J. K. Rowling: Harry Potter

Több
19 éve 7 hónapja #240791 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ugyanazok lesznek a színészek, mert a fejesek úgy gondolták, hogy nem cserélik le:

:arrow: mert már a Hp rajongók úgy megszokták a színészeket :arrow: s nem kívánnak maguknak egy lincselést
:arrow: mert a színészek is beletanultak már a szerepbe
:arrow: mert a "filmbeli-énjük" is nő, s így mért lenne baj, hogy ők is velük nőnek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240783 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tényleg:nem tudjátok,hogy a 4.filmben még ugyanazok játszák még a szerepeket vagy "nyugdíjba mennek"???Elég sokféle véleményt hallottam :roll:
u.i.nem vagyok nagy HP rajongó ezzel (együtt mind az 5-öt elolvastam)....,de nem szoktam utánaolvasni a híreknek....

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240687 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Idhren/Ryelnya írta:

Gandalf írta: És ráadásnak egy ien izé:
index.hu/kultur/cinematrix/cinehirek/?main:2005.01.26.&209372


Akkor már tudom, hogy hogyan fog meghalni Harry :twisted: :evil2: :evil3: !!!!!!

Nem hittem volna, hogy aki 11 évvel ezelőtt született, az már 11 éves... ez kész csoda.... :P :P



ÁÁárgh! Ez a link nagyon meredek!!! (Bocsi, h fél évre rá, de csak most kapcsolódtam be... :roll: )

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240672 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem kell bocsánatot kérni, gondoltam, hogy nem tudod... Mondjuk ez off...

On: De legalább már "hivatalosan" is tudni lehet a 4. film rendezőjét. Igaz, már rengeteg jelenetet leforgattak... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240670 Írta: Wimzig
Wimzig válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Hát akkor higgyél, mert 2006 első negyedévében jelenik meg magyarul.



Bocsika de én ezt nem tudtam!!!

"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától." /Mahatma Gandhi/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240668 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Hát akkor higgyél, mert 2006 első negyedévében jelenik meg magyarul.


Atyaég, emlékszem, amikor a harmadikra vártunk még általános elején... :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240667 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát akkor higgyél, mert 2006 első negyedévében jelenik meg magyarul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240661 Írta: Wimzig
Wimzig válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Remélem,hogy a 6.kötet hamarosan megjelenik magyarul. :bill1:
Sok helyen sok ostobaságt hallok,de nem tudok hinni nekik. :?:

"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától." /Mahatma Gandhi/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240611 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én az 5.-et is először angolul olvastam, és a fő cselekményt megértettem *vállatvon* :) Azt hiszem most is így járok el... legalább az angoltudásom is fejlődik (talán :roll: :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240597 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én sem olvasom: olvastatom. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240596 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én biztos kivárom, nem rontom el az élvezetet azzal, hogy nem az anyanyelvemen olvasom el... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240556 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Ja, kár. :cry: De addig lefordíttatom esténként az angolt majd a bátyámmal. :wink:


Dejó, nincs tesóm, nem tudok angolul és meg se tudom venni a hatos kötetet angolul, mert csóró vagyok :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240554 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ja, kár. :cry: De addig lefordíttatom esténként az angolt majd a bátyámmal. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240530 Írta: Zsákos Nyuszi
Zsákos Nyuszi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bocsi, 226 helyett 2006-ot akartam írni. Egy kicsit fáradt vok. :roll:

I know what I must do, but I'm affraid to do it.':disappear:'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240529 Írta: Zsákos Nyuszi
Zsákos Nyuszi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak 226 első negyedévében jelenik meg a köv. HP! Ez olyan szomorú :cry:

I know what I must do, but I'm affraid to do it.':disappear:'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240489 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: És ráadásnak egy ien izé:
index.hu/kultur/cinematrix/cinehirek/?main:2005.01.26.&209372


Akkor már tudom, hogy hogyan fog meghalni Harry :twisted: :evil2: :evil3: !!!!!!

Nem hittem volna, hogy aki 11 évvel ezelőtt született, az már 11 éves... ez kész csoda.... :P :P

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240359 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A 11 évvel ezelőtt született lánya 11 éves?
Mit meg nem tud az ember...
:mrgreen:


Hűdejó, hogy ideírták... Gyenge matekos vagyok. :roll:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240342 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta:

http://mozinet.hu/hirek.php#hir3033 írta: Egy fővel bővült a J. K. Rowling-család
A Harry Potter-sorozat írónője, J. K. Rowling egészséges kislánynak adott életet vasárnap reggel.
A Mackenzie Jean-re keresztelt kislány a harmadik gyermeke a nagysikerű szerzőnek. 2003-ban már életet adott egy fiúnak, Davidnek, és 11 évvel korábban született egy lánya, a már 11 éves Jessica. Rowling legújabb könyve, a Harry Potter és a Félvér herceg július 16-ától lesz kapható, itthon előreláthatólag 2006 első negyedévben kerül majd a polcokra.
Forrás: Mozinet (Iván István)


:D


A 11 évvel ezelőtt született lánya 11 éves?
Mit meg nem tud az ember...
:mrgreen:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
19 éve 7 hónapja #240339 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

http://mozinet.hu/hirek.php#hir3033 írta: Egy fővel bővült a J. K. Rowling-család
A Harry Potter-sorozat írónője, J. K. Rowling egészséges kislánynak adott életet vasárnap reggel.
A Mackenzie Jean-re keresztelt kislány a harmadik gyermeke a nagysikerű szerzőnek. 2003-ban már életet adott egy fiúnak, Davidnek, és 11 évvel korábban született egy lánya, a már 11 éves Jessica. Rowling legújabb könyve, a Harry Potter és a Félvér herceg július 16-ától lesz kapható, itthon előreláthatólag 2006 első negyedévben kerül majd a polcokra.
Forrás: Mozinet (Iván István)


:D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240218 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nyilván van egy rakat kivédő bűbáj, amivel meg lehet akadályozni, hogy az embert kifigyeljék, vagy kémkedjenek utána...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240208 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Juj, de sötét v'ok. Mindegy reggel van még. Legalábbis nekem... :) Igazad van. Csak hát, olyan rég volt már mikor olvastam azt a részt (egy hónapja).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240200 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: ...hiszen ha jobban belegondolsz, a varázslat csak akkor jöhet létre, ha a két testvérpálcát egymás ellen fordítják, így igen nehéz lenne beszélni a visszképekkel, anélkül, hogy a pálca gazdája megtudná, főleg, hogy a varázslat csak addig tart, amíg a két pálca összekapcsolódik.


Ez így nem igaz. Ugyanis amikor a Sötét Jegyet fellőtte az égre Kupor fia, és megtalálták a pálcát, utána Amos Diggory (ha jól emléxem ő volt) ugyanúgy Priori Incantatemmel szedte elő Harry pálcájából a Sötét Jegy visszképét. Csak ha két testvérpálca párbajozik, akkor ez automatikusan létrejön.

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240186 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A Priori Incantatemmel, vagy ahogy te mondod a pálca visszapörgetéssel, nem lehet kémkedni. Lehet, hogy a halottak visszképe tényleg "él", tudja mit tesz a pálca gazdája, de nem tudná elmondani, anélkül, hogy a pálca gazdája megtudna, hiszen ha jobban belegondolsz, a varázslat csak akkor jöhet létre, ha a két testvérpálcát egymás ellen fordítják, így igen nehéz lenne beszélni a visszképekkel, anélkül, hogy a pálca gazdája megtudná, főleg, hogy a varázslat csak addig tart, amíg a két pálca összekapcsolódik.

A varázsvilágban tényleg sok módszer van a kémkedésre, de azért ott is vannak akadályok! Kémkedni lehet például, ha animágus vagy, vagy mittomén figyelő-bűbájjal (ha van olyan, bár nem hiszem...), de mondjuk úgy, ahogy valaki egyszer mondta nekem, hogy a Hp3-ban miért nem küldött a minisztérium baglyot Sirius után, s miért nem követték azt, nem lehet megtenni, mert varázslattal nem csak tárgyakat, házakat, helyeket tehetnek észrevehetetlenné, hanem magukat is. S a megfigyelés nem is mindig pontos, mert akkor minek figyelmeztették volna Harryit a Hp2-ben, mikor Dobby varázsol, vagy miért nem tudták, hogy pontosan mi történt az ötödik kötet elején, a dementor-támadáskor? Ha a kémkedés a varázsvilágban olyan könnyű lenne, ezek a gubancok elkerülhetőek lettek volna. Tehát nem olyan nehéz titkot tartani!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240101 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ilyen halál szempontból érdekes Rowlingnál a pálca "visszapörgetős" cucc a serlegben... ezen gondolkodtatok már? A halottak (megöltek) árnyéka él a pálcában, és tudja mi folyik a világban, (vagy csak sejti) látja mit tesz a pálca tulaj, stb. stb.... az egész varázsvilágban van egy csomó módszer a kémkedésre, akár ez is olyan... én nem is értem hogyan tartanak titkot...
Cerebrum: igazad van!

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239129 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nagyon off, de a válasz: igen. Tolkien szándéka szerint mindenképpen. [size=9:3n67h1b5]A Középfölde topikokban, különösen a tündékkel és a rejtélyekkel foglalkozókban többször szóbakerült már ez a kérdés, az indokláshoz tartozó hiteles forrás a History of Middle Earth sorozat 12. kötetének második részében, a XIII. fejezetbeli Last Writingsban található: "Of Glorfindel, Círdan, and other matters" cím alatt...[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239114 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor most lesz egy nagyon off kérdésem: az ugyanaz a Glorfindel volt???? Szerintem nem, hiszen Boromirból is volt vagy három...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239092 Írta: agibaggins
agibaggins válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Idhren/Ryelnya írta: Szvsz a főnix meghal, igaz, h csak 1-2 percre... de akkor halott.

Hat ez egy eleg erdekes pont, mert Glorfindel is elegge meghalt a Balroggal csatazva, aztan megiscsak visszajott. Szoval a hallhatatlansag is ismeri a halalt, csak azt kellene pontositani, hogy mit jelent a halal az adott esetben. Tolkiennel tudjuk, a Rowlingnal meg nem. Csak igen keves magyarazattal rendelkezunk, lasd amit Sir Nicolas mondott, na es persze a Fuggony-sztori. Valoszinuleg a vegere ki fog derulni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239034 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szvsz a főnix meghal, igaz, h csak 1-2 percre... de akkor halott.

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238949 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Hát például a főnix. :)

Szerintem a főnix meghal, csak feltámad utána. [size=9:2rj7svmz]Bár végülis, ezt is tekinthetjük halhatatlanságnak, mert csak ideiglenes a dolog. :) [/size]

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.176 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére