J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 1 hónapja #337669 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Az Elder Wand szójátékára pedig a Babér Pálcát találtam ki. szvsz. egész jól visszaadja...

Hát, szvsz az a szójáték sajnos elveszik, bármit csinálsz. Egyébként az elder mint növény nem bodza véletlenül?


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337667 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta:

Nem, de az meg még nagyobb hülyeség lenne szvsz. Nem szentekről van szó, mint azt a Relics szó is mutatja az alternatív címben.

Nagyon remélem, hogy *tényleg* a Halál Ereklyéi lesz a címe... de ha TTB-é nem is, anyám úgyis az általam lektorált és javított és újraírt és újrafordított fanfordítást fogja elolvasni, én meg *tuti* annak fogom fordítani... XD

Az Elder Wand szójátékára pedig a Babér Pálcát találtam ki. szvsz. egész jól visszaadja...


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337665 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta:

Sil írta: SPOILER


De nem az lett a címe, hogy Halálos Szentek vagyis Deathly Hallows? Lehet, hogy hülyeséget mondok de én így hallottam. :oops: :roll: :oops: :roll:

Nem, de az meg még nagyobb hülyeség lenne szvsz. Nem szentekről van szó, mint azt a Relics szó is mutatja az alternatív címben.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337659 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta: SPOILER


De nem az lett a címe, hogy Halálos Szentek vagyis Deathly Hallows? Lehet, hogy hülyeséget mondok de én így hallottam. :oops: :roll: :oops: :roll:


"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337657 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER


Amúgy elég kiszámítható szvsz a könyv, főleg főbb vonalaiban. Igaz, szeretem, ha igazam van, pláne kedvenc szereplőmmel kapcsolatban... :P Meg pl olyan apróságokban is, hogy ki is az a fiú, akiről Petunia beszélt a dementorokkal kapcsolatban az ötödik kötetben, meg hogy na vajon kié is lehet az a patrónus... És persze tetszettek az emlékek, ez történetesen a kedvenc párosításaim közé tartozik. És végre lesz egy film, amiben nem tudják annyira hanyagolni Snape-et, mint az ötödikben tették... ;-)

Egyébként a történetet ismerve szerintem jobb lenne, ha a cím fordításakor a Rowling-féle alternatív verzióból indulnának ki, a "Relics of Death" szvsz jobban fedi a valóságot, mint a Halálos Ereklyék...


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337619 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Attila írta: Láttam egy másik filmjében abba is kb. ugyanilyen hangja volt. Szóbal a szinkronhangot jól eltalálták. :wink:

Nincs is neki másik filmje 8O

Amúgy szerintem nem találták el jól, angolban oké, magas, és lehet kissé idegesítő hangja volt, de valahogy olyan ... szárnyaló volt, tényleg nagyon "lilaködvanelőttem" hang volt, szal tényleg sugárzó flúg.
Magyarban amit hallottam, az rémesen nyivákolt és olyan valahogy jóval durvább, reszelősebb volt...
Itt egy interjú, amiben úgy beszél:
youtube.com/watch?v=APSczwZoxi0& ... ed&search=


Jajjjjj! Tényleg. Azt hittem, hogy a Más világ c. filmben ő játszotta a kis csajt de nem. :oops: :oops: :oops: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337582 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta: Na, most már én is benézek ide, végeztem a HP7-tel. (Még jó, hogy mire hazajöttünk a táborból, lett belőle rendes begépelt PDF verzió is, kicsit macerás lett volna fényképezettet olvasni.) Csak nekem volt olyan érzésem helyenként, hogy nagyon fanfic-szerű?


:lol: Nem lehet hogy a fanfic-ek lettek egyre inkább Rowling-szerűek??? :lol:
Egyébként: nem csak neked... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337570 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na, most már én is benézek ide, végeztem a HP7-tel. (Még jó, hogy mire hazajöttünk a táborból, lett belőle rendes begépelt PDF verzió is, kicsit macerás lett volna fényképezettet olvasni.) Csak nekem volt olyan érzésem helyenként, hogy nagyon fanfic-szerű?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337552 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nem tudtok valahol egy listát, hogy kinek ki a szinkronja?
Engem Ubrigde szinkronja kergetett az őőőrületbe, tudom milyen hangja van a nőnek eredetileg és őőőő hát őőőő....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337546 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta: Láttam egy másik filmjében abba is kb. ugyanilyen hangja volt. Szóbal a szinkronhangot jól eltalálták. :wink:

Nincs is neki másik filmje 8O

Amúgy szerintem nem találták el jól, angolban oké, magas, és lehet kissé idegesítő hangja volt, de valahogy olyan ... szárnyaló volt, tényleg nagyon "lilaködvanelőttem" hang volt, szal tényleg sugárzó flúg.
Magyarban amit hallottam, az rémesen nyivákolt és olyan valahogy jóval durvább, reszelősebb volt...
Itt egy interjú, amiben úgy beszél:
youtube.com/watch?v=APSczwZoxi0& ... ed&search=

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337544 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Láttam egy másik filmjében abba is kb. ugyanilyen a saját hangja is. Szóval a szinkronhangot jól eltalálták. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337542 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tudom a szinkronja milyen, de az eredetiben elég magas és kissé idegesítő hangja van ;)
Nem kellemes, de tény, hogy hozzáillő...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337541 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
a szinkronjáról nem tehet, érdekelne az eredeti hangja is:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337537 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor kicsit pontosítanék: Lovegoodé borzalmas és szörnyű hangja van de nagyon jó és nagyon eltalálták, mármint a karakterhez képest. :roll: :oops:

........300.......... :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337509 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta: Amikor Evanna Lynch szinkronhangját meghalottam azt hittem, hogy idegösszeroppanást kapok valami borzalmas. Úristen. Egyszerűen kibírhatatlan hangja volt. Szerencsére nem voltak hosszú litániás szövegei így azért kilehetett bírni. Ami meg a szinészi játékát illeti kövezzetek meg de nem voltam tőle hanyattvágódva. Na jó az persze tény, hogy a gyerekszínészek közül nagyon jól játszik.

vs.

Attila írta: Én már csak azt kérdezném meg, hogy és ki Umbridge meg "Lüke" Lovegood magyarhangja, mert nagyon eltalálták.


Kissé gyorsan változik a véleményed...
Mindenesetre én az előbbivel értek egyet...
Umbridge-é nem rossz... De azért Imelda... :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337499 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tom de nagyon haláli :D
Én már csak azt kérdezném meg, hogy és ki Umbridge meg "Lüke" Lovegood magyarhangja, mert nagyon eltalálták.

Ami meg a fordítási címet illeti azt mondták, hogy .....minek is lesz lefordítva. Valami ..... ahhhh :evil: nem jut eszembe :? :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337495 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
megnzétem a filmet:)

Szvsz jó lett.
ki sipor magyar szinkronhangja?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337380 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Itt gebedjek meg, ha nem "Harry Potter és a Halál Ereklyéi"-nek lesz fordítva a könyv... (a Halálos Ereklyék az eleve egész mást jelent... meg ugye ott van a segédcím is, a "Relics of Death"...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337374 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A darkartsra elkezdték felpakolni a fejezetösszefoglalókat ha valakit érdekel. :)
Amikor a hp6t vártuk akkor is feltették a fejezeteket és még így is rengeteg sok megdöbbeni valóm maradt utána.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337201 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: spoiler

én nem tudom elolvasni a könyvet angolul viszont kérdeznék:DD
Tényleg összeházasodnak a hermione+ron és a ginny+harry? és lupin+tonks tényleg meghal? eddig ezeket az infokat hallottam. És mi lesz kedvenc pitonunka? spoiler

spoiler


Igen, összeházasodnak. Ha látnád, milyen neveket adtak a gyerkőcöknek :roll:
Piton pedig jobblétre szenderül :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337187 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
spoiler

én nem tudom elolvasni a könyvet angolul viszont kérdeznék:DD
Tényleg összeházasodnak a hermione+ron és a ginny+harry? és lupin+tonks tényleg meghal? eddig ezeket az infokat hallottam. És mi lesz kedvenc pitonunka? spoiler

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336950 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lilliana írta: ...a kötés er


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336942 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rowling élőben olvasott... Nem fake a kikerült könyv. Jó éjszakát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336932 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, hogy a vesszőket is rossz helyre tette volna???? :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336922 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta:

Attila írta: SPOILER ON: Ha valóban az a vége amit hallottam :D akkor J. K. Rowling eléggé elrontotta a könyv befejezését.SPOILER OFF.


Hogyan rontotta el? Rossz helyre tette a vesszőket? Legfeljebb neked nem tetszik.

Holnap minden kiderül. Reggel korán kelek és irány a könyvesbolt, előjegyeztettem egy példányt. Nagyon izgatott vagyok, ugyanakkor sajnálom hogy vége. Nem lesz több várakozás, találgatás.

Várd meg a végét :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336920 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta: SPOILER ON: Ha valóban az a vége amit hallottam :D akkor J. K. Rowling eléggé elrontotta a könyv befejezését.SPOILER OFF.


Hogyan rontotta el? Rossz helyre tette a vesszőket? Legfeljebb neked nem tetszik.

Holnap minden kiderül. Reggel korán kelek és irány a könyvesbolt, előjegyeztettem egy példányt. Nagyon izgatott vagyok, ugyanakkor sajnálom hogy vége. Nem lesz több várakozás, találgatás.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336905 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER ON: Ha valóban az a vége amit hallottam :D akkor J. K. Rowling eléggé elrontotta a könyv befejezését.SPOILER OFF.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336895 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Valaki el nem tudná nekem elküldeni a nemRowling HP 7-et?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336875 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Óh, értem. Akkor marad a spekulálgatás :D
A NY Times és egy másik oldal is megeresztett egy kritikát egy elvileg hardcover példányból. Az a kevés spoiler, amit ellőnek, megegyezik a netes változattal, szóval... én már nem tudom, mit higgyek :D
Szerk.: SPOILER Ilweran, te hol jársz a könyvben? Találkoztál már ilyen jelenettel? Mert én még nem, pedig Godric's Hollowban járok :(
Szerk2.: időközben én odaértem, van ilyen jelenet a könyvben. Mivel a deluxe edition borítóját kb. 1,5 hónapja harangozták be, most már nagyon kicsi az esélye, hogy fake legyen (1,5 hónap alatt nem lehet ennyit írni és bephotoshopolni)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336874 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Öhhh... Sorry, lehet hogy félreérthető voltam, én is az internetes változatot olvastam, de az nagyon hitelesnek tűnt. Az első néhány fejezet és a vége alapján azt mondtam, ez az igazi könyv. A vége szvsz szörnyű. Viszont azóta többen azt mondták, hogy tökre nem Rowling stílusa, lehet hogy mégsem ez az igazi. Cortez: a könyvet még nem olvasom, mert hát még ki sem nyithattuk őket, csak csodáljuk körbe a raklapon... Már ez is nagy élmény így két év várakozás után. Most már én is kételkedem. :? Szerintem várjuk ki a szombatot további teóriák megvitatásával.
Sorry, ha félreérthető voltam, nem akartam nagyképű lenni, vagy valami, hogy azt higgyétek, tényleg olvastam...
Bocs mindenkitől. A többit szombaton...

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.384 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére