Kószák Szövetsége

Több
22 éve 5 hónapja #52712 Írta: Robin
Robin válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Szia Tünde-lány és jó utat!Aztán mesélj ám! :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52711 Írta: Robin
Robin válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kedves Kószák,jó sok mindent írkáltatok... Az az igazság,hogy még nem nagyon gondolkoztam,hogy a kószám milyen lesz... de én is arra gondoltam,hogy lány.A névét már kinéztem (hála a tünde nyelves névátíró izének :D ) Nuromennek fogják hívni.. és azt hiszem,a Megyében és később mikor elindul a Szövetéség,elhúz egégészen Móriáig... (bar azt még nem tom,hogy ott mi lesz... :) ) és nmég azt sem tudom,hogy találkozzon-e kószákkal... :oops: mivel,én úgy gondoltam,csak ilyen külső megfigyelés lesz... bár nagyon szerteném,ha találkozna a ASzövetésg tagjaival... :oops: olyan jó lenne.. :oops: :D :D :D
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52710 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Most három napra Felvidékr megyek Hobitleánnyal, addig is jó szorizgatást.
Hm...tündelány...csak nem love story kibontakozóban???:-) Nyugi, csak vicc volt, azért (ennyire)nem vagyok liba:-)


De anniyra igen, hogy szerintem az enyémben lesz:-)

Mit szóltok az ötlethez?

na, majd ha visszajöttem leírom mire jutottam addig.
pussz mndenkinek!

És szövetségünk fényeskedjék nektek, amikor már minden más fény kialudt!
Kata

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52705 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
nah szóval úszás közben kibontkozott elmémben történetem cselekménysora.. öszvissz 3 szereplő lesz benne:
a kószám(Ardo) egy másik kósza, akivel néha találkozik(Onor) és egy tündelány, aki csak naon mellékszereplő (Ninque)...
fejeckémben már szinte minden mozzanat megvan, csak le kéne írnom.. de nincs időm ! :evil: el fogom felejteni.. biztos vagyok benne.. :evil:
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52702 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kitaláltam egy nevet a kószámnak, "Irandil". :) (bár eléggé hasonlit az Erendilhez... na mindegy!).
Szoval, az én kószám igazából nem is igazi kósza. Na ez értelmes volt. Szoval egy ifju ember, akinek lemészárolják a népét, és az erdőbe menekül... valami ilyesmi...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52682 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa: Arra gondoltál, hogy én 14 éves vagyok? Ki kell, hogy ábrándítsalak: mindjárt 17 leszek (jó, nem nagy különbség, de akkor is).

Van egy újabb kósza ötletem :? , de félek, elvenné a könyv egy részének értelmét: Mi lenne, ha néhányan (nem kell, hogy mindenki) csatlakoznának a végén (?) Aragornhoz. Hiszen Ő a dúnadán.

És ki vállalná fel, hogy tanít engem (azaz a kószámat)? Keresnék csillagász, nyomkövető, állat-, illetve nővényszakértőt. Ja! Meg egy olyan személyt is, aki a különböző népeket és szokásaikat is ismeri.
Huh, de tudatlan vagyok (illetve ő...).

Ai na vennui

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52653 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ja...lehet, hogy hülye kérdés, de Te ki vagy? :D

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52639 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Nuinladien: már elnézést, hogy beleszólok, de nem kell a kószák között élő tündének lenned, ahhoz, hogy bekerülj egy ilyen könyvbe. Mert ha tünde szemszögből írod le, amit tapasztalsz, és tündeként (pl: mint Legolas vagy Elladan és Elrohir, Elrond fiai) csatlakozol a kószákhoz, 1-1 kaland erejéig, még nem leszel kósza, viszont az írásod a más szemszög miatt többet ér, mint 2 kószáé...
ha érted miről beszélek... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52634 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Lehet még csatlakozni a könyvíráshoz?

( lécci : )))

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52618 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
SZTORY akart lenni, csak (megint) elírtam:-)))
Gyerekek, mit szólnátok egy újításhoz?
Mondjuk a hősöm egy kószákhoz csatlakozott és kósza életmódot folytató tünde lenne...nagyon meredek???
(Brisa: 15 vagyok:-) )

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52605 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
na szóval....
szentem ennek a könyvnek nem feltétlenül kéne összefüggőnek lennie. mármint nem lehetne csak elbeszélések gyűjteménye? így mindenki megtarthatná a saját történetét változtatás nélkül.... és a másik: muszáj találkozni vkivel? persze yo ötletnek tartom, de az én történetembe nem naon passzolna.. így is muszáj volt beleraknom egy másik kószát is (persze csak futólag:) ) hogy hoszabb legyen, és érthetőek legyenek az érzései... de az én történetem nem visel el túl sok szereplőt :) (bár lehet hogy még egy tünde is lesz benne :) ) egyébkét az enyémnek már kész az alaptörténete, és nagyjából a fő vonalak ki vannak dolgozva, de persze ez semmi, mert csak egy oldal... de itt van fejemben millió ötlet, és attól félek, hogy egyszer csak minden elszáll, mert mostanában nem lesz időm megírni.. :(

Dez: szentem qrva yo az alapötleted:)
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52590 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Aha, köszi. Majd gondolkozom.
Kata megy holnap Szlovákiába. Én is mentem volna, de nem jó az útlevelem, úgyhogy nem tudok. Remélem, együttéreztek velem. :( :( :( :( :( :( :(
üdv
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52588 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Rogue/Arwen:

Cicafül írta: A Kószák Könyve, a "csináljunk könyvet" topic kapcsán vetődött fel, hogy ne csak úgy legyen egy könyv. Az alapötletet a szövetség szolgáltatta, és Brisa agyalta ki.
Tehát az alapgondolat, hogy mint mi kószák, írjuk meg kalandozásainkat a Gyűrű háború ill. a Haramadkor idején. És ezeket aztán összegyűjtve feltesszük (ill akár még ki is lehetne adni - *halkan megjegyzi*: esetleg tudok tenni az ügy érdekében - remélem (még nem 100%) :roll: ).
Ami még hozzátartozik, hogy ezek a kószák ne csak úgy legyenek, és mivel egy helyen (Középföldén) kalandoznak, ezért biztos, hogy találkoznak is vmikor. Tehát a lényeg az lenne, hogy pl. megy a Te kószád és találkozik mondjuk az enyémmal. Ezt nekünk olyan szinten kell csak egyeztetni, hogy akkor ott mi történik, csak azért hogy ne homlokegyeneset mást írjunk erről a találkozásról. Aztán mindenki megy tovább.
Ám lehet még olyan is, hogy nem egy időben íródik, de találkoznak (pl. Te a Gyűrű háború ideje alatt írsz és én mondjuk előtte). Akkor nem feltétlenül kell egyeztetni - mondjuk azért nem árt ha a másik tud róla.


"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52577 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Avassatok be! :) )
Tünde-lány mesélt valamit, de nem értem teljesen! :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52571 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Nos szerintem nem kell annyira sietni! :wink: Mivel azt vettem észre hogy nem csak pár oldalas történetecskét akarunk írni, hanem hosszabbat, ahhoz idő kell, kinek mennyi... De szerintem az első részeket (úgy értem történet-részleteket stb) a nyáron, júni vége, júli eleje lehetnne bemutatni, esetleg egy találkozó keretében, felolvasni. :wink: Tehát a vizsgákat senki ne csessze el!!! :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52548 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hűha! Kicsit megijedtem, hogy mindenki mennyivel előrébb van, mint én ezzel a történettel.
Igaz is, kb. mikorra kellene kész lenni vele? Csak a vizsgaidőszak miatt kérdezem. Nemsokára nekem semmi időm nem lesz... :(
Szóval, amit én kitaláltam eddig:
nem tudom még, férfi lesz-e vagy nő, és úgy gondoltam, hogy elvesztette a testvérét ( :cry: ), és felejteni akar, ezért elvállalja egy utas kísérgetését, de még nem tudom, hová. Persze lesz benne Megye, és előre láthatóan találkozik majd Sesy kószájával, de Áfonyáéval biztosan.
Egyenlőre ennyi.
Mindenkinek jó ötleteket kívánok! :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52546 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Fuh, mekkora termés lett itt hirtelen!
Nos, én is igyekszem minél előbb nekiállni az agyalásnak a kószámon... még hogy nő legyen-e vagy férfi azt nem döntöttem el, meg a nevét sem, de az tuti, hogy vhonnan Arnorból v. Annúminas környékéről szalajtották és elsősorban a Megye őrzésében venne részt, no meg egy kis Brí-beli kémkedésben, esetleg terepfelderítésben Elrond kérésére... na jó, leállok. :D :D
Ja! Aki esetleg szívesen találkozna az én kószámmal vhol, az csak szóljon, hogy tudjunk egyeztetni! :D

És én se tudom mi az a SZTIRY... :?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52511 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Tel: Én értem, mit szeretnél. Nyugodtan írd meg! Esetleg egy-két tanítóskodást elvállalhat valaki. Persze ez csak egy ötlet! Isten ments, hogy bármiben is befolyásoljalak!Tündelány: :)
(Magyarázat: egy 14 éves ifjú, jobban tud azonosulne a 14 éves hősével...)

Tündelány: Mi az a SZTIRY?

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52499 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok!
Jaj, oylan okat írtatok, hogy már nem is tudtam mindet elolvasni egyhuzamban...
Lenne egy kérdésem.
Tudjátok, én is szoktam írogatni ezt-azt, álltólag van is tehetségem hozzá.
Viszont legjobban és legszívesebben akkor írok, ha bele tudom magam élni valamelyik karakterbe.
Tehát.
Nagyon fantáziátlannak és hülyének tartanátok, hogyha az én kószám egy fiatalabb nő lenne, és mondjuk találkozna (a K.Sz. tagjain kívül) A SZTIRY egyes szereplőivel is?

Ha azt mondjátok, hogy ebbe nincs elég fantázia, akkor kerítek mást...de még nem igazán állt össze semmi, igazából még gondolkodni sincs időm mostanság iylesmin...

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52479 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Cicafül: Mondjuk olyan 14 körüli lehetne. Akkorra már kialakul az ember önállósága (főleg, ha kósza (szerintem)). És Pl. lehetne az a története, hogy most kezdte a kószálást, és néha hozzácsapódik egy-egy felnőtthöz, aki tanítja.

Például. De ez csak egy ötlet.

Ai na vennui

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52474 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Tel: azzal, hogy azt írtam, hogy én nem tudok elképzelni olyan nagyon gyerek kószát, az nem jelent semmit, tehát neked nyugodtan lehet egy kisfiú kószád! :P Csak vigyázz rá!
(ezt csak azért mondtam, nehopgy félreértés essék :arrow: mindent szabad!!)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52471 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Wow, alakulnak a dolgok!! :lol: *és ennek Cicafül nagyon örül!*
Az én kószám neme és neve még egyeztetés alatt áll... És a storym alapjának még utána kell néznem... :wink:

Sesy: a lényeg az lenne, hogy pl. megy a Te kószád és találkozik mondjuk az enyémmal. Ezt nekünk olyan szinten kell csak egyeztetni, hogy akkor ott mi történik, csak azért hogy ne homlokegyeneset mást írjunk erről a találkozásról. Aztán mindenki megy tovább.
Ám lehet még olyan is, hogy nem egy időben íródik, de találkoznak (pl. Te a Gyűrű háború ideje alatt írsz és én mondjuk előtte). Akkor nem feltétlenül kell egyeztetni - mondjuk azért nem árt ha a másik tud róla.

Tel: gyerek-kósza? Mennyire gyerek (5-6 v. 10-12 stb)? Én inkább egy ifjú, kamasz-kószát (15-17) :P tudok elképzelni, aki már a maga útját járja...esetleg ez is lehet egy történet alapja. (Húú, most nagyon jó ötletem támadt... :lol: )

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52464 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok!

Eddig csak egy dolgot tudok: Az én kószám fiú lesz.
Jut eszembe! Gyerek kósza lehet? :? Olyanról sem hallottam még.

Ai na vennui

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52445 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hát, nekem si van már 1-2 ötletem... de a névvel gondba vagyok :( az biztos, hogy én kószám férfi és... na mindegy, majd meglátom.

De akkor ez most hogy lesz? Hogy mindenki ir egy történetet, mondjuk ugy, hogy 2-3 emberrel együtt, és ezek külön lesznek benne a könyvben vagy valami egyeztetés...? Szóval értitek... :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52421 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Emberek! Azt hiszem én is női kószát szeretnék! :) Gondoltam szólok... A story még formálódik a buksimban! És formálódik és formálódna, ha nem kéne az egyetemre hülye kérdééssorokat küldözgetnem mostanság! :evil:

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52400 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa:Még jó...Jópofa lenne, ha mondjuk Gollam mondaná meg, hogy hova menjek :wink:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52394 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Női kószák? Ismét egy igen eredeti ötlet. Szóval pipike, ha megírod, akkor lesz.

Eia: oda megy a kószád, ahová akarod.

Fereste: szerintem az Arda miatt ismerős az Ardo...

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52389 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
pipike: Még szép... :)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52388 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Vannak női kószák is?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 5 hónapja #52383 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
az én kószám neve valószínűleg Ardo lesz, de ez még nem bizt.. asse tom honnan jött az ötlet, csak úgy kipattant az agyamból... mivel eléggé ismersen cseng, remélem ez semmien más szereplőnek nem a neve..
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.407 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére