Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 8 hónapja #165099 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg: nagyon köszönjük, rengeteget segítettél. teljesen egyetértek veled :wink:
ami az elröhögést illeti: persze, nagyon fontos, hogy jól érezzük magunkat - ugyanakkor mindenkinek tudnia kell, hogy meddig humoros egy dolog és mettől kezdve rombolja a munkát.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165084 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg ezt nagyon szépen összefoglaltad, teljesen igazat adok neked. Másrészt azért egy picit Angwennek is igaza van, mert ez olyan társaságot összetartó erő, és a humort sosem szabad kiölni belőle, mert ha rossz a hangulat, kötelességgé válhat a dolog, és még nagyobb a valószínűsége, hogy valaki nem jön el egy-egy próbára...

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165079 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg, köszönjük, hogy megírtad a kritikát. ezzel sokat segítesz, kérlek írj még, ha eszedbe jut valami.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165067 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Színművek
Éljen az építő jellegű kritika! Főleg, ha helyén van. Egyetlen kitétel van, amivel nem tudok egyetérteni:

Beleg Cúthalion írta: Szinten itt emlitenem meg a “szetesest”. Ha valami a proban nem ugy sikerul ahogy gondoltuk, hanem pl viccesen sul el, nem rohogjuk szet, mert elindul egy bomlasi-hullam es aki eddig legalabb benne tudott lenni a szerepben az is vidulni fog stb. Ami azt jelenti hogy kiesett a szerepbol, amibe nekunk meg nagyon nehez visszabujni.
Ezert ha barmi ilyen hirtelen “helyzet” kialakul es mar nem tudjuk megallni a rohogest, legalabb diszkreten magunkban tegyuk es szedjuk ossze minden onfegyelmunket hogy a feladatra koncentraljunk, ne arra milyen jo poen volt.


Szerintem az egyik legfontosabb az volt, hogy ilyen jól éreztük magunkat a próbák alatt (vagy én legalábbis jól éreztem). Hogy ennyi kellemes emlékünk kötődött a vele való munkánkhoz. Ez valahol mind "belekerült" az előadásba is: az, hogy szerettük csinálni, és élvezzük az egészet. Hogy felejthetetlen élmény számunkra részt venni ebben. És ebből sokat levonna, ha a próbák eddigi vidám hangulatát síri csend és vasfegyelem váltaná fel--nem mintha erre sok esélyt látnék...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164940 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg NAGYON KÖSZÖNJÜK!
Már a LEP óta valami hasonlóra várok!
Kellett ez már, és jó, hogy számíthatunk rád, hisz te vagy leginkább otthon a színházi ügyekben.

*cupp*

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164931 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: Csak egyet tudok veled érteni. Amikor szinisuliba jártam ezek voltak az első dolgok amiket belevertek a fejünkbe.. (nem állunk háttal a közönségnek nem beszélünk nekik háttal ha csak a darab meg nem kívánja stb)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164924 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Szoval akkor a Feanorrol ahogy en lattam

Tulkepp azt kell mondjam nagyon szep volt az egesz es oszinten szolva en az elejen nem is gondoltam hogy rutin nelkuli tarsasaggal ilyen jol fog sikerulni.
Mivel amator tarsasagrol volt szo termeszetszeruleg vannak olyan dolgok amik nincsenek meg megerve, kidolgozva, nem valtak meg rutinna es a szereplok vereve. Ez viszont csakis idovel fog megtortenni, ugyhogy igazan nincs is kivetnivalo az egeszben.

Most azokrol a dolgokrol fogok irni, amiket en problemakent lattam az eloadassal vagy a probakkal kapcsolatban, vagy nem jelentkeztek problemakent, de az eloadasok sikerere valo tekintettel a jovoben ezekre is figyelni kellene. Ezeken – ha telleg hosszutavon kialakul egy szinjatszo tarsasag az MTT-n belul – feltetlenul el kell kezdeni dolgozni mielobb, azert hogy ne csak egy “szabaly”, hanem magatol ertetodo legyen mindenki szamara amikor eljonnek az igazi rendelkezo probak es eloadasok.
Vastaggal kiemeltem amit a jovoben tenni kellene.

Beszed
Nagyon jo otletnek tartom az artikulacios es hangkepzes foglalkozasokat. Ez aprosagnak tunhet meg egy ido utan unalmasnak, sot mokasnak is, de nem az. A beszed legalabb 50%-ban meghatarozza a darab menetet. Muszaj hogy ertsek jol a nezok, kulonben olyan mintha nem is adnank elo semmit (vagy meg rosszabb).
Sokszor nehez erthetoen beszelni szinpadon pl. meghitt hangvetelnel, vagy ha dirkete hadarni kell, de meg lehet csinalni.
Inkabb artikulaljatok tul, es zengjetek tul a dolgot, minthogy halk es erthetetlen legyen. Az eles eloadason ugyis gyengulni fog.
Azutan pl vannak kulonbozo beszedtechnikak (pl. kifele, a kozonseg fele beszeles mikozben felre nem erthetoen egy masik szereplonek mondod a mondanivalot). Pl. ilyen nyalanksagokkal is lehet szinesiteni az eloadas modjat. Es hitelesebbe tenni!

Amire en jobban rafekudnek: ugy gyakorolni majd a beszedet es hangkepzest, hogy azt tartsuk szem elott, hogy NINCS MIKROFON. Egyedul kell bezengeni egy tobb szaz fos termet. Meg lehet csinalni, es meg is kell.
Ha szabad teren akartok valamit eloadni, akkor kulonosen nagy faba vagjatok a fejszeteket, hacsak nem lesz valami szuper hangositas.

Mozgas
Bar nem lattam az utolso idokben a darabot egyben mivel en is takarasban voltam, de elotte is, es a takarasbol is azt vettem eszre hogy sokszor tenyleg nagyon statikus volt a tortenet mozgasilag. Nem mindenki mert mozogni.
Ez szinten lazitas, rutin kerdese. A szinpadon mozgast ket dolog indithat: indulat es gondolat.
Akkor viszont mozdulni kell! Ne feljetek ellazulni. Nyugodtan hagyjatok hogy azt csinaljatok ami jon, nem kell visszafogni magatokat hogy “jaj mit fognak gondolni a tobbiek”. Nyugodtan eljetek bele magatokat teljesen az adott karakterbe, senki sem fog rohogni mert mindenki ezert van ott. A nezok meg azert vannak ott mert ok azt a masik vilagot szeretnek latni, benne elni, amit allitolag mi nyujtani fogunk nekik. Ugyhogy nincs mitol felni.
A szinpad helyes kihasznalasa szinten meger egy miset, de ezt csak egy adott helyszinen tudom elmondani. Mindig fugg az aktualis szinpad adottsagaitol.

Azonosulas a megformalt karakterrel
Csak ugy megy, ha – ahogyan fent is irtam – tudsz lazitani, elengedni magadat, hagyni hogy o legyel, o gondolkodj, es maris te vagy o. Ki kell dolgozni aprolekosan magadban a megformalt karaktered szemelyiseget, tortenetet, a sorsanak alakulasat a darabban. A viszonyat a tobbi karakterrel. Ez a tomegeknel nem annyira fontos, inkabb csak a fobb szereplok eseteben (pl Feanorban Feanor, Finwe, Fingolfin, valak, Melkor kulonoskeppen, stb.) tunci nepet es tancosokat kiveve (hirnokok se nagyon fontosak most).
Ez is gyakorlat kerdese amit nem lehet ukmukkfukk megcsinalni. Bizni kell egymasban, es megnyilni azok elott akikkel egyutt probalunk egy darabot. De ha ez nincs, nem hiteles a jatek, hazugsag lesz a szinpadon.

Probafolyamat
Ez egy nagyon kenyes ugy es oszinte leszek: itt lattam a legtobb problemat.
Nagyon orultem amikor lattam hogy egy-egy proban milyen sokan vagyunk. De sajnos mindig volt olyan hogy valaki vagy nem ert ra, vagy elfelejtette, vagy mas kozbejott, es igy tulkepp azt hiszem csak a foproba heten volt ugy hogy mindenki ott volt a proban. Nemtom jol emlekszem-e. Szo se rola, en is kestem egyszer es egyszer en sem tudtam eljonni.
De nagyon fontos hogy minden esetben elore ertesiteni kell a darab rendezojet vagy aki az adott probat felugyeli, hogy pl “Kesek 3 percet”. Az informaciohianynal nincs rosszabb, igy is eleg nagy stressz osszeszervezni egy darab probait, hatmeg ha nem vart korulmenyek is jonnek, hogy pl. ma nincs ez-az.

Azon kivul az is fontos, hogy az ember eldontse mennyire fontos neki a darab. Ha csinalunk egy darabot, az kozos ugy, kozosen dolgozunk rajta, egymasra epitve. Ha egy fogaskerek kitorik kozben, akkor megall az egesz, nincs aki hirtelenjeben potolja. Ugyanez a probaknal. Ha az ember bevallal mondjuk egy barati osszejovetelt (akkor is ha MTT-s), akkor azt jelenti hogy o mar nem lesz ott a proban. De akkor mi lesz a tobbiekkel, akik benne vannak a jeleneteben es a hianya miatt nem tudjak azt a jelenetet probalni? Felelosseggel tartozunk egymas munkaja fele ha mar egy csonakban evezunk, es egy darabban probalunk, es ezert csak akkor vallaljatok be probaidopontra barmi mast, ha semmikeppen nem lehetseges atvarialni azt a masik progit es halal-muszaj ott lennetek.

A masik szinten a probakkal kapcsolatban:
A proba alatti fegyelemre is figyelni kell. Ha a rendezo beszel akkor siri csond van. Nem sutyorgunk senkihez kozben, nem ugrabugralunk, tancikalunk stb, hanem figyelunk mint nyul. Nem csak azert mert hangzavar lenne, hanem:

- Egyreszt azert mert tiszteletlenseg a rendezovel szemben, aki oriasi nyomasnak van kiteve azzal hogy ebbol a kavargo-homplygo kulimaszbol valami szep harmonikus egeszet hozzon ki, meghozza hataridore!
- Masreszt azert mert amit a masiknak mond, az nekem is szol, abbol en is tanulok.
Nagggyon ciki ha a rendezonek ketszer kell elmondania ugyanazt, hiaba masik szemelyrol van szo.

Szinten itt emlitenem meg a “szetesest”. Ha valami a proban nem ugy sikerul ahogy gondoltuk, hanem pl viccesen sul el, nem rohogjuk szet, mert elindul egy bomlasi-hullam es aki eddig legalabb benne tudott lenni a szerepben az is vidulni fog stb. Ami azt jelenti hogy kiesett a szerepbol, amibe nekunk meg nagyon nehez visszabujni.
Ezert ha barmi ilyen hirtelen “helyzet” kialakul es mar nem tudjuk megallni a rohogest, legalabb diszkreten magunkban tegyuk es szedjuk ossze minden onfegyelmunket hogy a feladatra koncentraljunk, ne arra milyen jo poen volt.
Az egesz addigi munkankat lerombolhatja ha elrohogunk valamit.
Egyebkent ez a problema kikuszobolheto ha az ember rendesen odafigyel a feladatara es kelloen beleli magat a karakterebe. Akkor egyszeruen nem latja majd viccesnek a bakit.

Tovabbi “aprosagok”:

Ha a proba pl. 6-kor kezdodik, akkor 6-kor van a KEZDES, nem akkor megyunk wc-re, stb. Ilyenkor minimum fel oraval hamarabb a helyszinen kell lenni, hogy kezdesre atoltozve, wc ugyeket elintezve legyunk. Mobilok mindenkepp kikapcs, de legalabbis elnemit!!! Kozben nincs telefonozas, csak legfeljebb szunetben! Engem sem tudtok probakon elerni, mert le vagyok nemitva es meg az atyauristen kedveert sem kapcsolom be.

Volt egy iratlan szokas regebben a koszinhazakban, talan meg divik egy ket helyen. Aki az eloadas kezdete elott mar 1 oraval megszolalt szerepen kivul, az nem kapta meg arra az eloadasra a gazsijat.
Persze, tudom mi itt nem penzert csinaljuk, de maga az elv nagyon fontos.
Ha latom hogy a kollegak is mar belebujtak a karakterukbe, hiaba nem kezdodott el az eloadas, nem szabad kizokkenteni oket belole. Emiatt nem akkor targyalom meg hogy hova megyek nyaralni, milyen az ido vagy milyen jo musort lattam.
Csakis a szerepben szabad elni, gondolkodni, mar csak a tobbiekre valo tekintettel is.

Mind proba, mind eloadas alatt a takarasban SIRI CSOND honol, mindig szabad a jaras (ahol a takarasba kimegyunk es onnan bejovunk), nem szabad hogy barmilyen akadaly legyen ott, akar ember akar targy.

A kozonsegnek nem szabad hatat forditani, es nem szabad a fo karaktereket letakarva mozogni.

Amikor valami parbeszed folyik a szinpad egyik felen, tilos mozogni a masik felen mert elvonja a figyelmet a parbeszedrol. Hacsak direkt nem ez van a darabban.

Ha latod a kozonseget a takaras mogul, akkor ok is latnak teged!

Ja es meg annyi hogy tudom hogy ez egy allando problema a Tarsasag anyagi helyzete miatt, de akkor is teny, hogy minden helyszin es szinpad mas es mas.
Ezert ha egy darabot probalunk, fontos az elejen legalabb csak tudni hogy pontosan hol lesz eloadva, milyenek a szinpad adottsagai, mert a koreografiat csak igy lehet jol kidolgozni.
Az eloadas elotti utolso honapban pedig mindenkepp ott kell mar probalni, az utolso ket hetben pedig (azzal szamolva hogy legalabb 2 naponta van proba) mindenkinek ott kell lennie aki a darabban szerepel (statisztakat, tomegeket beleertve).



Huuuu, egyelore ennyi jutott az eszembe, biztosan van meg, de az majd kesobb, esetleg mas probakkal kapcsolatban ha konkretumok is felmerulnek. Meg ha igenyt tartotok majd ra egyaltalan. Mindezek utan :twisted:

Tudom hogy most nehanyan azt gondoljatok “Mit okoskodik ez itt, mit szorozik mindig”. De ha hosszu tavon amennyire tolunk telik profi modon akarunk dolgozni, akkor ezeket mindenkepp erdemes lenne megszivlelni.
Telleg nem az vezetett hogy a kakan is csomot keressek, hanem a segito szandek es az hogy hogyan lehetne meg jobba, meg hitelesebbe es profibba tenni az eloadasainkat. Tenlyeg nagyon tehetseges emberek vannak koztunk, es kar lenne csiszolatlanul hagyni ezeket a kis kristalyokat. Szedjuk le a port es a sarat amirol csak lehet, es gyonyoru latvanyban lehet reszunk!

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164894 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg Cúthalion írta: Akkor en is irom a hozzamtartozok velemenyet:

Azt mondtak az "embereim", hogy ahhoz kepest hogy amator mukedvelo "tarsulat" vagyunk, nagyon szep es jo volt, gyonyoru.
Technikai javitani valok lennenek, amik a kovetkezok:

- artikulacio hianya
- hadaras (ez az elozovel egyutt meg nagyobb problema)
- sokaknal a mozgas hianya (tehat erzelmileg toltott replikak alatt szinte statikusan allnak)
- a szekekre tett bevezeto szoveget nem tudtak elolvasni az elejen sem mert nem volt eleg vilagos a teremben, (45-50 ev koruliek) igy nem ertettek a tortenetet (kesobb valszeg erdemesebb lenne a meg odakint varo kozonsegnek elerhetove tenni, hogy ott mindenki nyugodtan el tudja olvasni.)

Szoval ez volt az o velemenyuk, de ugy egy az egyben nagyon tetszett nekik, foleg hogy tudtak micsoda korulmenyek kozott kellett probalni es eloadni.

Ha valakit erdekel beirhatom a szemelyes "szakmai" :P velemenyemet is (bar meg en is csak tanulom), ami nem csak pozitivat tartalmaz, de azt se akarom hogy szorozesnek vegyetek, ugyhogy mondjatok koll-e vagy nem.


Engem is nagyon érdekel!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164876 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Színművek

Nólindir írta:
"Kislányom, annyit súgdolóztál össze-vissza, mint egy neveletlen kis cserkész, míg a többiek olyan szép csendben hallgatták Feanort. Mi a csodának nem bírsz csöndben maradni legalább a színpadon...???"


A Magyar Cserkészszövetség nevében kikérem magamnak!!! :twisted:

De az tényleg igaz, hogy inkább lányoknak kellett volna elmenniük, valamint a nép tényleg jobban "felzúdulhatott" volna...

Ja, és Beleg: ENGEM IS!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164853 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: Engem is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164844 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: engem érdekel :)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164839 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Akkor en is irom a hozzamtartozok velemenyet:

Azt mondtak az "embereim", hogy ahhoz kepest hogy amator mukedvelo "tarsulat" vagyunk, nagyon szep es jo volt, gyonyoru.
Technikai javitani valok lennenek, amik a kovetkezok:

- artikulacio hianya
- hadaras (ez az elozovel egyutt meg nagyobb problema)
- sokaknal a mozgas hianya (tehat erzelmileg toltott replikak alatt szinte statikusan allnak)
- a szekekre tett bevezeto szoveget nem tudtak elolvasni az elejen sem mert nem volt eleg vilagos a teremben, (45-50 ev koruliek) igy nem ertettek a tortenetet (kesobb valszeg erdemesebb lenne a meg odakint varo kozonsegnek elerhetove tenni, hogy ott mindenki nyugodtan el tudja olvasni.)

Szoval ez volt az o velemenyuk, de ugy egy az egyben nagyon tetszett nekik, foleg hogy tudtak micsoda korulmenyek kozott kellett probalni es eloadni.

Ha valakit erdekel beirhatom a szemelyes "szakmai" :P velemenyemet is (bar meg en is csak tanulom), ami nem csak pozitivat tartalmaz, de azt se akarom hogy szorozesnek vegyetek, ugyhogy mondjatok koll-e vagy nem.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164741 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Színművek
Én most nem értek egyet veled Kriszana . :twisted: Szerintem, egyáltalán nem kell ,,bejönnek, elmondják, kimennek" stílusúnak lennie. Ha nincsenek a tünci táncosok, a jelenetek rövidsége miatt, a várakozások, a ki és bejövetel miatt az egész színdarab darabossá vállt volna...mivel nem lett volna összekötő jelenet. Szerintem ki kellene tölteni egy kicsit a jeleneteket, és betöltetni a színpadot...

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164608 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Színművek

Laurelen írta: így maradt a hárem jelleg... :D :wink:


Nos igen, ezt mondjuk azzal is lehetne legközelebb orvosolni, ha az a néhány szem tüncifiúnk a sor elejére állna és nem húzná meg magát leghátul holmi ezüst csukja alatt... :wink: Így kissé érdekes volt, mikor a "...kitartóbbak leszünk Tulkasnál" után az elszánt "esküszünk"-et csupa szende kis kékruhás leányzó mondta szenvedélyesen :D :D

Ja, és mégvalami! Az én kicsiny családom úgy kommentálta a nép-jeleneteket, hogy

"Kislányom, annyit súgdolóztál össze-vissza, mint egy neveletlen kis cserkész, míg a többiek olyan szép csendben hallgatták Feanort. Mi a csodának nem bírsz csöndben maradni legalább a színpadon...???"

... szóval azt a "nép felzúdul"-féle sutyorgást kicsit még gyakorloni kéne, hogy ne én dumáljak folyton... :wink:

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164522 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Színművek

Maglor írta: (Kurtán furcsán eltűnt Feanor két fia az első tömegjelenet közepén. :D :D :D )
De azért végeredményben jók voltunk mi nép!!!! Nem?????? :wink: Ahhoz képest....


igen, a fiúk leléptek...így maradt a hárem jelleg... :D :wink:
de remek nép volt! kétség sem fér hozzá! (legközelebbre majd elkél némi instrukció és próba :wink: )

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164495 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Színművek
Viva la tüncinép!!!!
Amúgy van benne valami, hogy kicsit bizonytalan volt a népmozgás a színpadon. Ez szerintem kb. annak volt betudható, hogy már nem maradt idő "élesre" próbálni a darabot... Az meg sajna tény, hogy a tüncinépnek valahogy mikor kéne kilépni a függöny mögül. (Ahogy azt már Kriszana is mondta, nem volt már idő próbálni. :( ) Az meg kicsit gázos, hogyha úgy kell fellépni hogy az az instrukció, hogy "Kövessétek a tüncitáncosokat!" Ja, igen! Ebből lett is egy kis kavarodás. (Kurtán furcsán eltűnt Feanor két fia az első tömegjelenet közepén. :D :D :D )
De azért végeredményben jók voltunk mi nép!!!! Nem?????? :wink: Ahhoz képest....


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164342 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Színművek

Leguán írta: sőt az is előkerült, hogy mintha Feanor lenne a fő gonosz karakter.


Az én családom pont azt mondta, hogy szegény Fëanorral mindenki igazságtalanul kitolt :roll:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164229 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek
Én ugyan alig láttam bármit is a függöny mögül, de amilyen kritikákat visszahallottam, jórészt betudták annak, hogy nyúlfarknyi "színpadon" kellett dolgoznunk. A felsorolt hibák pedig minimális gyakorlással, no meg szabadtéri előadással tökéletesé tehetők - szóval ezen felül osztom Lau véleményét 8)

[size=9:18y8r0hg]Saját hibámnak érzem (többek között) Feanor és Finwe jellemének egysíkúságát... Bár most hogy láttam, hogy működik színpadon, kiegészíthetem a párbeszédeiket, ha van rá igény :D [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164202 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Színművek
kritikáknak itt a helye, úgyhogy szerintem felesleges a bocsánatkérés. a fejlődéshez szükség van hogy lássuk a hibákat, csak így tudunk rajta javítani.
a feanorban a legtöbb hiba a időhiányra, és a szinpadi körülményekre róható fel. névszerint:
nem állt össze kellően, darabos volt
a színpadi tömegmozgások, és tömegjelenetek bizonytalanok voltak
a színpadi mozgások sem voltak rendesen kidolgozva
kevés szereplő artikulált rendesen, vagy beszélt elég hangosan
a táncokban voltak hibák(bár ezt nagyon remélem,hogy nem vettétek észre :wink: )
technikailag a fényeken is látszott hogy akkor megy először élesben
és bármennyire is kevéssé fontos a meghajlást is ki kell találni pontosan

ezek azok, amiket én javítandó és javítható hibának találok(egyébiránt, természetesen teljesen elfogult vagyok a feanorral kapcsolatban, és imádom az egész darabot :wink: )
no, tünc veletek
Lau

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164186 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek

Ladislas írta: Az elején a monológ gyönyörű volt, a forgatókönyv tökéletesen meg volt szerkesztve. Nagyon tetszettek a táncos betétek, kellettek a darabba...Szerintem folyamatos zenei aláfestés kellett volna, mert az nagyot dob a feelingen, amikor beszélnek a szereplők, akkor is, csak halkan...És a szereplők mozgása? Túlságosan egypontra összpontosult, hiányzott belőle a mozgalmasság (bár szerintem ez inkább a színpad kicsisége miatt lehetett). A szereplők ne várjanak egymásra, nyugodtan egymás szavába vághatnak, mint az életben.

Édeseim,
egy nagyon fontos dolgot mindannyian elfelejtettetek: a Feanor leginkább egy görög drámához hasonlatos. Ahol nem a színpadon történik a lényeg, hanem a párbeszédek hátterében áll az igazi cselemény. Ezt nem lehet modern stílusban előadni, mivel nem modern problémákat dolgoz föl. Ezek lecsupaszított mítoszok, szimbólumok.
Azért volt, hogy "a szereplők bejöttek a színpadra, és elmondták a mondandójukat, majd kimentek". Ez így volt jó, így kellett lennie.
A mi hibánk, hogy ezt nem írtuk le a bevezetőben. Legközelebb ezt sem felejtjük el.

A fényekről: A Feanor eredetileg szabadtéri előadásnak lett tervezve. Tehát nincs szükség fényekre (a táborban majd láthatjátok az eredeti elképzelésekhez hűen.), spot-lámpákra stb.

Az artikuláció valóban gond volt a legtöbb szereplőnél, ezzel most - az idő rövidsége miatt nem volt időnk foglalkozni. Ezért is tartunk majd beszédórákat minden érintettnek.

A Tömegjeleneteknél valóban nem volt mindenki határozott, ami annak tudható be, hogy nem egy ember csak az előadás előtt állt be tündenépnek 8) , ami nagyon szép és jó tőlük. Én valóban hálás vagyok ezért. De nyilván nem volt lehetőség próbálni. Sem a színpadon, sem együtt, mert nem volt hol/mikor.

Finwe alakja valóban NAGYON KEVÉSSÉ volt kidolgozva. Határozottan karakter nélküli lett... :D mivel nincs neki karaktere eredetileg sem... :twisted: Másrészt nem Finwéről szólt a történet. De persze csatlakozhatsz a Klubhoz (Brandír, aki szerint nincs kidolgozva Finwe karaktere :P ) Leguán 8)

Más kérdés, megjegyzés?
Köszönöm, hogy leírtátok. Oda fogunk figyelni, ígérem :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164168 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Én olyanokat hallottam vissza, hogy a szereplők hadartak kissé (mondjuk ezt be lehet tudni az amatőr színjátsztók izgalmának), és ez megnehezítette a megértést, illetve anyámnak volt egy ilyen véleménye, hogy a tömegnek jobban el kellett volna próbálnia, mikor mit csinál a színpadon. Szerinte az látszott, hogy senki nem tudja pontosan, h most mi van, hova kell menni-jönni (nem értem ide a főbb szereplőket, mert akinek szövege volt, annak a mozgása is meglehetősen a helyén volt), és ez a biizonytalanság eléggé látható volt--és mondjuk ez nem vágta tönkre a darabot, de csöppet zavaró volt.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164164 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!

Azt hiszem, most már nem tűnik az érdemek kisebbítésének, az öröm elrontásának, ha leírom kis laikus családom (4 fő kívülem) észrevételeit a Feanorral kapcsolatban.
Dicsérték a hangulatot, a zenéket, a táncokat(kellett bele, feldobta a darabot, és nagyon jól is sikerültek), Melkort, a Szilmarilok teremtését és a sminket, jelmezt és a Feanor átka jelenetet.
Említették az artikuláció, néhol a hangerő hiányát, azt hogy nagyon gyorsan beszéltünk. Mondták, hogy még az összefoglaló után is nehezen érthető a cselekmény. Szerintük kevéssé kidolgozott volt Finwe alakja, Feanor pedig túlzásba vitte a haragos, dühös beszédet, így kissé egysíkúvá vált a jelleme, sőt az is előkerült, hogy mintha Feanor lenne a fő gonosz karakter. :roll:
Az összkép: egy amatőr csapat szívvel-lélekkel adta elő magát, és a hibákkal együtt megható és szeretetreméltó produkciót mutatott be.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164143 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Ladislas: jogos a kritikád, de felhívnám a figyelmed, hogy ez egy moziterem volt, nem színház, így a hely adottságai miatt a javító javaslataid nagyrésze lehetetlen volt... :roll:

Emberek, fel a fejjel! Lesz jövőre LEP, és csinálunk még sok szuperebbnél szuperebb színdarabot! Én készen állok, és ahogy elnézem, még sokan. Azok is, akik most csüggednek.

Továbbra is szeretnék szerepet, és a foglalkozásokban is benne vagyok, [size=9:2gr23ujg]ahogy időm engedi[/size].

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164134 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Színművek
csatlakozom Rabynhoz:)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164128 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Én mégegyszer mondom, hogy segíteni is segítek (a beszédtechnikához tudok adni anyagokat meg egy két tanácsot stb) meg szívesen szerepelek is, meg képezném magamat.. Szóval ha igényt tartotok rám akkor ittvagyok!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164118 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Színművek
Üdv mindenkinek!
Cueddo, én nagyon szívesen játszom bármiben, időm, mint a pelyva, és ha bármire szükségetek van megpróbálok mindent megtenni az ügy érdekében :wink: ...
Kriszana, nagyon tetszett amit írtál: ,,Együtt-egymásnak-egymásért" :cry: Másrész ha őszinte kritikát kértek, legyen (bár sokan nagyon megorrolnak rám): :idea: Az elején a monológ gyönyörű volt, a forgatókönyv tökéletesen meg volt szerkesztve. Nagyon tetszettek a táncos betétek, kellettek a darabba...Szerintem folyamatos zenei aláfestés kellett volna, mert az nagyot dob a feelingen, amikor beszélnek a szereplők, akkor is, csak halkan...És a szereplők mozgása? Túlságosan egypontra összpontosult, hiányzott belőle a mozgalmasság (bár szerintem ez inkább a színpad kicsisége miatt lehetett). A szereplők ne várjanak egymásra, nyugodtan egymás szavába vághatnak, mint az életben. Ha kicsit kevsebb lett volna a fény a színpadon, misztikusabb lett volna... a Valák esetében spot fényt kellene alkalmazni (bár lehet hogy nem volt)...Egyébként meg a színészi játék tökéletes volt, és ez a fontos! Feledtetti a nézővel a technikát, és bele tudja magát élni.... Na most jöhet a keresztre feszítés, megostorozás 8O ...Sajnálom, ha valakit is megbántottam, csak ti kértetek kritikát. :oops: (mondjuk én könnyen beszélek, nem is szerepeltem)
Na pussz mindenkinek!

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164036 Írta: voltam vagyok leszek
voltam vagyok leszek válaszolt a következő témában: Színművek
"Aminek kezdete van, egyszer véget is ér."
Kivéve persze egyes dolgok. És azt mindenki pontosan tudja, mik is ezek.
És Kriszana jól mondta: "Együtt-egymásnak-egymásért."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164030 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Színművek

Supersonica írta: Sziasztok, találtam egy maszkmestert, aki szívesen készít a színdarabokhoz profi maszkokat (ez a tündefültől a parókakölcsönzésen át a sminkig terjed), persze pénzbe fog kerülni, kérdés, hogy van-e erre igény.

igény van, pénz nincs

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164027 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok, találtam egy maszkmestert, aki szívesen készít a színdarabokhoz profi maszkokat (ez a tündefültől a parókakölcsönzésen át a sminkig terjed), persze pénzbe fog kerülni, kérdés, hogy van-e erre igény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163975 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
hát bocsánat, rendben, megértettem. akkor sok kitartást! sajnos nekem nem lesz sokkal több időm, mint eddig, bár szívesen csinálnám. :integet: :)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.067 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére