Humor

Több
19 éve 4 hónapja #253786 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

17. Celebrimbor elkezdett pici kerek karikákat kovácsolni mindenféle fémekből. Gyűrűket. És mindenféle hatalommal ruházza fel őket. Az egyik nyeles változatot szappanos vízbe mártás után finoman megfújva például buborékok jönnek létre. Az újabb típusokon a buborékok énekelnek is.

23. Egy númenori expedíció közelébe lopakodtam láthatatlanul, és fülükbe suttogtam, hogy milyen pofátlan, hogy ők halandóak pedig a tündék akik semmivel nem különben náluk, örökké élnek… Most várom a hatást…


Szappanbuburék... hehe... :up:

Mi is nagyon várjuk a hatást!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253740 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
Másodkor
folytatás


14. Áhá. Megvan. Ezek még mindig nem halhatatlanok. Emberek, csak fel vannak turbózva&#8230; Azt hiszem nem ártana egy jófajta recept&#8230; Valami ami halandóságra épít&#8230; Tovább kellene fejleszteni a Lúthien-tervet. (azaz: adj valami értékeset ellenfeleidnek, várd meg, míg kiirtják egymást, majd arasd le a babérokat)

15. Hmmm&#8230; Ma partraszállt egy rakat númenori ember, és közölték az éppen ott bámészkodó tömeggel (elvégre szép nagy hajókat használnak&#8230; érdemes megbámulni) hogy attól, hogy ők (márminthogy a középföldi emberek) műveletlenek, buták és barbárok, még szeretik őket. Azt hiszem a tündéktől örökölték a diplomáciai érzéküket&#8230;

16. Megmutatták a helyieknek, hogy kell vetni, aratni és követ faragni. (azt hiszem valahol a kétnyomásos gazdálkodásnál tarthatnak) Mivel ezt sem tették túl kedvesen, a helyiek nem mutatták be a tőlem tanult vetésforgót. Kőből meg faragtak egy csomó karikatúrát a númenori szobrokról és felpakolták egy hegyi várhoz vezető út mellé dísznek.

17. Celebrimbor elkezdett pici kerek karikákat kovácsolni mindenféle fémekből. Gyűrűket. És mindenféle hatalommal ruházza fel őket. Az egyik nyeles változatot szappanos vízbe mártás után finoman megfújva például buborékok jönnek létre. Az újabb típusokon a buborékok énekelnek is.

18. Berendeztem egy szerény kovácsműhelyt itt az országomban. Az orkok rögtön el is nevezték a Tűz Hegyének. Kedvesek. Szerintem azért egy cseppet túlzás. Azon gondolkodom, a tündék megérdemlik-e hogy segítsek nekik tökélyre fejleszteni a kovácsolást?

19. Lekvárból nem lehet buborékot fújni. Pedig megpróbáltam. Elmentem, és felajánlottam a segítségemet Celebrimbornak. Azt mondtam, Annatar vagyok, Aule maiája. Hehe. Kapva kapott az alkalmon, és be is avatott rögtön a tervébe. Három gyűrűt akar csinálni a három szilmaril emlékére, és posztmodern emlékműként felállítani egy hatalmas Feanor-szobor tövébe, amit mithrilből akar kovácsolni. Szerintem nem jó ötlet&#8230;

20. Meggyőztem, hogy a három gyűrűjét ossza ki a fő danolósok között, hogy azzal őrizzék meg a világot tündésnek. Teljesen el van ájulva az ötlettől. Kitüntetett az Eregion Szépe, az Eregion Bölcse meg a Tündék Jóbarátja kitüntetésekkel. Ezeket eltettem. Rájöttem, hogy sosem fogom megkedvelni Celebrimbort. Bár kevésbé nagyképű mint a nagyapja, de olyan lenézéssel beszél a Főnökről meg rólam, mondhatni olyan sajnálattal, hogy az undorító.

21. Ma Celebrimbor kielemezte, hogy valójában a Főnök és összes szolgái (beleértve engem) nem is vagyunk igazán gonoszak, csak rossz volt a neveltetésünk. Nem is tehetünk róla. Szegény sajnálnivaló nyomorultak vagyunk. Majdnem széttéptem. Az, hogy önszántamból lettem gonosz, meg sem fordult a fejében. Igaz, van amikor jót cselekszem, de az két okból lehetséges: 1. vagy megérdemli az illető akivel teszem (ezt a fajtáját a tündék általában nemigen tudják felfogni, mert túl önzőek hozzá. Csak azt dícsérik aki nekik hasznot hajt) 2. vagy a dolog része egy tervemnek. (ezt a fajtát sem tudják felfogni a tündék mert kezdettől fogva utálnak gondolkodni. Inkább táncolnak vagy énekelnek, esetleg könyvet írnak arról, hogy táncolnak vagy énekelnek)

22. Döntöttem. A tündéknek rossz sora lesz. Hamarosan. Első lépésként Celebrimbort meggyőztem róla, hogy a többi népnek is illene gyűrűket adni. Minél kevéssé hatalmasak, annál többet. Elrohant a könyvtárba, átnyálazta az összes számmisztika könyvet majd diadalmasan kivágta, hogy tüncöknek három, törpöknek hét, embereknek kilenc. És plusz egy tartalék. Mert a tündéknél nincs hatalmasabb nép&#8230; Nem dörgöltem az orra alá, hogy én ainu vagyok. Csak annyit mondtam, hogy előbb megtervezem a tartalékot, aztán segítek a többiben. A tündékét csinálja meg addig ő. Elfogadta. Kis naiv&#8230;

23. Egy númenori expedíció közelébe lopakodtam láthatatlanul, és fülükbe suttogtam, hogy milyen pofátlan, hogy ők halandóak pedig a tündék akik semmivel nem különben náluk, örökké élnek&#8230; Most várom a hatást&#8230;



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253706 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Áh, végre megtudjuk, mi is lett az entasszonyokkal! Hajrá, Szauron!
:twisted:


Megjegyzem, ez még a Barna Földeken való tartózkodásuk. Ezt Szilszakálltól tudjuk.

No és azután? :P

Mellesleg: Fyra, mi van kedvenc félsötétünkkel?

Amúgy vki írhatna Thingol naplót is... Írjak esetleg, ha Maedhrost kivégeztem? :twisted:

Előbb-utóbb nekiveselkedem imádott Helytartónk teljes körű naplójának is... *piromániásikon*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253653 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Lagoril/Niéla írta: Áh, végre megtudjuk, mi is lett az entasszonyokkal! Hajrá, Szauron!
:twisted:


Megjegyzem, ez még a Barna Földeken való tartózkodásuk. Ezt Szilszakálltól tudjuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253624 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Áh, végre megtudjuk, mi is lett az entasszonyokkal! Hajrá, Szauron!
:twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253519 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
:mrgreen: Hi-Hi-Hi.... :sauron1:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253509 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója

MÁSODKOR

1. Azt mondják, mostantól van a Másodkor. Nem tudom, miben különbözik az Elsőtől, meg az azelőtti négytől. (merthogy legalább annyi volt, a Főnököt az ítélet szerint ugyanis három korszakra csukták be Mandosba)

2. A tündék ultimátumot kaptak Nyugatról:
&#8222;Hajózzatok át Valinorba, mertkülönben el fogtok halványodni.&#8221;
Elhalványodni? Már eddig is tele voltak pasztellszínekkel, most akkor még jobban? Jajj&#8230;
Az embereket meg &#8211; legalábbis az adánokat &#8211; kitelepítik egy börtönszigetre. Alqualonde&#8230; Alcatraz&#8230; megvan! Atalante! Más néven Númenor. Most építik nekik. Oda lesznek kirakva jó messze Középföldétől, és jó messze Valinortól is, azzal a kikötéssel, hogy Valinor felé ne hajózzanak. Véletlenül se. A valák ennyire félnek a graffitiktől?

3. Elkészült Númenor, a saját fontosságuktól eltelt embereket mind oda paterolták. Itt Középföldén csak kevésbé nagyképű emberek maradtak, meg Lindonban némi danolósok. Meg persze törpök.

4. Hmmm&#8230; Van itt egy hely, elég messze Lindontól, meg a törpöktől. Védve van szinte minden oldalról. Azt hiszem, itt fogok berendezkedni. Már el is kezdtem telepíteni a gyümölcsfáimat. Lehetőleg messze a lakásomtól. Lesz itt lekvár dögivel&#8230;

5. Valami fák jöttek ki az erdőből a kertjeim közelében. Erősen emlékeztetnek a Fák Pásztorai fedőnevű Yavanna-akciócsoportra. Egyelőre várok. Az országocskámban mindent szigorúan fekete építőanyagból építek. Lazán fekete szóba sem jöhet.

6. Ezek az izék átjöttek a folyón&#8230; És&#8230; kertészkednek! Énekelnek, és művelik a gyümölcsfáim! Meg újakat ültetnek! Hihetetlen! Pedig kiírtam, hogy magánterület. Beszélek velük.

7. Még hihetetlenebb! Puszta kedvességből nevelgetik a fáimat, és megtarthatom a gyümölcsöt! Még fizetést se kérnek&#8230; Totálisan hihetetlen. Van még kedvesség és jóság Középföldén&#8230; Azonnal kiadtam egy törvényerejű rendeletet, hogy aki hozzájuk nyúl, vagy az erdőhöz ahonnan jöttek, azt azonnali hatállyal labdává fokozom le, a troll focisták részére.

9. Elbeszélgettem a Fimbrethil nevű entasszonnyal (ők így hívják magukat) a Fák Pásztorairól meg az erdejükről. A hadparancsot kiegészítettem azzal, hogy Fangorn erdejét tilos bántani, a fáit épségben kell hagyni. Különös tekintettel az entekre.

10. Három emberkirály jött a környékről behódolni. Harad királya az egyik, és két keleti a másik kettő. Adtam nekik lekvárt. Azt mondták, finom. Éljen, éljen.

11. Rendeltem mithrilt a törpöktől. Azt mondták, csak jövőre tudnak szállítani mert a danolósok minden készletet felvásárolnak. Állítólag várost terveznek építeni Khazad-dúm mellé, hogy közelebb legyenek a mithrilhez. A tündék mindig is szerették a fényesen csillogó dolgokat, de ez már beteges&#8230;

12. Egy Celebrimbor nevű fickó vezetésével megalapították Eregion királyságát. Celebrimbor folyton mindenféléket kovácsol&#8230; Úgy emlékeztet valakire&#8230; Lehet, hogy a tehetség átugrott egy generációt?
Egyébként Nerwen is itt van valahol, most Galadrielnek nevezi magát. Ő még emlékszik a régi időkre, vigyázni kell vele. Van valami férje is. Eddig még egy megnyilvánulásáról hallottam csak: &#8222;Egyetértek a feleségemmel.&#8221; Azt hiszem a papucsférjeket róla fogják mintázni a következő háromezer év komédiáiban&#8230;

13. Emberek érkeztek Númenorról! Magasak, fennköltek, és olyan borzasztó akcentussal beszélik a sindarint, hogy a jelenlévő tündék alig tudták visszafojtani a nevetésüket. Egyébként ezekben a númenoriakban van valami&#8230; valami tündés&#8230; Nem láttam még embereket akik ennyire elégedettek lennének az életükkel. Ezen valahogy változtatni kéne&#8230;






"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253183 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Ery: Huan canis Domesticus 001, mint rendszámtábla..
Dalverseny mint nagyoperett..... kifeküdtem..

Niéla: szegény (nem szegény ) Maedhros, meg az idétlen fivére...
Alyr: Látom, Szauron extra mód örül... :twisted:

Hamarosan én is jelentkezek Galadriel naplójával, levelezéssel (Celeborn- galadriel) és a tündekalanddal

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #253060 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Alyr, király volt a "Szauron, Odanézz, Szárnyalok!!!" :) :) :) :) :) :) Nagyot aratott!!! :hello: :hello: :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #253023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Ja, akkor jó.Meg vagyok nyugodva, de leginkább akkor leszek, ha majd fenn látom őket :) :) Télleg nagyon királyak vagytok!! :hello: :lol: :) :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253015 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Gartula Szauronnak és Maedhrosnak a nevettetésért!!! :lol: :lol: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252912 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
"Elwing, a hering..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szauron: hajrá! Abcúg Númenor, húzz bele!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252832 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


157. Tuor és Idril hajózik. Eltűntek. Earendil szintén hajózik. Megszületett az első repülő sárkány. Ancalagonnak hívják. A zuhanórepülést már jól tudja.

158. Feanor megmaradt fiai újfent gyilkolásznak a szilmaril miatt. Csak így tovább, gyerünk! Ancalagon fellépcsőzik a legmagasabb toronyba, kitárja a szárnyait, kiugrik, aztán elkezd kiabálni, hogy &#8222;SOS, SOS!&#8221; és végül becsapódik. Az SOS igazából a Szauron, Odanézz, Szárnyalok! rövidítése.

159. Maglor és Maedhros maradtak csak meg, de a szilmaril nem lett övék, az Elwing nevű nőszemély lenyelte és tengerbeugrott, hogy elússzon Earendilig vele. Csak éppen nem tudott úszni. Szegény.

160. A kémdenevérek jelentik, hogy Elwing madárrá változva megérkezett Earendilhez és kiköpte neki a szilmarilt. Ha a vízhez való alkalmazkodásként madárrá változott, mi történt volna ha leugrik valahonnan? Ő lenne Elwing, a hering?

161. Maglor magához vette Earendil gyerekeit, Elrondot és Elrost. Úgy látszik így vén korára kezd elérzékenyülni. Bezzeg a régi szép időkben&#8230; Earendil meg elindult Valinorba a hajóval. Végülis lehet hogy sikerül eljutnia oda&#8230; A szilmaril segíthet. Bár a kerítés amit azok építettek akik a világ urainak és gyógyítóinak vallják magukat azért, hogy a világtól elzárják dédelgetett kis Valinorukat, veszélyes. És így van ez jól. Középfölde a miénk, Valinor a valáké, a két tábor nyíltságára és elfogadókészségére jellemző, hogy mi nem építettünk kerítést&#8230;

162. Maedhros és Maglor megszegték az esküjüket! Ugyanis a szilmarilt a valák Earendillel együtt fölpakolták az égre csillagnak. Mondhatom van érzékük a hálához. Szegényke most ott keringhet örökkön örökké. Node mit is kezdtem el: Maedhros és Maglor megesküdtek a többiekkel együtt, hogy a szilmarilt elszedik mindenkitől aki nem ők. Legyen az vala vagy valátlan. És most, hogy a valák rátették a mancsukat a cuccra, ezeknek van pofája ünnepelni. Esküszegők. Fuj.

163. Attól tartok Earendil addig szónokolt a valáknak, míg azok valami meggondolatlanságra szánták el magukat. Azt hiszem ideje kivennem némi szabadságot. A Főnök megalkotta a titkos tervét.

164. Azért még a végére tartogatunk némi meglepetést. A denevérek meg a lángvágók keresztezéséből tenyésztett szárnyas sárkányok már sokan vannak. Erősek. Még repülni is tudnak.

165. Megindultak nyugat nagy seregei. Akkora zajt csapnak, hogy nem tudok aludni. Megnéztem a Főnök terveit. Nem kell félteni. Nyugodtan elengedett szabadságra.

1(0)66*. Partraszálltak a hódítók. És mi kivonultunk ellenük. &#8222;És az égen tüzes sárkányok szálltak.&#8221;* Vesztettünk. De igazából nem ez a probléma, mert eközben a Főnök átverte a főizéket, én meg szép alakot öltve kisétáltam. A probléma az, hogy a Főnök visszavonul. Nincs több nagy vár, meg orkok meg balrogok, meg minden. Még a szilmarilokat is otthagyta.

167. Maedhros és Maglor még utoljára gyilkolásztak egy jót a szilmarilokért, de hiába. Nem megmondtam, hogy esküszegő gazemberek? Addig égette a kezüket a kő (szegény Maedhrosnak különösen fájhatott, mert nincs neki tartalék) hogy bedobták az első helyre amit elértek. Mellékesen egész Beleriand elsüllyedt, egy csomóan megfulladtak, mások meg azért panaszkodnak mert a kiúszás közben szerzett izmaik csökkentik a soványságukat&#8230;

168. Most itt csücsülök keleten egy kevéssé kies helyen (bár a helybéliek palotának nevezik, de még van mit csiszolni az ízlésükön), a Főnök nyaral valahol élvezvén a nyugdíját, a nyugati népség meg ünnepet ünnepre halmoz. Szokás szerint. Hogy nem unnak bele&#8230;

169. Kis naivak, azt hiszik, vége mindennek. Lesz még itten meglepődés.











*= Kicsit déja vu-m támadt az angolszász krónikával kapcsolatban, a sárkányos idézet onnan való, bár nem 1066ból.


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252751 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Ardenis írta: Mindenki nagyon jókat ír, Maedhros is nagyon király, de miért nem rakjátok fel őket a Kratív Szekcióba. Én ott sokkal szívesebben olvasom a dolgokat!! :?: :wink: :hello: :)


Majd beteszem ha végig elkészül.


Én már felraktam egy részét, amúgy elég sok mindent feltette már...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252744 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Ardenis írta: Mindenki nagyon jókat ír, Maedhros is nagyon király, de miért nem rakjátok fel őket a Kratív Szekcióba. Én ott sokkal szívesebben olvasom a dolgokat!! :?: :wink: :hello: :)


Majd beteszem ha végig elkészül.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #252743 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Ja, bocs Kreatív.. Miért nem tudok normálisan, hiba nélkül írni, hümmm??!! :( Na, asszem le kell lépnem most innen is... :( :( :cry: :( :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #252742 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Mindenki nagyon jókat ír, Maedhros is nagyon király, de miért nem rakjátok fel őket a Kratív Szekcióba. Én ott sokkal szívesebben olvasom a dolgokat!! :?: :wink: :hello: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252731 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Maedhros...

27.
Már egész jól tudok írni bal kézzel. Úgy tűnik, minden rendben. Nerwenkéék folyton Thingolnál lógnak.
Én vagyok a Határőr! Erre Celegorm kitalálta, hogy vegyem fel a Finánc nevet, de nem tetszett, mert "Fin"-nel kezdődik...

28.
Az egyik Finarfin-sarj (sose bírom őket megkülönböztetni, Felagundot leszámítva) összebalhézott velünk, mert sötétnek tituláltuk Thingolt. Mér', hát nem az?

29.
Upsz. Most megszíttuk, de nagyon. Melian addig nyüstölte Nerwenkét meg a testvéreit, míg ki nem tálaltak Alqualondéról...
Sajnos Thingol a legcsekélyebb megértést sem mutatja, pedig szerintem nem mi kezdtük...

30.
Thingol Doriath összes fájára kiplakátolta hetünk képét, és ráírta:


"WANTED!!!!!!!! TELERGYILKOLÁSZÓ, KÖZVESZÉLYES BŰNÖZŐK!!!! HA ÁTLÉPIK MELIAN ÖVÉT, KITEKEREM A NYAKUKAT! AKI MEGSZÓLAL QUENYÁUL, ANNAK IS! ELWE SINGOLLO"

Mit flancol itt a sinda nevével, úgyis Thingolként szerepel az összes legendában...

31.
Feltűnt, hogy Maglor napok óta nem énekel, csak fütyül.
- Mi van? - kérdeztem.
- Mmmm mmmm mmm.
- Tessék?
- Mmmm. - mutatott a körözvényre, amivel Curufin kidekorálta a kredencet.
- Maglor, te fizikai fájdalmat okozol az embernek... és még te sötéttündézted le a sindákat?
Ilyenkor, ha öcséim jelét adják csillogó elméjüknek,mintha fantomfájdalmat éreznék a kezem helyén... aúúúúúúúúúúúúú!

32.
Turgon sehol.
Finrod sehol.
Állítólag álmodott valamit, majd keresett, végül találkozott kis szőrös lényekkel, akik keblükre ölelték, és csináltak neki egy szép nyakláncot.
Mért érzem úgy, hogy ezzel a mi malmunkra hajtják a vizet?

33.
Turgon holléte továbbra is setét rejtély. Még Fingon se mondja meg. Pedig bennem megbízhatna... *duzzog*

34.
Aredhel kuzin előkerült, futólag találkozott néhány öcsémmel, majd nyomtalanul felszívódott. Na, mindegy, biztos elkapta egy ork...
(pár évvel később)
Hoppá! Megvan! Még gyereke is lett, de nem úgy néz ki, mint egy félork... egész helyes, csak kicsit sötétnek tűnik. Hiába, aki még sosem látott napot...

35.
Hűha! Botrány van! Előkerült Eol, és beszólt Celegormnak.
Kisült, hogy ez a sithjelölt őrült kovács hozta össze Aredhel gyerekét! Micsoda szégyen... nolda körökben mindenki ájuldozik.
Hál'Erunak Turgon rövid úton röppályára küldte Eolt. Ezt egy gondolini keselyű mesélte, mikor erre járt, majd jóízűen megnyalta a csőrét.

35.
Valami perclények jöttek ide, akikkel Finrod nyomban lebratyizott. A törpök után már meg se lepődtem.
(pár évtizeddel később)
Mi a fene? Egy Bëor nevű perclény meghalt! Mindenféle külső beavatkozás nélkül!!!
Te jó ég... amennyit ezek élnek, azt én el tudom tölteni azzal, hogy nem csinálok semmit, csak olykor szétcsapok a tesókák között...

36.
Ejha! A perclények sokasodnak. Hildáknak hívják őket...
Van három jelentős bandájuk, akikkel a Fin-prototípusok nagyon jóban vannak...
Lehet, hogy nekem is kéne emberekkel haverkodni? Hm... meglátjuk.

37.
Na, most aztán zeng egész Beleriand, ugyanis valami ember, aki a nemrég elhunyt Bëor sokadízigleni leszármazottja (nyulak ezek, én mondom) szemet vetett Lúthienre, aki Nerwenke szerint a legszebb tündelány egész Középföldén, sőt.
Én még nem láttam, mert valahogy Doriath környékén sosem akad dolgom... tudja fene, miért...

38.
Eredmény:
Beren és Lúthien halottak.
Szauron megszívta.
Finrod halott.
Huan, az a hűtlen dög, szintén.
Morgoth koronájáról hiányzik valami, ami a miénk... grrr... és pont annak a noldagyilkos maiapapucsnak a kezében van... mindjárt ideges leszek!!!
Curufin fülét-farkát behúzva kuksol a szobájában, mióta Beren dobálózott vele.
Maglor boldog, mert riválisa, a doriathi Daeron, felszívódott. Állítólag a keleti tengerhez ment búsongani. Maglor közölte, hogy ha ő is ilyent akar majd, inkább a nyugatihoz megy.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252729 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: Úristen. :!:

Ery: " a foglyokat sorban átutaltuk a farkasok élelmezési számlájára." :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #252726 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Gratulálok Alyr Arkhonnak!! Szauron naplója nagyon jó, de nem kéne(vagy nem akarod) betenni a Fan Fictionok közé? :?: :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252674 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Hát ez kész. :lol: :lol: :lol:

Az " arra szállt egy vadon élő lándzsa" teljesen kifektetett!!! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252614 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
Nagyon fáj. Most ténleg nem bírom ki.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252593 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
*vinnyogva gurul*

Ez a körbeverés jó volt...

Meg Túrin csaja...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ígérem, csinálok vmit Maedhrosszal, de olyan eseménytelen volt az élete a kiszabadulása meg a Nirnaeth Arnoediad között... hány száz év is az?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252587 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


140. Most jön a dolgoknak az a része amikor az ember leül egy zacskó pattogatott kukoricával (tünde nyelven popcorn) és nézi, hogy irtják ki egymást ellenségei. Höhöhöhö.

141. Beren elhalálozott. Lúthien is&#8230; Ezt a pechet.

142. Hoppá! Visszajöttek! Csakúgy. Beköszöntek a szülőkhöz, majd letelepedtek valami zöld helyen. A szilmaril Thingolnál maradt. Az kútba hullott főtünc Finrod Felagund volt. Részvéttáviratot küldtem a szupertitkos barlangjába. Halálra rémültek tőle.

143. Maedhros csatázni akar. Már megint. Feanor fiai semmit sem felejtettek és semmit sem tanultak. Megint jól el lesznek páholva, mint a múltkor. Bezzeg, ha szépen kérnék, lehet hogy kapnának egy szilmarilt. Vagy legalábbis egy menlevelet Thingolhoz&#8230; Höhö.

144. Maedhros szövetségeseket gyűjt, titokban gyülekezik, bonyolult jelszókat talál ki. (a legutóbbi a &#8222;Te csak várj, míg fel kel majd a nap&#8221; volt) Azok a danolósok akiknek némi ész is szorult a fejébe elküldték a követeit mindenféle éghajlatokra, és közölték, hogy Feanor fiai komplett hülyék. Viszont az emberek közül sokan csatlakoztak. Igaz, az egyik felük csak azután, hogy szerződött a Főnökkel.

145. Felkészültünk az ellentámadásra. Lesz itten sírásrívás. Már ha tényleg olyan hülyék, hogy megtámadnak.

146. Hát nem igazam lett? De. Nagy csata volt, sok halottal, meg minden, de végül csak elfogytak a harcolni vágyó danolósok. Húrint a Főnök kirakta a kilátóba. Mellékesen megjelent Turgon egy sereg tünde élén, azt hitte, meg tud lepni. Tekintve, hogy Maeglin a galvorn páncélját vette fel, nem sikerült neki&#8230;

147. Valami Túrin nevű fickó nagyon nagyra van magával. Azt hiszem, elhíresztelem, hogy a Főnök megátkozta. Az használni szokott. Glaurung elindult hogy keressen egy kényelmes kupac kincset amin kedvére hentereghet. Mivel a danolósok harci tevékenysége a rablótámadások szintjére csökkent, nem féltem.

148. Talált egy barlangot. Hát nem ott téblábolt Túrin, csábítgatva valami tünde nőt? (komolyan mondom, manapság az emberek puszta passzióból tünde csajokat szédítenek. Mer az olyan egzotikus.) Glaurung rákacsintott Túrinra mire az megdermedt. Utána nyugodtan bement és lefeküst a kincsekre. Közben valami orkok is akadtak csak hogy elrabolják Túrin csaját. Még hogy az orkoknak nincs érzéke a szépséghez&#8230;

149. Nohát, a tünde csaj valahogy kinyíródott (az orkok szerint véletlenül arra szállt egy vadon élő lándzsa&#8230; ) Túrin meg elbujdosott valahova. Ha ez neki jó&#8230;

150. Glaurung meghalt! Túrin alulról hátbaszúrta alvás közben orvul. Nem sokkal később ő is meghalódott. Úgy kell neki. A főnök elengedte Húrint. Remélem kicsit javítja az imidzsünket, elvégre kapott napi háromszori étkezést, és a kilátása is elsőrangú volt.

151. Thingol egyesíteni akarja a Nauglamírnak nevezett törp nyakláncot meg a nála lévő szilmarilt. Kicsit hihetetlen, hogy még mindig él, pedig Feanor fiainak egy része is él még&#8230;

152. Már nem hihetetlen. Thingolt lecsapták a törpök, akiket lecsaptak a tündék, akiket lecsaptak a törpök, akiket lecsaptak a tündék meg a fák pásztorai (héhé, ezek meg kik és hol voltak eddig?)&#8230; Beindult a folyamat. Ha minden jól megy, a végén csak ki kell sétálni és kivenni az utolsó haldokló kezéből a szilmarilt. Majd akkor ő talán megérti, hogy jobb, ha az efféle csecsebecse a Főnöknél marad. Egyelőre Lúthiennél van a szilmaril, de senki nem meri háborgatni, mert a pletyka szerint azért jött vissza Valinorból, mert a valák már nem tudták elviselni az énekét.

153. Diorhoz került Lúthientől a szilmaril, de őt meg lecsapták Feanor fiai (a csatában kihalt a C-szekció nagyrésze) de a szilmarilt Gondolinba vitték. Naggyonjó.

154. Valami Tuor nevű pacák bukkant fel Gondolinban. Ember. És mit csinál? Hát naná, hogy felcsípi az első szembejövő tünde hercegnőt. Jelen esetben Idrilt. Szegény Maeglin.

155. Éppen lekvárt főztem amikor egy foglyot hoztak. Nocsak, kit látnak szemeim. Maeglin. Kicsit durcás volt, de a szokásos dolgokért (rész a kincsből, meg a nő aki után epekedik) rögtön három kényelmes bejáratot is mutatott Gondolinba. A Főnök úgy döntött, picit feldúljuk.

156. Picit feldúltuk. Maeglin sajna elesett, meg Gothmog is. Tuor, Idril meg Earendil a szilmarillal megszökött. Sebaj. Majdcsak utoléri őket valami esküt tett illető.





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252509 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Szegény Szauron! Elment a tornya neki... :cry: De bármennyire is sajnálom, csak végigröhögtem a naplóját! :lol: :lol: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252508 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252428 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor
Szauron naplójából ismert események leírását, hivatalos jelentés formátumban megtalálták Thangorodrim levéltárában és Itt olvasható: Katt ide

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252403 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ezt már nem lehet bírni. Nagyon nagyon... nagyon jó. Több mint jó.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252393 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


126. Mostmár kétségtelen, 11 danolós meg egy ember. De se a nevüket, se a nyilvántartási számukat nem hajlandók elárulni. (utóbbi nincs is nekik csak az orkoknak, és csak megtévesztésből kérdeztem tőlük) Azt hiszem kénytelen leszek erőszakot alkalmazni.

127. Bemutattam egymásnak őket, meg egypár váltott farkasomat. (köztük volt maga Draugluin, aki a második volt a váltott farkasok közül, tekintve hogy az elsőt Yavannáék anno elpusztíttatták) A bemutatkozás után a jóllakott farkasok egy részét kiküldtem őrségbe, a maradék tündéket (nem maradtak túl sokan) meg beraktam a börtönbe.

128. Felkérést kaptam újabb tüzes folyadék készítésére. Neki is álltam gyorsan főzni egy pár üsttel. Közben leküldtem az egyik váltott farkast, hogy beszélgessen el a foglyokkal.

129. Most mondják, hogy a főtünc eltépte láncait és megfojtotta a békésen beszélgető farkast. Épp amikor a létről és nemlétről való elmélkedésében eljutott volna a jobb részekig. Hiába, a danolósoknak sosem volt érzékük azokhoz a dolgokhoz amikben gondolkodni kell&#8230;

130. A főtünc hasraesett az alvó emberben, és beesett a börtön kútjába. Nehogymár úszni se tudjon.!!

131. Nem tudott.

132. Jelentik, hogy újabb látogatók érkeztek, ezúttal az úton. Félek itthagyni a tűzfolyadékot mert ha kifut, elszáll az egész torony. Hoppáááá&#8230; Bevillant valami. Egy torony, amint az alján lévő tűz hajtja&#8230; És felmegy a Holdig! Ezen gondolkodni kell!

133. Sajna nem érek rá gondolkodni, a két látogató a diplomáciai, etikai, illem és mindegy egyéb szabályokat felrúgva végeztek az őrséggel, meg a toronyból érkező erősítéssel is. Draugluin jelezte, hogy kimegy rendet csinálni. Az egyik látogató mintha Thingol világszép lánya lenne. Világszép királykisasszony, akinek megmentéséért felekirályság meg hasonlók járnak. Azt hiszem eljött az ideje, hogy bevágódjak a tüncöknél. Végülis Lúthien hajszíne passzol a tornyomhoz. Van itt valahol egy tükör?

134. Ez történt a kapu előtt:
Draugluin: - Én Szauron Szája vagyok, tárgyalni..
Ellenség: Hamm. Hamm.
Draugluin: Huan van itt&#8230; hörrrr&#8230;
Draugluint meggyilkolták. Persze, sejthettem volna, hogy Huan az, már Valinorban sem kedvelt, amikor a főizék ölebe volt. Azt hiszem, nem árt ha Lúthient megmentem ettől a vadállattól. Kimegyek.

135. Kimentem, először az álcázás miatt farkasbőrben. Huan persze rögtön nekemugrott és át akarta harapni a torkomat. Ekkor visszaváltoztam eredeti alakomra, aminek fő ismérve, hogy nyakig galvorn fedi. Huan fogacskái még csak meg se karcolták. Fölajánlottam, hogy nem verem ki az összes fogait ha hajlandóak tárgyalni. Hajlandóak voltak.
- Mit akartok itt? &#8211; kérdeztem.
- Szívem szerelme odabent raboskodik. &#8211; válaszolta Lúthien. Francba. Tehát már foglalt a csaj. Ilyen az én szerencsém.
- És ahhoz nekem mi közöm? Minek jött ide?
- Hát&#8230; mert szilmarilt kell szereznie.
- Eltévesztette a házszámot. Egyébként is miért nem kér Feanor fiaitól?
- Ha tudnának is csinálni, akkor se tennék. Tudod, esküt tettek meg minden.
- Szerintem elég, ha rájuk kacsintasz és elfelejtik az esküjüket.
- Ezt hogy érted? - (hmmm&#8230; most a csaj vagy totál hülye vagy csak tetteti&#8230; a danolósokra bármelyik igaz lehet)
- Hát.. Tudod te azt&#8230;
- Beren a szerelmem és sosem csalom meg!!! &#8211; (mégse hülye. Csak danolós)
- És minek neki a szilmaril?
- Mert csak akkor lehetünk egymáséi. Apu kikötötte. ( gondolhattam volna. Tipikus danolós hozzáállás. Rangon alul nem házasodhat. )
- Hmmm&#8230; Amennyiben hajlandó vagy kezeskedni érte, hogy ez a dög itt (mutattam Huanra) nem gyilkolja le a teljes farkasállományom, továbbmehettek. De a szilmarilért nem kezeskedem. Azt a Főnökkel kell elintéznetek.
Válaszul nem szólt semmit csak akkorára nyitotta a szemeit (mármint Lúthien) hogy én még ilyet nem láttam. Szép csillogó szemei vannak. Ha nem volna foglalt&#8230;
Kellemes csevegésünket azonban egyre hangosodó sistergés szakította félbe. Kifutott a tűzleves! Ahogy vártam, szegény torony nem bírta ki, szerencsére a pincék sértetlenek maradtak. Nagynehezen megtaláltuk ezt a Beren nevű pacákot, aki egy ember (hmmm&#8230; akkor ez Lúthien részéről csak egy futó kaland, nem? Max 60-70 évig ha tart&#8230; hmm-hmm&#8230;) és azonos a tündékkel együtt fogott fehérhajú illetővel. Lúthien búcsúzóul hálaéneket zengett nekem. (csak nekem. Külön. Hmmm&#8230;)
Kéne egy torony.

136. Kaptak egy szilmarilt. Sejtettem, hogy így lesz. Nekem viszont kéne egy torony.

137. A danolósok egészen másként beszélik a velem megesett sztorit. Méghogy én kígyóvá meg denevérré változtam? Miket ki nem találnak.

138. Hoppá, Carcaroth, a legnagyobb váltott farkas leharapta Beren kezét a szilmarillal. Sose bírtam Carcaroth-t, nem látta át a bonyolultabb terveket. Az egyszerűeket se. Most ez az állat bement Doriathba (tény, hogy Melian öve csillog meg villog, de van egyáltalán valami amit megállít?) és vadászatra készülnek ellene.

139. Na, Huan végre nem próbál többet megharapni. Carcaroth ugyanis bekente baracklekvárral a hátát, és Huan addig kergette önmagát amíg szívszélhűdést nem kapott. Persze Carcaroth sem húzta sokáig, végül kioperálták belőle a szilmarilt, méghozzá érzéstelenítés nélkül. (ezután ne mondja nekem senki, hogy a danolósok annyira állatbarátok lennének. ) Most örülnek neki. Buták. Feanor esküt tett fiai úgyis nemsokára tudomást szereznek róla és levagdossák Thingolt mindenestül. (a tervnek ez a része volt az ahol Carcaroth elvesztette a fonalat)




"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252378 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
:) Köszi. Akkor:

Amikor a Gyűrű beszél, akkor Szauron szól.

Völgyzugoly göcsörtös utcái

G.: Utálom a tündéket.
Tünde kidobó emberek: *feszengenek*
G.: Nem elég, hogy mindig belénk (törpökbe) kötnek, még utakat sem tudnak építeni.
Tünde kidobó emberek: *még mindig feszengenek*
G.: És egy tündével kell utaznom. Miért ver a sors? Utálom a tündéket.
Tünde kidobó emberek: *kidobják Giblit*
L.: Végre egy kis csönd.
F.: Rendben. Aragorn itt van. Bo. Itt van&#8230; Gan. Itt van. Gibli kint van. Lególáb&#8230; hol van Lególáb?
L.: Nem találom a sminkem. Megvan. Mehetünk.
F.: Többiek a kukában. Remek. Indulás.

Madaras hágó lába

G.: Jaj de fázom, jaj de fázom&#8230;
L.: Jaj a fülem, jaj a fülem!...
G.: Jaj a küldetésnek.
B.: Na támadjatok hobbitkák. Megtámadtál? *majdnem levágja kuka kezét, aztán lábon rúgja*
K.: Megrúgott. Verd.
A.: Üsd! Vágd! Nem apád!
F.: &#8230;És látod így kerültem ide.
Gyűrű.: Hát nagyon megrendítő. Kár, hogy a szüleid meghaltak. Őszinte részvétem.
K.: Jól van Buga. Okos. Ja én téged elfelejtettelek megvenni. Akkor nem vagy itt. És ha nem vagy itt, &#8230; akkor én kinek beszéltem?
G.: Jaj de f&#8230; Jé mi az? Csak egy felhő.. ázom jaj be fázom&#8230;
L.: Jaj a f&#8230; Semmi. Csak pár éhes kémlelő vérben forgó szemű madár&#8230; ülem jaj a fülem&#8230; micsoda? Elrejtőzni!
G.: Jaj a küldetésnek jaj a k&#8230; itt csak én parancsolok. Elrejtőzni!
Mindenki elrejtőzik, persze a madarak észreveszik őket.

Fin/The end/ vége a &#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.8. résznek.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.398 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére