A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 7 hónapja #167519 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Kar'sa írta: Frodót nem véletlenül nem "nyiffantotta ki" Tolkien, de ez az egyetlen rész a hozzászólásodban, amit megértek, mert Frodó egyszerűen borzalmas lett a filmben: a felét végigokádja, és röviden eltúlozza a szenvedéseit (Frodó a könyvben sokkal inkább magában, lelkileg szenvedett)


Ezzel nem nagyon értek egyet...Szerintem nagyon hiteles volt Frodó a filmben és hogy érted azt hogy végigokádja? Hol? :?: Mellesleg lehet hogy egy kicsit nagyobb hangsúlyt fektettek a szenvedéseire, végülis filmben hogy hatna ha csak magában szenvedne? Azért elég nagy teher nehezedett rá már a végefelé, és ezt a filmben egy kicsit sem túlozták el, nagyon jól átjött...Például amikor másznak fel a hegyre én ezt a könyvben is pont ilyennek képzeltem el.

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167517 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megvettem A Gyűrűk Ura-A Király visszatér posztermagazin első számát.Egész szép képek vannak benne,bár azt hiszem,hogy némelyike inkább szép rajz,mint fénykép...

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167515 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Petey írta: Azt hiszem,egyszerűbb,ha csak azokat a dolgokat sorolom fel,amik nem tetszettek a filmben,máskülönben az oldal aljáig érne a hozzászólásom...

Amikor Aragornt megkoronázzák,több szempontból is rájön a csuklás az emberre... Mert hát:hogy voltak képesek megmosni a haját,amikor az egész filmben tiszta dzsuva volt.Vagy például a koronázási beszéd:őt az eddigiekből nem éppen egy pengeéles elmének,sokkal inkább egy kőkemény orkaprító harcosnak ismertem meg(túlnyomórészt...)Ez nem nagyon izgatott senkit az alkotók közül,amikor ezt a szobatudós szöveget a szájába adták..
Gondolom már vagy több százan leírták,de hogy nőtt ki Frodó ujja a film végére? Ez már lassan a Luke Skywalker-szindróma,akinek minden már-már minden elhullott végtagját műanyaggal helyettesítik.
Ha a realitásnál maradok:annak idején,a középkorban aligha hajigálhattak volna akkora köveket(mit köveket:márványtömböket) a ballisztákkal,mint a filmben(mechanikai képtelenség lett volna...)
Nem én rendezhettem a filmet(hál'Isten), de a záróképnek találhattak volna jobbat is a becsukódó ajtónál.Mondjuk,ha úgy oldják meg,hogy a Samu-család jelenete közben áttetszően látszik a távolodó hajó,a letűnt mágia korának tündéivel,varázslóival és félszerzeteivel együtt, végül pedig a nyílt óceán a lenyugvó nappal zárta volna le az egészet...
Azon kevesek közé tartozom,akik nem olvasták Tolkient,így nem is tudok fennakadni a "könyvben nem így volt" siralmakon. De azért elgondolkoztam:mi lett volna,ha az író kinyiffantja a Banyapók által megszurkált főszereplőt? Jobb biztos nem lett volna,de talán kapott volna a film (is) egy tragikus aláfestést.
Amit eddig leírtam,tulajdonképpen ott le van pottyantva fekával,ahol van:maga a film egész egyszerűen zseniális,fantasztikus,profi munka,egy hőseposz filmvászonra álmodása(harmadszorra is,eddig kétszer a félidőt jelző negyedórás szünetben lógtam be rá...)Tele kiemelkedő jelenetekkel,nagyszerű zenei aláfestésekkel,eszméletlen csataképekkel...Olyan film ez,aminek egyetlen másodpercében sem lehet unatkozni,szinte magához köti az embert.


Egek, hogy lehet valaki ilyen!!!

Figyelj csak: Az, hogy nem olvastad el a könyvet nagyon meglátszik a hozzászólásodon. Aragorn dúnadán volt, és mint dúnadán igenis "szobatudós" volt, ahogy te mondod. Aragornt Imladrisban nevelték fel a tündék, (ha jól emlékszem ez még a filmben is meg lett említve) úgyhogy azért ragadt rá valami belőlük, arról nem is beszélve, hogy Aragorn csakis a kóborlásai miatt volt "dzsuvás", mert ugye, tudod, Középfölde nemigen rendelkezett elképesztő mennyiségű fürdővel, zuhannyal, stb, a holyók meg nem mindig elérhetőek (+ Aragorn Imladrisban nem is volt "dzsuvás").
Frodó Ujjáról nem tudok nyilatkozni, mivel csak egyszer látam a filmet, de nagyon jól emlékszem rá, hogy amikor a könyvet írta, nem volt meg az egyik ujja, merthogy ritka nagy képen mutatták.
Mivel ez nem a középkor, úgy gondolom a katapultos dolog nem mérvadó, ráadásul azok nem is voltak mozgathatóak, úgyhogy ha megfelelően készítették el őket, igenis lehetséges volt (másrészt pedig a "balliszta", az dárdavető, és nem katapult.)
Frodót nem véletlenül nem "nyiffantotta ki" Tolkien, de ez az egyetlen rész a hozzászólásodban, amit megértek, mert Frodó egyszerűen borzalmas lett a filmben: a felét végigokádja, és röviden eltúlozza a szenvedéseit (Frodó a könyvben sokkal inkább magában, lelkileg szenvedett)

Na most ennyi.

Kārātārānen a áirâë...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167511 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

nathalee írta: 9ujjú Frodó. Nem a gyűrűsujját harapta le véletlenül Gollam? Rosszul emlékszem?


A könyvben igen. De a filmekben mindig a mutatóujjára húzta a Gyűrűt. És ezt az ujjat leharapni is könnyebb :twisted:
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167498 Írta: nathalee
nathalee válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
9ujjú Frodó. Nem a gyűrűsujját harapta le véletlenül Gollam? Rosszul emlékszem?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167454 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma megint láttam és nem tudom elhinni hogy még egy kicsit sem unom... :D
Nekem a befejezés így tökéletes, persze nem fogom majd bánni azt sem ha a bővítettben Galadriel epilógusával fog végződni...Ez tényleg fog adni egy keretet neki. :)

Frodónak nincs meg mind a 10 ujja a végén!!! Ha ezt még egyszer valaki beírja...Harmadszorra figyeltem meg! :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167428 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Áfonya írta: OFF:
Ha valakit érdekelnek a Szövetség tetkói, itt vannak róluk a képek:
www.livejournal.com/community/lordofther.../2047882.html#cutid1
(ahhoz képest, hogy megegyeztek hogy nem mutatják meg senkinek, mostanra már agyba-főbe mutogatják mindenhol. :roll: )

ű

Huh! Megnyugodtam. :D Azt tudtam, hogy nem szabad mutogatniuk, gondoltam legalább már a filmben ne. Egyébként nem tudtam, hogy így néznek ki.
Köszi!

De nagyon tetszik, hogy még ilyen apróságra is ügyeltek. Bár ha úgy vesszük ez véletlen. :P

Az Ispotályos jelenet szerintem sem nyálas. Egyáltalán nem! (Istenem mit nem adnék belőle a Samus mosolyért... És Frodó arcaiért, de ne legyek maximalista, ugyebár. Ezeket kutatom már azóta, mióta megnéztem.) Egyesek azt mondják, de ez nem igaz. Nekem ott is kicsordultak a könnyeim, igaz csak örömömben...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167424 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinúviel!Tinúviel! írta: Erda: teljes mértékben egyet értek! Éppen azért tetszett a vége, mert a könyvnek is pont ez volt a vége és ez így jó! A lenyugvó napos ötlet szerintem már túl nyálas lett volna a búcsúzkodás után! :wink:


Azért én Galadriel epilógusának örülni fogok, ha bekerül majd a bővítettbe (még ha nem is a legvégére), hiszen végülis így lenne keretbe zárva a történet.

Én mondjuk a legvégét is így képzeltem volna el az "... így ért véget Középföldén a Gyűrű Szövetsége..." vagy a "... mert megváltozott a világ..." lezárással (persze mindezt Galadriel szavaival).

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167414 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Erda: teljes mértékben egyet értek! Éppen azért tetszett a vége, mert a könyvnek is pont ez volt a vége és ez így jó! A lenyugvó napos ötlet szerintem már túl nyálas lett volna a búcsúzkodás után! :wink:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167405 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Petey írta: Nem én rendezhettem a filmet(hál'Isten), de a záróképnek találhattak volna jobbat is a becsukódó ajtónál.Mondjuk,ha úgy oldják meg,hogy a Samu-család jelenete közben áttetszően látszik a távolodó hajó,a letűnt mágia korának tündéivel,varázslóival és félszerzeteivel együtt, végül pedig a nyílt óceán a lenyugvó nappal zárta volna le az egészet...
Azon kevesek közé tartozom,akik nem olvasták Tolkient,így nem is tudok fennakadni a "könyvben nem így volt" siralmakon. De azért elgondolkoztam:mi lett volna,ha az író kinyiffantja a Banyapók által megszurkált főszereplőt? Jobb biztos nem lett volna,de talán kapott volna a film (is) egy tragikus aláfestést.


Hát, látszik, hogy nem olvastad A könyvet... pont azokba a jelentetekbe kötöttél bele, amik könyvhűek... :P
Szerintem a vége pont így volt jó.elmegy a hajó, és az élet mégis megy tovább! Ez nagyon tetszett benne.
Ha Banyapók megöli Frodót, akkor már semmi értelme nem lett volna az egésznek. Meghalt az egyetlen, aki meg tudná semmisíteni a Gyűrűt! Ahogy Galadriel is mondta: "Ezt a feladatot rád bízták, és ha te nem tudod, hogyan kell megcsinálni, akkor nem tudja senki..." 8)

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167376 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta: Hallottam, egyesek zúgolódnak amiatt, hogy Frodó ébredése szerintük"olyan NYÁLAS!"

Nos, ha nem ilyen lett volna, én azon akadok ki! Szvsz pont ilyennek kellett lennie!! Én ilyennek képzeltem!
Az a fény! FÉNY! FÉNY!!
És Gandalf nevetése! És ahogy bejön mindenki! CSODÁLATOS!!


Igggazad van!! A könyvben is szvsz ilyenféle. Megható is meg minden, és különben is, aki nincs az ilyen szipp-jelenetekre ráhangolódva, az inkább be se kuksoljon a filmre. :? [size=9:30krckc6]/Sztori: A legjobb barátnőm, mikor a nagy szerelmével moziba volt - mondanom se kell, a lány imádja a GyU-t - és elkezdett röhögni a pasi, szvsz fejbevágta, és kirongyolt a moziból :lol: Azt senki se mondhatja, nincs a filmnek nagy hatása. :twisted: /[/size]
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167357 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Legolasos-gimlis-leivós izét sem tudom természetesen lejátszani... :cry:
A Frodós-sebes-tetoválásos témához: a vállán az sem volt, és úgy hllottam, hogy azt is odatetováltatta (de ha nem, akkor is oda tudták festeni...), a tüdekilences tetkója a csípője körül van, de erről már sok helyre fölraktak sok képet... :wink:
PJ-nek tudtam, hogy játszanak benne a gyerekei, de azt nem gondoltam, hogy az a nagyon aranyos nagyszemű kiscsaj az egyik... Ez biztos? (Erről a kislányról mindig eszembe jut, hogy a Szavazós topicban volt egy olyan kérdés, hogy "Ha Frodónak fia született volna, akkor hogy hívták volna?"; ha valaha született volna gyereke Frodónak, akkor az biztos hogy úgy nézett volna ki, mint az a kislány...a szemei miatt... :P )

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167354 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: ROTK Bővített Extra Változat októberben! 8O
www.herr-der-ringe-film.de/v2/de/news/news-detail_920.php


TOPORZÉK!!! HISZTI!!!
Nem arról volt szó, hogy mivel ez az utolsó film, már augusztus végén kijön???
Téma zárolva.
Több
Több
20 éve 7 hónapja #167346 Írta: Petey
Petey válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt hiszem,egyszerűbb,ha csak azokat a dolgokat sorolom fel,amik nem tetszettek a filmben,máskülönben az oldal aljáig érne a hozzászólásom...

Amikor Aragornt megkoronázzák,több szempontból is rájön a csuklás az emberre... Mert hát:hogy voltak képesek megmosni a haját,amikor az egész filmben tiszta dzsuva volt.Vagy például a koronázási beszéd:őt az eddigiekből nem éppen egy pengeéles elmének,sokkal inkább egy kőkemény orkaprító harcosnak ismertem meg(túlnyomórészt...)Ez nem nagyon izgatott senkit az alkotók közül,amikor ezt a szobatudós szöveget a szájába adták..
Gondolom már vagy több százan leírták,de hogy nőtt ki Frodó ujja a film végére? Ez már lassan a Luke Skywalker-szindróma,akinek minden már-már minden elhullott végtagját műanyaggal helyettesítik.
Ha a realitásnál maradok:annak idején,a középkorban aligha hajigálhattak volna akkora köveket(mit köveket:márványtömböket) a ballisztákkal,mint a filmben(mechanikai képtelenség lett volna...)
Nem én rendezhettem a filmet(hál'Isten), de a záróképnek találhattak volna jobbat is a becsukódó ajtónál.Mondjuk,ha úgy oldják meg,hogy a Samu-család jelenete közben áttetszően látszik a távolodó hajó,a letűnt mágia korának tündéivel,varázslóival és félszerzeteivel együtt, végül pedig a nyílt óceán a lenyugvó nappal zárta volna le az egészet...
Azon kevesek közé tartozom,akik nem olvasták Tolkient,így nem is tudok fennakadni a "könyvben nem így volt" siralmakon. De azért elgondolkoztam:mi lett volna,ha az író kinyiffantja a Banyapók által megszurkált főszereplőt? Jobb biztos nem lett volna,de talán kapott volna a film (is) egy tragikus aláfestést.
Amit eddig leírtam,tulajdonképpen ott le van pottyantva fekával,ahol van:maga a film egész egyszerűen zseniális,fantasztikus,profi munka,egy hőseposz filmvászonra álmodása(harmadszorra is,eddig kétszer a félidőt jelző negyedórás szünetben lógtam be rá...)Tele kiemelkedő jelenetekkel,nagyszerű zenei aláfestésekkel,eszméletlen csataképekkel...Olyan film ez,aminek egyetlen másodpercében sem lehet unatkozni,szinte magához köti az embert.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167345 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ROTK bővített változat SPOILER az angolul tudóknak!

Ez itt egy teljes körű áttekintés az eddig ismert bővített jelenetekről (néhány helyen részletezve) és arról, hogy hogyan illeszkednek bele a filmbe majd. Ez persze nem készpénz. Majd meglátjuk. Mindenesetre elég érdekesnek tűnik. Sok részletről már amúgy is lehetett tudni. Bocs, de nincs időm lefordítani.
Íme:

Return of the King – Special Extended Edition.

This is a chronological detailing of what scenes WE KNOW WERE FILMED AND CUT and where they may appear in the extended version.

--- = existing scene [source]
*** = omitted scene [source]

---Prologue: Smeagol to Gollum: No known additions

---Conserving Lembas: No known additions

***The Crossroads: “These lands were once part of the land of Gondor… long ago when there was a king and the West stood strong.” Frodo explains the fallen statue to Sam. [Photoguide]

---Doorwardens of Isengard: No known additions

***Voice of Saruman: Presumably, Saruman will fall from Orthanc carrying the palantir. [PJ interviews] “Theoden, we've been friends of old…'Can we not be friends? Can we not have peace?” ”We will have peace.” Everybody looks at him. “'We will have peace when you pay for the boys whose bodies were hewn as they lay against the gates of the Hornburg. When they are avenged. And then when you hang from a jibbet for the sport of your own crows, we will have peace.'” Then Wormtongue appears and forgives him. “Grima, Grima - come down. You weren't always like this. Once you were a man who served me well. Leave this poison.” [Hill’s CHUD interview]

---Banquet at Edoras: Drinking contest between Gimli & Legolas [PJ interviews] Aragorn comforts Eowyn as she lies, forlorn on a chaise-lounge in Meduseld [Bravo special]

---Gollum’s Plotting: No known additions

---Pippin and the Palantir: No known additions

---Council in Meduseld: “If the ring is destroyed, Sauron will fall and his fall will be so low that none will see his arising ever again… but if Sauron regains the ring, his victory will be swift and complete. Things are now in motion that cannot be undone. Sauron has looked into the face of young Peregrin Took and mistaken him for the Ringbearer.” – [Photoguide, DVD preview] “He has gone unchallenged long enough.” [DVD preview] “The Eye of the Enemy will be turned this way – he will send for Pippin.” [Topps]

---Departure of Pippin: “We shall see the Shire again.” [Trailer]; Merry and Aragorn speak on the turret: “Where are they going?” “Pippin will be alright. Gandalf is taking him to the safest place in all of Middle-Earth, to the city of Minas Tirith. No army of Sauron has ever crossed the Anduin, not while the men of Gondor have held the passage of the river” [Topps, Photoguide]; “He knows not to what end he rides, yet if he knew, he would still go on.” [Visual Companion]. This ambiguous quote is supposed to be concering hobbits – could have been spoken elsewhere in the film.

---Arwen’s Return: “You have given away your life’s grace. I cannot protect you anymore” [Trailer]; Arwen stands on a bridge [Trailer]; “Give him the sword of the king.” [Trailer]; Arwen reads about the Oathbreakers (she drops the book) and realizes that that is the path Aragorn must take [Set report]

---Minas Tirith: “Gandalf, why are they guarding a dead tree?” Gandalf explains that they guard it in hopes that the waning rule of Gondor may one day flourish again. [Photoguide] “What did they bring, the kings of old, over the Sundered Sea, seven stars and seven stones and one white tree.” [Visual Companion]

---First Meeting With Denethor: No known additions

---Gandalf’s Balcony: “Mordor. This city has ever dwelt in sight of that shadow.” [Visual Companion] “We’ve run out of time!” [TV Spot] “Sauron has hated the West for many ages. It is a hatred that flows from the depths of time and across the deeps of the sea.” [ADR notes]

---Minas Morgul Erupts: “The most fell of all his captains. His own folk quail at him and would slay themselves at his bidding.” [Visual Companion] “That accursed valley fell into evil a very long time ago.” [Visual Companion]

---Gothmog Crosses the Delaware: No known additions

---The War Beacons: No known additions

---Rohan Rallies For Gondor: “I have a sword. I offer you my service, Theoden King.” “Gladly shall I receive it – you shall be Meriadoc, esquire of Rohan and ride with me.” Merry pledges service [Trailer, Photoguide, National Geographic]; Perhaps a scout from Gondor comes to Edoras because this line was originally in: “Say to Denethor that in this hour the King of the Mark himself will come down to the land of Gondor, though he may not ride back.” This could have something to do with Denethor cursing Theoden for betraying him [Visual Companion]; A close-up, slo-mo shot of Legolas and Gimli riding with the Rohirrim [Trailer]

---The White Rider: “Treachery. Treachey I fear of that miserable creature!” Faramir explains to Gandalf that Gollum guides Frodo. [Visual companion]

***On the Prow: There are shots of Gandalf and Pippin overlooking Mordor at night while standing on the very tip of the prow of Minas Tirith. Some of the above dialogue could have taken place during that scene. [Trailer] At Minas Tirith, Gandalf and Pippin look toward the jagged, saw tooth Mountains of Mordor as a great black cloud streams slowly towards the west. “This is not the weather of the world,” Gandalf tells his young friend. “It is some device of Sauron’s malice; some broil of fume from the Mountain of Fire that the Dark Lord sends ahead of his host.” [Topps]

---Planting Seeds of Mistrust on Cirith Ungol: No known additions

---Father and Son: Denethor becomes furious that Faramir let the Ring and Frodo go. “Boromir would have remembered his father’s need. He would have brought me a kingly gift” [Photoguide]; “Boromir was loyal to me and no wizard’s pupil.” [Visual Companion]; “Why is your father so angry; I would help if I could.” “There is nothing you can do.” Faramir and Pippin bond [AICN Set report]; Although their meeting is brief, Pippin and Faramir become friends at Minas Tirith. Impressed with the Hobbit’s loyalty and willingness to fight, Faramir gives him his old armoured uniform, a childhood memento. [Weapons book, Topps]

---Smeagol and Gretel (Bread Crumbs): No known additions

---Faramir’s Charge: "Faramir… Faramir… Your Father’s will has turned to madness and evil. Do not throw your life away so rashly" "Where does my allegiance lie if not here. This is the city of the men of Numenor. I will gladly give my life to defend her beauty, her memory, her wisdom." "Your father loves you Faramir… he’ll remember it before the end" [AICN set report]

---Witch King’s Army Advance on Minas Tirith: “Courage will now be your best defense against the storm that is at hand.” [Visual Companion]

---Encampment at Dunharrow: No known additions

---A Visitor in the Night: Before departing for the Paths of the Dead, Aragorn touches Eowyn’s face [Trailer]; “This is your road. Every path you have trod, through wilderness, through war, has led you to this. Become who you were born to be.” [Trailer]

---Shelob’s Lair: “There is something worse than Gollum about. I feel something looking at us.” [Visual Companion] “Long has she been hungry, lurking in her den.” [Visual Companion] These lines don’t seem to fit, so it might be a late change or come later in the film.

---The Siege of Minas Tirith: No known additions

---The Paths of the Dead: No known additions

---Departing Dunharrow: No known additions

---Rallying the Defenders: A baby battering ram is used and orcs using it are slaughtered by archers. Gothmog calls for Grond. [Trailer, Weapons book]

---Going to the Tombs: No known additions

***Pelargir: Aragorn falls to his knees (Legolas comforts him) in disappointment, perhaps he thinks the Dead chose not to follow him. [Trailer]; “The dead are following. I see shapes of men and horses, and pale banners like shreds of cloud, and spears like winter-thickets on a misty night.” [Visual Companion]; There is a confrontation with the Corsairs [PJ interview]

---Grond: No known additions

---The Pyre of Faramir: No known additions

---Sting of Shelob: No known additions

---Choices of Samwise: “I have something to do before the end. I must see it through” [Visual Companion].

---The Afterlife: No known additions

***Confrontation on the Third Level: The Witch King confronts Gandalf and breaks his staff [DVD preview, Weapons book]. “… when Pippin races to the great Wizard for help in thwarting Denethor’s mad plan to burn Faramir alive on a funeral Pyre. Rushing to help Faramir, Gandalf is besieged by the airborne Witch-King. It is a mighty confrontation, one from which the mighty warrior-wizard emerges victorious.” [Topps]

---Rohan Comes to Gondor: Soldiers of Gondor watch in amazement as the Rohirrim charge into the orc ranks [Photoguide]

---The Mumakil Charge: No known additions

---The Fall of Theoden: No known additions

---Landings of Harlond: The banner of the king unfurls. [Cinefex]

---Eowyn versus the Witch King: No known additions

---Battle on the Field: Pippin tries to take Merry to the city, “Come, Merry, up you get. We must get you into the city.” [Photoguide]; Gimli and Aragorn double team and kill Gothmog [ABC Primetime]; Eomer finds his wounded sister and weeps for her [Trailer];

---The Orc Tower: No known additions

---Reaching Gorgoroth: No known additions

***Houses of Healing: “It is said in old lore that the hands of a king are the hands of a healer.” Aragorn heals the wounded heros with help from Ioreth. [Photoguide]; Faramir and Eowyn meet [PJ interview].

---The Last Debate: “He has gone unchallenged long enough.” [DVD preview] “Either Frodo destroys the ring, or we face Sauron’s victory.” [TV Spot] “The ring will come to him sooner or later. Even now he is hunting for it.”[ADR notes] “We’ve run out of time.” [TV spot]

***Aragorn Uses the Palantir: “Sauron will suspect a trap and not take the bait.” “Oh, I think he will” [Script excerpt]; “You alone have the power to wrench it to your will. Sauron will find that hard to endure.” [Topps] Alone in the Hall of Kings, Aragorn approaches the empty throne [DVD preview] and uses the Palantir to distract Sauron and Sauron responds by crushing the Evenstar. In the film, we see a glimpse of the Evenstar shattering on the floor of the Hall of Kings in Aragorn’s Dunharrow dream. This is a scene that may be troublesome to reinsert (according to Selkirk) because it had been reduced and edited into earlier scenes for the theatrical release.

---Departing Minas Tirith: Aragorn is dressed in his kingly armor. [DVD preview]

***Marching with Orcs: Frodo and Sam are recruited by a company of orcs [PJ interview, photoguide];

***Arwens Last Wish: Arwen hugs her father from the ‘sick bed’[Trailer]. This scene is described in the Photoguide as coming near the end (after Sauron crushes the Evenstar). In it she says her lines about “wishing to see him one last time. This scene was broken apart and re-edited into earlier scenes – making reinsertion difficult (as mentioned by Selkirk).

---The Black Gate: No known additions

---Treking Mordor: “I’ll be an orc no more and I’ll bear no weapon, fair or foul.” [Photoguide]

***Mouth of Sauron: “His name is remembered in no tale.” [Visual Companion]; Gandalf despairs at seeing the Mithril coat and Aragorn slays the Mouth of Sauron [Set reports and Weapons book]

---Only Death Will Break Him: No known additions

---Stand, Men of the West: No known additions

---Gollum Attacks: “Wicked Baggins mustn’t go that way! Mustn’t hurt precious!” [Visual Companion]

---For Frodo: No known additions

---Sammath Nuar: No known additions

---The Eagles: No known additions

---It Is Mine: “I have made my choice.” [Visual Companion]

---The Fall of Sauron: Pippin holds Merry as they both weep for Frodo. [Trailer] Tens of thousands of orcs plummet from Barad-dur. [Cinefex]

---The End of All Things: No known additions

---Reunion: No known additions

***Mt Mindolluin: A scene where Gandalf advises Aragorn on the future of his kingdom [Cinefex]

---Coronation: No known additions

***Galadriel’s Epilogue: Galadriel would mention the fate of the heroes at the end of the age [DVD commentary]. Gimli founds a dwarf colony at helm’s deep. Faramir is made prince of ithilien and weds Eowyn. Eomer takes of the seat in Meduseld, etc. [Weapons book]

---Return to Hobbiton: No known additions

---The Gray Havens: No known additions

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167334 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egypeces hírlevélben volt:

Filmes bakik - Észrevette?

A király visszatérben, az egyik jelenetben Pipin Gandalf felé rohan Denethor megőrült vagy hasonló szöveggel, akkor elmegy egy gondori katona mellett, de alig alacsonyabb nála.

Lehetséges? Pedig erre nagyon odafigyeltek :) Ha igaz, esetleg egy kisebbfajta gondori katonára gondolnék :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167284 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elfprincess írta:

Timona írta: PJ kislánya benne van a Rotk-ban is, mégpedig az előtt amikor Gandalf megpróbálja visszatartani Faramirt. Legalábbis én úgy láttam.


Igen, ez ugyanaz a nagyszemű kislány, aki a FOTR-ban is szerepel, amikor Bilbo éppen a trollokról mesél a gyerekeknek a szülinapi ünnepségén.


Ugyanő látható a Helm-szurdoki menekültek között is, míg a papa a falon harcol :D

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167278 Írta: Elfprincess
Elfprincess válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Timona írta: PJ kislánya benne van a Rotk-ban is, mégpedig az előtt amikor Gandalf megpróbálja visszatartani Faramirt. Legalábbis én úgy láttam.


Igen, ez ugyanaz a nagyszemű kislány, aki a FOTR-ban is szerepel, amikor Bilbo éppen a trollokról mesél a gyerekeknek a szülinapi ünnepségén.

"I would rather share one lifetime with you...than face all the Ages of this world alone."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167277 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hallottam, egyesek zúgolódnak amiatt, hogy Frodó ébredése szerintük"olyan NYÁLAS!"

Nos, ha nem ilyen lett volna, én azon akadok ki! Szvsz pont ilyennek kellett lennie!! Én ilyennek képzeltem!
Az a fény! FÉNY! FÉNY!!
És Gandalf nevetése! És ahogy bejön mindenki! CSODÁLATOS!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167276 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: SPOILER!

Itt egy apró jelenet a ROTK bővített változatából (egy részlet Legolas és Gimli sörivó versenyéből Meduseldben a Helm szurdoki csata utáni ünnepségen - állati jópofa rész lesz :wink: :D ):

www.elflady.com/legolasgreenleaf ... g_game.wmv

:lol:
Ja, persze, van olyan, hogy versenyszellem, de azért ez már túlzás!!
Oké, Legsie, úgy kell!! Fulladj meg!

"FENE A TÜNDÉK VASTAG NYAKÁBA!"

Amúgy Szméagolnak tök igaza van: az apró részletek adják a a film lényegét. És ebből a szempontból a RotK is TÖKÉLY!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167242 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: De észrevettem valamit Cirith Ungol tornyában, szóljatok, ha csak nekem új vagy csak én láttam. Káprázott a szemem vagy Frodó bal vállán tényleg van egy tetoválás? 8O Lij rajongók? :roll: :? Nem ott van a tünde kilences? De lehet, hogy rosszul informált vagyok. :oops: Szal ha rosszul tudom bocs, mert ugye elég koszos szegénykém. :cry: Remélem tévedek, mert azért egy hobbitnak tetoválás... Igazán elsminkelhették volna.


Az valóban a Morgul-tőr helye.
Biztos nem tetoválás, Lij tünde kilences tetkója a csípőjén van.

OFF:
Ha valakit érdekelnek a Szövetség tetkói, itt vannak róluk a képek:
www.livejournal.com/community/lordofther.../2047882.html#cutid1
(ahhoz képest, hogy megegyeztek hogy nem mutatják meg senkinek, mostanra már agyba-főbe mutogatják mindenhol. :roll: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167230 Írta: nathalee
nathalee válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Még két éve el akartunk vinni egy plakátot a moziból. Volt is rá lehetőség, úgy oda volt ragasztva hogy kettészakatt :bawling: Na jó, utána röhögve szaladtunk :D :D :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167224 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
PJ kislánya benne van a Rotk-ban is, mégpedig az előtt amikor Gandalf megpróbálja visszatartani Faramirt. Legalábbis én úgy láttam.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167223 Írta: nathalee
nathalee válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arden Borough írta: PJ gyerekei is szerepelnek a filmben,igaz? vagy azok akik a trollos történetet hallgatták a FOTR-ban azok nem PJ apróságai?


Azok a picik nagyon édesek :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167222 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arden Borough írta: PJ gyerekei is szerepelnek a filmben,igaz? vagy azok akik a trollos történetet hallgatták a FOTR-ban azok nem PJ apróságai?

De igen, mindhárom filmben. És igen, az a nagyszemű kislány az egyik, de a kisfia is ott van. A TTT-ben a barlangokban vannak, mint aranyos rohani gyerekek, a RotK-ban pedig amikor a nép virágot szór a katonák elé.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167216 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De, az egyik kislány biztos. Az a nagyszemű. ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167215 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
PJ gyerekei is szerepelnek a filmben,igaz? vagy azok akik a trollos történetet hallgatták a FOTR-ban azok nem PJ apróságai?

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167207 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

nathalee írta: És az igaz, hogy Sam gyerekei az életben is a gyerekei? Vagy csak az idősebb egyedül?


Csak Elanorról tudom biztosan, hogy az életben is Sean kislánya.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #167193 Írta: nathalee
nathalee válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

nathalee írta:

Endóre írta: Hallottátok, hogy a BABÓ-t is meg akarják filmesíteni?
Állítólag P.J. most beszél a Tolkien családdal róla.


Na, most kaptam az infot, hogy a család nem engedi megfilmesíteni a Babót. Állítólag...


Nem a Tolkien család engedélye itt a kérdés. Hiszen a Gyu megfilmesítésébe sem szólhattak bele. A forgatási jog már a New Line kezében van. A forgalmazás jogát kell még megszerezniük. Az viszont a United Artist nevezetű szervezet kezében van. Azt kell valahogy a New Linenak megszereznie. Azután már semmilyen jogi akadály nem áll A hobbit megfilmesítése elé. Arról meg éppen folynak a tárgyalások.


OK. Már ezt is tudom :itscool: Köszike :D
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.146 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére