Kószák Szövetsége

Több
22 éve 5 hónapja #50840 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Fereste: Azt az offot nem kellett volna.. :x

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50773 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Fereste! Ezzel most engem bántassz! :cry: :( :cry: :( :cry:
Lehet, hogy nem tudatosan, de gondoltam azért szólok. Lehet, hogy neked nem jön be, de attól nekem pl lehet hogy igen...
Más: A kószás könyv és a nyári találkozó ötlete tényleg remek! :) A kirándulás ötlete pedig méginkább az!!!
Apropó! Én (majdnem) pesti vagyok és tudok magammal vinni 1-2 pokrócot (Most pontosan nem tudom mennyi van itthon, de mindent megteszek! :D )
Eru adjon nekünk jó időt!!! 8)

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50579 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
nos, látom, hogy biztosan nem fogok unatkozni, még akkor sem, ha Kószás ügyekről van szó, mert amiket itt Brisa felsorolt, azok engem is érdekelnek:)

én nem valószínű, hogy tudnék plédet hozni, mert szentem nekünk nincs is itthon oan, de majd megérdeklődöm,... :)

Brisa: én azt hiszem inkább nem tűznék ki semmit a kabátomra, ha nem haragszol.. :) nem oan bonyolult ez, meg fogjuk ismerni egymást... aztán max elmondjuk néhányszr egymásnak a neveinket, és kész:)

OFF: Áfonya: tetszik az avatárod:) legalábbis a világszépe vöröskénél sokkal yobb :lol:
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50550 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Áfonya: Bocs, nálam rendes névre ne számíts..

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50541 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Igen, igen, a nyári programot mindenképpen meg kell beszélnünk! :)
Ez a Kószák Könyve is zseniális ötlet - wow! 8O

Bemutatkozás - szerintem mindenki elmondja a nevét (nicket is meg rendeset is) meg talán meg is jegyezzük... dögcédula nem tudom kell-e. Azért előkerítem egy régi névtáblácskámat. :D Ja, hányan is vagyunk eddig? :?:

A négyes csoportot azt én mondtam, Fereste, Dez meg én ez tuti, Cicafüllel még beszélnem kell. Cica! Ha olvasod ezt, dobj mailt!

Azon már én is elgondolkodtam, hogy hova fogunk ülni, én nagyon örülnék, ha a pestiek tudnának plédet hozni... egy törölköző lehet hozzám is befér, de a vonaton azért nem akarok a háztartás fél ágyneműkészletével mászkálni. :lol:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50536 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Nos, akkor kedves kenvenc Főnökünk! :lol:

A vázlatod egyik pontja, lehetne egy nyári kósza-tábor vagy kirándulás megszervezése. Egy másik pedig a "nem-tudom-hány-pontod" megszövegezése (amit már korábban elkezdtél). De benne lehet a Kószák Könyvének elkészítésének teervezete is (én pl. arra gondoltam, hogy ebbe összegyűjthetnénk a Kószák által írt verseket, énekeket, történeteket /pl. hogy ki merre járt Középföldén és mit tapasztalt, milyen kalandba keveredett a Gyűrűháború idején/, rajzokat, de ide írhatnánk a "nem-tudom-hány-pontodat" is, meg a tagok listáját). Lehetne még szó a találkozások gyakoriságáról is. Egyenlőre ennyi telt a kreativitásomból. (Esetleg mások is megdobálhatnának téged a zseniális ötleteikkel... :wink: )

Én a Nuinladient így ejteném: nuinlédien, de nem tudom. Amúgy van jelentése a szónak?

Hát engem arról lehet megismerni, hogy őszülő hajjal, botra támaszkodva, éveim számától meggörnyedve, foghíjjasan lépek majd fiatal szemeitek elé. :D :D :D hi-hi-hi
Komolyra fordítva a szót: rövid, barna haj, szemüveg és a fülemben elég jól látszik a hallókészülékem is (szóval nem lehet összetéveszteni).

Akkor én vezetem le a bemutatkozós részt, Tündelány?
Ha igen, nagyon ciki lenne, ha az elején arra kérnék mindenkit, hogy egy cetlire firkantsa rá a nevét és tüzze ki a ruhájára? (Ezt MINDENKITŐL kérdem!!! Én nem akarok semmi olyat, amitől bárki is rosszul vagy kellemetlenül érezné magát.)

És még az is eszembe jutott, hogy a Pestiek hozhatnának plédet magukkal, hogy le tudjunk ülni. (Csak adjon nekünk jó időt Eru!)
/Esetleg üdítőt mindenki?/

Kifogytam az ötletekből és javaslatokból...

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50526 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Újra én (bocsi, de csak lassan tudom "feldolgozni" a hozzászólásokat.

Brisa, ne haragudj, hogy tévesen értelmeztem az Abszolút Iróniamenteeséget, de a kötekedésem után erre voltam fölkészülve (rossz beidegződések), úgyhogy ezennel felhatalmazlak arra, hogy folytasd az eddigi Barátságosan Csipkelődő stílust :D

Vázlat...jó, de...oké, majdcsak megszáll az ihlet.Ha meg nem, hát improvizálunk, egy igazi Kósza ehhez is ért:-)

Arwen: A Nuinladien kiejtése számomra is kétséges, úgyhogy maradjunk a made in Hungary kiejtésnél...ha mindenki egyetért.Ha valaki -nálam nagyobb tudásanyaggal(nem nehéz) rendelkező-emberke fülét sérti, akkor szeretettel várom a felvilágosítást...hogy biztos legyek a dolgomban.
Mi hármas csoportban fogunk érkezni (ki írta a négyet?), és arról ismerhettek meg minket, hogy lesz az egyik barátnőm, aki hörög, hogy "Frodócka, Frodóck, I love Frodócska'", valamint egy másik barrátnőmet "Aragorn az isteeeeen, Aragorn az isteeeenn!", meg leszek én, aki a "Nem vagyok itt, Legolas ments meg!" kiáltásokkal fogok élni...
Najó, ez perssze csak vicc.


:D



Brisa és Arwen tudnátok mondani magatokról valami külső jellemzőt, ami alapján tuti megismeerlek titeket?

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50524 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Min.:
Esküszöm, hogy fogok írni, de kérlek-az előbbemlített okokból-most írj Te, és tényleg fogok válaszolni rá, amint lehetőségem lesz...vagy tudod mitÍ? Írj a californicationk@freemail.hu -ra (direkt van a k mögötte), akkor innen a suliból is tudok válaszolni...olyan vagyok a gépem nélkül, mint Garfield a karmai nélkül...lehet, hogy csöppet netfüggő vagyok??? :D
Már nagyon várom a talit! :D

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50523 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok!
Képzeljétek, lesült a monitorom, ezért nem tudtam írni egész hétvégén :( . és ezután is csak akkor fogok tudni írni (egy kis ideig)., ha a suliban sikerül beverekednem magam a kis létszámú számtechterembe...
Úgyhofgy most végig kell olvasnom az összes hétvégi hozzászólást, majd utána írok még. :wink:

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50406 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Fereste: Ez jó. :D :D :D
De azért a Margitszigetről minden elmondható csak az nem, hogy eldugott helyen van. (A kulcsszó a 4-es vagy 6-os villamos!!!!!)

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50393 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
erről az jutott eszembe, hogy egyszer volt egy buli, ami egy igen eldugott helyen volt megrendezve, és senki nem találta meg.. én szerencsére a buli szervezőjével mentem, és rendese odaértünk.. aztán szépen kezdtek csörögni a mobilok hogy : " szia itt vagyok az xy utca sarkánál. merre kell mennem?" a vége az lett, hogy nekiálltunk, és mindenkit összeszedtünk aki ugyan a környéken volt, de nem talált oda.. :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50390 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sesy: Azt javaslom, hogy az útleírást nyomtasd ki magadnak. Aztán az utad közben úgyis meglátsz és megértesz mindent.

Amúgy az eltévelyedőknek szívesen megadom a mobilom számát, hogy segélykérő-jeleket lehessen leadni. :D Azonban én CSAK SMS-re tudom használni a telefont!!!!!!!!! (Ugyanis hallássérült vagyok, és a hallókészülékemet gerjeszti a mobil. Magyarul nem hallanék és értenék semmit.)
Szóval a számom: 06-30-313-60-99

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50383 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Arwen: Sesy aláírása a következőket jelenti:

Namarië! Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva. Namarië!
Ég veletek! Ti talán meglelitek Valimart! Ég veletek!

Még mielőtt valaki hanyatt esne a tünde-nyelvtudásomtól, közlöm, hogy Galadriel e szavakkal búcsúzik a Szövetség tagjaitól a GYU 1. kötetének 8. fejezetében (Búcsú Lórientől), és onnan lestem ki.
Azonban az eredetiben furcsa módon 4 mondat, míg a fordításban csak 3 mondat szerepel. Esetleg valamelyik nyelvtudósunk felvilágosíthatna engem/minket ennek okáról. :D

Brisa
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #50372 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sesy: Mit jelent az aláírásod?
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50347 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hát én nem sokat fogtam fel ebből...
de majd csak odatalálok..... :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50295 Írta: Mintaka
Mintaka válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hali! Régen jártam erre..... De ti sem nagyon törtétek magatokat, hogy megírjátok e-mailben, mi újság, pedig olyan szépen kértem! Már Tünde-lány sem ír régóta... Kitagadtatok, vagy mi? Pedig én annyira szeretnék a Kószák Szövetségéhez tartozni, csak nagyon ritkán tudok feljönni a Fórumra.. :( ((( Na, megyek, hali!
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50292 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Voltam szavazni, életemben először! (csak megjegyeztem) :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50288 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hello, jó reggelt! Mizújs ezen a napos vasárnap reggelen? :D

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #50209 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa: Köszi az infót, sokat segítettél vele!!!!
Szóval akkor Robinnál lesz a transzpaizé. Sajnálom, de még mindig nem jegyeztem meg a nevét. Majd én is mindenkitől megkérdezem, hogy a fórumos talira jött-e. :D
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50186 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Bocsi Áfonya! ROBINNÁL LESZ AKKOR A TRANSZPARENS!!!!!!

(Áfonyánál a címer, csak megjegyzem már. :D )

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50182 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brísa: Bocs, de nem nálam lesz a tábla!, én ezt egy szóval nem mondtam, nem az én ötletem volt... szóval engem ne keressetek táblával... :D
Az útirányt remélem felfogtam, mi kb. 4-en leszünk, ha láttok ilyesfajta csoportosulást bemasírozni a M.Sz.-re, azok mi vagyunk - Dez, Fereste, én, és valószínűleg Cicafül. Majd ezerrel fogunk leszólítani ácsingózó embereket, szóval ne aggódjatok, meg fogjuk találni egymást. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50170 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
No embeek, én egy szóval sem említettem a villamosmegállót, ugyanis ott tényleg nem lehet gyülekezni (tekintve, hogy azon az járdaszigeten csak libasorban tudnak közlekedni a gyalogosok, mert annyira keskeny).
Elmondom akkor pontosan, hol van a találkahely:
leszállsz a 4-es vagy a 6-os villamosról (tökmindegy melyikkel és merről jössz)
> utána körülnézel és megfogod látni, hogy arról a járdaszigetről csak egy irányba tudsz lejutni, mégpedig az egyik végén lévő aluljárón keresztül. Táhát arra kell menned, és bátran lépcsőzz lefelé.
> Egy aluljáróba jutottál, ahol két irányba lehet menni: egyrész szembe, ami az ellenkező irányba haladó villamosmegállóba visz ki, de NE erre menj! Hanem kanyarodni kell (az irány attól függ, hogy merről jöttél a villamossal: Pestről, akkor jobbra fordulj, ha Budáról, balra!).
> Ha befordultál és haladtál néhány lépést, akkor balra is meg jobbra is látsz egy lépcsőt. A JOBB oldalin menj fel, és ott találod magad a Szigeten.
> Már csak annyi a dolgod, hogy menj előre addig, amíg meg nem látod a "Otornassë Telcontarion" feliratú táblát (amelyet reményeink szerint Áfonya látványos helyen fog tartani).

Kérdés: Azok, akik vidékről jönnek, melyik pályaudvarra érkeznek.

Brisa
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #50168 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Igen, az már egészen biztos, hogy 13-án lesz, 13 órakor.
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50163 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Elanor: Igen. Eddig ez van megbeszélve: 13-án, 13 óra, M.Sz.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #50162 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Azt én is tudom, hogy a M. Sz. -en lesz, csak azt nem tudom, hoűgy akkor most a buszmegállónál, a villamos megállómál, vagy valami hídmáll vagy hol????
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50160 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Én azt tudom, hogy a Margit-szigeten lesz a tali, csak azt nem, hogy azon belül hol találkozunk??
És pontosan mikor is? Egy órakor, ugye?

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50158 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hello Kószák!

Én új vagyok itt de jó dolognak tartom ezt a szövetséget, be lehet még szállni?Egy részét elolvastam az eddigi bejegyzéseknek, de az egészre nincs időm, úgyhogy légyszi írjátok meg e-mailben ha van valami feltétel
vagy fontos tudnivaló.Címem:alma445@freemail.hu
Kösz!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50144 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Arwen: Ha jól tudom M.Sz.(Javítsatok ki, ha tévedek! :) )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #50139 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Akkor most hol is lesz pontosan a tali?
Én Fehérvári vagyok, ezért nem tudom, hogy miről beszéltek, de azért valamennyit mégis kellene tudnom!
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #50130 Írta: Robin
Robin válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Na,most egy kicsit megkavartatok.Hol lesz PONTOSAN a tali?Eddig ne úgy volt,hogy buszmegállóban?Mondjuk az tényleg nem túl jó hely... Az nem lenne jó,hogy ott a hídon lévő járdán(na,igen értelmes),ott a bejáratnál rögtön?Bár engem tuti fel fogtok ismerni :D
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.484 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére