BESZÉLGETŐS topic

Több
18 éve 5 hónapja #289352 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
www.freeweb.hu/gyzyke/kepemrolam/sz4.JPG

A többit is tessenek megnézni: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289343 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszi Alyr :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289272 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laurelen írta:

Melyanna írta:

Laurelen írta: ...dédnagyszülők régi ruhái, kiselejtezett színházi-kellékek...


Lau, mondjuk az Ecseri piac...?

igen, arra gondoltam, de ott vajon vannak ruhaneműk is?

Toma írta: Szozs , Lengyelpiacra gondoltál már ott mindíg van valami

lengyelpiac? az hol van?


Az ecseri piacon tudtommal minden kapható.

A lengyelpiac ugyanaz mint a kínaipiac, köznév, ilyen mindenhol van. A régi neve azért lengyelpiac mert a cucilizmusban ugyanott ugyanígy a lengyelek meg később a jugoszlávok árulták majdnem ugyanezt, csak általában jobb minőségben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289270 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!

Az a helyzet h ki kell költöznöm az albérletemből májustól, ezért a segítségeteket szeretném kérni! Ha valaki tud egy kiadó lakást vagy szobát vagy akármit :) Pesten, nem túl drágán lehetőleg a belvárosban, legyen szíves keressen meg!! 0670/6081896, a mailcímem a profilomban meg iylenek. Köszi!!!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289256 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves Táncbarátok!

Lassan vége a sötétség népének uralmának, és eljön a fény tündéreinek ideje.
A Fényhozók tiszteletére Táncestet rendezünk, egy színes válogatást a világ, a különböző korok és a fantázia táncaiból .

Időpont: Május 6. 18.00 (szombat)
Jegyek: 700.- (MTTs) 900.- (nem MTT-s), kaphatóak Kincsőnél.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289247 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Doreth nem mondták el Neked, hogy ez a fórum politikamentes??????????
Rengeteg embert most megbántottál, akik sírnak most minden bizonnyal.
Tedd Náluk Tiszteletes Hódolatod, és imátkozz hogy bocsánatot nyerj.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289228 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laurelen írta:

Toma írta: Szozs , Lengyelpiacra gondoltál már ott mindíg van valami

lengyelpiac? az hol van?


Menj ki szombat délelőtt a Syma csarnok melletti úton (Kerepesi úttal párhuzamos) a piacra, szerintem rengeteg dolgot találsz. Ott aztán van minden.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289220 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Melyanna írta:

Laurelen írta: ...dédnagyszülők régi ruhái, kiselejtezett színházi-kellékek...


Lau, mondjuk az Ecseri piac...?

igen, arra gondoltam, de ott vajon vannak ruhaneműk is?

Toma írta: Szozs , Lengyelpiacra gondoltál már ott mindíg van valami

lengyelpiac? az hol van?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289218 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Irunien írta: kimoderáltam magam :D

örüjjé' lesz locsolás :D

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289211 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
kimoderáltam magam :D

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289207 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FIGYELEM FIGYELEM FIGYELEM!

HÚSVÉTH HÉTFŐN DÉLUTÁN KETTŐKÖR HÚSVÉTI LOCSLÓPARTY LESZ A MARGITSZIGETEN! Gyertek oda kettőre mind mind! és hozzatok lányok tojglit fiukmeg locsolót:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289189 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Még nincs kész a jövő havi beosztás de igyexem Toma Nagymester. MEGYÜNK!!!!!!!! Mindenképp...

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289183 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha valaki még jönne: Blaha, szökőkút 14 óra

MÍVES HÍMES HÚSVÉTI ÜNNEP ÉS VÁSÁR A NÉPRAJZI MÚZEUMBAN


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289177 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laurelen írta: ...dédnagyszülők régi ruhái, kiselejtezett színházi-kellékek...


Lau, mondjuk az Ecseri piac...?

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289173 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Shaman írta: Toma wazze akartam áprilisban a Csév IV. inditani, de minden hétvégére beosztottak. Azt hiszem így csak a másik kedvenc hobbymnak tudok hódolni, amihez csak egy markos kéz kell.


Májusi csév megfelelne?

vagy 6. a vagy 27 nekem a jó

mert 13 án Nagy Lászlón vagyok 20 án meg vagy Gyapjaszsák vagy Szent kút. Valameik biztos.



Szozs, Lengyelpiacra gondoltál már ott mindíg van valami ;)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289166 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laurelen írta: Sziasztok!
nincs valakinek ötlete hol lehet nagyon elborult cuccokat szerezni? ilyen, dédnagyszülők régi ruhái, kiselejtezett színházi-kellékek?
pussz!


Szvsz second- hand ruházati boltok (egyszerűbben: turik), nagyi szekrénye, színházakat is meg lehet kérdezni.
Más: a chat még/már nem műxik, vagy csak én bénázom?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289156 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv nép!

A Libri Stúdium - idegennyelvi- könyvesboltban egy eladói állás megüresedett. Aki rendelkezik legalább érettségivel, és minimum egy középfokú nyelvvizsgával, az jelentkezzen a boltban ( Váci utca 22), és ott elirányítják.

FIGYELEM, EZ EGY TELJES MUNKAIDŐS ÁLLÁS, NEM DIÁKMUNKA!

Amit tudok mondani a jövendő aspiránsoknak: Sok türelem, és nem túl sok ördöngősség szükségeltetik a melóhoz. A csapat fenomenális, soha semmilyen feszültség nem volt közöttünk.

Mint mondtam: jelentkezni a boltban, lehetőleg kinyomtatott önéletrajzzal!

Egy kalappal!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289147 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: Valaki? Én mindenképp kimegyek. Mondjuk vasárnap délelőtt? Vagy ki-mikor jönne?


Mi is mennénk vasárnap :D

Daeron: Németh Györgynek tényleg tökjó előadásai voltak :) És szóbelin nálunk is rendesen ment az információcsere, amint a tanár kiment..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289146 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!
nincs valakinek ötlete hol lehet nagyon elborult cuccokat szerezni? ilyen, dédnagyszülők régi ruhái, kiselejtezett színházi-kellékek?
pussz!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289135 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli írta: Rem senki nem sérül lelkileg ha közlöm, hogy kutatásaim szerint a nekrofíliát Magyarországon törvény nem bünteti.
Bezzeg a pedofíliát...


Szerintem kegyletsértésnek, halottgyalázásnak simán minősülhet, és az büntetendő.
Pedofília: azért egy halott test már nem érző test, de egy élő igen. A pedofília ha betegség is, szerintem oylan, amit azért nem feltétlenül kéne kiélni. Betegség és perverzió közt van különbség.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289111 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
figyelem!

Ha bárkinek van kiszuperált ámde műlödő montiorja az szojjon lééciiii, mert az enyém naggyon sötét. (majdnem fekete a forum zöldje)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289072 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Toma wazze akartam áprilisban a Csév IV. inditani, de minden hétvégére beosztottak. Azt hiszem így csak a másik kedvenc hobbymnak tudok hódolni, amihez csak egy markos kéz kell.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289066 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289035 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: A harmadik próbálkozás utóvizsgája.

Nálatok nincsen külön írásbeli és szóbeli? (a hozzászólásodból ez derül ki)
Írásbeliben nem mertem puskázni, szóbelinél lehetőség sem volt (és ott sem mertem volna)

De van külön, az írásbelin is úgy sikerült átmennem, hogy egy mellettem ülő lány lediktálta (súgta) az 5 római császár uralkodását, mint később kiderült ez dobott át a ponthatár léce fölé. Szóbelin pedig úgy puskáztam hogy a tanárnak háttal lévő széket foglaltam el rögtön és az öltönyzsebből elővarázsoltam a dolgokat, mint Rodolfo. :D
Most mindnyájan azt mondhatjátok, hogy akkor minek vagyok töris ha csak puskázni tudok és hogy inkább tanulni kéne, de értsétek meg hogy az ókort nagyon gyűlölöm és csak a római dolgok érdekeltek jobban (na nem a császárok uralkodása :D ), és örültem hogy átmentem.

Mellesleg, Alyr te ELTÉ-s vagy nem?Ha igen akkor ókoron neked is lehetett szerencséd Németh György tanár úr görög előadásaihoz/szeminárimaihoz, aki itt Debrecenben is tanít, és akinek egy óráját se hagytam ki. Más tanárnál ez még nem fordult elő.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289029 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: Én mindenképp kimegyek.


Hú de jó lenne... de a Kósza Kommandó vasárnap reggeltől estig a Pilisben lesz, úgyhogy a vasárnap kilőve, a szombat pedig nekem nem jó :(

De még emésztem :confused2:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289028 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valaki? Én mindenképp kimegyek. Mondjuk vasárnap délelőtt? Vagy ki-mikor jönne?

MÍVES HÍMES HÚSVÉTI ÜNNEP ÉS VÁSÁR A NÉPRAJZI MÚZEUMBAN
2006. április 7 - 9.
Néprajzi Múzeum, 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 12.

Húsvéti vásár, írott, patkolt, karcolt, batikolt tojások, művészi színvonalú kézműves és iparművészeti ajándéktárgyak, kézműves játszóház, tojásdíszítés levélrátétes és méhviaszos technikával, csuhéból húsvéti díszek, asztaldíszek, kipróbálható logikai fajátékok. Kedvezményes kiadványárusítás egész nap. A rendezvény múzeumi belépővel látogatható.


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289006 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Daeron írta: Negyedik? Az az utolsó sansz volt vagy csak a második próbálkozás pótvizsgája?
Én Keletből az Újasszírokat kaptam, sajnos egy kis puskával kellett rásegítenem, mert másképp necces lett volna... :wink:

A harmadik próbálkozás utóvizsgája.

Nálatok nincsen külön írásbeli és szóbeli? (a hozzászólásodból ez derül ki)
Írásbeliben nem mertem puskázni, szóbelinél lehetőség sem volt (és ott sem mertem volna)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288998 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Daeron írta:

Eruntale/Hanna írta:

Alyr Arkhon írta: Forrás: Ókori keleti történeti chrestomathia. szerk.: Harmatta János. Osiris kiadó, Bp. 2003.


Az a könyv nem is létezik....... :D


Pedig igen. Sajnos egy szigorlat alkalmával nekem is igen el kellett mélyülnöm benne. :(


Neki is el kellett, csak már lassan egy éve, hogy túlvan az Ókor szigorlaton.
(én bezzeg csak kélt héttel utána mentem át, negyedik próbálkozásra... igaz, ezért is ugrott be rögtön h a hettiták írnak ilyent a törvényeikben...)


Negyedik? Az az utolsó sansz volt vagy csak a második próbálkozás pótvizsgája?
Én Keletből az Újasszírokat kaptam, sajnos egy kis puskával kellett rásegítenem, mert másképp necces lett volna... :wink:

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288993 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Daeron írta:

Eruntale/Hanna írta:

Alyr Arkhon írta: Forrás: Ókori keleti történeti chrestomathia. szerk.: Harmatta János. Osiris kiadó, Bp. 2003.


Az a könyv nem is létezik....... :D


Pedig igen. Sajnos egy szigorlat alkalmával nekem is igen el kellett mélyülnöm benne. :(


Neki is el kellett, csak már lassan egy éve, hogy túlvan az Ókor szigorlaton.
(én bezzeg csak kélt héttel utána mentem át, negyedik próbálkozásra... igaz, ezért is ugrott be rögtön h a hettiták írnak ilyent a törvényeikben...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288987 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Eruntale/Hanna írta:

Alyr Arkhon írta: Forrás: Ókori keleti történeti chrestomathia. szerk.: Harmatta János. Osiris kiadó, Bp. 2003.


Az a könyv nem is létezik....... :D


Pedig igen. Sajnos egy szigorlat alkalmával nekem is igen el kellett mélyülnöm benne. :(

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.527 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére