Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 8 hónapja #163935 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Húúú, hát Fiatalok!
Tegnap nem jártam netközelben, s most alig győztem visszaolvasni a sok hozzászólást.
Kicsit vacakul érzem magam, mert - így visszaolvasva - úgy tűnik mintha azért lennék kiakadva, mert nem dicsértek az égig, és arra vágyom, hogy mindenki az én nevem zengje, és magasztaljon. Pedig ez nincs így. Akiktől számított, hogy mit szólnak, ők elmondták, és dicsértek. Sokan írtatok privit/smst. Ez mind nagyon jól esett. Köszönöm. De nem vágyom arra, hogy ajnározzatok. Persze - mint mindenkinek - jól esik a dicséret.

Alapvetően tévedésben vagytok: Én nem állítottam sehol, hogy a film véget vet a társaságnak. Én a SAJÁT érzéseimet fogalmaztam meg a filmmel kapcsolatban, nem általánosságban beszéltem. S hogy ebből keserűség, és szomorúság csendült ki - más az oka.

Mindenesetre roppant jól esik, hogy ennyien és így próbáltok lelket önteni belém. Igazából nagyon fáradt vagyok. Még ki kell pihennem a LEP-et, a vizsgaidőszakot, és minden mást is.
Jó, hogy ilyen lelkesek vagytok, és azt kívánom, hogy maradjon meg ez az energia végig, ne vesszen el, és ne tűnjön el a semmiben.
Tudom, hogy fogunk még együtt alkotni. Lesznek még darabok.
(És lesz új bemutató a táborban, Cueddo kedves :wink: Én tudom, hogy meg tudjuk csinálni. Készen leszünk vele :-)
A Feanorral kapcsolatban: eddig csak jót hallottam róla - mert senki nem meri megmondani, hogy mi volt rossz. Ezért nagyon örülök az építő kritikának. Tudom én is, hogy nem volt tökéletes. (Tudom, hogy kevés volt a mozgás, hogy bizonyos karakterek nem voltak rendesen kidolgozva, hogy sokszor esetlen volt a jelenet. Ezekre legközelebb próbálunk majd nagyon odafigyleni.)
Ennyi idő alatt, ezt tudtuk nyújtani. És ez nem kevés.

Tudom azt is, hogy 1 év múlva lehet majd látni, hogy ki marad itt hosszútávra velünk. Mikor már nem lesz film. Csak mi magunk leszünk.
Együtt-egymásnak-egymásért. És ez a legfontosabb.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163913 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Azt hiszem, miattam történt az egész félreértés, mert nem fogalmaztam elég tisztán.

Szóval: úgy gondoltam, hogy készülnénk 1. egy új darabbal, aminek az írása folyamatban van, 2. a Feanort felturbóznánk mégjobban :wink: Az új darabot nem szeretném összecsapni, úgyhogy nem mondanám biztosra, hogy táborra készül el. Ugyanakkor szabadtéri előadást szeretnék, ami azt jelenti, hogy minden bizonnyal legkésőbb augusztus végén lesz a bemutató.
Persze majd látni fogjuk, hogyan haladunk a szövegírással-rendezéssel-próbákkal. Ha sikerül, akár az új darabunk is lehet tábori-műsor. Ha mégsem, még mindig ott a Feanor, ami készen van, csak próbálni kell, és próbák közben még ezer ötlettel tudjuk fejleszteni.

Akármelyik darabot is adjuk elő, a felkészülést megtámogatnánk mozgás- és beszédgyakorlatokkal. Fontos, hogy csak az vehet részt a foglalkozásokon, aki szerepelni fog, mert ez az egésznek a célja. Tkp. arról beszélek, hogy lesz egy amatőr színjátszó-társulatunk :)
HANGSÚLYOZOM, hogy ez nagyon kitartó és komoly munkát igényel, és kizárólag azok jöjjenek, akik nagyon elszántak, és akiknek minden körülmények között belefér a hetenkénti többórás foglalkozás vagy/és próba ezügyben.

Végül a legutolsó félreértést is eloszlatnám, hogy senki se érezze magát kizárva: Beleg és Kriszana, titeket szeretnélek megkérni a foglalkozások vezetésére. (aki még ért hozzá, jelentkezzen, eddig rólatok tudok)

Legvégül: egyelőre nem szeretném felfedni a rendező- és szövegíró-csoportot, akik már dolgoznak az új darabon, ezért
A SZÍNMŰVES-TERVEINKKEL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEKKEL LÉGYSZI FORDULJATOK HOZZÁM, és akkor nem írunk be négyen ötfélét, és nincs félreértés, hanem elmondom a rendezők által elfogadott terveket :roll:

Kérdéseket és jelentkezéseket (szereplésre és foglalkozásvezetésre egyaránt) leginkább emilben várok ( cueddo@freemail.hu ),
[size=9:1nus8fjm]de lehet esemesben, chaten, stb, ahogy elértek, csak az emileket látom át a legjobban, és akkor a legkisebb az esélye, hogy bárki jelentkezése elkeveredik.[/size]

AZ ELKÖVETKEZENDŐ 2-3 HÉTRE MINDENKINEK KELLEMES PIHENÉST KÍVÁNOK! Remélem, február elején már többet mondhatok, és beindulnak a foglalkozások. (Az új darab szövegkönyve legkorábban február közepére-végére várható.)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163855 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Színművek
Jááááj, lau, hogy azt hogy utálom:PPP

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163851 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Színművek
Túlartikuláló-partik? :wink:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163830 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Igaz, hogy nagyon amatőr szinten de a beszédben én tudok segíteni. (egy évig jártam valami szinisuli félében meg tanulásmódszertanon ilyeneket tanulunk meg komunikácon..)
Amugy az egésznek a titka az ARTIKULÁCIÓ! De ha kell tényleg tudok segíteni (mindenféle nyelvtöröket kell mondani, meg egy levegőre elmondani mindenféle verseket)
De kiemelném mégegyszer, hogy nagyon amatőr szinten!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163819 Írta: voltam vagyok leszek
voltam vagyok leszek válaszolt a következő témában: Színművek
Tudtommal a társaság nem a filmért alakult meg.
Vagy tán rosszul tudom? Mint láttam a LEP-en, a legtöbben inkább a könyv, és nem a film miatt mentek oda be.
Meg kell említenem; a jelmezesek, akik már az előadások elött is kint mászkáltak, nagy sikert arattak. Főleg a kis gyerekek részéről.
A kritikákkal amiket mondtatok, egyet értek, de ne feledjük; még hátra az élet, egy csomó előadás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163815 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek
OK, teaházas példát végre sikerült felfognom... Tényleg kicsit másképp értelmeztem, bocs... :wink:

Leguanember írta: Javaslatom: négy hónappal előtte szereplőválogatás, ezután párhuzamosan szövegkönyv-finomítás, beszédképzés, színpadi mozgás gyakorlása, tanulása. Majd próbák, ahol mindenki ott van.


Nos tömör leszek: ez jó.
A kérdés csak annyi: ez hány ember? Mert pont a beszéd, mozgás lenne az, ami mindenkire ráférne. Na jó, nem ismétlem magamat, a lényeg az, hogy mennyire "nyitottak" lesznek majd ezek az alkalmak. Mert pl. tünciék közül többről is tudom, hogy szívesen fejlesztené az ilyesmi képességeit...

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163802 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Színművek
Hm.... Vsz a Gyűrűk Ura a régi nagy sztorikhoz jasonlóan még jó néhány filmfeldolgozést meg fog érni. ki tudja, a következőt talán éppen a mi-féle rajongók rendiezik majd. És a tolkieni korpusz annyira haalmas, h mindig lesz valami, ami lázba tudja hozni a közönséget. A film nekünk csak egy kezdő lökés volt, most következik a Föld körüli pályára állás. Ne féljetek. Ami pedig a színdarabot illeti: vsz a szövegíró-jelntkezőkre a stilizáslási fázisban lesz szükség majd, amikor a végleges váz összeáll ;) mert nem szabad hagyni, h túlzottan szétforgácsolódjon a munka. És statisztákra pedig valószínűleg sok szükség lesz, ugyanúgy, ahogy ha a tervek valóra válnak, a tánc-ciőket sem kell pihentetni sokáig. De a főbb, ie. kulcsszereppel rendelkező fgurák kevesebben lesznek, mert a) a történet ezt kívánja meg; b) egy ilyen grdát sokkal könnyebb összetartani és próbálni velük. Kriszana drága, ne orrolj meg ilyen könnye. Hiszen mindnyájan tudjuk, hogy azon kevesek egyike vagy, aki képes egy ilyen nagyszabású valamit rendezni és kézben tartani. A Túrin pedig egyelőre túl nagy falat volna, mpróbahiány meg minden miatt. Már csak azértis, mert pl. az egyész MTTben nincs vsz elegendő fiú, aki komoly szerepre fogható, és ez egy ilyen komoly darabban vsz elég furán venné ki magát... persze ez egy apróság, de jelenleg nem igazából reális továbbvitele. Ez a darab viszont összekovácslhatna egy kiseb magaot, amelyre majd rá lehet építeni egy ilyen nagyszabású előadást is.

bocsi ha hosszú voltam és túl gyorsan gépelek, de ez kijött belőlem ;)

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163797 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Színművek
A teaházas példát a kötetlenség-célkitűzés dilemmája miatt hoztam fel. Nem sikerült jól elmondanom, most nekifutok még egyszer.

A Feanorral kapcsolatos tapasztalatokból úgy gondolom, hogy kell egy megírt darab és egy időpont, ameddig kész lesz. Ha nincs, ami sürgessen, akkor könnyebb szívvel nem jövünk el, mondunk le egy-egy alkalmat. Aki pedig ért a "képzéshez", feladatokat hoz, foglalkozik velünk, annak rosszul esik majd, és érdemileg sem haladnánk vele. Ezt mind csak az előző három hónapból következtetem, lehet, rosszul teszem, mert karácsony, meg vizsgaidőszak volt benne, meg ideges szülők, betegségek; mégis tartom- Javaslatom: négy hónappal előtte szereplőválogatás, ezután párhuzamosan szövegkönyv-finomítás, beszédképzés, színpadi mozgás gyakorlása, tanulása. Majd próbák, ahol mindenki ott van.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163759 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
A foglalkozástartás tekintetében Nólindirrel értek egyet, hizen teaházas talin nincs lehetőségünk gyakorlatokat csinálni, oda bulizni megyünk. Konkrét cél? Az, h ha szinpadra lépünk, akkor azt ne a próba, rendezés terhére kelljen megtanulnunk, h miként kell beszélni, mozogni. Mert erre szüksége van mindenkinek, legalábbis szvsz. Meg ráadásul többen vannak, akikbe ilyesfajta kreativitás szorult, mint amennyi főbb, játszhatóbb szerep fog jutni. Vagy rosszul látom? :oops:
no offense.
Ana, megértem, h csak egy dologra szeretnél koncentrálni, ne aggódj, talán lábunkra tudunk állni. :roll:

Huh, furcsa, nekem nincs vége érzésem. Számomra szinte most kezdődött, illetve csak a bevezetés ért véget. A Film végre teljes, ahogy a könyv is, és tudunk mire alapozni... vagy mi.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163739 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Faj a szivem erte, :cry: szeretnek en is reszt venni ebben de most nem fog menni. Most ket-harom honapig minden szombatom-vasarnapom tele van.
Ha valtozas lesz szolok.

Sok sikert! :)

B.


Telcontar írta: Tényleg új téma.
Farsangra szeretnék megvalósítani egy kb. tíz perces, az óidőkben játszódó, noldákról szóló drámai előadást. Ehhez kellene mindenki, aki részt szeretne benne venni.
Ami kellene:
- jelmezesek
- zenészek
- statiszták
- főszereplők
- szövegíró(k)
- rendező
Három főszereplő (férfiszerepek) és kevés statiszta kell, de nagyon fontos, hogy minden szombat délelőtt ráérjenek.
A dologban van egy kis harc is, tehát akik nem félnek a kardtól vagy a lándzsától, ne fogják vissza magukat. :)
Részletek priviben, a munka jövő hétvégén kezdődik.


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163737 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek
Igazán jó olvasni amiket írtok... Valóban fantasztikus az összetartozás, az együttműködés érzése. Most nem ismétlem az előttem szólókat a LEP-témakörben, én is úgy érzem, ez már nem (csak) a filmről szól.

A Király Visszatér tegnap éjjel tényleg megrázóan ért véget. Szép film, szép lezárással. De ez nem a mi lezárásunk...

A színdarabokkal kapcsolatban írnék még egy-két dolgot. Senkit sem akartam megtámadni, megbántani azzal, amit írtam. Pusztán csak a lelkesedés szólt belőlem, az, hogy szívesen dolgoznék még Veletek. A foglalkozások kérdését pedig nem szabad teaházas talikkal azonosítani, mert a beszédtechnika, mozgáskultúra valóban fontos. És ahogy Lau is írta: itt azért gyűlt össze ez a sok kreatív ember, hogy együtt alkothasson. Erre pedig teret próbálunk biztosítani... Részemről beszéltem az iskolánk igazgatójával, akinek nincs ellenére az ötlet, hogy mi ott hetente ingyen próbálhassunk. Ez természetesen még csak halovány remény, de mégis valami. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy már tavaly ősszel is futottunk ott egy ilyen kört - akkor éppen tánctermet keresve. Az sajnos nem jött össze, de most hátha...)

Szóval ne haragudj, Ana. Fantasztikus az, amit véghezvittél, amit elértél velünk. Minden csodálatom a tiéd. És nagyon szívesen dolgoznék Veled továbbra is - ha esetleg lesz terem, meg ilyenek... De most mindenekelőtt tényleg ki kell pihennünk magunkat, majd úgyis meglátjuk. (És nem kell befogni a szádat, moralizálj nyugodtan, mert mint az MTT színművek egyik fő pillére, igenis fontos, hogy tudjuk, mit gondolsz, érzel. :wink: Na én se moralizálok tovább...)

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163725 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Eddig csak némán figyeltem amiket itt írtok.
Ahogy én a visszhangokat hallom, lesz még LEP.Ha nem is ugyanott, nem is ugyanugy de lesz... Ha másért nem magunkért. Mert ha ez az egész nincsen akkor nem kovácsolodunk össze ennyire. Nem lesznek felejthetlen élmények az énekkaros, NHE s probák (a Feanorosok és a HCsek számára az ő probáik). Színdarabokat is csinálhatunk (ezuton is jelenzkezem bárminemű NEM táncos szerepre /nem bírja a lábam a táncolást :cry: /) és énekelhetünk is ha a kedvünk tartja. Azt gondolom, hogy nemhiába tapsoltuk meg magunkat a film végén, nem hiába írt rólunk annyi újság, nem véletlenül volt ott annyi ember múlthéten szombaton..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163677 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Színművek
Én szövegírást vállalok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163676 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Színművek
Régi téma: farsang lesz. Többnapos kirándulás lesz. Tábor lesz. Lassi lesz. LEP lesz. És remélem, konferencia is.
Csak győzzétek erővel! :)
Ráadásul az országhatárok is egyre kevésbé jelentenek akadályt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163675 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Színművek
Tényleg új téma.
Farsangra szeretnék megvalósítani egy kb. tíz perces, az óidőkben játszódó, noldákról szóló drámai előadást. Ehhez kellene mindenki, aki részt szeretne benne venni.
Ami kellene:
- jelmezesek
- zenészek
- statiszták
- főszereplők
- szövegíró(k)
- rendező
Három főszereplő (férfiszerepek) és kevés statiszta kell, de nagyon fontos, hogy minden szombat délelőtt ráérjenek.
A dologban van egy kis harc is, tehát akik nem félnek a kardtól vagy a lándzsától, ne fogják vissza magukat. :)
Részletek priviben, a munka jövő hétvégén kezdődik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163674 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Színművek
Nagyon offolunk, de ha ez a téma, csatlakozom.
Számomra Középfölde világa 23 évvel ezelőtt elevenedett meg. Két éve nem éltem meg semmilyen kezdetet és biztos vagyok abban, hogy a harmadik film megnézése után sem fogok semmilyen végérzetet megélni, csak ami a katarzissal együtt jár.
Ahogy három éve is tele volt a világ Tolkien rajongókkal, úgy jövőre is tele lesz. A film nagyon sokat tett azért, hogy az emberek megismerjék, és aki egyszer beleszeretett, nem fog azért kiszeretni belőle, mert jövőre a Titanic 2 lesz a divat. A nyári tábor nem a film miatt volt olyan, amilyen, hanem az emberek miatt. És ha lesz is öt-tíz-ötven olyan ember, akik csak addig tartanak velünk, amíg Peter Jackson világában maradnak titkok, akkor is itt lesz a többi.
Nézzétek a témákat: a GYU gyakran szóba sem kerül. Egymással, egymásért vagyunk itt.
Akinek pedig a film kell... egyszer elkészül a Hobbit. Aztán (el tudom képzelni) lesz egy Xéna-szerű sorozat a Szilmarilokból.
LEP lesz. Persze másmilyen. Nem biztos, hogy lesz filmvetítés, hiszen egy moziban egyszerűen nem férünk el. Talán nagyobb, talán több lesz. Talán valamivel kisebb. Biztos, hogy nem lehet majd pl. a játékokkal, filmzenékkel kereskedőket behozni, és a merchandise és giccs rózsaszín mocska alól előbukkan az, ami a Tolkien Társaság létének értelme: kreatív emberek munkájának gyümölcse, ami maradandó értéket képvisel. És a Feanoros darab, annak szerzőivel, rendezőjével, kellékeseivel és szereplőivel együtt pontosan ilyen. És még sok ilyen van bennünk. Nem csak színdarab; irodalom, képzőművészet, zene, tánc, kultúra, közösség.
Ezek vagyunk szerintem. Nem divatlovagok, akik elmúlnak, ha már nem divat egy film.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163673 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Színművek
Ana, lehet, hogy több LEP nem lesz már olyan, mint amilyen ez a kettő volt. De évente egy nagy rendezvénye mindig lesz az MTT-nek. Ez a célkitűzésünk. És ugye rengeteg kisebb-nagyobb, nyitott- vagy zárt körű rendezvényt is szervezni fogunk. Mint tudod ugyebár... :wink:

[size=9:39bydanj]Én a magam részéről egy 3. LEPet is simán el tudok képzelni. Majd elválik.[/size]

Bocsánat a belekontárkodásért.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163668 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Megint csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Én nem a film illetve a folytatásai okán érzem magam idetartozónak, hanem valami olyasmi miatt, ami nem függ az aktuális divattól és nézőszámtól. Ha a végén csak mi páran, MTTsek leszünk az országban, akiket érdekel, akkor is érdemes dolgozni, magunk miatt.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163657 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Színművek
Én is csak társulni tudok az előttem szólókhoz mindenben, de legfőképp abban, hogy SEMMINEK sem lesz vége azzal, hogy a mozikban lepereg az utolsó filmkocka is a trilógiából. Főleg nem az MTT-s rendezvényeknek. (Értve itt a LEP-et is!) Legalábbis nekem, mint frissen érkezettnek anno 3-án nem teljesen úgy tűnt. Aztán ez lehet, hogy csak az én félrelátásom, de szerintem mindenki nagyon jól érezte magát ott. Szevező és vendég egyaránt. (A mi oldalunkon ez a fáradtság ellenére is!)
Szóval nem szabad elkeseredni!!!!! Ahogy már valaki kb. találóan megfogalmazta: A történet nem fejeződött be; MÉG CSAK MOST KEZDŐDIK!!!!

Szóval, Kriszanának fel a fejjel; hisz nem változott azzal túl sok, hogy véget ért a mozi. Jövő januárra majd találunk valami más várnivalót! :wink:


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163646 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Színművek
Az is kritika volt meg (kulsostol) h a szinpadon a tancosokon
kivul nem nagyon volt mozgas. Bement az illeto, elmondta a
mondandojat es kiment. es folyamatosan ez ment.
Csak azert mondom, h a kovetkezo eloadason meg ennel is jobb legyen!! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163634 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Színművek

Ery írta: Mi itt vagyunk!

És ez a lényeg! Mert nem csak mi, nem csak a Társaság, hanem rengeteg rajongó az ország minden pontján! És ha az MTT csinál LEP-et, akkor igenis el fognak jönni megnézni. Nem a filmekért, nem a színészekért, hanem Középföldéért. Azért, amit Tolkien megalkotott; ugyan azért, amiért mi ittvagyunk. Tolkien, mint téma, mindig is megmarad az irodalmi kutatások asztalán, játékok továbbra is élnek majd a világában, paródiák és komoly értelmezések is lesznek.... a filmek miatt nem hal meg egy sokkal korábbi kultusz. Amíg mi hiszünk bene, amíg terjesztjük (és ezekért alakult meg a Magyar Tolkien Társaság!), addig igen is létezni fog.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163632 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Színművek
Nehezemre esik bármi rosszat mondani a Feanorról(kb nem is lehet), de több külsQstQl is hallottam, hogy zavarta Qket, hogy sokszor nem lehetett érteni amit mondtatok. Idézem:" Annál a festett szemü srácnál /Mandos/ volt, hogy az elején szépen lassan beszélt, aztán az utolsó két mondatot elhadarta, nem nagyon lehetett érteni" Ugyhogy sztem mindenképpen kell ilyen beszédtechnikai zéket tartani(amit Beleg mondott), hogy hasonlóan kellemetlen körülmények(mint ahogy Ana nem egyszer elmondta, a Korda nem egy színházterem..) is lehssen minden szót érteni:D és ez tényleg nem lehúzás vagy ilyesmi, inkább javasalt, nekem nagyon nagyon nagyon nagyon tetszett a Feanor, döbbenetesen jó volt mindenki:DD


Ja, és a Turinról csak annyit: Sztem megírni érdemes. az sose baj, ha ott van taloban. a szereplQkrQl is érdemes gondolkodni(ha van mondjuk már elképzelés a fontosabb szerepekre), ne adj isten, ha valakinek tengernyi az ideje, még a díszeletek is tervezi. de szereplQválogatásokkal, próbákkal és minden egyébbel együtt, szal két konkrét elQadást párhuzamosan szervezni tényleg teljesen felesleges, mert így is alig lesz sztem aki nagyon rá fog érni(ez tapasztalat, a Feanort és a NHE-t párhuzamosan próbálni is elég kemény volt...), és kinek hiányzik a rohanás meg az idegeskedés??

u.i.: ez a ***** nem akar hosszú ö-t és ü-t írni...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163630 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
Kriszana: A Piros Könyvben még van pár olyan üres oldal ami ránk vár. Ne maradjanak üresek! Nem lesz film? Oda se neki! Mi itt vagyunk!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163628 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Színművek
Azthiszem jobb, ha nem mondok semmit, mert már úgyis ezerszer elhangzott minden, amit mondhattam volna. csak csatlakozni szeretnék. És esetleg felajánlani szolgálataimat, mint díszlettervező. Na? Azthiszem ez az, amiben kicsit is jó vagyok...

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163587 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Színművek
Van benne valami, amit mondasz.
Ja, megkérehetem hogy szóljatok, ha van már valami ezzel a színdarabbal? Szívesen vállalok szerepet.[size=9:1vbpj94a](Akármilyet.)[/size]
Köszi!

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163580 Írta: voltam vagyok leszek
voltam vagyok leszek válaszolt a következő témában: Színművek
Abban reménykedem, hogy ezt nem fogod betartani.
LEP nem lesz? Hmm...ahogy elnézem...valakik másban hisznek.
Ami a közönséget illeti, az szerintem biztosan lesz.(A szülőket, rokonokat is leszámítva.)
Mindennek van vége. Mert kell, hogy legyen.
És akkor jön valami újnak a kezdete. Ugyan így, a Gyűrűk Ura. Ugyan így a LEP. És ugyan így ... ti is tudjátok.
Nem hinném, hogy itt az ideje a pesszimizmusnak.
Én is láttam a ROTK-t (bár bevallom cd-n, és nem legálisan :D ), így hát akkor azt kérem Kriszana; emlékez vissza mit is mondot Aragorn, a maradék seregnek. :fight:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #163579 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek

Aeglos írta: Kriszana!
Honnét tudod, h jövőre nem lesz LeP??
Tavaly ilyankor tudtad, h idén lesz??
Egyébként meg fergeteges darabot hoztunk össze, és ez Nélküled semmiképp se ment volna.


Igen, Aeglos, tavaly ilyenkor tudtam, hogy még 1 LEP bizotsan lesz.
Most viszont biztos vagyok benne, hogy nem lesz következő. Vagy ha mégis, akkor csak nagyon apró.

Namarie: nem azon aggódom, hogy közönségünk nem lesz! Ugyan már! A szülők mindig eljönnek megnézni csemetéiket 8)

Aeglos írta: Szvsz azért vagy ilyen hangulatban, mert láttad a RotK-t, aminek pont az volt a célja, h az emberekben az elmúlás érzését keltse...
A mindennek vége van érzést. Ezekszerint jól lejött ez a filmben... :)
Amikor én elolvastam a GyU utólsó lapját, akkor én is sírtam, és ugyan ilyen érzésem volt: mindennek vége már. Szépen lezárult, és kész.
[size=9:2k7tli3c]De akkorsem :) [/size]

Nem azért vagyok ilyen hangulatban, de ezt most hagyjuk. Én tudom az okát, és ez elég is.
De a ROTK-t tényleg szépen megcsinálták.
Épp ahogy kell.


no, mostmár, hogy kellő mennyiségben növeltem hozzászólásaim számát, befogom a szám és nem moralizálok. És február végéig egy szót sem szólok (legalábbis ebben a topicban)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163575 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Színművek
Kriszana!
Honnét tudod, h jövőre nem lesz LeP??
Tavaly ilyankor tudtad, h idén lesz??
Egyébként meg fergeteges darabot hoztunk össze, és ez Nélküled semmiképp se ment volna.

Szvsz azért vagy ilyen hangulatban, mert láttad a RotK-t, aminek pont az volt a célja, h az emberekben az elmúlás érzését keltse...
A mindennek vége van érzést. Ezekszerint jól lejött ez a filmben... :)
Amikor én elolvastam a GyU utólsó lapját, akkor én is sírtam, és ugyan ilyen érzésem volt: mindennek vége már. Szépen lezárult, és kész.
[size=9:3dl72x88]De akkorsem :) [/size]

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #163574 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Színművek
Kedves Kriszana!

Nemár, mert én is mindjárt sírok! Olyan lelkesek vagytok, és ügyesek, most legfeljebb a meghatottságtól sírhatnátok. De semmi estre ne sirassa meg senki se a társaságot, se a színdarabokat, se semmit.
Nem lesz film. Na és?????????

Szvsz nem azt kéne nézni, mi NEM lesz, hanem azt, mi LESZ és mi VAN!
Nem lesz film, de a könyvek akkor is vannak és lesznek, és ki tudja, a filmek hatására hanyan fognak komolyan érdeklődni eme csodás világ iránt. Engem a film hozott de anno, annak hatására olvastam el azt a könyvet, amivel szembe előtte előítéleteim voltak, és féltem tőle, és abszolút nem kívánok a harmadik film utolsó vetítése után lelécelni. Lehet, egy év múlva nem leszünk itt nem tudom hanyan, de akik itt lesznek, azért lesznek itt, mert tényleg szeretik Tolkient, és mert kedves szívüknek ez a társaság. A mennyiség, mint tudjuk, nem feltétlenül jelent minőséget is.

Tudom,megkérdezheti bárki, hogy lesz-e érdeklődő, aki megnézi a darabokat? Miért ne lenne?

Az se biztos, hogy nem lesz LEP. Szerintem, ha nem tudjátok, érdemes-e, nem fontos LEP-hez hasonló rendezvényt csinálni egyből januárban, hanem figyelni, hogy van-e érdeklődés, és ha van, akkor lehet akár szeptember 22-én is tető alá hozni.

Mint abszolút kívülálló, azt tudnéám javasolni, hogy annak ellenére, hogy bannetek van még a munkaláz, pihenjetek legalább január két hette, és azután gondoljáto át, merre tivább. addig örüljetek a sikereiteknek, mert van mire büszkének lennetek.

Minden jót, és sok sikert a továbbiakhoz!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.006 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére