Állatbarátok

Több
21 éve 5 hónapja #116767 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Area írta: Huh... kihagytam egy napot! Már elvonási tüneteim voltak!
Gyöngyszem: tök cucik lehetnek a hernyók. Nekem mindíg kinyiffantak. :oops:


nekünk nem, csak már a háta közepén nincs szőr, mert a tesóm ott fogja meg a szőrét, és már teljesen kikopott!

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116552 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Huh... kihagytam egy napot! Már elvonási tüneteim voltak!
Gyöngyszem: tök cucik lehetnek a hernyók. Nekem mindíg kinyiffantak. :oops:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116482 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

xyz:-))) írta:
Köszike Nefi!
Megteszem ami tőlem telik, de ez a verseny "sajnos" kétoldalú!
Azért van a "SAJNOS" macsekkörömbe, mert néha jó, hogy a kutya tudja magát önállósítani, mert ilyenkor csak irányítanom kell, és nem kell hajtani/húzni, hogy gyorsab legyen!

ÜDV.:
XYZ:-)))


Főleg a Te kutyádat ismerve, ahogy néha viselkedik :lol: :lol: :lol:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116480 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Köszike Nefi!
Megteszem ami tőlem telik, de ez a verseny "sajnos" kétoldalú!
Azért van a "SAJNOS" macsekkörömbe, mert néha jó, hogy a kutya tudja magát önállósítani, mert ilyenkor csak irányítanom kell, és nem kell hajtani/húzni, hogy gyorsab legyen!

ÜDV.:
XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116449 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

xyz:-))) írta:
Természetesen neveztem, mert szeretném elvinni a kis törpém végre egy szabadtéri versenyre.


Sok sikert a versenyhez. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116374 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

nenya: Én nem tom, hogy ki lehetsz, de remélem Máj. 3.-án talizunk.
Természetesen neveztem, mert szeretném elvinni a kis törpém végre egy szabadtéri versenyre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116330 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
xyz: attól tartok, felfedted magad... :twisted: szerintem tudom, hogy ki vagy... :lol: személyesen nem ismerjük egymást, csak látásból, mivel én nem veszek részt a versenyeken, de sok szervezésében segítettem. Május 3: Alpok-Adria Kupa. Neveztetek már? Ha nem, akkor hajrá!

Gyöngyszem: de jóóóó, imádom a hernyókat!!!! :lol: Mik lesznek, ha nagyok lesznek?

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116297 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ha már az állatain knevéről volt szó, még van két kanárink, Rudi és Amy :) )), valamint két hernyónk, Hernyóczky és Barnyóczky :) )))

Barnyóczky már be szeretne bábozódni :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116291 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ilmen írta: Ti megszoktátok ünnepelni kedvenceitek név- vagy születésnapját?


Én mindíg eltervezem, hogy megünnepeljük, de eddíg még nem sikerült.
De idén szeretném a 4. szülinapját a kutyimnak megünnepelni.

Tavaj már meg is volt a terv, hogy milyen tortát kapjom, de "sajna" nem sikerültek a terveim.
Pont a kutyám szülinapján voltunk Gyulán az Agility Keverék- és Fajtatiszta Világbajnokságon.
És a legszebb ajándékot kapta ott a kutyám!:-) Sikerült elhozni a 3. helyet, így a két külföldi után végre egy magyar is a dobogóra állhatott.
Ezért lesz mindíg emlékezetes a kutyám 3. szülinapja.

De idén remélem sikerül megünnepelni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116222 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha már a neveknél tartunk, ti megszoktátok ünnepelni kedvenceitek név- vagy születésnapját?
Én mindig valami finomsággal kedveskedek nekik. :wink: A kutyámnak pl. most volt szerdán a szülinapja és kapott egy hatalmas csontot. Egész nap azt rágcsálta. :D
A leguánnak meg egy rakás zöldséget meg gyümölcsöt vettem.
A húgom a westiének egy zsúrtortát vett és még gyertyát is tett rá. :lol: Mikor Jenny befejezte a torta evést, az egész pofája tiszta csoki volt. :lol: :lol: Igazán mulatságos volt. :P

Ragoran: haláliak a képek. :wink:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116212 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Még nagyon jól emlékszem óvodás koromban, mikor a konyhában ült a család és azt próbálgatta, hogy melyik név illik majd a leendő cicához... :wink:
Szóval a kedves macskám neve Mary Poppins, de mi csak Marynek, Marykének hívjuk. A név hangzása és hanglejtése teljesen illik a méltóságteljes, komor és titokzatos cicához. Ez a legjobb választás volt.
A régi tengeri malacom neve Ducus. Szétfolyt a kezemben...
Az egerem neve Virgonc volt... A név magáért beszél.
Fekete törpe nyulam Naughty (azaz csirkefogó). Nagyon fegyelmezetlen volt és gonosz, csintalan. De vicces is.
Új-zélandi vörös nyulam neve Buborék volt, mi csak Bubinak hívtuk. A feje nagyon sokáig kerek maradt.
Kedvenc fekete-fehér foltos nyuszim Kolombusz Kristóf Füles Williem volt, de csak Willinek hívtuk :wink: . Naaagy felfedező volt.

A Gyűrűk Ura neveknek én sem vagyok híve, de a Sámuel mindig is a kedvenc nevem volt. Mondjuk egy szép tünde nevet bármilyen állaton szívesen látok. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116174 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jelenlegi macskám neve: Macs :D Egyébként a kanárim Mandarin [size=9:wt9qufvl](teljes neve Mandarin Filibert Fidesz, de csak azért van az utolsó neve, mert mikor hazahoztam, apa azt mondta rá: milyen tollas narancsot hoztál? :oops: :roll: )[/size], és a tengeridisznónk neve Negró. Nem valami nagy nevek, de még mindíg jobb, mint a szomszéd kutyája, a Bratt Pit (bocs, ha nem így kell írni.... :roll: :oops: :oops: )

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116123 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Gyöngyszem:Mert volt benne "reláció jel"

Cica:Naon ari!

Nenya:Ez a csiga :lol:
Örömmel látom,hogy nem csak én vok GyUszereplő=állatnév ellenes.V most Lképzeltem amint egy egeret Arwennek hívnak,egy teknőst meg Éowynnak :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116116 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
most miért küldte le kétszer a hsz-omat????

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116113 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én kutyám, egy nyugat-szibériai lajka...mikor megtalálták (ill. inkább ő találta meg ideiglenes gazdijait...), orosz kutya lévén, valami orosz nevet akartak neki adni, így lett Igor.

Aki nem tudná, hogy hogy néz ki egy lajka (és még Igort se látta):

Gyönyörű lajka kutyus
Hát nem olyan, mint egy farkas?!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116111 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta:

Én tuti nem neveznék el állatot GyU szereplőől.Biztos bennem van a hiba... :roll:


Én sem neveznék el, csak az aranyhalat hívták Samunak, de akkor még nem is ismertem a GYU-t...

Számomra olyan furcsa pölö azt mondani hogy: 'Gyere ide Aragorn!' nem tudom, olyan furi....

A volt kutyáink nevei: az egyik Huncutka volt ;) , a másik pedig Alex

A jelenlegi kutyák neve: Boby és Baxter (ejtsd:Bexter) <----Baxternek az uncsitesóm nevezte el :P

Ragoran írta:

Én tuti nem neveznék el állatot GyU szereplőől.Biztos bennem van a hiba... :roll:


Én sem neveznék el, csak az aranyhalat hívták Samunak, de akkor még nem is ismertem a GYU-t...

Számomra olyan furcsa pölö azt mondani hogy: 'Gyere ide Aragorn!' nem tudom, olyan furi....

A volt kutyáink nevei: az egyik Huncutka volt ;) , a másik pedig Alex

A jelenlegi kutyák neve: Boby és Baxter (ejtsd:Bexter) <----Baxternek az uncsitesóm nevezte el :P

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116104 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk a névsor így néz ki: Brandy (kutya), Maláta (cica), Pinky (patkány), Pöszméte (nyúl), Tóbiás (csiga, a piacon vett salátán találtam egy hete, persze nem volt szívem kihajítani)... na jó, és a teknôsömet Samunak hívják... :oops: de azt hiszem, Aragornnak, Gandalfnak vagy ilyesminek én sem neveznék állatot, nem mintha ezek nem lennének szép nevek, csak nekem nem egy kutya vagy macska jut róluk eszembe :lol: A Kósza vagy a Vándor viszont szerintem kimondottan jó kutyanevek lennének.

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116094 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálam van,hogy a külsejükről kaptak nevet pl a Gumibugyi a fenekén lévő fehér foltról,Tökmag méretéről,az egyik tengeri röfi meg össze-vissza foltos volt és úgy nézett ki,mint egy térkép felülről,ezért lett Atlas. :lol:

Hát egen Kína egy másik kérdés :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116082 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sajnos az, hogy külfökre visznek ki kutyákat étkezési célokra, ez igaz. :cry: :cry: Nálunk dogos körökben régebben (néhány évvel ezelőtt) nyílt titok volt, hogy a kínaiak ebből a célból veszik a kutyákat, ráadásul nem kis összegeket fizettek ki. Értsd alatta több százezer Ft. Mostanában szerencsére nem hallani felőlük.

Én a nevekkel mindig bajban voltam, de soha eszembe sem jutott, hogy valamelyik állatomnak ne adjak nevet. Így van: Tekla (teknős), Edward(leguán), Tücsök, Sissy (kígyók), Arcon (kutya). Ezt az utóbbit pl. megálmodtam. :D :D Viszont az, hogy ki mi alapján ad nevet, az mindenkinek a saját döntése. :wink:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116071 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116070 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát már oan balhé is volt,hogy a menhelyen meghalt kutyikat/cicceket elégették és aztán a mosóporhoz adagoltk "ami maradt belőlük" :? sztem ez is kamu,csak most eszembe jutott..

Én állataim épp:Hádi (Hádész),Szafi(Szafaládé) v Huri,mint Hurka és a Nyusz aki teljes nevén:Maszat Nyuszi Othilia :wink:

ui:Hát ez a nincs név télleg gáz...én 1ik oszt társam macskáját is Macskának hívják.Sok fantáziája van a gyereknek..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116068 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Area írta: .... Valaki nekem is meséljen!


Állítólag arról van szó, hogy a kutyákat, macskákat kiviszik külföldre, és ott kutya/macska kaja készül belőlük.
Legalább is én így hallottam!
De nam nagyon hiszem el!!!
Az viszont biztos, hogy régebben volt már ilyen kalamajka!!!
Csak akkor a kutyabőrbunda miatt volt a kavarodás.

Dióhéjban ennyi a történet.
Üdv.:
XYZ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116067 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ha már úgy benne vagyunk a nevek, akkor elmondom, hogy az én állataim neve (a legtöbbé) külföldi név.
Ha lehet, akkor most ne nézzetek hülyének!!! PL. az egyik egerem (lány) Suzy-nak hívják, a másikat meg Sophie-nak, de a fiú egerem neve totál magyar. Szotyi-nak hívják!
Jaaaaa, és én sem neveznék el állatot színészről, szereplőről!
Úgyhogy Rago, Area már hárman vagyunk!!!


ÜDV.:
XYZ


Ui.: Az egereim nevét csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy vannak olyan emberek is, akiknek fontos, hogy egy állatnak legyen neve!!!
Mert én már találkoztam olyan emberrel, aki a kutyájának sem adott nevet. (A kutya csak a KUTYA névre hallgatott)-Szerintem ez azért GÁZ!
Nem???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116046 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor már ketten vaunk! :wink:
Az én kisállataim neve mindíg csak úgy jött,nem lettek soha szinészről v vkiről Lnevezve.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116043 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Megsúgok valamití. én se!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116039 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:Ez jó! :lol:

Én tuti nem neveznék el állatot GyU szereplőől.Biztos bennem van a hiba... :roll:

Ago:A kép nem jön be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116031 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem legyen az utolsó cic neve egy tulajdonsága. Volt nekem már Kancsal nevű cicám is, sőt, még Titok is macska volt! Azért kapta ezt a nevet, mert nem tudjuk, melyik macskánktólvan. (egyszerre kettő szült, ő meg egyedül volt az udvaron....)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #116001 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem is van 1 cicám.Két éve fialt,6 kiscicát :P De sajna el kellet ajándékoznunk őket :cry:
Rándzsa gratula :wink: olyan ééédik lehetnek :P

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.075 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére