Vallás

Több
19 éve 2 hónapja #264802 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Vallás
Tudtommal megvan jövendölve vmi olyan, hogy Jézus újra eljő majd. Vagy ez a végitélet? Mondjuk akkor is fura, valóban. :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264801 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Azért valljuk be, ez egy eléggé szép önellentmondás - egy katolikus pap, aki a katolikus tanítással összeegyeztethetetlen lélekvándorlás alapján állít valamit...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264698 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Vallás
Szia!
Két esetet említenék csak meg.Egy pap az MTV-n Jézus újbóli megtestesülését látta II.Jáno Pálban.Egy másik vélekedés szerint pedig a világ legnagyobb hatalma a Pápa (vagy a katolikus egyház?).Ami azért szintén túlzás.Gondolom én.

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264569 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Vallás

+Earendil+ írta: Szerintem II.János Pált,és úgy álltalában a Pápai hivatalt mostanában rettenetesen túlértékelik a médiában,és túl nagy jelentőséget tulajdonítanak
neki. :roll: Pedig nem kéne!

Nem tom, mit értesz túlértékelésen. Azt, hogy a libi média pocskondiázza? (lásd: Ratzinger és a Hitlerjugend)
Vagy azt, hogy politológusok II. János Pál szerepét méltatják a kommunizmus bukásának elősegítésében? Ha igen, akkor nem értesz a politikai folyamatokhoz.
Vagy szerinted a katolikus Egyház befolyását értékelik túl? Akkor nézd meg, hogy hány katolikus van és gondolj bele, hogy milyen a súlyuk az egyes társadalmkban...

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264566 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem II.János Pált,és úgy álltalában a Pápai hivatalt mostanában rettenetesen túlértékelik a médiában,és túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki. :roll: Pedig nem kéne!

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263824 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Vallás
Bízom benne, hogy a film mértéktartó lesz és nem "holivúdi" sztori.
Visszatérve a politika és szószék kapcsolatára, a napi politikának nincs helye a templomban. Egyébként nem könnyű sem a hit, sem a politika világában hitelesnek maradni (nyilatkozni). Köszönöm az érdekes hozzálokat.
Toma: a címerünkben álló kettős keresztről érdemes lenne folytatni a megkezdett gondolatsort.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263159 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Zsákos Bilbó lesz a pápa

Index
2005. július 1., péntek 11:12

Négyrészes minisorozat készül Amerikában a néhai II. János Pál pápa életéből. A főszerepet a brit Ian Holmra bízzák - értesült a BBC.

A hetvenhárom éves Holm egyik legismertebb szerepe Peter Jackson A Gyűrűk Ura - trilógiájában Zsákos Frodó bácsikája, a hajlott korú Bilbó volt. A színész most a nemrég elhunyt katolikus egyházfő, a lengyel származású Karol Woytyla pápaságát bemutató CBS-sorozat címszereplője lesz.
Holm 1978-tól, II. János Pál megválasztása évétől a pápa idén áprilisban bekövetkezett haláláig játssza az egyházfőt, míg a fiatalabb évek Woytyláját egy másik színész, a fiatal Brian Deacon alakítja majd.

Vatikáni történészek



Ian HolmAz életrajzi sorozat bemutatja a lengyel diák életét, a pápaválasztást, az 1981-es merényletet és a gyilkos Parkinson-kór felismerésének pillanatát.

A BBC idézi a Variety cikkét, amiből kiderül, hogy a négyórás sorozat forgatókönyvét jelenleg vatikáni történészek vizsgálják és szakvéleményükkel segítik a filmesek munkáját, akik arra is engedélyt kaptak a vatikáni hatóságoktól, hogy a Szent Péter téren és környékén forgathassanak.

A film címe egyszerűen csak II. János Pál lesz, Holm és Deacon mellett Debra Messing is feltűnik. Messing a népszerű Will és Grace-sorozattal futott be, ahol Grace-t alakítja, aki a meleg Will-lel él együtt.

Jó sztori

"Lenyűgöző történet" - lelkendezett Bela Bejaria, a CBS filmes osztályának alelnöke és hozzette, hogy a tévésorozatot "nagyszabásúra" tervezik.

Az amerikai produkció nem az egyetlen film néhai pápa életéről; nem sokkal II. János Pál halála után nagy sikerrel vetítették Olaszországban azt az olasz tévéfilmet, ami a pápa fiatal éveit mutatta be és annak is híre ment, hogy Mel Gibson már el is kezdte forgatni saját pápa-filmjét. Magyarországon a pápa halálát követően több forgalmazó is jelentetett meg dvd-t a népszerű egyházfőről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263012 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta: Attól függ, mit értünk az alatt, hogy a szószékről politikát prédikál.

Nekem kizárólag az alábbi esetekben van bajom ezzel:
1. Ha CSAK politikáról szól az egész prédikáció (sajnos volt már erre példa, azóta sem járok abba a templomba...)
2. Ha kifejezetten PÁRTpolitikát hallunk tőle, tehát nem a hitbéli meggyőződése felől közelíti meg a politikát, hanem a pártszimpátiája alapján.
3. Ha úgy beszél a szószékről politikáról, hogy közben párttag, sőt, országgyűlési képviselő is.
4. Ha túl konkrétan nevez meg pártokat, ideológiákat, s az egyiket Istentől, a másikat a Sátántól valónak bélyegzi.
5. Ha nincs benne emiatt az Evangélium, ha Isten Igéje nem érződik a szavain át.

Tudom, ezek meglehetősen szubjektív szempontok, de nem is kell, hogy élesek legyenek a határok. A megfelelő mérték a lelkiismeretre van bízva.


ezzel egyetértek.

nem azt állítom, h azt a fajta lehülyézéses, vagy a pártalapítós fajta politikát szabad folytatni, de véleménnyílvánításra igenis joga van egy papnak - a fenti kereteken belül.
Sirgon, egy szóval sem mondtam, hogy pártot kéne alapítani bármelyik vallási szervezetből. Főleg, mert szvsz a két dolog teljesen más. Az egyik életvitel, a másik meg - hát a politika amolyan rendszerkísérlet, közösségi kapcsolat, csak számomra hiányosabban, mint ha kapcsolódna hozzá hit.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263009 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Az öt év valóban (írott) szabály, de mivel a dolog kizárólag egyházjogi jelleggel bír, a pápa különlegesen indokolt esetekben elállhat az alkalmazásától - ez történik jelen esetben is.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262998 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
figy: ha azt mondom hogy te egy idióta vagy jogosan feljelenthetsz, de ha azt hogy véleményem szerint te egy idióta vagy akkor már nem.

ennyi az egész

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262952 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Niph/Elentári írta: Újabb hírek a pápa szentté avatásáról.

Olvastam hogy a napokban kezdik meg annak a vizsgálatát hogy a pápának milyen csodatételei voltak. Legalább 2-nek kell lennie. 16. Benedek pápa kimarad ebből.
Nos ugye mint köztudott, csak az elhunyt személy halála után min. 5 évvel lehet megkezdeni a szenttéavatást. Ezt a néhai pápa is ""felrúgta"" mikor 2 évvel Teréz anya halála után szentté avatta.


Erős a nyomás a hívek részéről.

Gillz: szólásszabadság van, de azért nem mondhat bárki bármit. Pl.: én szólásszabadságommal élve mondok neked valami csúnyát, és Te meg feljelentesz, mert nagy nyilvánosság előtt rágalmaztalak. Tehát: vannak bizonyos törvényes keretek.

A vallás és állam szerintem nálunk a józan mértékben van szétszeparálva, viszont vannak olyan államok, ahol csadorban nem taníthat senki egy állami iskolában, sőt, az is baj, ha kilóg a feszület a ruhája alól. Az előbbi esetnél azért azt is nézik, hogy a személyiségnek mennyire integráns része a csador.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262950 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Attól függ, mit értünk az alatt, hogy a szószékről politikát prédikál.

Nekem kizárólag az alábbi esetekben van bajom ezzel:
1. Ha CSAK politikáról szól az egész prédikáció (sajnos volt már erre példa, azóta sem járok abba a templomba...)
2. Ha kifejezetten PÁRTpolitikát hallunk tőle, tehát nem a hitbéli meggyőződése felől közelíti meg a politikát, hanem a pártszimpátiája alapján.
3. Ha úgy beszél a szószékről politikáról, hogy közben párttag, sőt, országgyűlési képviselő is.
4. Ha túl konkrétan nevez meg pártokat, ideológiákat, s az egyiket Istentől, a másikat a Sátántól valónak bélyegzi.
5. Ha nincs benne emiatt az Evangélium, ha Isten Igéje nem érződik a szavain át.

Tudom, ezek meglehetősen szubjektív szempontok, de nem is kell, hogy élesek legyenek a határok. A megfelelő mérték a lelkiismeretre van bízva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262940 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Vallás

gillz írta: már miért ne politizálhatna bárki bárhol? mintha szólásszabadság lenne vagy mi... bárt engem spec általában idegesít az ilyetén cselekvés, de sztem azért, mert a politikai drukkerek is olyanok mint a focisták :twisted: Viszont a vallást és a hitet nem lehet elválasztani az élettől, amibe a politika is beletartozik. Az emberek egységes egészek, vagy annak kéne lenniük.

Nem a hitet kell elválasztani a politikától, hanem az egyházat az államtól. A modern nyugati állam laikus, és minden erővel meg is kell tartani annak. Az egyház tanra, tanítókra és nyájra oszlik. A politika egyenrangú ideológiákra, és egyenrangú emberekre. Egyébként is, hogy venné ki magát, hogy mikor a pap a szószékről politikát prédikál, akkor én felállnék a padból, és hangossan közölném, hogy egy segg, és nem úgy van, amit mond, hanem így-és-így, tessék inkább rám hallgatni. Pedig ehhez jogom van akár minden alkalommal, mert politkában lelkiismereti szabadság és szólás szabadság van. Másrészt maga az egyház is, mint intézmény, halálra sértődne, ha be kellene tartania a politikai szervezetekre vonatkozó írott és íratlan szabályokat. Például kezdjük az állami finanszírozás és az 1% eltörlésével, helyette kaphatnának némi párt támogatást, ha indulnak és jól teljesítenek a választásokon, minden egyházi ügy közüggyé való nyilvánításával, és nyílvánosság elé citálásával. stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262912 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Több precedens is van a gyors szentté avatásra ezért vagy azért.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262900 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Tudtommal ez nem írott szabály, csak szokásjog, de ezt majd valami nagy kánonjogász (Well, adangeleb, etc...) biztos jobban tudja... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262890 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Vallás
Ha a pápa az egyház feje (ezen a világon) akkor szvsz joga van ilyenekhez..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262889 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás
Újabb hírek a pápa szentté avatásáról.

Olvastam hogy a napokban kezdik meg annak a vizsgálatát hogy a pápának milyen csodatételei voltak. Legalább 2-nek kell lennie. 16. Benedek pápa kimarad ebből.
Nos ugye mint köztudott, csak az elhunyt személy halála után min. 5 évvel lehet megkezdeni a szenttéavatást. Ezt a néhai pápa is ""felrúgta"" mikor 2 évvel Teréz anya halála után szentté avatta.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262882 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vallás

Phaedra/Namarie írta:

Ethuil írta: Én nem naon ismerek olyan papot aki politizálna, de a templomba tényleg csak a hit való...


Különösen, hogy jogilag za állam és egyház szét van választva, tehát ha egy pap a templomban politizál, vagy egy politikus valamilyen hitet terjeszt, alkotmánysértő módon viselkedik.


már miért ne politizálhatna bárki bárhol? mintha szólásszabadság lenne vagy mi... bárt engem spec általában idegesít az ilyetén cselekvés, de sztem azért, mert a politikai drukkerek is olyanok mint a focisták :twisted: Viszont a vallást és a hitet nem lehet elválasztani az élettől, amibe a politika is beletartozik. Az emberek egységes egészek, vagy annak kéne lenniük.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262855 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
tudom csak sztem a pap azt prédikál amit akar.

szal és ha annyira el akarnákválasztani a kettQt egymástól nem lenne már kettöskereszt

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262854 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta: Ha az egyház és az állam külön van választva akkor mit keres a címerünkben a kereszt???


Kettős kereszt, és a történelmi keresztény magyarországra utal :D Te!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262852 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta: Ha az egyház és az állam külön van választva akkor mit keres a címerünkben a kereszt???

Hát ez hosszú történet.... :wink: Amúgy meg kettős kereszt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262851 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Ha az egyház és az állam külön van választva akkor mit keres a címerünkben a kereszt???

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262798 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Természetesen azt, hogy keresztény, felvállalhatja, vannak is ilyen pártok, de vallás alapján semmiből nem zárhatnak ki senkit, és az állam nem kötelezhet senkit semmilyen vallás követésére, ez nagyjából ezt jelenti (és persze vica versa)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262785 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Vallás

Phaedra/Namarie írta:

Ethuil írta: Én nem naon ismerek olyan papot aki politizálna, de a templomba tényleg csak a hit való...


Különösen, hogy jogilag za állam és egyház szét van választva, tehát ha egy pap a templomban politizál, vagy egy politikus valamilyen hitet terjeszt, alkotmánysértő módon viselkedik.


Azt megértem, hogy egy pap ne politizáljon. rendben van. De mi az, hogy ha egy politikus valamilyen hitet terjeszt, az megsérti az alkotmányt, he?! Ez így pont nem jó! Mer' ha mondjuk lenne egyszer má' egy olyan politikusunk is, aki mittudomén keresztyén (lehet hogy van ilyen, nem vagyok otthon az ilyen dolgokban) lehet, hogy mivel igaz hívö, teszemazt nem csalna ,lopna meg ilyesmik.Hanem a hitéböl adódóan tényleg normális lenne.
Bocsánat, ha valakit megsértettem vele. Remélem, nincs egy politikus- apukával rendelkezö fórumozó sem. Mert ha van, akkor elnézést. Kissé elragadtattam magam. Bocs. :roll:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262663 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Ethuil írta: Én nem naon ismerek olyan papot aki politizálna, de a templomba tényleg csak a hit való...


Különösen, hogy jogilag za állam és egyház szét van választva, tehát ha egy pap a templomban politizál, vagy egy politikus valamilyen hitet terjeszt, alkotmánysértő módon viselkedik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262399 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Vallás
Van, amikor a politizálás helyénvaló, amit a papok meg is csináltak, nem is egyszer a történelemben, hogy az egyetlen ellenzék csak ők voltak...
De mostanában, amikor minden bokorban politikus terem (olyan is :x ) akkor haggyák csak meg istenházában a hit magasztos eszméit

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262394 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Vallás
Én nem naon ismerek olyan papot aki politizálna, de a templomba tényleg csak a hit való...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262391 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Vallás
Egyetértek Ethuillal. Arról pedig, hogy egy pap politizáljon vagy ne, azt gondolom hogy teheti, de ne egy templomban tegye azt! Szvsz a politikának semmi keresnivalója ott...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262380 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Vallás
Szvsz minden emberenek joga van hinni valamiben, meg talán minden meber hisz is valamiben. Az hogy a felekezetek a múltban vagy a jelenben nem működnek 100százalékosan, nem biztos, hogy a felekezet minden tagjának a hibája... Meg kell tanulnunk együttélni minden etnikai, faji, stb., csoporthoz tartozó emberekkel...Nem kellen hogy előítélataink legyenek, ez az egyik legnagyobb gondja társadalmunknak, szerintem... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262356 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Vallás
Aranill: szerintem poltizálhat egy pap is csak külön kell választania a politikai "világi" és az egyházi életét. pl mise után már kifejtheti a nézeteit.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.894 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére