Gondolatok

Több
20 éve 3 hete #218957 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jaja, én is jövök, de kénytelenek lesztek nekem elregélni, hogy miről is szól ez az egész csoportokra bomlás, mert sajnos csak nagyon ritkán van netem, az is egy 9,6-os gprs kapcsolat, úgyhogy nem tudok netezni, ergo nem értek semmit.. ):

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #218945 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tökjóóó :D
Jah, és jön Nodlee is, szal plusz egy fő! :wink:

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #218877 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akkor pénteken találkozó a Nyugati előtt 15:00kor. Remélem többen jönnek, mint ahányan jelezték az érdeklődésüket... :D A szombati találkozót pedig töröljétek a naptáratokból. Sajnos nekem se lesz jó valszínüleg.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #218557 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is a pénteket támogatnám, mert 25-én két esküvőre is hivatalos vagyok, szal...

Viszont, ha pénteken lenne mondjuk 3kor a tali a Nyugatiban, nekem az szuper volna! Jó volna ott lenni, mert érdekel a dolog... 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218507 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
[size=9:w0vh1dwd]nekem azt hiszem, péntek jó... és bocsánat, ha első idegességemben. :uff:[/size]

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218440 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Juuuuj! Mindig úgy fogalmazok, hogy az félreérthető. Ezért ilyen nehézkes ez a fórumos szervezés...

Szóval. Persze, hogy átjárható a rendszer. Bárki, KÉSŐBB is csatlakozhat. Ja és nem kell ennek lennie a 'FŐCSOPORT'-odnak...
Kevés esélyt látok arra különben is, hogy egy találkozó alatt össze tudunk állítani, egy csoportot. Ez a mostani, csak kezdés.

Viszont akik összeteszik, és elsődlegesként jelölik be, azoknak muszáj ezt választaniuk. Azért írtam azt, amit...

Vannak akik összerakják, (ha optimista vagyok akkor 5 ember talán lesz rá)
Vannak, akik csatlakoznak, (itt IS akarnak tevékenykedni meg máshol is)
Lesznek szimpatizánsok, akik csak jönnek lájv-gondolatokra...

Remélem így mindenki igényeit kielégíthetem.
Viszont az énekkarról, meg a klubról sajna még nem értesültem. Ezért nem tudhattam, hogy ennyi mindennel szervezek keresztbe.

De talán akkor péntek délután is kimenjek 15 órára a Nyugati elé? Mert ha lesz rá igény akkor hajrá-hurrá! Bármit megpróbálok, de csodát nem tehetek mindenkinekjó időpont ügyileg. Most rajtatok a sor, hogy üsszehozzuk ezt... :wink:

Ja és MINDENKI aki olvassa a gondolatokat, vagy hozzászól és érdeklődik, az jöjjön el szombaton, ha tud. (Vagy pénteken ha nektek úgy lesz jobb)

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218425 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Batti pont arról írt egy másik topicban, hogy a szándék az, hogy a csoportok átjárhatóak legyenek, és egy ember...ha akar...bekerülhessen több csoportba is...az, hogy nem véletlenül van a verses megbeszéléssel (és nemcsak azzal) egy időben ennek szvsz ellent mond.
Ide tényleg azokat várod, akik nem találtak alkotó csoportot maguknak ?
8O :? :?:
Ez már nem hangzik olyan jól...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218420 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Igen. Egy időben lesz a verses csoport megbeszéléssel. Nem véletlen. Akik ott tudnak tevékenykedni, azokra ott lesz szükség. Akik nem találnak alkotó csoportot maguknak, azokra pedig a Gondolatok-Munka-csoportban lesz szükség.


kár. de te tudod. énekkar, miegymás.

deha így, akkor megkérdezném, h nem csoportnyi Gondolatok Lájv nem lehetne? Mert én szeretnénk máshol ténykedni, de azért vágyom beszélgetésre is néha. És rég találkoztam a társasággal, azt hiszem, nekem hiányzik, még ha ez viszont kevésbé is. Akár ugyanazzal a témával, mert érdekel. Van olyan, akit érdekel, és nem ér rá 25én? :twisted:

gillz

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218311 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lamorak: tudom mit jelent a szó és egyáltalán nem félek tőle. Elfogadom. De jó lenne ha egy vélemény miatt nem nézne senki se hülyének se dilettánsnak.(általában nagyon megfontolom mielőtt bárhova bármit is írnék, és ez most is így volt, nem csak csapkodok a levegőbe) Köszönöm!

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218245 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez is szeptember 25.-én ? Bármikor máskor sztem...
Mi is lesz, akkor ? Kórusos meghallgatás, ha jól tom verses tali, tolkien klub, és még sorolhatnám...Ha azt akarod, h menjen is valaki, akkor sztem máskor kell lennie, persze ez magánvélemény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218232 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amúgy a gondolatok topicnak jó téma lehetne:

Beleérző képesség. Azaz empátia. Ami önmagában kevés, ha nem társul némi toleranciával, azaz elfogadással.

Aki nem képes kilépni saját magából, az nem tudja felfogni, mi is zajlik éppen itt. Aki pedig beleérzi magát. Sőt!!! Hűdenagyon beleérzi magát, az sohasem tud majd hozzátenni, ha nem tudja elfogadni, hogy rajta kívül másoknak ez jó lehet. És ez az élet minden területére igaz.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete - 20 éve 3 hete #218229 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy ez a lehető legáltalánosabb vázlat. Azért alakítottam így, hogy mindenkinek lehessen saját véleménye róla, amit majd élőben meg tudunk vitatni. Mert azt ugye senki sem gondolja, hogy kitalálhatok egy (valljuk be mesterséges, nehezen definiálható) csoportot. Egyedül nem megy...

Programterv:

Már meglévő Gondolatok- topic:
-Eddigi feladatát ellátja.
-Semmi változás nem történik, és továbbra is kötetlen, szabad szellemű társalgási fórumként működik. MINDENKI számára.
-Az itt írogató, a Magyar Tolkien Társaságot támogató emberkékből alakítanánk egy KÜLÖN csoportot.

Létrehozandó Gondolatok- munka- csoport- topic:
-A csoport találkozók idejének meghatározása.
-Az összejövetelek témaindítása: a ’Gondolatokból’ kimazsolázott legérdekesebb felvetések egy mondatba sűrítése, hogy legyen miről beszélgetnünk…
-Belsős információk. A legújabb hajszíned megvitatása, illetve, hogy tegnap voltál-e fogorvosnál.
-A nagy kérdésekre reagálhattok: Ki tud aktívan részt venni a következő rendezvényünkön.
-Közös programok szervezése: megyünk szaunázni?
-Amit kitaláltok, azt itt felvetitek.

Maga a Gondolatok- Munka- Csoport:
Összeülünk, és egy jót dumálunk az éppen aktuális, a ’Gondolatokon’ futó témáról.
Közben átbeszéljük, hogy ki ér rá legközelebb, mondjuk a közgyűlésen takarítani, és ásványvizet tölteni kis poharakba…
Megismerjük egymást, és komolyan vesszük mindazt, amit komolyan kell venni, a többit, röhögve megoldjuk.

De! Van egy kikötés. Mint minden szép és jó dolognak, ennek a szörnyűségnek is van negatív oldala. Bizony itt fel kell kelned a kényelmes székedből, és emberekkel kell foglalkoznod élőben. Ha elvállalod a tagságot, akkor felelősséggel tartozol a többiek, az MTT, és legfőképp magad felé.


Élő megbeszélés: Szeptember 25. 15 óra Nyugati pályaudvar főbejárata előtt. Ott az árkád alatt...
Igen. Egy időben lesz a verses csoport megbeszéléssel. Nem véletlen. Akik ott tudnak tevékenykedni, azokra ott lesz szükség. Akik nem találnak alkotó csoportot maguknak, azokra pedig a Gondolatok-Munka-csoportban lesz szükség.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218194 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Kicsit el vagyok kenődve. Egyébként Drizzt aggályait osztom. Tényleg fölsleges az aggodalmaimat taglalnom. :? Inczy hozzászólása kicsit későn, de jól jött. :wink: Én is csak most láttam a szombati talit...
Manapság már csak a pejoratív értelmét használjukaz elitizmus szónak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218192 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én mindig azt hittem, hogy az elitizmus szót mi csak tréfásan használjuk, az MTT-n belül. Meglep, hogy ezt valaki komolyan gondolja...Mármint, ha szó igazi jelentését vesszük.
Sztem erről a csoportos dologról felesleges vitatkozni, mert már eldöntött dolog, hogy megpróbáljuk (ha jól tudom), és még nem kezdett el működni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218191 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Csavargó írta: elitizmus. jó szó.


Jó szónak jó szó, de már eddig is meg voltam győződve róla, h (1) az MTT-nek és a benne folyó tevékenységeknek semmi köze se a szóhoz, se a jelentéséhez; és h (2) akik ettől félnek, általában nem tudják, mit jelent, különben nem félnének tőle, h a jelenlegi és jelenleg javasolt tevékenységeink ehhez vezetnek.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218190 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dín: "1. szvsz túlságosan szigorúak a szabályok. Ez így, ebben a formában szvsz működésképtelen, mert több embert zárunk ki, mint amennyit beengedünk. Ez rövid úton elszigetelődéshez és elitizmushoz vezet. "


elitizmus. jó szó.

tudom hogy nincs sok közöm hozzá, de ez nem ahoz vezet. Mert már az van, ha tetszik ha nem. Persze nem muszáj bevallani, de ez már így van.

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218138 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok
öö valami gondolatok at nem akarunk még e mellé berakni, hogy lehessen azért valamin filózni, "ha valakinek esetleg nincs más dolga"

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218122 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos, jóideje olvasom a topicot, igaz, eddig keveset szóltam hozzá.

Én abszolut nyíltan, s várakozásteljesen állok a csoportalakításokhoz, a változásra mindig szükség van, most épp ilyen formában. Vmivel mindig fel kell pezsdíteni az életet, s a vérkeringést sem árt frisstíeni.
Azt meg senki nem tudhatja, milyen lesz a végkimenetele ennek a dolognak. Mindenesetre pozitívan kell hozzáállni, s segíteni a vezetőséget. S ennek a csoportnak épp ez lenne a feladata, nemde? 8)

Aralataion ötletét pl kifejezetten támogatom. Ha jól vettem ki az eddigiekből, akkor egy olyan csoportot szeretne létrehozni, ami az MTT-nek úgymond a "jobbkeze" lenne? Sztem is szükség van egy ilyen csoportra, aki a háttérben segíti a Társaságot, s vmelyest mozgásban tartja az életet. Nem utolsó sorban, pedig egy szuper kis közösség alakulhatna ki pluszban.. 8)

Most tudtam meg, h taliztok... Későn értesültem róla, pedig szívesen elmentem volna! :( Legközelebb viszont már szeretnék ott lenni, s a programtervet is kiváncsian várom. 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218027 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ankalimon, ezt az utolsó üzenetedet is átkopizhatnád, mert kicsit körülményes két topikból idézgetni, meg össze is kavarhatja az embereket.

Köszi.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218013 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dín, szerintem nem árt ha tisztázunk néhány nagyon fontos összefüggést és tényt, mielőtt ismét félreértések alapján elkezdődik egy látszatvita, és esetleg egyes embereket sikerül elbizonytalanítani:

Dínchamion írta: Lelki szemeimmel már látom, ahogy a Gondolatok topic átköltözik a "Subcultures" szekcióba... :? Ennyire nem kéne komolyan venni ezt a "MTT hivatalos fóruma" dolgot szvsz... :roll:


Erről természetsen szó sincs, több okból sem:

Az MTT csoportok topikjai nem a Subcultures szekcióban lesznek, mivel a Subcultures a "nem hivatalos, humoros kisközösségek" topikjai számára készült.

A gondolatok topik a Közösségek szekció része, vagyis az MTT tagjai és szimpatizánsai által alkotott netes közösség életét támogatja. Teljesen igaz, hogy nincs köze szervezetileg az MTT-hez (mint ahogy a Közösség topik többi szekciójának sem), és ezen a helyzeten szerintem senki nem is akar változtatni.

Senkinek soha eszébe sem jutott, hogy a Fórum összes topikjához csoportot kellene alakítani. Ez ritka nagy baromság lenne... De természetesen ez nem zárja ki azt, hogy az egyes topikok megfelelő szellemi/tevékenységi mintaként szolgálnának egy egyébként ezektől teljesen független MTT-s csoport megalakításához.

Ha létrejön egy MTT-s csoport a Gondolatok topik szellemi bázisan, az egy külön topikot fog kapni az MTT-s szekcióban.

A csoportalakítás egyébként bizonyos értelemben valóban próba. De ez a "próba" jelleg csak a szabályokra és keretekre vonatkozik, magukat a megalakítandó csoportokat és azok tevékenyégét nagyon komoly, és semmiképpen sem ideiglenes formációknak kell tekinteni. Remélem, hogy senkit sem bizonytalanítanak el az itt megjelentekhez hasonló viták, különösen mivel azok sok esetben félreértésekre vagy félremagyarázásokra épülnek.


u.i.1:
Dín: Én nem akarok szemantikai vitába keveredni azzal kapcsolatban, hogy "kié is ez a fórum?", de semmiképpen sem illene a birtoklás általános fogalmában kis csúsztatással összekeverni azt, hogy ki tartja fenn és azt, hogykinek szól. A tolkien.hu immár a Magyar Tolkien Társaság hivatalos portálja, a tolkien.hu fórum rendszere pedig az MTT által az MTT tagok és szimpatizánsok, valamint a tolkieni világ íránt érdeklődő kívülállók számára működtetett fórum. Én tisztában vagyok vele, hogy az egész nem így indult, de mára ez lett belőle. Ez egy tényállítás, ami ellen lehet berzenkedni, de vitatkozni vele igazából nem érdemes. De természetesen ez nem jelenti, nem is jelentheti, hogy "tolkien.hu fórum = MTT fórum". Pont ezért van külön szekció a kifejezetten MTT-s, hivatalos topikoknak.

u.i. 2:
Nagyon nem szeretném, ha ez a topik ismételten az MTT belső életével kapcsolatos viták terepévé válna. Nyomatékosan felszólítom a tisztelt hozzászólókat, hogy az MTT csoportalakítási törekvéseivel kapcsolatos általános (a gondolatok topikhoz, illetve Aral kezdeményézéséhez nem kapcsolódó) észrevételeket az MTT topikban tegyék meg, mert ezek itt offnak számítanak, és rövidesen moderátori aktivitást fognak maguk után vonni. :evil: ...
(Az itt elhangzott ilyen felvetéseket most ismételten átteszem az MTT-s topikba.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218009 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok
A csoportnak ilyen formában nincs köze a topichoz!!!

Azaz persze, hogy írhat. Marad minden a régiben. by Aralataion

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #218008 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kérdés: A csoporttal kapcsolatban: ha valaki nem tagja a csoportnak, attól még írhat a topikba, ugye?

Én nem félek a túlzott centarizálódástól, mert azt gondolom, hogy tényleg kelle valami működési rend a fórumban is- ez akár aktív munkát is eredményezhet.

Arra viszont ügyelni kéne, hogyha pl. Gondolatok csoport talija van- csak úgy általában, és nem "szakami" az nyitott legyen. Magyarán: valamennyi teret kell annak is adni, hogy újak, érdeklődők megsimerhessék a működését a dolognak.

Sok sikert!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217992 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Hogyan lehet olyat kritizálni amit még nem ismersz? Még csak elvi síkon se tudod mi lesz ennek a végeredménye.


Igazából csak azt lehet teljes szívvel... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217987 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Most nagyon csúnya leszek.
Utálom amikor olyan dolgokba ütik bele az emberek az orrukat, amiről fogalmuk sincs. Basszus olvassátok már el végre hogy miket írogattam az egyenlőre még fiktív gondolatok-topicból KIINDULÓ csoportról!


Ki a fene mondta, hogy a fórumot osztjuk csoportokra????????? A fórum külön él az MTT-től. Én csak az itteni embereket akarom BEVONNI, és nem kizárni.

Én egy lehetőséget vetettem fel. Még senki sem kritizálhatja, hogy így nem fog működni, meg úgy nem fog működni, mert fingotok nincs miről szól. Vagy Ti már kitaláltátok a programját, amit egyből el is vetettetek, mert hülyeségnek ítéltétek meg a saját véleményeteket? Mert attól még előfordulhat, hogy normális működő dolgot fogok kitalálni, ami mindenkinek jó lesz.
És ha a gondolataink egymással való megosztása nem elég összetartó erő, akkor elég szomorú élete lehet annak aki így gondolja.


A programterv hétfőn kerül ide fel. Majd utána szóljatok hozzá. Mert Estel véleménye is bele lesz építve, az enyém is, Drizzt kétkedésére is megpróbáltam megoldást találni, és talán a legújabb helhasználóink is találni fognak benne számukra érdekes részt.

És nehogy azt merje írni valaki, hogy csak úgy általánosságban értette, mert abszolút nem létező dolgokról nem lehet véleményünk.
Hogyan lehet olyat kritizálni amit még nem ismersz? Még csak elvi síkon se tudod mi lesz ennek a végeredménye.


És most végre jól kidühöngtem magam... :twisted:

Ja és ez a 200dik hozzászólásom :D :D :D

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217985 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az való igaz, hogy a fórum =/= MTT...
Elvégre nem az MTT csinálta a fórumot, hanem a fórum csinálta az MTTt és ezt a viszonyt nem lehet fordítva kezelni.

A csoportosdi elvileg jó dolog, bár még jobb lenne, ha alulról kezdett volna szerveződni a dolog, mert így egy kicsit bürokratikus jellege van.
Az MTT így kezelhetőbb lesz, de felmerül az a lehetőség, hogy a csoportokra szétvált társulat (ahol a csoportok előbb-utóbb teljesen elhatárolódhatnak egymástól) többé nem lesz egy társulat.
Ha kísérlet, ám legyen, csak az alanyokkal általában szájbarágósan közölni kell, hogy amin részt vesznek, az kísérlet. Ez eléggé hanyagolva van a csoportosulási leírásokban.
Majd meglátjuk az eredményt, annyi máris van, hogy ezzel kapcsolatban megjelent némi élet és cselekvőkedv, csak még nem tudni mi sül ki belőle igazán.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217944 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Dín, télleg vannak hátrányai is a dolognak. De előnyei is. Mivel mi egy Tolkien társaság vagyunk, ezért értelemszerűen nem jöhet létre pl. egy Forma 1-es csoport.


Brisa, én ezt természetesen értem. Értem továbbá azt is, hogy szervezetileg muszáj, hog átalakuljon az MTT, mert ez így kezelhetetlen. A csoprotosdival sem lenne semmi problémám alapvetően. De.

1. szvsz túlságosan szigorúak a szabályok. Ez így, ebben a formában szvsz működésképtelen, mert több embert zárunk ki, mint amennyit beengedünk. Ez rövid úton elszigetelődéshez és elitizmushoz vezet.

2. a fórum nem az MTT-é. Ezt már jópárszor hangsúlyoztam. A fórum az internetes közösségé, és annak ellenére, hogy alapjaiban ez egy tolkienes fórum, és alapjaiban az MTT használja mindenféle célokra, plusz az itt jelenlevő közösség egy része (nem a többség!) MTT-tag is egyben, attól ez még egy internetes fórum marad. Pontosan ezért nem tetszett, hogy minden előzetes akármi nélkül besoroltátok a vimpárokat és a THK-t az MTT égisze alá... holott amikor pl. a vimpár közösség létrejött, még csak tervben sem volt az MTT... Apróság, de ilyen apróságokon (is) múlnak a dolgok. Ugyanez a Gondolatok topikkal is: miért "kötelező" meg "muszáj" MTT-s Gondolatok csoport? Úgy értem, jó, ha van, meg minden, de szvsz semmi létjogosultsága nem lenne, ugyanis a) nekem senki ne mondja meg, miről gondolkodjak; b) ez, a megadott keretek között, legfeljebb egy nagyobb egész részeként életképes (pl. rendezvényeken/Tolkien Klubban/satöbbi egy megadott téma köré felépíteni). Önmagában vagy életképtelen, vagy a támasztott kritériumoknak nem felel meg.

3. a csoportosdi, ahogy most áll, még több részre fogja szakítani a közösséget. De kettőre biztosan, ugyanis mindig lesznek olyanok, akik nem akarnak "csoportozni", de szívügyüknek tekintik ezt a dolgot. Pl. itt vagyok én, na én pl. tuti nem fogok semmilyen csoportot csinálni, másikhoz meg földrajzi és egyéb okokból nem csatlakozom. So what? Hivatalosan akkor lényegében külön állok az MTT-től, és ez felesleges szakadásra vezet. Kell ez?

Brisa írta: Másrészről - mint azt már hangsúlyoztuk párszor - ez egy próba. Megnézzük, hogy működik-e, jó-e, milyen hatásai, következményei vannak. Aztán majd dönt a közgyűlés, ahol te is leadhatod a szavazatodat. :wink: De addigis adjunk teret a csoportok megalakulásának.


Nem ártana még jobban hangsúlyozni, mert láthatóan nem mindenkinek világos. Annál is inkább, mert az idő telik, és mire odajutunk, hogy dönteni kell, maradjon-e, egy csomóan lehet, hogy elmennek éppen emiatt.

Brisa írta: A cél az, hogy a közösség fejlődjön és ne csak nőjön. Meglátjuk, hogy jó e ehhez ez a csoportosdi.


... meglátjuk. Kérdés, hogy a közösség merre és hogyan akar fejlődni (meg hogy akar-e egyáltalán, mert ez sem feltétlenül biztos, és ha nem is akar, az sem feltétlenül rossz)... Szvsz ezt kellene először feltérképezni, és aztán módszert találni hozzá.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217933 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dín, télleg vannak hátrányai is a dolognak. De előnyei is. Mivel mi egy Tolkien társaság vagyunk, ezért értelemszerűen nem jöhet létre pl. egy Forma 1-es csoport.

Másrészről - mint azt már hangsúlyoztuk párszor - ez egy próba. Megnézzük, hogy működik-e, jó-e, milyen hatásai, következményei vannak. Aztán majd dönt a közgyűlés, ahol te is leadhatod a szavazatodat. :wink: De addigis adjunk teret a csoportok megalakulásának.

A cél az, hogy a közösség fejlődjön és ne csak nőjön. Meglátjuk, hogy jó e ehhez ez a csoportosdi.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217932 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Az a helyzet, hogy a Gondolatok topik nem valósulhat úgy meg, ahogy Estel leírta. Ugyanis annak semmi köze nem lenne sem Tolkienhoz, sem az MTThez.


Hm? Ezt nem teljesen értem... Tehát ami nem Tolkien, meg nem MTT, az száműzve van/lesz innen, és a szervezett társasági életből? Elég vicc lenne... :?

Brisa írta: Ezért hát kell még valami, amit Peti úgy fogalmazott meg, hogy "dolgozzunk az MTT-ért". :D Ezt tovább kellene még finomítani, hogy megszülethessék a csoport koncepciója.


Nem kell. Semmi sem kell... Nem akarok vészmadárkodni, de ez a fokozódó centralizáltság fogja szétverni a társaságot. :roll:

Brisa írta: Szerintem egyátalán nincs túl lihegve a dolog.


Fentiek alapján meg szerintem igen. Meg ez az egész "a tolkien.hu az MTT-é" cucc is... Adva volt egy jó kis társaság, ami nőtt, nőddögélt, akár az MTT-től függetlenül is... erre föl most az MTT ki akarna sajátítani mindent... És ez nekem nagyon-nagyon nem tetszik.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217931 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem egyátalán nincs túl lihegve a dolog.

Az a helyzet, hogy a Gondolatok topik nem valósulhat úgy meg, ahogy Estel leírta. Ugyanis annak semmi köze nem lenne sem Tolkienhoz, sem az MTThez. Ezért hát kell még valami, amit Peti úgy fogalmazott meg, hogy "dolgozzunk az MTT-ért". :D Ezt tovább kellene még finomítani, hogy megszülethessék a csoport koncepciója.

Amúgy minden csoportnak lesz külön topikja, úgyhogy nem kell a meglévőkre ráépülni. Ám de vannak olyan topikok, amelynek szellemiségét igenis megéri tovább vinni. Ilyen pl. a Gondolatok, meg a Mitológia is. E. Wood nem, de Frodó már sokkal inkább. Feltéve ha sikerül köre koncepciót gyártani valakinek. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #217930 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa, épp erről beszélek én is. A végén megalakul a Frodó (Elijah Wood) hivatalos csoport is? Meg a Mitológia, vallás, filozófia Középföldén csoport?

Ezért mondtam, hogy vagy túl van lihegve ez az egész csoportosdi, vagy sokan félreértették a dolgot, és nem kell minden topikhoz csoport... Pláne nem ezen elvek alapján.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.516 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére