J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 1 hónapja #338411 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most hogy újraolvasom és a második fejezet közepénél tartok, azt kell, hogy mondjam, hogy tényleg igényes, az a néhány gépelési hiba pedig elfér...
Csak zavar a tudat, hogy végigolvastam a hirtelenjében lefordított alig fejezetenként kétoldalas rövidítést, így mindent tudok. Na dehát sebaj. Órákon múlik sokszor minden ;P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338404 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Randír írta:

Snuffles írta: Wow, Randír, ez teljes egészében készült magyar fordítás? Tyűha.


Teljes egészében készül.Van benn néha gépeléshiba,de alapjábanvéve igényes és jó fordítás.Ezért lassú néha kicsit.Van h órákig agyal egy-egy szójátékon :)
Nekem nagyon tetszik a munkája.


Ezt már én is megtaláltam...egész Tóth-Tamásosan fordít a srác :wink:
Kisebb gépelési hibákon kívül tényleg semmi belekötnivaló sincsen :)

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338399 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Wow, Randír, ez teljes egészében készült magyar fordítás? Tyűha.


Teljes egészében készül.Van benn néha gépeléshiba,de alapjábanvéve igényes és jó fordítás.Ezért lassú néha kicsit.Van h órákig agyal egy-egy szójátékon :)
Nekem nagyon tetszik a munkája.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338395 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Wow, Randír, ez teljes egészében készült magyar fordítás? Tyűha.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338391 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Najó, rávettem magam, hogy DarkArtson elolvassam a rövidített változatot magyarul, mert angolul még mindig nem tudok ennyire, és végigolvastam az epilógusig.
Vélemény röviden: UHH. VAZZ.

Kicsit visszaolvasok itt, habár a részletekről lemaradtam a fejezetek két oldalba való sűrítése miatt.


hp7magyar.narod.ru/

Itt szép lassankészülget magyarul.Darabokban tölti fel a fordító,fejezetenként v még gyakrabban.Átlag napi 1-2 fejezet,jelenleg 18 van kész.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338388 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Najó, rávettem magam, hogy DarkArtson elolvassam a rövidített változatot magyarul, mert angolul még mindig nem tudok ennyire, és végigolvastam az epilógusig.
Vélemény röviden: UHH. VAZZ.

Kicsit visszaolvasok itt, habár a részletekről lemaradtam a fejezetek két oldalba való sűrítése miatt.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338204 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Miért lenne érdekes az, hogy kedveled az 5. részt. Nekem pl. az a kedvencem. :roll: Bár mondjuk tény, hogy kicsit furin jön ki, hogy Molly öli meg. :roll:


"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338199 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Maradjunk annyiba, hogy érdekes a hetedik könyv. Tele van..Furcsa döntésekkel, pl.: Pitonnal sem vagyok kibékülve 100%. A történettel sem. Bellatrix szerintem lenyeli Ms. Weasly-t, és Voldi, még legyengülve is, ízzé-porrá veri azt a hármat. Folytatás, könyörgöm, ne legyen!

A könyv fele unalmas, a másik fele meg kapkodós. A vége meg egész jó, legalábbis a harcok, de az a kentaur roham, meg..hátizé..Ne már.

10/7.5, az eddig legjobb könyv még mindig az első és a hatodik (nekem). Érdekes, én szeretem az ötöt is.


"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338188 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bellatrix tényleg nagggyon jó lett!!! :twisted:

Tökre nem vagyok kibékülve a könyvben azzal a résszel, amikor Molly megöli. Kicsit szvsz nevetséges, ahogy a szolid-szelíd háziasszony Mollyból kitör az anyatigris. Ráadásul nem tudom elképzelni, hogy hogy a fenébe bírna el Bellával, akiről három részen át sulykolta belénk Jo, hogy a leggonoszabb, legvéreskezűbb, legjobb tanítványa Voldinak. Furcsa... :?


"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338172 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Trithyn írta:

Attila írta:

Missy írta: Kicsit még a filmhez:



Ez a rész vmi hihetetlen jól el lett találva! Elismerésem a rendezőnek meg úgy mindenkinek aki részt vett benne.


Ennél a résznél engem kirázott a hideg olyan hátborzongató lett. Főleg amikor egyszer csak hallod a robbanást és a Bellatrixtól mentek hátrafelé, hogy mekkora részt robbant be. :eek2:


Nekem a az egyik kedvenc szinésznőm Helena Bonham Carter-nagyon jól alakította Bellatrixot! :twisted:
A Nagy Halban és a Charlie és a csokigyárban láthattátok még... :wink:

Kihagytad a Harcosok klubját, holott a világ egyik legjobb filmje...


Amikor megláttam először a haját... Hát az valmi szenzációsra sikerült. Éppen ilyennek képzeltem el ilyen 360V hajjal...cuki... :lol:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338168 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Trithyn írta:

Attila írta:

Missy írta: Kicsit még a filmhez:



Ez a rész vmi hihetetlen jól el lett találva! Elismerésem a rendezőnek meg úgy mindenkinek aki részt vett benne.


Ennél a résznél engem kirázott a hideg olyan hátborzongató lett. Főleg amikor egyszer csak hallod a robbanást és a Bellatrixtól mentek hátrafelé, hogy mekkora részt robbant be. :eek2:


Nekem a az egyik kedvenc szinésznőm Helena Bonham Carter-nagyon jól alakította Bellatrixot! :twisted:
A Nagy Halban és a Charlie és a csokigyárban láthattátok még... :wink:

Kihagytad a Harcosok klubját, holott a világ egyik legjobb filmje...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338163 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta:

Missy írta: Kicsit még a filmhez:



Ez a rész vmi hihetetlen jól el lett találva! Elismerésem a rendezőnek meg úgy mindenkinek aki részt vett benne.


Ennél a résznél engem kirázott a hideg olyan hátborzongató lett. Főleg amikor egyszer csak hallod a robbanást és a Bellatrixtól mentek hátrafelé, hogy mekkora részt robbant be. :eek2:


Nekem a az egyik kedvenc szinésznőm Helena Bonham Carter-nagyon jól alakította Bellatrixot! :twisted:
A Nagy Halban és a Charlie és a csokigyárban láthattátok még... :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338132 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Missy írta: Kicsit még a filmhez:



Ez a rész vmi hihetetlen jól el lett találva! Elismerésem a rendezőnek meg úgy mindenkinek aki részt vett benne.


Ennél a résznél engem kirázott a hideg olyan hátborzongató lett. Főleg amikor egyszer csak hallod a robbanást és a Bellatrixtól mentek hátrafelé, hogy mekkora részt robbant be. :eek2:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338126 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kicsit még a filmhez:


Ez a rész vmi hihetetlen jól el lett találva! Elismerésem a rendezőnek meg úgy mindenkinek aki részt vett benne.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337930 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sil, na AZT én is vártam volna!
Megérdemelte!

Vajon hová temették?
Fájt, mikor Harryék meg sem próbálnak segíteni rajta. Aztán meg csak úgy otthagyják... legalább a szemét lezárhatták volna...
Drága hercegünk. Tudtam, hogy jónak kell lennie. :cry:


I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337923 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Maedhros írta:
Neville átmegy Éowynba, lekapja a fejéről a süveget, elő a kardot és lefejezi a bestiát...
Az Egy Medál megszáll, nehezedik, látomásokat idéz...
Még az kellett volna, hogy Sipor a horcruxszal belezuhanjon a Crak által idézett tűzbe. Kár, hogy nem volt ott... amúgy örültem, hogy megnormálisodott! És csatába vezette a manókat, lol...
Na meg Harry átmegy Arthur királyba, tó, kard...
"Mér lennél király attól, hogy egy csaj a vízibalettből hozzád vágott egy rozsdás ócskavasat?!"
Ja, és még vmi, nem nekem tűnt fel először, de van benne vmi:
"Look at me"
illetve
"Látni akarlak még egyszer, a saját szememmel.." (by Vader)
Mindkettő hasonló, mindkettőn bőgtem.
A Szabad Európára hajazó illegális varázsrádió... csak fogtam a fejem...


LOL. És az, hogy:
"All was well."
illetve Gy.U. utolsó mondat:
"'Well, I'm back', he said." ? :P


Az epilógus tényleg szörnyű, de ha már belerakta, én vártam volna

minimum egy megérdemelt, új portrét az igazgatói szoba falán... :wink:


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337904 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sil: mikor megértettem, miért mondta, megint nekiálltam :cry: ni. A szívem szakad meg érte...

Alyr Arkhon írta: Azoktól kérdezném akik olvasták a teljes könyvet elejétől végéig:
1. szerintetek jó könyv?
2. Jó lezárása a sorozatnak?
3. A többi részhez képest jó könyv?


1. Jó, leszámítva az epilógust.

Szegény jó Prof, ha megtudná, hogy a gyerek róla lett elnevezve, szerintem ránézne Harryre (szúrós, megvető pillantás), és odasziszegné Alan gyönyörű orgánumán:
- Gratulálok, Potter... hánynom kell ettől a giccstől...
Aztán fensőbbséges köpenylobogással elvitorlázna...

:twisted:

2. Annak jó. De egy csomó minden lezáratlan maradt, az epilógus egy összecsapott xar.

3. Nálam a 3. és talán a 4. is megelőzi, de azért dobogós lett.
Továbbra is az 5-et bírom legkevésbé. Attól még mindig a hideg ráz és idegesít.

És volt benne pár GyU-s déja vu. Meg néha úgy éreztem, szovjet antifasiszta partizános könyvet olvasok... :twisted:

Neville átmegy Éowynba, lekapja a fejéről a süveget, elő a kardot és lefejezi a bestiát...
Az Egy Medál megszáll, nehezedik, látomásokat idéz...
Még az kellett volna, hogy Sipor a horcruxszal belezuhanjon a Crak által idézett tűzbe. Kár, hogy nem volt ott... amúgy örültem, hogy megnormálisodott! És csatába vezette a manókat, lol...
Na meg Harry átmegy Arthur királyba, tó, kard...
"Mér lennél király attól, hogy egy csaj a vízibalettből hozzád vágott egy rozsdás ócskavasat?!"
Ja, és még vmi, nem nekem tűnt fel először, de van benne vmi:
"Look at me"
illetve
"Látni akarlak még egyszer, a saját szememmel.." (by Vader)
Mindkettő hasonló, mindkettőn bőgtem.
A Szabad Európára hajazó illegális varázsrádió... csak fogtam a fejem...


I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337884 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én még nem értem végig,úgyh nemtudok az utószóról mit mondani,de miután pénz van a dologban sztem folytatni fogja. Szvsz nem az a típusú író aki nem pénzért - sok pénzért ír könyveket.Esetleg a hírnévért még.
De ez erősen szvsz.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337882 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Azoktól kérdezném akik olvasták a teljes könyvet elejétől végéig:
1. szerintetek jó könyv?
2. Jó lezárása a sorozatnak?
3. A többi részhez képest jó könyv?

(szerepel az utolsó mondatban a sebhely szó?)

Asszem ehhez nem kell spoilerizét használni elvégre semmi nem derül ki a válaszokból (elvileg)

1. Szerintem jó lett, bár mint könyvet, nem ezt tartom a legjobb résznek. Nekem iszonyú zsúfolt volt, mintha eszébe jutott volna, hogy még ezt is el akartam mondani, meg azt is, írjuk bele még ezt is, meg azt is... Főleg az utolsó két rész lassúságához, meg terjedelem/cselekmény arányához képest nekem ez zsufi.
2. Jó lezárása az egész sorozatnak, végül is kikerekedik a történet, sok mindenre választ kapunk, tényleg vannak olyan sok részen átívelő szálak, amik azt bizonyítják, hogy Jo-nak megvolt a hét könyvre szóló koncepciója már a kezdetektől. Viszont az epilógus továbbra is nyálas, és sajnos folytatást ígér... Remélem, tévedek!!!
3. Szvsz mint történet továbbra is a harmadik a legjobb, hangulatilag nekem a hatodik a kedvencem, ez meg valahol a kettő közt.


"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337859 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Azoktól kérdezném akik olvasták a teljes könyvet elejétől végéig:
1. szerintetek jó könyv?
2. Jó lezárása a sorozatnak?
3. A többi részhez képest jó könyv?

(szerepel az utolsó mondatban a sebhely szó?)

Asszem ehhez nem kell spoilerizét használni elvégre semmi nem derül ki a válaszokból (elvileg)

1. Szerintem túl kiszámítható, de tulajdonképpen élvezetes, leköti az embert (viszont én meglepődni nem nagyon tudtam, eltekintve a két új száltól :( )
2. Hm-hm, még barátkoznom kell vele, hogy jó-e avagy sem. A könyv epilógusa nyáltenger, az tutkó.
3. Nálam 1,2,3, tovább nem foglalkozom a sorrenddel. Szóval a top 3-ban nincs benne. Kb. a hatodik résszel egy szinten van nálam.
4. Az utolsó előtti mondatban szerepel ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337850 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azoktól kérdezném akik olvasták a teljes könyvet elejétől végéig:
1. szerintetek jó könyv?
2. Jó lezárása a sorozatnak?
3. A többi részhez képest jó könyv?

(szerepel az utolsó mondatban a sebhely szó?)

Asszem ehhez nem kell spoilerizét használni elvégre semmi nem derül ki a válaszokból (elvileg)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337834 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Maedhros: jó az aláírásod, nekem is ez a kedvenc részem... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337831 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Hát, sok minden bejött, amit gondoltam... bár néha az volt az érzésem, hogy Jo túl sok fanficet olvasott. Hál'istennek az, ami legjobban izgatott, teljes mértékben úgy alakult, ahogy kívántam (Piton). De nem fogok megbocsátani Fredért, Lupinért és Tonksért...
Annak viszont nagyon örülök, hogy végre elhangzott egy HP könyvben a "bitch" szó. Pláne épp Mrs. Weasley szájából! Drága Molly, imádom.

Piton halálánál leraktam a könyvet, jól kibőgtem magam, aztán belevetettem magam az emlékeibe és megint bőgtem. :cry: Azóta is random rám jön a sírás néha... istenem, annyira megható volt.


I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337776 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én is filóztam vele aztán átakartam másolni és akkor vettem éászre, hogy fehérrel van. Nagyon ari. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337722 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Teljes mértékben :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337715 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Encsi írta: ??

Ja, közbe rájöttem, h fehérrel van írva.. :)

Ami fehérrel van írva, azt csak akkor olvasd el, ha nem félsz a spoilerektől. Gondolom, egyértelmű.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337704 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
??

Ja, közbe rájöttem, h fehérrel van írva.. :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337689 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Hát, mindenesetre kíváncsian várom majd TTB fordításait XD


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337688 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Dehogynem. De:
1. de hülyén hangzik már a Bodza Pálca. Mint valami nyalóka
2. a szójáték ebben meg aztán végképp elveszik.
a babér legalább, ha nem is az elderes szójátékot adja vissza, de utal a pálca tulajdonságára (ti. hogy az ember mindig babérokat arat vele a harcban... igazándiból végigjojóztam az összes növénynéven, és kábé ez az egyetlen ami egyáltalán kétjelentésű és alkalmas pálcakészítésre... (ja ha már itt tartunk: a bodza az üreges, nem???...))

Esetleg el lehetne menni a másik irányba, és teljesen kihagyni az anyagát. Mondjuk Őspálca, vagy valami hasonló...


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337682 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta:

Hát, szvsz az a szójáték sajnos elveszik, bármit csinálsz. Egyébként az elder mint növény nem bodza véletlenül?

Dehogynem. De:
1. de hülyén hangzik már a Bodza Pálca. Mint valami nyalóka
2. a szójáték ebben meg aztán végképp elveszik.
a babér legalább, ha nem is az elderes szójátékot adja vissza, de utal a pálca tulajdonságára (ti. hogy az ember mindig babérokat arat vele a harcban... igazándiból végigjojóztam az összes növénynéven, és kábé ez az egyetlen ami egyáltalán kétjelentésű és alkalmas pálcakészítésre... (ja ha már itt tartunk: a bodza az üreges, nem???...))


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.178 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére