Kószák Könyve

Több
21 éve 3 hónapja #125517 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sesy: Ezzel egyetértek...
Én is kedvet kaptam az íráshoz, a történet már alakul, és ha megengeditek, hamarosan beírom. :lol:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125514 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ivó: ne haragudj, de a hasonlatokat hanyagolnám a helyedben :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125417 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Ivó írta: Didiee Took: Ha be vagy jelentkezve, kersd meg az a történetet, amit írtál. Nem mennj rá. A görgetősávval, (ami a lap alján van, és szürke) görgítsd el jobbra, és ott lesz, hogy MÓDOSÍT, vagy TÖRÖL.
Ugyebár te módosítani szeretnéd a történetedet, akkor mennj rá a MÓDOSÍT gombra. Ilyen egyszerű.
Legalábbis azt hiszem, így kell csinálni.
Ja, és mondanátok véleményt az én történetemre is? Nem hosszú, könnyű elolvasni. :oops: :oops:

Először is:azt, hogy menj, 1 n-nel írják :roll:
görgíts :arrow: ez nem inkább gördíts :?:
A történeteddel kapcsolatban, egyetértek Brisaval.Máskor talán próbáld magad egyszerűbben kifejezni,mert így néhány helyen elveszik a mondat lényege.

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124633 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Suli befejeztéig még felrakom az Életem történetének eddig befejezett részét...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123585 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Tegilbor:nagyon jó, engem a M.A.G.U.S. Legendák és Enigmák hangulatára emlékeztet, amiket imádok, ugyhogy nagyon tetszett a tied:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123568 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Tegilbor: ejha, nagyon jól megfogtad a hajdanvolt krónikák hangulatát! Lesz folytatás? Várom! :wink: :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123542 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kószák, halk, nem hivatalos, de attól még biztos infó, hogy a nagyon közeli jövőben irodalmi pályázat hirdetődik Középfölde témában. Ne kérdezzetek, csak várjatok türelmesen! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123533 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hát, sajnos folytatni nem fogom. Ez a történet így egy egész. Így látom, ha lehúnyom a szemem, és ha folytatnám, az már nem igazi ihletböl lenne, hanem kényszerböl, és az olyan, mint egy múzsa megeröszakolása... Kérték már mások is, hogy folytassam, de nem tudom. Talán nem adatott meg, hogy megismerhessem kószáim további sorsát, ki tudja? :) Viszont készülök egy másikkal, és ha a tesztközönség pénteken "jóváhagyja", akkor felteszem:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123316 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Dodiee: folytasd :wink:
Tegilbor: nagyon jó lett :itscool:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123312 Írta: Tegilbor
Tegilbor válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Utólagos engedelmetekkel felraktam egy történetet a KK-ba. KIcsit ugyan más a stílusa, mint a többié, de remélem, azért nem lett nagyon rossz :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123209 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Dodiee: Még anno (márciusban) olvastam a történeted, és már akkor kapartam a falat,hogy nincs tovább... szóval folytasd! :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123095 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Dodiee: nagyon jó, gyönyörű képeket használsz, szeretném tovább olvasni.
Arlith: tetszik. Valahogy át tudom érezni az ő érzéseiket.
Ivó: Fogadd meg Brisa tanácsát. Szerintem egyszerre sokfélét akarsz csinálni. Belekapsz ebbe is abba is. Szétforgácsolod az erődet, de nem alkotsz maradandót. Próbálj mindig egy dologra koncentrálni.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122899 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: Még mindíg Dodiee:)) egy o-val, két e-vel:) bár már megszoktam, hallgatok már mindenre ami kicsit is hasonlít:) És kösz, megtaláltam, bár csak egy szót javítottam benne. viszont télleg szeretnék kritikát, kell e még valamit javítani, logikai vagy nyelvi hibák vannak e benne amit én nem vettem észre.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122822 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Doodie: Menj a listába a te sztorid címéhez. A lap alján lévő gördítősávot húzd jobbra. A történeteddel egy soban, a jobb szélen megtalálod a Módosít és Töröl szavakat. (Szólj, ha így sem találod.)

Ivó:

:arrow: Sok a szóismétlés!
:arrow: Vannak benne olyan mondatok, amelyeknek se füle, se farka: Pl.:

A tenyerére hamarosan egy szépséges sólyom szállt le, tollai, mintha ezüstből volnának, csőre olyan, mintha, legalább száz munkás dolgozta volna ki, szemei démonian csillogtak, lába kecses, akárcsak egy szép őzé.


Egy sólyom tuti, hogy nem a tenyeredre fog leszállni, hanem max a karodra.
Száz munkás egy csőrre??? Szerintem ez nem annak szépségét fejezi ki... (Most gondold el, egy kicsi szobrot 100 ember készítene el, milyen lenne?)
Hogy lehet a sólyom rövid, pikkelyes, karmos lábát, az őz szőrrel borított, hosszú, patás lábával összehasonlítani???

Remélem, megtanították veled Völgyzugolyban, amire megkértem őket


Talán inkább "megtanították neked", nem? :wink:

A fiú állatja lábáról levett egy kis pergamenlapot


Olyan szó, hogy "állatja" nem létezik a magyar nyelvben...

A fiú állatja lábáról levett egy kis pergamenlapot, amire ez volt ráírva: Sikeresen elvégeztük, amire megkért minket! Szívesen látnánk egy ilyen szép sólymot, és gazdáját, egy teljes hétvégére! Remélem, hogy meglátogat minket, üdvözlettel: Kimilí.


Lemaradt az idézőjel!!! (A levél tartalmát idézőjelbe kell tenni!)
Hétvége? Valahogy ez a szó nem illik a tolkieni világba.

Két boldog vándor, akik olyan nagy megértéssel mentek egymás mellett, mint ha a boldogultságnak szívében vándorolnának.


Mi az, hogy "boldogultságnak szívében"???

Hegyeken át, völgyeken keresztül, tavakon kellett átmenniük, hogy eljuthassanak a csodák csodájába, Középföldére.


Na ezt nagyon nem értem. A történet Középföldén játszódik, nem? Akkor minek akarnak Középföldére jutni? Vagy talán Völgyzugolyt akartál írni?

A sok szóismétlés és stilisztikai hiba nagyon zavaró.

Amúgy nem valószínű, hogy Középföldén bárki is egy vala nevét adná egy állatnak...

Mivel a történet maga nem derül ki ebből, csak a fogalmazás milyenségét tudtam "értékelni".
Lehet, hogy a sztori nagyon eredeti lesz, ha kibontakoztatod. Mindenesetre, ha finomítasz ezen, ígéretes kezdet lehet belőle.

Figyelj arra, hogy hű maradj a tolkieni világ hangulatához, történelméhez és szokásrendszeréhez.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122815 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Minden bizonnyal bennem van a hiba. de nem látok sehol MODOSÍT szót. be vagyok jelentkezve(legalábbis fenn ki van írva, hogy kijelentkezés..), és mégse nem akar elökerülni.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122671 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Didiee Took: Ha be vagy jelentkezve, kersd meg az a történetet, amit írtál. Nem mennj rá. A görgetősávval, (ami a lap alján van, és szürke) görgítsd el jobbra, és ott lesz, hogy MÓDOSÍT, vagy TÖRÖL.
Ugyebár te módosítani szeretnéd a történetedet, akkor mennj rá a MÓDOSÍT gombra. Ilyen egyszerű.
Legalábbis azt hiszem, így kell csinálni.
Ja, és mondanátok véleményt az én történetemre is? Nem hosszú, könnyű elolvasni. :oops: :oops:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122670 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: Nincs rá szó. Megdöbbentö. Szomorú. Gyönyörü. Még mindíg a hatása alatt vagyok. majdnem bögtem.
(bocs, nem took hosszú ö-t és ü-t írni)

Lenne egy kérésem. Ugyan már elég rég raktam be az én írásom, de megkérnélek titeket, hogy egy öszinte(akár kegyetlen) kritikát írnátok róla? A sok "de"-t az elején ne is mondjátok, már észrevettem :? Lehet valahogy javítani??

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122640 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Elkezdtem írni egy teljesen más történetet, a címe, Az ezüstdémon
Találó címe van? Eddig milyen?
Most több időt is fordítottam rá...

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122549 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ivó:

Ez a topik arra szolgál, hogy a Kószák Könyvén (KK)
dolgozók munkáját elösegítse. Itt lehet kérdezni, dícsérni,
kommentálni és építö jellegü kritikákkal ellátni mások
novelláit.

Mint tudjuk, a Kószák Könyvének ötlete a Kószák Szövetségén
belül merült fel. Mostantól fogva azonban már nem csak a
kószák, hanem bárki írhat bele egy novellát.

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122535 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ivó: figyelj, elmagyarázom most szájbarágós módon, hogy még te is megértsd. Azt írod /habár hősiesen bevallom, nem olvastam végig/ hogy Frodci meg Aragorn ölelkezik már az elején, meg hogy Legolas is ott van csak hirtelen, szóbakerül a Gyűrű, meg minden. Már az eleje zavaros: hogy a Mordorba kerül oda az ölelkező Ari, Legsi meg mégis mi a halálról beszél?? Mondom, nem olvastam végig; de amit a Mester leírt /Tolkien/ az úgy van, és annak a történését nem változtatjuk meg, mivel nem szentségtörők vagyunk, hanem rajongók. Kicsit más tészta. Tehát magyarán, Tolkien leírt egy történetet; a kezdetét is, hogy Bilbó odaadja a Gyűrűjét Frodónak, meg minden. Ezzel szemben te írtál egy másik elejét a dolgoknak. :arrow: és ez nem vmi szimpi nekünk.
A kérdésedre: te tudod, de sztem jobb ha kitörlöd, ha nem akarsz a többiektől ennél vehemesebb és keményebb kritikát. :wink:
Persze ez csak magánvélemy. A Topicgazda biztos szól, ha nem tecc. neki vmi. :wink:

Sende lóme mindenkinek!! Majd benézek hétfőn is hozzátok. 8) Mindenkinek Frodócicás meg tüncis álmokat a hétvége maradékáig. :)

[size=9:1lvcn0dn]A Tolkien meg nagy t. Legalább erre az egy szóra figyelhetnél. :? [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122534 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
akkor már értem... :o :lol:
akkor azt a tröténetemet töröljem ki?
és írjak helyette egy olyat, ami nem ütközik tolkiennel?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122533 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
:?: :?: :?:

Már miért kéne nekünk megírni?? Figyi Ivó, sztem úgy érted meg a legkönnyebben a lényegét, ha elolvasol pár alkotást más emberektől. A nagy többség úgy írta, hogy kitalált szereplők vannak a történetben, és nem találkoznak a GyU szereplőivel. De szintén Középföldén játszódik, ugyanaz a kultúra, történelem, stb...
És bár van pár kivétel, pl. Laureliné, aki bár belebette a GyU szereplőit, de mégsem másította meg annak történetét.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122531 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
szóval akkor ez olyan, mint ha nekünk kéne megírni a Gyűrűk Urát?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122530 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Ivó írta:

a történet nem ütközhet a Gyűrűk Ura történéseivel!


szóval nem lehetnek benne ugyanazok a történések? De miért ütközik? Elmagyaráznátok? :?:

Nem, félreérted. Hogy nem ütközhet, az azt jelenti, hogy nem mondhat ellent neki, és nem lehet alternatív univerzumos.
[size=9:1q41b5d9](A novellád pedig engem leginkább arra a Gandalf gyermekkora című izére emlékeztet, amiből Dínchamion tett be tegnap részleteket a Beszélgetős topicba... És nem csak a tartalma, hanem a stílusa is.)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122528 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Éppen az, hogy MÁS történések nem lehetnek benne!
Vagyis nem írhatod azt, hogy Te vitted el a Gyűrűt Mordorba, vagy megölted Szauront, vagy Legolas összejött Arwennel, stb...
És a Te novellád, vagy történeted elég sok mindenben ütközik Tolkiennal, pl. Legolasnak kéne odaadnia a Gyűrűt Frodónak, stb...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122523 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

a történet nem ütközhet a Gyűrűk Ura történéseivel!


szóval nem lehetnek benne ugyanazok a történések? De miért ütközik? Elmagyaráznátok? :?:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122520 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ivó: én ezt nem igazán értem! Ez a történet mikor játszódik? A szereplői ugyanazok a GyU szereplőivel? Mert vmi olyasmit írtál az előbb, hogy csak a nevek ugyanazok (jó, nem ezt írtad, de nekem így jött le).
Számomra zavaros a történet (ez persze változhat idővel), és vannak benne zavaros körmondatok, szvsz át kellene mégegyszer nézned, és ezeket kijavítani.

Amúgy, ha a "Te Frodód"=a GyU-beli Frodóval
a "Te Legolasod"= a GyU-beli Legoval, stb, stb...,
akkor elkövettél egy nagy hibát, ami a Kószák Könyvének alapja (mmint nem a hiba elkövetése ;) ): a történet nem ütközhet A Gyűrűk Ura történéseivel!!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122519 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Neframíel írta: Nem igazán értem, hogy minek akarod átírni a GyU-t. Az úgy jó, ahogyLehet, hogy eltúlzom, de ez nekem olyan mint egy vallásos embernek; ha a Bibliát akarnák átírni. :? [size=9:gxmnu2sn]Lehet, hogy tényleg csak én vagyok ilyen bolond.[/size]
Ami Laurelinében egyedi volt, új és zseniális [size=9:gxmnu2sn]/és még hány nevet sorolhatnék!!/[/size] az tiedben csak valami nagynak az utánzása, értelmetlen formálgatás. Ne haragudj, de ez a véleményem; te kérdezted. Biztos van, akinek tetszik.

[size=9:gxmnu2sn]/Nem mondom hogy könnyű: úgy alkotni valami újat és egyedit, hogy egy különálló világ törvényeiben, szokásaiban, földrajziságában kell mozognod; és ráadásul abban a világban minden tökéletesen ki lett forratva és megalkotva - de amint olvasgattam a kószás történeteiteket; volt, akiknek ez mégis sikerült. :wink: Gratu ezerrel azoknak./[/size]


Neframíel: Miben utánoznám a Gy.U-t? Talán abban, hogy ugyanazok a nevek... de akkor még miben? mondanál ilyeneket? :wink:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122518 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nem igazán értem, hogy minek akarod átírni a GyU-t. Az úgy jó, ahogy van. Lehet, hogy eltúlzom; de ez nekem olyan mint egy vallásos embernek, ha a Bibliát akarnák átírni. :? [size=9:8yoq7ysu]Lehet, hogy tényleg csak én vagyok ilyen bolond.[/size]
Ami Laurelinében egyedi volt, új és zseniális [size=9:8yoq7ysu]/és még hány nevet sorolhatnék!!/[/size] az tiedben csak valami nagynak az utánzása, értelmetlen formálgatás. Ne haragudj, de ez a véleményem; te kérdezted. Biztos van, akinek tetszik.

[size=9:8yoq7ysu]/Nem mondom hogy könnyű: úgy alkotni valami újat és egyedit, hogy egy különálló világ törvényeiben, szokásaiban, földrajziságában kell mozognod; és ráadásul abban a világban minden tökéletesen ki lett forratva és megalkotva - de amint olvasgattam a kószás történeteiteket; volt, akiknek ez mégis sikerült. :wink: Gratu ezerrel azoknak./[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122517 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
annyira rossz lett?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.515 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére