meg is érdemlik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238113 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Léli írta:

Panda írta: (Jé, anyám is hajlékonynak mondja! :lol: Mert a hajléktalan túl bonyolult)
Ha valaki elkezd hajléktalanoknak segíteni, ill. próbál, nem lehet, hogy egy idQ után Q is bedilizik tQle? GyQzködni Qket, és elviselni a szövegeiket- akad, aki bírja? Van értelme egyáltalán segíteni?


Ha nem lennének olyaok, akik ezt kibírnák lelkileg, akkor nem lennének pszichológusok a világon. Merthogy ők ezt csinálják, hivatásszerűen. Bár többségük más kaliberű személlyel foglalkozik (szvsz), de a lényeg ugyanaz.


És aztán egy részük be is dilizik.


:x Másrészük meg jól meggazdagszik... :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238098 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léli írta:

Panda írta: (Jé, anyám is hajlékonynak mondja! :lol: Mert a hajléktalan túl bonyolult)
Ha valaki elkezd hajléktalanoknak segíteni, ill. próbál, nem lehet, hogy egy idQ után Q is bedilizik tQle? GyQzködni Qket, és elviselni a szövegeiket- akad, aki bírja? Van értelme egyáltalán segíteni?


Ha nem lennének olyaok, akik ezt kibírnák lelkileg, akkor nem lennének pszichológusok a világon. Merthogy ők ezt csinálják, hivatásszerűen. Bár többségük más kaliberű személlyel foglalkozik (szvsz), de a lényeg ugyanaz.


És aztán egy részük be is dilizik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237997 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta: Az alkohol nelkulozhetetlen a teli ejszakak tuleleseben (tenyleg!), viszont igy nem fogadjak be a szallasokra, ha agressziv, akkor kidobjak.


Ezt el tudom képzelni, Anyu/Rózsa azt mesélte, h. ők anno huszonévesként sátorozáskor még nyáron is egy kispohárka pálinkával kellett felmelegítsék magukat hajnali 4-kor... :P

Elgondolkoztam, h. nem fura-e kicsit, h. mi itt "felsőbbrendű lényekként" vitatkozgatunk erről-arról. :roll: De aztán arra gondoltam, h. alapvető emberi szemlélet, h. "vagyok én és a mások". :arrow: "Vagyunk mi és a mások". :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237996 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panda írta: (Jé, anyám is hajlékonynak mondja! :lol: Mert a hajléktalan túl bonyolult)
Ha valaki elkezd hajléktalanoknak segíteni, ill. próbál, nem lehet, hogy egy idQ után Q is bedilizik tQle? GyQzködni Qket, és elviselni a szövegeiket- akad, aki bírja? Van értelme egyáltalán segíteni?


Ha nem lennének olyaok, akik ezt kibírnák lelkileg, akkor nem lennének pszichológusok a világon. Merthogy ők ezt csinálják, hivatásszerűen. Bár többségük más kaliberű személlyel foglalkozik (szvsz), de a lényeg ugyanaz.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237993 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
(Jé, anyám is hajlékonynak mondja! :lol: Mert a hajléktalan túl bonyolult)
Ha valaki elkezd hajléktalanoknak segíteni, ill. próbál, nem lehet, hogy egy idQ után Q is bedilizik tQle? GyQzködni Qket, és elviselni a szövegeiket- akad, aki bírja? Van értelme egyáltalán segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237987 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estelio írta: Ez nem igen tartozik ide, csupán felháborodásom akarom veletek megosztani. az irodalom tanárunk szokása hogy a kötelező olvasmányokhoz készít egy feladatsort és rákérdze benne olyan dolgokra amire a fene nem figyel miközben a könyvet olvassa. és erre ad egy jegyet. na már most a drága csak ilyen dogákat irat velünk néha feleltet, esszét az egyáltalán nem írat.
tehát írsz vagy három négy ilyen dogát egy félévban amit természtesen csak pár hónappal később kapsz kézbe. és meglátod hogy a jegy jó nagy egy ****, anyázol is rendesen. de mindhiába a szemét tanár nem azt osztályozza le hogy mennyit tudsz hanem hogy hogyan olvastál el egy nyomorult könyvet. nem tudom jogos a felháborodásom?

jahát ilyet nálunk is csinált ilyet a tanár.. Sose láttam mért jó ez.. (nálunk a mániája a ki mondta kinek c. kérdés volt.). Ezzel nem tudsz mit csinálni

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237943 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Sirgon: az első fázissal már rendesen elkéstünk, ugyanis a jelenleg utcán élő emberek nagy része már a rendszerváltozás előtt is de facto hajléktalan és munkanélküli volt,...

Bármennyire is lerobbantak és öregnek látszanak, a nagy részük nincs tizenöt éve az utcán. Az utcalakóknak igen nagy a mortalitása, legtöbbje nem húzza tíz évig se. Abban igazad van, hogy még erősen képviselve van az a generáció, de sokan azért fenn tudták tartani magukat 5-12 évig, és csak aztán kerültek ki az utcára. Az utánpótlás folyamatos. Ezt apasztani soha nem késtünk el.

Felagund írta: És a probléma pont ott van, hogy nagy részük (Tisztelet a kivételnek :!: ) nem áldozat, hanem "tevékeny" részese volt a saját sorsa eképp alakulásának. Magyarán szólva már akkor is alkoholisták és notórius munkakerülők voltak,...

Persze erről írtam én is. Azért írtam valamivel jobb arányról; kevesekről, akik elindulhatnak fölfele; többségről, akik az akut ellátást veszik csak igénybe; és általában ember halászatról, ahol a reménytelenek tengeréből kell kifogni a halakat.
Igen az alkohol az egyik legerősebb faktor a hajléktalanná válás terén, éppen ezért akkor van esélyed megfogni, míg még nem lett hajléktalan, nem vesztette el az összes munkáját és családtagját. Nekem például van alkoholizmusból visszatért kollégám, aki legalább tizönöt húsz éve józan, mert ugye gyógyult alkoholista nincs csak absztinens.
De jópár rendkívül csekély képességü az életbe eligazodni képtelen ember is van, aki fokozatosan csúszott le.

Felagund írta: Én ugye a Lehel térnél lakok, és ott van egy szép nagy csövestanya az aluljáróban. Az Önkormányzat szépen kifüggesztett egy nagy papírt, rajta a hajléktalanszállók, címmel, üzemeltetővel, kapacitással. Ennek immár egy hónapja. A dolognak semmi haszna.
Lehet gondolkozni miért... :roll:

Köztudott, hogy a hajléktalanok utálják igénybevenni ezeket az intézményeket. És nem csak az italról van szó, hanem amiről írtam, a személyiség rapid leépüléséről és az elvadulásról. Képtelenek és nem is akarnak alkalmazkodni még a legegyszerübb szabályokhoz/normákhoz és egymáshoz se. A legtöbbet nem lehet beterelni zárt akolba, csak ha valami nagy bajuk van. Egy hajléktalan mint társadalmi és szociális lény is teljesen leépül, és ezen a legnehezebb segíteni.
Egyébként én éppen a Lehel térnél láttam nyáron nap mint nap egy csövest, akinél soha nem láttam italt, hanem mindíg a felszínen egy bolt lépcsőjén olvasott. Mindíg volt valami puha fedelü könyv a kezében, szinte csak az érdekelte. Vajon ő ki lehetett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237942 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez nem igen tartozik ide, csupán felháborodásom akarom veletek megosztani. az irodalom tanárunk szokása hogy a kötelező olvasmányokhoz készít egy feladatsort és rákérdze benne olyan dolgokra amire a fene nem figyel miközben a könyvet olvassa. és erre ad egy jegyet. na már most a drága csak ilyen dogákat irat velünk néha feleltet, esszét az egyáltalán nem írat.
tehát írsz vagy három négy ilyen dogát egy félévban amit természtesen csak pár hónappal később kapsz kézbe. és meglátod hogy a jegy jó nagy egy ****, anyázol is rendesen. de mindhiába a szemét tanár nem azt osztályozza le hogy mennyit tudsz hanem hogy hogyan olvastál el egy nyomorult könyvet. nem tudom jogos a felháborodásom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237938 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy erdekes eset, most tortent:
a hazunkban az otodikre befeszkelte magat ket hajlekony, de olyan budosek voltak, hogy a foldszinten egybol megutott a szaguk. Rovid uton kitettem oket, kertek, hogy ne, mert hideg az ejszaka (szerencsere mostanaban enyhebb). Elmondtam, hogy ne is remenykedjenek, amig ilyen budosek, mondtam nekik ket hajlektalanszallot (a nagyobbak kozul), az egyikrol meg nem is hallottak, a masikrol is csak az egyikuk de meg nem jart ott. Mondtam hogy ne este tizkor keressenek szallast hanem mar delelott es ha normalisan viselkednek, nem dobjak ki oket. Lehet enni, tisztalkodni, mosatni, meg zarhato szekreny is van a szemelyes dolgaik tarolasara.
Erdekes modon harom nap mulva ugyanott talaltam oket, de mar semmi szaguk nem volt, se a ruhajuknak, kozelrol sem. Igy hat hagytam oket aludni.
Rengeteg lehetosege van egy hajlektalannak, kizarolag a szandekan mulik, hogy ki akar-e torni vagy sem. Viszont megvan a maguk taradalma, annak a belso szabalyai, amiket nekunk nehez megertenunk es ebbe nem mindig fer bele az, hogy javitson a helyzeten. Az alkohol nelkulozhetetlen a teli ejszakak tuleleseben (tenyleg!), viszont igy nem fogadjak be a szallasokra, ha agressziv, akkor kidobjak.
Sokat tudnek meg meselni, boven megerne egy egesz estes teazast szociologus hallgatokkal vagy a temara erzekenyekkel kozuletek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237898 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panda írta: Én ezt a fiatalokra értettem, náluk szerintem igenis lehet így segíteni. Márhogy konkrétan egy esetben biztos, ezen nem látszott alkohol nyoma.


Az, meglehet, de a fiatalok vannak kevesebben.
Akiket én látok (nem keveset, mert a Lehel tér mellett lakok, ugyebár :D ) azok szinte kivétel nélkül 50 körüliek.
És a pia sose hiányzik mellőlük... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237884 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én ezt a fiatalokra értettem, náluk szerintem igenis lehet így segíteni. Márhogy konkrétan egy esetben biztos, ezen nem látszott alkohol nyoma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237881 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Panda: :shake:

Az eset sokkal egyszerűbb...
A hajléktalanszállón nem lehet inni... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237880 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem csak tokosodott agyú emberek hajlétalanok, az a gáz, hogy fiatalok is vannak! Tavaly karácsony előtt a Váci utcában koldult egy 20- 25 éves pasi, elkezdtünk vele beszélgetni. Árvaházban nőtt fel és nem tanult semmi szakmát. (Megjegyzem, ezt 10 percbe került kiszedni belőle.) Próbáltuk meggyőzni, hogy koldulás helyett menjen el valamit tanulni, vagy akár szórólapot osztogatni, erre az volt az ellenvetése, hogy akkor nincs ideje koldulni. :? Kisebb munkával elmagyaráztuk neki, hogy ha dolgozik, akkor nem kell koldulnia.

Felagund írta: Én ugye a Lehel térnél lakok, és ott van egy szép nagy csövestanya az aluljáróban. Az Önkormányzat szépen kifüggesztett egy nagy papírt, rajta a hajléktalanszállók, címmel, üzemeltetővel, kapacitással. Ennek immár egy hónapja. A dolognak semmi haszna.
Lehet gondolkozni miért... :roll:

A picológiában averzív kondícionálás néven ismert jelenség: megtanulja, hogy tehetetlen, és később meg se próbál változtatni, amikor lenne rá lehetőség. Maguktól eszükbe se jut, de egy- egy ilyen kisebb beszélgetés szvsz segíthet- de persze csak azoknak, akik a lelkük mélyén más életre vágynak.
Szerintem hasznosabb lenne a fiatalabbakkal foglalkozni, akiknek még van esélyük normális életre, az alkoholista öregek meg- bocs, tudom, ez nem a legemberbarátibb felfogás- úgyis meghalnak, nekik max kajaosztással lehet segíteni.

(Azokat nagyon bírom nemszeretni, akik a turistákkal teli helyeken csöveznek+koldulnak. Idegenforgalmi felfogás, akkor már inkább az aluljárókban tanyázzanak...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.499 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére