Gondolatok

Több
19 éve 8 hónapja #237871 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sirgon: az első fázissal már rendesen elkéstünk, ugyanis a jelenleg utcán élő emberek nagy része már a rendszerváltozás előtt is de facto hajléktalan és munkanélküli volt, csak a rendszer eldugta őket munkásszállókba, hogy azt lehessen mutatni a "romlott" Nyugat felé, hogy "Íme, ti imperialista elnyomók, nálunk nincs munkanélküliség, és senki sem alszik az utcán". (Az idősebbek gondolom emlékeznek a "közveszélyes munkakerülés" büntetőjogi kategóriájára ;) ). Aztán, ugye, a rendszerváltással megszűntek a munkásszállók, és ezeket az illetőket szépen kirakták az utcára, ahol ma is vannak.
És a probléma pont ott van, hogy nagy részük (Tisztelet a kivételnek :!: ) nem áldozat, hanem "tevékeny" részese volt a saját sorsa eképp alakulásának. Magyarán szólva már akkor is alkoholisták és notórius munkakerülők voltak, csak egyszerűen tettek róla, hogy ne tűnjön fel. Véleményem szerint az, aki önhibáján kívül kerül az utcára, az szerintem fel is tud állni. Persze szép apránként, de ha az elhatározás megvan benne, szerintem a módja is megvan rá.
Én ugye a Lehel térnél lakok, és ott van egy szép nagy csövestanya az aluljáróban. Az Önkormányzat szépen kifüggesztett egy nagy papírt, rajta a hajléktalanszállók, címmel, üzemeltetővel, kapacitással. Ennek immár egy hónapja. A dolognak semmi haszna.
Lehet gondolkozni miért... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237870 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok

trinkler/tornanrenawe írta: Csak én mint leendő segítő szakember, szeretnék hinni abban, hogy lehet segíteni; de minél többször voltam gykorlaton, annál gyakrabban kellett rájönnöm, hogy van, akin egyszerűen nem lehet segíteni...
És voltam már átmeneti hajléktalanszállóban, mint "segítő szakember" és tényleg: a legtöbben olyan "normákkal" érkeztek, amin nem lehet változtatni...mintha eleve el lenne rendelve, hogy ők hajléktalanok lesznek, és kész...

Hát igen, én két stratégiát ismerek ami valamenyit segít. Egyik az, hogy még a hajléktalanná válás elötti fázisban megtalálni és segíteni, mert akkor még valamivel jobb azok aránya, akiken még lehet segíteni. Hiszen a hajléktalan lét együtt jár a személyiség elvadulásának és leépülésének rapid felgyorsulásával. A másik stratégia, hogy eleve tudomásul veszed, hogy a kisebbik részen tudsz csak segíteni, és mint az őskeresztények, emberhalászatnak fogod fel. Nem merheted ki a tengert, de mindíg igyekszel halat fogni hálódat a vízbe merítve. A többség csak az akut ellátást fogja igénybe venni, de te közben keresheted azokat, akikben több lehetőség van ennél. Ekkor fontos, hogy a társadalom segítőszervezetei ne csak hálóként kapcsolatba álljanak egymással, hanem egyfajta lépcsőt alkossanak. Amin a kevesek, akikben még van változtatni akarás, elindulhassanak felfele, méghozzá kezdetben olyan apró lépésekkel, amilyenekre az állapotukban képesek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237667 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem ez erősen öngerjesztő folyamat: ha valaki "oda"kerül, az már túlvan egy elég kemény zuhanáson. A másik oldalon pedig másoknak is egyre gyakrabban tűnik kilátástalannak a helyzet (jogosan/jogtalanul most mindegy), erősen érthető, ha ezeknél az embereknél ez hatványozottabb. Egyszerűen nem akarják, hogy segítsenek rajtuk, ráadásul ha akarnák is sem bíznak igazán az emberekben.

(És valljuk be őszintén: mindkettő jogos valahol, ha nem is száz százalékig)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237666 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sirgon: valóban ott a pont
Csak én mint leendő segítő szakember, szeretnék hinni abban, hogy lehet segíteni; de minél többször voltam gykorlaton, annál gyakrabban kellett rájönnöm, hogy van, akin egyszerűen nem lehet segíteni...
És voltam már átmeneti hajléktalanszállóban, mint "segítő szakember" és tényleg: a legtöbben olyan "normákkal" érkeztek, amin nem lehet változtatni...mintha eleve el lenne rendelve, hogy ők hajléktalanok lesznek, és kész...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237655 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alcarcalimo írta: Dín, a világért se akarok belevauzni, de mintha a múltkor elodyket osztottad volna ki, hogy ne szóljon bele, hogy miről megy a vita :mrgreen:


:)

Ez azért más. Legalábbis szerintem nem sok értelme van megaközhelyekkel dobálózni...

(Arról nem beszélve, hogy én nem utasítottam senkit, csak gondoltam felhívom a figyelmet a semmitmondás eme példájára :) )

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237653 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dín, a világért se akarok belevauzni, de mintha a múltkor elodyket osztottad volna ki, hogy ne szóljon bele, hogy miről megy a vita :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237651 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Toma gazda/Vöröspuli írta: Érdekes, Kongóban gyilkolják egymást azzal nem foglalkozik a média.

Az európai áldozatok.

A Média hatalma.


Na, ebbe aztán tényleg k***ára nincs értelme belefutni. :roll:

:gumicsirke:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237650 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes, Kongóban gyilkolják egymást azzal nem foglalkozik a média.

Az európai áldozatok.

A Média hatalma.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237636 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta:

Cicaful írta: 1. Fele ennyit se foglalkozna vele a nemzetközi média ha nem lett volna ennyi európai áldozat.


Én ezt tartom nagyon... háát, fogalmazzunk enyhén: furcsa dolognak, hogy folyton azt hallom, hogy ennyi svéd meg annyi német halt meg/tűnt el, pedig az ottlakók közül nyilván sokkalta több az áldozat... Komolyan már az hiányzik h. a svédeknek adakozzunk mert veszetettek ezervalahányszáz embert... :roll: persze sajnálatos meg szörnyű belegondolni h. mi lenne ha az én szeretteim közül is ott lett volna valaki, de nehogy már több szó legyen arról az x európairól mint az őslakos áldozatokról, akik szerintem sokkal többen vannak... (statisztikát nem tudok róla de valószínűtlen más arány szvsz)

A többit leírták előttem :P :wink:


Én nem lepődnék meg, ez a média, nagyjából mindenkinek van róla fogalma.

Mondjuk valami kicsiny létjogosultsága azért van a dolognak: ezek az emberek nagyobbrészt nyaralni/pihenni/mittomén mentek oda... Ami egy plusz.

De miért is kellene bárkit is kiemelni? Akár az ottlakókat, akár a turistákat. Emberek haltak meg, nem tökmindegy, melyik országból?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237612 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta:

Cicaful írta: 1. Fele ennyit se foglalkozna vele a nemzetközi média ha nem lett volna ennyi európai áldozat.


Én ezt tartom nagyon... háát, fogalmazzunk enyhén: furcsa dolognak, hogy folyton azt hallom, hogy ennyi svéd meg annyi német halt meg/tűnt el, pedig az ottlakók közül nyilván sokkalta több az áldozat... Komolyan már az hiányzik h. a svédeknek adakozzunk mert veszetettek ezervalahányszáz embert... :roll: persze sajnálatos meg szörnyű belegondolni h. mi lenne ha az én szeretteim közül is ott lett volna valaki, de nehogy már több szó legyen arról az x európairól mint az őslakos áldozatokról, akik szerintem sokkal többen vannak... (statisztikát nem tudok róla de valószínűtlen más arány szvsz)

A többit leírták előttem :P :wink:


Az össz áldozatok száma 160 ezer körül van, ez így sacc per kb is 160:1 arány...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237609 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicaful írta: 1. Fele ennyit se foglalkozna vele a nemzetközi média ha nem lett volna ennyi európai áldozat.


Én ezt tartom nagyon... háát, fogalmazzunk enyhén: furcsa dolognak, hogy folyton azt hallom, hogy ennyi svéd meg annyi német halt meg/tűnt el, pedig az ottlakók közül nyilván sokkalta több az áldozat... Komolyan már az hiányzik h. a svédeknek adakozzunk mert veszetettek ezervalahányszáz embert... :roll: persze sajnálatos meg szörnyű belegondolni h. mi lenne ha az én szeretteim közül is ott lett volna valaki, de nehogy már több szó legyen arról az x európairól mint az őslakos áldozatokról, akik szerintem sokkal többen vannak... (statisztikát nem tudok róla de valószínűtlen más arány szvsz)

A többit leírták előttem :P :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237557 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sirgon: én is ilyet akartam írni csak nem sikerült.
Ott a pont.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237556 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sirgon: ott a hatalmas pont... hasonlót akartam beírni, de megelőztél, és nagyon szépen, ne bántóan fogalmaztál!!!
Biz' sokan vannak úgy, hogy csak sajnálják a szomáliai, etióp, stb. embereket, de sajna: nem is hajlandók szinte semmit tenni azért, hogy jobb legye nekik... inább elnézi, hogy éhen haljon a gyereke, inkább fog kalasnyikovot a kezébe, mint hogy valami mást csináljon (t. a kivételnek).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237555 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem a cunami áldozatok és az etióp éhezők problémája között fontos különbség van, méghozzá nem a szánalomra méltóság terén, hanem a segítési lehetőségek terén. A cunami, és más természeti csapás áldozatai viszonylag jól elboldogultak az életükkel, és őket a katasztrófa tette tönkre. Ebből az következik, hogyha adsz nekik a csapás következményeinek a fölszámolására egy egyszeri támogatást, akkor megint zöldágra tudnak vergődni, vagy legalább is elérik a baj előtti társadalmi állapotokat. Az etióp éhezőkkel, csövesekkel, stb... az a baj, hogy javarészt magukat manöverezték bele egy kilátástalan helyzetbe, és a bajnak a kultúrájukban gyökerező mélyebb okai vannak. Ilyenkor bajba van a szánakozó ember, mert egyszeri anyagi segéllyel semmit sem tud javítani a helyzeten. De még a rendszeressel sem, legfeljebb pl. az etiópok még többen lesznek, és mégjobban a segélyektől fognak függeni. Ebben a helyzetben csak az segít, a segítség javát, a kultúra megváltoztatására fordítod, de ekkor nagyon gyorsan konfliktusba kerülhetsz azokkal akiken segíteni szeretnél. Tehát az első és legnehezebb feladat, meggyőzni őket lassanként, hogy a hiba javarészt bennük van, és csak akkor változhat a sorsuk, ha ők is változni akarnak. Nos ez egy olyan lassú huzavona, ami nem fér bele az érzelmi felbuzdulásokon alapuló segélykampányokba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237532 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hozzátenném, hogy ezt a magyar "rászorulók" is átérzik, mert érdekes módon még hajléktalanok is adakoztak a tsunami áldozatainak...
Asz etióp éhínség nem utolsó sorban annak köszönhető, hogy Etiópiában (mint Afrika sok más éhező részén is) folyamatos polgárháborús helyzet van, ha nem éhenhalsz akkor lelőnek... (ez persze sarkítás, de a lényeg hogy létbizonytalanság van - és nem a természeti körülmények miatt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237492 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Két dolgot nem szabad elfelejteni:
1. Fele ennyit se foglalkozna vele a nemzetközi média ha nem lett volna ennyi európai áldozat.
2. Ezeknek az embereknek a szerencsétlensége nem hasonlítható össze pl. a magyarországi helyzettel. Ők egyik pillanatról a másikra vesztették el házukat, megélhetésüket, családjukat. Ők majdnem mind meghalnának, ha nem kapnának nemzetközi segítséget. Ők nem a saját hibájukból, de még nem is az országuk rossz gazdaságpolitikája miatt váltak földönfutóvá. Az itthoni helyzetnek nem a segélyek lennének a megoldásai, hanem ha valamit másképp csinálnának odafönt a nagyokosok. És én, személy szerint önzésnek tartom, hogy az egészet a visszájára akarják fordítani, és szidják azokat a szerencsétleneket, hogy miattuk nem kap a magyar hajléktalan. Ez nem igaz.
A másik meg, hogy az emberekben más a morális megítélés... És asszem azt nem kell hangsúlyoznom, hogy miért.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237484 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: Szvsz nagy pozőrség h mutatták a tévébe az elöntött tengerpartokat, és most mindenki öket sajnálja és gyüjtést rendez stb,de senki nem törödik pl azzal a napi 5000[size=9:bz9a2w8i](nem tudom mennyi pontosan)[/size]etioppal akik éhenhalnak, pedig hosszu távon joval több az áldozat...
mielött megköveznétek, nem azt mondom h a cunamisoknak nem kell a segitség, csak a hangsulynak nem kénem ennnnyire eltolodva lenni
+egyetértek trinklerrel h az itteni rászoruloknak is kell az a támogatás
Üdv
Fim


Nem vagyok biztos benne, hogy szerencsés összemosni a két dolgot: a média nyilánvalóan a legújabb katasztrófát nyomatja. Ez tény, ezzel nem fogsz tudni semmit kezdeni.

De a probléma ignorálása egy másik: az, hogy valamivel nem foglalkozik a tévé, attól az még létezik/dolgoznak rajta, a kettő összekeverése (kicsit "amit nem látok, nincs") is egyfajta hozzáállás...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237471 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: Szvsz nagy pozőrség h mutatták a tévébe az elöntött tengerpartokat, és most mindenki öket sajnálja és gyüjtést rendez stb,de senki nem törödik pl azzal a napi 5000[size=9:37dtvyod](nem tudom mennyi pontosan)[/size]etioppal akik éhenhalnak, pedig hosszu távon joval több az áldozat...
mielött megköveznétek, nem azt mondom h a cunamisoknak nem kell a segitség, csak a hangsulynak nem kénem ennnnyire eltolodva lenni
+egyetértek trinklerrel h az itteni rászoruloknak is kell az a támogatás
Üdv
Fim

Van abban valami, amit mondasz. Ha már itt tartunk, Magyarországon is bőven vannak rászorulók. De ami látványos katasztrófa, az nyilván sokkal inkább felkelti a figyelmet, mint a hétköznapi szerencsétlenség. Az emberekben van jóindulat és segítőkészség, csak fel kell kelteni, és bizony a tömegek eléggé befolyásolhatóak. Egy ilyen hirtelen, sokkoló esemény hatása alatt sokkal könnyebben adakozik a legtöbb emberl, mint valami megszokott, nem is túl ismert, számára nem túl jelentős gond homályos tudatában.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237464 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz nagy pozőrség h mutatták a tévébe az elöntött tengerpartokat, és most mindenki öket sajnálja és gyüjtést rendez stb,de senki nem törödik pl azzal a napi 5000[size=9:1bdi4zy1](nem tudom mennyi pontosan)[/size]etioppal akik éhenhalnak, pedig hosszu távon joval több az áldozat...
mielött megköveznétek, nem azt mondom h a cunamisoknak nem kell a segitség, csak a hangsulynak nem kénem ennnnyire eltolodva lenni
+egyetértek trinklerrel h az itteni rászoruloknak is kell az a támogatás
Üdv
Fim

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237458 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
szvsz aki a saját gyerekével nem fogllalkozik az nem igazán sajnálja ezeket a szerencsétleneket sem..
Hajléktalanok: Huu én nagyon sokat ismertem..POntosítok a gyerekeiket ismertem mert ilyen helyen dolgoztam. Sok kis poronty aki azért lakott az utcán mert elvették a fejük felöl a tetőt. Persze voltak köztük olyan szülök, hogy hujujujj... Világosban se szívesen találkoztam velük..
Én nem mindet sajnálom. Van akin látszik, hogy nagyon is jól érzi így magát. Elvégre ha bemegy egy szállóba kap ingyé enni, meg fürödni is tud.. Vagy ha lop valamit lecsukják télire és ott van neki ingyen ellátás, nyáron meg alszik a patakparton.. Persze nem mind ilyen. De találkoztam ilyennel is.. azokat sajnálom a legjobban akik Ebbe születnek bele.. Pl.: egy állami gondozottnak nem sok lehetősége van.. kap x ezer forintot A(sszem félmilliot) és bodogujjá fiam... A legtöbb hajléktalan közölük kerül ki.. meg azokbol akik munkásszállón laktak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237457 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alcarcalimo írta:
Drogosok? A fiatalokat, a gyerekeket nagyon sajnálom, akiket belerángatott ebbe a szörnyűségbe az a pár ember-hiéna, akik ebből gazdagodnak meg... rajtuk segíteni kell. A többi? Aki kínjában meg jó dolgában nem tudja mit csináljon? Aki emberségéből teljesen kivetkőzött? Az árvíz károsultjai NEM lopnak tőlem... NEM akarnak kinyírni pár forintért... NEM okoznak súlyos balesetet betépett állapotban... NEM az én TB pénzemen "kezelik" őket... NEM az én TB pénzemből kapják az ingyen tűt...


ezek szerint ha nálunk történne hasonló katasztrófa, egész más lenne a hozzáállás...? :(

De abban egyetértünk, hogy nem feltétlen minden drogost és minden hajléktalant sajnál az ember, csak arra akartam rávilágítani, hogy ne hagyjuk magunkat befolyásolni; a legtöbb ember a TV-ben látott szörnyűségeket megkönnyezi, míg (esetleg) saját gyerekével nem foglalkozik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237449 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Röviden (szvsz):
hajléktalanok: vannak néhányan, akik önhibákukon kívül lettek azok, s próbálnak kitörni. A többség nem az. Gyenge jellemű, agresszív tróger: ha tetszik, ha nem: ez van. (erről írtam egy verset, lsd. alább). Aki nem akarja, hogy segítsenek neki, s nem is tesz ezért, azzal nem érdemes foglalkozni s személy szerint én nem is vagyok erre hajlandó. Gondolom mások is így vannak ezzel.
Hajléktalanok

Hányan egyensúlyoznak a WC-deszka szélén
zavart-ingatag támolyogva csúszós lejtőn
hogy aztán önhibájukból avagy galád sors
gonosz fricskájával mossa le őket mélyre
az áradat undorító mély mocsárba ahonnan 
keveseknek jár azon ritka lehetőség hogy
ismét felkapaszkodhassanak a síkos falon 

Hát hogy segítsenek rajtatok ha számosan
agresszíven koldulva a borcefrét vedelve
leköpitek a felétek nyúló kezet s emberi
mivoltotokat széttaposva játsszátok hogy
jól érzitek magatokat a csúf ingoványban
ezzel szítva előítéleteket a vakvágányra
futott szerencsétlen sorstársaitok iránt

2004-12-28

Drogosok? A fiatalokat, a gyerekeket nagyon sajnálom, akiket belerángatott ebbe a szörnyűségbe az a pár ember-hiéna, akik ebből gazdagodnak meg... rajtuk segíteni kell. A többi? Aki kínjában meg jó dolgában nem tudja mit csináljon? Aki emberségéből teljesen kivetkőzött? Az árvíz károsultjai NEM lopnak tőlem... NEM akarnak kinyírni pár forintért... NEM okoznak súlyos balesetet betépett állapotban... NEM az én TB pénzemen "kezelik" őket... NEM az én TB pénzemből kapják az ingyen tűt...

Nem azt akarom mondani Trinkler, hogy nincs semi abban, amit mondasz, félre ne értsd, mert igenis van. Csak az enyém más szemszög. Minden sarkítás valahol:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237417 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm-hmm...
Tsunami.
Mindenki nagyon emberségesnek akar látszani, és mindenki nagyon sajnálja az áldozatokat....mindenki nagyon emberbarát, és ez így teljesen jól van...
...csak akkor azt nem értem, hogy miért "büdöscsövesezi" le mindenki az itteni hajléktalanokat, miért nem figyel soha senki senkire, miért nem mutat senki részvétet a közvetlen környezetében élőkkel szemben?
Ami nap beszéltem valakivel, aki naggyon emberségesen, igazi empátiával és beleéléssel sajnálta az xezer kilométerre meghalt 200e embert, de a drogosokról így nyilatkozott: "fejbe lőném mindet..."
Szóval, le a kalappal az emberiség előtt, távolról tényleg nagyon humánus mindenki, de most itt a kérdés:
Mégis, mi közünk van az egészhez????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237385 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Dínchamion írta:

elodyke írta: szálljatok már erről az egészről le.

én ezt az egészet csak poenbol csinaltam.

minden egyes reszet.


Próbáld már meg nem megmondani, hogy az emberek miről beszélgetnek meg miről sem...


:evil: Maradjon meg a szabad beszélgetés lehetősége mindenkinek, már szabad ellenvéleménnyel is ami most az enyém lessz: Bárkinek lehet bármekkora baja, teljesen helyes az önzetlen segítség, de akkor is nekem az én bajom lessz a legnagyobb ezen a világon! :evil:
Egy hete könyörgöm a "tisztelet társaságnak, de még egy mekkre sem méltattak, csak mondják a magukét itt... :evil:
aztán lehet floodolni... :evil: :evil:

ne haragudj kedves olorin, de elég igazságtalan vagy.
beírtál egy hozzászólást egy forgalmas topicba, ahol könnyen elveszhet, akik olvasták azok pedig nyilván nem tudnak neked segíteni. és a te teóriádánál maradjunk, ezekszerint szubjektíven a saját problémájuk volt akkor a legnagyobb, és nem kezdtek el neked szállást keresni-mint ahogyan te azt elvártad volna, hogy ugorjanak az elsQ szavadra. Az önzetlen segítség nagyon értékes, és nem szabad az elsQ szóra elvárni, érdemes kérni. javaslom, hogy írjál néhány embernek privit, akiket jobban ismersz, hogy milyen ötletük van ezzel kapcsolatban. biztosan akad olyan aki segít utána járni. személy szerint én valami diákszállót javasolnék, de semmilyen tapasztatom nincs a dologban.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237381 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dínchamion írta:

elodyke írta: szálljatok már erről az egészről le.

én ezt az egészet csak poenbol csinaltam.

minden egyes reszet.


Próbáld már meg nem megmondani, hogy az emberek miről beszélgetnek meg miről sem...


:evil: Maradjon meg a szabad beszélgetés lehetősége mindenkinek, már szabad ellenvéleménnyel is ami most az enyém lessz: Bárkinek lehet bármekkora baja, teljesen helyes az önzetlen segítség, de akkor is nekem az én bajom lessz a legnagyobb ezen a világon! :evil:
Egy hete könyörgöm a "tisztelet társaságnak, de még egy mekkre sem méltattak, csak mondják a magukét itt... :evil:
aztán lehet floodolni... :evil: :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237350 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

elodyke írta: szálljatok már erről az egészről le.

én ezt az egészet csak poenbol csinaltam.

minden egyes reszet.


Próbáld már meg nem megmondani, hogy az emberek miről beszélgetnek meg miről sem...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237345 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok
szálljatok már erről az egészről le.

én ezt az egészet csak poenbol csinaltam.

minden egyes reszet.

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237334 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

elodyke írta: ááá engemnemértmeg senki :cry:

oóááá


Cegény Előd! :cry: Szvsz én megértettem /főbb vonalaiban/, amire gondoltál.. nagyon főbb vonalaiban :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237250 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
De az is lehet, hogy valamit rosszul csináltak, pl nem a kijelölt úton haladtak. Szerintem... magánvélemény.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237249 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sirgon: Egyes vallások és tanítások szerint, ha te az utcán mész és a fejedre esik az a bizonyos virágcserép annak bizony oka van. Az ok nem feltétlenül ebben az életedben keresendő és nem azt jelenti, hogy te hűdemilyenrosszember vagy és megérdemled. Ugyanígy oka volt, hogy épp azok az emberek haltak meg, szenvednek most is. Nem mi döntjük el, hogy megérdemlik-e vgy sem, de megváltoztatni sem tudjuk az eseményeket. Ez a karmájuk, mint ahogy nekünk meg az, hogy itt vitatkozzunk róluk.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.580 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére