Humor

Több
17 éve 10 hónapja #303173 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Kar'sa írta: Nem az, nem kell rá bájmosolyogni, egyszerűen nocomment...
De azért az durva, hogy látod, hogy előtted már négyen lecseszték a sárga földig, és még te is döfsz egyet... Negatív kritika nem baj, DE indokold is meg, legalább... Snuffles legalább építő jellegű volt...

[size=9:1hnvh052]És bocsánat mindenkinek, most a nebántsunkmegsenkit-korszakomat élem...[/size]


Inkább mondják négyen, mint senki sem, így legalább biztos, hogy nem egyvalakinek volt rossz napja, hanem tényleg nem jó az írás.

Egyébként a miértről, azaz hogy miért rossz és miért érdemel negatív kritikát Fiszi írása, szerintem:

- Sokszori hiba kezdő íróknál, hogy a történet(?) a legkevésbé sem összefüggő, az írás csak részletek és humorosnak szánt jelenetek egymásutántétele. Itt általában az van, hogy az író összeköti a sztorit magában, de a közönségét erről elfelejti tájékoztatni.

- Pont mivel nincse köztük vagy bennük semmi összekötő, magyarázó szöveg, a legtöbb párbeszéd csak lóg a levegőben és totálisan értelmetlen. Legtöbbször az sem egyértelmű, hogy ki beszél kihez, és miért.

- A sztori téridőben való elhelyezése is erős... kérdéseket vet fel, néhol a túl kevés néhol a túl sok és egymásnak ellentmondó adat miatt. Harmadik világháború, pengőinfláció, és Szarumán robbantja fel Moszkvát? Amúgy ickésen erre azt lehetne mondani, hogy: HE??

- A hosszabb szövegrészeknél legtöbb helyen csak valószínűsíthető, hogy Szarumán a beszélő, de nem derül ki, hogy kihez beszél és miért.

- A humor megjelenítését is gyakorolni kellene még, mert az amit én viccesnek találok, egy dolog, de hogy ezt megértessem másokkal, egészen más. (arról nem is beszélve, hogy az egyáltalán nem biztos, hogy amin én nevetek, azon mások is fognak.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303168 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Humor
Nem az, nem kell rá bájmosolyogni, egyszerűen nocomment...
De azért az durva, hogy látod, hogy előtted már négyen lecseszték a sárga földig, és még te is döfsz egyet... Negatív kritika nem baj, DE indokold is meg, legalább... Snuffles legalább építő jellegű volt...

[size=9:yaoyssaq]És bocsánat mindenkinek, most a nebántsunkmegsenkit-korszakomat élem...[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303162 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Humor
Mi van? Tolkien.hu-s körökben tiltott a negatív kritika?.. Most menjek rajta végig mondatról-mondatra, és mondjam meg, miért borzalmas??..
Fityfenét, ennyit nem ér meg.
Rendben, akkor mostantól mindenre gázvigyorral mosolygunk és bólogatunk, mert itt minden csudijó, és csuditökéletes!
Písz láv, júníti!

"Te szóltál itt egyedül normálisan"..aha..oké..Písz on yú tú!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303144 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Kar'sa írta:

Snuffles írta:

Kar'sa írta: 8O Ne törjétek már össze szegény leányzó szívét!!!
Nem volt egy nagy durranás, tény, fárasztó volt, meg minden, de láttam én már rosszabbat...

Éppen biztatni akarom, hogy nehogy megálljon már azért, mert néhány ember úgy gondolta, hogy most jól lefikázza, mert nem tetszik nekik. Én spec nem szerettem volna összetörni a szívét és ha tényleg örömét leli az írásban, márpedig szerintem igen, akkor nem okoz gondot neki a gyakorlás, nem? :)


OMG... pont te voltál a kivétel... akartam is írni... Te ne vedd magadra... te szóltál itt egyedül normálisan...


Van valami abban amit mondtok, de aki publikál egy nyilvános fórumra, az vállalja a kockázatát, hogy negatív kritikát kap.

Én is kaptam, és még nyilván fogok is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303138 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Humor

Snuffles írta:

Kar'sa írta: 8O Ne törjétek már össze szegény leányzó szívét!!!
Nem volt egy nagy durranás, tény, fárasztó volt, meg minden, de láttam én már rosszabbat...

Éppen biztatni akarom, hogy nehogy megálljon már azért, mert néhány ember úgy gondolta, hogy most jól lefikázza, mert nem tetszik nekik. Én spec nem szerettem volna összetörni a szívét és ha tényleg örömét leli az írásban, márpedig szerintem igen, akkor nem okoz gondot neki a gyakorlás, nem? :)


OMG... pont te voltál a kivétel... akartam is írni... Te ne vedd magadra... te szóltál itt egyedül normálisan...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303135 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor
LOOOOOOOL


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303130 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Humor

Kar'sa írta: 8O Ne törjétek már össze szegény leányzó szívét!!!
Nem volt egy nagy durranás, tény, fárasztó volt, meg minden, de láttam én már rosszabbat...

Éppen biztatni akarom, hogy nehogy megálljon már azért, mert néhány ember úgy gondolta, hogy most jól lefikázza, mert nem tetszik nekik. Én spec nem szerettem volna összetörni a szívét és ha tényleg örömét leli az írásban, márpedig szerintem igen, akkor nem okoz gondot neki a gyakorlás, nem? :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303107 Írta: Sil Míriel
Sil Míriel válaszolt a következő témában: Humor
Hali! Ezt a szösszenetet még évekkel ezelőtt találtam valamelyik honlapon (de hogy melyiken? :D ) és most megtaláltam (nagytakarítás volt a szobámban). Íme:

A társaság Lothlórien első fái alá ért.
A Nap már nyugovóra hajlott, az árnyak megnyúltak és Gimli gyanakodva fürkészte a sűrűséget.
- Cirkuszban mutogassák a fiaim fiait, ha nem gyanús ez az erdő - morogta.
Legolas úgy kapta fel a fejét, mint akibe nyílvesszőt döftek:
- Mi bajod ezzel a csodaszép ligettel, ahol a rokonaim lakoznak? - förmedt rá a törpre.
- Csodálatos liget? - szólt vissza Gimli unottan. - Tüzifának való az egész.
Legolas csodaszép arcát nemes düh vonta pírba.
Szakállon ragadta a törpöt, orruk majdnem összeért.
- Bugris bányamanó! - sziszegte. - Semmi érzéked a széphez! Nézz végig magadon, hajat is az
Öt Sereg Csatájának idején mostál utoljára...
Gimli hörögve kitépte arcának díszét a tünde markából:
- Te meg naponta kétszer mosod, és megnézed minden patakban, hogy jól állnak-e a tincseid!
Mi az ilyeneket odahaza buzgul-nak nevezzük!
Aragorn békítőleg közéjük lépett és lefogta társai kezét:
- Ugyan, barátaim, ne civakodjunk! Itt jön Haldír! Inkább figyeljétek, mennyire király vagyok a sinda szövegekben!
Ezzel a fák közül kibukkanó erdőtündék elé sietett és beszélgetni kezdett velük.
Lehet, hogy sindában király vagy, de Gondorban még nem, gondolta Boromir.
Torkig volt az eddigi úttal, és még mindig füstölgött magában, hogy lehurrogták az ő útvonaltervét.
Gandalf meghülyítette őket, mérgelődött. A vén marhája! A francnak állt le a Hídon bámészkodni meg a balroggal
vitatkozni, ahelyett, hogy velünk együtt átfutott volna! Most meg itt bolyongunk, ez a hülye kerek pajzs meg töri a hátamat...
Haldír társai ezalatt mindegyikükre felajzott íjakat szegeztek.
Legolas szintén megfeszítette az íját, és büszkén az erdőtündék felé fordította.
Amazok sötét arcot vágtak, és az egyikük halkan így szólt:
- Tedd le azt a vacakot, kölyök, még kárt teszel magadban.
Legolas a halántékfürtjeiig elsápadt. Gimli harsogva felnevetett:
- Ezt se nekem mondták, ecsém! - És barátian hátbavágta a tündét, akinek elakadt a lélegzete.
A törp hüvelykujjával megvetően Haldír embereire bökött: - Ezek lennének a tesók? Te, láttak ezek már nőt?
A tündéknek szikrát szórt a szeme, de Aragorn és Haldír végre befejezték a diskurzust és a csapathoz léptek.
Haldír a Közös Nyelven így szólt:
- Az Úrnő már vár bennünket, ne tartsuk fel. Jöhet a köpcös vájárgyerek is - intett Gimli felé.
Legolas diadalmasan elvigyorodott, de még idejében ellépett a törp mellől
.

"Ha az összes szabályt betartod, minden jóból kimaradsz."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #303105 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Humor
8O Ne törjétek már össze szegény leányzó szívét!!!
Nem volt egy nagy durranás, tény, fárasztó volt, meg minden, de láttam én már rosszabbat...

[size=9:2pm3tdlk]megedződtem, meg bizony[/size]

Nekem igazándiból nem lenne vele bajom, csak nem tudom: hol ebben a vicc? Mondjuk ezt elmondhatnám sok másik postra is... na jó a pofámat befogom...

hmm... eszembe jutott Naras szösszenetétől egyik volt tanárom megjegyzése:
"A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, vagy forduljon fel."

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303100 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Humor
Hát igen... Én tudom magamról, hogy max' ennyit lennék képes írni, ezért nem is írok soha ilyesmit, nem vagyok egy humormester. Nem azt mondom, hogy válts pályát, írj sokat és gyakorolj, egészen biztos vagyok benne, hogy nem lesz ez mindig gyenge és kevésbé tetszetős.
Láttam a honlapodat, végigböngésztem, jól írsz, tetszik a stílusod alapvetően, de szerintem ötletesebb is tudsz lenni.
Azt mondom, próbálkozz, írj és a végén még elkápráztatsz bennünket valami csemegével.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303088 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Humor
...Hát... a többiek már elmondták...

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303017 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Humor
Fiszi. Diplomatikus leszek: NEKEM ez nagyonnem tetszik. NEKEM ez nem humoros. A szerény véleményem szerint ez borzalmasan gyenge.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303013 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Fiszi: jáááájjj.

Esgal: jaja, az...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303010 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Szerintem jobb lett volna, ha ezt nem olvasom el...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303000 Írta: Fiszi
Fiszi válaszolt a következő témában: Humor
Íme egy kis Szarumános történetecske részlet. Az oldalamon ennél több van fönn belőle, de jóval hosszabb lesz még annál is, begépelése folyamatban van.
A mai időkben játszódik a sztori, Szarumán khmm... egy "kissé" hülye benne.
„Sziasztok! Rám jött az ötperc, ezért úgy döntöttem, elregélem nektek életem históriáját. Summáját írom/életemnek…- dalolta Szarumán, majd a homlokára csapott-. Jaj, inkább nem énekelnék. Úgy gondolom, először illendő lenne bemutatni magam.”

- Én be tudok mutatni- hümmögte büszkén Rómeó, a Nagy Mamlasz, és hajlítgatni kezdte középső ujját.

„Rómeó, Rómeó, miért vagy te péni… akarom mondani Rómeó? Én vagyok Szarumán, a Félelmetes, a Világ Legnagyobb Varázslója, Fütyisárkány Leghűbb És Legelső Alattvalója…

- Én is bemutatnám magam- fontoskodott Rómeó, és előre próbált tolakodni.

„Rómeó, te már épp eleget szerepeltél ma, jó? Nekem kell sokat szerepelnem, én vagyok a fontos és érdekes! És főleg: igen híres vagyok! Tudod mi vagy te? Egy… egy… statiszta!

Tehát: volt egy szolgám…”

- Nem barát?

„Nem! Szolga!”

- De én azt hittem…

„Kit érdekel mit hittél! Befognád végre a pofád?!”

- De uram (csatt) csak azt ak(csatt)artam mond(csatt)ani, hogy szerin(csatt)tem…- Rómeó szelíd makacssággal mondta a magáét, pedig Szarumán kitartóan ütlegelte.

„Pofa be, statiszta!”

- Gyerekkoromban az volt a vágyam…

„Érdekelnek is engem a te kis vágyaid!”

- …hogy filmrendező lehessek…

„Persze! Pont te!”

- …és most végre teljesült!

„Ugyan már! Nem vagy te semmi, csak egy nagy nulla!”

- Uram a nevem Rómeó! Nem nulla!

- Uraim, a lényeget!- szólt közbe unottan az operatőr.

„Engem vegyél! Én vagyok a lényeg! Közelíts rám!”

- Én is lényeg vagyok- suttogta Rómeó.

„Azt nem lehetne megcsinálni, hogy Rómeó hangja ne hallatszódjon? Így, la. Minden úgy kezdődött… ihihihhii, most már hiába motyogsz, úgyse hallatszik bele! Eredj el a kamera elől, a tv csak a szépet mutatja.

Mindennek az elején, magányosan róttam vándorutacskámat. Egyszer csak meguntam ezt, és elutaztam Bukarestre. Ott megismerkedtem egy zsíroshajú, holdkóros taplóval, akit felfogadtam szolgának. Ígértem neki sok-sok pénzt, a dolga csak az volt, hogy mögöttem menjen (kiemelendő méltóságom) de veszély esetén előttem kellett menjen. Bár érdemes megjegyezni, ilyenkor mindig eltűnt. A nevét még nem is említettem: Grímucska. Igazából Gríma, de nekem ez a név jobban tetszett.

Washington környékén fölszedtem egy nagydarab barmot, akit Rómeónak hívtak.

Rómeó, fogd már be! Attól még hogy mások nem hallják, nem jelenti azt hogy megszólalhatsz! Jól van, meg se hallak zentúl!

Aj. Mindig motyog. Rómeó, nézd meg, kint vagyok-e!Na végre. Megzavarodott. Ott tartottam, hogy…. Rómeó!! Nézd meg a konyhában is! Tehát összejöttem Rómeóval. Az ő feladata is ugyanaz lett. Neki is sok pénzt ígértem. Mondanom se kell, hogy semmit sem kapott. Volt egy csapnivaló kis kalandunk a Kínai Császárral. Az ügynökök azóta se szálltak le rólunk. Ott mászik egy a szomszéd házon. Ja nem, az csak Rómeó. Azután…Küldjék már ki a takarítót! Olyan ferde szemekkel néz rám, zavarba hoz!

- Itt még a falnak is füle van - duruzsolta Óz.

- Óz, látsz te itt fülcimpákat? – kérdezte kajánul Gandalf.

„Zárjátok ki az ő hangjukat is! – parancsolta Szarumán – így már mindjárt jobb. Remek, már folytatom is. Adományoztunk a szegényeknek sok-sok pengőt az infláció idején. Ám ekkor sajnos kitört a harmadik világháború és Rómeót bevitték katonának. (Hát tehetek én arról, hogy Moszkva felrobbant? Végülis én csak a gombot nyomtam meg!) Szerintem a háború nem tört volna ki, ha Grimucska nem öli meg a Purdét. A Purdéról annyit, hogy egy koszos kölyök volt, de nagyon fontos és jelentékeny személy, mert a Libancokat ki más bosszantotta volna, ha nem ő? De mártírhalált halt a háború előtt, Grimucska, ez a kegyetlen és vad ember kivégezte. Én ezután megint vidáman vándoroltam, örvendeztem, hogy újra szabad vagyok, hogy megszabadultam a két bajkeverőtől, akik parazitaként élősködtek rajtam. Én meg két kezemmel dolgoztam rájuk! De hagyjuk ezt. És ekkor életem váratlan fordulatot vett. Megtaláltam az életem értelmét, az egyetlen igaz utat, amelyről valahol mélyen mindig is tudtam, hogy itt és most meg fogom. Ő egy piaci kofa árui közül mosolygott fel rám. Csak véletlenül lenéztem rá, és tudtam, hogy ő az! Szent Fütyisárkány! Épp almát csemegéztem, de eldobtam és őt tűztem a botomra. Ám ekkor, a megvilágosodás teljes szent pillanatában…

- Rómeó! Nézd meg az alagsorban is!

…rámvetette magát két fehérköpenyes vadember és betuszkoltak egy fehér kisteherautóba. Betuszkolták mellém a kofát is, aki hazug képmásokat árult, én meg szent megbotránkozással mindenfélét hozzávágtam. Végül kilöktem az ajtón (ebből is látszik, milyen nemesszívű vagyok Inkább haljon meg, minthogy hazugságban éljen!). 8) 8)

Fisi dhe Hyene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302916 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Humor
Márquez? (mondjuk belé csak éppen olvastam, szal tipp.)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302901 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Egy megkésett darab az Így írtok ti Tolkient-hez... felismerendő a szerző.


... Sok évvel később, az orkok felajzott íjaival szemben Celebrimbornak eszébe jutott az a nap, mikor nagyapja lekevert neki egy hatalmas pofont.
Curufinwë Fëanáro igen furcsa jelenség volt, egy a Finwë-ház végzettel megbélyegzett szent őrültjei közül, kiket bölcs asszonyaik rezignált legyintéssel hagytak menni a maguk útján. Curufinwë Fëanáro ugyanis igen hevesen szomjazta a tudást. Akkoriban, mikor még Celebrimbor meg se született, már feljegyezte a családi legendárium, hogy a nagyapa egy időben folyton a hegyekben kóborolt, mondván, hogy kell lenni valaminek Valinoron túl is. De mindenütt tengerbe ütközött, hát egyelőre nem tehetett semmit. Ám természete nem bírta el, hogy nyugton üljön, és unalma és magánya ellen védekezve feltalálta a palantírokat.
- Jóságos Szűz Varda, mik ezek a vacakok? - siránkozott Nerdanel, aki mindig józan volt, és nem díjazta Curufinwë Fëanáro zsenijét.
- Ezekkel látni lehet! - hirdette Curufinwë Fëanáro ihletett hangon, szemében prófétai tűzzel, és Tirion lakói összeszaladtak megcsodálni a remekműveket, és magasztalták a nagy kovácsot.
- Micsoda marhaság - panaszolta Nerdanel a többi asszonynak. Beolvasztotta hozzájuk a kicsik cumijait! Én nem tudom, mi lesz ebből a tündéből, de bármit kinézek belőle.
Később Curufinwë Fëanáro elvesztette érdeklődését apalantírok iránt, mert Mahtan, kóbor apósa, aki éppen olyan bolond volt, mint ő, hazahozott egy üvegcsét, melyben állítólag a Fák Fénye látható. Ezt tíz pesóért mutogatta. A dolog hamis volt, de Curufinwë Fëanárót elkapta az ihlet, hogy a Fényt tudományos alapon kristályba foglalja.
Nerdanelnek eszébe jutott, hogy ez alkalmasint nem is olyan nagy őrültség, már csak azért is, mert míg férje ezzel foglalkozik, addig őt békén hagyja. Akkoriban már négy gyerek futkosott a házban, és az ötödiket várta...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302718 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Humor
Ez nagyon jó! :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302665 Írta: Naras
Naras válaszolt a következő témában: Humor
A múltkor eszembe jutott, mi lenne, ha Középföldére is beszivárogna a média és létrehozná a K1-es, azaz a Középfölde 1-es tévécsatornát. Egy reggel a tünde bemondó épp műsort ajánl. (Annyira nem poénos az ötlet, de remélem tetszeni fog)

*Egy erdőben vagyunk, a fák között egy faasztal; mögötte egy díszruhába öltözött tünde férfi, A BEMONDÓ áll, papírral a kezében. A képernyőn felirat: a tünde férfi neve, és a jobb sarokban megjelenik a tévécsatorna logója: egy falevél, rajta a K1-felirat. A BEMONDÓ belenéz a kamerába.*

BEMONDÓ: Köszöntöm a kedves nézőket a Középfölde Egyes tévécsatornán. Ez az "egyes" igazából nem is kéne ide, mert csak ez az egy csatorna van Középföldén, de azt mondták, ez így jobban hangzik. (*belenéz a papírjaiba*) Nemsokára követekzik a Híradó, melyből megtudhatjuk, mi történt tegnap éjszaka a nagyvilágban. Ezután elkészíthetjük a hobbit-konyha egy újabb remekét, a Főzzünk együtt Samuval! című műsor keretében. Utána reggeli tornát közvetítünk Völgyzugolyból, hogy a hobbit-kajával felszedett kilókat leadhassuk. Tíz óra harminc perckor levetítjük a Tinúviel című romantikus szappanopera 9999. részének ismétlését, hogy akik tegnap elmulasztották, ma meg tudják nézni. Műsorajánlóval legközelebb tizenegy és tizenkét óra között jelentkezünk. Most reklám, és utána kezdődik a Híradó. *sötét.*

Felirat: TÁRSADALMI CÉLÚ HIRDETÉS
*Harci induló, vagy valamilyen toborzónóta megy háttérzeneként. A kamera vágtató lovasokat mutat, akiket THÉODEN KIRÁLY vezet.*
FÉRFIHANG: Rohírok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok Théoden királyt!
THÉODEN: Szeretnétek együtt lándzsát rázva vágtázni a mezőn? Sátorban aludni? Orkokat ölni? Csatakiáltásokat üvölteni a napfelkeltébe? Ha igen, akkor jelentkezzetek csütörtökön a rohír seregszemlén, és tartsatok velünk a Gondorba szervezett kirándulásunkon! Részt veszünk a Plennor mezei csatán, majd a túlélőkkel felfedezzük Minas Tirith Fehér tornyait!
Fegyvert, lovat mindenki hozzon magával; szállás, ellátás biztosított! Mindenkit, aki nem fél meghalni a hazájáért, szeretettel várunk csütörtökön, Fírine mezején! Hajrá, Éorlfiak! *a lovasok elvágtatnak.*
FELIRAT: Apróbetűs rész: Halál, komolyabb sérülés veszélye fennáll. Kérjük, olvassa el figyelmesen a fegyverhasználati útmutatót, és hozza magával kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Szükség lesz rá.

*sötét*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302650 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor

Snuffles írta: GandALF: www7.online.rtlklub.hu/forumkepek/2005/04/25/5353344.pict

Áuuu. :D :D (A "legszebb" az egészben, először le se esett a címből, h mi lesz a képen, azt hittem elgépelted az "alf"-ot. :D DD :P )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302649 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Humor
Tudom, hogy képet a képes topikba kell, de ezt nem éreztem odavalónak.
GandALF: www7.online.rtlklub.hu/forumkepek/2005/04/25/5353344.pict

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302571 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Humor
[F: Jó estét, khö khö khehhh...
A: Magának is, ha úgy gondolja... khkhkhkhhhhhhhhhh...
F: Lám magát is zavarja a füst, khöhhehh....
A: Engem, ugyan! Én kir.... kiránduló vagyok, és nem zavar.
F: Talányokban beszél.
A: Meglehet uram, meglehet...


Aragorn megint a félnótás bukott király szerepében lesz? :mrgreen: FOLYTASD!!!!!!!

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302386 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor
<b>Alyr:</b> ofcourse, következzen. :) Jó újra Téged olvasni. :D

<b>Siss:</b> szintén haláli. :D "forgalmi" dugók lol. 8) :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302382 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Dae: tovább, tovább! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302381 Írta: Naras
Naras válaszolt a következő témában: Humor
Fú, emberek!!! Ezek nagyon jóók!!!!!! Várom a folytatást!!!! :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302376 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:
Papsajt: Nocsak! Hobbitok! Három hobbit és egy beszélő fazék!
F: Tes... (körülnéz) Samu! Vedd le azt a fejedről légyszíves....
S: Ha nem látom ő se lát, ha nem látom ő se lát, ha nem...


:mrgreen:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302370 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Humor
Ery: DD
Alyr: Iigeeen

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302369 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Avagy írjunk valamit, mer az jó?


Brí, a Pajkos Pónihoz címzett fogadó

Frodó: Hát itt vagyunk, barátaim, ne feledjétek, én Alagi vagyok, Pippin Felegi, Trufa...
Samu: Én én uram?
F: Te Csavardi leszel jó?
S: Ez már valahonnan ismerős nekem...
Trufa: Én maradhatok Borbak? Vagy legyek Borsodi?
Pippin: Vagy Borsika. Bors Trufiádok, nos?
T: Nagyon vicces. Inkább menjünk be. Nagy fogadó nagy pohár sört ígér.
P: Vajon itt pintben mérik?
F: Ha abban mérik is, résen kell lennünk mert üldöznek minket.

(bemennek)

P: Ez tényleg nagy hely...
T: Zseniálisan megvilágítottad a lényeget, Pippin.
S: Menjünk innen, itt nagy emberek vannak.
F: Nem mehetünk. Elnézést... hahó!
Papsajt: Nocsak! Hobbitok! Három hobbit és egy beszélő fazék!
F: Tes... (körülnéz) Samu! Vedd le azt a fejedről légyszíves....
S: Ha nem látom ő se lát, ha nem látom ő se lát, ha nem...
F: Samu, légszíves...
S: Na jó...
Pa: Nocsak! Immár négy hobbit, ráadásul a Megyéből, a viselkedésük alapján.
F: Elnézést kérek az előbbiért. Szobát szeretnénk, az én nevem Alka... Alke... Alko... Alagi.
Pa: Hmmm... Fura ha az ember elfelejti a saját nevét. Node velem is megesik néha... Például most is majdnem... Papsajt Ászok, szolgálatjára!
F: Fura ez a név... Ászok...
Pa: Mind a négy Ász, kérem alássan. Régebben kaszinót vezettem, ugyanis. Onnan való a két szolgálóm is, Jolly és Joker. Juteszembe... JOLLYYYY
Jolly: Igen uram?
Pa: Készítsd elő a vendég uraknak a hobbitszobát. Hát Joker hol van?
Jolly: Elment, megint üldözi azt a denevért, tudja uram, hogy van ez...
Pa: Eh...

(elmennek a szobákba)

Pa: Esetleg átjönnének az ivóba még az este? Jó társaság szokott itt lenni, békés falusiak, békés vándorok... még fegyvert se mindig hoznak.
F: Lehetséges.

(átmennek az ivóva, kivéve Trufát aki nem talál oda)

F: Ki az a fura tekintetű úr ott aki másodszor önti magára a sört, úgy bámul?
Pa: Az csak Páfrány Pockó, fura emberekkel barátkozik újabban. Én az ön helyében vigyáznék vele.
F: És az ott a sarokban? Akinek már pirosra csípte a szemét a pipafüst?
Pa: Afféle vándor, mi Vándornak hívjuk, néha erre vándorol ugyanis vadonbéli vándorlásai közepette.
F: De miért nem nyit ablakot abban a levegőtlen sarokban?
Pa: Tudja, Alagi úr, ez afféle titokzatoskodás, az ilyen kalandozók szeretnek füstfelhőbe burkolózni, mert az nagyon hangulatkeltő.
F: Vagy fullasztó...

Pi: Itt tényleg pintben mérik!
F: Nem ihatod meg, még eljár a szád!
Pi: A Gyűrűdről és a Fekete Lovasokról? Ugyan, Frodó, ne félts te engem!
S: Tényleg nem kellene ezt, mert akkor hátha mi fog történni... Ugye, Frodó úr? Frodó...
Pi: Ott van annál a Vándorlónál...

F: Jó estét, khö khö khehhh...
A: Magának is, ha úgy gondolja... khkhkhkhhhhhhhhhh...
F: Lám magát is zavarja a füst, khöhhehh....
A: Engem, ugyan! Én kir.... kiránduló vagyok, és nem zavar.
F: Talányokban beszél.
A: Meglehet uram, meglehet...




folytatása következzen?



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302368 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Humor
No kérem. Közkívánatra a 2004-es LEP Feanor-előadásának valószínűleg sosem színpadra kerülő változata. Paródiája, na :D
Írta: Fio és én.


********

THE-Avagy A Titkos Humoros Előadás Feanornak Kalandjairúl


Prológus

(közben megy Enya)

MESÉLŐ:
Fiatal volt még a föld, melyet a valák uralmára bíztak. Köd lengte be a hegycsúcsokat, pára szállt a mezők felett, és az ősi sötétséget nem törte meg semmi.

(a szín sötét, zene leáll)

MANWE:
Ki mászkál a fejem búbján?

VARDA:
Az nem a fejed búbja, drágám.

(zene tovább)

MESÉLŐ:
Áldatlan állapotok fenyegető árnya lengett Arda fölött, mígnem Yavanna úrnő áldott keze elültette a Két Fát és szent fényt gyújtott bennük.
(Yavanna bejön és két, fának álcázott állólámpát felkapcsol, ki.)
És ezen örvendeztek vala a valák, legalábbis a többség.

(színen senki, csak a valák hangja hallatszik &#8211; zene leáll)

AULE:
Mandos mi a rákot csinál?

(zörejek)

MANDOS:
Nincs valakinél kötszer?

TULKAS:
Neked inkább szemműtét kéne, Mandos barátom.

MANWE:
Te beszélsz, Tulkas? Még mindig a fejemen állsz!

VARDA:
Ami még mindig nem a fejed, drágám.

(zene tovább)




MESÉLŐ:
Most, hogy a fényviszonyok elrendeződtek Ardán, a valák figyelme messzi tájak felé fordult. A tündék népének ébredését várták a messzi keleten, s mikor ez bekövetkezett, örömmel hívták őket oldalukra, Valinorba.

(Manwe oldalról be, mögötte Finwe vezetésével a tündék, pizsiben, hálósapkában, ásítozva, vakarózva, szóval amit az ágyából kivert jónép csinál:) )

MESÉLŐ:
És a tündék békében éltek Valinor földjén, királyukká Finwét választották, aki Míriel Serindét vette feleségül.

(ide egy parodizált tüncitánc, a végén a biztonságos tünciszexszel:) szín elsötétedik)

FINWE:
A francba!

MÍRIEL:
Mi az, drágám?

FINWE:
Elszakadt a gumikesztyű!

MESÉLŐ:
És így született Feanor, minden noldák leglegendásabbika!

(Feanor be, szülei megölelgetik, ki.)

MESÉLŐ:
Azonban hamarosan árny borult Finwe király boldogságára. Míriel erejét hatalmas fiának születése teljesen kiszívta, s nem vágyott másra, csak hogy letehesse az élet terhét.

(Míriel látványosan összeesik. Mandos botladozva be, Tulkas és Aule a nyomában, megállnak a szélen, gyanakodva figyelik kollégájukat.)

MANDOS:
Na, végre egy bentlakó kliens. (kitapogatja, hol van Míriel és a lábánál fogva kivonszolja, Finwe ott marad, magába roskadva)

TULKAS:
Micsoda egy nekrofil állat!

(Tulkas és Aule ki.)

MESÉLŐ
Így hát, miután Míriel lelépett Mandossal&#8230;

FINWE:
Micsoda???

MESÉLŐ:
Öizé&#8230; miután Míriel Mandos csarnokaiba távozott, Valinorban is új események vették kezdetüket.

1. kép
(Finwe karosszékben egy könyvet olvas, Feanor belép túrabakancsban.)

FEANOR: Ó, apám! Északon jártam, napokig a hegyekben éltem&#8230; Atyám, mit olvasol?

FINWE: Mit olvasTAM&#8230; El van ez szállva. (eldobja a könyvet) Te is fiam, Feanor, csak nem méltóztattál végre hazajönni?

FEANOR:
A hegyek ércei nem várhattak&#8230;

FINWE:
És persze apád agyvérzése sem az aggodalomtól!

FEANOR:
De apám, én tényleg olyan csodás tájakon jártam&#8230;

FINWE:
Ne rizsázz, fiam, gondoltam, hogy nem holmi tucatcucc miatt voltál képtelen tízre hazajönni!

FEANOR:
Azt a szőkét bezzeg sose kárpálod, ha későn jön hza!

FINWE:
Drága fiam&#8230; Egy, azt a szőkét Indisnek hívják. Kettő, a feleségem. Következésképpen nagykorú.

FEANOR (közbekotyog):
Ez miért következik abból, hogy a feleséged?

FINWE:
HÁROM! Ő legfeljebb fél órát szokott késni. Nem fél évet, mint egyesek! Miért szidnám hát meg fél órácska miatt?

FEANOR:
Fél órácska is elég lehet egyre-másra.

FINWE: (pár pillanat után, amíg eljut a tudatáig, mit mondott Feanor)
És ha szabad kérdeznem, te mi a valák bánatát csináltál ennyi idő alatt?

FEANOR:
Felfedeztem a hegyek érceit. Mahtan a tündék kovácsa kovácsmestersére tanított&#8230;

FINWE:
Naná, gondoltam, hogy nem főzni.

FEANOR: (pár pillanatnyi sértődött szünet után folytatja)
És Mahtan lánya, Nerdanel, ó, ha látnád a tekintetét, mellyel rámnéz&#8230;

(Indis jön befelé, úgy, hogy Finwe ne lássa)

FINWE (Feanor szavába vág):
Á, na végre kibújt a zsákból! Tudtam én, hogy nő van a dologban!

(Indis ekkor átöleli hátulról)

FINWE:
Ó, Indis!

INDIS:
Helló, drágám!

FINWE:
Szívecském, tudod, hogy egy icipicit késtél!

INDIS:
Ilyenkor estefelé akkora dugók vannak a tirioni utcákon&#8230;

FEANOR:
Dugóknak dugók, csak arra nem vennék mérget, hogy forgalmiak-e.

INDIS:
Akkor vegyél másra mérget, durcifiú.

FINWE:
Na de édes feleségem&#8230; drága fiam! Hiszen tudod, Indis újra otthont és melegséget adott nekem&#8230; (Indis ettől kezdve folyamatosan rángatja Finwe ingujját, egyre erősebben- Feanor közben sűrűn szemforgatva ki) Vele új értemet kapott az életem, hisz olya dolgokoat adott nekem, amiket anyádon kívül még senki&#8230; Szép ifjakat nemzünk majd Aman dicsőségében!

INDIS:
Uram!

FINWE (kiesve a szerepből, sután):
He?

INDIS:
Ezt talán mégse kéne világgá kiáltani!

FINWE:
Miért, mi rosszat mondtam?

(Indis legyint, ki)

FINWE:
Jó, mindegy. Szóval, fiam!Próbálj megbékélni a helyze&#8230; (forgolódik egy sort) Ööö&#8230; fiam?

(Vállat von, ki.)

folyt. köv.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302020 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Humor
Ez remek volt Ery! :itscool:
Norodhel! Szét röhögtem a fejem! :up:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.379 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére