Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 7 hónapja #168748 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Hmmm....
Akkor ez a topic most bezarul? Vagy mi? :confused2:
Mi lesz a funkcioja? :deal: Nem ertem ... :eek4:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168682 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Kedves színjátszó társulat :-)

Ezennel meghívlak benneteket saját önálló topikunkba (a Kórussal együtt) a Közösség szekció védőbástyái alatt. A További terveket, próbaidőpontokat ott láthatjátok. Februárban pedig pihengessétek a vizsgaidőszak fáradalmait :-)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168027 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Színművek
Bár én nem láttam, a híresztelések szerint a színpaddal épp fordított a helyzet, mint a Corvinban: mélysége akkora, amekkorát csak akarunk, viszont fele olyan széles. De javaslom addig ezen ne agyaljunk, míg nem tekintettük meg a saját két(több)szemünkkel.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168012 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek
Esgal, tudod, hogy mi mindenhol elférünk... (ha kell, még repülünk is)
:heu: :biggrin2: Ne aggódj, majd megfelelően átstrukturálgatjuk magunkat!

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167875 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Válasz a nyafira:

Vasárnap nem lesznek próbák, egyáltalán. Azon egyszerű okból, hogy nincs nyitva a Zöld macska :wink: másrészt a vasárnap nekem is vasárnap.
A próbák jellemzően a szombat délutánokat fogják igénybe venni + némi hétköznap délutánt is kb. 17-20ig. Hamarabb biztosan nem. Február elején lefixálom a márciusi próbák időpontját, és akkor be is írom. Addig lehet nyavajogni, hogy kinek mikor nem jó 8)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167852 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Rendben.

Akkor most egy kis nyafi:

A probak nem tudom mikorra lesznek tervezve, de ha akarjatok hogy ott legyek akkor mondom hogy a pentek alapbol nem jo, szombaton pedig kb csak 3-tol erek ra (bar ez minden alkalommal valtozik.) Vasarnap lecci NEEE, az egyetlen napom amikor otthon vagyok es egesz nap takaritok, mosok stb. Ferjem mar meg se ismer, lassan be kell neki mutatkoznom.

Tudom nem lehet mindenkit egyenket figyelembevenni, igy ha ezt ignoralni vagytok kenytelenek, akkor masik hirnokot kell keresnetek (ugyse nagy a szerep, megtanulhato egy ora alatt), en meg meg fogom erteni.

Csa,

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167850 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok:-)
Egy lépést ismét tettünk előre Feanor-ügyileg, tudniillik, megvan az előadás időpontja: ÁPRILIS 23. péntek 19:00 ZÖLD MACSKA Tegyétek magatokat szabaddá addigra :-)
És heti rendszerességgel számítsatok a próbákra (néha hetente 2x is).

Kincső, Rabyn: egyikőtök sem lehet tünde, mert mindketten lányok vagytok. Valódi fiúk lesznek csak. Elég sok lány van a táncosok között. Ráadásul itt a hely is jóval kisebb, mint a Corvinban, tehát kevesebb ember is elég lesz.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167547 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Színművek
Farsangi színdarab megbeszélés

Ma este 7-kor tali az Erzsébet krt - Király u. sarkán a Kentucky előtt.

Telcontar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167132 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek
Köszönjük, hogy megszervezted, Beleg! :D

Beleg Cúthalion írta: Ez egy marciusi vasarnap kora delutant es utana heten pentek delutant fog jelenteni.


A március 15-ikei hosszú hétvége semmiképpen se jó, mert sokan - én is - elutaznak. [size=9:21tlob6f](A többi részemről rendben...)[/size]

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167049 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Jó de hajamat nem vágjuk le:DDDD (Még akkor se ha jöhetek, meg egyébként se)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167031 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Miért, mit mondtam?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166960 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek

Esgal írta: Köztüncik szvsz jöhetnek minden mennyiségben--megpróbálok kiokoskodni nekik vmi olyan kosztümöt, amitől kevésbé tűnik majd femininnek a társaság :) . Ha úgyis bevállalod, h esetleg fiú leszel, megdumáltuk.(bocs, h a rendezők nevében beszélek, de szvsz nincs akadálya a dolognak)


Szerintem inkább a fiúk számát kellene növelni, tehát jobb volna ha Rabyn fiúként jelenne meg

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166959 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Akadálya nincs, maximum a hely kicsinysége. Rabyn, én még nem adnék végleges választ.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166957 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Köztüncik szvsz jöhetnek minden mennyiségben--megpróbálok kiokoskodni nekik vmi olyan kosztümöt, amitől kevésbé tűnik majd femininnek a társaság :) . Ha úgyis bevállalod, h esetleg fiú leszel, megdumáltuk.(bocs, h a rendezők nevében beszélek, de szvsz nincs akadálya a dolognak)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166759 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Ana: Ha esetleg (bár nem hiszem) lenne olyan aki nem vállalja a szereplést és nem táncos!!! (mert azt nem tudok) akkor rám számíthattok! (akár köztüncinek is elmegyek)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166755 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Üdvözletem minden fórumozónak!

Most a Feanor résztvevőihez szólnék. Mint a múlt hétvégén sokan értesültetek róla, áprilisban újabb előadása lészen a darabnak. Végleges időpont még nincsen. (Valamelyik szombat, Húsvét után).
A szereplők többségével már beszéltem személyesen, és örömmel vállalták a kihívást. Aki most hallja a hírt először és nem érez magában erőt/kedvet az újabb előadáshoz, az jelezze egy héten belül, hogy szereplőt kereshessünk a helyére.

Amit tudnotok kell: március elejétől kezdve minden héten legalább egy próbát tartunk (előre láthatólag szombat délutánonként 14től) + lesznek beszédtechnikai órák. /Helye: Zöld macska, IX. kerület Üllői út 95. A Klinikáknál/ Ada segítségével sikerült állandó próbateremre találnunk, így ez a gond is megoldódott.
És a legnagyobb feladat még hátra van, mert a Feanor teljes szövegkönyve átdolgozásra kerül, néhány kivételesen jó (azaz tökéletes) jelenetet leszámítva (pl. 2. és 9. Kép). A pontos próbaidőpontokat és a részleteket később.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166705 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Jo hir:

Beszeltem a tanarommal es beleegyezett hogy megnezzunk ket probat amugy kozosen.

Az egyik akkor ahogy jeleztem elotte is, abba enged betekintest hogy hogyan kell felepiteni egy szituaciot, hogy az hiteles legyen.
A masik azt mutatja meg milyen egy probafolyamat, milyen egy osszproba, mennyit szokas "nyuglodni" es hogyan egy-egy jelenettel, es kis mazlival megnezhetjuk milyen egy szinpad, mennyire nehez betolteni egy szinhaztermet mikrofon nelkul.

Ez egy marciusi vasarnap kora delutant es utana heten pentek delutant fog jelenteni.
Korabban sajnos nem jo.
Mikor jo nektek marciusban? Melyik ket hetvegi nap?

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166635 Írta: Lugbúrz
Lugbúrz válaszolt a következő témában: Színművek
Én új hozzászólóként csak az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a Társaság tagjai közül nincs-e meg véletlenül valakinek a GyU-ból készült német musical a Der Herr der Ringe cd-n, v kazettán, esetleg netalántán videón?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165707 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Valoszinuleg valamelyik pentek este es szombat vagy vasarnap delelott lesz. 2 alkalmat szeretnek osszehozni, egyazon hetvegere:

- egyik az elso evesek probaja ami nem szindarab, hanem szemelvenyek probaja, de irto sokat lehet tanulni belole most mindenkinek, foleg ami az atelest illeti. Hogy hogyan epitkezzunk belulrol ugy hgy utana hiteles legyen a dolog es ne eljatszott.

- a masik pedig a masodeveseke, amikor mar komplett szindarab proba van, azzal pedig a probafolyamatba tudtok betekintest nyerni.

A datumokat meg nem tudom, megkerdezem a tanaromat hogy mikor lenne neki alkalmas, es akkor osszehozunk egy ilyet.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165705 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg Cúthalion írta: Jo, asszem telleg nem veszit vele senki semmit ha eljon es megnez egy probat. Ugyhogy akkor en szombaton beszelek a tanarommal es megkerdezem mely alkalmak lennenek jok, es akkor egyeztetunk.
Akit utd jonni az jon, aki nem az nem, nem dol ossze a vilag.

Beleg

Jah, engem is érdekel egy ilyen próba!
Szólj, hogy mikor. Ugye hétvégén leginkább?
KÖSZIIII

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165556 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Színművek
A farsangi noldás darab első megbeszélése _Neo buliján lesz, este tíz körül keressen meg, aki ott lesz és még beszámítható. :) A továbbiakban itt adok hírt a próbákról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165398 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Jo, asszem telleg nem veszit vele senki semmit ha eljon es megnez egy probat. Ugyhogy akkor en szombaton beszelek a tanarommal es megkerdezem mely alkalmak lennenek jok, es akkor egyeztetunk.
Akit utd jonni az jon, aki nem az nem, nem dol ossze a vilag.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165294 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Színművek
Most már nincs min vitatkozni, minden tisztázódott, és tulajdonképpen mindenki igazat kapot :P . Igény van rá, engem is nagyon érdekelne a dolog! :wink:

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165285 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: Én tom kb milyen lehet, én is jártam ilyensuliba (na arrol majd mesélek ha valakit érdekel..) de az akkor is nagybetűs próba igazi színpaddal:) (akárcsak a mi corvinbeli probáink)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165271 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg, nekem teljesen tökéletes a színiiskolai próba is! :) :wink:
Igény VAN!

:lelkes fejű Nólindir-emotikon:

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165229 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
JAJJ!! 8O :lol: Hogy felreertes ne essek, ez egy sziniiskola es nem nagyszinhaz :D
Tehat ha "nagykonyv-beli" probat akartok latni akkor mondom hogy ez nem teljesen olyan, csak nagyon hasonlo.
Szal igy tervezzetek :mrgreen:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165217 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
És én is szívesen mennék megnézni, hogy zajlik egy IGAZI próba!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165211 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg, köszönjük az értékelést-tanácsokat!
Nagyon jó lenne próbát látogatni, nálam is van igény rá!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165189 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg Cúthalion írta: Ha van ra igeny, megprobalom elintezni hogy eljohessetek egy-ket probara, megnezni hogyan is megy hatekonyan, mik azok a problemak amik felmerulnek proba kozben, es hogyan oldodik meg.
Meg ugy altalaban egy szinpad felepiteset is megnezhetnenk, mi micsoda, stb. De akkor ezt kozosen kellene. Van ra igeny?


hú, az jó lenne! nagyon érdekel! remélem a többieknek is van igénye rá és akkor elmehetnénk!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165146 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Orulok hogy nem lincseltetek meg :D kicsit feltem hogy kotekedesnek veszitek :D

A szetesessel kapcsolatban valszeg rosszul fogalmaztam, nem arrol van szo hogy nem lehet jokedvunek es oldottnak lenni.
Probakon mi is szoktunk neharohogni mikor valami nagyon ugy sul el. De mindez szinte csak egy felkacagas erejeig, es kesz. Nem fuzzuk tovabb. Egy pillanat volt, elmult, dolgozunk tovabb.

Csak mert parszor lattam proban hogy volt valami vicces helyzet ami kozrohejt valtott ki es utana meg percekig azon erolkodott szegeny Kriszana hogy vegre figyeljenek ra az emberek mert mentunk volna tovabb a darabban. Ez azon kivul hogy rabolja az idot, komolyan nem tesz jot a jateknak. Lehet hogy csak a "foglalkozasi artalom" szol belolem de higgyetek el hogy nagyon sokat tud rombolni abban hogy szituacioba keruljetek es meg is maradjatok benne.
Nalunk is jo a hangulat a szinhazban a probak alatt, de ez nem egyenlo a szetrohogessel.

A tobbivel kapcsolatban viszont tovabbra is tartom hogy csak vas-onfegyelemmel megy. Tenyleg nem megy ugy hogy a rendezo beszel es kozben mas is.
Van meg egy par ilyen dolog de az most nem fontos mert nem hagyomanyos szinhazban vagyunk es nem hagyomanyos szinitarsulat es az mar tulzott perfekcionizmus lenne itt :D

Ha van ra igeny, megprobalom elintezni hogy eljohessetek egy-ket probara, megnezni hogyan is megy hatekonyan, mik azok a problemak amik felmerulnek proba kozben, es hogyan oldodik meg.
Meg ugy altalaban egy szinpad felepiteset is megnezhetnenk, mi micsoda, stb. De akkor ezt kozosen kellene. Van ra igeny?

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.028 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére