Humor

Több
17 éve 8 hónapja #311750 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Jajjjjj! :lol: :lol: :lol:

Ery, a többi LEpes dolog is felkerül majd? Én sajnos pont aznap szigorlatoztam... :cry:

Persze, lesz folytatás, aztán majd azt is leírom, ki kicsoda a filmtörténetben. Remélem, legalább Chaplin nem szorul magyarázatra... :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311615 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor
Aki esetleg lemaradt volna a "titkos" jelenetről annak kárpótlásul álljon itt a szövege :)

Szinhely: Iroda, térképekkel

Admirális:
Tessék!
(Belép a Titkárnő)
Titkárnő:
Megérkeztek a legfrissebb jelentések a Hírszerzéstől, Uram.
Admirális:
Rendben, adja csak ide. (átolvassa, majd sóhajt)
Titkárnő:
Rossz hírek Uram?
Admirális:
A lehető legrosszabb. A megszállt övezetben egyre aggasztóbb a helyzet. Az Ellenállás komoly bajban van. Márcsak három jelentős gócpont maradt: Chateau de Narog, Mille de Cavern és Montes Secure. De ők sem állhatnak sokáig ellen. Idők kérdése és felszámolják őket.
Titkárnő:
Nem tehetünk értük semmit sem Uram? Éretsíthetnék őket az ellenséges csapatmozdulatokról, vagy kimenekíthetnénk őket!
Admirális:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Ráadásul a közvetlen összeköttetés is megszakadt. Az elenség igen sikeresen zavarja az adásainkat. A hangunk már nem jut el hozzájuk. De igaza van. Ennyiben nem maradhat a dolog. Megyek a Főparancsnokságra. (mind ki)

(A Főparancsnokság irodája az asztalt a Tábornok ül, az Admirális kopog)

Tábornok:
Tessék! Mi olyan sürgős Admirális?
Admirális:
Uram. Most kaptam készhez a jelentéseket a megszállt övezetből. Azt kell, hogy mondjam...
Tábornok:
Tudom mit akar mondani. Én is olvastam a jelentéseket, de jelen pillanatban nem tehetünk az Ellenállásért semmit.
Admirális:
De miért nem? Megvan a seregünk, a flottánk. A légifölény is a miénk.
Tábornok:
Akkor sem tehetünk semmit.
Admirális:
Legalább menekítsük ki őket. A flotta egyedül is megtudná csinálni. Ha szabadkezet adna akkor...
Tábornok:
Sajnálom.
Admirális:
Dehát odaát szenvednek! A segítségünket kérik. Mi viszont elfordítjuk a fejünket. Sőt! Nekem kell elfordítanom. Nekem! Mert a flottának kell megakadályoznia tulajdon szövetségeseink segítségkérését. Kérdem én miért? A régi bűnükért? Azért már meglakoltak százszorosan. A minket ért sérelmért? Engem sértettek meg legjobban, és én már megbocsájtottam. Akkor miért?
Tábornok:
Nyugalom Admirális! Jól tudom mennyire szívén viseli az Ellenállás sorsát, s hogy Montes Secure különösen kedves az ön szívének. De egy közvetlen összecsapást most még nem kockáztathatunk meg. Túl nagy pusztítással járna. Gondoljon csak bele.
Admirális:
Igen, igza van, de akkoris...
(Beront a Titkárnő kezében egy papírlappal)
Titkárnő:
Uram sürgős üzenet! Chateau de Narog elesett!
Admirális/Tábornok:
Micsoda?
Admirális:
Mutassa!
Tábornok:
Nos?
Admirális:
A hír igaz. Az Ellenállás is megerősítette. A túlélők útban vannak Mille de Cavern felé. Az ellenség fokozta a felderítést a Grotte fensíkon. Keresik Montes Secure helyét. (szünet) Tessék! Itt késlekedünk és közben az ellenség kineveti a tehetetlenségünket.
Tábornok:
Tegye. Majd nagy lesz a meglepetése. Nézze Admirális, valóban azt mondtam, hogy nem tehetünk semmit sem. Hivatalosan. De saját hatáskörben nyugodtan cselekedhet. Figyelmeztesse Montes Secure-t a veszélyre.
Admirális:
Igen. Rendezzenek be egy új bázist a tegerparton ahol jobb az összekötettés és a flotta is védelmet tud adni nekik.
Tábornok:
De ne felejtse el, hogy közvetlen harcérintezésbe nem léphet!
Admirális:
Rendben. Kisasszony! Van elérhető ügynökünk a partvidéken?
Titkárnő:
Igen Uram. Éppen most van adásban.
Admirális:
Remek! Kapcsolja ide.
Titkárnő:
Igenis Uram! A vonal él.
Admirális:
Köszönöm. Az ügynökünk kódneve?
Titkárnő:
Tuor.
Admirális:
Ulmo hívja Tuort. Tuor jelentkezz! Ulmo hívja Tuort. Tuor jelentkezz! Figyeljen! Menjen el Gondolinba és keresse meg Turgont. Adja át neki a következő üzenetet: “Ne szeresd túlságosan saját kezed és saját eszed művét. Emlékezz. A noldák igazi reménysége nyugatról jön” Ismétlem: “Ne szeresd túlságosan saját kezed és saját eszed művét. Emlékezz. A noldák igazi reménysége nyugatról jön”
Vége.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311613 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel, nagyon kis pofás írás! Öröm olvasni. Még gondozhatnád itt-ott a szöveget, és még jobb lenne. Folytatás jön?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 8 hónapja #311610 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
Nem vagyok mozimániás, abszolút gőzöm sincs, hogy kikről van szó, de még így is teljesen érthető, és BAROMI JÓ!!! :D :D (vagy legalábbis azt hiszem, hogy értem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311600 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Hát jó fárasztó, az biztos! :lol: Én nem tanultam filmtörténetet, de nagyjából tudom követni, hogy ki kicsoda... Szerintem folytasd!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311434 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Humor
el tudom hinni mennyire fáradt lehetttél... engem is lefárasztott... de nagyon poén :) :):) van benne realitás.. bár néha (sőt jó sokszor) nem tudom kiről van szó ;) sebaj, a poén érthető:lol: (wáá, nekem most fiz.tz-re kellene tanulnom, de ilyen fáradtan?! :evil: )

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311394 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Ez most nagyon beteg lesz és valsz csak a mozimániások fogják érteni, de muszáj volt. Filmtörténet szigorlat utáni agyhalálban született. Egyelőre nem megy végig, de ha nem nagyon rossz, majd befejezem.

Tolkien és a mozi...

Tolkien Professzor üldögélt egy felhő szélén a Mennyországban, szokásos pipájával, színes mellényben, szárnyakkal és glóriával. Remekül elvolt, ám egy napon elkezdte zaklatni egy csomó, magát "filmrendezőnek" nevező egyén, akiik hajmeresztő dolgokat akartak művelni az ő Szent Művével...
Elsőként egy testvérpár állított be. Valami Lumiére-ék.
- Nézze, professzor, milyen remek masinánk van! Mozgást tud rögzíteni!
- Ühüm - szólt megfontoltan Tolkien, és pipáját áttolta jobbról balra, majd szemügyre vette a bemutatót. - Hm. Egész érdekes.
- Képzelje el Mester, milyen jó kis filmeket lehetne csinálni az ön műveiből. Mondjuk lefilmezni a Flotta érkezését.
- Tőlem&#8230; - mondta Tolkien abszolút Pissy-s hangsúllyal, mire a feltalálók lelkesen távoztak. De hamarosan jött a következő&#8230;
- Nevem Griffith &#8211; mutatkozott be. &#8211; Szenzációs filmmonstrumot fogok forgatni az ön művéből! Négy történet lesz párhuzamosan: Númenor bukása, Frodó kálváriája, az alqualondei testvérmészárlás és közben egy történet egy mai osztályharcról&#8230;
- Nem lesz az egy kicsit sok? &#8211; aggodalmaskodott a prof, ám Griffith tovább áradozott neki monumentális műtermi csatákról és arról, hogy az egészet az Earendil bölcsőjét ringató Idril fogja összekötni.
Ekkor sétált be a következő látogató: fess, kopasz, egyenruhás, monoklis úriember, gunyoros mosollyal.
/Innentől az események úgy felgyorsultak, hogy egyszerűbb lesz dramatizált formára áttérni./
Stroheim: Nini, David!
Grif: Erich, hogy kerülsz te ide? Tudtommal a pokolban vagy&#8230;
Str: Jaja, csak kiruccantam.
T: Miért került a pokolra?
Str: Hát, mikor meghaltam és idejöttem, Szent Péter rám nézett, elképzelt szárnyakkal és glóriával, majd röhögőgörcsöt kapott&#8230;
Grif: A professzor úrral épp arról beszéltünk, hogy milyen szép filmet lehetne a műveiből csinálni&#8230;
Str: Á, szóval te beszéltél, a prof meg szerényen hallgatott&#8230; Hanem van egy olyan ötletem a Gyűrűk Urára&#8230; a Gyűrű iránti beteges mániáról fog szólni. Gollam képtelen a szerelemre, ugyanis frusztrálja, hogy Frodó, aki ebben a változatban nő, nem viszonozza az érzelmeit. Ezért megöli Frodót, és a végén Samu meg ő megküzdenek a mordori pusztaságban, ahol Samu győz, de ő is ott fog megdögleni&#8230; /ragyog/ Ugye milyen szép lesz? Minimum tíz óra!
Tolkien: Hogy mi? /egyre riadtabban néz/
Grif: Ne ijedjen meg, professzor úr, úgyis a töredékére fogják vágni&#8230;
/Tolkient ez nem nagyon nyugtatja meg/ De én nem ezt írtam meg&#8230;
Str: Sebaj! Így sokkal perverzebb!
T: ÚrEru&#8230;
Becsámpázik egy keménykalapos, sétapálcás, bajszos kis csavargó.
Ch: Ugye lehet Charlie a Gyűrűhordozó? Na, léccilécci&#8230; /előad pár gyűrűs geget/
T /végignézi, majd felnyög/
Str /vállon veregeti/ Fel a fejjel, Professzor&#8230; lesz ez még rosszabb is&#8230;
Fritz Lang jő.
Lang: Morgoth nolda rabszolgái között van egy prófétanő, akit Morgoth és Szauron nekromanciával lemásolnak, és a gépet állítják a lány helyére&#8230; egyébként beleszeret egy ork törzsfő fia, és a végén hepiend lesz.
T: Mi?!
Lang: De lehet szó a Nibelungokról is&#8230;
T: Utálom&#8230; Wagnert&#8230;
Egy nő jön, és karlendítéssel köszön.
Riefenstahl: Heil Melkor! Csinálok egy szép filmet az angbandi olimpiáról&#8230;
Lang: Teeeee! Kinyírlak!
Rief: Még te beszélsz, áruló?
Lang: Megbocsátanak egy percre? /elkapja Riefenstahl grabancát, és szolidan kirugdalja a képből/
Eizenstein bemenetel.
Eiz: Előre, elvtársak! Éljen a forradalom!
T /rezingnált/ Na, képzelem, mivel fog előállni&#8230;
Eiz: Aragorn tulajdonképpen Lenin allegóriája, és be fogom mutatni, miként tért meg Moszk&#8230; Minas Tirithbe, hogy ő legyen a Titkár. Ja, és lesz egy olyan jelenet, hogy a gondori tömeget mordori gárdisták lövik az odesszai lépcsőn&#8230;
Str /szadista vigyorral/ Az jóóóó&#8230;
T: Szerintem nem annyira&#8230;
Eiz: Elvtárs, te nem értesz az avantgárd művészethez!
T: Hát az egyszer biztos.
Közben belovagol John Ford.
Ford: Ó, azok a szép középföldei prérik&#8230; de azért háttérnek jó lesz a Monument Valley. Ugye, nem baj, ha kicsit modernizálom a sztorit? John Wayne lesz Túrin, és lelő minden gonoszt, majd összejön a szőke hősnővel, és ellovagolnak a naplementébe.
T: De a szőke hősnő a húga&#8230;
Ford: Részletkérdés.
T: Én feladom&#8230;
Grif: Kitartás!
Jő Marcel Carné.
Carné: Alapvetően rossz Ford felfogása. Túrin először is Jean Gabin lesz, és az egészet egy ködös és reménytelen külvárosba fogjuk helyezni&#8230; a végén Saeros, a gengsztervezér lelövi Túrint&#8230;
T /már nem szól, csak fogja a fejét/
Str: Ne csüggedjen, prof, a java még csak most jön.



Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311331 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Paródiát színpadra vinni nagyon nehéz feladat (saját tapasztalat), tehát ott elfogadható a tábkás vagy a gumicsirkés megoldás. És mivel ez egy nagyon jó paródia, a tábla és a gumicsirke a humor forrása, csakúgy mint a hirtelen stílusváltások. Ha komoly, drámai Szil-verzió lenne, tiltakoznék. De nem az...!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310697 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Off: Alyr, és mindenki, elnézést, de amit írok, lehet, hogy közérdeklődésre is számot tart, meg ha már színpadnál vagyunk...

Nos, amitől én egyszer kiakadtam, az a fürdőszobacsempe- díszletű Simon Boccanegra volt. A jelmez stílusos, de az a zöldesfekete izé hajszál híján agyonvágta az egészet, még jó, hogy az előadóknak helyén volt az eszük. Ami különösen "szép" volt, hogy Simon Boccanegra haldokolva Gabriel lába elé dobja a koronát, azt énekli, hogy "mily jó karjaidban halni édes gyermekem" miközben az édes gyermek vagy három méterrel odébb áll és még véletlenül se mozdulna...

A másik ilyen show, amikor a Lammermoori Lucia premierjén ugyebár ott fekszik felravatalozva Lucia a záróképben, de egy kicsit elhamarkodottan akart felkelni, pont akkor ült fel, amikor felgördült újra afüggöny. Jól hallhatóan megszólalt: "ja" és megmeredt.

On

Noredhel: köszönöm, hogy jónak mondod az írásaimat. Liliom, neked mondom, hogy volt már az enyém is cspnivaló, volt, aki a Galadriel naplóját dögunalmasnak titulálta. Néha jogos is..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310370 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Liliom: Javaslom, olvass Karinthyt, nézz meg pár régebbi tolkienes komolytalan színdarabot (NHE, KHE, tavalyi táboros Beren és Lúthien, Tuor-paródia, Earendil-paródia, idei táboros hobbit, Cardolan) és mindenekelőtt próbálkozz te is írással. Ugyanis olyanoktól, akik maguk is jókat írnak (Pl. Nam, Alyr, Ery) szívesebben fogad el az ember kritikát, mert ők tapasztalt emberek. És mellesleg a stílusuk is kulturált.

Alyr:
Hát, azért a törzsagok eléggé beleásták magukat a Szilbe... meg ha belegondolok, hogy milyenek szoktak lenni a mi magyar szakestes agymenéseink: azokat csak egy irodalmár érti, mert tele van allúziókkal... de hát azokat irodalmároknak írtam, ezt meg tolkieneseknek.
Párkány: Ugyebár nem nagyon magas, kb. egy méter, elvileg megtenné mondjuk két-három tornapad, amiket zsámolyokra tesznek fel. Háttérnek meg általánosan jó lenne pár festett sziklaféle. Mi anno egy szakestes darabban pl. egy hatalmas papírra festett jurtát aggattunk Álmos mögé díszletnek. Paródiában csak jó, ha látszik önnön művisége és színpadszerűsége.

Nam: Úristen, azért Figaróba mobilt... 8O én meglehetősen konzervatív operarajongó vagyok, már a bőrdzsekis Rigolettótól is égnek állt a hajam. De ott is jobban elbírja az ilyet a vígopera, mint egy komoly darab. Most képzeljétek el mondjuk Fülöp királyt mai újgazdagként... vagy Doszifejt melegítőben...
:lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310287 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Én leginkább azt tudnám elmondani róla, hogy

1. Az egész párkányos kergetős jelenetet nehéz előadni, mert kell hozzá egy stabil párkány.
(ha már színpadtechnika. De mondjátok hogy ne az MTT lehetőségeiből induljak ki...)

2. A tárgya Szilmarilokat feldolgozó, amit nagyon kevesen olvastak és még kevesebben emlékeznek rá. (mondom én akinek a legutóbbi hosszabb paródiájához amit még lehet hogy színpadon elő is adunk, Madáchot is ismerni kéne)

3. Arwen tényleg egyik mondatban unott a másikban dühös, de megvan az oka. A stílusokat meg lehet keverni, megfelelő ügyességgel...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310266 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Liliom írta: Kicsit kozepiskolas nem?
Nem azert, de ez eleg silany lett...
En a helyedben nem adatnam ezt elo, bocs.


Lilom: humornál megnegedettek a szélsőségek is. Talán maibe bele lehtene kötni, hogy anank szmára is érthető vajon, aki nem olvasta a Szilmarilokat?

Ne haragudj meg, de ismételten fel kell hívni a figyelemt 8mielőtt megint elszabadul a pokol) hogy kulturáltan, nem sértőn kritizáljunk!!!! A második kritikád jó.

Valaki valami pozítívumot is írna Noradhel irományáról? Márcsak azért is, mert elég rég láttam itt pozitív kritikát.

Tábla: ez is egy lehetséges megoldás, komikus darabnál már láttam ilyet, és nem volt illúzióromboló. Sőt, a Figaro házassága c. operánál mobiltelefon is megszólalt- a színpadon, és egy detektívszerű valaki társalgott a felettesével az apród hollétéről, több nyelven, majda legvégén magyarul a mobilba üvöltötte, hogy az apród nincs Sevillába. Fetrengett az opera közönsége. Humoros darabba még ez is belefér, sőt, a stíluskeveredés is lehet a humor forrása - a humornál sok esetben az nevettet, ami nem odavaló.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310249 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Humor

Snuffles írta:

Liliom írta: Kicsit kozepiskolas nem? Nem azert, de ez eleg silany lett... En a helyedben nem adatnam ezt elo, bocs.

öö, nem kötözködésből, de alátámasztanád példákkal? :S


En sem kotozkodesbol, csak mert megkerdezted.

Keverednek a stilusok es ebbol kifolyolag nincs egyetlen kezzel foghato, igazi karakter sem a tortenetben. Mingen szereplot hegy-volgy grafikonnal lehetne jellemezni, ami nem csak hogy nem eletszeru, pontosan az ellenkezo hatast valtja ki a nezobol mint amit a szerzo varna.
Pl: Arwen unott, ket sorral lejjebb duhos
Maeglin majd felrobban, picit kesobb napozik
Ezek a hibak eleg szembetunoek, es nem lehet avval magyarazni oket, hogy de hat ez a vicc benne, mert nem az es nem is ennek kene lenni.
Ismet a stiluskeveredes hibaja, hogy a mondatokkal is baj van, sajnos nem csak szerepeken, de mondatokon belul is. Ha egy mondat elkezdodik patoszos, fennkolt hangon, akkor a vege semmikeppen sem lehet koznyelvi.
Nem irunk a szinpadon! Az ido mulasat rengeteg modon lehet erzekeltetni, nem egy par evvel kesobb tablaval.
Vegul pedig a napozos reszt emelnem ki meg egyszer. Ha dramat irtok vagy eloadtok, a legfontosabb, hogy mindig a kozonsegre gondoljatok, akik nem ertik a ti csapatotok belso poenjait. Gondolhat a szerzo barkire es barmire iras kozben, a kozonseg a sajat benyomasai alapjan itel.

De hogy valami jot is mondjak, a gumicsirkes otlet tenyleg nagyon eredeti es vicces volt, abban volt gondolat.

Elnezest ha valakit megbantottam.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310178 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Ami meg a színpadtechnikát illeti: hát nem kb. ilyen szokott lenni? :twisted: Akkor már írjuk bele azt is, hogyan kivitelezhető.
A napozós Maeglint az ihlette, hogy elképzeltem ickét, amint napozik (persze nyakig felöltözve, feketében).

A sirioni szitut voltaképp most írtam meg először rendesen, csak Maglor benyögése már régen megvolt.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310134 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Humor

Theala Vandron írta: Szerintem jó... nagyon is!


hajajjj.. :) de még mennyire :) :):) jujj, az a nyújtás: ainuk, ükapám.. na ugorjunk.. :) ... hihihi :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310133 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Humor

Liliom írta: Kicsit kozepiskolas nem? Nem azert, de ez eleg silany lett... En a helyedben nem adatnam ezt elo, bocs.

öö, nem kötözködésből, de alátámasztanád példákkal? :S

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310130 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Szerintem jó... nagyon is! Mindig ez a sirioni felállás... nekem is a kedvencem!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309827 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Humor
Kicsit kozepiskolas nem?
Nem azert, de ez eleg silany lett...
En a helyedben nem adatnam ezt elo, bocs.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309817 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
jaajjj.. /me csendben, kulturáltan fetreng....
"Elrepült...""

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309814 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Elrond

Elrond úr eseménydús élete

avagy

tünde polgári dráma

melyben Elrond úr, leányát a halhatatlanság előnyeiről győzködvén, példa gyanánt előadja saját életét&#8230;

A színpad szélén: Völgyzugoly, terasz, lugas. Szecesszió.
Elrond egy távcsővel nézi a csillagokat, Arwen unottan üldögél egy pamlagon, és nagyon dekadens fejet vág.

Arwen: Én akkor is halandó akarok lenni!
Elrond: De édes lányom&#8230; halhatatlannak lenni kira!
Arw: Bizonyítsd be&#8230; mert én csak azt látom, hogy dögunalmas. /Előszedi Aragorn daguerrotípiáját, ami erősen hasonlít Humphrey Bogartra/
El: Hogy bírsz egy ilyen vén, ráncos, folyton dohányzó perclényt szeretni?
Arw: /ábrándosan rebegteti a szempilláját/
El: Reménytelen vagy&#8230; na jó, elmesélem neked az életemet, hogy lásd, milyen jó halhatatlannak leni&#8230; /elmereng/ Tehát a kezdetekkor, midőn apáink apáinak apái felébredtek a Cuiviénennnél&#8230;
Arw/morcosan/ Jó, hogy nem az Ainuk muzsikájánál kezded!
El: Igazad van! Tehát, kezdetben Eru lelke lebegett a vizek felett&#8230;
Arw /sík ideg, félre/ Lelövööööm&#8230; /Elrondnak/ Apu, nem ugorhatnánk egy kicsit?
El /megköszörüli a torkát/ Egy napon, midőn ükatyám, Fingolfin&#8230;
Arw: A LÉNYEGRE, apu, jó?
El: Na jó. Nagyapám, Tuor&#8230; ez fontos, kislányom, nem hagyom ki! Tehát midőn Tuor&#8230;

A színpad többi része is fénybe kerül. Gondolin, sziklapárkány. Beesik a színre Idril, mire feltápászkodik, Maeglin is utána, ő is eltanyál. Earendilestől.
Maeglin: Ki volt az a barom, aki ezt a vödröt itthagyta?
Idril: Segítség!!!
Mn: Kuss, Idril, vagy lehajítom a porontyodat!
Id: Ez lelki terror!
Mn: Pontosan. /gonosz vigyor/ Na gyerünk! /lökdösi tovább/
Tuor /szemből berohan, kivont karddal/ Megállj, bitang áruló, most meghalsz!
Mn: Félre az utamból, csíra halandó!
/vívnak/
Earendil /visszaoson arra, amerről jöttek, behozza a vödröt, és leteszi Maeglin mögé, aki hátrál, belebotlik, és egy &#8222;k&#8230; vödör!&#8221; felkiáltással lezuhan a kb. egyméteres mélybe, a jól látható matracra/
Id: Meneküljünk&#8230;
Glorfindel /lihegve beront/ Úrnőm, minden rendben? Láttam, hogy ama gaz áruló&#8230;
Tuor /fölényesen legyint/ Már legyaktam&#8230; /vállon veregeti Glorfindelt/ Egyet se féljetek, míg engem láttok&#8230; az én egyszerű, férfias bátorságom&#8230; /megjelenik egy balrog a párkányon, és közelít hozzájuk/ Vháááá, egy balrog! /elbújik Idril mögé/
Glor: Állj ki velem, Morgoth szörnye!
Balrog: Áll a fene! /csapkod az ostorával, Glorfindel folyton elugrál előle/ Kis pimasz bolha, ne pattogj itten!
Glor: Bolha, én? Ezért meghalsz! /megragadja, és lerántja. Maeglin mellett landolnak a matracon, aki időközben kényelmes napozó pózban fekszik, és ábrándosan bambul az égre/
Ear /megrángatja Idril truháját, felfelé mutat/ Mami, mami, jönnek a sasok!
Id: Na végre, már ideje volt.

A szín elsötétül, fény újra Völgyzugolyon.
El: Látod kislányom, nagyapád már akkor is leleményes és ravasz volt&#8230; /Arwen minden meggyőződés nélkül bólogat/ most pedig nézzük tovább&#8230;

Szín: Sirion kikötői. Elwing sétál a parton, nyakában a szilmarillal.
Ear /már felnőtt, jő/ Olyan széééép&#8230; ész fényesz&#8230;
Elw: Az enyéééém&#8230; a Drágaszágom&#8230;
Ear: Olyan szééép&#8230; vagy&#8230; hozzám jössz feleségül?
Elw: Aha&#8230;
Ear /félre/ A kis naiv!
Felirat: Pár évvel később. Elwing Elrond és Elros kezét fogva áll a parton, ruhája lobog a szélben.
Ear: Elmegyek, hajózok egyet.
Elw: De a szilmaril itthon marad!
Ear /félre/ Francba. Már kiismert. /Earendil balra el/
Elw: Mihaszna fráter!
JRRT Hangja a mennyekből: Ezt a mondatot vágjátok ki!
Elwing soká áll, és bambul a távolba.
Tünde hírnök /nyíllal a hátában beront/ Jönnek! Támadnak&#8230; arrrgggh&#8230; /összeesik/
Elw /kihúzza belőle a nyilat, megvizsgálja/ Hm, vörös tollak&#8230; három bevágás&#8230; csillagok&#8230; régi vérnyomok&#8230; jaj ne, má megíííín?
Nolda sereg üvöltve bezúdul, valami jó kis gyilkolós Manowar-számra.
Elwing felmenekül egy jól láthatóan mű sziklára.
A gyerekek Völgyzugoly felé orientálódnak, és Elrond nosztalgikus pofával nézi hajdani önmagát.
Felnőtt Elrond: Hát nem tök cuki voltam?
Gyerek Elrond /fülsértő hangon visítva/ MAMIIIIIIIIIIIIII!
Elros: Kuss, te marha, még meghallják!
Elwing áll a sziklán, mely inog, mint az operában szokott a túlsúlyos Senta alatt.
Maglor álmatag arckifejezéssel, basszusgitárral beandalog.
Sirioni statiszta: Ellenség! Gyakjuk le! /nekiront/
Maglor /fejbe csapja a gitárral/ Tiszteld a művészt, te barbár!
A háttérben nagy hentelés.
Nolda statiszta: Ott van a nőnél! Idáig világít! Kapjuk el!
Elw: SOHA! /leugrik a műhullámok közé/
Ulmo Hangja: LEGYEN SIRÁLY!
Magzagon belógatnak fentről egy gumicsirkét, amire egy zseblámpa van kötve.
Ulmo Hangja: HÁT&#8230; EZ IS MEGTESZI&#8230;
A gumicsirkét kiröptetik.
Noldák szájtátva állnak. Maglor lerakta a gitárt, és fésülködik.
Maedhros jő.
Arw: Anyám, micsoda férfi&#8230; /elolvad/
Mae: Mi ez a szobrozás? Nem arról volt szó, hogy gyakni jövünk?
Nolda statiszta (bambán): Elrepült&#8230;
Mae /elkapja a grabancát/ Mi, te szerencsétlen?
Nolda statiszta: Hát&#8230; a gumicsirke a kővel&#8230;
Mae /felhördül, és leszúrja a statisztát/
Mag: De hát ez a mi emberünk volt&#8230;
Mae: Kicsire nem nézünk. Hol vannak azok a porontyok? Széthentelem mindet!
Mag /észreveszi az ikreket/ Jaj, de édes kistündék, hazavihetem őket?
Mae: De ezek csak ötnyolcadtündék.
Mag /üdvözült arccal/ Nem baj! Gyertek anyuhoz, kicsikéim! /átöleli az ikreket/
Maed /fogja a fejét/ Miért Uram? MIÉRT?! Mivel érdemeltem ezt?
Arw: Bruáfh&#8230;
Felnőtt Elrond: Szippp&#8230; az a drága, áldott tünde! Nélküle nem lennék itt!
Arw /félre/ Nem volna nagy veszteség.



/folyt. köv./

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309479 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Dreamer_KF írta:

Ben Kenobi írta:

Theala Vandron írta: Köszönjük szépen, és várjuk Galadrielt!

A fa alá? :lol:


Ne má´! Tudod hány éves az a tyúk?:)




Dreamer, na jó, ezt nem vettem figyelembe...
de: miből gondoljátok, kedveseim, hogy én nektek vetkőzni fogok??????????? :oops: :P

Amúgy készülök. MMint a naplóval, az urak lehűtése végett.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309111 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor
Hát, úgy látszik, nem jött... De majd jövőre? :D :D :twisted: (na OFF abbafejezve, kezd elmenni 18-as irányba :P )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309104 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Ti várhatjátok a fa alá is, de én inkább nem (lány vagyok, és ha jól tudom, ez nem egy slash-barát honlap...)! :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308927 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Humor

Dreamer_KF írta:

Ben Kenobi írta:

Theala Vandron írta: Köszönjük szépen, és várjuk Galadrielt!

A fa alá? :lol:


Ne má´! Tudod hány éves az a tyúk?:)


Miért? Érett, tapasztalt nő. 8)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308926 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Humor

Ben Kenobi írta:

Theala Vandron írta: Köszönjük szépen, és várjuk Galadrielt!

A fa alá? :lol:


Ne má´! Tudod hány éves az a tyúk?:)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308925 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor

Theala Vandron írta: Köszönjük szépen, és várjuk Galadrielt!

A fa alá? :lol:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308910 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Köszönjük szépen, és várjuk Galadrielt!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308754 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Galadriel14 írta: Phaedra/ Namarie: nincs folytatása a galadrieles naplódnak:?:?:? :?:


Dehogy nincs, ha lesz egy kis időm, fel is teszem. Valinortól Valinorig tart, plusz még elveszett oldalak is várhatók.

Áldott, boldog, békés ünnepeket minden topiklakónak és azok minden szerettének!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308659 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Humor
Phaedra/ Namarie: nincs folytatása a galadrieles naplódnak:?:?:? :?:

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308625 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Humor

Loki írta: Keresek egy képet. Gollam látható rajta vmi karácsonyi szöveggel, pl. "kellemes karácsonyt etcetera kívánok, drágaszágaim!" Nem tud valaki egy linket hozzá? :roll:


Még egy itt ! :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.429 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére