Állatbarátok

Több
21 éve 5 hónapja #111789 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem igazán értek a akutyákhoz, de azt tudom, hogy az oroszlánoknál (volt osztálytársamnak volt) általában, ha nem kapnak ki moindent játéknak vesznek nagy korukra vagy rosszabbnak, mert magukat tartják főnöknek, a gazdájuknak támadhatnak. Az v. osztálytársam ott rontotta el, hogy amikor az a "cic" még kicsi volt, bármit tett nem kapott érte, csak babusgatást, és mire felnőtt nekitámadt és veszélyes lett...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111712 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Labjegyzet...

A falkavezerrol es a kolykerol...

A gyerekeket neha megtamadjak a kutyak..de altalaban feltekenysegbol. Nem egy ilyen regisztralt eset volt.. es ez plane azoknal akutyaknak fordul elo, akikkel keveset torodnek...

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111710 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Labjegyzet...

A falkavezerrol es a kolykerol...

A gyerekeket neha megtamadjak a kutyak..de altalaban feltekenysegbol. Nem egy ilyen regisztralt eset volt.. es ez plane azoknal akutyaknak fordul elo, akikkel keveset torodnek...

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111708 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"Egy kutyaiskolai nevelőnek és egy gazdának máshogy viselkedik a kutya, és nem biztos hogy a nevelőnél lesz rosszabb a viselkedése..."

Lehet, hogy én vagyok naiv, de szerintem egy kutyaiskolában a GAZDIT tanítják meg arra, hogyan foglalkozzon a kutyával, azaz a kiképzô tanítja a gazdit, a gazdi pedig a kutyát a kiképzô felügyelete mellett...

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111697 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Verni vagy nem verni...

Egy kutyaiskola és egy otthoni nevelés ég és föld.

Egy kutyaiskolai nevelőnek és egy gazdának máshogy viselkedik a kutya, és nem biztos hogy a nevelőnél lesz rosszabb a viselkedése...

Én egyszer ütöttem meg az egyik kutyámat, haragból, azt is rögtön megbántam. Mondjuk én testileg nagyobb vagyok, és tekintve hogy a falkavezér az apám és nem én, nem sokat kellett eleinte fegyelmeznem.
DE...
Nem mondom hogy néha nem árt fegyelmezni a kutyát, hogy tudja, merre hány méter, az én kutyáim is pontosan azért mernek megtenni dolgokat, mert tudják, hogy utána mire számíthatnak...

Bezzeg amikor az állatorvos elvitte őket, nála az állatkórházban mintakutyák lettek, nem viselkedtek sem "süketen" sem számítón...

Ha egy kutya erősebb nálunk testileg, nem erővel próbáljuk "lenyomni", az ember nem azért lett a hmmm... "teremtés koronája" mert erősebb volt mindenkinél, hanem mert okosabb.
a Fehér Agyar filmben va egy megjegyzés, az egyik indián mondja: "Mi vagyunk az ő isteneik, mert tüzet gyújtunk és követ hajítunk..."

Ha a kutya engedetlen, használjuk ki, hogy istenek vagyunk, de kegyes istenek. Mutassuk meg, mire vagyunk képesek, de ne rajta. Fel fogja fogni...
(az enyémek felfogták, de sajnos azt is hogy túl kegyes vagyok hozzájuk, és néha "elfelejtik" hogy mi a rangsor, emlékeztetni ekll rá őket, ezt ők is megteszik egymással, minden maradandó sérülés nélkül)

A gyerekre támadó kutyáről: ha a gazda megmutatja a kutyának a gyereket és az tudja, hogy az a gazda kölyke, akkor, hacsak nem bolond, nem fogja megtámadni... (elvileg ugye a falkán belüli kölyköket védeni kell, nem bántani)





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111694 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

nenya írta: Nefadar:
DEDEDE! Nem tucc róla képet küldeni? Majd én is próbálkozom, hátha találok Malátáról (ô a menyasszonyjelölt) valami nézhetôbbet...


Megpróbálok róla képet csinálni Marciról valamikor :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111549 Írta: equus5
equus5 válaszolt a következő témában: Állatbarátok

jocii írta: hisz igaza van egy kedves forumozonak aba , hoyg vanak kuytusok akiknek oylan az egyénisége hogy ö akar a vezér lenni.
nos ezt kell letörni , és elérni hogy nem ö , hanem te vagy a fonok.


Ezt nem letörni, kell, hanem egyszerűen csak tudatosítani a kutyában, ki a főnök, azaz ráébreszteni, hogy ő a rangsorban max. második lehet...


Szerintem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111546 Írta: equus5
equus5 válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem a kutyát nem 'verni' kell, elég neki, egy pofon (lehet kicsi vagy nagy). 5 kutyánk, van, ebből a pulikat, szinte nem is kell, fegyelmezni, de van egy kétéves komondorunk is.
A testméretéből adódóan, szereti úgy kimutatni a szeretetét, hogy a nyakamba ugrik és összenyalja az arcomat :quasi:
Ez engem persze nem zavar, de ha történetesen épp suliból jövök haza, akkor nem vagyok vevő az ilyesmire. Ha akkor felugrik, elég megcsapni egy kicsit. Most már tökéletesen meg tudja különböztetni, mikor szabad ugrálni, és mikor nem....

Ha valakit érdekel a dolog, ajánlom hogy nézze meg a következő oldalt egy fórumról...:

Verni, vagy nem verni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111531 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nefadar:
DEDEDE! Nem tucc róla képet küldeni? Majd én is próbálkozom, hátha találok Malátáról (ô a menyasszonyjelölt) valami nézhetôbbet...

Kutyaverés:
én sem vagyok feltétlen híve, arról nem is beszélve, hogyha az eb a fônök, és elkezdesz vele verekedni, akkor tuti, hogy ô gyôz... de tény, hogy néha muszáj: vannak esetek, mikor inkább te bánj szigorúan a kutyával, mint hogy valami nagyobb baj történjen vele ( megharapja egy másik, elüti egy autó, megeszik valamit, amitôl beteg lesz, stb). Nalunk a grabancrángatás-hanyattfektetés-vérfagyasztó üvöltés kombináció szokott a leghatásosabb lenni, de azt belátom, hogy medveölô barátunkat csöppet nehéz lehet felborítani, ha ô nem akarja... :lol:

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111518 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nos akkor hadd szögetzem le azt irtam: veréssel nem lehet semmit elérni.
én a kutyám soha , nem rugtam nem vertem bottal , és pofont se kapot.
ha rossz : megragadom a bundáját és kicsit "megcibálom" de ez ma már nem kell alkalmazni / pedig nem egy angyalka kutyus / , hisz egy ido után rájönn a kutyus , mit nem szabad tennie , és akkor már elég egy erélyes szo is !

Tudom , nem vagyok egy tökéletes gazdi sokak szerint , de igyekszem :)
ami tölem telik az megadom a kutyámnak , amit ö mérhettelen szerettel viszonoz.
Nekem az a fontos , hogy kelö kordába tartsam a kutyám , és be kell vallani ez jo pár évbe beletelt . Ugy gondolom ha egy oylan kutya mint az enyim lenne a big boss akkor most nem itt netelnék .
hisz igaza van egy kedves forumozonak aba , hoyg vanak kuytusok akiknek oylan az egyénisége hogy ö akar a vezér lenni.
nos ezt kell letörni , és elérni hogy nem ö , hanem te vagy a fonok.
Ez kienk kis mértékben kinek teljesen sikerul is elérnie.
Nekem spec anynira sikerult hoyg nem egy angyalka a kuytusom , de tudja ki a fonok .
na most ezk után lehet mondani nem vagyok jo gazdi ... mert nem neveltem a kutyusom egy angyalkának

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111498 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Arnyelf írta: Pedig kapott már pár istenes pofont...


De azt azért vedd alapul,hogy egy Kaukázusi medveölő és egy németjuhász között ég és föld a különbség!
A kaukázusnak én is adnék egy pár istenest,mert sajos ez a fajta a szép szóból nem nagyon ért!
De vegyünk egy kistestű kutyát. (pl.: a spanit) Olvastam, hogy valaki akar egy spanit.Szerintem a spanciknál csak a pekingi palotapincsi a makacsabb.A spanit egy tök öntörvényű és akaratos kutya,ami szintén csak egy pár jól irányzott pofonból tanul!
Nekem egy Jagd terrierem van,és én mondom,hogy ez a fajta a terrierek között a legagresszívebb,de egy kis NEVELÉSSEL bármit el lehet velük érni!Én például nem gondoltam volna,hogy ezt a kutyát képes leszek így kiképezni :) (és ezt nem azért mondtam,hogy hencegjek)
Sok embert láttam már azon a kutyasulin,ahol most "kiképzősködöm".
Pl.:van egy bácsika,aki egy igen erőszakos rotival van,és a kutya most múlt 10 hónapos,és már terrorizálja a gazdit, és egy párszor már nekem kellet beavatkoznom,hogy a drága Cézár(mert ez a neve) ne egye meg a bácsit!
És ezeknél a kutyáknál nem használ a szép szó!
Nem tudom,hogy egyes emberek ezt hogy oldják meg,de én egy kicsit megrángattam,és kapott egy kisebb fajta tockost!
Akik nem szívesen ütnék meg a kutyát,azok mit csinálnának egy ilyen kutyával? (a választ kiváncsian várom!)


Ui.: De nehogy azt hidjétek,hogy én a terrorizálás híve vagyok,csak tisztába vagyok azzal,hogy egy ilyen temperamentumos kutya mit tudna csinálni egy emberrel!
Én mondom,hogy nem szép látvány! (mert sajna már láttam embert kutyával verekedni)-és nem a gazda kezte!
És az volt a gazdi szerencséje,hogy tudta,hogy mit kell csinálni!
Mert ha nem tudta volna,akkor ...-(gondolom tudjátok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111481 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lábjegyzet...

Szép szó és simogatás...

Kiváncsi lennék meddig élnél egy medveölönél...

Tudomásul kellene venni emberek, hogy a kutya egy ÁLLAT. Nem ember. Nem meberi értékrendje van. Szeretni kell, mert anélkül nem megy, de a kutyák értékrendje és világképe más az emberénél. És kellemetlen, amikor egy tiszta izom medveölő..vagy legyen csak egy 50 kilós németjuhász ( a medveölöm most 106) ugy gondolja NEM te vagy a falkavezér hanem ő.... ugye?

Amugy nem apritani kell őket, ahogy estel mondja, hanem nevelni... mint ahogy egy normális falkában megtörténne...

Vagy csak én látom rosszul? Nem tudom..eddig három kutyám volt és bevált... és nem mondanám, hogy féltszből tettek mindent, pláne, amikor Don még a széltől is véd... ( ő a medveölőm..) .. ezt tenné ha félne? Pedig kapott már pár istenes pofont...

Na, lehet szidni...

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111480 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lábjegyzet...

Szép szó és simogatás...

Kiváncsi lennék meddig élnél egy medveölönél...

Tudomásul kellene venni emberek, hogy a kutya egy ÁLLAT. Nem ember. Nem meberi értékrendje van. Szeretni kell, mert anélkül nem megy, de a kutyák értékrendje és világképe más az emberénél. És kellemetlen, amikor egy tiszta izom medveölő..vagy legyen csak egy 50 kilós németjuhász ( a medveölöm most 106) ugy gondolja NEM te vagy a falkavezér hanem ő.... ugye?

Amugy nem apritani kell őket, ahogy estel mondja, hanem nevelni... mint ahogy egy normális falkában megtörténne...

Vagy csak én látom rosszul? Nem tudom..eddig három kutyám volt és bevált... és nem mondanám, hogy féltszből tettek mindent, pláne, amikor Don még a széltől is véd... ( ő a medveölőm..) .. ezt tenné ha félne? Pedig kapott már pár istenes pofont...

Na, lehet szidni...

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111474 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jociinak teljesen igaza van. Én az állatokkal ilyenkor csak mérges hangvételben beszélek, és nekik az is elég.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111473 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyet értek jocii-val, de Estel-t sem vetem meg ezért,mert igenis, hogy a kiskutyáknak kell egy-két jólirányzott pofon.De csak addíg,amíg kicsi a kutya,mert akkor tudj magábazárni, hogy ki is a főnök.
Bevallom,hogy az én kutyám is kapott kicsinek,és sajnos manapság is sokszor kihúzza a gyufát.De most így felnött fejjel már feltudja fogni,hogy miért is szólok rá!De ha nem ér semmit a szép szó,akkor elegendő,hogyha egy kicsit meghúzom a fülét, vagy csak ha megrázom a grabancát!
És Estel, egyáltalán nem tartalak kegyetlennek.
De amit az előző levelembe írtam,azt nem arra értettem,hanem arra,hogy egy tényleges erős gazdit (pl.:a kutyát jól rendszabájozó ember) is meg tud félemlíteni egy kutya.
Sajnos ilyenek is vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111441 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
háát a verészt illetoen én nem vagyok a hive !
miért nem ?
eroszakkal nem lehet megoldani dolgokat , sokkal többet ér pár kedves szo.
Inkább szeretebol szeresen a kutya , mint félelmbol.
Verés esetén megjelenik neki a félsz is , és lehet csak félszbol engedelmeskedik.
Többet ér egy simi ,egy jutalomfalat , egy kedves szo.
Én ennek ahive vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111404 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
És hidjétek el nem szép látvány, hogy egy kutya a meglett embert is meg tudja félemlíteni.Az ilyen kutyák nem hosszú életűek.(Mert hogy legtöbbször elaltatják őket!)


Lehet, hogy most kegyetlennek fogsz tartani, de ha még kölyök a kutya egy nevelő célzatú verés megoldhatja a problémákat. Persze, ha idejekorán kapja. De ez is beletartozik nálam az erőskezű gazdi fogalmába. Nem azt mondom, hogy aprítani kell, mint a tűzifát, ha túl sokat kap, pont hogy depressziós lehet a blöki. De ha valaki szívvel neveli és tartja a kutyát, minderre ráérez. Nekem Cesar az első kutyám, nem jártam vele suliba (egyszerüen nem volt rá időm), de sokan mondják, hogy milyen egy jól nevelt egy kutya. Persze, volt hogy milyen brutális gazdi jelzőt kaptam, de az isten szerelmére, az anyja is elkapja a grabancár és megrázza, ha több kettőnél. Nekem se fog szót fogadni, ha csak szépenkérem.
Volt ez hatalmas kaukázusi-malamut keverék a környékünkön. Rendes egy jószág volt, csak akkora, mint egy hegyomlás. A gazdi meg teljesen inkompetens, ahogy kell. "Milánka, gyere ide, és csörgette a lakáskulcsát, és panaszkodott, hogy a kutya nem engedelmeskedik neki, meg hogy kirángatja a derekát. Aztán egy idő múlva elmaradtak a térről, a kutyások szépen csendesen kiutálták, féltek, hogy Milánka előbb-utóbb beindul. De ilyen és hasonló történetekkel oldalakon keresztül tudnálak benneteket traktálni. A világegyetem és az emberi hülyeség határtalan, és szegény kutyák isszák meg a levét.

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111389 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Area írta: Most hogy lehet valaki ilyen szívtelen?????? :evil:


Kedves Area!

Rengeteg ilyen ugymond "állatellenes " egyén rohangál, és az a legrosszabb, hogy ezek szabadlábon vannak tartva!
Én már egy pár ilyen Buta libát- mert nem tudok más szót rá használni- már elküldtem melegebb éghajlatra.
Az ilyeneket a lehető legjobban meg kell alázni ott az út kellős közepén.
Persze, csak úgy, hogy a "bomba nőcike" "bomba pasija", aki szintén gondolom ugyan ilyen bunkó, nehogy véletlen felkapja a cukrot, mert akkor- és ez tapasztalat- meg kell tanulni nagyon gyorsan futni!

De ilyen sok ...-tal minden ferdefánál lehet talizni.
De az a legjobb, ha ezek csak a magukfajta hülyékkel ismerkednek.
Ügyet sem kell rájuk vetni, csak az ehhez hasonló esetekbe!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111382 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek, ma a plazánál sétáltam. Ott lakik egy kidobott tacskóvalami keverék. :( Mindíg visznek neki kaját az ott dolgozók, meg a moziba járók. Ott sétált a bombanő :l , és a macsó pasi :l . Az a hüle kis szőke éppen a műkörmei szépségéről tartott hosszas beszámolót, és akkor meglátta a lábánál ülő kutyit. elkezdi: "fúj, egy bödös, ronda, korcs! Az ilyeneket össze kéne szedni, és kísérletezni kéne velük!" 8O Erre akkorát rúgott a húsz centis sarkával abba a szegény kis párába, hogy csak úgy nyekkent. :eek2: :rmad2: Erre megszólal ott egy nő, aki mindíg visz kaját a kutyinak: "Inkább magát kéne elvinni." Erre az a kis khömm... hogy is fogalmazzak... :oops: szóval a kiscsaj már válaszolni is akart, amikor megcsörrent a mobilja. "Elnézést, de nekem vannak fontosabb dolgaim is is, mint maga és a korcs kutyája. Külömben is, a kozmetikusom hív." aztán odébb tipegett. :shake: Most hogy lehet valaki ilyen szívtelen?????? :evil:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111378 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Én alapvetően a keverékeket szeretem jobban, az általatok már említett okok miatt. (De igaz, ami igaz álmom egy angol cocker spániel.)
Az agresszív és egyéb viselkedés zavaros kutya fajtákkal úgy vagyok, hogy szerintem a neveléssel mindig lehet változtatni a kutyán. Fajtól függő, hogy ezt mikor kell elkezdeni. Egyes kutya fajták egész életükben taníthatók (ilyenek az areus (Canis areus-aranysakál) vérű kutyák többsége), és vannak olyanok, akik csak egy bizonyos korhatárig, mint például a husky, vagy a chow-chow (a lupus (Canis lupus-szürke farkas) vérű kutyák).
Én csak azokat a fajkutyákat szánom és nem kedvelem, akiket a beltenyészet okozta vérfertőzés a rendes életmódjukban akadályoz... (palota pincsi, perzsa macska). persze az "egyénekkel" semmi bajom, azokat csak sajnálom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111372 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Állatbarátok

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111302 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Estel írta: Kutyák. Én is keverék párti vagyok, az enyém is az. Cesar (mert így hívják) egyik legjobb barátja egy bullterier keverék. Nem szeretem a harcikutyákat, de Jingo egy tünemény. Van vele egy foxi keverék, na az a veszélyes. Amúgy ott a VIII, kerületben tanulmányt lehetne írni a Hülye gazdák hülye kutyái címmel. Egyetértek, hogy a kutyáknak van egy genetikai adottságuk, és ha a gazdi nem elég erőskezű, vagy nem ért hozzá, akkor a kutya a fejére nő, és végig eszi a családot, meg a környéket.


Sziasztok!
Szerintem Estelnek tökéletesen igaza van az erőskezű kazzdikkal, és a makacs kutyákkal.Ám azt nem vetted figyelembe, hogy vannak olyan kutyák is, melyekhez lehet a gazdi erőskezű,de nem ér semmit.
Sajnos pályafutásom során (mert hogy én egy kutyasuliba vagyok "kezdő" oktató) már volt szerencsém ilyen kutyával talizni!
És hidjétek el nem szép látvány, hogy egy kutya a meglett embert is meg tudja félemlíteni.Az ilyen kutyák nem hosszú életűek.(Mert hogy legtöbbször elaltatják őket!)
De visszakanyarodva, a keverék kutyák bizonyitottan a legértelmesebbek, mert hogy tobb helyről más-más génállományt hoznak!
És Estel ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a foxi keverékkel óvakodj, mert a terrierek kiszámíthatatlanok.(De itt is vannak kivételek!)

Üdv. mindenkinek XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111202 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

nenya írta: KANDÚR KERESTETIK!

Partnert keresünk perzsakeverék lánycicánknak egy alkalmi, de annál viharosabb ( :lol: ) kapcsolat erejéig. Nincs valakinek olyan hosszúszôr


Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111184 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Arnyelf írta: Értem én arra, hogy pl. a medveölöm egy tündérbogár..velem. Mindenki mást szét akar tépni a szó szoros értelmében ha akár a legkisebb gyanús mozdulatot is teszi. Gyilkos lenne? Nem..ez van a vérében és ezt kezelni kell. Persze lehet belőle fütyörésző kismadarat faragni, aki rúdról rúdra szökellve, tüllszoknyában piruettezik..de minek? Attol aztán s zépen elveszik az, ami magát a fajt adta.. és ez a bvaj a Pitekkel és a Rotikkal is..meg a Dobermannokkal...
..


Nem is tudom. Ez annak a kérdése kinek mire kell a kutya. Mert ha szeretgetni akarja, de mondjuk imádja a Kaukázusi juhászt. Akkor az még nem baj. (Mellesleg persze kegyetlen dolog egy méretesebb kutyát lakásba tartani. Ez a jó a kertesházban. )
Aztán van akinek őrzésre kell. Az általában nagyon vadnak van nevelve, és max a családot nem bántja.
Aztán vannak átmenetek. :)
Példa:
Évfolyamtársnőm Kaukázusija mindenkivel kedves volt aki a gazdival jóban volt, nagyon nyugis kedves behemót volt. De ugyanez a fajta barátomnak is volt. Na az mindenkit szét akart tépni akit szabadott (értsd bement a területére és a gazdi nem fogta vissza őt). Az ráadásul egy okos és ravasz dög volt. Engem egyszer majdnem elkapott. Akkor értékeltem át azt az elvem, hogy minden kutya barátságos, ha én barátságos vagyok vele. :)
Mókás jelenet:
a kutya őrjöngve tombol, ugrál a kerítésnél. Rémisztően néz ki.
Gazdi belép. Kutya tombol tovább felénk mintha semmi se lenne. Gazda halk szavát alig hallom: Ül.
Kutya mintha varázsütés lenne. Ülésbe merevedik. Gazdi kilép. Kutya újra tombol. :)

De egy másik példa. Ismerőseinknek kuvasza van. Kedves szép jószág. Eccer hazaérve, nagy csönd. Nem jön üdvözölni. Aggódva megkeresik.
Hát a földön heverészik, pontosabban egy betörőn. Utóbb kiderült szegény ember kb. két órája nézett farkasszemet a házőrzővel, miközben a kutya fogai jelzés értékűen közel voltak a torkához. Nem irigylem. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111160 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
KANDÚR KERESTETIK!

Partnert keresünk perzsakeverék lánycicánknak egy alkalmi, de annál viharosabb ( :lol: ) kapcsolat erejéig. Nincs valakinek olyan hosszúszôr

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111141 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kutyák. Én is keverék párti vagyok, az enyém is az. Nem akartunk kutyát egyszerűen hozzánk került. Apám csak hazahozta, hogy nem fagyjon meg kint a szabadban, legfeljebb beadjuk a menhelyre (akkor még nem tudtam milyen állapotok uralkodnak ott), de odáig már nem jutott el a dolog. Sokak szerint &#8222;jó helyre rakta a senekét&#8221;.
Cesar (mert így hívják) egyik legjobb barátja egy bullterier keverék. Nem szeretem a harcikutyákat, de Jingo egy tünemény. Van vele egy foxi keverék, na az a veszélyes. Amúgy ott a VIII, kerületben tanulmányt lehetne írni a Hülye gazdák hülye kutyái címmel. Egyetértek, hogy a kutyáknak van egy genetikai adottságuk, és ha a gazdi nem elég erőskezű, vagy nem ért hozzá, akkor a kutya a fejére nő, és végig eszi a családot, meg a környéket. Aztán persze a kutya issza meg a levét, őt altatják el, pedig a gazdát kellene elővenni. Van itt a környéken olyan fazon, aki már a harmadik kutyáját fogyasztja, mióta ismerem, és egyik rosszabb volt minta a másik. Aztán a média, a tv is szégyen, amit tesz. Beállítják, hogy milyen vérengző, meg kegyetlen, de arról egy szót sem szólnak, hogy a gyerekek kö9vekkel dobálták hetek óta, ingerelték, a kutya meg csak védekezett.

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111134 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nemreg hallottam, hogy a bev.kozpontokban arult elo pontyok (gondolom mindenki latta mar, milyen korulmenyek kozt varjak a fejbecsapast) kisponty koruk ota ilyen nepsurusegben elnek.
Valahol Csepelen is van egy to, ahol haloval kulon elszigetelik oket a viz tobbi reszetol, es mindig annyival tagitjak a helyuket, amennyit nottek.

Kerdesem:
Ennek a halfajnek ez kulon jo?
Ha nem, akkor probalt mar valaha valaki tenni ertuk?
Lehet egyaltalan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111110 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Gyógyszer beadás: Én szerencsére nem ismerem a problémát. Nekem egyszer megmutatta az állat orvos és ezt eddig minden cicán alkalmazni tudtam. Tehát:
1. Takard le egy törülközővel (kendővel ronggyal vagy akármivel) a cicát, bár ez nem kötelező.
2. Nyomd meg a mutató és a hüvelyk ujjaddal a szája széleit, erre ki fog nyílni résnyire az állatka szája. A másik kezeddel húzd le az alsó állkapcsát így nagyobb rés keletkezik.
3. Dobd be a tablettát, szorítsd össze a cicus száját, és masszírozd meg a torka tájékát néhányszor fentről le.

Az egyik legagresszívabb cicánál is sikerült ez nekem, igaz szereztem pár karmolást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110986 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Remélem tudtam segíteni :wink:
Ezt pedig leendő kutyus gazdáknak

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #110984 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olórea írta: Sziasztok! Szombaton kapok egy fekete lánycicát! Hogy hívjam :?: :hein: Segítsééég!



Döntsél Te, de ezt ajánlom hozzá

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.090 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére