Állatbarátok

Több
19 éve 10 hónapja #224912 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: mostmár asszem 12 hetes Minervának hívjuk (néha hallgat is rá tök okos!)
Most éppen a kosarán kivül alszik egy nyakörvvel a szájában. A nadrágomon és a hugom pulcsiján. (igen tom nem kéne a földre dobálni) amugy olyan mint egy őzike. Most éppen a harapásrol probáljuk leszoktatni mert haparni azt nagyon szeret(ne) amgy marha aranyos, csak még kicsi és sokat alszik. Majd holnpa vagy aztán rakok fel rola uj képeket.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224542 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az állatok szvsz magasabb szinten szeretnek. Igen, tudom, most felhördülhettk, hogy honnan veszem ezt, de ők legalább képesek FELTÉTEL NÉLKÜL szeretni. Legalábbis a legtöbb. Az emberek feltételeket szabnak. Legalábbis a legtöbb. :D Egy állatnál van olyan, hogy első látásra szeret valakit, és akkor azt (talán naivan) mindig szeretni fogja, akkor is, ha az illető megveri. Az embereknél is van persze első látásra szerelem, de nem olyan biztos, hogy örökké tart. Az meg, hogy nem tudnak szeretni, röhejes. Nézzétek meg a kutyámat ha hazajövök vagy bajom van...
Más: Volt egy kutya, nagyon nem csíptem, kis háyas korcs, folyton ugat. Egyszer a szemébe néztem, és... Komolyan, az állatokban a szemük az, ami az emberrel össze sem hasonlíthatóvá teszi. :)
Rabyn: Mesélj az új kutyusról!!! Hogy hívják? Mennyi idős??? (képet már láttunk...)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224535 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: ...csak azért volt meglepő, mert általábana macska egyedül szeret lenni...
...legalábbis felnőttkorában...


Akkor nekünk most nagyon furcsak macskáink vannak, mert három macska közül legalább kettő, de gyakran három szinte mindig egy helyen van, és ez a hely gyakran a tacskókeverék kutyánk mellett található. :D
Együtt nevelgették a kölykeiket is (a kutya aktív közreműködésével), és nagyon ragaszkodnak egymáshoz. És hozzánk is.

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224534 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Állatok és a szeretet... Ugyanúgy képesek szeretni mint az emberek. (Nem vagyunk mi felsőbbrendűek...) Csak nem gondolnak arra, hogy "Szeretem a gazdámat. Szeretem a páromat." stb. Egyszerűen érzik, és a szeretetnek pont ez a lényege, hogy érzi valaki, nem az hogy arra gondol hogy szeret, és erről beszél. De az állatok is kimutatják a szeretetüket, csak néha vakok vagyunk látni ezt.

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224476 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezen már én is gondolkotdam.
A multkor (jó multkor) volt nálunkegy kutya megörzésre mert a gazdájának nagyon fontos dolga volt, s egy délelöttött nálunk töltött a kutya. Végig az ajtóba ült üveges szemekkel és várta a gazdáját, aztán amikor a gazdi éretjött olyan kitörö örömmel fogadta, hogy én ilyet még nem láttam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224466 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
...és egymást is nagyon tudják szeretni...
(szvsz)

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224434 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

amberblood írta: Nagyon NEM tudok egyetérteni e gondolattal, hogy szeretni csak az ember képes... sőt...


Ez attól függ mit értesz "szeretet" alatt...

Az én (saját) definícióm szerinti szeretetre csak az ember képes ;)

Szerintem az állatok is képesek szeretni. Nekünk van egy jópár, és elég a szemükbe nézni. A csillogó szemükben benne van minden... meg abban is, amikor valakinek valami baja van, odamennek hozzá, és a lehető legóvatosabban, legselymesebben hozzádörgölőznek. ha nem szeretnének, miért tennék?

Miért van az, hogy az állat képes belepusztulni, ha elveszti a gazdáját?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224404 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta:

Felagund írta: "Szeretni annyi, mint tudatosan elfogadni a tökéletlent" ;)


biztos, hogy a szeretet tudatos dolog???


Nekem az, de irány a Gondolatok topic ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224400 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta: "Szeretni annyi, mint tudatosan elfogadni a tökéletlent" ;)


biztos, hogy a szeretet tudatos dolog???

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224391 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"Szeretni annyi, mint tudatosan elfogadni a tökéletlent" ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224378 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

amberblood írta: Nagyon NEM tudok egyetérteni e gondolattal, hogy szeretni csak az ember képes... sőt...


Ez attól függ mit értesz "szeretet" alatt...

Az én (saját) definícióm szerinti szeretetre csak az ember képes ;)


szeretet alatt a szeretetet értem...

szvsz ha definiálni tudod a szeretetet, akkor elveszti a lényegét...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224367 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: Nagyon NEM tudok egyetérteni e gondolattal, hogy szeretni csak az ember képes... sőt...


Ez attól függ mit értesz "szeretet" alatt...

Az én (saját) definícióm szerinti szeretetre csak az ember képes ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224364 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon NEM tudok egyetérteni e gondolattal, hogy szeretni csak az ember képes... sőt...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224254 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem minden állat más.. nem lehet fajtára behatárolnia lelki dolgokat. Lehet, hoyg Ő csak a kutyáit vette figyelembe és rájuk nézve alkotta meg a "dolgait"..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224245 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Azt gondoltam, hogy kutyái voltak, ha egyszer a kutyákat tekintette kivételnek... De szerintem ez nem antropomorfizálás. Én azt nem szeretem, amikor az embert ennyire felsőbbrendű lénynek tartják minden más állatnál. Már miért lenne a szeretet olyan dolog, amire csak az ember képes, és mondjuk az orángutánok meg nem?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224231 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Talán tényleg nem úgy szeretnek, mint egy ember, mivel nem emberek, hanem állatok, de attól még tudnak szeretni... Ezen lehet vitatkozni, de nem látom sok értelmét, mert ki így látja, ki úgy... A meggyőzés nem kenyerem, mindeki el tudja dönteni, hogy mi a véleménye...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224230 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csányi Vilmos elismert etológus, voltak-vannak állatai, most pl. 2 kutyája, akikről könyvet is írt. Nem akarok senkivel összeveszni, de ő a szakember.
Biztos megvan a tudományos magyarázat a macskák és egyebek ilyen viselkedésének, de az tuti hogy nem az a típusú szeretet, amire az ember képes. Konrad Lorenz meg egy másik híres és elismert etológus, az ilyesmit (állatok emberi tulajdonságokkal való felruházása) antropomorfizálásnak hívta, és rühellte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224224 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta: Csányi Vilmosnak nagyon nincsen igaza, szvsz. Vagy nem voltak még állatai...


Ugye? *rosszall* Nem tudom honnan vesz ilyeneket, miért volt már állat?!


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224183 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csányi Vilmosnak nagyon nincsen igaza, szvsz. Vagy nem voltak még állatai...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224174 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Épp most olvastam, Csányi Vilmos írja: az állatok nem képesek a szeretetre, kivéve a kutya, de az is csak azért, mert annak a viselkedése már teljesen idomult az emberéhez.
Ezt nem negatív előjellel írom. Szeretni nem képesek, de olyan brutalitásra sem képesek, mint az ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224064 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: ...csak azért volt meglepő, mert általábana macska egyedül szeret lenni...
...legalábbis felnőttkorában...

Ez nem igaz, ha össze vannak szokva (pl együtt nőttek fel, vagy anyamacska + kölyke), akkor nagyon jól elvannak csoportban is, főleg a nőstények. Látnád az én macskáimat a nagymamámnál, hogy összebújnak, meg dorombolnak egymásnak, meg mosdatják egymást... meg még a kutyának is szoktak hízelegni...
(És amikor az egyik szül, a többi bemegy hozzá, és segítenek neki... meg utána együtt vigyáznak a kismacskákra...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224007 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Én láttam azt, amikor az anyacica a fia sírján ült egy fél napot, és uyganennek a cicának a kis játszótársa a kőkerítésen üldögélt egy nagy csomó ideig.. nem szabad elfelejteni, hogy a cicák is igen érzékeny lények....


bizony, bizony...

...csak azért volt meglepő, mert általábana macska egyedül szeret lenni...
...legalábbis felnőttkorában...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224004 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én láttam azt, amikor az anyacica a fia sírján ült egy fél napot, és uyganennek a cicának a kis játszótársa a kőkerítésen üldögélt egy nagy csomó ideig.. nem szabad elfelejteni, hogy a cicák is igen érzékeny lények....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #223952 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta:

amberblood írta: ...volt két macskám... testvérek, másfél évesek... januárban meghalt az egyikük, bélgyulladás... :( ...és a testvére áprilisig bírta egyedül... és addig általában csendesen, szomorúan üldögélt... :(
...belehalt a bánatba????...

Nem tartom elképzelhetetlennek, mert az állatokban lévő hatalmas szeretet képes lehet ilyesmire.
A szomszédunkban még tavaly meghalt egy bácsi, akinek volt egy kutyája- Jack. Elválaszthatatlanok voltak. Jack nem volt fiatal jószág, de mindigis igen egészséges és fitt. Aztán talán két hónapra rá, hogy a bácsi elment a kutyája is "utánament"... :cry: Az orvosi diagnózis: végelgyengülés... :roll:


kutyáknál már hallottam ilyenről... de macskáknál...
...ráadásul a kertben laktak, szóval nem voltak összezárva...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #223949 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: ...volt két macskám... testvérek, másfél évesek... januárban meghalt az egyikük, bélgyulladás... :( ...és a testvére áprilisig bírta egyedül... és addig általában csendesen, szomorúan üldögélt... :(
...belehalt a bánatba????...

Nem tartom elképzelhetetlennek, mert az állatokban lévő hatalmas szeretet képes lehet ilyesmire.
A szomszédunkban még tavaly meghalt egy bácsi, akinek volt egy kutyája- Jack. Elválaszthatatlanok voltak. Jack nem volt fiatal jószág, de mindigis igen egészséges és fitt. Aztán talán két hónapra rá, hogy a bácsi elment a kutyája is "utánament"... :cry: Az orvosi diagnózis: végelgyengülés... :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #223944 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Sirgon Esgalnor írta: És mérget, vagy mérgezésre utaló jelet nem találtatok? Különös - különös. Egyszerre kettö...


Nem egyszerre.
Majd' 2 hónap eltéréssel.

Az elsőt a szíve vitte el az nyilvánvaló. A másodiknál nem láttam mérgezésre utaló jelet. Egyébként sem valószínű hogy errefelé valaki mérget pakolászna valahova mivel mindenkinek van legalább egy kutyája vagy macskája.


...volt két macskám... testvérek, másfél évesek... januárban meghalt az egyikük, bélgyulladás... :( ...és a testvére áprilisig bírta egyedül... és addig általában csendesen, szomorúan üldögélt... :(
...belehalt a bánatba????...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223616 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sirgon Esgalnor írta: És mérget, vagy mérgezésre utaló jelet nem találtatok? Különös - különös. Egyszerre kettö...


Nem egyszerre.
Majd' 2 hónap eltéréssel.

Az elsőt a szíve vitte el az nyilvánvaló. A másodiknál nem láttam mérgezésre utaló jelet. Egyébként sem valószínű hogy errefelé valaki mérget pakolászna valahova mivel mindenkinek van legalább egy kutyája vagy macskája.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223422 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A jobboldali kutyus nagyon hasonlít az én Mackó kutyámra. Akkor két kiskutyánk volt, Fickó és Mackó. Fickó volt a tesómé, fekete-sárga tacskó, Mackó meg az enyém, pont ilyen zsemleszínű. Meg volt egy kiscicánk, a Cili, kis szürke cirmos (teljesen világosszürke, fekete nem is volt benne), őt úgy dobták be a nagymamámékhoz a kerítésen, és nem akart elmenni. És a kiskutyák imádták a macsekot, együtt játszottak, meg mindig összebújva aludtak, a macsek volt középen. Aztán amikor a kiskutyák már majdnem 6 hónaposak voltak, betegek lettek, és pár napon belül mind a kettő elpusztult, hiába hordtuk őket az állatorvoshoz, nem tudta őket megmenteni. (Mi a tünetek alapján mérgezésre gyanakodtunk, de az állatorvos szerint vírusfertőzés volt, azt mondta, ez valami olyan betegség, ami a kiskutyákra 6 hónapos korukig veszélyes, és csak akkor élik túl, ha be vannak ellene oltva.) És a kiscica utána hetekig kereste a kutyákat, meg nem akart enni, csak ott üldögélt egyedül a ládájukban... :cry: (A nagymamám meg azt mondta, nem kell neki több kutya, nem fogja őket siratni. Egészen addig, amíg következő nyáron rá nem vettem anyukámat, hogy vigyünk haza neki egy kiskutyát, és Pöttöm azóta is megvan, ha jól emlékszem, kb 8 éves.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223394 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: hogy lehet egy ilyen helyet illatos út nak nevezni? 8O


Mivel oda járok suliba, elmondhatom, hogy a név nem mindig kötelez.. amúgy a közelben lévő gyár miatt kapta ezt a - nem minden szarkazmust nélkülöző - nevet.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #223393 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Állatbarátok
FELHÍVÁS!!!!

Két tündéri édes keverék kiskutya keres gazdit magának! Elpusztult az édesanyjuk, és most a Nyíregyházi állatkórházban vannak(no para, ha van gazdi, felhozzák őket). Eredetileg 3an voltak tesók, de az egyiknek már szerencsére találtunk gazdit Rabyn személyében:)
egy lány és egy fiú, szépek, kedvesek, játékosak, egyéb közhelyek.
Viszont tényleg sürgős!!
Itt egy kép róluk(a középső kutyus az, aki már gazdit talált)
asia.pg.photos.yahoo.com/ph/ldorottya/de...5543.jpg&.src=ph

Ha kérdés van, privi.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.058 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére