Tolkien HU Szerkesztőség

Több
10 éve 5 hónapja #410917 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség


Kedves Rendezvényszervezők, Projektvezetők és Tolkien.hu Szerkesztőség!
Kedves főoldali cikkfeltöltők, szerkesztők, rovatvezetők, és mindenki, aki használja a főoldalt!

Az új tolkien.hu fejlesztői arra kérnek Titeket, hogy mostantól ne töltsetek fel új anyagokat az oldalra, illetve a régieket se módosítsátok, mivel ma délután lementették az oldal adatbázisát az új honlaphoz, és a mostani állapot fog felkerülni a megújult tolkien.hu-ra.
Ha bármi feltöltődne a régire mostantól, akkor az újra már valószínűleg nem fog felkerülni, vagy nem a legfrissebb változatában (hacsak az új felületen nem pótoljátok utólag manuálisan).

Köszönjük a türelmet!

A fórumra ez jelenleg még nem vonatkozik, de eljön majd az az idő is!

Gandalf,
ezúttal főszerkesztői státuszból

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405922 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Változások az összevont szerkesztőségben:

Korábban volt egy főszerkesztő a három hivatalos MTT-s kiadványnak (Tolkien.hu, Lassi, Hírlevél), aki koordinálta, melyikbe mi kerüljön bele.
Most mindhárom kiadványnak külön főszerkesztője van, akik csak a szűk értelembe vett kiadványszerkesztői feladatokat végzik el, a közöttük lévő koordinációt és feladatmegosztást az elnökségi felelős végzi.

Ennek oka, hogy az egységesítésre törekvő alapszabály-módosítások nyomán mindhárom kiadványnál az elnökség határozza meg "mindenkori irányvonalát, megjelenésének gyakoriságát, bízza meg főszerkesztőjét". Ez azt jelenti, hogy az elnökség dönt a feladatmegosztásról a három kiadvány között, és az elnökségi felelős végzi ennek a végrehajtását és ellenőrzését. Jelenleg a koncepció az, hogy a Lassi továbbra is "külsős" kiadvány marad, a Hírlevél "belsős" tájékoztató (és nem egyfajta "belsős Lassi"), a Tolkien.hu pedig egyszerre mindkettő.

A jelenlegi felállás:

Hírlevél-főszerkesztő: Sötét Úr
Lassi-főszerkesztő: Alew
Tolkien.hu-főszerkesztő: Gandalf
Elnökségi felelős: Gandalf

Az összevont szerkesztőség tagjai ezeket leszámítva változatlanok, egyéb strukturális változás nem történt.
A Tolkien.hu Eseménynaptár kezelése nem tartozik a szerkesztőség feladatai közé, az Eseménynaptár felelőse és frissítője: gillz.
A Tolkien.hu technikai infrastruktúráért felelős elnökségi tagja: Sötét Úr, a fejlesztésekkel és javításokkal megbízott projekt-vezető jelenleg: Ankalimon.

A Tolkien.hu frissítése folyamatosan történik, a féléves időszakot összefoglaló Hírlevél már készül, a következő Lassi tervezett megjelenési időpontja 2012. december.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404615 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség


Mi kell ahhoz, hogy az MTT kiadványaiból (Lassi, Tolkien.HU, Hírlevél stb.) átvehessek anyagot? Milyen formában vehetőek át anyagok az MTT kiadványaiból?


tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...72&Itemid=355&page=1

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #391877 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
[center:3t2qx2ic]-- Figyelem! --
- Achtung, Pozor, Attention, Atención! -[/center:3t2qx2ic]


Az Információs Munkacsoport cikkeket és fényképeket vár a Hírlevélbe és a Lassiba a következő témákban:

- 2010. évi Nyári Tábor szubjektív/objektív élménybeszámoló
- 2010. évi Nyári Tábor keretjátékos élménybeszámoló
- 2010. évi Nyári Tábor napra bontott esemény-beszámoló
- 2010. évi Farsang élménybeszámoló
- 2010. évi TLV résztvevői élménybeszámoló
- 2010. évi Művészeti Pályázat résztvevői élménybeszámoló
- 2010. évi Művészeti Pályázat szervezői/bírálói élménybeszámoló
- Bonyhádi Könyvfesztivál élménybeszámoló

Az InfoCsoportot és a Szerkesztőséget elérhetitek az mtt_pötty_infocsoport_féreg_gmail_pötty_com címen.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388618 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A Magyar Tolkien Társaság tavaszi Hírlevele várja cikkeiteket, alkotásaitokat, gondolataitokat és véleményeteket!

Küldjetek nekünk beszámolót, riportot, tanulmányt, élménygyűjteményt (.doc, .docx, .rtf, .txt, vagy .pdf formátumban); verset, novellát, humoros írást (.doc, .docx, .rtf, .txt vagy .pdf formátumban); rajzot, fotót, festményt, grafikát (.jpg vagy .gif formátumban) a MTT rendezvényeiről, a Társaságról, Tolkien Professzor műveiről, világáról, vagy a hozzájuk kapcsolódó témákról!

Várjuk továbbá véleményeteket, leveleiteket!

Címünk mtt.infocsoport@gmail.com

A Szerkesztőség fenntartja a jogot a beküldött anyagok felülvizsgálatára, bírálatára, korrektúrájára és szerkesztésére.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 napja #388032 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Úgy, ahogyan a verses topikban is írták neked: te magad sehogy, de ha privát üzenetet küldesz Ulmónak, és kellő indoklást írsz, bizonyára szívesen megcsinálja neked. (Kellő indoklás lehet az is, hogy a regisztrációkor még nem sikerült megfelelő tolkienes nevet választanod...)

A Tokien HU Szerkesztőség technikai dolgokkal nem foglalkozik, ők a honlap tartalmi részéért felelnek. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 napja #388031 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Üdv! Hogyan tudok felhasználónevet változtatni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387276 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Halihó! Történt egy kis probléma az egyetemen, történt ugyanis, hogy kirúgtak. Ezzel egyidőben rám sóztak néhány fontos ellátandó feladatot egy egyesületnél, úgyhogy ezennel tisztelettel megköszönöm, hogy szerkeszthettem a filmes rovatot, gondolom, láttátok, hogy elég ritkán, de a forrásaim vagy megszűntek vagy elérhetetlenné váltak, ezért elnézést kérek.
Öö, szívesen csináltam volna a könyves rovatot is, de két éve várok a szerkesztési jogomra, erről is szeretnék most lemondani.

Amennyiben senki nem vállalná a szerkesztést, természetesen folytatom, de nem ígérhetem meg, hogy nagyobb tempóban, mint eddig, pedig ezt is szörnyen röstellem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385294 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
PÁLYÁZAT - Tolkien Kvíz felelős!

Most, hogy ilyen szép új szerverünk lett, amelyen könnyebb mindenféle fejlesztést elvégezni, felmerült a javaslat, hogy induljon újra a korábban oly nagysikerű Tolkien Kvíz.
Anyagi keretünk is lenne ennek a kiegészítő szolgáltatásnak a megvalósítására az új honlap rendszerében, azonban jelenleg úgy látjuk, hogy nem érdemes újraindítani csak úgy bele a vakvilágba, hiszen az utolsó időkben a régi tolkien.hu-n is sokat vesztett népszerűségéből azáltal, hogy nem nagyon születtek új kérdések.

Tehát szükség lenne egy emberre, aki vállalja a kvíz karbantartását (elsősorban a kérdés-adatbázis rendszeres frissítését).

FIGYELEM, a Kvíz csak akkor indul újra, ha lesz erre a posztra önként jelentkező!!

Aki szívesen végezné ezt a feladatot, kérjük írjon a vezetoseg'kukac'tolkien.hu címre!
Némi indoklást is írj pls az alkalmasságodról (pl. rendszeres kvízjátékos voltál, és/vagy otthon vagy a Tolkien-loreban, stb. :) )!
Köszönjük!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384461 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ki volt az a roppant kreatív, akinek sikerült kicserélnie a TLV-s cikket a Hírlevélre? :D

Mindenesetre visszacseréltem, de tessünk már odafigyelni, mert erre a linkre visz minden külső hír, szal annyira nem poén. :P


Igen, ez azt jelenti, hogy végre van jogosultságom szerkeszteni a főoldal MTT rovatát. Szép fokozatosan frissülni fognak az oldalak, ahogy az időm engedi. Mindazonáltal bárki talál nem működő linket, elavult infót, stb., nyugodtan jelezze nekem, hogy hol van még javítanivalóm. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379146 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
én hónapok óta várom, hogy a Lassi miatt legyen jogom a tolkien.hu-hoz és azóta sincs. végülis nem nekem sürgős^^

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379140 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ez nekem máris két fontos új információ, köszönöm :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379120 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ha már említve lettem: nekem aszonták, hogy Jaco mint a to.hu programozója tudna csak jogokat adni, szóval azóta is várom. :/

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379112 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ha jól tudom, Kincsőnek is van ilyen problémája. Nem vagy egyedül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379105 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Nem akarok még több munkát a saját nyakamba varrni, de ha már elvállaltam a Könyvek szerkesztését és rendbe tételét, akkor legalább visszaírhatna valaki, hogy "momentán nem tudunk mi se adminkodni", vagy bármi mást. :S Örülnék egy kis tájékoztatásnak. :/

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378011 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Snuffles írta: Ha a Könyv napjára más nem jelentkezik, az addigi világnapokra kitalált kis kezdeményezések analógiájára én is tudnék valamit összehozni :) Feltéve, ha addig sikerül a Könyvek rovatot is szerkesztenem, mert kellene hozzá :)

Mostmár ne, mert már nincs rá időm. De azért köszi.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377809 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Kincső (Thilanna) írta: Halihó!
Nem tudom, ki engedélyezte a legutóbb feltöltött TLV 4.ford. dúnadán állást, köszönöm neki, de szeretném kérni, hogy a fejlécet javítsa, ha tudja, mert megtévesztő, h. a középiskolás kategória felirat is benne van, holott lejjebb ott vannak az általános iskolások is.
Előre is köszi :)
(avagy igen, még mindig nincs jogosultságom az MTT kategóriához :( )

Javítottam, köszönöm szépen! :)
Arra kérlek, legközelebb csinálj neki fejlécet az egyértelműség kedvéért!

A lépések:
  • Legelőször, mielőtt bármit írnál, rámész arra, hogy "Kép", és ott megkeresed a szokásos TLV-s ikonkát (, az "icons" mappában van, papirusz kürttel).
  • Utána új sorba beírod a lead-részt.
  • Majd megnyomod a Bővebben gombot, és akkor oda, a piros szaggatott vonal alá írod a törzsszöveget!
;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377808 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Halihó!
Nem tudom, ki engedélyezte a legutóbb feltöltött TLV 4.ford. dúnadán állást, köszönöm neki, de szeretném kérni, hogy a fejlécet javítsa, ha tudja, mert megtévesztő, h. a középiskolás kategória felirat is benne van, holott lejjebb ott vannak az általános iskolások is.
Előre is köszi :)
(avagy igen, még mindig nincs jogosultságom az MTT kategóriához :( )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377640 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ha a Könyv napjára más nem jelentkezik, az addigi világnapokra kitalált kis kezdeményezések analógiájára én is tudnék valamit összehozni :) Feltéve, ha addig sikerül a Könyvek rovatot is szerkesztenem, mert kellene hozzá :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377637 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Én jelezném bármilyen segítség kell allok rendelkezésre a munkában: finwe28@gmail.com

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377616 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: Ápr. 3-án csillagászati világnap (avagy Arda Napja)

Korrigálnom kell, ugyanis mint itt írják , nem létezik olyan, h csillagászati világnap. Nekem a pedagógus naptáram súgta ezt a dátumot, de a neten is több helyen írnak róla...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377614 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A költészet világnapja engem is érdekel.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377578 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Szia Brisa!:)

Nekem nagyon tetszik az ötleted. Már van is egy kezdeményezés a Költészet Világnapjára, hála SÚ-nak. A többi témára is igyekszem valamit kitalálni, embereket keresni rá.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377519 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Sziasztok!

A tegnapi Föld Órájáról jutott eszembe, h esetleg a TolkienHU-n meg lehetne jeleníteni mindazokat a kezdeményezéseket, amik összhangban vannak a tolkien-i értékekkel. Sőt egy-egy ötlettel lehetne azokat is gazdagítani, továbbgondolni (vagy urambocsá' elkezdeni). Pl. írják meg, mivel töltötték azt az egy órát az emberek, vagy egy közös, gyertyás sétát szervezni, vagy egy kampányt összehozni, miszerint: "Töltsd az Órát Tolkien-nal!" meg ilyesmik.

Áprilisban sok ilyesmi lesz:
Ápr. 3-án csillagászati világnap (avagy Arda Napja)
Ápr. 7-én az egészség világnapja (Este Napja)
Ápr. 8-án az emberszeretet világnapja
Ápr. 11-én a költészet napja
Ápr. 22-én a Föld napja (Yavanna Napja)
Ápr. 23-án a könyv napja
Ápr. 29-én a tánc világnapja (Nessa Napja)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hete #377111 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Nóli i linantea írta: Hm, remélem jó helyen csápolok, szívesen elvállalom az eseménynaptár rendbentartását, az Ádám féle guglinaptár alapján, esetleg abban is szívesen besegítek neki.
Engem zavar hogy nem mutat semmit :D

Nagyon köszönjük a felajánlást, de pillanatnyilag még a modik sem tudnak hozzáférni.
Ezt még be kell állítgatni. :|

De türelem, csigát terem!:D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376900 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Hm, remélem jó helyen csápolok, szívesen elvállalom az eseménynaptár rendbentartását, az Ádám féle guglinaptár alapján, esetleg abban is szívesen besegítek neki.
Engem zavar hogy nem mutat semmit :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376801 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Amúgy, szerkesztőségi.
Ugye, csütörtökön 8-tól.

Az van, hogy sokan ríttak, hogy csak később érnek haza, meg Felagund, aki ponthogy korábban ér csak rá.
Szóval. Én fentleszek a neten teszem azt, 18 órától, MSN, Skype, G-talk, ami szimpibb, rám lehet nyitni, én meg magyarázok.
Jobb lett volna, ha mindezt elég egyszer elmondanom, de feladtam azt az illúziót, hogy egy helyen lássalak benneteket. :)

Nopara, mindenki képben lesz így - vagy úgy.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376800 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Snuffles írta: Tenyleg szivesen elvallalom a Konyveket is, nem megterhelo hetente utananezni az ujdonsagoknak. :)
Meg atnezni az egeszet, es kicsit atalakitani, rendszerezni.

OK! Nagyon köszönöm!
Írtam Ulmonak, hogy adjon Neked jogosultságot, + Kincsőnek is a segítői pozíciója miatt.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376741 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Hmm Gandalf, akkor megfontolandó h. mi beszéljünk külön (is), ha már a Te segítőd leszek, mert én meg csak 9 körül érek haza...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376739 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Jövő hét csütörtök este 20-21-ig állok majd a rendelkezésetekre, sajnos csak ez az egy óra fér bele. :/ De tőlem kezdhetünk korábban is! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.527 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére