Zene

Több
20 éve 10 hónapja #151514 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Üdv!

Leguán: Én megyek (bár elég érdekes fejem lesz a reggel fél 7-es keringőpróba után....). Ugye a 2-es metró vonalán van egy olyan megálló, hogy Moszkva-tér? És onnan kb. merre kell menni az óráig?

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151478 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Ottlecek!! (hacsak nem jön a baltás gyilkos.. ) :D
Aki nemjön lenyakazom!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151424 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Az énekkar műsora összeállt, javaslatokat most már köszönjük, nem kérünk.
Így is kérdéses, hogy hogyan lesz minden tervbe vett dal menetkész a LEP-re...

A fejlemények:
Szombaton, azaz november 15-én 16 órától énekkari próba nálam, azaz Leguánnál. Találkozó 15 óra 30 perckor a Moszkva téri állóóránál, tíz percet várunk a későkre. A próba tervezett időtartama 2, azaz kettő óra.
Kérek mindenkit, úgy szervezze a dolgait, hogy ezt a két órát teljes mértékben ki tudjuk használni, legyetek ott végig.

MINDENKI JÖJJÖN, MERT KÜLÖNBEN FELMONDÁS LESZ A VÉGE! :evil:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151393 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Zene
Meg az "Egyszer véget ér"!!!!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151391 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Zene
A HALOTT GYŰRŰLIDÉRC DALA legyen, legyen, legyen a LEP-en!!!

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151288 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Zene
Csillaglány, remélem, azonkívül, hogy finom volt és édes, szépek, szerelmesek és termékenyek lettetek tőle.

A dalt én is szombat óta egyfolytában énekelgetem, annyira nagyon tetszik! Basszus, ha LEP-en más nem is, az énekkar előadása tutira megadja a hangulatot! Nagyon jók vagyunk! Csak így tovább! Csak el ne bízzam magam.
A szombat estét különben még négy emberke a nagyiban töltötte, békésen és éhesen palacsintázva... Igazán klassz nap volt! Leguánnak külön köszi a vendéglátásért.
Szombaton The Return of The Choir :twisted: Az erő k*rvára velünk van :twisted:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151285 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Zene
Nekem tök mindegy, hogy hol és mikor, csak csütörtökig legyen fix, mert pénteken nem biztos, hogy gépközelben leszek...
A mostani tali jó hangulatú volt! :lol:
(Eltekintve a végén némi összezördüléstől, de hát ennyi embernél ez óhatatlanul jelentkezik. :roll: )

Leguán, a dallam azóta is itt duruzsol az agyamban! Ez így nem ér! :lol:
Rayan, a gránátalma finom volt... :wink:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151282 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Juj, gyerekek, tök új téma:
Szeretnék pályázatot kiírni olyan témában, hogy Enya számainak dalszövegeit fordítsátok le magyarra, és küldjétek el nekem.

Az eredeti nyelvű dalszövegeket a www.enya.org apon érhetitek el.

A legjobb változatok felkerülnek a www.enya.tricon.hu -ra, a dalszövegek szekcióba, és a többit is felrakom.

A karsa_hun@yahoo.co.uk címre küldjétek el a fordításokat.

Előre is köszi

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151206 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!
Itt egy ősrégi alkotásunk, felajánlom az énekkar számára. :wink:

Kincső a Humor topicban 2002. október 28-án írta: Sziasztok!
A tesómmal kiötlöttünk egy dalszöveg-átírást, hasonlót, mint a Középfölde-song. Ez a Halott gyűrűlidérc dala. :wink: Ja és az Omega: Régi csibészek c. számára kell énekelni.

Egyik éjszakán megyek Morotván,
És látom, nem félnek tőlem már.
Hátam mögött rég nem vonyít senki még;
Úgy érzem, elfelejtették.

R.: Gyűrűlidércek, nem ismernek engem meg,
Nézik, mit nézek, aztán továbbmennek.

Közel volt a Szem, mindig azt lestem,
Vagy messze el kellett mennem.
Sötét ég alatt nem sütött a nap,
Kergettük a hobbitokat.

R.

Hullott a könnyünk, úgy üvöltöttünk,
Azt lestük, amit kerestünk.
Bámultuk sokat a hobbitokat,
Így éltünk háborús napokat.

R.

Pelennor mezején férfiak fejét
Vagdostuk, de nem volt elég.
Ezért jött egy lány meg egy hobbit-srác
- és ekkor elsötétült a világ.

R.


(Ha esetleg valaki nem ismeri a dallamot, megynyugtatom, nagyon egyszerű. :wink: )

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151202 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Ja aki nem jön jövöhéten azt megátkozom :twisted:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151175 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Zene

Rabyn írta: De azé szeretlek titeket-))))))

Ez aranyos volt:))) Amúgy igaza van, tessék ott lenni minél több próbán!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #151171 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!

A következő próba szombaton lesz, inkább délután, így mindenki tud rendesen ebédelni, és aludhattok délig(már aki). Pontos időpont még nincs, ha vkinek ebbéli személyes óhaja van, az írjon privit nekem , mivel kriszana nem lesz jövő héten. Ez nem azt jelenti, hogy büntetlenül lehet lógni :twisted:

A próba úgy néz ki, nálam lesz, de Kincső(és Rózsa) felajánlása is fennáll.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150972 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Rabyn írta: mégegy kérdés! a pont merre viszi a hangot mert a #?


Nem egészen értem a kérdést, de a # fél hanggal fel viszi, a pont viszont csak megnyújtja a hosszát a másfélszeresére (tehát egy tá-t egy tá + egy ti hosszúságra, amit úgy szoktak mondani "tám", egy félhangot ("lyukas fej", két tá érték) tá-á-á hosszúságra (magyarán 3 tá), stb. :wink:


Jelentem, én jövő hétvégén bármikor ráérek, és továbbra is áll az ajánlatom (anyu/Rózsa által megerősítve), hogy lehet nálunk a próba!!! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150961 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Kedves drága éneakkorosok
Tessék jönni a köv.próbára (amit nemtok még miko lesz)
Ez a lyányokra is vonatkozik.. Emberek gondoljaztok rá, csak kb 7 próba napunk van (én minden szombatot néztem) és addig MEG KELL TANULNI BE KELL GYAKOROLNI minden dalt!!!
oké persze én is tanulok (ha gimibe is)
meg én nekem is van famíliám, én is sokat vagyok fáradt, szeretnék (persze amikor valami halaszthtatlan mint a ZH-k meg mindenféle családi összerucc az kivétel, DE AKKOR SZÓJATOK ELŐRE!!)alduni szombatonként, de Január 3. után már sokkal nyugisabb lesz! ráadsul decemberben alig lesz próbalehetőségünk, a karácsony, meg ilyenek miatt..
Ez lebegjen a szemetek előtt. Én a magam részéről nem akarok lebőgni több min 300 ember előtt, azért nem mert nem gyakoroltam eleget!!
Egyébként lehet ez felfogni egy jó bulinak! A mai próbán is sokat nevettünk. És minél jobban lelkesedünk annál kevesebb próbára lesz szükség!!!
Hajrá embörök!!

De azé szeretlek titeket-))))))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150869 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
köszönöm sokat segítetettek!!! Már egészen jól megy a furulya. (a hugom is belejött, lehet, hogy majd fgogunk ketten is jtszani)


mégegy kérdés! a pont merre viszi a hangot mert a #?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150846 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Ha tudod a zenei ábécét(c d e f g a h c), és az a hang helyét, akkor minden vonalat és vonalközt számolva egyenletesen helyezkednek el a hangok, teljesen logikusan. :roll:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150838 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Zene

Rabyn írta: Embrörök lenne egy óóóóriási nagy kérdésem. Ki tud nekem segíteni kottaolvasásban? Az a hangot tudom holvan a többire nem emlékszem... elég ha leírjátok nekem, hogy melyik hang melyik sorban helyezkedik el.

c: 1. pótvonalon
d: 1. vonal alatt
e: 1. vonalon
f: 1.-2. vonal között
g: 2. vonalon
h: 2.-3. vonal között
a: 3. vonalon
c: 3.-4. vonal között
Remélem ezek kellenek.

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150816 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
OK, igyekszem megtalálni... még nem nagyon jártam arra... :roll:
Nem válaszoltál/-tatok, h. lenne-e rá igény, hogy legyen nálunk próba! :idea: Teljesen költségmentes. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150731 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
no megkérdeztem. Szóval. sajnos nem jöne össze,mert vagy sokat kéne fizetnünk, vagy nem mehgetnénk..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150701 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Zene

Rabyn írta: az ofőm azt mondotta az igazgatótól kell megkérdeni (de őt még nem értem el, holnap biztos elére /remélem)
At is mondta az ofő, hogy lehet, hogy egy minimális mennyiséget kell majd fizetni. Én olyan 1000forintra tippelek alkalmanként az meg nemsok. (és legalább meleg van, nem kell a földön ücsörögni felfázni) deholnap minden kiderül.

Jó fej vagy, hogy megkérdezed. De 800Ft/h -ért van már próbaterem. Tehát, ha ennél drágábban kapjuk, akkor nem szeretnénk.
Ezért megyünk most is hozzánk, mert ez költségkímélő megoldás.

KINCSŐ: A MÓRICZON A SZOBOR ELŐTT TALÁLKOZUNK 13:00 KOR (EZ KB A MCDONIVAL SZEMBEN VAN!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150590 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Embrörök lenne egy óóóóriási nagy kérdésem. Ki tud nekem segíteni kottaolvasásban? Az a hangot tudom holvan a többire nem emlékszem... elég ha leírjátok nekem, hogy melyik hang melyik sorban helyezkedik el.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150565 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Anyu/Rózsa múltkor (még a "válogatás" előtt) azt mondta, hogy az é.karnak felajánlaná, h. bármikor nálunk legyen (feltéve persze, hogy én is ráérek éppen). :idea: :wink: Szvsz tartja az ajánlatot. :wink:
Érdekel :?:
[size=9:2i82ulfq](Csepel sem a világvége... egyáltalán nem...)[/size]

Kérdés: szombaton a Móriczon pontosan hol :?:

Ha nem leszek ott, ne várjatok és ne próbáljatok telefonálni, mert akkor még játszom és úgyis ki lesz kapcsolva a mobilom. Ha úgy végzek, h. kétséges, h. odaérek-e 1-re, akkor majd hívom Kriszanát, hogy hova menjek utánatok (bár jobb lenne, ha vki elém jönne, ha nem teljesen egyértelmű, mert nem szeretnék eltévedni). :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150491 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
az ofőm azt mondotta az igazgatótól kell megkérdeni (de őt még nem értem el, holnap biztos elére /remélem)
At is mondta az ofő, hogy lehet, hogy egy minimális mennyiséget kell majd fizetni. Én olyan 1000forintra tippelek alkalmanként az meg nemsok. (és legalább meleg van, nem kell a földön ücsörögni felfázni) deholnap minden kiderül.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150306 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Zene
Jó, nem kell parázni emberek.
Azért találkozunk a Móriczon 13:00kor, mert hozzám megyünk!
És kb 15:00ig fog tartani a próba, mivel Leguánnak, Felagundnak és nekem Feanoros próbánk lesz még délután, és 15:30ig a Moszkvára kell érjünk. Ennyi

Szóval köszönet mindenkinek, aki megkérdezi a termet.
Egy állandó hétvégi teremre továbbra is igényt tartanánk (Rabyn légyszi kérdezd meg).

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150296 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
oké holnap megkérdem

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150294 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Rabyn írta: Ha ez se sikerül én is megkérdezhetema sulit. hátha.. Bár az elég messze van újpesten


Messze??? Ugyan már! Tökéletes! :D Szvsz kérdezd meg...

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150289 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Ha ez se sikerül én is megkérdezhetema sulit. hátha.. Bár az elég messze van újpesten

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150287 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Jesszus, 13:00-ra nem biztos, hogy a Móriczon tudok lenni... :roll: /[size=9:2ij93me5]Márc. 15. térnél vagyok 10-től, max. 2-ig tarthat (sakkverseny, szokás szerint), de legtöbbször 12 és 1 között végzek, vagy még előbb./[/size]

Helyszín: megkérhetem anyut, hogy lehessen nálunk! :idea: :wink: (99%, hogy beleegyezik.) De akkor javaslom inkább a Boráros teret találkozási helynek [size=9:2ij93me5](Onnan HÉV-vel 8p +gyalog 5p.)[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150262 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Zene
Nohát, végre beszéltem az atyaúristennővel.
Azt mondta, hogy sajnos szombatra nem tud termet adni, de hétköznap 6 óra utánra igen. :?
Ez van.
:oops:

Estetleg a TTK-n nincs ilyen lehetőség, sorstársak?

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150242 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Zene
Üdv!

Ha véletlenül valakit érdekel:
November 12, szerda, Kupola zeneház (Nagyvárad tér) este 8 körül:
Memoria Mortis akusztikus koncert (Anathema, Katatonia féle zene)
vendégzenekar: Maysing (itt én gitározom, ez egy The Gathering tribute zenekar)
Gyertek!

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.659 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére