Kószák Könyve

Több
21 éve 4 hónapja #122515 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Uramisten... 8O Ivó, azt hiszem, jobban jársz, ha erről nem mondunk véleményt... :heu: :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122508 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
én is felraktam valami kis írást a Kószák honlapjára...

elmondanátok róla a véleményeteket?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121301 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: Köszönöm a kritikát :)

A Révészről azért nem írtam részletesen, mert az inkább a sci-fi témába tartozik, nem a fantasybe. Egész egyszerű:
Bármi, ami egy ember agyában megfogan ( bármilyen hely, élőlény, esemény) Létezik valahol. Végülis elég nagy a világegyetem. De léteznek tér-idő-dimenzió kapuk is. Ezeken keresztül akárki akárhova elkerülhet. De nem szórakozásból, cél nélkül. Minden kapuhoz tartozik egy Révész. Az a dolga, hogy telepatikus korrekcióval vakfoltokat hozzon létre az átlagemberkék agyában, hogy ne érzékeljék a Kapun át érkezőket. Emellett sérthetetlen is (Persze csak mint Révész, magánemberként nem) és sérthetetlenek azok az utazók is akiknek épp a Révésze. Amíg ebben a világban vannak. Hú nem is olyan egyszerű...

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121082 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: Most volt időm elolvasni a Bosszút - eddig tetszik, folytasd minél előbb! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120950 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin, íme néhány megjegyzésem:

:arrow: Nagyon jó az ötlet! Eredeti. :D Tetszett, hogy sablonoktól mentes volt a történet.

:arrow: Nagyon jó a stílusod, élvezet olvasni. Asszem egyetlen egy helyen sem botlottam meg valamilyen formában helytelen mondatban.

:arrow: Hihetetlenül jól tudod leírni az érzéseket és a képeket. Ebben vagy a legjobb.

:arrow: Nagyon jó az üteme. Már hulla fáradt voltam, de nem bírtam abbahagyni az olvasasát.

:arrow: A történet kerek és egységes. Tetszik, hogy ugyanolyan váratlanul és érthetetlenül kezdődik, mint ahogy befejeződik.

:arrow: Nekem nem igazán sikerült megértenem a Révész funkcióját. :oops:

:arrow: Egy érdekes dolgot figyeltem meg magamon. Kincső történetét elolvasva, még napokig üldözött annak hangulata. A tiédnél ezt nem éreztem. Talán azért mert ez már egy lezárt történet. De ez csak az én egyéni meglátásom. Nem mintha a többi nem az lenne... :roll:

:arrow: Ez nem kósza sztori. :wink:

Összefoglalva, nagyon eredeti és jól megírt történet olvastam. Élmény volt számomra!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120883 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
A novellámat majd Kincsővel együtt folytatom így a felkerülésére jun végéig várnotok kell.
Viszont elkezdtem írni saját magam történetét...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120648 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa írta: Kiváncsi lennék, mit értesz az alatt, "Alig töltötte be a gyermek első születésnapját, már beszélt." Ennyi idős embergyerek max. "papa" és "mama" szintű beszédre képes fizikailag... :wink:

Bocsánat, hogy belekotyogok, de nincs igazad, Brisa. Én 8 hónaposan kezdtem beszélni, és egyéves koromra már bővített mondatokban, folyékonyan beszéltem. Igaz, az artikulálással voltak problémák :lol: , még Anyukám sem mindig értette, mit mondok, de azért ez messze a '"papa" és "mama" szintű beszéd' felett volt ;) Tehát ne jelentsd ki ilyen bizonyosan, hogy egy gyerek mire képes vagy sem "fizikailag" 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120645 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa. Légyszi legyél bővebb, egyáltalán nem bánom.

Galadh jó a bosszú, csak hiányolom a folytatást!!!

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120631 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: ez valami gyönyörű lett. Nagyon, nagyon tetszik! Ahogy az átállást leírod, ennek a világnak a bűzét és szörnyűségét... 8O Nagyszerű, erre nem tudok mit mondani.
Galadh: már olvastam :) , de még mindig tetszik.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120605 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin, jelentem, hogy én is teljesen le vagyok taglózva... Ha magamhoz tértem, bővebb leszek. Persze csak, ha nem bánod.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120552 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Üdv!

Nos, az olvasással sajnos én is nagyon le vagyok maradva :oops: . Mentségemre legyen mondva, nagyon sok dolgom van most... Majd nyárom lesz időm olvasni, és akkor kritikát is kaptok tőlem.

Viszont! :D
Aki olvasta a Lassi legutóbbi számát, az találhatott benne egy novellát egy hírhedt ( :twisted: ) szerzőpárostól (alias Eia és én). Ez a rövid elbeszélés a kószás sztorynk része, úgyhogy szeretnénk róla kritikát kapni.
Illetve, ha olvastátok az egyel korábbi Lassit, ott Eia nevén szintén megjelent egy novella. Az is a sztorynk része (csak valahogy elveszett az n nevem az internet sűrűjében), és arra is kérnénk kritikát.

Köszi
Léli és Eia

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120485 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Oisin írta: Megírná valaki, hol lehet megnézni ezeket az írásokat? Se itt a fórumon, se a Tolkien.hu-n nem találtam sehol egy linket a Kószák Könyvéhez...

Üdv, Oisin


www.tolkien.hu/app/koszak/

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120484 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Megírná valaki, hol lehet megnézni ezeket az írásokat? Se itt a fórumon, se a Tolkien.hu-n nem találtam sehol egy linket a Kószák Könyvéhez...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120354 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: az is tetszett, az előbb már írtam rá kritikát, de lefagyott és elveszett :?
Amúgy nagyon jó, már várom a folytatását, és örültem, hogy folytattad. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120349 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi, Nef.
a bosszút is lécci olvassátok el, kíváncsi vaok a kritikára.
Laurelin: szóhoz sem jutok...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120345 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: a Fa annyira jó volt. Olyan szomorú. Sírtam is a végén. :bawling:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120174 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: nagyon jó lett! Gratulálok! :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120139 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszönöm a dícséretet, bár nem érdemlem. Fené be, most meghatottatok!
:crying:

Az olvasással még mindig el vagyok maradva, de ígérem, ez nem lesz így mindig. :)

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120105 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: Fantasztikus! :wink: 8O Az egész. Úgy elhiszem neked, hogy tényleg megtörtént, mint ahogy magát a GyU-t. Gratulálok! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120078 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: Itt ülök, és sírnom kéne,de nem tudok... Köszönöm Laurelin, köszönöm tényleg. Ez annyira szívszakító, és megmagyarázhatatlan módon, mégis olyan jól esett. Oh, jaj. Te vagy az én Révészem, annyiszor leszel az, ahányszor elolvasom a naplót! És hidd el, ez még nagyon sokszor lesz! :wink: :) :roll:

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120077 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi Brisa! :D
A körmondataimmal mindig baj van... :? :roll: Mármint, hogy sokszor túl bonyolultra sikerülnek vagy túl sok van belőlük. Majd lehet, hogy megpróbálom átírni... :roll:
Nem akartam túl hosszan részletezni a gyerekkorukat, inkább abból a célból írtam, hogy egy-egy képet felvillantsak úgy ismertetőül... (hú, de magasröptűen hangzik... :roll: :wink: )
Herusírről és Thalionról én se nagyon tudok (még) sokat, azt se, hogy pontosan melyik évben is születtek... :roll:
Elvileg Melhín lenne a főszereplő, bár ez eddig nem jött ki... :roll: Mert ugye női kósza nem lehet, úgyhogy Thilannának kellett egy báty (bár nem őt találtam ki előbb). :) :twisted: Viszont ő meg fog halni (közvetve Éowyn miatt, mert ugye én előre tudom, hogy ő bejön a képbe, úgyhogy jó előre "megölöm" szegénykémet... :roll: :wink: ).
A szerelemről: ez van, ilyet tudok kitalálni... :roll: Amúgy sem lesz belőle semmi (nem kockáztatom meg, hogy Tolkien forogjon a sírjában :wink: ).
Egyéveskori beszéd: hát nyilván nem a fent említett bonyolult körmondatokra gondoltam :) , de már néhány szót tudhat... :roll: De ha akarod, átírhatom pl. 1,5 évesre. :wink:
Naná, hogy nincs vége... :twisted: Valahogy le fogom zárni, miután most Faramir megteszi útját. Aztán ugrunk az időben, 25 évesek "leszünk" (ti. Melhín és Faramir), valahogy elkeveredünk Ithiliába (most már Denethor apuci engedélyével, sőt), találkozunk Pherivével és Teridannal (Nefadar kószái), Thilanna meghal. Utána még lehet, hogy történik valami; majd a GyH előtti időkbe érünk, Melhín megsebesül; összejön Rillel, elmegy a nőkkel és a gyerekekkel együtt az ostrom előtt (mivel még nem egészséges); aztán a győzelem után visszajönnek, és letelepednek Ithiliában (természetesen). /Már megint körmondat... :? :twisted: / Egyébként ez szinte mind benn van a vázlatban, amit még ezer éve tettem fel... :roll: :wink:
Na, befogom a csőröm... :roll:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120062 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sok, de közelsem elég kósza-történetet olvastam Tőletek. Mivel nem vagyok egy dicsérős típus, ritkán szóltam hozzá akármelyikhez is.
Miután elolvastam a kószás oldalról néhány novellát, hátradőltem a székemben, és hihetetlen haragot kezdtem érezni. Eszembe jutottak azok az emberek; akikkel volt "szerencsém" találkozni, főleg mostanság. Kis honunk kikiáltott poeta laureatus-ai habzó szájjal, önmaguk dícséretét sikoltozva kiáltották /és kiáltják/ ki minden adandó alkalommal; hogy az irodalom azért haldoklik, mert /idézek/ "nincsenek tehetséges emberek". És a nagyképű, elvont figurák /tisztelet a kivételnek, amivel még nem találkoztam/ eltelve maguktól megegyeznek abban, hogy az emberek, pontosabban azoknak a hibája, hogy szép lassan eltűnik az irodalom; akik tollat fognak, és rosszakat írnak.
Ilyenkor az ember lánya keserű szájízzel gondol arra: a tisztelt irodalmár urak belevakultak a világ látásába; jobban mondva abba, ahogy ők a világot tekintik.
Mert lehet, hogy Magyarországon semmi nincs; de egy biztosan megvan - fura gyémánt a kavicsok közt - tehetség.

Bocsi, ha akárkit is untattam. Ha túl hosszú lére eresztettem a mondanivalómat, akkor tisztelettel kérem a topic-gazdát, hogy törölje ki hozzászólásomat. De úgy gondoltam, ha mást már nem is mondok; legalább ezt /önmagamért/ elmondtam a "világnak", ami jelen esetben Ti vagytok. Sok sikert a továbbiakban is: Neframíel.

[size=9:1n86b1ds]Laurelin: mesteri.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120046 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Laurelin írta: Galadh: Tetszett a Fa, csak jobb lenne, ha bővebb lére eresztve írnád meg. Szívesen olvasnám úgy is.


Hát, ha van rá igény, berakom a bővített verziót :D is, már kész van, de az inkább az emberek szemszögéből mutatja be a dolgot.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119907 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi: elolvastam a te novallád is, és naon tetszett. De, hogy kritizáljak is: vannak részek, ahol túl sok tőmondat van egymás után. És az, hogy "nem volt az esete" szvsz nem igazán illik bele :roll: De amúgy naon jó, írjad tovább! :wink:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119869 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
befejeztem!!![/ color]

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119868 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Természetesen majd lesz szerkesztve, csak mindig annyira sietek az írással, hogy nem nézem , azt írom-e, amit kellene. Örülök, hogy sikerült valakit meghatnom. Ez volt a célom, hogy sokkoljalak titeket. Ha tudtam volna, méd fokozom a fájdalmát, de ehhez én már kevés vagyok.

Galadh: Tetszett a Fa, csak jobb lenne, ha bővebb lére eresztve írnád meg. Szívesen olvasnám úgy is.

A többiekét szégyen, de még nem olvastam, majd bepótolom, ha végeztem az írással, ami nemsokára lesz.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119845 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső, én elolvastam az írásodat. Íme a kritikai véleményem :wink: :

A történet nagyon nehézkesen indul, ingadozó a stílussal, nagyon hosszú és bonyolult körmondatokkal:

pl. "A kis csapat – Melhín, Thilanna és barátnője, Rilrómen, Faramir, Herusír – akinek az apja halász volt, és őt is erre a pályára szánták, ezért kapta a Folyó Ura nevet – és Thalion, akinek az apja Minas Tirith harcosa volt, és fiából is katonát akart nevelni, ezért a Rettenthetetlen nevet adta neki – szerette a szép és kedves Finduilas úrnőt, és szívesen vendégeskedett nála, hallgatva szebbnél szebb meséit, tündékről, gonosz teremtményekről, és rég letűnt korok hőseiről."

Ugyanakkor a fentihez hasonló mondatokkal szemben megjelennek a tőmondatok is:

pl. "- Szia Melhín! Szervusz Thilanna!
- Sziasztok!
- Mit fogunk ma csinálni?
- Megyünk a kapuhoz?
- Menjünk!
- Futás!"

Mindkettő zavaró...

Később azonban nagyon belelendültél az írásba, kikötöttél egy stílusnál, ami mellett végig kitartottál.
Megtaláltad a történet ütemét, amely nagyon dinamikusnak tűnt számomra. Lekötötte a figyelmemet. Jó érzéked van ahhoz, hogy a minimális cselekmény ellenére lendületet és mozgalmasságot csempéssz az írásba. Az olvasó egy percig sem unatkozik.

A sztoriban váltogatod a nézőpontokat. Az első fele Faramir szemével mutatja a világot, a második rész viszont már egyértelműen Thilanna gondolatait közli. Ez direkt van így?

A történetben néhány helyen elütési hiba van. :D

Kiváncsi lennék, mit értesz az alatt, "Alig töltötte be a gyermek első születésnapját, már beszélt." Ennyi idős embergyerek max. "papa" és "mama" szintű beszédre képes fizikailag... :wink:

Szerintem érdemes lenne jobban kibontakoztatni a kis csapat tagjainak személyiségét, valamint az egymáshoz fűződő kapcsolatukat. Én nagyon úgy éreztem, hogy ennek az 5-6 gyereknek valójában teljesen ugyanaz a személyisége, mindegyik Te vagy...

Meg ne bántódj nekem, de az elősejlő szerelmi szál túl sablonos. Minden szerelmes könyvben ilyen szerelmi háromszögekről olvasni...

Ugye még nincs vége? :D Kiváncsian várnám, hogy lesz végül Faramir az ithiliai kószák vezetője. És hogy mi lesz Thilanna-val Éowyn miatt...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119840 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: elolvastam a novellád 9. fejezetét. Jézusom! Még most is potyognak a könnyeim... Naon tetszik, ahogy a világot leírod, főleg, mert én is így gondolom. Az emberek semmivel sem jobbak az orkoknál :(
Szóval csak gratulálni tudok! (kár, hogy sok szó el van gépelve -majd átszerkeszted? Persze, nem mintha ez lenne a lényeg, csak hogy esztétikus is legyen :wink: )

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119836 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi, Nima.
Hát én sem tudom, miért ment el. Csak ez a novella jutott eszembe. kb. 20 perc alatt írtam, és nem nagyon dolgoztam ki...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119825 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: végigolvastam és a végén csak annyit mondtam: jajajajjj... Tehát nagyon szép lett. Viszont sztem kicsit ki kéne fejteni, miért ment el a fiú. Így túl ködös. :roll: De még mindig nem tudok komolyabban belekötni, nagyon jól írsz!
Kincső: még nem volt időm elolvasni, de majd... :roll:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.511 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére