A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 6 hónapja #245656 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beleg írta: Szóval, ha jól értem a filmbe a könyv alapján kezdtek bele, csak éppen vagy a forgatókönyv, vagy a rendezés egy csöppet megkérdőjelezi a színvonalat?

Alyr: hogy érted, hogy nem szó szoros értelmében könyv? (Az eposz gondolom a műfaja) Szóval ez a Beowulf óangol versek vagy történetek gyűjteménye lenne (mint pl. A szilmarilok vagy a Kalevala - persze csak a szerkesztésére céloztam)?


Nem.
Nem.
Nem.

Mint lentebb említettem vala, a Beowulf egy darab hőseposz. És csak pontosan abban az értelemben könyv, mint pl az Odüsszeia.


A Gyűrű Átka hirdetést én is láttam. Sztem is a Nibelungos cucc. Bár akkor ketresztkérdés, hogy Sigfried miért lett nő?
(Kristanna Lokent egyébként mint iron maident láthattuk a terminátor3ban)
Mindenesetre fantasyszerű kardozós film. Éjjen éjjen. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245643 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez szvsz valami nibelungos izé lesz, ami persze nyomokban se fog emlékeztetni az "igazi" Nibelungokra... aminek mellesleg köze nincs a LotR-hoz...

Én, mint Wagner-rajongó, biztos nem nézem meg, csak mérgelődnék...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245630 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hah! Még egy másik film: a fantasztikus RTL Klub a következő szöveggel reklámoz egy filmet: .....a germán mondavilág, amelyből a Gyűrűk Ura is született...... :roll: A film címe a Gyűrű Átka, hamarosan jön, igazából semmit nem tudok róla, vannak képei, amelyek arra engednek következtetni, hogy tényleg hasonló sztori, mint a LOTR. Az Oscar alatt csomószor ment ez a reklám. Tudjátok miről beszélek????? Hallott már valaki erről a filmről?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245564 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szóval, ha jól értem a filmbe a könyv alapján kezdtek bele, csak éppen vagy a forgatókönyv, vagy a rendezés egy csöppet megkérdőjelezi a színvonalat?

Alyr: hogy érted, hogy nem szó szoros értelmében könyv? (Az eposz gondolom a műfaja) Szóval ez a Beowulf óangol versek vagy történetek gyűjteménye lenne (mint pl. A szilmarilok vagy a Kalevala - persze csak a szerkesztésére céloztam)?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245525 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem van egy kis különbség a kettő között :D :D:D

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245416 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beleg írta: Kicsit más téma :!:
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, és a kettőnek semmi köze egymáshoz, de azért érdekelne. :cry:
Szóval hétfő este volt a TV-ben a Beowulf című film. Ez ugyanaz a Beowulf, ami a fiatal Tolkien kedvenc olvasmánya, és némileg a tolkieni világ ihletője volt? :?
(Sajna nem emlékszem, hogy a könyv címét hogyan írják, így lehet, hogy távol áll a filmtől. Ha így van előre is bocs.)


Szóval.
A Beowulf nem könyv a szó szoros értelmében, hanem egy hőseposz. (mint az Odüsszeia pl) Észak-európai eredetű, egy dán törzs királyáról szól, kb a 6. században játszódik a sztori és kb a nyolcadikban íródott. Asszem.
A film (én is láttam, Christopher Lambert megin halhatatlant játszik, szegény) az említett hőskölteményre nagyon-nagyon-nagyon távolról emlékeztet. A forgatókönyvíró valaha régen olvashatta az eposzt. A nevek, a kar leszakítása, meg hogy valami királyt zargat valami szörny és van neki anyja is(mmint a szörnynek), stimmelnek, csak a többi nem.

Tolkiennek azért lehetett igen kedves olvasmánya az eposz merthogy óangol nyelven maradt fenn.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245342 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kicsit más téma :!:
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, és a kettőnek semmi köze egymáshoz, de azért érdekelne. :cry:
Szóval hétfő este volt a TV-ben a Beowulf című film. Ez ugyanaz a Beowulf, ami a fiatal Tolkien kedvenc olvasmánya, és némileg a tolkieni világ ihletője volt? :?
(Sajna nem emlékszem, hogy a könyv címét hogyan írják, így lehet, hogy távol áll a filmtől. Ha így van előre is bocs.)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245302 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Idehozatal? Semmiképpen, az szentségtelenség lenne. MO-ra tuti ne, mi megyünk le NWZ-andra. Ha Középföldére nem mehetünk, akkor Középföldét hozzuk e Földre.

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245200 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

FireHair írta:

Elza Eldaniella írta: Miért nem kérjük el a film stúdiótól a megmaradt diszleteket. Nekik, hogy véget ért a film, már úgysem kell. Csak porosodik a raktárban. Abból kedvünkre lehetne válogatni, és több mindent felépíteni, kinek mihez van kedve.

Hm.... JÓ ÖTLET !!! ;)

Hát igen, csak az idehozatal lenne egy kicsit problémás. :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245196 Írta: FireHair
FireHair válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elza Eldaniella írta: Miért nem kérjük el a film stúdiótól a megmaradt diszleteket. Nekik, hogy véget ért a film, már úgysem kell. Csak porosodik a raktárban. Abból kedvünkre lehetne válogatni, és több mindent felépíteni, kinek mihez van kedve.

Hm.... JÓ ÖTLET !!! ;)

"Perché un mondo senza musica non si puó neanche immaginare.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245194 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Miért nem kérjük el a film stúdiótól a megmaradt diszleteket. Nekik, hogy véget ért a film, már úgysem kell. Csak porosodik a raktárban. Abból kedvünkre lehetne válogatni, és több mindent felépíteni, kinek mihez van kedve.
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245185 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kérjük meg kedvenc fekete valánkat, hogy lopjon egyet...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245078 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

3.Aragorn írta: Ha már itt tartunk, miért nem építjük fel komplette Minas Tirith-t? Ott már elég sokan elférnénk. (De hogy honnan szerzünk Palantírt a Fehér Toronyba... :roll: )


OFF: esetleg megbeszélem Feanorral. Gandalf úgyis azt mondta, hogy a palantírba nézve szeretné Feanort megpillantani. (könyv)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245052 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha fizetitek, én felhívom... öhm mi is a száma, megdobom egy sms-el.

Jó mondjuk a másik ötletem az, hogy lopjunk el lovakat, gyülekezzünk valamelyik téren aztán mindannyian elüvöltjük magunkat hogy halál és tömegkatasztrófát okozunk.

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245007 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Majd bekopogunk PJ bácsihoz, és szépen mosolyogva kölcsönkérjük. :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #245008 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

3.Aragorn írta: Ha már itt tartunk, miért nem építjük fel komplette Minas Tirith-t? Ott már elég sokan elférnénk. (De hogy honnan szerzünk Palantírt a Fehér Toronyba... :roll: )


*gonosz vigyor* Annyira szeretnéd látni, amit az Anor-kő mutat? :twisted:

Akkor már legyen Megye is, ellaknék egy csini szmiálban...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244990 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha már itt tartunk, miért nem építjük fel komplette Minas Tirith-t? Ott már elég sokan elférnénk. (De hogy honnan szerzünk Palantírt a Fehér Toronyba... :roll: )
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244823 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nos igen, de ha egy Edoras létszámú falut felépíttetünk akkor oda rohadt sok ember elfér, nem csak a dombra gondolok, hanem az egész hegyre ami a filmben is oda van rajzolva rá.

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244811 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Thereon írta: Nemtom, szerintem meg kéne írni a Wetásoknak hogy építsék csak vissza Edoratht azt létrehozhatnánk egy élő skanzent, amolyan falu szerűséget azt jól ellennénk amíg nem jön egy meteor. Azt még mai napig sem értem hogy miért bontották le...
Nah ki tart velem? :D

Sztem mindenki,és kicsi lesz az a "skanzen",metropolisszá nőné ki magát,az meg rég rossz :P

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244799 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
"Ez biztos halál! A sikernek csekély az esélye... Mire várunk még?"

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244716 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akkor foglaljuk le, mondjuk 10 évre?
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244714 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Thereon írta: Nemtom, szerintem meg kéne írni a Wetásoknak hogy építsék csak vissza Edoratht azt létrehozhatnánk egy élő skanzent, amolyan falu szerűséget azt jól ellennénk amíg nem jön egy meteor. Azt még mai napig sem értem hogy miért bontották le...
Nah ki tart velem? :D


Talán mert van egy határidő, hogy meddig bérelhetik ki azt a dombot... :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244631 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nemtom, szerintem meg kéne írni a Wetásoknak hogy építsék csak vissza Edoratht azt létrehozhatnánk egy élő skanzent, amolyan falu szerűséget azt jól ellennénk amíg nem jön egy meteor. Azt még mai napig sem értem hogy miért bontották le...
Nah ki tart velem? :D

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244591 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Thereon írta: A Watson srácot nem értem :) Rajongó de a filmet legyalázza? Ez kicsit ellentmondd egymásnak. Aki a könyveit szereti az nem a Tolkien rajongó? A Gyűrűk Ura fan meg aki film+könyv? Én valahogy így könyveltem ezt el magamban, please javítsatok ki.

Jah és ez nem könyv, ez nem film, hanem életstílus. (Legalábbis számomra, ha bárki fura dolgokat észlelne az elkövetkezendő években szerényke környezetemben, kérem, mielőtt a sárga házat hívná, nekem szóljon és elhagyom az országot, thanks)


:P A watsont ne vélsd, nem lessz az közöttünk sokáig... :wink:

:itscool: az életstílusban meg teljesen igazadvan, nekem gyökeresen megváltozott az életem, amikor rátok találtam... :sungl:
majd megyünk együtt a diliházba... :wink: :clown:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244582 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Watson srácot nem értem :) Rajongó de a filmet legyalázza? Ez kicsit ellentmondd egymásnak. Aki a könyveit szereti az nem a Tolkien rajongó? A Gyűrűk Ura fan meg aki film+könyv? Én valahogy így könyveltem ezt el magamban, please javítsatok ki.

Jah és ez nem könyv, ez nem film, hanem életstílus. (Legalábbis számomra, ha bárki fura dolgokat észlelne az elkövetkezendő években szerényke környezetemben, kérem, mielőtt a sárga házat hívná, nekem szóljon és elhagyom az országot, thanks)

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244555 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: ez most OFF lesz, de ez nekem személy szerint nagyon fájt...
Egy ilyen kritikát kapott az oldal a Tolkien életrajzzal kapcsolatban:
"Bocs Cortez, a tanulmányaim miatt én irodalmár szemmel nézem dolgokat. És a Tolkien. hu annak ellenére hogy Tolkienes oldal, legalább 10 nem-hiteles adatot közölt az utóbbi 3 évben"
Szvsz ez felháborító!!!!!!! :rmad2:


Bár OFF, de azért idekerül:
cortez, ha összehoznál engem, vagy a vezetőség más tagját a kritizáló illetővel, hálásak lennénk (én biztosan :) )
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244545 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: Egy felmerült azzal kapcsban, h Tolkien bevonult-e a seregbe... Hát persze h bevonult!
1. Rajta van a DVD doksifilmjén
2. Itt is fenn van!


Minden rendes életrajzában benne van, hogy nemcsakhogy bevonult, de részt is vett az I. világháborúban, ahol a legtöbb barátját megölték. A lövészárokban kezdte írni az első meséit.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244423 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy felmerült azzal kapcsban, h Tolkien bevonult-e a seregbe... Hát persze h bevonult!
1. Rajta van a DVD doksifilmjén
2. Itt is fenn van!
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244398 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: ez most OFF lesz, de ez nekem személy szerint nagyon fájt...
Egy ilyen kritikát kapott az oldal a Tolkien életrajzzal kapcsolatban:
"Bocs Cortez, a tanulmányaim miatt én irodalmár szemmel nézem dolgokat. És a Tolkien. hu annak ellenére hogy Tolkienes oldal, legalább 10 nem-hiteles adatot közölt az utóbbi 3 évben"
Szvsz ez felháborító!!!!!!! :rmad2:


Simán lehet.
Aztán 99,9% hogy a helyreigazítás is megjelent ugyanitt.
De, esetleg ha az illető nevesítené azt a 10 nem hiteles adatot, megláthatnűnk, mi is a probléma.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244363 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: ez most OFF lesz, de ez nekem személy szerint nagyon fájt...
Egy ilyen kritikát kapott az oldal a Tolkien életrajzzal kapcsolatban:
"Bocs Cortez, a tanulmányaim miatt én irodalmár szemmel nézem dolgokat. És a Tolkien. hu annak ellenére hogy Tolkienes oldal, legalább 10 nem-hiteles adatot közölt az utóbbi 3 évben"
Szvsz ez felháborító!!!!!!! :rmad2:


S azt el tudják mondani, hogy melyik az a legalább 10 nem hiteles adat?! Mert ha nem, akkor csak a levegőbe beszélnek, s nem kell törődni az ilyennel... :wink:

Más: sajnos még nincs "Hobbit film" topic :cry: , ezért ide írom: úgy tűnik, hogy távvezetékeket terveznek Matamata közelébe építeni, oda ahol a Megye részeket forgatták a GYU filmben. Márpedig PJ ott szeretné forgatni a Hobbitot - ha igaz... :roll:
www.nzherald.co.nz/index.cfm?c_i ... D=10111718

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.124 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére