J. K. Rowling: Harry Potter

Több
19 éve 6 hónapja #245992 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Az újak színvonalasak? Hm, jó, legyen. Kérlek fejtsd ki, hogy ezt miből észlelted és mivel tudod alátámasztani. :) Tényleg érdekel. :)


Húha, most megfogtál. Elő kellene keresnem a könyveket, szóval majd szép lassan válaszolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245940 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Amy írta: Egész véletlen nem tudjátok, hogy mibe esett bele Sirius az ötödik könyv végén? Valahogy nem egyértelmű az a rész; én arra tippelnék, hogy nem is halt meg....

Nya, ezt homály fedi... egészen a 6. könyvig. Sajnos és inkább tippelnék a halálára, mert ha jól emlékszem akkor a Halál Termének hívták.

Hát azonkívül, hogy függöny mögé és hogy valami hátborzongató nevű terem volt, semmi konkrétat nem tudunk... :tanácstalan:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245939 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Amy írta: Egész véletlen nem tudjátok, hogy mibe esett bele Sirius az ötödik könyv végén? Valahogy nem egyértelmű az a rész; én arra tippelnék, hogy nem is halt meg....


Nya, ezt homály fedi... egészen a 6. könyvig. Sajnos és inkább tippelnék a halálára, mert ha jól emlékszem akkor a Halál Termének hívták.


Jól emléxel:) Épp ezért nagy a valószínűsége, hogy Sirius meghalt.. De akkor Luna miér a fenébe mondta az 5. könyv végén, h azokkal, a függöny mögül, még találkozni fognak, vagy nem is tudom. És mondta, h édesanyjával is így fog találkozni.. A függöny segítségével? Mert lehet, h arra gondolt, h ha meghal egyszer Luna is, akkor majd fog találkozni édesanyjával.. Most mi van?? Elkallódtam:)))

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245923 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Amy írta: Egész véletlen nem tudjátok, hogy mibe esett bele Sirius az ötödik könyv végén? Valahogy nem egyértelmű az a rész; én arra tippelnék, hogy nem is halt meg....


Nya, ezt homály fedi... egészen a 6. könyvig. Sajnos és inkább tippelnék a halálára, mert ha jól emlékszem akkor a Halál Termének hívták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245920 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egész véletlen nem tudjátok, hogy mibe esett bele Sirius az ötödik könyv végén? Valahogy nem egyértelmű az a rész; én arra tippelnék, hogy nem is halt meg....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245792 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

csarmi írta: Tudod mit, maradjunk annál, hogy az elsők voltak ötletesek, az újak meg szinvonalasak :P

Az újak színvonalasak? Hm, jó, legyen. Kérlek fejtsd ki, hogy ezt miből észlelted és mivel tudod alátámasztani. :) Tényleg érdekel. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245783 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nos, az első azért van tele ötletekkel, mert egy sorozat első darabja, csomó mindent feldob benne amit aztán később fog kibontani, be kell mutatnia ezer meg ezer dolgot, helyet, szereplőt stb. és a sztorira meg az "írásra" már nem volt energia.
Másrészt meg tudtommal nem ígérkezett ez akkkkkkora hatalmas nagy sikernek, Rowling valszeg örült mint majom a farkának hogy egyáltalán kiadják, a kiadó meg belefektetett kis pénzt, hátha lesz pár font haszna. Aztán akkorát durrant mint egy atombomba. (bocs) A többi részre már sokkal nagyobb gondot fordítottak kiadói részről, több idő és pénz jutott szerkesztésre stb......, másrészt lehet hogy Rowling is összekapta kicsit magát, mert azt mindenki tudja hogy egy nagy siker után szinte képtelenség megfelelni a folytatással szembeni elvárásoknak.....
Gonoszkodik: Rowling lehet hogy nem tud írni, ő hozza az ötleteket, a sztorit, aztán a szerkesztője kifésüli az írást magát...... :D

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245732 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tudod mit, maradjunk annál, hogy az elsők voltak ötletesek, az újak meg szinvonalasak :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245731 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Egyébként az, hogy igénytelen ponyva lenne, nem hinném, ha tudsz, írj jobbat, vagy hasonlítsd össze egy igazi igénytelenül összecsapott könyvvel.


Pontosan erről van szó. Nem vagyok író. Azt elismerem, hogy az ötlet valahol nagy és nekem nem jutott volna eszembe ilyet írni. De sajnos nem érzem úgy, hogy "na, én ezt nem tudtam volna".

Az első kötet nincs megírva. Tele van ötletekkel, de valahogy nem látszik rajta, hogy bármi energia is bele lenne fektetve (az írásba mármint). Valami nagyon hiányzik belőle.

Még csak nem is arról van szó, hogy a szerző nem tudna írni, mert később bizonyítja, hogy igenis tud (ugye az lenne a msik lehetőség, hogy szimplán tehetségtelen a hölgy).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245717 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Alyr Arkhon írta: A hármasból készült film a legjobb Harry Potter film eddig. Igen, eltér a sztoritól. Igen, egyszerűsít rajta.
De ugyanmár, igazán megszokhattuk volna már.


Én még mindig hápogok és tüntetek a harmadik film ellen. Makacs állat vagyok :) ))


Én nem.
Sztem jó.
Ha az ember nem olvasta előtte a könyvet akkor még jobb. :D

A GyU ellen is lehetne tüntetni ennyi erővel. De minek?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245716 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A hármasból készült film a legjobb Harry Potter film eddig. Igen, eltér a sztoritól. Igen, egyszerűsít rajta.
De ugyanmár, igazán megszokhattuk volna már.


Én még mindig hápogok és tüntetek a harmadik film ellen. Makacs állat vagyok :) ))

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245687 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De a hármasnak még Hp se. Na jó ez túlzás, de azért enyire nem kelett volna ferdíteni.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245686 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lutrz hadnagy írta: Hát, a másik kettő azért hűbb a künyvhöz...

... de azért igaz.



Az lehet, de egy HP film az legyen azért film is, ne csak hű a könyvhöz.
Az első kettő elég limonádé a harmadikhoz képest.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245685 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát, a másik kettő azért hűbb a künyvhöz...

... de azért igaz.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245681 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lutrz hadnagy írta: Tulképp nekem is a hármas a kedvencem. De a kedvenc karakterem Voldemort. És sajna a hármasba nincs. De a film valami szörnyü. Semmi köze a könyvhöz.


A hármasból készült film a legjobb Harry Potter film eddig. Igen, eltér a sztoritól. Igen, egyszerűsít rajta.
De ugyanmár, igazán megszokhattuk volna már.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245678 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tulképp nekem is a hármas a kedvencem. De a kedvenc karakterem Voldemort. És sajna a hármasba nincs. De a film valami szörnyü. Semmi köze a könyvhöz.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245637 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Érdekes, nekem a harmadik jön be a legkevésbé. A legtöbb ismerősömnek az a kedvence, és valóban a cselekmény abban a legötletesebb, de engem nem fogott meg. Vagy lehet hogy ott kezdtem belefáradni a sorozatba. Aztán kis szünettel elolvastam a negyediket, és azóta is az a kedvenc. Noha tény hogy túlhúzta, és nem olyan feszes a tempója, mint az előzőeknek. Ki érti ezt?
A karakterek közül egyértelműen Piton a kedvencem!!!!! Az első perctől az (eddigi) utolsóig imádom!!!!!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245624 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem nem a kedvencem Sirius.. Nekem Piton az egyik kedvencemmert nagyon jó karakter.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245533 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Perselus emlékeinél, meg az utána következő résznél kezdtem megkedvelni a fiatalkori Pitont. James-t úúúútálom :)


Ugyan miért? Hisz olyan kedves Pitonnal. És Sirius is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245530 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Aha, azért is. Meg mert Remus is ott van, meg Jamesről is hallunk. De az 5. könyvet is szeretem. Főleg azt a részt, amikor Harry Pipogyusz emlékeiben turkál. :)

Perselus emlékeinél, meg az utána következő résznél kezdtem megkedvelni a fiatalkori Pitont. James-t úúúútálom :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245519 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Mint oly sokaknak szvsz. :) Elég mozgalmas volt és kalandos. Meg aztán ott van mindenki kedvence, Sirius.


Aha, azért is. Meg mert Remus is ott van, meg Jamesről is hallunk. De az 5. könyvet is szeretem. Főleg azt a részt, amikor Harry Pipogyusz emlékeiben turkál. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245517 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Ízlések és pofonok. Én csak annyit mondanék, hogy nekem spec. a 3. kötet a kedvencem.

Mint oly sokaknak szvsz. :) Elég mozgalmas volt és kalandos. Meg aztán ott van mindenki kedvence, Sirius.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245512 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

csarmi írta: Sziasztok!

Szerintem az első pár kötet igénytelen ponyva (nekem úgy tűnik, hogy az írója nem nagyon fektetett bele energiát, nem küzdött meg a könyvvel - olvastatja magát, de csak egyszer és üres, nincs dimenziója), az uccsó kettő viszont már határozottan szinvonalas.


Ízlések és pofonok. Én csak annyit mondanék, hogy nekem spec. a 3. kötet a kedvencem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245475 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

csarmi írta: Sziasztok!

Szerintem az első pár kötet igénytelen ponyva (nekem úgy tűnik, hogy az írója nem nagyon fektetett bele energiát, nem küzdött meg a könyvvel - olvastatja magát, de csak egyszer és üres, nincs dimenziója), az uccsó kettő viszont már határozottan szinvonalas.


Az első három kötet volt csak igazán színvonalas és ötletes, az utolsó kettő pedig eléggé erőltetett, mert akkor már híres volt eléggé és elfoglalt, de lehet, hogy csak belemagyarázom. Nekem az első és a harmadik a kedvencem és az is az első kategóriából kerülnek ki, valszeg ez is hozzájárul ahhoz, hoyg védem az első köteteket, de nekem speciel akkor is ezerszer jobban tetszettek.

Egyébként az, hogy igénytelen ponyva lenne, nem hinném, ha tudsz, írj jobbat, vagy hasonlítsd össze egy igazi igénytelenül összecsapott könyvvel.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245451 Írta: Wimzig
Wimzig válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

csarmi írta: Sziasztok!

Szerintem az első pár kötet igénytelen ponyva (nekem úgy tűnik, hogy az írója nem nagyon fektetett bele energiát, nem küzdött meg a könyvvel - olvastatja magát, de csak egyszer és üres, nincs dimenziója), az uccsó kettő viszont már határozottan szinvonalas.



Szerintem ez amit mondasz hülyeség.Mindegyik kötet nagyon jó.Egyébként is az első kötetek adják mag az alaphangot.

"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától." /Mahatma Gandhi/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245437 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Szerintem az első pár kötet igénytelen ponyva (nekem úgy tűnik, hogy az írója nem nagyon fektetett bele energiát, nem küzdött meg a könyvvel - olvastatja magát, de csak egyszer és üres, nincs dimenziója), az uccsó kettő viszont már határozottan szinvonalas.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245318 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem csak Ron, de Aragorn születésnapja is március 1 ((:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245313 Írta: Wimzig
Wimzig válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én a HP. első két részét a nagyanyámtól kaptam,először el se akartam olvasni de végül nagyon megtetszett.Most már HP. rajongó vagyok ,de azért nem ez a kedvenc könyvem.Például Böszörményi Gyulától a Gergő-könyvek is nagyon tetszettek. :) :)

"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától." /Mahatma Gandhi/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245288 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Höh, király. Rowling valamelyik oldalán van fenn...
BSZ Ron!

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245259 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: HŰHA!!!
MA (2005.03.01.) RON A NAP VARÁZSLÓJA!!! :D (szülinapja van)

Ne ezt nem is tudtam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.267 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére