Gondolatok

Több
21 éve 3 hónapja #127405 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Hij Huj Paprikajancsi! ! !

Akkor most megyek és felolvasok a káposztásomnak egy kis Babitsot...vagy inkább a biotermesztésről valamit? Ej, akkor csak ki kell menni a kertbe, és egy egész kis hallgatóság vár ottan...

brek


Nevess csak, de sztem angie-nek igaza van. És, nézzetek hülyének, én igenis szoktam beszélni a fikuszomhoz...
És nem te támogattad annyira Mogyot abban a faölelős dologban?? Most akkor hogy is van??

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127403 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: nono! ott is van háboru! (gondolj csak arra amikor két szarvas küdz egy szarvaslányért! az is háboru ha nem is nagy!) De zsaronkság meg kizsákmányolás nincsen.. Egyébként talán az állatok még okosabbak is nálunk ezért nem beszélnek velünk (gondoljatok a Delfinekre)


Rabyn, nagy különbség, hogy miért van az a háború.. az ember nem azért háborúzik, mert a saját génjeit akarja továbbörökíteni(na jó, van kivétel:)) )

És bár a "beszéd" nem a legjobb szó erre, de igenis kommunikálnak velünk az állatok. Pl, most kaptunk egy kiskutyát, alig látszik ki a földből, de ha éhes, akkor őrült visongás közepette kaparja a hűtőajtót, ezzel kívánja jelezni, hogy netán eljött a vacsora ideje, nemde?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127378 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
De a növényekhez csak őszintén érdemes beszélni, mint az emberekhez. Máskülönben a hatás ugyan az lesz a másik féltől: Semmi... :wink:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127358 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dínchamion írta: Ez nem hülyeség. Tudományos kísérletekkel igazolták, hogy ha beszélünk a növényekhez, jobban nőnek/több gyümölcsöt teremnek stb.

Kevésbé tudományos példa, és némileg a misztika területére evezve: amikor az öregapó kint ücsörög a kertjében, és csak nézi a barackfát. Egy szót se szól, aztán feláll és elmegy. És a fa olyan termést hoz, ami már-már a legenda határát súrolja.

Üdv:


Amíg élt a nagyapám falun, a kukoricánk fejedelmi volt. Aztán meghalt, és soha többé nem teremtek akkora kukoricacsövek. :(
A papám imádta az a kis darabka földet, úgy látszik a föld is őt :D

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127355 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez nem hülyeség. Tudományos kísérletekkel igazolták, hogy ha beszélünk a növényekhez, jobban nőnek/több gyümölcsöt teremnek stb.

Kevésbé tudományos példa, és némileg a misztika területére evezve: amikor az öregapó kint ücsörög a kertjében, és csak nézi a barackfát. Egy szót se szól, aztán feláll és elmegy. És a fa olyan termést hoz, ami már-már a legenda határát súrolja.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127354 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
ehm..csak egy javaslat;valogasd meg,mit meselsz el nekik 8O :D !

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127352 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is szoktam beszélni egyébként a növényeimmel, de az egyik hol hallgat rám, a másik hol nem. Utóbbi sajnálatos eredménye az, hogy kiszárad. De ha egyszer mondom neki, hogy ne tegye...akaratosak ezek a növények :(

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127349 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Hij Huj Paprikajancsi! ! !

Akkor most megyek és felolvasok a káposztásomnak egy kis Babitsot...vagy inkább a biotermesztésről valamit? Ej, akkor csak ki kell menni a kertbe, és egy egész kis hallgatóság vár ottan...

brek


Hehe :tongue: ;tudod mit?Tedd azt !Meg elonyodre valhat :) !
Hallottam egy angol palirol,akinek volt egy kis fikusza;akivel mindig beszelgetett,meg sokat torodott vele(okok,a fikusz nem nagyon feleselt vissza :D ).
Es amikor a pasi hazafele tartott;a noveny elore megerezte;ra volt kotve egy ilyen muszer,ami erzekelte a "hangulatat";es a noveny olyan nagy foku oromot erzett olyankor;hogy a muszer mutatoja felment;es ez az energia ra volt csatlakoztatva a garazsajtora;igy mikor a pali befordult az utcan;a fikusz kinyitatta neki a garazsajtot :D :lol: !

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127346 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hij Huj Paprikajancsi! ! !

Akkor most megyek és felolvasok a káposztásomnak egy kis Babitsot...vagy inkább a biotermesztésről valamit? Ej, akkor csak ki kell menni a kertbe, és egy egész kis hallgatóság vár ottan...

brek

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127344 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: [

nono! ott is van háboru! (gondolj csak arra amikor két szarvas küdz egy szarvaslányért! az is háboru ha nem is nagy!) De zsaronkság meg kizsákmányolás nincsen.. Egyébként talán az állatok még okosabbak is nálunk ezért nem beszélnek velünk (gondoljatok a Delfinekre)


hali :) !

igen;igaz;de az a fajfenntartas miatt tortenik;ugymond a "termeszet rendje" :) !Nem onkenybol,politikai celokbol,penzsovarsagbol!
Amugy en is meg vagyok rola gyozodve,hogy az allatok igenis ereznek;mi tobb;gondolkodnak.Sot;mondok jobbat;szilard meggyozodesem az is,hogy a novenyek is ereznek;ugyanugy,mint mas elolenyek;es ezt tudomanyos kiserletek is alatamasztjak!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127342 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Loth írta: a természetről jut eszembe, pont a múltkor néztem a Ferenciek terén, hogy milyen szörnyű: háztól házig végig minden beton, a házak is magasak,mintha körül lennénk zárva...elég fullasztó érzés volt


A városoknak az az egyetlen hátulütőjük, hogy kihagyják a természetet...pedig szerintem nincs olyan épület, amely növény nélkül jól nézne ki :(

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127341 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Arnyelf írta: Gondolatok...

Azért érdekelne, hogy az okos könyvek mit irnak az "állatok" gondolatairól. MIndenesetre lehet, hogy nem annyira cizellált gondolkodásúak, mint mi, emberállatok, vagy esetlegesen nincsenek olyan fennkölt ötleteik, mint nekünk...

....ellenben a maguk tiszta és egyszerű módján élnek... mentesen minden olyan dologtól, ami bennünket embereket, emberré változtatott....háborúk, zsarnokság, kizskmányolás....

Meglehet kissé fura dolgok ezek tőlem, de az utóbbi időben sokat gondolkozom ezen...




nono! ott is van háboru! (gondolj csak arra amikor két szarvas küdz egy szarvaslányért! az is háboru ha nem is nagy!) De zsaronkság meg kizsákmányolás nincsen.. Egyébként talán az állatok még okosabbak is nálunk ezért nem beszélnek velünk (gondoljatok a Delfinekre)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127340 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hááát itt a biológusok nagyot tévedhettek mikor a kutyákat az állatok közé sorolták, mert a mienk pont a múlt héten sértődött meg úgy a szomszédra, hogy azzonnal hazament...és nem ez volt az első eset.
Félelmetes, hogy az emberek többsége mennyire lebecsüli a természetet- -pedig mi vagyunk akik nem maradhatnánk meg növények és állatok nélkül, őket nem zavarná, ha nem lennének emberek (sőt!)-és azt hiszem, amit Telcontar mondott nagyon igaz.

a természetről jut eszembe, pont a múltkor néztem a Ferenciek terén, hogy milyen szörnyű: háztól házig végig minden beton, a házak is magasak,mintha körül lennénk zárva...elég fullasztó érzés volt

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127334 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Arlith írta: Egyébként van egy nagyon depis, és nyűgős kérdésem : Miért van egy emberi lénynek feltétlenül társaságra és közösségre szüksége? Miért nem bír meglenni egyedül? Milért fáj annyira, ha nincsenek körülötted olyan emerek, akikre bizton számíthatsz?


Szejintem azon egyszerű oknál fogva, hogy ha nem lennének emberek a közeledben, akkor te sem tudnád magadról, hogy ember vagy :P

Vannak, akik elvonulnak, és egyedül élik le az életüket, és vannak, akik hedonista világpolgárként szinte zabálják a társaságokat és az életet. Egy idő után szerintem mind a kettő megunja, és beáll a már jól ismert golden way :D

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127309 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gondolatok...

Azért érdekelne, hogy az okos könyvek mit irnak az "állatok" gondolatairól. MIndenesetre lehet, hogy nem annyira cizellált gondolkodásúak, mint mi, emberállatok, vagy esetlegesen nincsenek olyan fennkölt ötleteik, mint nekünk...

....ellenben a maguk tiszta és egyszerű módján élnek... mentesen minden olyan dologtól, ami bennünket embereket, emberré változtatott....háborúk, zsarnokság, kizskmányolás....

Meglehet kissé fura dolgok ezek tőlem, de az utóbbi időben sokat gondolkozom ezen...

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127288 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: Finduilas, ez tetszik.


Hát ha még olvasnád az egészet!

[size=9:1y3cz4rb]Egyébként ha kiváncsi vagy, szívesen elküldöm, de nem akarom az egész 28oldalas cikket ideidézni.[/size]

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127282 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Finduilas, ez tetszik. A magam részéről úgy sommáznám, hogy amivel többnek tartjuk magunkat mi, emberek az élővilág többi részénél, valójában pont azzal vagyunk kevesebbek náluk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127263 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem lehet, hogy a novenyek es az allatok csak azert nem beszelnek velunk mert megsertodtek, s haragszanak rank? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127262 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezt be kell raknom ide. Remélem aki írta, nem venné rossznéven. [size=9:3v2nvt9h](Verseghi Anna neuropszichológus, tanárom)[/size]
Kommentálni nem akarom, de érdemes elgondolkodni ezen is, szerintem.

"A növény az állat, a természet nem tud mást tenni, mint kapcsolatban, kölcsönhatásban lenni azzal, ami van &#8211; a valósággal. Eleven, élő a kapcsolata a pillanattal, a jelennel, a hellyel, ahol van, önmagával és környezetével. Az ember nem ilyen. Mi emberek meg tudjuk akadályozni, vagy megkísérelhetjük korlátozni azt, hogy kapcsolatban legyünk önmagunkkal, a másik emberrel illetve a valós világgal. Képesek vagyunk megsértődni, magunknak és másoknak hazudni, a valóság helyett arra reagálni, amiről azt hisszük, hogy az a valóság. Tudunk mást mutatni, mint ami van, illúziókat kelteni, illúziókban élni, póker arcot vágni, közönyösen vagy sértődötten megszakítani a kommunikációt és kirekeszteni magunkat az élet áramlásából."

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127185 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Talán azért kell a társaság, mert gondolkodó embernek születtünk. A gonolatainkat fejleszteni akarjuk, és megosztani. Máskülönben nem lenne értelme töprengenünk. :wink:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127168 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodiee Took írta: Én például szeretem azokat a rulzzokat az élménybeszámolókban(régen a találkozásokban), azzal, hogy nem hosszú, kerek mondatokban meséljük el az élményeket, cinkossá válunk azokkal, akik értik még rajtunk kívül, mert ott voltak...


Épp be akartam e miatt szólni Telcontarnak, aztán rájöttem, hogy inkább mégse:))))))

;)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127165 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Iru: annyira szép és annyira aranyos volt amit írtál, hogy legszívesebben jól megölelnélek:))

Számomra néha hihetetlen, hogy ez a fórum, ez a zöld kis sziget immár több, mint két éve része az életemnek.. volt ugyan időszak, amikor nem jártam(le is maradtam a táborról..), de akkor is ott bujkáltatok valahol a gondolataimban. Ti, "Tolkienesek", mert csak így emlegetlek titeket, az engem ezért egyre flúgosabbnak néző barátaim előtt... Hogy tudnám megmagyarázni nekik, mi is az, ami miatt minden nap órákat töltök itt a fórum előtt, és már berögzült szokás, hogy melyik topicot nézem meg először, melyiket másodiknak... Még régen, a "zöld fórumon"(nekem ez is zöld) írtam, hogy a Gyűrűk Ura megváltoztatta az életemet. Ez így van. de elsősorban azért, mert találkoztam veletek. Először csak a betűiteken keresztül, akkor még nem voltak arcaitok, hangotok, nevetéseteket csak furcsak karakterek (gy.k. smile) jelentették, és az egésznek olyan furcsa, kicsit hippis hangulata volt. Mára ez megváltozott. Élővé váltatok, és ha betesztek egy "mosolyt", én jobbára a ti mosolyotokat látom. Furcsa. Hiányzik az a régi fórum. Azért is nem jártam sokáig, mert utáltam ezt a mostanit.. Olyan...nagy. bonyolult. Olyan, mintha a 100 éves, hőn szeretett kispolski-t eladnák a szüleid, és vennének helyette egy mercedest. Néztem ezeket a fura, mosolygó izéket a bejegyzés helye mellett, és nagyon gyűlöltem az új fórumot. Hogy jön ez ide, hogy itt szétzúzza az én kis megszokott világomat?? Aztán ez is elmúlt. Visszatértem, és megszoktam, megszerettem az újat. valahogy...a részemmé vált, a részemmé váltatok, ti mind. Én például szeretem azokat a rulzzokat az élménybeszámolókban(régen a találkozásokban), azzal, hogy nem hosszú, kerek mondatokban meséljük el az élményeket, cinkossá válunk azokkal, akik értik még rajtunk kívül, mert ott voltak.. Mint amikor a cseten is félszavakból megértjük a viccet.. Hisz mindenki mosolyog, ha meghallja azt, hogy "Athelas?"...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127160 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Irunien írta: még lehet, h vki teljesen átformál minket


Pontosan! Vagy ha nem is teljesen, kihozza belőlünk azt, ami eddig rejtve maradt... itt a nagy többség in general a JÓT hozza ki a másikból -na persze fordítva is előfordul, de azon esetek fele röhögésbe fullad :agree: (hálisten)

Arlith írta: Miért van egy emberi lénynek feltétlenül társaságra és közösségre szüksége? Miért nem bír meglenni egyedül?


Ez marha érdekes, mivel, ha belegondolsz, egyedülállónak teremtettek, alapban nincs melletted társ, nem vagy összenőve senkivel.
Kölcsey bácsi mondott erre egy király dolgot: "társaságban született ember nem önmagáé" -szal mindenkiben van egyfajta késztetés, hogy egy közösség érdekeit szolgálja. És mint tudjuk, másokért élni és tenni fantasztikus dolog =) Ezt vsz érzi mindenki, így vagyunk programozva =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127126 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Arlith írta: Amikor először ide jöttem, egészen felvillanyozó volt. Napokig csak arra gondoltam, hogy mikor múlik már el hat óra, és mikor jöhetek ide.
Aztán mostanában azon gondolkodom, hogy el tudnátok e fogadni engem teljes valómban. Mármint, hogy ha tényleg megismernétek, akkor ugyanígy viszonyulnátok e hozzám. Mert ha nem, akkor én inkább nem megyek talira, és nem rontom el ezt az egészet.


Drága Arlith, erre csak azt az elcsépelt klisét tudom mondani, h aki nem kockáztat, nem is nyer! ;) Elcsépelt, de szvsz igaz!

Iru: mintha az én gondolataimat írtad volna le! :) Én sem tudom, h voltam meg ezelőtt Nélkületek... nem is tudom, mit csináltam, mik töltötték ki a napjaimat... (jó, ez hülyeség, mert tudom, de most ez a fórum/társaság annyi hányadát tölti ki az életemnek, hogyha most hirtelen eltűnne, minden üres lenne.)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127124 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Arlith: szerintem próbáld meg. Engem sem utáltak ki...
A második kérdésre a közgazdaságtan válasza: az ember életét a munkamegosztás és a specializáció jelentősen megkönnyíti, így közösségbe szerveződve sokkal magasabb szinten tudja létfenntartási szükségleteit kielégíteni. A szocializációs folyamat lelki szükségletként jelentkezik, és hasonlóan pl. az evéshez és a szexualitáshoz, a túlélés alapvető folyamatainak beteljesítése örömforrásként realizálódik az emberben.
A társaság szociális biztonságot jelent számunkra, valamint az önmegerősítés lehetőségét. Ezért keresi az ember a hozzá hasonlókat: közöttük úgy érzi, a tevékenységi rendszere helyes úton viszi őt előre, azaz "jó életet él", teljesíti társadalmi kötelezettségeit.
A társaság által elérhető élmények pedig a fogyasztási cikkekhez hasonlóan működnek. Az ember mindig automatikusan azok társaságát keresi, ahol adott idő alatt a legnagyobb élményfaktorban van része (azaz a legjobban érzi magát, a legnagyobb lelki hasznot realizálja). Gossen törvényei szerint pontosan addig van egy társaságban, amíg annak a haszna (a lelki jóérzés) nagyobb számára, mint máshol lenni.
Kíváncsiak vagytok a matematikai levezetésre is? :D
EZ a társaság képes befogadni azon gondolataim többségét, amelyek foglalkoztatnak. Ennek esetemben nyilván sok köze van Tolkienhez: eleve úgy alakult ki a gondolkodásmódom, hogy előbb ismertem meg K9özépfölde realitásait mint az igazi világét, így az értékrendem is inkább Középföldéhez köthető. És itt találkoztam először olyanokkal, akik ezzel hasonlóan vannak, ezért akkor is megértjük egymást, ha teljesen más témáról vitázunk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127103 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amikor először ide jöttem, egészen felvillanyozó volt. Napokig csak arra gondoltam, hogy mikor múlik már el hat óra, és mikor jöhetek ide.
Aztán mostanában azon gondolkodom, hogy el tudnátok e fogadni engem teljes valómban. Mármint, hogy ha tényleg megismernétek, akkor ugyanígy viszonyulnátok e hozzám. Mert ha nem, akkor én inkább nem megyek talira, és nem rontom el ezt az egészet.

Egyébként van egy nagyon depis, és nyűgős kérdésem : Miért van egy emberi lénynek feltétlenül társaságra és közösségre szüksége? Miért nem bír meglenni egyedül? Milért fáj annyira, ha nincsenek körülötted olyan emerek, akikre bizton számíthatsz?
Na három lett az egyből...
Bocs a hangulatrombolásért..

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127078 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát igen..ez teljesen más, én sem hittem volna, h ennyire jó lesz, az első tali nem is tetszett, és csak utána döbbentem rá, h mint mindig, megint rosszul és elhamarkodottan ítéltem, minden annyira más itt, nincsenek utálkozások,se civakodások( na jó, kis viták topicokon belül)nem tudom más hogy van vele, de én akárkit megismertem innen, nem tudtam nem szeretni, és jókedvvel eltelve gondolni rá...mindegyik új arc volt, egy új érzés, de egyikben sem csalódtam..ennyi barátot soha életemben nem reméltem, és ennyi kedves emléket...de még annyi minden nem ért véget, sosem fogok tudni lemondani Rólatok, még ha csak fórumon keresztül is beszélek mindenkivel, hisz ahogy olvasom a hozzászólásokat megjelentel előttem, s szinte hallom a hangotokat...és akit még nem ismerek, nos egy újabb ok egy újabb fantasztikus talira....
És ha még vannak is kis összezördülések, el tudjuk őket simítani, mert meg tudjuk érteni a másikat..és el tudjuk fogadni az ő érveit is, sőt még lehet, h vki teljesen átformál minket...( jajjaj, kezdek úgy beszélni, mint Gollam.. :-) )) Szóval, nem bírok élni Nélkületek, nem tudom, eddig hogy ment, de ez most olyan, mintha egy baleset után vki bekötnné az életed adó infúziót, és az beszívárodg a vérembe, és többé nem tudok nem gondolni rá, rájövök, h enélkül üres lenne minden...

Hú, nem tudom, mennyire lett érthető, egy kicsit terjengős és hosszú lett, bocsássátok meg nekem. :D
Iru. :wink:

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126990 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralataion: Igazad lehet..ez egy teljesen más társaság, mint amit elvárhatnánk egy "átlagos" emberi gyülekezettől. :)

Egyéb:

Na végre az istenek, Ifjúsági és Sportminisztérium és az F.B.K.I.O úgy gondolta, hogy van elég kapacitásuk. :) De a lényeg :

HA érdekel valakit a távol keleti harcművészet. ebbol is pontosabban a pusztakezes harc, eszközös harc és a kard - azt várom szeretettel.
Egy kis izelito: elso évben főleg a puzstakezes harc alapjain lesz a hangsúly (itt lehet dönteni hogy inkabb az aikido vagy inkabba kobudo felé akar az illető elindulni) valamint egy két eszközön, mint pl a nunchaku, say villa....
Masodik evben előkerül a tonfa, a ket nunchaku es a kard, mint az elso komoly fegyver.

Azt nem mondom hogy konnyu lesz, ellenben nehéz. :)

Ha érdekel valakit irjon privit, a többit könnyen le lehet egyeztetni.

Adios,

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126979 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Harmincegy fok melegben ülök a suli géptermében. Folyik az izzadtság a hátamon, mégsem bírok leszakadni a monitorról és csak olvasgatok. Olyan furcsa érzés rákapcsolódni a fórumra. Mintha kikapcsolnám a külvilágot, és azokkal az emberekkel vagyok együtt akik tolkienesek, tehát eleve jó fejek. (a nem jó fejek meg úgyis kipotyognak...)
Szóval sosem gondoltam volna, hogy ennyi plusszt adhat nekem ez a fórum és nem is tudom...
Most biztos hülyének néztek, hogy össze-vissza írogatok de most csak ezen tudok gondolkodni.
Valaki le tudná írni, miért jó fórumosnak lenni. Ponosabban nem is jó, hanem valami sokkal több...


Összetart minket a Gyűrűk ereje...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126939 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem ez a fórum olyan, mint egy véletlenül megtalált kincs, vagy egy nem várt ajándék. Semmihez sem hasonlítható, amit eddigi életemben megtapasztalam. Most nemcsak a fórumról beszélek, hanem a talikról, közös mozizásokról, táborokról, stb...
Sztem amire az ember a legjobban vágyik az az, h úgy érezhesse, tartozik vhová. Egy közösségbe. És ezt itt megkaptam. Barátokra találtam. Mégha nem is vagyok mindenkivel szoros viszonyban, nem tartozom a hangadók közé, én is megtaláltam a saját közözsségemet itt, és élvezettel szoktam figyelni a többiek poénkodásait, megnilvánulásait :)
Ez nem egy akármilyen közösség... ha vki szereti Tolkient, és véletlenül a net szövevényes hálója vhogy idesodorta, akkor nyugodtan csatlakozhat... ez nem egy elzárt közösség, mindnekinek lehet egy lehetősége.

Persze az új arcok felbukkanása, régiek eltűnése okozhat kavarodást, változásokat, de épp ettől olyan különleges.

Az elején nem hittem volna, h ilyen lesz. H egy ilyen erős, összetartó csapat fog kialakulni. Úgy gondoltam, biztos mindenkinek megvan a maga barái társasága, ez meg csak amolyan kiegészítő elfoglaltság. De most nem ezt látom, és ennek örülök :)

Bocsi, kicsit hosszú voltam, de ezt muszáj volt elmondanom :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.782 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére