BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 4 hónapja #254314 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta:

olorin.papa írta: Ha nem aludtál volna töri órán, akkor tudnád, hogy a magyarok a támadó kunok elől kellett a kárpátmedencébe menekülniök, és innét már nem tudtak(akartak) tovább menni.


Nem kunok, hanem besenyők. A Kárpát medence katonai megszállása már elő volt készítve, a besenyők csak meggyorsították. A kettős honfoglalás elméletéről nem is szólva.

Sztem a kettős honfoglalás elméletben van valami. :) Meg aztán a tatárok állítólag minket kerestek, vagy vmi mogyeri nevezetű népet (nem tudom pontosan, volt magyartanárom mesélt erről, de nem emlékszek már rá teljesen). Mindenesetre -ez szubjektív vélemény, nem akarok senkit megsérteni vele!- genetikailag 100%-os magyar nem igazán van, vagy éppenséggel már nincs is. Történelmünk során rengeteg nép időzött itt hosszabb-rövidebb ideig, keveredtünk is velük rendesen, pl. törökök, szlávok, németek. No meg a tatárjárás során a népesség jelentős része elpusztult, IV. Béla (ahogy Toma említette) kunokat meg más népeket hívott az országba.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #254312 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
HVvel közösen msnen alkottuk imént:

Habeo Fenestrae ergo congelo. - Windowsozom, tehát fagyok.

:mrgreen:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254240 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta:

olorin.papa írta: Ha nem aludtál volna töri órán, akkor tudnád, hogy a magyarok a támadó kunok elől kellett a kárpátmedencébe menekülniök, és innét már nem tudtak(akartak) tovább menni.


Nem kunok, hanem besenyők. A Kárpát medence katonai megszállása már elő volt készítve, a besenyők csak meggyorsították. A kettős honfoglalás elméletéről nem is szólva.


:oops: Bocsánat, én is besenyőket akartam írni.
És szerintem is a honfoglalás elő volt készítve, mert ilyen profin csak úgy kutyafuttában nem lehetett volna megoldani másképp.

Szolgálati közlemény!
Olosta NEM ALUDT TÖRIÓRÁN!!!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254239 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Kunok asszem a tatárok elől mentek volna el a bolgárok felé és IV Béla hívta volna vissza őket?? :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254236 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: Ha nem aludtál volna töri órán, akkor tudnád, hogy a magyarok a támadó kunok elől kellett a kárpátmedencébe menekülniök, és innét már nem tudtak(akartak) tovább menni.


Nem kunok, hanem besenyők. A Kárpát medence katonai megszállása már elő volt készítve, a besenyők csak meggyorsították. A kettős honfoglalás elméletéről nem is szólva.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254235 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: Ha nem aludtál volna töri órán, akkor tudnád, hogy a magyarok a támadó kunok elől kellett a kárpátmedencébe menekülniök, és innét már nem tudtak(akartak) tovább menni.


Nem volt szokásom töriórán aludni, sőt! :evil:
De egy dolog, hogy mi van a törikönyvekben, meg egy másik, hogy mi az igazság.
Ezzel nem azt mondom, hogy az az igaz, amit én írtam, de az azért tény, hogy az ősmagyarok rokonoknak vallották magukat a hunokkal, és egy nép valószínűleg nem dönti el "csak úgy", hogy most kiknek akar a rokona lenni.
Meg egyszerűen csak meg kell nézni a kultúránkat is: ugyebár mi lovasnemzet voltunk, a finnek pl. hol voltak lovaskultúra?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254233 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta (Aelalin) írta:

olorin.papa írta: A magyarok csak úgy ideestek középeurópába, a germán és a szláv népek közé.
Nekünk nincsen igazi rokon nemzetünk 1000 Km-es körzetben
Már az is csoda, hogy egyáltalán még létezik ez a nemzet.


Hát azért nem teljesen igaz, hogy "ideestünk".
Ősapáink és anyáink nem azért válsztották pont a Kárpát-medencét, mert csak. Pontosan tudták, hogy hova jönnek, és miért! Ebben a térségben van pl. a legtöbb termálforrás egész Európában! (ha jól emlékszem olvasmányaimra). Meg ugye a honfoglaló magyarok erősen rokonították magukat a hunokkal (aminek szvsz azért van alapja, mert egy magyar nemesember legalább 20-25 felmenőjét fel tudta akkoriban sorolni - ez kötelessége volt, különben jött-mentnek számított -, ami kb. 400 évet jelent, és ha kivonunk 895-ből 400-at 495-öt kapunk, amikor is hunok éltek errefele - Attila ugyebár, és az Árpád-házi királyok meg ugye Attila leszármazottainak tartották magukat). Szal lényeg a lényeg: gyöttünk a hunok után, mert kötelességünknek éreztük, hogy kövessük őseinket, osztan azóta itten próbálunk meg éldegélni.


Ha nem aludtál volna töri órán, akkor tudnád, hogy a magyarok a támadó kunok elől kellett a kárpátmedencébe menekülniök, és innét már nem tudtak(akartak) tovább menni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254231 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: A magyarok csak úgy ideestek középeurópába, a germán és a szláv népek közé.
Nekünk nincsen igazi rokon nemzetünk 1000 Km-es körzetben
Már az is csoda, hogy egyáltalán még létezik ez a nemzet.


Hát azért nem teljesen igaz, hogy "ideestünk".
Ősapáink és anyáink nem azért válsztották pont a Kárpát-medencét, mert csak. Pontosan tudták, hogy hova jönnek, és miért! Ebben a térségben van pl. a legtöbb termálforrás egész Európában! (ha jól emlékszem olvasmányaimra). Meg ugye a honfoglaló magyarok erősen rokonították magukat a hunokkal (aminek szvsz azért van alapja, mert egy magyar nemesember legalább 20-25 felmenőjét fel tudta akkoriban sorolni - ez kötelessége volt, különben jött-mentnek számított -, ami kb. 400 évet jelent, és ha kivonunk 895-ből 400-at 495-öt kapunk, amikor is hunok éltek errefele - Attila ugyebár, és az Árpád-házi királyok meg ugye Attila leszármazottainak tartották magukat). Szal lényeg a lényeg: gyöttünk a hunok után, mert kötelességünknek éreztük, hogy kövessük őseinket, osztan azóta itten próbálunk meg éldegélni.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254230 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: hmm ha a genetikai állományunk megeggyezik akkor miért verik a szerbek a magyarokat?? :roll:

mert ő szerb mi meg magyarok vagyunk


A magyarok csak úgy ideestek középeurópába, a germán és a szláv népek közé.
Nekünk nincsen igazi rokon nemzetünk 1000 Km-es körzetben
Már az is csoda, hogy egyáltalán még létezik ez a nemzet.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254228 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hmm ha a genetikai állományunk megeggyezik akkor miért verik a szerbek a magyarokat?? :roll:

mert ő szerb mi meg magyarok vagyunk

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254225 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!
Nézzétek meg ezt: gurudev.tvn.hu ;)

Amúgy szerintem egyáltalán nem vagyunk rokonságban a szlávokkal meg a japánokkal, mert sem szláv mentalitásunk, sem keleties mentalitásunk nincs. Bár ez inkább kulturális kérdés, de szerintem az is belénk van kódolva :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254211 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Állítólag valami ősi népdallam miatt is rokonok vagyunk. Meg nem erősített hírek szerint e rokonság miatt építették nálunk a szudzuki gyárat.


A pentaton hangsor ;)

Amúgy ez a génes dolog szvsz hülyeség. A mai magyar népesség genetikai állománya semmiben nem különbözik, a körülöttünk élő szlávokétól (ugyanis rengeteg hullámban keveredtünk velük...)


Én azt nem tudhatom, de ha valami domináns gén, akkor az felülíírja a hasonló szláv géneket, ha van benned egy 1% eredeti magyar vér

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254202 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
NEmcsak szláv vér folyik bennünk van minden de sztem itt mindenki a maygar vérről beszélt

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254187 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Állítólag valami ősi népdallam miatt is rokonok vagyunk. Meg nem erősített hírek szerint e rokonság miatt építették nálunk a szudzuki gyárat.


A pentaton hangsor ;)

Amúgy ez a génes dolog szvsz hülyeség. A mai magyar népesség genetikai állománya semmiben nem különbözik, a körülöttünk élő szlávokétól (ugyanis rengeteg hullámban keveredtünk velük...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254138 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Állítólag valami ősi népdallam miatt is rokonok vagyunk. Meg nem erősített hírek szerint e rokonság miatt építették nálunk a szudzuki gyárat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254137 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:oops: Nem tudom mi migaz, de a genetikusok egy bizonyos gént csak két nép tagjaiban találtak meg, ez a magyar és a japán... :roll: :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254135 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta: Meg a koreaiban...


Meg indiaiban.
Meg még egy párban.


A nyelvrokonságunk a finnugor nyelvcsalád többi tagjával kétségtelen, csak vannak egyes elméletek miszerint csak sokáig egymás mellett éltünk, mások szerint meg genetikailag is rokonok vagyunk.
A genetikai rokonságot nem támogató elméletek szokták emlegetni a szkítákat (jelenleg _bizonyítottan_ csak az életmódunk volt hasonló) esetleg a sumereket, asszírokat, egyiptomiakat, japánokat, hunokat, meg bárkit akire ráböknek. Nem mondom hogy nem lehet igazuk. De jelenleg semmi nem mutatja hogy lenne.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254133 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Van erről egy gondolat Kölcsey Parainesisében, csak sajna nem tudom szó szerint idézni. Valami olyasmi, hogy idegen nyelvet tanulni jó, de a magyart tudni kötelesség.

" [...] de soha ne feledd, miképpen idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségig tanulni kötelesség."

Pont ma kaptuk memoriternek. :D ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254131 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta:

Holtak vezére írta: a japán nyelv is szép, csak egészen máshogy beszélnek, de nagyon jó.


Szép szerintem is. Amiért én még oda vagyok az a spanyol és a latin (semmit nem tudok belőlük, csak tetszik:D), és még az olasz. Egyébként angolt tanulok, azt is szeretem. És a magyart is :D :P

Angol nyelv rúlz. :) Francia nekem nem tetszik, német se. Olasz szó-szó, nem egy nagy kedvencem, de ez vsz a drágalátos olasztanárnőnknek köszönhető. :roll: Latin viszont nagyon jó! :) Érdekelne még a spanyol, holland, finn, meg norvég. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254120 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pedig nekem is nagy kedvencem... :)

(élvezd ki, amíg még ez marad :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254118 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Felagund,

jó az aláírásod 8)

(Pont ma reggel hallgattam... nem gondoltam volna, hogy valaki más is ennyire ismeri :P )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254106 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg a koreaiban...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254007 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta:

Holtak vezére írta: a japán nyelv is szép, csak egészen máshogy beszélnek, de nagyon jó.


:oops: Bocsánat, de egyetlen európai nyelv sem áll olyan közel a magyarhoz, mint a japán! (kivétel persze a finn-ugor nyelvek :oops: de ebbe nem vagyok biztos)
Ugyanis csak a japán és a magyar "ragasztja" a ragokat, és a hangsúly csak ebben a két nyelvben van az első szótagon.


És csak a japán és a magyar nyelvben van elöl a vezetéknév, utána a keresznév! ;) :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254004 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eggyes teóriák szerint semmi közünk a Finnekhez méginkább a szkítákhoz

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254003 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Holtak vezére írta: a japán nyelv is szép, csak egészen máshogy beszélnek, de nagyon jó.


:oops: Bocsánat, de egyetlen európai nyelv sem áll olyan közel a magyarhoz, mint a japán! (kivétel persze a finn-ugor nyelvek :oops: de ebbe nem vagyok biztos)
Ugyanis csak a japán és a magyar "ragasztja" a ragokat, és a hangsúly csak ebben a két nyelvben van az első szótagon.
Talán azért érzed különlegesnek, mert rajtunk kívül más nem beszél így a környezetünkben. :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254002 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Holtak vezére írta: a japán nyelv is szép, csak egészen máshogy beszélnek, de nagyon jó.


Szép szerintem is. Amiért én még oda vagyok az a spanyol és a latin (semmit nem tudok belőlük, csak tetszik:D), és még az olasz. Egyébként angolt tanulok, azt is szeretem. És a magyart is :D :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253967 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
én a francia nyelvre hittem sokáig azt h hasonlít a quenyára, vagy a sindarinra, de amikor meghallottam a beszélt formáját, inkább elfutottam :)
a testvérnyelveink viszont szépek, úgyértem a finnugor nyelvcsalád, példáula finn nyelv.. nem szavaiban, de hasonlít a magyarra, például hangsúlyhordozásban :)
a japán nyelv is szép, csak egészen máshogy beszélnek, de nagyon jó.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253887 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn: az is. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253885 Írta: @Papsajt
@Papsajt válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Póniban sokféle népség megfordul, s mindegyik hozza a maga nyelvét és kultúráját. No persze, a túl sok idegen errefele már ijesztő számunkra, de azért örülünk, ha néha híreket kapunk a nagyvilágból. Jómagam nem beszélek más nyelven, mint a sajátomon, de állítólag azon viszont igen sokat. Hát, kéremszépen, nem tudom, sokat beszélek-e, vagy csak a rosszindulatú pletykák szerint, de én úgy érzem, nagyon is kevesen hallgatnak meg. Pedig tudnék ám sokmindenről mesélni!
De nem untatom a kedves vendégeket, beszélgessenek csak, én meg figyelek, hátha rám ragad valami az idegen nyelvekből...

Noba, te hétalvó! Ne a sarokban szundíts, kérdezd meg a vendégeinket, kérnek-e még valami toroknedvesítőt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253844 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én szeretem pl az Olaszt nyelvet. Olyan vidmának hat

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.455 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére