Vallás

Több
18 éve 9 hónapja #279293 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Vallás
gerenda, vagy mittomén mi nem mindegy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279289 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Vallás

Rion Pendragon írta:

Raia Aiwart írta:

Rion Pendragon írta: én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:


Szerintem egyáltalán nem azért kárhozik el valaki, mert nincs megkeresztelve. A víz, amivel lelocsolják az ember fejét, csak jelképes, de gondolom ezt mindenki tudja...


de én nem is vagyok hivő. jól van , verjetek össze, fagerendát a szivembe.


[size=9:277tto2v]karót, nem gerendát. A gerendának tompa a vége. bocsi[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279283 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Vallás

Raia Aiwart írta:

Rion Pendragon írta: én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:


Szerintem egyáltalán nem azért kárhozik el valaki, mert nincs megkeresztelve. A víz, amivel lelocsolják az ember fejét, csak jelképes, de gondolom ezt mindenki tudja...


de én nem is vagyok hivő. jól van , verjetek össze, fagerendát a szivembe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279262 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás

Raia Aiwart írta:

Rion Pendragon írta: én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:


Szerintem egyáltalán nem azért kárhozik el valaki, mert nincs megkeresztelve. A víz, amivel lelocsolják az ember fejét, csak jelképes, de gondolom ezt mindenki tudja...


megaztán lehet hogy más vallássú.......... végül is vallásszabadság van............. :roll:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279256 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Nos akinek nem inge ne vegye magára, de az Írás nyílt és őszinte:

Péld 12,15-16 "A bolond helyesnek tartja a maga útját, a bölcs pedig hallgat a tanácsra. A bolond bosszúsága azonnal kitudódik, az okos pedig leplezi szégyenét."
Péld 14,3 "A bolond szájából gőg sarjad, de a bölcseket megőrzi ajkuk."
Péld 14,8 "Az okos azért bölcs, mert érti a dolgát, az ostobák pedig bolond módon becsapódnak."

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279250 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Rion Pendragon írta: jaj már Felagund! Mindent olyan komolyan veszel. Meg persze mindig csak engem veszel észre. :?


Nem csak téged vesz észre, csak mások hozzászólásaiból nem süt így a fórummal kapcsolatos inkompetencia.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279246 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Vallás

Rion Pendragon írta: én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:


Szerintem egyáltalán nem azért kárhozik el valaki, mert nincs megkeresztelve. A víz, amivel lelocsolják az ember fejét, csak jelképes, de gondolom ezt mindenki tudja...

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278661 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Vallás
jaj már Felagund! Mindent olyan komolyan veszel. Meg persze mindig csak engem veszel észre. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278643 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Rion Pendragon írta: én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:


Gratulálunk...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278539 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Vallás
én nem vagyok megkeresztelve bi-bi-biiiiii! :D pogány vagyok :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278038 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

adangeleb írta: sőt az utóbbi semmilyet nem tudot (és ez által nem is akar)


Nem pont fordítva?
Én úgy tudom, hogy nem akar Istent, ezért pontosan az ellen küzd, hogy bármiféle Isten-képet létrehozzon.


de ha azt vesszük, hogy a materializmust megelőzően is voltak a gondolkodásnak irányzatai, és ez azokból nőte ki magát, mint a gondolkodási fejlődés egy szintje, akkor úgy talán világosabb, amit állítottam.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278013 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

adangeleb írta: sőt az utóbbi semmilyet nem tudot (és ez által nem is akar)


Nem pont fordítva?
Én úgy tudom, hogy nem akar Istent, ezért pontosan az ellen küzd, hogy bármiféle Isten-képet létrehozzon.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278008 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Well-of-Souls írta: Azért a primum movens nem egy rossz kiindulópont. Nekem pl. gondom lenne egy olyan vallással, ami nem próbálna meg legalább egy minimálisan érvényes istenfogalomhoz eljutni pusztán az ész erejével.


Természetesen nem, de ha csak ez marad Isten legfőbb princípiuma, akkor hamar deista elképzelésekig jutunk - amiről ugyebár alább bőven olvasunk. Ész erejével eljutni Istenhez skolasztikus elgondolás, ha pozitívan szemlélem, ha meg nem akkor materialista, ezek pedig egyik sem tudott ezidáig olyan istenképet felmutatni, ami emberközeli lett, vagy éppen Isten-közeli, sőt az utóbbi semmilyet nem tudot (és ez által nem is akar) és amúgy hogy az előbbi milyen képeket mutat fel arról azt hiszem nem kell beszélnünk. Istent megismerni csakis hit által lehet, se nem spekulativ elmével, se nem kereső cselekedettel - gondolom én (sőt vallom is, ha nem baj).

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277982 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Azért a primum movens nem egy rossz kiindulópont. Nekem pl. gondom lenne egy olyan vallással, ami nem próbálna meg legalább egy minimálisan érvényes istenfogalomhoz eljutni pusztán az ész erejével.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277970 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Most látom csak, Angwen leírta az egyik kedvenc buddhista példabeszédemet, az elefánt-hasonlatot.
Van még a nyílvessző hasonlat, ami szintén tetszett, amikor elmondták nekem, meg is értettem, de elmondani sajna nem tudnám.
Aki esetleg ismeri, az beírhatja, szerintem ideillik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277956 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Vallás

Noredhel (Voronwë) írta: Én is úgy vagyok vele, hogy "valamilyen isten van" ezt aztán minden nép máshogy hívja, de neki sztem mindegy... ennek ellenére a sok fanatikus marhája vígan öldösi egymást... :(


Erre mondhatnánk hogy a vallásháborúk nem mindig a "fanatizmus" miatt robbantak ki, hanem voltak akik más emberek hitéből hasznot reméltek. (hadd ne mondjam hogy valószínűleg megapták amit reméltek)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277943 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

egyetértek. Viszont akárhányszor elökerül a baráti társaságba a téma, többen mindjárt ezzel reagálnak.:
:: " de Isten honnan van? hol van? valahonnan neki is teremtődni kellett....."

Na ettől tudnék falra mászni. Ilyenkor aztán jobb már nem vitába bocsátkozni, hanem egyszerűen annyival lezárni a témát:
:van egy nálunk nagyobb, erő, amely láthatatlan s írányitja a világot.
Persze ahogy elnézem, nem is írányitja, hanem hagyja hogy follyon a világ a maga medrébe. Nem avatkozik be, csak utat mutat ./bocs ha kicsit érthetetlen a dolog/


Miért kell falra mászni attól, ha mégkérdezik, hogy Isten honnan van. Bizonyára egyértelmű a válasz annak, aki ezen felháborodik. Én csak azt tudom elmondani, hogy Isten van, és nincs honnan, mert mindenütt jelen van öröktől fogva. Ha mindent elhiszünk róla és csak annyi kérdésünk van létezésével kapcsolatban, hogy honnan van, akkor ugyanúgy már kérdezhetnénk, hogy mióta van, meddig lesz, miért van stb. egyszóval sehova nem jutottunk el az ő megismerésében, max addig a kérdésig: mi az hogy van?, mert Istenről szerintem nem feltételezni kell dolgokat és nem mindenáron keresni mindenütt, hanem engedni, hogy ő találjon meg (és itt nem az áldott passzivitásról beszélek, hanem arról a viselkedésformáról, ami nyitottá teszi az ember életét Isten számára), kérdéseinkre pedig ne magunk kereste válaszokat adni, hanem tőle várni választ. Ha ezt megértjük, akkor valójában rájövünk hogy nem az a fontos, hogy honnan van, milyen, mekkora, mit tesz, miért van..., hanem az hogy VAN. Mózesnek is azt mondta "Vagyok, aki vagyok". A létező Istent pedig megtapasztalni azt is jelenti, hogy nem elvont univerzális centralizált potentia, senem primum movens, hanem ahogy szintén kijelenti alfa és ómega, kezdet és vég, aki e két emberi lét számára kijelölt intervallum között folyamatosan hathatósan jelen van.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277936 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Vallás
Én is úgy vagyok vele, hogy "valamilyen isten van" ezt aztán minden nép máshogy hívja, de neki sztem mindegy... ennek ellenére a sok fanatikus marhája vígan öldösi egymást... :(

Részemről Tolkien apánk teremtéstörténete tetszik legjobban, mert olyan szép... :wink: Főleg a zene, meg Ilúvatar olyan fenséges....

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277932 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás

icke írta:

Felagund írta:

Ethuil írta: Ahogy egy kedves ismerősöm mondja: "én magamban hiszek". Lassan én is kezdem így gondolni.


Halandóban hinni? Hát, szerintem ez nem szerencsés... :roll:
Meg tudod mondani biztosra, hogy mit fogsz csinálni egy hét múlva? ;)


Üdvözletem!

Ami azt illeti, tudok rokonszenvezni a kijelentéssel - már csak a saját transzcendencia-képem okán is.
Ahogy Angwen is írta, minden bevett vallás, egyház az elefánt egy-egy részét fogdossa, és vakon, dogmatizálva hajtogatja, hogy az övé az egyetlen üdvözítő út, és az embernek más emberektől származó előírásokat kell követnie, ha igaz hívő akar lenni (lsd. amit te jónak ítélsz a földön, az jónak ítéltetik a mennyben is, vagy hogy is mondta Jézus). Ha valaki az én nézőpontomra kíváncsi (nem hinném, hogy van ilyen, de ez a Vallás topic, ergo azért is beírom :D ): hiszem, hogy van egy fölöttem álló, nálam nagyobb hatalommal rendelkező erő, entitás, aki képes befolyásolni mind engem, mind a világ eseményeit. Nem adok neki nevet, címet, rangot, telefonszámot, de van, és meg tudom szólítani. Az egyházak Isten, Jahve, Allah, satöbbi néven emlegetik, de szerintem is egyről beszélnek - ha nagyon materialista akarnék lenni, azt mondanám, az univerzum egységes vezérlő, irányító erejéről.

icke


egyetértek. Viszont akárhányszor elökerül a baráti társaságba a téma, többen mindjárt ezzel reagálnak.:
:: " de Isten honnan van? hol van? valahonnan neki is teremtődni kellett....."

Na ettől tudnék falra mászni. Ilyenkor aztán jobb már nem vitába bocsátkozni, hanem egyszerűen annyival lezárni a témát:
:van egy nálunk nagyobb, erő, amely láthatatlan s írányitja a világot.
Persze ahogy elnézem, nem is írányitja, hanem hagyja hogy follyon a világ a maga medrébe. Nem avatkozik be, csak utat mutat[size=9:rqh5m1bu]./bocs ha kicsit érthetetlen a dolog/[/size] :oops:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277761 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Vallás
Jó. Biztos van számtalan magyarázata a "keresztény" szónak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277569 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
A keresztény szó a christianus magyarítása, így Krisztus nevéből és nem a kereszt szóból származik.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277543 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Took Peregrin írta: A keresztyént a reformátusok. A Krisztus szóból származik, a keresztény pedig a katolikusoknál, ami pedig a kereszt szóból származik.


Nem.
Mindkettő a Krisztusból származik, tudtommal.

Tulajdonképpen ugyanazon szó két változata.

Nem. Mert a keresztényben benne van a kereszt szó, a keresztyén pedig inkább hasonlít a Krisztus szóra. Nekem a hittantanárom mondta, de persze lehet, hogy neked van igazad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277484 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
szóval keresztyén, vagy keresztény lényegében ugyanaz, amin vitatkozni annyi, mintha a szegedi vitatkozna a többi alföldivel, hogy felmenni, vagy fő'mönni (azaz fölmenni) Budapestre.
Akkor csak jó volt hogy felvetettem egy ilyen problémát, mert látom elég sokan reagáltak (te jó ég lassan úgy viselkedem, mintha én lennék a topicgazda, na de szívügyemnek érzem a témát mit tegyek). Amint látom volt itt már keresztyén/keresztény, individualista (ami már csak egy lépés és exibicionizmus), akkut antieklesszáns (ezt a szót én találtam most ki, vagyis raktam össze - úgyhogy nincs benne az idegenszavak szótárában) és természetesen fatalista álláspont is. Mindenekelőtt én személy szerint úgy gondolom, hogy mindannyiunkat befolyásol valami, ha valaki azt mondja, hogy őt zavarja az, hogy a gyerekeket a szülők hittanórára küldik és ezzel mintegy megelőlegezik a gyerek egyházfelé orientálódását, hát ugyanakkor igaz lehet ez, ha nem küldik és nem beszélnek neki egyházról, Istenről, ilyenkor megelőlegezik a gyerek orientálódását valahogy másképp - de a lényeg az, hogy mindenképpen megelőlegezik valamilyen formában. De ez csak egy kiemelt faktor, amelyen kivül még van jó pár. Számomra megdöbbentő ugyanakkor az a viszolygás amit tapasztalni lehet az egyház iránt és ezáltal a keresztyénség iránt és az Isten iránt. Miért tartunk ott, hogy keresünk valamit, vagy valakit, de annak a valakinek feltétlenül olyannak kell lennie, mint nekünk, saját magunknak, amilyennek mi elképzeljük, ha valamiben pedig eltér, akkor az már nincs, nem valós, képzelgés. Igaza van az Írásnak Isten útjai kifürkészhetetlenek, amit nem lehet másképp megismerni csakis őszinte és mély alázattal. A megismerés útjának csak ezt az egy módját tanítja minden vallás, a keresztyénség, az iszlám, még a buddhizmus is. Aki pedig más útakon akar járni, az nem jut el máshova csakis vissza önmagához és legfeljebb valóban csak azt jelentheti ki, hogy hiszek önmagamban és annak következményét itt már megtárgyalták az előttem levők azt hiszem. Jézus azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki nem mehet az Atyához, csakis énáltalam" ezt ha csak in generalis is értem, akkor sem azt mondja, hogy én vagyok a konkrét csávó, aki elvezet titeket, oda, ahol az örök igazság lakozik, csakis én tudok mindent a legjobban, hanem ha megnézzük az ő egész életét, ahogy jár kel az emberek között, tanít, gyógyít, csodákat tesz és szól ahogy embernek a legnagyobb alázattal és bölcseséggel szólni lehet, mit sem törődve azzal ,hogy a körülötte lévők körében ez mennyire különös és csodálatra méltó volt (egyszóval nem szállt el önmagától), akkor láthatjuk, hogy mire is érti ezt, arra, hogy csakis úgy juthat valaki el a Teremtőhöz, ha megpróbál úgy, ahogy ő tette, azonképpen élni munkálkodni, és felmutatni életéből a Teremtő Istentől kapott lényeget, amitől ő az Isten teremtménye. Amikor pedig a lelkiismereted nem szól ez ellen egy szót sem, akkor jó úton jársz.
én csak ennyit akartam mondani.

u.i. egyébként az elefánttal való dologot értem, csak az a gondom vele, hogy nincs szó arról, hogy mit tesz maga az elefánt...

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277464 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Egyébként ez a téma nem először jön elő ebben a topicban, tessék néha visszaolvasni! :wink: Nincsen kedvem ikszedszerre is belemenni a kérdésbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277457 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Vallás
Üdv!
Így van.
Egyszer megkérdeztem egy református lelkésztől, ő mondta, hogy ugyanaz, a reformátusok a keresztyén alakot használják.
Belladonna

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277452 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Took Peregrin írta: A keresztyént a reformátusok. A Krisztus szóból származik, a keresztény pedig a katolikusoknál, ami pedig a kereszt szóból származik.


Nem.
Mindkettő a Krisztusból származik, tudtommal.

Tulajdonképpen ugyanazon szó két változata.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277438 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Vallás

Ethuil írta:

Gandalf írta:

Felagund írta: Elryn: keresztény=katolikus, keresztyén=református ;)

Nem, nem! Mindkettő alatt lényegében ugyanazt értjük, csak a magyarországi katolikusok keresztény alakot, a magyarországi reformátusok pedig keresztyén alakot használnak, de nem csak magukra, hanem minden Krisztus-hívőre.

Hát pedig mikor én konfirmáltam a tisztelendő úr úgy magyarázta hogy a keresztyén az a református...

A keresztyént a reformátusok. A Krisztus szóból származik, a keresztény pedig a katolikusoknál, ami pedig a kereszt szóból származik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277388 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Én akárhány református lelkészt hallottam, mind ugyanazt mondta erről. Benne van a református változatában is a hiszekegynek: hiszek egy egyetemes (a katolikus szó helyett) keresztyén anyaszentegyházat. Ez alatt természetesen a Krisztusban hívők lelki értelemben vett egyházát értjük, nem az intézmény(eke)t.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277387 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta:

Felagund írta: Elryn: keresztény=katolikus, keresztyén=református ;)

Nem, nem! Mindkettő alatt lényegében ugyanazt értjük, csak a magyarországi katolikusok keresztény alakot, a magyarországi reformátusok pedig keresztyén alakot használnak, de nem csak magukra, hanem minden Krisztus-hívőre.

Hát pedig mikor én konfirmáltam a tisztelendő úr úgy magyarázta hogy a keresztyén az a református...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277386 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Elryn: keresztény=katolikus, keresztyén=református ;)

Nem, nem! Mindkettő alatt lényegében ugyanazt értjük, csak a magyarországi katolikusok keresztény alakot, a magyarországi reformátusok pedig keresztyén alakot használnak, de nem csak magukra, hanem minden Krisztus-hívőre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.922 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére