Tolkien HU Szerkesztőség

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #376733 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Tenyleg szivesen elvallalom a Konyveket is, nem megterhelo hetente utananezni az ujdonsagoknak. :)
Meg atnezni az egeszet, es kicsit atalakitani, rendszerezni.

"Well, I'm back."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376717 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
igyekszem ráérni 12.-én, de nem garantálom a 8-at, lehet, hogy csak fél 9-kor tudok csatlakozni...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376716 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Snuffles írta: Engem érdekelne a Könyvek rovat is, de ugyebár nekem már ott van a filmes. Ez kizáró ok?

Nem, Lau is két rovatot visz.
A Könyvek, meg a Tolkien amúgy is kis rovatok. (Bár célunk és reményünk, hogy bővülni fog, áldásos rovatvezetői tevékenység hatására... :) )
Ha tényleg szeretnéd, szólok Ulmonak, hogy adja meg a jogosultságokat.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376468 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Engem érdekelne a Könyvek rovat is, de ugyebár nekem már ott van a filmes. Ez kizáró ok?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376434 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kedves Mindenki!

Rovatvezetőket keresünk az alábbi rovatok élére:
- J.R.R. Tolkien
- Könyvek
Ha van köztetek olyan, akit a többi rovat vezetése érdekelne, az se habozzon szólni, mert szükség van pár segítőre.
Feladat: Cikkek rendszerezése, új cikkek felengedése, képek gyűjtése, rendszerezése, új cikkek iratása, stb... NEM életbevágó, hogy zseni legyen valaki Tolkienből és kívülről vágja az összes művét.

Kedves Rovatvezetőim!

Nagyon kevesen szóltatok, hogy mikor értek rá szerkesztőségi megbeszélésre. Sok megbeszélnivalónk lenne. Első körben megpróbálom összehozni MSN-en, mert sosem értek rá élőben egyszerre, ha utána is marad megbeszélnivaló, összegyűlünk, de a legfontosabbakat muszáj gyorsan megbeszélni!

Kiszemelt időpont: március 12. csütörtök este 8 óra MSN.
MSN címem: aeglos'kukac'tolkien.hu

KÉREK MINDEN ROVATVEZETŐT, + AZ ÉRDEKLŐDŐKET HOGY LEGYENEK JELEN!

Rovatok:
J.R.R. Tolkien - ?
Könyvek - ?
Középfölde - Lau
Filmek - Snuffles
MTT - Gandalf (+ segítő: Kincső)
Nyelvek és Írások - Felagund
Tolkien tanulmányok - Lau
Kreatív szekció - Nellas
Lassi Laurië - Orsie

A Képek rovat, valamitn Galéria megszűnt létezni, mert feloszlott az egyes rovatok között. Rabyn ezentúl csak az MTT-rovat képanyagáért felel, ami természetesen a legnagyobb. Az ő feladata lesz, hogy az összes rendezvény előtt intézkedjen, hogy legyen valaki, aki fényképez, a fényképező emberektől elkérje a fotókat, kiválogassa a legjobbakat és feltegye a tolkien.HU-ra.
A többi rovat galériáját a rovatvezetők kezelik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #375881 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kedves Rovatvezetők!

Lassan meg kéne ejtenünk az MSN-en szerkesztőségi ülést, rengeteg tennivaló van + elmagyaráznám az új kezelőfelület használatát (részben hasonlít a régire, részben sokkal jobb annál).
Lehet nekem küldeni az emileket (kuszogeb'kukac'gmail.com) hogy a hét melyik napján érnétek rá este 8-tól megbeszélni.

Ha valaki fel tud tölteni mert ért hozzá, valaki elmagyarázta neki: Nagyon kérek mindenkit, hogy ne tegye be minden rovatba a cikkeket az alapján, hogy mit említenek meg benne.
Pl.: Ha HNE-ről raksz fel hírt, azt az MTT - programok, esetleg tudományos tevékenységek közé lehet berakni, attól, hogy szó lesz a gyűlésen Elrondról, attól NEM kell a tündék rovatba is betenni, értelemszerűen, stb...
Mert ROVATBASOROLÁS nagyon nem egyenlő CIMKÉZÉS.

Kérek mindenkit, hogy törekedjen a fentiekre.
Nem az a célunk, hogy a kevés tartalmat úgy oszlassuk el, mintha sok lenne, hanem az, hogy minél több tartalmat szervezzünk az oldalra, átlátható, könnyen kereshető formában.

Köszi!
E-maileket várok!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374256 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Az ős-vezetőségből (megalakuláskori) pedig ÉSzAH... Brisa annak idején állította, hogy Vic is, de nemrég az egerem alá kerültek az alakulás környéki levélváltásaink, és abból egyértelműen kiderül, hogy Vic nem volt vezetőségi tag - én arra is emlékszem, hogy azért, mert nem vállalta. (Meg amúgy sem válaszol az e-mailekre vagy egy éve...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374227 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Nos hát, kedves firkászok, újságírók, tollnokok, bloggerek, szerkesztők, netfüggők és mindenki, aki kedvet érez hozzá!

Úgy gondolom, jó ötlet lenne folytatni a régen abbahagyott (majdnem teljesen befejezett) interjú-sorozatot, és kifaggatni az új, még nem látleletezett (mindenféle) vezetőségi tagokat, érdekes figurákat, arcokat, hogy színes személyiségek sziporkázzanak a Tolkien.HU írásai között!

Várom azon lelkes emberkékek (hobbitkákok, noldácskikok, khazadikumok és mások) jelentkezését, akik szívesen írnának interjúkat a Tolkien.HU számára.

Van interjú-alany bőven!

A régi vezetőségből még kimaradt mogy.
Az új vezetőségből nem készült még soha interjú a következő személyekkel: Hanna, Kincső, Esgal, Dorw

Az InfoCsoportnak új csoportkoordinátorát is lehet faggatni: Gilg

Vagy az új raktárosnénit: Lyona

A Lassi főszerkesztőjével vagy helyettesével sem készült még interjú: Nido, Orsie

Lehetne az elmúlt időszak rendezvényeinek főszervezőit is elkapni, pl. Cueddo

Vagy akár magával, a Tolkien.HU új főszerkesztőjével: Aeglos


A lehetőségek határtalanok! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373144 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ulmo írta: Persze, megérdemli, de talán jobb lett volna, ha valamelyik kategóriába is besorolta volna a "szócikkeket".

Besorolom máris, csak azt hittem, ő érti a dolgát, végigböngészte az egészet és tudja, mit miért oda sorol, de egy perc és kerítek neki kategóriát, ha én jogosult vagyok rá.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373120 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Persze, megérdemli, de talán jobb lett volna, ha valamelyik kategóriába is besorolta volna a "szócikkeket".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373091 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Gandalf írta: Látom, elindult az Enciklopédia-szolgáltatás, pl. a Thranduil és az Uruk-hai orkok címszó az Írásoknál. De hol lehet elérni az Enciklopédia nyitólapját?

Ezt én sem találtam, pedig én engedélyeztem a cikkeket. Az illető aki írta őket, olyan lelkes volt, én meg vakartam a fejem, hogy ezt most hova, mert az Enciklopédiáról nem is tudtam, de visszaküldte háromszor is kijavítva, gondoltam, csak megérdemel ennyit. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373073 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Gandalf írta: Látom, elindult az Enciklopédia-szolgáltatás, pl. a Thranduil és az Uruk-hai orkok címszó az Írásoknál. De hol lehet elérni az Enciklopédia nyitólapját?


Lehet, hogy rosszul tudom, de az enciklopédiának egyelőre nincs nyitólapja. Az írásokhoz választható fejlécek között van az "enciklopédia". Természetesen kreálhatunk egy Enciklopédia kategóriát a bal oldalra, vagy egy almenüt a Középfölde kategóriába.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373067 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Sirgon: köszi, valamiért nem vetttem észre a kérdést... (Ez ellen lenne jó az RSS.) De hadd pontosítsak: a phpBB még a 3.0.2 verzióban is csak egy fórum-program, önmagában egy honlap müködtetésére alkalmatlan. Ezért kell az Ankalimon-féle javaslat alapján a többi cucc (Drupal, ami a tartalom karbantartására van, ha jól értem, Joomla! portálmotor, Coppermine fotógaléria. Ha ezek közül muködésben is látni akarod valamelyiket, a KEMET fóruma és Képtára példa lehet. De a képMutató is Coppermine.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373044 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Látom, elindult az Enciklopédia-szolgáltatás, pl. a Thranduil és az Uruk-hai orkok címszó az Írásoknál. De hol lehet elérni az Enciklopédia nyitólapját?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373014 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Mert senki nem válaszolt:

BTW = by the way
RLZ = Rulz = ...
FSZ = Feltételezésem szerint

RSS = Rich Site Summary, RDF Site Summary, Really Simple Syndication = XML állományformátumokból felépülö protokol. Célja hogy blogok, hirportálok friss hírei lehívhatóak legyenek azok számára, aki bejelentkeznek az RSS-hírcsatornjukra. Így nyomonkövethető mi változik a figyelt lapon, mi az újság.

phpBB 3.0.2 = FSZ egy php alapú interaktív honlap programozási nyelv megvalósítás. Azaz olyan program, amellyel dinamikusan változó tartalmú honlapokat készítenek, programoznak.
Simple RSS Syndication MOD = FSZ az előző egy olyan kiegészítő csomagja, mely RSS megvalósítást tesz lehetővé

Ergo: SU szeretné ha a tolkien.hu-nak lenne RSS hírcsatornája, és ehez ajánlja a fenti programozási csomag konbinációt.
Ha rosszul dekódoltam hajigáljatok meg kővel, és persze javítsatok ki! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372411 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Sötét Úr írta: BTW az RSS tényleg RLZ lenne! (phpBB 3.0.2-höz már van Simple RSS Syndication MOD.)


he? btw= by the way? BZZZZ....

igen tudom, hogy nem vagyok informatikus, de nem szeretek tudatlanságban élni...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371471 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de a designra vonatkozó csevelynek mi köze a TolkienHU szerkesztőségéhez? Ennek inkább az Óhaj-sóhaj topicban volna a helye.
Másrészt tudtommal nem lett kívánságműsor meghirdetve az ügyben. Ha elkészül az új design, majd lehet előjönni a javító szándékú ötletekkel. Addig mindenki gyűjtögesse a javaslatokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371468 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Nagyon nagy kérés lenne az, hogy az új designban NE legyen a főlapon (sem) 10pt-nál kisebb szöveg? (Na jó, Arial és más sans_serif betűvel lehet esetleg 9pt...)
BTW az RSS tényleg RLZ lenne! (phpBB 3.0.2-höz már van Simple RSS Syndication MOD.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371193 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Jaco már dolgozik rajta. Reméljük, hogy a közeljövőben mindez meg is történik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371150 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Dreamer: Igen, lesz dizájn-váltás és új motor, fórumra is és honlapra is, előbbi nagyjából kész, utóbbival még van meló... hogy a közeljövőben kész lesz-e? Reméljük... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371148 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Érdeklődnék, hogy a jövőben várható-e valami nagyobb gatyábarázás mind fórum, mind honlap ügyileg. pop up windowk, interaktív menük, rss feed, animáció, akármi. Tag lehetőség, kedvencek, vagy egy kicsit interaktívabb/ bővebb profilügyek?

Van-e erre kapacitásunk? Programozóink tudom, hogy vannak dögivel, de vajon van-e, aki akár mondjuk csak egy design erejéig gatyába tudná rázni a kissé életunt, de legalábbis évek óta változatlan honlapot?

És itt csak design-t kérdeztem..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371143 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Hogy a Lassiban megjelenő cikkek felkerüljenek a netre a megfelelő időzítéssel.
Félreértés ne essék: A Lassinak lesz saját bemutatkozó oldala, de szokványos rovatot nem érdemes fenntartani neki, mert ugye a benne megjelenő cikkeket a többi rovat között oszlatjuk el, aszerint, hogy hová tartoznak.
Ha meglesz az új oldal, lehet róla beszélni, hogy ez pontosan hogyan fog kinézni, de pillanatnyilag - amíg várunk - egy csomó minden függ a levegőben: nincs értelme elkezdeni rendbetenni, amikor az egész struktúra megváltozik.

Én úgy képzeltem, hogy lesz egy Rendelések menüpont, amin belül lesz a Lassinak a Pólónak és a Shopnak egy oldala bemutatkozással.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371139 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ery írta:

Orsie írta:

Aeglos írta: :arrow: Lassi rovatot törüljük, helyett lesz egy oldal külön a Lassi- és a pólórendeléseknek. Ide kerülhet föl majd a Lassival kapcsolatos bemutatkozószöveg, a szerkesztőség ismertetése és az ezzel kapcsolatos írások. A Lssi és pólórendelések mellett lehetne MTT Shopból is rendelni, ha ez lehetséges/megoldható/lesz rá ember.

hmm, akkor nekem és Nidonak végülis mi a dolgunk ezzel kapcsolatban? csak bemutatkozó szöveg megírása? mert a Lassi rendelések nem hozzám és Nidohoz tartoznak.

A Lassi rendelés Nidohoz tartozik.

erről én nem tudtam, csak azt, hogy Tünde leadta, de akkor köszi az infót.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371134 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Orsie írta:

Aeglos írta: :arrow: Lassi rovatot törüljük, helyett lesz egy oldal külön a Lassi- és a pólórendeléseknek. Ide kerülhet föl majd a Lassival kapcsolatos bemutatkozószöveg, a szerkesztőség ismertetése és az ezzel kapcsolatos írások. A Lssi és pólórendelések mellett lehetne MTT Shopból is rendelni, ha ez lehetséges/megoldható/lesz rá ember.

hmm, akkor nekem és Nidonak végülis mi a dolgunk ezzel kapcsolatban? csak bemutatkozó szöveg megírása? mert a Lassi rendelések nem hozzám és Nidohoz tartoznak.


A Lassi rendelés Nidohoz tartozik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371133 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: :arrow: Lassi rovatot törüljük, helyett lesz egy oldal külön a Lassi- és a pólórendeléseknek. Ide kerülhet föl majd a Lassival kapcsolatos bemutatkozószöveg, a szerkesztőség ismertetése és az ezzel kapcsolatos írások. A Lssi és pólórendelések mellett lehetne MTT Shopból is rendelni, ha ez lehetséges/megoldható/lesz rá ember.

hmm, akkor nekem és Nidonak végülis mi a dolgunk ezzel kapcsolatban? csak bemutatkozó szöveg megírása? mert a Lassi rendelések nem hozzám és Nidohoz tartoznak.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371122 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
(tökjóóó leeesz :) )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371095 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Megvolt a szerkesztőségi, köszönöm Launak, Ulmonak, Rabynnak, Gandalfnak és Ankalimonnak, hogy jelen voltak. :)

A közeljövőben várható egy nagyobb kaliberű oldalfelújítás, amiért Ankalimon és Jaco a felelős. Az áttérés után egy csomó olyan funkció lesz adott ami most még nincs.

Fontosabb dolgok, amelyekről beszéltünk (a GOMUNCS-os dolgokat is átbeszélve.):
:arrow: Az új rendszerben működő eseménynaptár is lesz.
:arrow: Könyvtárlista, raktárlista, MTT-tagok (csak név) listája letölthető lesz az MTT-tagok számára
:arrow: Jegyzőkönyvek, hírlevelek és beszámolók részére ott az általános tudnivalók rovat.
:arrow: oldaltérkép szintén az új oldal létrejöttekor készül majd
:arrow: Lassi rovatot törüljük, helyett lesz egy oldal külön a Lassi- és a pólórendeléseknek. Ide kerülhet föl majd a Lassival kapcsolatos bemutatkozószöveg, a szerkesztőség ismertetése és az ezzel kapcsolatos írások. A Lssi és pólórendelések mellett lehetne MTT Shopból is rendelni, ha ez lehetséges/megoldható/lesz rá ember.
:arrow: Szerzői jogok feltüntetése kötelező.
:arrow: Idézéskor pontos forrásmegjelölés kötelező.
:arrow: Rovatvezetőknek minden felkerülő írást vissza kell küldeniük javításra, amennyiben helyesírási hibák vannak benne. (Borzasztó, hogy mennyi írás kerül fel úgy, hogy lászólag át sem nézték...)
:arrow: Csak az tölthet föl, aki ad meg e-mail elérhetőséget a profiljában (többek közt a fenti miatt is).
:arrow: A szerző csak a főrovatba töltheti föl az írását, az alrovatokba a rovatvezető teheti be.
:arrow: Új galériába a képek feltöltésekor legyen autoátméretezés: vagyis legyen megadva egy képméret aminél nagyobb nem kerülhet föl.
:arrow: A Lassiban megjelenő cikkek azonnal felkerülhetnek a Tolkien.HU megfelelő rovataiba MTT tagok számára (ez beklikkelhető) és a hozzáférést egy év múlva lehet úgy megváltoztatni, hogy mindenki lássa. (Tehát a nagy nyilvánosságnak 1 év a latenciaidő.)
:arrow: DRUPAL-ban lesz új, jó keresőrendszer.
:arrow: sőt még MTT-tagok számára igényelhető blog is, ha lesz ré igény. Ezzel kapcsolatos gondolatok: MTT-könyvesblog, stb... :D
:arrow: A főoldalon semmi sem lehet kisebb betűmérettel, mint a 9-es Verdana vagy a 11-es Times, ergo a kis vicik-vacak dobozok eliminálásra kerülnek a főoldalon. Helyette a hírek fognak megjelenni, sokkal többször, mint most.
:arrow: Egy rovat strukturája a következőképpen fog kinézni:
-írások: hosszabb lélegzetvételű novella, vagy esszé, esetleg beszámoló
-rövid hírek: ezek mindig megjelennek a főoldalon (ergo ha a rovatvezető bepakol ide valamit az automatikus módon felkerül a főoldalra.)
-linkek: a rovathoz kapcsolódó linkgyűjtemény
-galéria: a rovathoz kapcsolódó galéria
gyik: a rovathoz kapcsolódó gyík, mellette egy tolkieni-világba beillő gyíkfejjel, illusztrációnak.
A fentiek nem úgy fognak kinézni, mint most, hanem szép kis szövegdobozaik lesznek képpel, és a dobozban a cím alatt megjelenik az 5 legfrisebb írás.
A dobozok alatt nyitóoldal lesz található, alatta pedig a kiemelt írások: ezek amelyeket a rovatvezető a legjobbnak talált. Ha egy rovatban az egyik ilyen kategória üres, nem jelenik meg számára ablak.
:arrow: A Kreatív szekció szét lesz szedve Fan-Fiction és Kreatív Alkotások rovatra. Az utóbbiban lesznek a képző és iparművészeti alkotások, melyek valamilyen módon Középföldéhez kötődnek. (pl.: ork fülbevaló fotó, tünde ruha szabásminták, stb...) Ja és a Kreatív Alkotásoknak kell új rovatvezető, akinek szerény személyére már vannak ötleteim.
:arrow: A Tudomány rovatba csak irodalomelmélet jellegű esszék, tudományos igényeséggel szerkesztett írások kerülhetnek fel. Ennek a roatnak is Lau a vezetője, mint a Középföldének.
:arrow: Könyvek rovat: recenziók írása kéne + egy rovatvezető.

Feltöltések: minden rovatba havonta minimum egy új cikk feltétlenül szükséges, 2 erősen ajánlott. A rovatvezetőknek nem csak az a feladata, hogy elfogadják a bejövő írásokat, hanem az is, hogy rendeljenek írásokat az emberektől, összeszedjék azokat az írásokat, amik mondjuk tábori mesterdarabként vagy Tolkien Kurzus esszéként láttak napvilágot.
A rovatvezetőnek is kell néha cikket írnia, ha más nem ír. (Sőt vannak olyan rovatok, ahol főleg a rovatvezető szedi őssze, és írja a cikkeket, pl.: Film.)

Tömören ennyi.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370932 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
HAhó!

Küldök fájlt, amiben régtől összegyűjtött ötletek szerepelnek a fórummal kapcsolatban.

Az egiyk legfontosabb, és talán nincs benne, hogy minden feltöltött cikknek ott kéne legyen a szerzője és a forrásai, saját néven és rendes hivatkozásokkal. Ez eddig hiányzott, a cikkfeltöltésnél nem volt ilyen rubrika, csak ha valaki gondolt rá, akkor történt meg. Vagy legalább felhívni rá a figyelmet!
Valami korrektúra-manufaktúra is jó lenne.

Megy a fájl a délelőtt folyamán, sztem neked Aeglos.

Jó munkát, sok sikert!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370844 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A szerkesztőségi megbeszélés Ankalimonnál lesz (aki nem ismeri a címet, keressen priviben, mailben, vagy telefonon engem vagy őt).
Tehát most szombaton, 17:00-kor.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370701 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Lesz némi változás a rovatvezetők személyében:
Középfölde - Amy (szóban elvállalta, de még nem volt biztos)


Az a helyzet, hogy Amy megkért, hogy inkább válasszak mást, ha van még jelölt, mert ő még bizonytalan. Egyelőre Lauval beszéltem, és őt érdekelte a dolog, bár még vele is beszélünk róla bővebben és akkor dől el.
Summa: Középfölde rovat szerkesztője körvonalazódik, de még nem 100%.

Ulmo: Majd szólok személyesen is, de Nellas megkapta már a jogosultságot a rovatához?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.542 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére