J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 2 hónapja #334004 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

"Kulcsfontosságú dolgok történtek a második könyvben. Senki nem tudja mennyire fontosak... még. Nehéz volt ennyi rengeteg dolgot elrejteni anélkül, hogy ráirányítsam a figyelmeteket. De minden fontos dolog bekerült a filmbe."

Ez mi lehet? 8O

Szerintem az is ki fog derülni, hogy Voldemort nevét miért nem merték kimondani az eltűnése után még 11 évvel is... Miért Tudodkizett mindenki, és miért ijedtek meg a név hallatán..?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334002 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta:

Kar'sa írta: 3. Piers Polkiss, aki az első könyvben a Harrygyötrők között szerepel... és érdekes módon, én annak ellenére, hogy ez totál abszurd, mégis valahogy nagyon valószínűnek tartom.


Van valami tény ami ezt a gyanút alátámasztja, vagy csak simán megérzés?

Egyébként Jo valami olyasmire utalt az egyik interjúban, hogy lehetséges, hogy valaki egész idős korában mutasson fel először mágikus képeségeket, tehát gondolom idős lesz az illető...

Nem, rosszul van terjesztve a dolog. Az interjúban azt mondta, hogy általában az ő varázsvilágában az embereknek nagyon fiatal korában, 11 éves koruk előtt megnyilvánulnak a varázsképességei, de lesz valaki a könyvekben, aki [ehhez képest] egész későn, kétségbeesett körülmények között fog varázsolni.

ld:
"In my books, magic almost always shows itself in a person before age 11; however, there is a character who does manage in desperate circumstances to do magic quite late in life, but that is very rare in the world I am writing about."

És ez nem feltétlenül jelenti, hogy az illető öreg, csak hogy már azért jóval elmúlt 11 éves... És ez Piersre fennáll... viszont jobban belegondolva nem valószínű, hogy ő lenne az, akiről szó van, mert az első filmből kihagyták, és ebbe Jo nem egyezett volna bele... Akkor talán inkább Dudley? de az biztos, hogy a három felsorolt valamelyike...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #334001 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: 3. Piers Polkiss, aki az első könyvben a Harrygyötrők között szerepel... és érdekes módon, én annak ellenére, hogy ez totál abszurd, mégis valahogy nagyon valószínűnek tartom.


Van valami tény ami ezt a gyanút alátámasztja, vagy csak simán megérzés?

Egyébként Jo valami olyasmire utalt az egyik interjúban, hogy lehetséges, hogy valaki egész idős korában mutasson fel először mágikus képeségeket, tehát gondolom idős lesz az illető...

"Van egy szereplő, akinek nagy nyomás alatt már eléggé éltes korban sikerül végre varázsolnia , de az ilyen nagyon ritka..."


And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333999 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Erdariel írta: Hahó!
Az 5. kötetben Dumbledore használt vmilyen ezüstös tárgyat, amikor Harry megmentette Mr. Weasley-t. És két kígyót mutatott, és vmi oylat kérdezett, hogy "lélekben egyek-e" és aztán nyugtázta, hogy nem. Szerintetek ez mit jelent? Ez az eszköz szerepel az egyik könyv gerincén, azt hiszem a UK Children Edition-jén, de nem biztos.
Lehet, hogy Dudley-nak lesznek varázslatos képességei, végülis az édesanyja testvére boszorkány. Kíváncsi vagyok arra is fognak-e külföldre utazni a 7. könyvben. a W.O.M.B.A.T. teszt alapján vszínű.
Üdv!

Dumbledore szerkezetei valóban érdekesek, hogy mik lehetnek, de szerintem majdnem teljesen biztos, hogy a kérdés arról szólt, hogy Harry és Voldemort lélekben egyek-e. Ez megint vagy cáfolja, vagy megerősíti, hogy Harry horcrux.

A valaki, aki varázslatos képességeket fog felmutatni, tulajdonképpen három személy lehet csak:
1. Mrs. Figg, aki kvibli
2. Dudley, akinek a nagynénje boszorkány
3. Piers Polkiss, aki az első könyvben a Harrygyötrők között szerepel... és érdekes módon, én annak ellenére, hogy ez totál abszurd, mégis valahogy nagyon valószínűnek tartom.
(persze még vannak egyéb apró mugliszereplők, de senki, aki ténylegesen sokat szerepelne, meg ugye ott van Frics, de őt én kapásból kizárom, Petunia, akit Rowling iktatott ki, és Vernon bácsi, aki megintcsak teljesen lehetetlen.)

Külföld? miért ne? sajnos én a 3. wombatról lemaradtam :(

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333998 Írta: Erdariel
Erdariel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hahó!
Az 5. kötetben Dumbledore használt vmilyen ezüstös tárgyat, amikor Harry megmentette Mr. Weasley-t. És két kígyót mutatott, és vmi oylat kérdezett, hogy "lélekben egyek-e" és aztán nyugtázta, hogy nem. Szerintetek ez mit jelent? Ez az eszköz szerepel az egyik könyv gerincén, azt hiszem a UK Children Edition-jén, de nem biztos.
Lehet, hogy Dudley-nak lesznek varázslatos képességei, végülis az édesanyja testvére boszorkány. Kíváncsi vagyok arra is fognak-e külföldre utazni a 7. könyvben. a W.O.M.B.A.T. teszt alapján vszínű.
Üdv!

Édes Víz és Kacagás!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333995 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt már olvastam angolul.
Most viszont SPOILolok egy kicsit:
a 7. könyvben fontos szerepet fog kapni a londoni metró.

És persze Norbert is, de ez elég egyértelmű a Deluxe Edition coverből :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333991 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt olvastátok már?
Összegzések és találgatások a 7. kötetről.
Teljesen felpörgette a fantáziámat... :D

lumos.hu/index.php?page=book7list

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333988 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta: Egyébként Piton annyira irreálisan gyűlöli Harryt, hogy megfordult a fejemben, hogy rájátszik.

Ebben van valami. Én Pitont attól a perctől fogva sajnálom, hogy Harry belepofátlankodott a merengőbe a "bájitaltan-korrepetáláson"

Aeglos írta: Amikor Ront elkapta a kutya-Sirius, le volt írva, hogy segítségért akartak volna sietni, de Ron már közben eltűnt az alagútban, és féltek, hogy egy perc vesztegetni való idejük sincs. Szerintem ez még önmagában túl nagy vakmerőség sem volt, mivel két harmadéves varázslónak egy sima kutya nem ellenfél, egy kábítóátokkal annyi neki.

És mégis egyiküknek se volt esze még idejében rálőni egy Stuport.

Aeglos írta: Ami a baziliszkuszt illeti, ott is hasonló volt a helyzet. Kezükben volt minden információ, Ginnyt elrabolták, és percek voltak csak hátra az életéből (ha egyáltalán még akkor élve hitték). Miután Lockhartról bebizonyosodott, hogy szélhámos, el kellett volna menniük az éjszaka közepén a kastély másik végébe McGalagonyért? Az előző kötetben felkeresték a bölcsek kövével kapcsolatban, és elzavarta őket a kertbe játszani. Ezután én sem kezdtem volna el keresni...

És amúgy McGalagony azt milyen jól tette. Aligha hiszem, hogy a Titkok Kamrája esetében így reagált volna... Akkor azért hurrogta le Harryéket, mert tudta, hogy a követ senki nem tudja ellopni, és valóban. Mert Mógus ha Harry nem megy le, soha nem tudta volna a követ kiszedni a tükörből.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333985 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: At hiszem, azért unszimpatikusabb/antipatikusabb HP figurája, mert ahogy halad előre a történet, annál kevésbé tud az olvasó azonosulni vele. Márpedig egy jó könyvnél ez alapfeltétel. De HP egyre inkább úgy viselkedik, hogy az olvasó csak néz, hogy akkor most mi van...


Ha azonosulni tudnál vele az több mint szomorú lenne...
Valószínüleg egyikünk sem tapasztalta meg, hogy milyen ha kinyírják körülöttünk az összes rokont és pártfogót, hogy teljesen egyedül maradjunk. Mondani könnyű, hogy fékezze magát... Kiváncsi vagyok, hogy a szájhősködők közül ki mennyire vinnyogna Harry helyében. Az ötödik részben Ron és Hermione is sokszor megütköznek Harry viselkedésén, mert nem foghatják fel, hogy mi játszódik le benne.
És ráadásul kamaszodik, minden felborul benne, minden átformálódik... Tudom, ez a kamaszodás annyira közhely, és mindenki amint túlvan a saját kamaszkorán igyekszik tökéletesen elfelejteni az összes kínos percét, de nem lehet letagadni, hogy ez akkor is egy kritikus életszakasz, és egyszerűen nem lenne hiteles, ha Rowling nem így írta volna meg Harry vívódásait.

Egyébként Piton annyira irreálisan gyűlöli Harryt, hogy megfordult a fejemben, hogy rájátszik.

Amikor Ront elkapta a kutya-Sirius, le volt írva, hogy segítségért akartak volna sietni, de Ron már közben eltűnt az alagútban, és féltek, hogy egy perc vesztegetni való idejük sincs. Szerintem ez még önmagában túl nagy vakmerőség sem volt, mivel két harmadéves varázslónak egy sima kutya nem ellenfél, egy kábítóátokkal annyi neki.

Ami a baziliszkuszt illeti, ott is hasonló volt a helyzet. Kezükben volt minden információ, Ginnyt elrabolták, és percek voltak csak hátra az életéből (ha egyáltalán még akkor élve hitték). Miután Lockhartról bebizonyosodott, hogy szélhámos, el kellett volna menniük az éjszaka közepén a kastély másik végébe McGalagonyért? Az előző kötetben felkeresték a bölcsek kövével kapcsolatban, és elzavarta őket a kertbe játszani. Ezután én sem kezdtem volna el keresni...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333978 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Piton szerintem eleve utálja, hogy tanárnak KELL lennie, és ezért ott rúg a diákokba ahol tud és mivel mi csak a griffendéles-mardekáros óráit látjuk ezért csak az derül ki, hogy a girffesekkel gonoszkodik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333962 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
At hiszem, azért unszimpatikusabb/antipatikusabb HP figurája, mert ahogy halad előre a történet, annál kevésbé tud az olvasó azonosulni vele. Márpedig egy jó könyvnél ez alapfeltétel. De HP egyre inkább úgy viselkedik, hogy az olvasó csak néz, hogy akkor most mi van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333949 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta:

Dreamer_KF írta: Nem hiszem. Piton sok mindenkit nem utál. Elsősorban szvsz ő elismer, már ha van mit.


És Hermione?
Amikor pontlevonást ad azért, mert tud valamit?...

Hát igen, én se nagyon értek ezzel egyet, Dreamer... Piton hírhedten utálja a Griffendéleseket, és lépten nyomon pontokat von le mindenkitől, aki nem Mardekáros

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333947 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Nem hiszem. Piton sok mindenkit nem utál. Elsősorban szvsz ő elismer, már ha van mit.


És Hermione?
Amikor pontlevonást ad azért, mert tud valamit?...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333942 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
az abaj, hogy a többiek viszont eléggé élethűek. Hermione és Ron sokkal realisztikusabb karakterek mint Harry. Egyébként azt hiszem Piton mondja a mostmegnemmondom hanyadik kötetben, hogy Harry a nála jóval tehetségesebb barátainak köszönheti az életét. Ha nem Hermione már régen halott lenne. Engem az 5. kötetben nagyon zavar a folytonos nyekergése,olyan mint ha hirtelen Adrian mole lett volna belőle:P

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333933 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Dreamer_KF írta: Nem, de szerinted melyik 12 éves gyerek, kinek nem volt gyerekkora, elnyomták, stb. menne és első füttyszóra menne gyíkot vágni?


Melyik mesében szereplő, vagy melyik valós életbeli tizenéves?

Dreamer_KF írta: Nem áll össze nekem a karakter.


Azért mert elfelejted, hogy egy gyerekről van szó. Egy tizenéves kamaszról. Aki nem Batman, nem Spiderman, nem Luke Skywalker. Egy átlagos tehetségű gyerek, megáldva nálánál kicsit tehetségesebb barátokkal és egy nagy adag szerencsével, ahogy Piton is mondja. Ennyi.


Igen, de akkor mesehős vagy átlagos gyerek? ;)
Ellenben a HP-t a negyedik kötettől, de az ötödiktől bizton nem mondanám mesének. Addig nem is volt bajom vele.

Amúgy meg: vesszenek a hősök! :twisted:

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333930 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Nem, de szerinted melyik 12 éves gyerek, kinek nem volt gyerekkora, elnyomták, stb. menne és első füttyszóra menne gyíkot vágni?


Melyik mesében szereplő, vagy melyik valós életbeli tizenéves?

Dreamer_KF írta: Nem áll össze nekem a karakter.


Azért mert elfelejted, hogy egy gyerekről van szó. Egy tizenéves kamaszról. Aki nem Batman, nem Spiderman, nem Luke Skywalker. Egy átlagos tehetségű gyerek, megáldva nálánál kicsit tehetségesebb barátokkal és egy nagy adag szerencsével, ahogy Piton is mondja. Ennyi.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333928 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Hát, én alapból egy békés természet vagyok, de egy olyan tanár előtt, mint Piton, aki már a legeslegelső órán megszivat csak azért, mert gyerekkorában az apám folyton nyaggatta, hát tuti én is rendre beszólogatnék neki...

Az, hogy beszólsz egy tanárnak nem arrogancia.
Csak azért gondoljunk csak bele a dologba? Harry már a legeslegeslő órán rohadt pofátlan volt...
Arrogáns, hogy azt hiszi, hogy minden körülötte forog, hogy folyton hisztirohamai vannak, ha valami nem úgy van ahogy, és hogy nem bírja Umbridge előtt befogni a száját, hanem mindenképp neki kell az utolsó szót kimondania... Nem tanul a saját hibáiból, pedig hamar rá lehetett volna jönni, hogy ez most nem arról szól, hogy ki az okosabb, hanem hogy szépen kussba kell lenni, és várni kell, hogy a Minisztériumnak felnyíljon a szeme, mert láthatólag nem hisznek a szavába. De nem, Harry nem bírja befogni, és csak egyre kavarja a...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333925 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:
Ja, szóval szerinted a könyveknek arról kéne szólnia, hogy Harry ül a szobájában és tanul? Biztos tuti siker volna... Nem véletlen, hogy a Griffendél-házba került.


Nem, de szerinted melyik 12 éves gyerek, kinek nem volt gyerekkora, elnyomták, stb. első füttyszóra menne gyíkot vágni?

Cerebrum írta: Ki nem akarna nagy varázsló lenni az ő helyében, egy olyan jóslattal maga mögött?

Amúgy meg nemt'om, nem vagyok pszichomókus, de ha 11 éves korom óta annyi, az életemet veszélyeztető kalandban lett volna részem, mint a könyvben Harry-nek, és gyakorlatilag mindegyik hozzátartozóm és kedves ismerősöm meghalt már volna időközben, hát valószínűleg én se lennék egy könnyű eset...


Na ja..De HArry az. Nem reális a karakter, ami még nem volna baj, mert ez mese de..Ne lenne ilyen "ál"-hős. Őőő, én nem..szerény vagyok, de azért mégis..
Túlidealizált, meg nem is. Nem áll össze nekem a karakter.

Dreamer_KF írta: Piton is utálja.

Cerebrum írta:
Kit nem utál Piton? :)

Különben is, elsősorban csak az apja miatt utálja...


Nem hiszem. Piton sok mindenkit nem utál. Elsősorban szvsz ő elismer, már ha van mit.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333924 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: 1. gyerekes. Amikor a Főnix Rendjében úgy lerohanja Dumbledore-t. Oké, dühös, mérges, szomorú, de ez valahogy akkor is olyan éretlen.


16 éves az ég szerelmére. Persze, hogy éretlen. És fél órája sincs, hogy megölték az utolsó, élő hozzátartozóját.

Kar'sa írta: 2. arrogáns. Igen, Pitonnak szerintem totál igaza van, Harry pont ugyanolyan arrogáns, mint az apja volt.


Hát, én alapból egy békés természet vagyok, de egy olyan tanár előtt, mint Piton, aki már a legeslegelső órán megszivat csak azért, mert gyerekkorában az apám folyton nyaggatta, hát tuti én is rendre beszólogatnék neki...

Kar'sa írta: 3. és persze van neki az a "megmentési kényszere". Oké, az nem bűn, elfogadtam, hogy van neki, annyira nem is zavar, de basszus, Dumbledore ott császkált Hagridnál éppen, mikor Ront elvitte Sirius, minden épeszű ember rohant volna hozzá, akármi is van, mert azért mégiscsak egy diák életveszélyben van, de neeeem, ő megy a kutya után.

...

Vagy mikor a Titkok Kamrájába lemennek. Te jó ég, akkor már látszott, hogy Lockhart fabatkát sem ér, miért nem szóltak McGalagonynak, vagy valami?


Jaj, fogjátok már fel, hogy ez egy mese. Egy mesében pedig a főszereplő igenis maga oldja meg a dolgokat. Hisz' azért olvassuk el az ilyen könyveket, vagy nem? Hogy átéljük a főhős kalandjait.

Persze Harry szól egy tanárnak, és szépen visszamegy a szobájába aludni. Másnap elmegy vizsgázni, majd utazik haza, és csak pletyka szinten értesül a korábban történtekről. Állati izgalmas befejezés lett volna mindkét könyv esetén...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333922 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem nem sok bajom van Harryvel, de azokat felsorolom:
1. gyerekes. Amikor a Főnix Rendjében úgy lerohanja Dumbledore-t. Oké, dühös, mérges, szomorú, de ez valahogy akkor is olyan éretlen.
2. arrogáns. Igen, Pitonnak szerintem totál igaza van, Harry pont ugyanolyan arrogáns, mint az apja volt.
3. és persze van neki az a "megmentési kényszere". Oké, az nem bűn, elfogadtam, hogy van neki, annyira nem is zavar, de basszus, Dumbledore ott császkált Hagridnál éppen, mikor Ront elvitte Sirius, minden épeszű ember rohant volna hozzá, akármi is van, mert azért mégiscsak egy diák életveszélyben van, de neeeem, ő megy a kutya után. Vagy mikor a Titkok Kamrájába lemennek. Te jó ég, akkor már látszott, hogy Lockhart fabatkát sem ér, miért nem szóltak McGalagonynak, vagy valami? Ha Harry nem egy piszok mázlista, akkor simán kinyiffantja a Baziliszkusz... (más tészta, hogy szvsz. McGalagony kábé egy perc alatt kinyúlt volna, de akkor is.) Szóval, ő a nagy Harry Potter, de azért egy kicsit elbizakodott, hogy hát ááá, ő majd mindent megúsz, és mindenkit megment, merthogy az eddigi statisztikák ezt támasztják alá...
A bátorság meg nem arról szól, hogy vakon rohanunk bele az életveszélybe...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333918 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Irreálisan hülye. Most mutassatok még egy embert, aki csak úgy, passzióból kígyókra vadászik, meg titkos kamrákat hajkurászik, nem hátrál meg, amikor egy gyilkos viadalra benevezik.


Ja, szóval szerinted a könyveknek arról kéne szólnia, hogy Harry ül a szobájában és tanul? Biztos tuti siker volna... Nem véletlen, hogy a Griffendél-házba került.

Dreamer_KF írta: Egy elnyomott, fusztrált gyerek, aki NAAAGY varázsló akar lenni.


Ki nem akarna nagy varázsló lenni az ő helyében, egy olyan jóslattal maga mögött?

Amúgy meg nemt'om, nem vagyok pszichomókus, de ha 11 éves korom óta annyi, az életemet veszélyeztető kalandban lett volna részem, mint a könyvben Harry-nek, és gyakorlatilag mindegyik hozzátartozóm és kedves ismerősöm meghalt már volna időközben, hát valószínűleg én se lennék egy könnyű eset...

Dreamer_KF írta: Piton is utálja.


Kit nem utál Piton? :)

Különben is, elsősorban csak az apja miatt utálja...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333897 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Kar'sa: Játszottál már valaha színpadon? Legalább egy kicsit próbából. Még egy igazán jó képességű embernek is piszok nehéz kihoznia mindent egy karakterből úgy hogy az kívülről is mutasson (résztvettem már egy két MTTs tehát teljességgel amatőr színdarab készítésében, és még a teljességgel amatőr szinthez is tehetség, gyakorlás és munka kell. A beleélés hatodrangú)

Igen, ha kíváncsi vagy rá, igen. Nekem leginkább a lámpaláz nevű jelenséggel volt problémám, de egy filmrendezésen igazándiból amiatt mit izguljon az ember? Eksön, elszúrod, hát akkor újra eksön.

Michael Gambon mint Dumbledore: nagyon egyetértek Alfonso Cuarónnal hogy lecserélte a ruhatárat, etc. Nekem mellesleg nincs ilyennemű problémám vele, hogy hálóingszerű, etc., hiszen a talárok eleve elég hálóingszerűek. Gambon szerintem kellően bolond, őszintén szólva ez a bolondság, ami pedig Dumbledore-ra a könyvekben nagyon jellemző egyszerűen teljesen hiányzott Harris Dumbledore-jából..
Szóval egyetértek a ruhacserével, mert így nem azt lestük, hogy na, most mennyire másképp néz ki ez a Dumbledore, mert az pofátlanul lerítt, hanem a színészi játékra figyeltünk...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333892 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: MI a bajom Harry Potterrel, mint karakterrel klub ülésit megnyitom!

- Irreálisan hülye. Most mutassatok még egy embert, aki csak úgy, passzióból kígyókra vadászik, meg titkos kamrákat hajkurászik, nem hátrál meg, amikor egy gyilkos viadalra benevezik.
- Ostoba, nem ért az emberekhez: a legalapvetőbb emocionális tulajdonságokkal sem rendelkezik. Hogyan is rendelkezhetne, hiszen nem kapta meg a családi mintákat. Pszichológushoz kéne járnia, nem varázslóiskolába.
- Egy elnyomott, fusztrált gyerek, aki NAAAGY varázsló akar lenni. Most komolyan, ha kicsit is reálisabban viselkedne, akkor ő lenne Voldemort v. 2.0.
- Piton is utálja.


Ezzel mind egyetértek!

Aeglos írta: Nem lett belőle hősi létre predesztinált mártírarcú ficsúr.


Szerintem meg épp hogy de. Az ötödik-hatodik könyvben egy elkényeztetett, körülrajongott hősi létre predesztinált ficsúr, aki elvárja, hogy körülötte forogjon a világ, és halálosan megsértődik, ha nem így történik.

Ami a színészeket illeti: számomra a két abszolút tökéletes választás McGalagony és Piton. Őket nem érheti kritika! Túl azon, hogy a legeslegjobb angol színészek közé tartoznak, tökéletesen hozzák a könyvbeli karaktert. És igen, Alan Rickman volt az egyetlen szereplő, akit Jo személyes választása miatt kértek fel.
Dumbledore...hát. Szvsz Richard Harris Dumbledore-ja tökéletesen illett az első két Potter-filmbe, de a harmadik-negyedik és azt hiszem, a történet alapján a többi filmben is túl meseszerűen hatott volna. Ő egy méltóságteljes, jóságos nagypapára emlékeztetett engem, és sehogy se tudnám elképzelni pl. az ötödikben a Voldemorttal vívott párbajban. Michael Gambonnal az egyetlen bajom, hogy személyes kis kedvenc filmemben, a Gosford Parkban egy enyhén szemétláda nőcsábász vénembert játszik, olyan jól, hogy nehéz volt elvonatkoztatnom tőle... :D A piszkos szakállt meg a hálóinget illetően meg szidjuk kicsit a jelmeztervezőt... :?
Mordon szerintem botrányosan el lett szúrva. A színész nagyon jó, a szerepformálással sincs baj, de én tök más Mordont képzeltem. Kevésbé vicceset, sokkal komolyabbat, keményebbet.
Sirius, Lupin, Lockhart, Rita Vitrol, Trelawney, Hagrid, Dursley-ék, Weasley-ék szerintem elmennek. Nem tökéletesek, biztos lehetett volna jobbat választani, de panaszra azért nincs okunk.
Aki még tökéletes szerintem: Lucius! Ehhez nincs is mit hozzáfűzni... :P
A gyerekszínészek közül szvsz Ron a legjobb. Rupertből még lehet jó színész, ha kicsit érik. Hermione a kedves kislányból egyre inkább valami Lindsay Lohan-szerű menő tinicsajjá válik, ami számomra több mint visszataszító... :dead: Daniel meg egyszerűen nem jó színész. Balfék választás volt, de ezt még nem tudhatták hat éve. Viszont ha már megszoktuk őt, hülyeség lett volna lecserélni. Egyébiránt pont mivel Harry a könyvben is idióta, nem gáz, ha a filmben is gyenge.

Összegzésként még annyit, hogy nyekereghetünk, hogy ezt-meg azt másként képzeltem, ennek-meg annak lehetett volna jobb választás is, de végső soron nem készült még olyan film, amibe ennyi kiváló színészt tereltek volna össze. Az angol színjátszás színe-java lassan mind megfordul a Potter-filmekben, és ez hihetetlenül jó! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki jön még, és az újak mit tesznek hozzá a filmekhez.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333881 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
az 5. kötet óta egyre hülyül és egyre elviselhetetlenebb hisztirohamai vannak, én nem utálom Harryt, de ha egy ismerősöm lenne ilyen tuti lecsapnám...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333880 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezzel mind egyetértek. De tudod miért ilyen nyomott szegény gyerek hát neki nem volt gyerekszobája az biztos. Ami azt illeti Piton mindenkit, utál.
Na jó persze vannak olyanok, akiket nem de most ettől eltekintünk.
Annyira, béna semmire nem képes. Az első rész közepén, amikor mindent megkérdezett jóllehet persze, hogy akkor még új volt neki a dolog és még kicsi volt de én idegrohamot kaptam tőle. HÚÚÚÚÚÚ!

Ezt jó volt kiadni magamból.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333877 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
MI a bajom Harry Potterrel, mint karakterrel klub ülésit megnyitom!

- Irreálisan hülye. Most mutassatok még egy embert, aki csak úgy, passzióból kígyókra vadászik, meg titkos kamrákat hajkurászik, nem hátrál meg, amikor egy gyilkos viadalra benevezik.
- Ostoba, nem ért az emberekhez: a legalapvetőbb emocionális tulajdonságokkal sem rendelkezik. Hogyan is rendelkezhetne, hiszen nem kapta meg a családi mintákat. Pszichológushoz kéne járnia, nem varázslóiskolába.
- Egy elnyomott, fusztrált gyerek, aki NAAAGY varázsló akar lenni. Most komolyan, ha kicsit is reálisabban viselkedne, akkor ő lenne Voldemort v. 2.0.
- Piton is utálja.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333873 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az, hogy ki kit mennyire utál az egyéni szubjektív dolog. Pédául nekem a filmben nem tetszett Harry na persze a könyvbe sem. Meg Ron hajának a minden részbern való egyre slendriánosodása sem. Hogfy néz már ki. Vagy csak nekem nem tetszik?
Szerintem ahogy Michael Gambon játsza Doumbledoret az nekem sokkal jobban tetszik mint ahogy Richard játszotta. Az tele volt méltósággal Michael meg már egy olyan nagyon lefoglalt és erős varázsló karaktert formált mag.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333866 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr írta: A könyvbeli Harryt is utálom


Már a sokadik ember szájából hallom ezt (jó, most olvasom), és nagyon, nagyon nem tetszik.

Ha belegondoltok hogy Harry mi mindenen ment keresztül, kész csoda, hogy ép ésszel megúszta...
Nem lett belőle hősi létre predesztinált mártírarcú ficsúr. Ahogy Dumbledore is mondta: "nem elkényeztetett kis királyfit kaptam, hanem egy normális gyereket - és ez volt a legtöbb amit remélhettem."

Senki nem tagadja, hogy vannak nála jóval érdekesebb szereplők is a könyvben, de ez nem ok arra, hogy bárki is utálja.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333865 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Alyr Arkhon írta: Dumbledore: Engem a kinézetváltása zavar (és ez egyértelműen a rendező hibája)

Meg esetleg a természeté, hiszen nem a rendező gyilkolta le szegény Richard Harrist, hogy lecserélje. :)


Nem az a bajom, hogy más a színész, hanem hogy ehhez teljesen más karakter és kinézet is járul. Az új Dumbledore szakálla nem fehér hanem piszkosszürke, és a ruhái is eléggé hálóingszerűek szemben a régivel.
A viselkedése is kevésbé méltóságteljes.

Ez nem a színész hibája hanem a rendezőé.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333855 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lupint én karakteresebbnek, markánsabbank képzeltem (színészek közül pl.: Liam Neeson-t tudnám elképzelni mint Lupint)
Dumblival semmi bajom, a könyvben sokkal jobban szeretem, itt alig van szerepe. Mr és Mrs Weasley viszont nem tetszik... Nagyon nem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.512 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére