Kószák Könyve

Több
21 éve 3 hónapja #128535 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Üdv!

Én beismerem, még mindig nem volt időm olvasgatni a sztorykat (csak bele-bele olvastam néhányba, azok tetszettek :wink: ), viszont felkerült az Eiával írott sztorynk két részlete (hamarosan jön majd mégegy). Szeretnénk kritikát kérni rájuk, hogy a következő mégjobb legyen :D

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128489 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nos, itt szeretnék egy kis segítséget kérni. :wink: A Tisztesség szerintetek jogosult egy KK előtagra, vagy húzzam le magam? Nem kószásnak írtam, de van benne mászkálás is. Nekem mindegy, h minek hívom, de nem tudom, h eléírjam-e. /meg ugye lány, love story, stb... :? :?: /

Brisa: köszönjük! :) :hello:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128350 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Egy kicsit, mintha elszaporodtak volna az (fél) offok...

Más. Nem tudom, észrevettétek-e, de egy régi topik új nevet kapott.

No, ifjú írópalánták, a következő a helyzet. Mivel egy ideje már üldöznek a nem-kósza-sztorik támájával, változtatások lépnek életbe Svinnek köszönhetően:

:arrow: Megváltozott a topik címe [size=9:2hjhtytq](Csináljunk könyvet-ről Novellák -ra) [/size]

:arrow: Laurelin lesz a topik gazdija [size=9:2hjhtytq](Laurelen helyett, aki a bénaságomnak köszönhetően lett tévesen beiktatva) [/size]

:arrow: És a szabályok: Minden nem-kószás novelláról, regényről és egyéb irományról itt lehet beszélgetni. Csak annyi az össz kérés, hogy vegyétek figyelembe: ez egy Tolkien-fórum... (Tehát az írások kötődjenek valamelyest Tolkien mester világához.)

Az írásokat ide lehet egyenlőre feltenni: www.tolkien.hu/app/koszak/ Kószák Könyve. Az új TolkienHU-n már saját helyük lesz ezeknek a novelláknak.

A kérdéseitekkel hozzám fordulhattok.


Tőletek annyit szeretnék kérni, hogy minden kószás-sztori címének elejére tegyétek oda ezt a jelet: (KK) :arrow: pl.

Laurelin: (KK) Breda titka

.
Ugyanis ezzel megkönnyítitek majd a szétválogatást, amikor az új TolkienHU-ra feltöltjük ezeket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128305 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső: Van folytatás, de azért te jobban megérdemled a dícséretet. Az az író vagy akinek a művére megéri várni. Nagyon összeszedett a novellád és a történet is érdekes.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128296 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Galadh írta: Nefi!

Szabad a novelládba kötni? Vannak bizonyos mozzanatok, amik az én novellámban is pontosan úgy történtek...
hmm....


Nyugodtan...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128230 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: Nagyon jó a Breda titka! Lesz még folytatás? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128205 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi!

Szabad a novelládba kötni? Vannak bizonyos mozzanatok, amik az én novellámban is pontosan úgy történtek...
hmm....

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128104 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Kincső írta: Nefi: nehogy már ezért elvesd az ötletet! :roll: Miért ne lehetne így, attól, hogy kitaláltam? :roll: :idea: Nem tehetek róla, más történettel (nem innen) is volt már így... :roll: Bocsi... :roll:


Semmi baj, de meggypőztél úgy folytatom ahogy elterveztem. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128074 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Folytattam Breda titkát, ha valakit érdekel.
Szegény Lyra azért azt nem akartam, hogy az ujjad is eltörjön... :( . Remélem mihamarabb folytatni tudod a novelládat.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127992 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Sil írta:

Kincső írta: Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

Szerepjáték-illusztráció Angus McBride-tól.


Köszi, jó tudni :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127796 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Kincső írta: Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

Szerepjáték-illusztráció Angus McBride-tól.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127786 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127766 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Off:

Így nézhetett ki kb, amikor verya vorondora várt a fa mögött.
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... gus019.gif

.... :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127747 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi: nehogy már ezért elvesd az ötletet! :roll: Miért ne lehetne így, attól, hogy kitaláltam? :roll: :idea: Nem tehetek róla, más történettel (nem innen) is volt már így... :roll: Bocsi... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127742 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Én is majd felrakom a történet folytatását, csak mos eltörtem az ujjam, és csak egy ujjal tudok pötyögn, úgyhogy olyan egy 7 múlva vagyok várható

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127678 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta:

Rándzsa írta:

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:


Nagyon remélem... :roll:


OFF:
Nefi: Bizunk benned!

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127646 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Rándzsa írta:

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:


Nagyon remélem... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127640 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127575 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127556 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Felraktam a 7. fejezetet! :idea:
Közölte, hogy túl hosszú, úgyhogy kénytelen voltam ketté bontani. Úgyis javítottam az elején is. [size=9:37jmwjh8](Azt a bizonyos összetett mondatot kiiktattam az életünkből. :roll: :wink: )[/size]

Kérek véleményt! :idea: :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127507 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Még nem raktam fel a folytatást, de ami késik, nem múlik! :roll: :wink:
Nima+Nefi: Szerintem nincs ezzel semmi baj, ha később megoldást ad a történet, hogy miért áll Szauron szolgálatában. Mondjuk már maga az ötlet is elég különleges, hogy númenoriak leszármazottai a többi dúnadán ellenségei legyenek, de ha megvan az indok, szvsz lehet. Pl. egy lehetséges elképzelés Tarlionra: régebben, amikor még úgymond a "jó oldalon" állt Mereth, Tarlion apja a barátja volt. A fiú még egészen kicsi volt, amikor meghalt, és Mereth gondjaira bízta, aki akkor már titokban a "rossz oldalon" állt. Így ebben nőtt fel, de maradt benne emberség. :arrow: Így elfogadható sztem. :roll: :wink:
Nekem inkább az a furcsa, hogy miért "kellett" megölnie Deriont. Nem indokolta meg, és ha csak elfogja őket, szvsz lehet, hogy talán még meg is értette volna Merethet. Ha mégsem, ráér akkor megölni... :roll: (Na ezzel nem azt modom, hogy meg kell ölnie, de akkor legalább megértem, ha azt mondja, hogy nem volt más választása.)

Most megyek írni és olvasni. :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127427 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nimashilin írta: Rándzsa: ugye még nincs végük? A Grímás jobban tetszik. A szerelmem... 8O :)


Gúlia: ő meghal, mert (amikor a keresztúton van :arrow: valahogy így akartam jelkápezni a válaszútakat) elvágják a torkát..... :( Szokásos éhenkórász támadás éri (tudod!? az a lökés É felé)

Nazgia: az ő történetét folytatom (elvileg úgy terveztem, hogy ő is meghal, de sebaj, most kivételesen, nem halasztom meg az orkincát :wink: )

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127423 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Rándzsa: ugye még nincs végük? A Grímás jobban tetszik. A szerelmem... 8O :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127416 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi:( :lol: ):
Király!!!

írtam egy-két orkos novit:

www.tar.hu/wandor/2.htm
www.tar.hu/wandor/3.htm

[size=9:14uvpm36]Nem tudom, hogy én is leírjam-e az életrajzomat.... Már amit elkápzeltem.... Csak egy a bibi..... Rándzsa tünde.... [/size]

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127371 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Még ez nem végleges és a hibákat át fogom javítani.
Lehet, hogy Tarlionnál beleteszem, hogy Mereth parancsolta neki, hogy mindennel lásson el és, hogy nem eshet komolyabb bajom, vagy vmi ilyesmi...

Laur: nagyon tetszett.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127366 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: sosem volt teljesen ellenszenves Gríma, de hogy milyen édes gyerek volt! Így még jobban megkedveltem! Szegény, így én is gonosz lennék. :P
Nefi: nekem is tetszik, csak pár dolog egy kicsit zavaros. Pl. Tarlion, ha olyan "gonosz" és Szauron szolgája, miért lesz hirtelen olyan kedves veled? Szal értem, hogy tetszel neki, csak fura, h miközben eleinte mki utál téged, ő "gátlástalanul" :P ápolja a foglyot.
A központozás tényleg kicsit zavaró. :roll: Meg a másik: próbáld egy kicsit változatosan írni! Nagyon szembeszökő, h mki ugyanúgy néz ki. Ami nem fura Kószáéknál, de mikor egy oldalon harmadszor olvasom, h "fekete haja és szürke szeme volt", akkor kicsit furcsán hat. Sokszínűbben kéne megfogalmazni: sötét haj, holló, stb. Pl. Tolkien ezerféleképpen le tudta írni ezt a karaktert. :wink:
Kedvenc mondat: Az egyik lány volt ő velem lehetett majdnem egyidős, de nem volt olyan sovány, kecses és szép mint én és a haja fekete és a szeme szürke volt. :up: fő az önbizalom! :mrgreen:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127336 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi: tetszik a történet, de nagyon zavaró, hogy a mondatok sok helyen nincsenek tagolva: se vessző, se pont, se nagy kezdőbetű... :roll: És néhol javíthatnál a fogalmazáson. Pl.: "Nem fogja megtudni csak ha el nem mondod neki." Ez így pont nem jó. Így kellene: :arrow: Nem fogja megtudni, csak ha elmondod neki." Vagy: Nem fogja megtudni, ha nem mondod el neki." :idea: :wink: Folytasd! :wink:
Laurelin: nagyon tetszik a Breda titka! Az tetszik nekem benne, hogy megkeresed az okot, hogy miért lett olyan. :idea: Szerintem minden "gonosz" embernek megvan a maga története, ami olyanná tette, amilyen, és nem mondom, hogy ez minden alól felmenti, de egész másképp tudsz ítélni. :idea: :wink: Folytasd! :wink:

A többire még nem volt időm.

A sajátomat is folytattam, de még nincs kész a fejezet. Holnap befejezem, és felrakom. :idea: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127297 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: frászt egy a tucatból, ne tudd meg, milyen vackokat olvastam én ilyen témában :) Ezzel az erővel a Gyűrűk Urára magára is rámondhatnánk, hogy egy a tucatból, merthogy régi ötleteket és motívumokat használ... hát a tiéd éppen így nem az ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Illidian írta: Bocs de ezeket az írásokat hol lehet elovasni?

www.tolkien.hu/app/koszak

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127291 Írta: Illidian
Illidian válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Bocs de ezeket az írásokat hol lehet elovasni?

...és így alakul át a varázsló-királyok nemzetsége a Családdá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.492 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére