BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 6 hónapja #355947 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nessa: Ne keseredj el. Tudom, hogy ez dühítő lehet. (átéltem hasonlót) de gondolj arra, hogy titeket viszont csapattá formált az a fél év és más versenyen, ahol nincsen ilyen még nyerhettek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355946 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Nessa: mesélj. Én csak tudományos versenyen találkoztam eddig furcsaságokkal.

annyi történt, hogy a bírók egyszerűen nem vették figyelembe a sportág(Ritmikus Gimnasztika) szabálykönyvét, ilyen módon irreálisan magas pontszámmal kihoztak győztesnek egy olyan csapatot, aki (ok, hogy egyébként majdnem a mezőny legjobbja) annyira elrontotta a gyakorlatát, hogy azt nekünk kb 0 pontra értékelték volna.
Tavaly mi is elkövettünk egy hasonló, de picit kisebb hibát, amiért 2 pont levonása járt. Nekik most ugyanezért 1 TIZEDET vontak le. Emiatt nem csak mi háborogtunk, hanem az összes többi csapat és a közönség is. Tönkretették az egész versenyt ezzel a húzással. Az edzők már azt találgatták, hogy vajon ezért mennyit fizettek a bíróknak(mert még csak nem is hazaiak a győztesek). Ha így lennék első, szégyellném magam... :? Hol van ebben az igazságos döntés?? És az eredményhidetésen a bíróknak még volt képük odajönni, és közölni, hogy ügyesek voltunk és gratulálnak a szép eredményünkhöz. Hát köszönjük szépen. Ennyit a tisztességes versenyről. Meg a féléves csapatmunkáról. Úgy látszik nem ér semmit.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355940 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: A Tisza már így is túl van szabályozva. Ha záros határidőn belül nem adnak több árteret meg kanyart neki, egyszerűen időszakos vízfolyássá válik.

Az ártérre meg régen sem építettek házakat, mindig meg volt oldva valahogy (elvezető árkokkal vagy egyszerűen magaslati építkezéssel) hogy ne öntse el a falvakat.
A középkorban tele volt kanyarral, meg keresztirányú ásott csatornákkal az egész, így viszonylag nagy tarületen szétterült a víz, nem voltak ennyire magas és gyors árhullámok mint manapság.
Ezt mind nem vették figyelembe a 19. században.

Ettől függetlenül, már a Bibliában bennevan, hogyha folyómederbe építkezel, ne csodálkozz ha jön a víz...


Így van!
És nem volt véletlen, hogy annó olyan rohadt jó volt a termőföld a Tisza árterületén, mert oda hordta a termékeny iszapot. Az nem kispálya, gondoljatok a sivatagos Egyiptom Nílusára. De ma már nincs áradás, nincs puha iszap, sz@rabb is a talaj, meg a termés...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355938 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Tisza már így is túl van szabályozva. Ha záros határidőn belül nem adnak több árteret meg kanyart neki, egyszerűen időszakos vízfolyássá válik.

Az ártérre meg régen sem építettek házakat, mindig meg volt oldva valahogy (elvezető árkokkal vagy egyszerűen magaslati építkezéssel) hogy ne öntse el a falvakat.
A középkorban tele volt kanyarral, meg keresztirányú ásott csatornákkal az egész, így viszonylag nagy tarületen szétterült a víz, nem voltak ennyire magas és gyors árhullámok mint manapság.
Ezt mind nem vették figyelembe a 19. században.

Ettől függetlenül, már a Bibliában bennevan, hogyha folyómederbe építkezel, ne csodálkozz ha jön a víz...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355929 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
erről csak annyit, hogy ha örökölsz egy házat és nincs hol lakj, akkor nem gondolkozol rajta, hogy beköltözz e
amúgy én nem értem, miért olyan drága a gátépítés és Széchenyi óta miért is nem voltunk képesek normálisan megépíteni egy magyarországnyi szakaszt, ha már nem férünk a bőrünkbe és a folyók mellé építkezünk
(bár az rémlik töriből, hgy ez tök normális, hisz a szállítás a folyón a legolcsóbb, ott az ivóvíz lehetősége, tehát régen is ott éltek az emberek)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355918 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Néhány évvel ezelőtt volt az, hogy nem tudom hol a ház összedőlt (nem a legutóbbi), mert a Tisza mellé épített, és áradt meg ilyesmik, nekünk megmondta az akkori technika tanárunk, hogy megérdemelétk, miért akartak rálátást a Tiszára...és ráadáusl enyire közelről, hát most megkapták. Valahogy (lehetséges, ohgy ez csak az én hibám) de nem tudom sajnálni egy kicsit sem azokat az embereket akiknek így dől össze az otthonuk, tudták jól, vagy eaglábbis kellett volna tudniuk, hogy ennek vannak veszélyes dolgai is. :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355916 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:) ) ja ez is igaz:)
Amikor hallok olyanokról, hogy már megint árvíz-tűz-földrengés stb. volt ittottamott ahol egyébként is szokott lenni és ennyimeg ennyi halálos áldozata volt, mindig az jut eszembe, hogy minek költözött oda?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355910 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Idhren: én arra gondolok, hogy írtjuk az erdőket, gyilkoljuk az állatokat, megváltoztatjuk a dolgok természetes működését és hihetetlen módón pazarlunk.


Jaja, ezzel teljesen egyetértek, meg minden, és ez tuti hatással van a környezetre, ezzel is egyetértek.
Én csak arra gondoltam, hogy az "ember" sok esetben az eddig létező természeti történéseket is katasztrófának éli meg, pedig csak ő nincs jó helyen, jó időben, mert van olyan hülye, hogy minden létező helyre beteszi a lábát, ahol levegőt tud venni, sőt mostmár oda is, ahol nem, és nem veszi figyelembe az adott környezet jellemzőit, pl árvíz, hurrikán :P
Persze ez a mostani dolog nem ugyanaz, mert régebben a Kárpát medence eléggé nyugis kis hely volt, "némi" árvíztől eltekintve :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355907 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk Rákoskeresztúron kora délután, úgy fél három felé volt nagyobb vihar, aztán csendesült. Most megint rákezdett a szél, a cseresznyefa az ablak előtt dülöngél, mint állat, a padlás a fejem felett olyan hangokat hallat, mint egy combnyaktöréses nagyi és zsúfolt sufniban, és volt egy öreg kádunk a kertben, a felújításkor keletkezett rozsdás vascsövekkel telepakolva, na az felborult. És mi még aránylag szélvédetten vagyunk itt ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355903 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Idhren: pedig biztos voltak valamifélék.

Itt még most is szél van, nem is kicsi, az előbb még totálisan csillagos volt az ég, most pedig teljesen felhős.

Nessa: mesélj. Én csak tudományos versenyen találkoztam eddig furcsaságokkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355896 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta: én nem emlékszem ilyen viharos szelekre annó, és anyámék sem.


És ez csak fokozódni fog. Jobb ha felkészültök rá.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355895 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Idhren: én arra gondolok, hogy írtjuk az erdőket, gyilkoljuk az állatokat, megváltoztatjuk a dolgok természetes működését és hihetetlen módón pazarlunk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355894 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez nem igazán passzol az előző témába, de annyira elkeserít, hogy a sportversenyekből nagyjából kiveszett a sportszerűség... :cry:
Ma kiderült, hogy gyakorlatilag a semmiért dolgoztunk majdnem fél évig :cry: :evil:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355890 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: A természet csak teszi a dolgát.
Nem régen volt egy vitám a csoporttársaimmal a természeti katasztrófákról. Én azon a véleményen vagyok, hogy Földanyánk besokkalt és elege lett abból amit mi, emberek művelünk. Ezért a saját eszközeivel megbüntet minket.
Soha semmi sincsen ok nélkül.


Sztem nem miattunk vannak a katasztrófák, vagyis csak részben.
Csak mi vagyunk olyan hülyék hogy pl egy tűzhányó aljába építkezzünk, vagy akár a Tisza árterületére. És a természet normális működését érezzük mi katasztrófának, mert ránk nézve végülis tényleg veszélyes, de ez így van, volt, lesz.
Az viszont igaz, hogy mi is okozzuk a fura természeti dolgokat, pl én nem emlékszem ilyen viharos szelekre annó, és anyámék sem. Meg még sok ilyen szélsőséges dolog van, de ezt mongyák meg az okosok... :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355885 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És milyen igaza is van. A héten döbbentem rá, hogy minden be van betonozva, elfojtjuk a földet, növényeket, és még ráadásul tönkre istesszük a bolygót, nem csoda, hogy elege van belőlünk.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355884 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A természet csak teszi a dolgát.
Nem régen volt egy vitám a csoporttársaimmal a természeti katasztrófákról. Én azon a véleményen vagyok, hogy Földanyánk besokkalt és elege lett abból amit mi, emberek művelünk. Ezért a saját eszközeivel megbüntet minket.
Soha semmi sincsen ok nélkül.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355882 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
The day has come.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355881 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta: szerk: most olvastuk, hogy egy kamiont sodort Győr felé az autópályára a szél egy felüljáróról 8O Szerencsére senki nem halt meg, de ez akkor is durva :roll:

Ez nagyon kemény... 8O Itt olvashattok róla bővebben. Komolyan, hihetetlen, miket tud művelni a természet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355880 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Minket Siófokról Szombathely felé kapott el a vihar. jég nem volt, de semmit sem lehetett látni, csak akkor ha kb 2 méterre volt az orrunk előtt.
Nagyon nagy szél volt...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355867 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pécsett is óriási szél, meg vihar…
Szembe az egyik tízemeletesnek két ablaka tört ki.
Eléggé félelmetes 8O
De ez jó, hogy tudósítunk…
Jobbak vagyunk, mint az Edusho Szilárd :twisted:

(Amúgy megnyílt az új jelölő topic , ahol sok infót kaptok arról, hogy hogyan jelölhettek a tisztújító közgyűlésen megválasztandó új vezetőségi tagokat :)
Jelöljetek, ha bele akartok szólni abba, hogy kik legyenek a "vezetőink" :D )

szerk: most olvastuk, hogy egy kamiont sodort Győr felé az autópályára a szél egy felüljáróról 8O Szerencsére senki nem halt meg, de ez akkor is durva :roll:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355865 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most kaptam a hírt, hogy a vasúti közlekedés kb teljesen összeomlott. (jóanyám nemtom mivel jön haza)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355864 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fölöttünk már áthaladt, itt is elég durván zúgott lefelé a jég..

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355863 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Nálunk már csak a szél fúj, de nagyon brutál vihar volt. Azt hittem beveri az ablakot a jég.

Sajnos a galambok túlélték és mint kiderült a télen megint befészkeltek hozzánk. (csak tudnám, hogy jöttek be az erkélyre...)


elfogyott a baglyom, bocsi :oops:
Attila: előfordul, pedig arrafele nem is jártam

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355862 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hozzánk most ért ide... Elég durva... 8O

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355861 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, itt a második otthonomban az ablak alatt 5 kicsavart fát látok, hatalmas szeméthegyeket és guruló hordókat az úton (az vajh honnan???)
Kinn voltam pont alatta, olyan volt mint a végítélet 8O

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355860 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk már csak a szél fúj, de nagyon brutál vihar volt. Azt hittem beveri az ablakot a jég.

Sajnos a galambok túlélték és mint kiderült a télen megint befészkeltek hozzánk. (csak tudnám, hogy jöttek be az erkélyre...)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355856 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tisztel Nagyérdemű!

Székesfehérvárra 14:17 perckor csapott le a vihar bab nagyságú jéggel, nagy széllel, és délután 5 órai sötétséggel. A vihar sacc/kb. 15 percig tartott így kb. 14:30-14:35 köszött már elment. Jelenleg 14:44 perckor a szél fúj, sem eső, sem sötétség nem tapasztalható. A felhők elmentek, a nap kezd kisütni. Attilát hallotátok Székesfehérvárról 14:45-kor.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355849 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
itt meg már a nap is süt. (első kerület, halász utca)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355848 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk (a Dunaparton) kb fél órája kezdődött, villámmal, jéggel meg minden, ahhoz képest kicsit csendesedett, például nem villámlik és jég sem esik már.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355847 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Félegyházán még nincs semmi. A szél sem fúj sokkal erősebben, mint szokott. Na jó, néha de.
Szerintem itt olyan 1-1,5 óra múlva kezdődik az ítéletidő (akkor ér ide). :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.273 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére