BESZÉLGETŐS topic

Több
21 éve 1 hete #140102 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: A Gyűrűk Ura az Szauron, de a Nazgulok Ura... hmmm... (most persze nincs nálam az angol hogy megnézzem...)

Elvileg a Morguli Fekete Úr (a névből következtethetően) A "főnazgult" jelenti, Angmar egykori urát. De akkor viszont 10 nazgul van... 8O Vagy mégsem? :roll: :roll: 8O 8O


Szerintem mint ahogyan a tünde gyűrűk is különböző erősségüek voltak, ugy az embereké is :roll: így lehetett Angmar ura a legerősebb nazgul 8)
végülis Sauron a nagyfőnök nem? :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140100 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

Megkérnék minden olyan személyt, aki a táborban az esti színdarabokban (dúnadán, hobbit és törp!) egy kicsit is érintett volt, az nézze meg a Kreatív Szekció/ Humoros előadások részt.

Köszi
Léli

Ui.: Bocsi Eia :oops:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140099 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Aldarion írta: Nilraen, Sil: Igazatok van de én a "tipikus" alatt mást értettem.


Hát igen,nem beszéltem elég világosan( :oops: már megint nem...).
Én ilyenkor arra gondoltam hogy a NEM divat GYU mániások nem vennének ilyen cuccot.(persze ez az én véleményem,lehet hogy vennének..)

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140077 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elanor: szívből gratulálok, és további sikereket! :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140046 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
GRATULA ELANOR!!!!!!

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140034 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elanor: Gratula! :wink:

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140033 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bocsi, h beleszólok itt a dolgokba, csak képzeljétek, kb három és fél hete bejött a drukk, amit Tőletek kértem, és megvan az angol középfókúm! Éljen!! 8)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139957 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Gyűrűk Ura az Szauron, de a Nazgulok Ura... hmmm... (most persze nincs nálam az angol hogy megnézzem...)

Elvileg a Morguli Fekete Úr (a névből következtethetően) A "főnazgult" jelenti, Angmar egykori urát. De akkor viszont 10 nazgul van... 8O Vagy mégsem? :roll: :roll: 8O 8O

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139934 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg az ezüstforrás és a zöld kő esete Bilbó Earendilről szóló versében... :? Meg hogy a szereplők leírásánál hajlamos kihagyni apró, de fontos részleteket, félmondatokat... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139928 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: Hát, jogos az aggodalom, gondoljunk csak a főnazgúl meggyilkolásának körülményeire (ki ölte meg, és hogyan)... :roll: ;)


Igen, ilyesmikre gondolok. :?


Elnézést a következő OFF-ért, de valami nem stimmel a Találkozások-topikkal, úgyhogy ide is beírom:

Programajánlatok következnek:

1. Mozi!!! Kedves ... hölgyek ... :oops: mit szólnátok egy jövő csütörtök, (szept. 18.) kora esti Pirates of the Caribbean-közös megtekintéshez? Nem tudom, hogy szinkronizálják-e, én mindenképpen eredeti hanggal szeretném látni/hallani, s ez ekkor valószínűleg Duna Plaza...

2. Valamit kitalálhatnánk szeptember 22-re, nem gondoljátok :?: :?: :?: Szerintem illendően köszönthetnénk a két "fő" Gyűrűhordozót születésük napján :!: :!: :!: :bilbo1: :frodo1: :disappear: Ez akár egy K@V is lehet, ha komolyan gondoljuk, a szülinapi tortáról gondoskodom!

Jelentkezések: privi, mail! :wink:


Köszönöm és mégegyszer elnézést, hogy OFF voltam... :oops:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139926 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, jogos az aggodalom, gondoljunk csak a főnazgúl meggyilkolásának körülményeire (ki ölte meg, és hogyan)... :roll: ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139925 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Igen, engem is aggaszt a fordítás hitelessége, ismerve a "tündék hegyezik a fülüket" és a "tündék befogták a fülüket" problémakört... :cry:

Igyekszem utánanézni az eredeti szövegnek!!!

Pusz

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139923 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Melyanna írta: Ekkor hirtelen ötlete támadt, s már írta is: „Kiderül, hogy Bilbo gyűrűje ura a többi gyűrűnek – a többi mind visszajutott Mordorba, ám ez az egy elveszett.”

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ez eredetiben hogy hangzik... :roll: Nem igazán lennék meglepve, ha nem a "lord" szót használná, hanem mondjuk a "master"-t, és akkor mindjárt egészen más a leányzó fekvése... :wink: Persze ez csak feltételezés, de nem mondhatnám, hogy meg vagyok győzve... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139917 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta:

Melyanna írta: Egyébként a "Gyűrűk Ura" - a közhiedelemmel ellentétben - nem Sauronra utal, hanem magára az Egy Gyűrűre - mint az a Gyűrűversből is kiderül, ez az Egy uralkodik mind fölött "One Ring to rule them all".

Ezt mire alapozod? A "Lord" szó éppenséggel személyre utal, nem tárgyra. Bár a Gyűrűre használja Tolkien azt, hogy "the Ruling Ring", de a "Gyűrűk Ura" szvsz egyértelműen Szauronra utal. Lásd: "hiszen a Fekete Lovasok a gyűrűlidércek, ők a Gyűrűk Urának kilenc szolgája" (és előtte pár sorral: "Kerül még elibém a Morguli Úr és az ő kilenc Fekete Lovasa.") Valamint: "A Gyűrű Ura [size=9:31yeous3][igaz, itt csak egy bizonyos gyűrűről van szó...] [/size]nem Frodó, hanem a mordori Fekete Torony ura, akinek a hatalma az egész világra kiterjed."


Aiya,

ahogy ígértem, az idézet Humphrey Carpenter Tolkien-életrajzából (magyar fordítás, 175-176. old.):

Ekkor hirtelen ötlete támadt, s már írta is: „Kiderül, hogy Bilbo gyűrűje ura a többi gyűrűnek – a többi mind visszajutott Mordorba, ám ez az egy elveszett.”
Az egy gyűrű, amely hatalommal bír a többi gyűrű fölött; a gyűrű, amely forrása és eszköze volt Mordor sötét ura, Szauron hatalmának; a gyűrű, amelyet a hobbitoknak kell elvinniük megsemmisülése helyére, különben az egész világ Szauron hatalma alá kerül! (…)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139865 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aiya Sil,

Carpenter-féle életrajz, holnapra igyekszem megkeresni...

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139862 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Melyanna írta: Egyébként a "Gyűrűk Ura" - a közhiedelemmel ellentétben - nem Sauronra utal, hanem magára az Egy Gyűrűre - mint az a Gyűrűversből is kiderül, ez az Egy uralkodik mind fölött "One Ring to rule them all".

Ezt mire alapozod? A "Lord" szó éppenséggel személyre utal, nem tárgyra. Bár a Gyűrűre használja Tolkien azt, hogy "the Ruling Ring", de a "Gyűrűk Ura" szvsz egyértelműen Szauronra utal. Lásd: "hiszen a Fekete Lovasok a gyűrűlidércek, ők a Gyűrűk Urának kilenc szolgája" (és előtte pár sorral: "Kerül még elibém a Morguli Úr és az ő kilenc Fekete Lovasa.") Valamint: "A Gyűrű Ura [size=9:cdohjftc][igaz, itt csak egy bizonyos gyűrűről van szó...] [/size]nem Frodó, hanem a mordori Fekete Torony ura, akinek a hatalma az egész világra kiterjed."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139851 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

_ApocalypiticA_ írta: Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amit nemtudom, hogy hova írjak, ezért most ide írom :lol: :Miért Gyűrűk Ura, ha egyszer egy gyűrű van a filmben?


Aiya _ApocalypticA_,

a könyvben (és a filmben is) összesen 20 db gyűrűről van szó (9+7+3+1), ezért a többes szám.

Egyébként a "Gyűrűk Ura" - a közhiedelemmel ellentétben - nem Sauronra utal, hanem magára az Egy Gyűrűre - mint az a Gyűrűversből is kiderül, ez az Egy uralkodik mind fölött "One Ring to rule them all".

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139850 Írta: _ApocalypiticA_
_ApocalypiticA_ válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amit nemtudom, hogy hova írjak, ezért most ide írom :lol: :Miért Gyűrűk Ura, ha egyszer egy gyűrű van a filmben?

Az ördög soha nem alszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139815 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nahát, én meg átlépem a 2000-et és észre sem veszem... :oops:

Szóval 2000! :hello:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139790 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát mondjuk sztem ez még a divat GY.U.-soknak is sok lenne......bár ki tudja......

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139786 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nilraen, Sil: Igazatok van de én a "tipikus" alatt mást értettem.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139784 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sil: Szerintem a divat Gyu mániásokra gondolt, mint egy két osztálytársam. Nem tudja valaki hol lehet megszerezni a Legyetek jók ha tudtok C fil.mnek a zenéjét? MErt nekem nagyon nagyon kéne!! (kazán nincsen fent!)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139783 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sil: Szerintem a divat Gyu mániásokra gondolt, mint egy két osztálytársam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139777 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!
Régen jártam errefelé,de most visszatértem! :twisted:

Aldarion írta: Egyetértek. Ez a tipikus Gyűrűk Ura rajongóknak van kitalálva. :dead:

Na ezzel vitatkoznék!Én például nem venném meg,de szerintem te sem,vagy igen?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139765 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Aldarion írta: Egyetértek. Ez a tipikus Gyűrűk Ura rajongóknak van kitalálva. :dead:

Nem, azért a tipikus Gy.U.-rajongó ennél azért jóval igényesebb, szvsz... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139752 Írta: Ringil
Ringil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor mondhatom,hogy szerencsére olyat nem láttam,de egy GYU-kulcstartóval elbírnék...

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139710 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Carnimirie írta: Szijasztok!

Képzeljétek,a tescoban a Gyűrűk Ura- A Két Torony videókazi mellé adnak ,,Gyűrűt''...én még ilyen borzalmat sohasem láttam! Egy átlátszó műanyag,, láncon'' van rajta,amit hátul egy mágnese izével lehet összekapcsolni.......és ezen lóg a gyűrűnek nevezett tárgy....ehhh.....szintén átlátszó műanyag.....de ha a kis mágnesek a ,,láncon'' összeérnek,akkorn a ,,gyűrű'' világit! méghozzá sárgán!
jah,melelsleg rá van irva,hogy The Lord of the Rings-The Two Towers!
iszonyatos! annyira giccs,hogy az már fáj! undoritóóóó....

Egyetértek. Ez a tipikus Gyűrűk Ura rajongóknak van kitalálva. :dead:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139702 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szijasztok!

Képzeljétek,a tescoban a Gyűrűk Ura- A Két Torony videókazi mellé adnak ,,Gyűrűt''...én még ilyen borzalmat sohasem láttam! Egy átlátszó műanyag,, láncon'' van rajta,amit hátul egy mágnese izével lehet összekapcsolni.......és ezen lóg a gyűrűnek nevezett tárgy....ehhh.....szintén átlátszó műanyag.....de ha a kis mágnesek a ,,láncon'' összeérnek,akkorn a ,,gyűrű'' világit! méghozzá sárgán!
jah,melelsleg rá van irva,hogy The Lord of the Rings-The Two Towers!
iszonyatos! annyira giccs,hogy az már fáj! undoritóóóó....

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139682 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Arwena írta: Sziasztok! kéne nekem egy kis sürgős segitség: nincs meg valakinek a Müvészettörténet vázlatokban kezdetektől napjainkig valami szabó akárki irta nagyon fontos lenne

Véletlenségből megvan... :roll: Csomagolva kéred vagy jó így ahogy van? Kissé száraz könyv, bár eddig csak egyszer néztem bele... az ehhez tartozó képeskönyv is köll?

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139673 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok! kéne nekem egy kis sürgős segitség: nincs meg valakinek a Müvészettörténet vázlatokban kezdetektől napjainkig valami szabó akárki irta nagyon fontos lenne bocsánat a nagy betükért

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.485 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére