Gondolatok

Több
19 éve 8 hónapja #238752 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez a "ki-kit néz le" dolog, még sok problémát fog okozni az emberi kapcsolatokban... Részemről, igyekszem először megismerni és csak az után ítélni.
Minden embernek vannak előítéletei, ez valakiben erősebb valakiben pedig kevésbé, akár beismerjük akár nem. Ezt a "szocializáció mocskának" nevezném, és az idő folyamén az emberek sajátjává vált. Viszont mindenki törekedhet arra, hogy ne hagyja eluralkodni önmagán az előítéleteit ... és szerintem ez az, ami számít. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238748 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezt azért szeretném cáfolni, ha lehet. Saját magammal. Ezen leírások alapján én a gazdag kategóriába tartozok [akinek megvan mindene, mindent megkap(ott) első böfre, és 10 éves kora óta külföldre jár nyaralni]. Nem tartom magam emiatt értéktelenebb embernek. És remélhetőleg mások sem. Nem akarok senkit megbántani, de engem fel tud dühíteni, hogy néhányan ugyanúgy lenézik a "gazdagokat", mint ahogy ők gondolják, hogy neézik a "szegényeket". Erre csak azt tudom mondani, hogy: sztereotíp gondolkodás nem rulz!
És még egy gondolat:
Az ember alapvetően fejlődésre törekszik. Fejlődni pedig onnan lehet, ahonnan elindul. Visszafejlődni senki sem szeret - semmilyen téren.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238728 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes téma (mindenki úgy hangsúlyozza az érdekest ahogy akarja :P ).
Szerencsére nálunk azért annyira nem durva a helyzet, hogy azon kelljen spórolni, hogy kajára maradjon pénz hóvégén is, de azért abban nőttem fel, h. én is megnézem, hogy mire adok ki. Pl. a méregdrága büfékben csak akkor vásárolok, ha létszükséglet (monnyuk nem jutok máshogy innivalóhoz :P ) és a boltban is megnézem hogy lehetőleg olcsóbb (ebben benne van az is hogy pl. nagyobb adagot ugyanannyiért), szóval általában spórolós vagyok. Szóval általában a havi zsebpénzemhez hozzá se nyúlok, csak ha pl. vmilyen nagyobb (többnapos) MTT-s tali van, vagy ajándékot veszek vkinek, vagy ilyesmi. Bár könyvesboltban azt hiszem én is bármennyit tudnék költeni :) Mondjuk szerencsére így is van itthon rengeteg könyv, ha ennek csak 1/4-e lenne mondjuk szvsz már tudnánk venni egy kétszer ekkora lakást/házat :P
Nade ez számotokra talán nem érdekes.
Viszont: múltkor a kereszttesóméknál jártunk, 4 gyerek van, egy 17, egy 7, egy 5 és egy 2 éves. Onnan ismerjük őket, h. még anno mikor én kb. 1 éves voltam, és Anyu visszament félállásba dolgozni, újsághirdetéssel keresett "bébiszittert" (utálom ezt a szót) mellém, és ez lett az ő anyukájuk, Andi. Aztán a tesómnak már ők lettek a keresztszülei, és olyan kapcsolat alakult ki, mintha vér szerinti rokonok lennének.
Namost hogy jön ide a pénz. Anno akkortájt amikor kicsik voltunk, még a nagymamáékkal együtt laktak. Andi szülésznő, a férje, Jani munkáját meg sose tudom pontosan. :P Aztán vettek egy házat, és ahogy teltek-múltak az évek, beépítették a tetőteret, és egyre komfortosabb szobákat alakítottak ki. Mostanra a 3 nagyobb gyereknek külön szobája van, mindegyikben 1-1 számítógép, a 7éves lányééban folyton megy a tévé, meg minden ami a "modern kor" szerint "jó" egy gyereknek. Most mikor náluk voltunk, eléggé megdöbbentett ez, hogy tényleg ez a legfontosabb egy 7évesnek/5évesnek?? Én mindenesetre semmiképp nem cserélném el a minden-falon-könyvekkel-teli 2,5szoba/4fős lakásunkat (tudom, ez még nem is rossz) erre... :roll:
És mi lesz az ilyen gyerekből? Tegyük fel, hogy összebarátkozik valakivel az oviban/isiben, meghívja mondjuk a szülinapi bulijára, és milyen csalódás éri majd pl., ha a viszontmeghívás nem lesz olyan "fényűző", mert teszemazt annak a gyereknek nincs külön szobája számítógéppel meg tévével. Örök konfliktushelyzete lesz ez... "milyen nehéz a gazdagoknak bejutni az Isten országába" mondta Jézus a gazdag ifjúról, akinek láthatólag nagy nehézséget jelentett (volna) lemondani a földi javairól. De akár hívő valaki, akár nem, a normál emberi értékrendet mennyivel nehezebb a gazdagoknak képviselniük?! Amit többen mondtak már, hogy pl. nem tud örülni annak, amije van, mert természetesnek veszi, hogy az "jár". Mennyivel nehezebb lesz őszinte barátságon alapuló kapcsolatokat teremtenie, hiszen mindig vannak törleszkedő haszonhúzók, illetve (főleg ha egész nap tévével mossa az agyát) felmerülhet benne, hogy egyenjogú-e vele az, aki szegényebb? Pedig eredetileg csak egy 5-7 éves, a világról mit sem tudó kisgyerek...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238691 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez velem is előfordult már, Rabyn. Egyszer mentünk fel lógni a városban a barátaimmal, s mikor egy kolduló hajléktalan mellett mentünk el, az egyik (akkor még) barátnőm mutogatott rá, meg elkezdte becsmérelni, s miután sikerült egy kicsit leállítanunk, akkor megkérdeztük tőle, hogy mit szólna, ha ő lenne a helyében, mert lehet, hogy ha felnő, ő is erre a sorsra jut. Erre ő meghúzta a vállát, s azt mondta, hogy vele ez nem történhet meg. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Aztán tíz perc múlva volt képe egy kis pénzt kölcsönkérni tőlünk, valami teljesen lényegtelen dologért, amiből aznap már vagy huszat minimum vett, csak mert neki "szüksége" van rá. :roll: Hát mi, állva hagytuk a város közepén. Egyszerűen nem bírom a ilyen embereket. Nem hiszik el, hogy ők is könnyen így végezhetik. Csak elég, ha egyszer rosszkor üt be a mennykő és már lőttek is a szép életnek... És ebben az a legrosszabb, hogy leginkább nem is nagyon tud rajta változtatni... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238681 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez még a múltkori hajléktalan témához tartozik de gondoltam beírom. Öcsémmel mentünk az okmányirodába személyit csináltatni neki, és ahogy haladtunk el egy ovóda mellett ott volt egy zöld sátor felverve.. és laktak benne.. belegodoltam, hogy nekem milyen rohadt jó, hogy van meleg kabátom, meleg szoba ahol alhatok, meleg étel amit ehetek, melegvíz amiben fürödni tudok... Hogy mekkora mázlim van, hogy nem egy zöld sátorban kell laknom a mínusz 10 fokban.. És akkor az is eszembe jutott, hogy nyavajog egy csomo embert, hogy jajderossz neki, mert eeez niiincs meg aaaz nincsen. Hogy az osztálytársaim legnagyobb problémája, hogy nincsen pénzük cigire... És akkor ezt kell látnom, hogy emberek egy sátorban laknak!! vagymég abban sem.. Hozzájuk képest aranyéletünk van..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238676 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nem akarok gonosz lenni, de mindenki tud magán segíteni csak akarni kell..


De van h kell egy kis külső támogatás, segítség, hogy megtalálja a megoldást ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238672 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nem akarok gonosz lenni, de mindenki tud magán segíteni csak akarni kell..


Igazad van Rabyn, de sokszor kényszerpályára kényszerűl az ember, és nem tud letérni róla, pedig tudja, hogy a vesztébe rohan, és kénytelen robogni előre mint a vonat a sínen, amit önszántából az s em képes elhagyni. :(
Az életben sok kényszerpálya van, és nem mindre megy önszántából az ember... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #238669 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nem nemtudok ellenálni egy könyvnek ezért nem megyek be könyvesboltba... (pedig el tudnék ott költeni kb 50 millio forintot is.. föleg egy antikváriumban..)
Én (talán szerencsére) amióta az eszemet tudom mindig csóró voltam. Sose volt annyi pénzem, hogy rögtön megkaphassam amire vágyom.
....


Én is hasonlóan állok, szerintem. Én még most is úgy érzem, hogy nem 'érdemlek' meg semmit. Mármint Anyukám kérdezi, hogy ez jó ruha, ha tetszik Neked, megvehetjük. Bármennyire is tetszik, nemet mondok. Valamiféle belső gát mondatja velem. Így előfordul az, hogy nem a megfelelő ajándékot veszik meg nekem pl. karácsonyra, de én sosem az ajándékot nézem (én legalábbis így látom magam), hanem azt a szeretetet, amit vele együtt adtak.
Más:ráadásul a saját pénzemet (mármint azt a pénzt, amit alkalmanként kapok) sem közvetlenül magamra költöm, nem is úgy és azért kapom, hanem egy társasággal beülök egy teázóba, és zB egy teát veszek magamnak. Én is nagyon megnézem, hogy mit veszek meg. Képes vagyok éhezni (szó szerint), ha látom, hogy az elérhető ennivaló irreálisan drága kerül. Ekkor eszembe jut, hogy otthon 'szinte' ingyen ehetek, legalábbis a töredékéért annak, mint amit épp elérhetek.
Más mondta rólam, hogy nekem nem számít a pénz. Ezt olyan értelemben kell venni, hogy pl. sosem tudom, épp mennyi pénzem van. Nem igazán érdekel, mert még nem érzem fontosságát. Bezzeg majd ha nekem is meg kell érte dolgoznom, és nekem kell majd számlákat fizetnem...
De egyelőre élem a 'gondtalan gyermekkor' éveit, és csak bizakodhatok abban, hogy ha majd családom lesz, el tudom majd tartani őket.
De fő a pozitív hozzáállás: Minden jó lesz, csak szeretet legyen :)
[size=9:11kyetck]Bocs, kicsit hosszan írtam, pedig nem szokásom... [/size]

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem akarok gonosz lenni, de mindenki tud magán segíteni csak akarni kell..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238641 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De ha az ember odafigyel akkor ilyen gondjai nincsenek szerintem. Nálunk is van, hogy beüt a mennykö és hirtelen sok pénzt kell kiadni még is megoldják valahogy az öseim.


Igen, valami ilyesmi.. bár vannak azok a hirtelen kiadások,amik csak pillanatnyi dolgok. (most nem tok példát mondani.. ) Ezek a húzósabbak, de némi előrelátással az is orvosolható ;)

olorin: sajnálom.. :( Erre nem tok mit mondani.. vagyis igen, de én úgysem tok segíteni. Pedig, ha tudnék megtenném, hidd el. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238535 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Narmo Poice írta: olorin.papa: fúha.. ezt jól összefoglaltad! Pontosan! És sztem ez nem depi, hanem az igazság.. :(


:( Hát igen :( A kis történetem egyébként igaz volt, én voltam az az ember akitől elbúcsúzott ez az illető... :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238530 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De ha az ember odafigyel akkor ilyen gondjai nincsenek szerintem. Nálunk is van, hogy beüt a mennykö és hirtelen sok pénzt kell kiadni még is megoldják valahogy az öseim. Pl abban a honapban nem veszünk csak amit muszáj, esetleg nincsen net egy ideig, vagy nem viszek reggelire csak zsíroskenyeret.. Szóval olyankor spórolás van. és ki lehet jutni a kátyúból. Mondjuk nekünk nincsen kocsink.. de nem is hiányzik..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238529 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
olorin.papa: fúha.. ezt jól összefoglaltad! Pontosan! És sztem ez nem depi, hanem az igazság.. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238526 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
:evil: Hát igen a pénz... :( Sajnos, mint ahogy már mondták itt előttem-nem minden, szvsz szükséges rossz. ilyan dolog, ami ha nincs nagyon zavaró tud lenni, ha van akkor még több kell, és ha mégtöbb van akkor Smauggá válik tőle a nép, maga alá kotorja, ráfekszik, és nem hajlandó adni belőle senkinek, és már más istent nem lát magaelőtt, drogossá válik (10telet a kivételnek), és csak hajt hajt míg fel nem fordul...
De ha nincsen? Akkor van ám a baj!! :( Nem tudom befizetni a számláimat, nektek-hálaistennek- megint bocsánat a kivételnek- még nincsen más gondotok, hogy mittudom én nem tudtok venni egy új nadrágot-mondom hálaistennek!! :oops: vagyis ha nincsen akkor nincsen számlabefizetés, nincsen villany víz kaja, internet, Tolkien fórum, ...
akkor jön a kölcsön-ha mondjuk még ráadásul még csőtörés is történt, megbetegedett a gyerek, belehajtottak az autómba...stb- megyeget az élet, munkanélküli lettem, asszony elhagyott, mert nem bírta a "nyomort", elment egy smauggal, gyerektartást viszont követel... :( a kölcsön végett jelzálogot tettek a házra, majd áron alul eladták a fejem felül... albérletbe kényszerülük, majd onnét az utcára... :( régi munkatársak, barátok még segítenek egy kicsit, de már ök sem bírják a mosdatlanságomat... :( egy hideg novemberi napon felülök a 2-es helyijáratra, kimegyek a végállomásra, ott még kezetfogok a volt kollégával, és én már tudom amit ő nem, hogy elég nekem már ebből az életből egy nadrágszíjj hosszúság is... :(
Vagyis mi legyen? melyik a jobb út? Nem tudom... talán középen... szegényen... tisztességesen... Mégis kell az a nyavajás pénz, csak vigyázzunk rá, hogy nehogy felfaljon bennünket!!! :P
Nekem nagyon nincs is más társaságom mint TI!
Köszönet hogy vagytok nekem!!!
/me kissé depi ma :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238476 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen nekem is mindig mondják, hogy vazze milyen cuccokba jársz már.. Mé veszel ilyen kockás inget. jomultkor kivételesen megjegyezte a mögöttem ülö, hogy jajdejo felsöm van hol vettem. Mikor közöltem, hogy örököltem olyan fejet vágott, hogy az külön tanulmány volt.. a tipikus lenézöpofa volt...
Egyébként egy picit a kabala dolgokhoz. Nekem a nyakamban logó lánc az egyik kabalám. Születésnapomra kaptam, és azóta csak akkor veszem le ha nagyon muszáj. Multkor észre se vettem, hogy a matekdoga közben azt szorongatom.. Csak késöbb amikor már készen voltam, néztem nagyon, hogy mért van elöl amikor mindig a puloverem alatt szokott lenni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238463 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panni írta: Megkérdezte tőlem, hogy én miért nem mászkálok divatos cuccokban. Erre csak azt tudtam neki mondani, hogy azért, mert nekem ez nem hiányzik. A mi családunk sem tartozik a miliomosok közé, de annyi pénz mindig van, amennyi kell. Én nem kérem azt a szüleimtől, hogy százezreket kölcsenek rám csak azért, hogy menő cuccokban járjak. ... megvannak a régiek, és én így jól érzem magam!


Háát,igen.. :( Sajnos vannak emberek,akik ruha alapján ítélnek. Engem az egyik exosztálytársam piszkált állandóan. Volt egy szerencsepulcsim és komolyabb dogáknál azt vettem fel, meg ha valami olyan helyzet adódott. (asszem a kabala fogalmát mindenki érti :) ) Emiatt állandóan piszkált, hogy milyen bénán öltözködöm, holott szerintem abban semmi kivetnivaló nincs, ha valaki nem csípi a miniszoknyát meg ilyeneket.. és igenis,lehet, hogy kissé megviselt pulcsi volt.. (szegény megboldogult pulcsim :cry: ) de nagyon szeretem még mindig (a szekrényemben elzárva megtalálható:D ) és nem cserélném el semmi 'drágáért' !!.. És sztem mindenki maga dönti el, hogy számára mi a kényelmes, elvégre az a fő, nem? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238458 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nem nemtudok ellenálni egy könyvnek ezért nem megyek be könyvesboltba... (pedig el tudnék ott költeni kb 50 millio forintot is.. föleg egy antikváriumban..)
Én (talán szerencsére) amióta az eszemet tudom mindig csóró voltam. Sose volt annyi pénzem, hogy rögtön megkaphassam amire vágyom. Lehet, hogy ezért tudok minden apróságnak örülni. Az öcsém mesélte, hogy mondta az barátainak, hogy mennyire örül annak a nadrágnak amit tegnap kapott. Volt aki vele örült volt aki mondta, hogy aha, dejo... Akik az aha dejo-t mondtk, nem tudják milyen érzés az amikor hetekig vagy honapokig kell várni egy ruhára, vagy bármire. Elvész számukra a dolgok varázsa.. furcsa, hogy amikor elmegyek valahova beülni és látom, hogy két deci narancslé 200 forint, eszembe jut, hogy a boltba egy litert kapok ennyiért, csak éppen poharat nem adnak hozzá, hogyha vásárolni megyek mindig 5 emberrel számolok és nem eggyel, hogy nem azt nézem melyik kaja az olcsóbb hanem, hogy melyik az amit ha megveszek- bár drágább- de tovább tart. Talán a gazdag emberek (akiknek milliok állnak a bankszámlán és még sose érezték milyen az amikor honap végén 1700 forint van a családi kasszábban és még van hátra egy hét) sose értenék ezt meg. Van egy pár gazdagabb osztálytársam akik teljesen természetesnek veszik, hogy nekik a dolgok JÁRNAK, hogy JÁR a napi ezer forint kajapénz, plussz 600 a cigire plusz ez meg az, és otthon persze mindig van meleg vacsi. Ergo szórhatják bele a világba a szüleik pénzét.. Ha én elmehetnék dolgozni akkor nem azért akarnék menni, hogy húde gazdag legyek, hanem, hogy ezzel is könnyítsek anyáékon, de hát még nem mehetek elöbb le kell érettsigiznem... Én sose irigyeltem azt akinek sok pénze van. És kényelmetlenül érzem magam még mindig ha nálam nincsen pénz és meg akarnak hívni valamire... Ráaádsul ha pont olyan ember akar meghívni akiröl tudom, hogy szintén nem sok van a zsebében.


Én még szeptember környékén találkoztam az egyik volt évfolyamtársammal, és hát... nem voltunk éppen puszi pajtások. Megkérdezte tőlem, hogy én miért nem mászkálok divatos cuccokban. Erre csak azt tudtam neki mondani, hogy azért, mert nekem ez nem hiányzik. A mi családunk sem tartozik a miliomosok közé, de annyi pénz mindig van, amennyi kell. Én nem kérem azt a szüleimtől, hogy százezreket kölcsenek rám csak azért, hogy menő cuccokban járjak. Vagy pl. ha nekem már húszezer pulcsim van otthon, és ők akarnak nekem venni még egyet, akkor mondom nekik, hogy inkább vegyünk egy könyvet, vagy valamit. Mert éppen akkor, arra a pulcsira nincs szükségem... megvannak a régiek, és én így jól érzem magam!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238457 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok

trinkler/tornanrenAQWE írta: Hmmm... pénz....
Szeretjük ha van.
Egy csomó mindent lehet rajta venni; nem feltétlen magunknak...
Aztán szétnézünk, és rájövünk, hogy még mindíg nincs elég...
...még kell valami... még egy kicsit boldognak kéne lenni... meg kéne nyerni a lottón az ötöst, vagy örökölni... rohadt közéleti szereplőknek/politikusoknak mennyi van már...
Jó.
Megkapod a sok pénzt....
És?
Ha pénz nélkül nem érezted jól magad, pénzeddel együtt is csak egy loser leszel...
...igaz, gazdag loser, de loser....
A pénz szükséges, kell, de nem úgy, ahogy a mai világban működik...már a szeretetet is kilóra/pénzben mérik: "Ha Ön nem vesz xy-t gyermekének, nem is szereti", stb....
Persze, jó ha van, de szerintem a világ legboldogabb embere egy tanyán él, ahol megtermeli magának a kaját, és nem tud semmiről...bááááár....
:?: :?: :?: :?: :?:
A pénz egy képzeletbeli egység, ami a cserekereskedelmet helyettesíti; nem kell nagyon belegondolni, mert szerintem senki nem éhezett még, aki itt hozzászól....
...bár hallottam már olyat, hogy ötgyerekes család "uzsira" a gyereknek sárgaborsófőzelékes kenyeret adott...
Viszont:
Ha ennek a családnak adnál félmillió forintot, az egykettő elfogyna; emiatt ők nem hibásak; ez egy teljesen normális emberi reakció részükről; tehát abban nem értek egyet a tisztelt társasággal, hogy a szegényeknek kéne adni sok pénzt, mert nem kéne...inkább meg kellene tanítani őket ELFOGADHATÓ összegből gazdálkodni...
Aki ezen most felhördülne, gondoljon rám akkor, amikor az első fizetését két nap alatt el fogja költeni :D


"A sikert altalaban azzal merik, kinek mije van, a boldogsagot pedig, hogy mindezt mennyire elvezi az ember."
Harbert N. Casson

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238454 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem nemtudok ellenálni egy könyvnek ezért nem megyek be könyvesboltba... (pedig el tudnék ott költeni kb 50 millio forintot is.. föleg egy antikváriumban..)
Én (talán szerencsére) amióta az eszemet tudom mindig csóró voltam. Sose volt annyi pénzem, hogy rögtön megkaphassam amire vágyom. Lehet, hogy ezért tudok minden apróságnak örülni. Az öcsém mesélte, hogy mondta az barátainak, hogy mennyire örül annak a nadrágnak amit tegnap kapott. Volt aki vele örült volt aki mondta, hogy aha, dejo... Akik az aha dejo-t mondtk, nem tudják milyen érzés az amikor hetekig vagy honapokig kell várni egy ruhára, vagy bármire. Elvész számukra a dolgok varázsa.. furcsa, hogy amikor elmegyek valahova beülni és látom, hogy két deci narancslé 200 forint, eszembe jut, hogy a boltba egy litert kapok ennyiért, csak éppen poharat nem adnak hozzá, hogyha vásárolni megyek mindig 5 emberrel számolok és nem eggyel, hogy nem azt nézem melyik kaja az olcsóbb hanem, hogy melyik az amit ha megveszek- bár drágább- de tovább tart. Talán a gazdag emberek (akiknek milliok állnak a bankszámlán és még sose érezték milyen az amikor honap végén 1700 forint van a családi kasszábban és még van hátra egy hét) sose értenék ezt meg. Van egy pár gazdagabb osztálytársam akik teljesen természetesnek veszik, hogy nekik a dolgok JÁRNAK, hogy JÁR a napi ezer forint kajapénz, plussz 600 a cigire plusz ez meg az, és otthon persze mindig van meleg vacsi. Ergo szórhatják bele a világba a szüleik pénzét.. Ha én elmehetnék dolgozni akkor nem azért akarnék menni, hogy húde gazdag legyek, hanem, hogy ezzel is könnyítsek anyáékon, de hát még nem mehetek elöbb le kell érettsigiznem... Én sose irigyeltem azt akinek sok pénze van. És kényelmetlenül érzem magam még mindig ha nálam nincsen pénz és meg akarnak hívni valamire... Ráaádsul ha pont olyan ember akar meghívni akiröl tudom, hogy szintén nem sok van a zsebében.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238443 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok

trinkler/tornanrenAQWE írta: A pénz egy képzeletbeli egység, ami a cserekereskedelmet helyettesíti; nem kell nagyon belegondolni, mert szerintem senki nem éhezett még, aki itt hozzászól....

erre azért ne vegyél mérget...

bár tény, hogy minannyian túlbecsüljük a pénz jelentőségét, és csak kevesen vannak, akik bánni is tudnak vele

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238439 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm... pénz....
Szeretjük ha van.
Egy csomó mindent lehet rajta venni; nem feltétlen magunknak...
Aztán szétnézünk, és rájövünk, hogy még mindíg nincs elég...
...még kell valami... még egy kicsit boldognak kéne lenni... meg kéne nyerni a lottón az ötöst, vagy örökölni... rohadt közéleti szereplőknek/politikusoknak mennyi van már...
Jó.
Megkapod a sok pénzt....
És?
Ha pénz nélkül nem érezted jól magad, pénzeddel együtt is csak egy loser leszel...
...igaz, gazdag loser, de loser....
A pénz szükséges, kell, de nem úgy, ahogy a mai világban működik...már a szeretetet is kilóra/pénzben mérik: "Ha Ön nem vesz xy-t gyermekének, nem is szereti", stb....
Persze, jó ha van, de szerintem a világ legboldogabb embere egy tanyán él, ahol megtermeli magának a kaját, és nem tud semmiről...bááááár....
:?: :?: :?: :?: :?:
A pénz egy képzeletbeli egység, ami a cserekereskedelmet helyettesíti; nem kell nagyon belegondolni, mert szerintem senki nem éhezett még, aki itt hozzászól....
...bár hallottam már olyat, hogy ötgyerekes család "uzsira" a gyereknek sárgaborsófőzelékes kenyeret adott...
Viszont:
Ha ennek a családnak adnál félmillió forintot, az egykettő elfogyna; emiatt ők nem hibásak; ez egy teljesen normális emberi reakció részükről; tehát abban nem értek egyet a tisztelt társasággal, hogy a szegényeknek kéne adni sok pénzt, mert nem kéne...inkább meg kellene tanítani őket ELFOGADHATÓ összegből gazdálkodni...
Aki ezen most felhördülne, gondoljon rám akkor, amikor az első fizetését két nap alatt el fogja költeni :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238424 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Erről most egy rajzfilm jut eszembe, ami kicsi koromban megvolt itthon videón (vsz még most is megvan), és ugye a kicsikori élmények nagy hatása... :P
Szóval arról szólt, hogy van a kislány, akinek az apukája rengeteget dolgozik, és jó sok pénze van. Karácsony előtt kiteszi a kislányát a kocsiból az áruház előtt, és a kezébe nyom egy rakat pénzt, hogy azt vesz magának amit akar. A kislány meg teljesen el van kenődve, h. miért nem megy be vele az apukája. Az áruházban találkozik MaciLacival (asszem), és vele mindenfélébe keveredik, és már nem nagyon emlékszem a cselekményre, de az a vége, h. az apuka is rájön, h. talán foglalkoznia kéne a kislányával és hepiend.
Nocomment, mert a meséket nem kommentálni kell. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238419 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Túl nagy szerepe van a pénznek mindenben... :cry: és ez nagyon elszomorító... elvesznek az emberi értékek ... sajnos mindannyiunkból :cry: még akkor is ha küzdünk ellene ... csak késleltetni tudjuk... elkerülni nem :cry: Viszont ha egyszer ebben a világban születtünk meg, akkor itt kell helytállnunk. Ki így, ki úgy, de mindenki erre törekszik... megint más kérdés az erkölcs... de ebbe nem mennék bele...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238386 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondolatok
szerintem nem a pénzel van a baj hanem az emberek lelkével.
ha normálisan együtt tudna élni a társadalom akkor tudniuk kéne segíteni egymásnak akár pénzel is... a baj az h kivesznek az érzelmek a mai világban...

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238381 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sajnos, egyre több dolgot meg lehet venni pénzért, igen. (jó, most elég magyartalan mondatokat írok, lehet..)
De amit pénzért megvehetsz, az biztos, hogy nem az igazi. Az igazi, amit sajátmagad "megteremtesz". (itt most nem az "egyszerűbb" dolgokra gondolok...)
[size=9:3rkf9wjg](huh, most nem folytatom, mert picit, lehet elfáradtam..., meg már nem tudom, mit akartam.)[/size]

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238374 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem, igazad van, a pénz nem minden. Az érzéseket (barátság, szeretett, szerelem) nem lehet megvenni, de rengeteg minden mást igen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238371 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Sajnos egy olyan rohanó korban élünk, ahol már minden pénz. "
Nagyjából csak ezzel nem értek egyet.
Ez az, amit nem lehet hagyni!
Nem lehet, hogy a pénz legyen minden! És sajnos ez az, amivel a "nagyátlag" tönkreteszi az életet. (Gondolom, te sem értetted teljesen úgy ezt a mondatot, amit jelent...)
. . .

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238369 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
én pécsett adtam egy csövesnek az összes aprómat mert elütötte az autó és meg volt csúnyán zúzódva a keze meg hát egyen egy jót épp Folkloriáda volt

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238368 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cala, én értelek, s nem vagy hülye. Nem is mondtam. S sajnos igazad van, tényleg rengeteg ilyen ember van, de mindig vannak olyanok akik segítenének. Olyanok mint te. S nem vagy hülye ezért, csak óriási szíved van. S ez jó dolog. Tudom, legalábbis sejtem, hogy mit érzel, ha ilyen embereket látsz, mert az én egyik legjobb barátnőm is ilyen. S ha a városban ilyet látunk, akkor neki is ezt szoktam mondani: nem tudja egy ember megváltani a világot, főleg ha az összes pénzét odaadja, mert gondolnia kell magára is, hogy segíthessen másnak. Sajnos egy olyan rohanó korban élünk, ahol már minden pénz. Még az idő is. Minden elüzletiesedett. S ez ellen nem tehetünk semmit, csak hogy próbálunk beilleszkedni, mégis ha tehetjük, s ha erőnk s főképp pénzünk engedi, segítjük a rászorulókat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238361 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nelossel: Szerintem nem értetted teljesen, amit írtam. igazából elég nehéz is elmagyarázni, mit gondoltam a mondataim mögé..
Tudom, hogy nem segíthetek mindenkin, de magyon sok ember van, aki vagy saját hibáján, vagy máshogy belekerült egy kutyaszorítóba, amiből csak segítséggel mászhat ki, és sajnos, hány ember (ekinek pénze is van) elmegy mellettük úgy, hogy szinte belerúg,... jó, hogy le nem köpi.
Én sajnos csak beszélek a segítségről, mivel saját keresettel nem rendelkező kiskorú vagyok. (Igazából, lehet, hogy ezzel a hozzászólásommal csak bonyolítom a dolgokat, de nembaj. Nem fogom elmagyarázni, hogy mire gondoltam, mert nem is tudnám...)
Nelossel, én olyan ember vagyok, aki mindenkin segítene, akin csak tudna, ha tehetné. (Én másokért élek.) Bár néha magamon nem tudok segíteni.demindegy...
Szóval az egész lényege, hogy hülye vagyok, aki megváltaná a világot... ha tudná.
Ha nem értetted meg elsőre, amit írtam már nem fogod. már én sem értem...

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.494 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére