Állatbarátok

Több
21 éve 6 hónapja #105970 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nefadar:Nem kell Lképzelni,csak bemegyek a szobámba és meg is tapasztalhatom!! Nekem reggel 7-kor visítanak,mert 7köznap akkor kelek és akkor kapnak kaját,csak ugyi nem tudják,hogy ienkor 7vége van.. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105961 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Szijók!

Az én tengeri röfim 4évesen költözött az örök saláta-mezőkre és azért ennyi idő alatt sikerült megnyugodnia és általában nyugis volt.


Sajnálom. Az öcsém malaca már vagy egy éve megvan neki, és mániája ha meglát valakit elkezd visítani és nem hagya abba. Ezt képzeld el hajnali egykor...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105959 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szijók!

Az én tengeri röfim 4évesen költözött az örök saláta-mezőkre és azért ennyi idő alatt sikerült megnyugodnia és általában nyugis volt.

Namarie: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105952 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én az egyik három éves egeremmel vagyok így. Vagy befut a házába vagy megharap... De rendes egy állat, de nagyon szeretem :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105947 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
az én kanárim 2 éves, és még mindíg olyan hüje, és betoi mint régen.... :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105866 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én cicám is már 10 éves. Marci, de utóbbi időben csak drágaságom, vagy Szméagol :D . Szerencsére ő még nem kezd betegeskedni, és rohangászik fel-alá a lakásban, mint ahogy kölyöknek tette. :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105839 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, ide is bepofátlankodok:)) nekem is van egy kutyám, de már rengetegsok állatunk volt:))sajna a rágcsálókkal nincs szerencsénk:// de a kutyus már 10 éves(Sophie-nak hívják, de néha Zsófiázzuk;)), és még mindíg olyan dinka, mint kölyökkorában:)) sokat betegsekedik mostanában, ez az egyetlen jele a korának.. de amúgy akár 4 éves is lehetne:)) Egyedül madarunk nem volt még(jójó, meg kígyónk se.. pedig hogy szeretnék!!), mert azoktól anyám írtózik:))

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105788 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Augustíne még szerencse... :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105785 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát pár éve a malacomnak volt 1 nagy, gennyes seb az orrán, és mi is elvittük 1 állatorvoshoz, de tök ciki volt, mert az azt sem tudta, h hogy kell +fogni normálisan a malacomat!!! :x MInd1! Végül is rendbe jött... :wink:
Alyr: Milyen állataid vannak?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105780 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmmm...

Nekünk ismerosünk az állatorvos, és ami azt illeti ahogy öregszenek az állatkák, egyre jobb üzlet is vagyunk...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105722 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, mozgolódunk :lol:

Hozzánk is kijár az állatorvos és nekünk nagyon rendes. Amikor beteg volt egy ciccem ( a Foltos - szegény már meghalt), akkor is próbált rajta mindenféle kezelésekkel, diétával stb segíteni, pedig látszott rajta h már nem sokáig húzza :cry: ...

Baltazárral én el nem mernék menni állato.hoz mer úgyjárnánk mint Namariek :lol:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105646 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Osztálytársam mikor elvitte az aranyhörcsögét az állatorvoshoz az azzal kezdte, hogy az az aranyhörcsög milyen állat. A srác azért vitte el, mert fel volt puffadva a hörcsög. A doki azt mondta, hogy a saláta miatt van, és amikor a srác megkérdezte, hogy nem lehet e az miatt, hogy vemhes-e, mert "fiúval" is volt a hörcsög, a doki erre azt mondta, hogy nem, és a puffadás holnapra le megy. Le is ment, mert a hörcsög 8 kicsit ellet az éjszaka alatt. Ehhez a dokihoz biztos nem megyek... :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105638 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Háát... nálunk egész rendesek az állatorvosok. Egyszer a tengeriröfinknek volt egy nagy gennyes izéje, és amikor látta, milyen ronda, naponta felhívott, hogy hogy van a beteg... :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105637 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerencsés vagy Alyr. Nálunk nem ilyenek az állatorvosok. Ki tudnám akasztani bármelyiket ha egyszerre vinném el a 9 mongol versenyegeremet a macskámat és a tengerimalacot... :twisted:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105567 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdv néktek!

Szerencsére hozzánk kijár az állatorvos, és ha vmi baj van akkor is kijön kocsival és elviszi az állatokat ha kell.
Szerencsére nem kell neki soxor, igazán egészséges állakáim vannak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105491 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akihez mi hordjuk az állatainkat, végtelenül rendes, kedves állatorvos. szerettel bánik a cicákkal /is/, és azért se haragudott, amikor Szimeníta szétkarmolta a kezé, mindössze annyit jegyzett meg, hogy túl sok van a cicának megengedve, de aztán ott gyönyörködött benne.

Nálunk a kutyaoltás a Nagy Évi Showműsor. Ugyebár elő kell hozni a sok loncsos, neveletlen kutyát, és ki -ki úgy viszi, ahogy bírja, ki hússal csalogatja, ki tolja, ki bottal tereli, ha több kettőnél, ki rohan utána, vagy előle. Mi is beégtünk a doggal. Édesapám visszafordult vele, mert mint kifejtette, marhavásáron érezte magát, mivel a kutya "úgy táncolt, mint borjú a lasszóvégen". még a túloldalról is néztek minket, mit viszünk...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105448 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

jocii írta: na végre már aszitem meghalt az állatforum :(


Off:Én,ha vaok tuti nem hagyom +halni!! :wink: ON

Nerw:Jók a képek!

A Nagyapám szokta mondani(náluk van a Cázi),hogy amikor viszi oltásra mindig látja a többi kutyit ahogy menne el,meg ugrál össze-vissza a Cézike meg csak leül a lábához és nézi a többi kutyot,az oltás alatt meg se nyikkan,aztán büszkén kivonul a rendelőből. :wink:

Állatorvoshoz:
Amikor a Koli pofiján tályog volt elvittük állatorvoshoz (Pesten egy rendelő van ahol ellátnak rágcsálókat :evil: ) és a csákó felvágta a tályogot,minden érzéstelenítés nélkül. Hihetetlen mennyiségő trutyi jött ki belőle! 8O Mert ugye a "daganatnak" csak egy részét láttuk kivül,de belül "folytatódott". Aztán egy hétig ien inekciós tűvel ki kellett mosni,meg betadinnal,igyekezni kellett,hogy ne forrjon össze. Szegénykét úgy sajnáltam,mert mindíg sivított. A végén viszont kapott salátát és akkor hejreállt a lelki békéje! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105406 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105399 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jocii: hát igen.. az élőlények már nem is számítanak.... :cry:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105256 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area: sajnos ma már sok állatorvos nem épp a humánus modszereirol hires :( (
sokan arra menenk , hogy pénz pénz és nem az állatszeretet vezényli öket :(
nem ártana pl egy jo állatvédelmi törvény sem :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105242 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én nem tom... hogy ki volt az... a barátnőmet kérdezzétek.... Azt mondták, ez humánusabb... mondjuk a kutyának adtak érzéstelenítőt, de nem hagyták, hogy teljesen hasson. Egy kicsít sírt.... csak a látvány volt nekem egy kicsit brutális....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104994 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
na végre már aszitem meghalt az állatforum :(

szoval a Fifi fülét nem ugy vágták ahoyg Area irta ......
egy lapot vettek amibe befogták a fulét és ami kiállt az levágták...
de elötte kapott erzéstelenitot tehát nem érzett semmit... meg se nyikant.
Igaz neki profi doki csinálta aki a Dobermann szövetség egyik vezeto tagja is egyben.
Amint aszem irtam a Dobiknak pl azért vágták afulét , met a versenyeken másképp nem indulhatot :( ((
Ma már szerencsére ez nem szabály , és valoban a vágatlan fülü dobi nagyon édes olyan mint egy Vizsla :) )
De számomra még mindig a Fifike a legszebb :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104970 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:Ki csinálta?Mert elvileg EGYÁLTALÁN NEM így csinálnák..szak emberke volt 1általán?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104925 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyszer elkisértem az egyik barátnőm kutyusát külhegyesítésre... megfogták egy fogóval a füle végét, és megrángatták. Aszittem ott ájulok el..... :crap:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104881 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szasztok!

Na látom beindult a Tmám :wink:

OLWEN!! Mit értesz megőrülés alatt??Mert egy kuty tuti nm őrül meg a saját farkától/fülétől!!

Area: :lol:

Nerw:Jók a képek!

Namarie,Cica:Eredetileg télleg ezért nyiszálták a vadász kutyok farkát,mert zörögtek v ha hosszabb szőr volt a farkán beleakadt egy bozótba,de sztem annyit nem "akadályoz" egy mostani kutyon,hogy emiatt kéne levágni. Kevés az oan kutyi amelyik mostanában "teljes állásban" vadászik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104818 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon pangunk :nono:

jocii: az olyan dobi nem túl gyakori, legalább is én nem túl gyakran látok olyat, de lógó fülekkel sztem is aranyosabb :) Nem kelt harci kuty érzést.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104269 Írta: Olwen
Olwen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én úgy tudom, régen azért kurtították néhány kutyafajta farkát vagy fülét, mert megőrültek volna tőle. Ma meg már lehet, hogy nem okozna gondot, de úgy meg a tenyésztők nem tudnák kiállításra vinni a kutyákat.

"Zendítsünk rá együtt egy áradó dalra,belefér nap és hold, lágy szellő fuvalma, eső, köd és felhő""

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104127 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Cica: szerencsére ma már kicsiny hazánkban is háttérbe szorult a fülnyiszantás ....

Egyre több olyan kutyát láttok "rendes" füllel , és azok nagyon aranyosak.
Söööt nemrég láttam egy Dobit aminek a farka se volt vágva.
Igaz be kell vallani elsore nem jöttem rá miylen kuytus is az , de aztán jobban megnézzve felismertem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104029 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon édik a képek!!!! Képzeljétek, megszökött a madaram! Valahogy kinyitotta a kalickát, és mikor hazaértem, a kádban egy pocsojában fürött. 8O 8O :lol: 8)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #103922 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kupírozásról:...

Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy késobbi egészségkárosodásának megelozése céljából történo sebészeti beavatkozás az ivartalanítás és a fajtajelleg fenntartása kivételével nem végezheto. Tizedik paragrafus második bekezdése az állatok védelmérol és kíméletérol szóló 1998. évi XXVIII. törvényben, mely ezév január 1-én lépett hatályba


Ezt mondja a törvény...
DE!!! (és ez a fontos) Ha pl egy argentín dog fajta standardjében benne van, akkor lehet. (ám megjegyzem halkan, én ismerek olyan állatorvost, aki akkor sem végzi el...mondjuk ezzel sajnos csak az érheto el, hogy egy másik megcsinálja... :( ) De szerencsére van már olyan fajta, ahol mindketto elfogadott, de a kupírozatlan elonyösebb.
Én személy szerint elítélem ezt a divat, ill. standard miatti fül-farok vágást.
Régen a vadászkutyáknak azért vágták a farkát, hogy ne zörögjenek vele a bozótban...ám manapság a vadászebeknek sokkal kisebb részét vetik be élesen, mint amennyinek vissza van vágva a farka. De egy vadász ismerosömnek a vizslájának nincs...pedig az nemcsak a lakótelepen szaglászik...
A fülkupírozásnak viszont még ennyi értelmét se látom... Mi elony származik belole?? Semmi...max kicsit agresszívabb feje lesz tole a kutyának. Eskü, ha a dalmatáknak is vágnák a fülét egy az egyben úgy néznének ki, mint egy dobermann - kicsit alacsonyabban, meg pöttyösebben, de dettó...
No igen, ott van még az a "helyes" kis indok: a harci kutyák füleinek a vágása...ugyebár azért csonkították meg a pitek, amstaffok, hogy az ellenfél ne találjon rajta fogást. Ezeknek a tényeknek a birtokában nem értem, hogy fajta standardek, hogy a manóba írhatnak elo egy ilyen barbár és agresszív eljárást...

Ez az én véleményem...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.038 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére