Versek

Több
16 éve 7 hónapja #354754 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: Snuffles, ez a négysoros lényege. :wink: Azért rövid, hogy játékteret adjon az olvasónak az értelmezésre, továbbgondolásra.

Tudom és szeretem is, ráadásul mostanában főleg egygondolatos négysorosokat írtam, de ezt még olvastam volna tovább.
Ez a macskás alább viszont sokkal ütősebb, ez most nekem nagyon igazi négysoros, rövid kis csattanás. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354735 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Snuffles, ez a négysoros lényege. :wink: Azért rövid, hogy játékteret adjon az olvasónak az értelmezésre, továbbgondolásra. Csak egy rakat kép és hangulat, azt kezdessz vele, amit akarsz. De ha beleeszi magát a füledbe és magadban hordozgatod, kvázi mint Ignotus József Attila Nincsen apám...-ját... Akkor érdemes volt a szavakat percekig, órákig, napokig az elmémben forgatva végül papírra vetni valamit.

Íme, egy újabb:

Városi legenda

Macskaként kuporgó emlékkupacok közt
fény szűkül a sarokba, mint kivert kutya.
Gyíklábakon szaladva száraz levél a szellő -
feledi, ha volt is egykor otthona.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354707 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: Alcar, szvsz azt akarta mondani, h még emléxik alább emlegetett verseidre:)

Szerintem is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354676 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Szofi, nekem ez rövid. Mire belemerülnék és átadnám magam ennek a könnyed hangulatú versnek, addigra le is zárod a gondolatot, ami épp csak akkor kezdene kibontakozni (és amely nem is biztos, hogy olyan hűde könnyed), mikor elérek a negyedik sor végére és akkor ott egy rohadt nagy pont, és jelzi, hogy vége, ennyi, kész.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354641 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Alcar, szvsz azt akarta mondani, h még emléxik alább emlegetett verseidre:)

Namarie: köszönöm a hozzászólást, nem tudom, hogy le7ne ezt negatívan érteni, megtisztelő a párhuzam. De most már elárul6nád, h mit értettél ez alatt, mert kíváncsivá tettél. :P

Mára virradóra született(és befelé a HÉVen nyerte el végső formáját):

Ébredezve

Nyiladoznak szemeim. Az álom
szárnyain megint csak messze röpitett.
Eszmélkedve kérdem: "Enyém-e, mire vágyom?"
Nap fénye ragyog be sötétitett teret.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 5 hónapja #354628 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Itt vers volt, de töröltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354616 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek

Ardenis írta: Szméagol: Siker!!!!! :D :D értem, mit akarsz mondani,és így már nem vitatkozom.
De mégis.Mert nem tudom, mit jelent "érteni a versekhez".Én csak annyit tudok,az alapján tudok kritizálni, amit látok, olvasok, érzek.Versek terén egyedül valamicske tapasztalatra hivatkozhatnék, mikor kritizálok, de abból sincs sok.Egyszóval, nem,nem értek a versekhez,bár nem tudom pontosan milyen az, ha valaki ért hozzájuk. :) (furcsa érzés lehet:))


Hát igen, engem is érdekelne, milyen is az az érzés...

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #354615 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Szméagol: Siker!!!!! :D :D értem, mit akarsz mondani,és így már nem vitatkozom.
De mégis.Mert nem tudom, mit jelent "érteni a versekhez".Én csak annyit tudok,az alapján tudok kritizálni, amit látok, olvasok, érzek.Versek terén egyedül valamicske tapasztalatra hivatkozhatnék, mikor kritizálok, de abból sincs sok.Egyszóval, nem,nem értek a versekhez,bár nem tudom pontosan milyen az, ha valaki ért hozzájuk. :) (furcsa érzés lehet:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354606 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Acho, köszönöm!
De nekem ne mentegetőzzetek azzal, hogy nem értetek a versekhez, mert szerintem ez hüleség. :)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354598 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
A második epigramma szerintem zseniális! ;-) Nagy grat!
A harmadik is tetszik, bár ott ritmusproblémák vannak szvsz, meg önrím, de az alapgondolata nagyon jó. Mint ahogyan "A halott király éneké"-nek is!
/Bocs a kritikáért. Nem értek hozzá. De most muszáj volt véleményt nyilvánítani! :) /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354596 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Köszi a kritikát!
Az első észrevételben teljesen igazad van, az nekem is szemet szúrt. :D
A második... értem, mit kérdezel, de nem tudok rá rendesen válaszolni. Azért megpróbálom.

A király büszke a tetteire... meg kell jegyeznem, hogy ez egy rendkívül gőgös és kegyetlen, ugyanakkor erős kezű király, nem tudom, ez mennyire derül ki a versből.
Amikor a túlvilágon énekli a verset, azt már a király szelleme énekli. Amikor énekli, akkor is büszke lenne magára, csak éppen fortyog dühében... :D Viszont ő egy szellem, tehát fizikailag képtelen énekelni, mert nincsenek hangszálai, etc. Ez egy "szellemdal", tehát a dalnak is csak a szelleme.
Szóval, ha a király élne, akkor énekelne csak igazán. Viszont akkor ugyanez a dal máshogy szólna. Ergo, amikor a szellemkirály énekli a szellemdalt, többek közt azon filózik, vajon most mit énekelne, ha a serlegben levő mérgezett bort meghagyta volna a szolgáknak...
Most a sok kusza gondolatomat megpróbáltam összesűríteni, remélem, valahol a válasz is benne leledzik. :)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #354594 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Na, akkor most kritizálok egy sort, de nem kell érte megkövezni, mert tetszik amit írtál, csak szemet szúrt 2 hiba:
"lakomáim(...)úgy fénylett":szerintem ez nem helyes.úgy tényleg jó lenne, hogy "Mind(...)úgy fénylett",de így nem passzol össze a kettő.
Aztán:nekem úgy jött le, hogy a király még mindig hatalmasnak tartja magát("Holtan sem kételkedem")de akkor mért csak akkor dalolná büszkén ezt az éneket, ha élne?Mert a vers címe a halott király dala.Ez arra enged következtetni, hogy a halott király énekli.Tehát csak a büszke szót lehet megkérdőjelezni.de holtan sem kételkedik saját nagyságában, tehát még mindig büszke.Ez meg logikai ellentmondásnak tűnik...
Na, most így visszaolvasva amit írtam,simán lehet, hogy csak jól összezavarlak. :) Asszem kicsit nehéz követni a gondolatmenetemet. :?
Amugy érdekes a gondolat,ami a versed alapját adja.Nekem tetszett.(nem mintha értenék hozzá) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354508 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Akkor még két új versem... :)

A halott király éneke

Hatalmas király voltam.
Birodalmam csak úgy ragyogott.
A lovag dalolt, béke honolt,
A halász aranyhalat fogott.

Országom nem ismert határt,
Magába szívott más földeket;
Ha élnék, bizton állitom,
Büszkén dalolnám ez éneket.

Lakomáim, mind csodálatos,
Mint senki másé, úgy fénylett.
A vendégek, ha táncba fogtak,
Hálájuk az enyém lett.

Csatába, ha lovagoltam,
A lovam büszkén vágtatott,
S kardot fogó jobb kezemtől
Hullott a sok hörgő halott.

Hatalmas király voltam.
Holtan sem kételkedem.
De a sok féltékeny lovag, s gróf
Mérget itatott velem.


Bajnokok epigrammái

I.

Jó harcosnak hittem magam.
Mígnem egy alkalommal
Nem figyeltem, s
Otthagytam a fogam.


II.

Jó kardvívó voltam.
Hogy vérbe fagyva fekszem,
Az csupán véletlen –
Gondolom, így, holtan.


III.

Nincs harcos, kit le ne győztem volna,
Tudták ezt ők is, és
Egyszerre támadtak rám vagy húszan;
Nyolcat bírtam csak, belül mégis
Azt hiszem, kilencig még győztem volna.


IV.

Jó katona voltam.
Másképp gondolom ezt holtan.


V.

Nincs lovag, kit le ne győztem volna.
Így hittem ezt egészen
Addig, míg tovább nem győztem,
És holtan estem össze –
Megártott a szívemnek a torna.


VI.

A legnagyobb hazafi voltam a csatában.
Utolsó csepp véremig is küzdöttem,
Utána a véremben megfürödtem.


VII.

Jó gladiátor voltam,
Küzdöttem utolsó csepp véremig.
Bírtam is a harmincadik vérebig.
Azután összeestem holtan.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354507 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek

Namarie írta: Szofi, nehogy anank vedd, aminek nem szánom!! A Nihilben érzek egyfajta Pilinszky- hatást. Jól érzem? A többi vers is nagyon tetszik!!

Szmeagol: tetszik a versed! Jók a mitológiai utalások, de:
Testem nem enyém volt;
Mint egy üres barlang
Küklopszok szigetén:
Sok halott hőst befogadtam én.

Ez biztos a helyén van? valahogy a Küklópszok szigete nem a nyugalmas befogadásáról híres.

Szerintem írj még hozzá, talán kicsit hirtelenek az időbeli- irodalmi átváltások.
Van egy hasonló jellegű versem.. elhozhatom?


Köszönöm a véleményt! :) HÁt, nem is írtam, hogy az a befogadás nyugalmas volt... :D ettől függetlenül valószínűleg igazad van. És nagyon érdekelne a "hasonló jellegű versed"! :)
Még egyszer köszönöm.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354503 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Versek
Szofi, nehogy anank vedd, aminek nem szánom!! A Nihilben érzek egyfajta Pilinszky- hatást. Jól érzem? A többi vers is nagyon tetszik!!

Szmeagol: tetszik a versed! Jók a mitológiai utalások, de:
Testem nem enyém volt;
Mint egy üres barlang
Küklopszok szigetén:
Sok halott hőst befogadtam én.

Ez biztos a helyén van? valahogy a Küklópszok szigete nem a nyugalmas befogadásáról híres.

Szerintem írj még hozzá, talán kicsit hirtelenek az időbeli- irodalmi átváltások.
Van egy hasonló jellegű versem.. elhozhatom?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354502 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Van John Lennonnak egy verse, amiről szinte semmit nem tudok, csak azt, hogy valami ilyesmivel kezdődik: "Nélküldögéltem egy falatt, öntelten és dagin" - nem tud róla valaki valamit? Esetleg beidézni ide? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354497 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek

Arlith írta: Ez valami viccféle, elsősorban Szofi megmosolyogtatására. (A fogad fantomfájásainak emlékére. Ha. De remélem :) )

ihlettelen családi talánság
omladékos jegyzetrengeteg
irtásokon-csapásokon
szökik az újdonság varázsa
belém
költözök


Köszönöm, drága szívem. Meghatódtam tőle. Jól esett. Amolyan szokásosan Arlith-os: többször el kell olvasni, kirakózni kell a szerkezetekkel. Szeretem. Cím? :) Pl.: Albérlet? :D

:, tetszett a Holló-Róka - változatod.

Le7, h nem tudok menni Farsangra. Ez esetben versestali-időpont-javaslat: március első 7végéje (6-a körül, ha jól számolok).

Szösszenetek az utóbbi 7ekből, amik lejegyzésre kerültek:

Nihil

Üvegbúraként fogad be:
nem törik meg, nem évül el -
itt van este, s reggel egyre...
"Nem nyúlsz értem, s nem érlek el."

Dráma

1.) Honvágy

Én, szemeim mögött, e különvilágban
lélekként ücsörgök - oly kínos ez a test!
Ápolgatom, tűröm. Ha meglenne még a szárnyam...!
A szellem röpte bárgyú, s koránt sem egyenes.

2.) Status quo

Ott, a szemek mögött, ködös félhomályban
ücsörög a lélek, mit retteg ez a test.
A szellem csitítja. Mind a kettő bátran
magához ölelné, s tisztelné örömest.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354469 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Üdv! Itt a legfrissebb versem... kritikákat kérek szépen! :)

Voltam sokattűrt Odüsszeusz,
És Hamlet, dán király fia,
Küzdöttem gall csőcselékkel,
Ím ez utópia.

Életem nem volt -
Élet egy csepűrágónak?
Földi árnymása voltam csupán
Megannyi hérosznak.

Testem nem enyém volt;
Mint egy üres barlang
Küklopszok szigetén:
Sok halott hőst befogadtam én.

Nem volt hát semmim;
Lelketlen, néma ház,
Észrevétlen, úgy haltam meg,
Mint egy magányos halász.

Akkor hát miért búsulok
Neküia legeslegfenekén?
A pohár alján láttam már ilyet,
Fenn Pénelopé sír éjnek-éjjelén.

Mégis, sok ember tudja;
Tudja az én dalom:
Hogy sok hérosz halt velem meg,
De mindnek egy sírhalom.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354335 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Igen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 5 hónapja #354255 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Itt vers volt, de töröltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354196 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Egy parafrázis:

Otthon

Otthon! - míly édes szó ez annak,
Ki távol-földeket bejárva, haza csak álmában szaladhat!
Otthon! - mily vágyott szó ez annak,
Ki sorsának búsulva hiába, űzötten fut a vakvilágba!
Otthon - míly idegen szó nekem,
Csak szó - nincsen még emléke sem,
Hisz otthonom nem az, hol élek -
Otthont a világban remélek.

A gondolat nem rossz, egész jól vitted végig, de a forma nem követte a gondolati ritmust. Ha megnézed, az én parafrázisom is közelebb áll a szabadvershez, mint a "szépvershez", de az elején a szövegritmus a gondolati ritmushoz hasonlóan feszítettebb, a majdnem-rímek figyelmet keltenek, feszültséget, előkészítik azt a fordulatot, ami aztán a ritmika hirtelen törésével és a rímelés tényleges megjelenésével fordít egyet a kezdeti íven, igazodva a gondolatmenethez.
No persze az, hogy megmagyarázom, nem jelenti azt, hogy a parafrázis jó lenne... :) De azért megér egy kisérletet: olvasd fel hangosan! először a saját változatodat, aztán az enyémet. Észre fogod venni, hogy a tied nem vers, hanem próza, vers-szerű sorokkal. Keresd a zenét! És vigyázz arra, hogy a költői szabadság kétélű dolog: lehet ugyan változtatni a nyelv szemantikai kapcsolataiból adódó szórenden, stb, de a nyelv élő dolog, és bosszút áll.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354176 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Versek
Hoztam egy verset.Meg hoztam a megszokott formámat,vagyis a gyenge és amatőr verselőt.(hopszi azt hiszem túl jó színben tüntetem föl magam). :D



Otthon

Otthon!Mily édes szó ez annak,
Ki távol földeket járva,
Haza,csak álmában szállhat.
Otthon!Mily keresett szó ez ajkán annak,
Kit távolra a világ késztet.
S Otthon!Mily ismeretlen szó ez nekem,
Szó,melyhez emlékem nincs egy sem,
Hisz' otthonom nem ott van,hol élek,
E keresett helyem csak a világban lehet.

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354144 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: VERSESTALI- ügyben: aki tud, jöjjön farsangra, ott egyeztetünk, jó?

Rendben. Rendelkezésetekre állok! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354106 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Ma aktuális:

Babits Mihály:

Balázsolás

Szépen könyörgök, segíts rajtam, Szent Balázs!
Gyermekkoromban két fehér
gyertyát tettek keresztbe gyenge nyakamon
s úgy néztem a gyertyák közül,
mint két ág közt kinéző ijedt őzike.
Tél közepén, Balázs-napon
szemem pislogva csüggött az öreg papon,
aki hozzád imádkozott
fölém hajolva, ahogy ott térdeltem az
oltár előtt, kegyes szokás
szerint, s diákul dünnyögve, amit sem én,
s ő se jól értett. De azért
te meghallgattad és megóvtad gyermeki
életem a fojtogató
torokgyíktól s a veszedelmes mandulák
lobjaitól, hogy fölnövén
félszáz évet megérjek, háladatlanul,
nem is gondolva tereád.
Óh ne bánd csúf gondatlanságom, védj ma is,
segíts, Sebasta püspöke!
Lásd, így élünk mi, gyermek módra, balgatag,
hátra se nézünk, elfutunk
a zajló úton, eleresztve kezetek,
magasabb szellemek – de ti
csak mosolyogtok, okos felnőttek gyanánt.
Nem sért ha semmibe veszünk
s aztán a bajban újra visszaszaladunk
hozzátok, mint hozzád ma én
reszkető szívvel… Mosolyogj rajtam, Balázs!
ki mint a szepegő kamasz,
térdeplek itt együgyű oltárod kövén –
mosolyogj rajtam, csak segíts!
Mert orv betegség öldös íme engemet
és fojtogatja torkomat,
gégém szűkül, levegőm egyre fogy, tüdőm
zihál, s mint aki hegyre hág,
mind nehezebben kúszva, vagy terhet cipel,
kifulva, akként élek én
örökös lihegésben. S már az orvosok
kése fenyeget, rossz nyakam
fölvágni, melyet hajdan oly megadón
hajtottam gyertyáid közé,
mintha sejtettem volna már… Segíts, Balázs!
Hisz a te szent gégédet is
kések nyiszálták, mikor a gonosz pogány
kivégzett: tudhatod, mi az!
Te ismered a penge élét, vér izét,
a megfeszített perceket,
a szakadt légcső görcseit, s a fulladás
csatáját és rémületét.
Segíts! Te már mindent tudsz, túl vagy mindenen,
okos felnőtt! Te jól tudod,
mennyi kínt bír el az ember, mennyit nem sokall
még az Isten jósága sem,
s mit ér az élet… S talán azt is, hogy nem is
olyan nagy dolog a halál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353850 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
köszönöm szépen!

(nem öljük le :D )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353846 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
A verset itt leled. ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353843 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Nem tudom jó helyen kérdezem-é, de: Meg tudja valaki adni azt az egyetlen gót nyelvű verset, amit a prof írt? vagy valami elérhetőség. vagy ilyesmi. :oops:

Előre is nagyon köszönöm!

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353813 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Acho írta: Valóban, ilyen esetben merészség belevágni. De ez olyanra sikerült, hogy nyugodtan odateheted a Rímhányó műve mellé szvsz. ;-) Gratula!

Agree. :)
Tényleg nagyon odavág. :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353791 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Valóban, ilyen esetben merészség belevágni. De ez olyanra sikerült, hogy nyugodtan odateheted a Rímhányó műve mellé szvsz. ;-) Gratula!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353787 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Hatodik variáció

Ott fent ült a holló, hársfa magas ágán,
szájában a sajttal csak merengett árván.
Arra járt a róka, aki mindig éhes,
most is úgy érezte, enni esedékes.
Felnézett a fára sandán a ravaszdi:
"Sajt kell a fenének, hollót kell lecsalni!"
A holló is kémlelt: "fordulj már föl, róka!
Inkább dögöt ennék, sajt csak mese vóna!"


Nem garantálom, hogy minden a helyén van, de hát most született, csak úgy csuklóból, fórumba bele... Azért remélem, tetszik! Mondjuk Romhányi után ebbe belenyúlni nagy merészség, úgyhogy sorry! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.823 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére