Tolkien HU Szerkesztőség

Több
15 éve 5 hónapja #370639 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Tolkien.HU szerkesztőségi megbeszélés szeptember 27.-én szombaton délután 17:00-tól.

Rovatvezetők, kérlek jelezzetek, hogy tudtok-e jönni.
Helyszín körvonalazódik.


Rovatvezetők, kérlek NE felejtsétek el: Nimdorc, Felagund, Nellas, Gandalf, Amy, Rabyn!

Az érdeklődők se hagyják magukat otthon, mivel jó ötleteket mindig szívesen veszünk, sőt segítséget is a munkában.
Mindenkit várunk, akit érdekel a Tolkien.HU tartalma.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370312 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Tolkien.HU szerkesztőségi megbeszélés szeptember 27.-én szombaton délután 17:00-tól.

Rovatvezetők, kérlek jelezzetek, hogy tudtok-e jönni.
Helyszín körvonalazódik.


Nu, már megint csak Snuffles írt vissza... :roll:
Nem baj, felhívogatlak Titeket egyenként, nincs menekvés! :twisted:

Lesz némi változás a rovatvezetők személyében:
(Amennyiben jóváhagyatik)
MTT - Gandalf
Kreatív szekció - Nellas
Középfölde - Amy (szóban elvállalta, de még nem volt biztos)
Nyelvek és Írások - Felagund
Galéria - Rabyn
Lassi - Nimdorc / Orsie
Filmek - Snuffles



Snuffles és Orsie nem tudnak jönni. Ez még nem tragédia, mert a Lassi és a Film rovatokkal van a legkevesebb gubanc. Esetleg ha Nido ráér, eljöhetne...

A többi rovat viszont mind olyan, hogy muszáj róluk beszélni, mert káosz és felfordulás uralja házuk táját...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370216 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Tolkien.HU szerkesztőségi megbeszélés szeptember 27.-én szombaton délután 17:00-tól.

Rovatvezetők, kérlek jelezzetek, hogy tudtok-e jönni.
Helyszín körvonalazódik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370197 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ilyenre nem jó a data.hu vagy valami hasonló oldal? FTP-vel fel lehet tölteni (max 100MB-os adagokban), aztán a linket elküldöd, akinek akarod.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370194 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Elvileg van egy ilyen temporális tárolás céljára használható ftp account - vagy legalábbis régen volt. Emlékszem, hogy Gumipókkal töbször használtuk a különböző PR és dekorációs anyagok készítése során.

Az azonban biztos nem járható út, hogy alanyi jogon járjon ftp hozzáférés.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369595 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Bocs, hogy még mindig tech dolgokkal közbevau, de felmerült már többször, hogy nagy szükség lenne ftp elérési lehetőségre is, legalább a Lassi munkatársainak. Nyilván ennek is vannak biztonsági vonatkozásai is, de feltételezem, hogy a számtechben járatosabbak között akad, aki be tud konfigolni egy ftp-szolgáltatást. Nem tudom, hogy mekkora a tárhely-kapacitásunk, de egyre gyakoribb, hogy pár (-száz) megákat kell eljuttatni egyik személytől a másikig, és ez jelenleg nagyon körülményes. Gondolok itt a Lassiba vagy a TolkienHU-ra szánt képanyagokra (ebből a Lassi érdekesebb, mert ott a nyomtatás miatt komolyabb minőségű, tehát nagyobb fájlméretű anyagok mozognak), időnként betördelt oldalakra, stb. Jelenleg átmenetileg egy honlapom hozzáférését "áldoztam fel" azzal, hogy ftp-accot adtam az érintett személyeknek, de jó volna valami szervezetebb megoldás. Ráadásul ott fennáll az, hogy az egyidejű fájlmozgás legfeljebb 7MB lehet, akár egyetlen fájlról, akár batch-ről van szó.
[size=9:38n2u1bc]Ha van arra mód, akár az egyszerű regelt tagoknak is hasznos lehetne egy pár megás kvótával rendelkező ftp-acc. Nyilván ennek azért mások a feltételei...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369593 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Rendben, akkor szeptemben végén egy Tolkien.HU szerkesztőségi, csak tartalom, kb 20-21 hétvége körül.
Remélem többen leszünk, mint nyár elején MSN-en... :roll:

A technikai megoldani valókat Ankalimonék tartják majd kézben.

Rabyn: Beszéltem Ankalimonnal a galériáról. Elvileg lehetséges a tömeges feltöltés, de azt hozzáértőnek kell végeznie. Te csak a mappákat válogasd össze, azon belül, hogy melyik albumot ki fotózta. Pl.: 2008/ Tavaszi tali/ Várgesztes/ Celebrom képei.
Ha így rendzeve kíírod egy DVD-re, vagy más hordozóra a képeket, Ankalimon vagy Ulmo tud segíteni, hogy gyorsan felkerüljenek a galériába.

sry, majd még jelentkezem...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369580 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Nagyon technikai megbeszélésnek most nem látom értelmét, mert elképzelhető, hogy az MTT tud egy kis pénzt szerezni, és profi technológiával építjük újjá a szervert, amellyel kapcsolatban a minimális elvárás, hogy tudja kezelni a mostani összetett taxonómiát (rovatrendszert), és a különböző tartalomtípusokat, valamint szintén a mostanihoz hasonlóan biztosítsa a szabad publikálást és az elosztott szerkesztőségi működést (a taxonómia szintjeihez kapcsolódó jóváhagyási rendszert). Reményeim szerint az új rendszer a mostaniak mellett a következő funkciókat is tudni fogja:
- A főoldal bejegyzéseinek karbantartását biztosító felületet.
- A mostaninál jobban átlátható, könnyebben kezelhető kategória címoldalakat, és tartalom-listákat.
- Működőképes képfeltöltést, kezelhetőbb galériát.

Technikailag egyébként én is a szabványos Open Source tartalomkezelők alkalmazását preferálom, és szerintem a vállalkozó informatikusok szaktudását ezek testreszabásához, egymáshoz integrálásához és a szükséges egyedi kiegészítések leprogramozásához kellene felhasználni egy teljesen új portálmotor kifejlesztése, vagy a mostani toldozgatása helyett. (Én személyesen egy Drupal/PhpBB/Coppermine/WordPress kombinációra gondoltam - már csak egy jó űrlapszerkesztő meg egy dokumentumtároló modult kellene találnunk...)

A fenti kimondottan kínos, fájóan hiányzó alapfunkcióktól eltekintve viszont szerintem a Svin által kifejlesztett mostani szerkesztőségi rendszer használható. Nem mondom, hogy ez a legintuitívabb kezelőfelület, amit eddig láttam, de egy kis időráfordítással könnyen elsajátítható a használata.


Amire szerintem a szerkesztőségnek most koncentrálnia kellene, az a tartalom, azon belül is a két legfontosabb rovat és a galéria mielőbbi rendbetétele. Az MTT rovatban sürgősen javítani kellene a hibákat, és biztosítani kellene a társaságról szóló írások folyamatos publikálását, a Középfölde rovatot pedig végre komolyan kellene venni, és ténylegesen ellátni saját, vagy lefordított tartalommal. A galéria karbantartásának fontossága mellett talán nem kell érvelnem... A Tolkien.hu-t a fórum mellett ezek tartják valamennyire életben, az összes többi rovat, funkció igazából csak a hab tortán...

Visszatérve a kiindulópontra: Ha lesz megbeszélés, akkor most koncentráljatok a tartalomra. A technikai kérdésekben legfeljebb annyit érdemes tenni, hogy készítsetek egy kívánságlistát, hogy a mostani rendszerhez képest milyen funkciókkal lehetne esetleg kiegészíteni a működést. (Figyelem, e tekintetben érdemes visszafogottságot tanúsítani: ha egy kész rendszert fogunk használni, akkor az eszközök 90 %-a eleve adott lesz.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369578 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Tünde írta: Szeretnék lemondani a Lassi postázásáról.
Vajh kinek kell jelezzem? Erynek, Rózsának? És kivel kell elszámoljak? Eryvel, Rózsával?

Segítség :P

És lelkesen keresek valakit, akinek átadhatom!!! :lol:

Ulmo: a régi címet törölni kellene, már nagyon tele van spammel.

Nagyon köszönöm!!!

(emilek is mennek)


Küldj egy e-mail-t az info kukac tolkien.hu-ra. Elszámolni Eryvel kell.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369506 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Szeretnék lemondani a Lassi postázásáról.
Vajh kinek kell jelezzem? Erynek, Rózsának? És kivel kell elszámoljak? Eryvel, Rózsával?

Segítség :P

És lelkesen keresek valakit, akinek átadhatom!!! :lol:

Ulmo: a régi címet törölni kellene, már nagyon tele van spammel.

Nagyon köszönöm!!!

(emilek is mennek)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369474 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Én a tábori tali utáni alkalmat támogatnám, a többi hétvégém még bizonytalan, a hétköznapok tuti nem jók.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369438 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Orsie írta: ...és engem felettébb érdeklne az is, hogy HOL lenne a megbeszélés?


Ez engem is érdekelne.
A szept 20-21-i hétvége nem lenne jobb esetleg? Úgy néz ki, akkor többen ráérünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369330 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Én egy szolíd 11 órára gondoltam, akkor nem kell 10 előtt fölkelned. :)
És pont azért délelőtt, hogy az esetleges vasárnap délutáni (családi) programokkal ne ütközzön. Ulmo: Neked úgy nem jó, hogy délután 4-ig befejezzük?

bocsi, de fel kéne, mert gondolom nem 5 percre lesz a találka a lakhelyemtől, és azért el is kell készülni... 12 óra lenne akkor már ilyen esetben ideális, de az meg már ebédidő és ezért mondtam a koradélutánt.
mindegy, ez tulajdonképpen magánügy, de nekem fontos.
a péntek 5.-e nem valószínű, hogy jó, a 8.-a hétfő az jónak látszik munka után. Foxnak viszont nem tudom mi jó mert akkortájt már sztem első napja lesz az ELTE-n estin, amin illik ott lenni...
tábori tali után miért is nem jó? maga a tábori tali a közösségi cucc, utána már mindenki magának szervez továbbiakat aznapra fakultatíve. de azért tűnik praktikusnak, mert akkor úgyis ott vagyunk együtt és valószínűleg azt a napot mindenki aki jön az MTT-re áldozza úgyis. (ha közben átmegy a tömeg valami kocsmába, hát utánuk lehet menni később.) máskor meg elég necces összeszedni a bandát, iskola, munka, egyéb elfoglaltságok miatt.
és engem felettébb érdeklne az is, hogy HOL lenne a megbeszélés?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369326 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Tudom, hogy nem az én jelenlétem a lényeg, de azért jelzem, hogy valszeg szeptembrrr 06 (07) - 10 között külföldön leszek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369323 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Orsie írta:

Aeglos írta: Ulmo, Orsie, Sú, rátok akkor számíthatok? Tünde Neked milyen ez a hétvége. Ki jönne még? Programozók? Esetleg?

sztem Fox is jönne, de könyörgöm, ne délelőtt. a tábori tali is délelőtt kezdődik, munka miatt egész héten hajnalban kelek, legalább egy nap hadd aludjam ki magam.. koradélután 2-3 körül OK.
sorry, de én emiatt tényleg nem kelek fel 10 óra előtt.


Én egy szolíd 11 órára gondoltam, akkor nem kell 10 előtt fölkelned. :)
És pont azért délelőtt, hogy az esetleges vasárnap délutáni (családi) programokkal ne ütközzön. Ulmo: Neked úgy nem jó, hogy délután 4-ig befejezzük?
Ez egyébként nem kőbevésett időpont, lehet alakítgatni.
Hétköznap kinek, hogy jó? Egy 5. péntek délután-este, vagy egy 8. hétfő, szintén estefelé kinek hogy jó?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369305 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Ulmo, Orsie, Sú, rátok akkor számíthatok? Tünde Neked milyen ez a hétvége. Ki jönne még? Programozók? Esetleg?

sztem Fox is jönne, de könyörgöm, ne délelőtt. a tábori tali is délelőtt kezdődik, munka miatt egész héten hajnalban kelek, legalább egy nap hadd aludjam ki magam.. koradélután 2-3 körül OK.
sorry, de én emiatt tényleg nem kelek fel 10 óra előtt.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369300 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A 7-e nekem is nagy valószínűséggel foglalt, de más, alkalmasabb időpontban nagyon szívesen megyek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369291 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Én akkor péntek déltől vasárnap éjfélig dolgozom, de ha nem fontos hogy mindenki ott legyen, majd beszámoltok :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369290 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: a fanfic szekcióval sok a baj. Az egész egy kívülálló számára átláthatatlan, kezelhetetlen, és úgy jelennek meg a feltöltések (nem csak a fanficnél, hanem az összes cikk ilyen) mintha vendégkönyvbeli bejegyzések lennének. Szerintem nagyon nem praktikus az egész rendszer, el lehet veszni benne. A potenciális fanfic-író ránéz egy ilyen felületre és azt sem tudja eszik-é vagy isszák.


Ezesetben reklamációkat Svindlernek lehet címezni, ezt a rendszer ő alkotta ilyenre. Tudtommal ilyen szintű módosítások nem szerepelnek a design-váltásban, tehát nagy valószínűséggel ez ilyen is marad. Engem speciel sose zavart, tudtam használni.

update: a hetedikét csak akkor erőltessük, ha végképp nincs más időpont. Családi születésnapot nem szívesen áldoznék be. Sorry, most derült ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369289 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ez a szeptember 6. egy szombat. Lehetne ugyan tábori tali után is, de akkor lehet, hogy lesz valami közösségi rendezvény, össznépi cucc.
Ha senki nem tiltakozik hangosan, én inkább a 7. vasárnap délelőttre szavaznék, és nem akarom a végtelenségig nyújtani. Ez megfelelő lenne?

Ulmo: a fanfic szekcióval sok a baj. Az egész egy kívülálló számára átláthatatlan, kezelhetetlen, és úgy jelennek meg a feltöltések (nem csak a fanficnél, hanem az összes cikk ilyen) mintha vendégkönyvbeli bejegyzések lennének. Szerintem nagyon nem praktikus az egész rendszer, el lehet veszni benne. A potenciális fanfic-író ránéz egy ilyen felületre és azt sem tudja eszik-é vagy isszák. Szerintem többek között ennek köszönhető, hogy alig van jó tolkienita témájú fanfiction, beleértve, hogy a Tolkien fandom sosem volt olyan népszerű, mint pl. a Harry Potteré vagy a Star Treké...

A Galériáról én Rabynnal beszéltem. A képek csak egyesével tölthetőek fel, szánalmasan lassan. Utánaérdeklődtem és nem Rabyn netjével van a probléma... Én Sú javaslatát támogatom a kérdésben, a Coppermine Photo Gallery nagyon jól kezelhető, praktikus, és kész...

De mindegy, ne cseteljünk itt részletekbe menően, azért találkozunk, hogy ott beszéljük meg. Itt az ötleteket várom, hogy mit kéne átnézni (az én terveimen felül).

Rovatvezetők: köszönöm, hogy igyekeztek jelen lenni, és hasznos ha ott vagytok, de ez nem az az esemény, amikor a hiányotok ellehetetleníti a munkát, ezért az sem para, ha közületek valaki nagyon nem tud eljönni...

Ulmo, Orsie, Sú, rátok akkor számíthatok? Tünde Neked milyen ez a hétvége. Ki jönne még? Programozók? Esetleg?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369279 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
szeretném tudni én is mi a baj a fanficcel, mert az "enyim" és szerintem működik...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369278 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Az összejövetel szeptemberben lenne, valamelyik hétvégén. Nem szeretném, ha ütközne a tábori találkozó időpontjával, ami várhatóan szintén egy szeptemberi hétvégére esik, ezért részletek majd később. Mindenkit igyexem személyesen is megkeresni ezzel kapcsolatban.

bátorkodom megjegyezni, hogy nekünk szeptemberben 2 hétvége kapásból kiesik, a 13-14-(15) és a (24-)27-28 biztos nem jó, mert Fox és én elutazunk.
a tábori tali után esetleg össze lehetne ülni, ott úgyis sokan leszünk.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369272 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A kapott infok alapján módosítottam az Impresszum tartalmát. Majd egy illetékestől kérekszépen egy pontos székhelyet is, és akkor már aránylag fedni fogja a tartalom a valóságot.
Amint látszik, az oldal szerkesztőségének kreáltam egy új mailcímet. Aeglos, majd jelentkezz priviben, hogy hova küldhetem a postafiók jelszavát.

Pár megjegyzés:

- a galéria működése nehézkes, de nincs ellehetetlenítve. Ötletek születtek a javítására, aránylag ki is dolgoztuk Szürkével és Efkúval, de nem volt alkalmas idő a megvalósítására (tudom, rossz kifogás)
- a fanfic szekció problémáját nem igazán ismerem (a főmenüben szereplő megnevezés gondján kívül), esetleg avassatok be.
- a tábori találkozó időpontja kb egy hete fix: szeptember 6. Ezen és szept 27-én kívül bármikor tarthatunk megbeszélést, igyekszek ott lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369265 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
szeptemberi hétvégéim érdekesen alakulnak, kettőt végigdolgozom, nem tudom, hogy tudok elmenni, előre is bocs

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369262 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Előzetes mérlegelésre javaslom a hozzáértőknek az új design nyílt kódú, kész, és összekapcsolható motorokra építését. Nyilván konverziós problémák adódhatnak, de azt hiszem, hogy az így is, úgy is elkerülhetetlen.

Amiket magam is használok, bridge-elve, és összességében elégedetten, a következők:

phpBB3 fórum (jelenleg a 3.0.2 az aktuális verzió)
Coppermine Photo Gallery

A phpBB3 jelenleg tudtommal az egyetlen olyan nyílt kódú fórummotor, amit külső, független biztonsági szakértő auditált. Alapban igen sok funkciója van, ami egyik oldalról átmeneti problémákat okozhat a fórumozók kevésbé kocka részének, amíg megtanulják, másrészt viszont hosszú távon nagyon kellemes, hogy MOD-ok nélkül is elérhető a legtöbb szükséges dolog. Így a frissítései is egyszerűbbek, és ami az admin számára igen fontos: a fórum Admin felületéről is készíthető használható backup, illetve onnan is vissza lehet állítani régebbi mentést. Elég komoly a magyar nyelvű támogatása is, a phpBB fórumán (ahol magam is be szoktam segíteni, amikor éppen tudok).
Ha gondoljátok, a KEMET fórumára (ahol phpBB3 3.0.0 fut jelenleg) adok egy teszt-accot mod jogokkal, hogy közelebbről is meg lehessen nézni a fórum működését. (A KEMET Freeweben fut, ezért ott az ingyenes tárhelyszolgáltató bizonyos php korlátozásai miatt nem minden teljes értékű).

A Coppermine (ld. képMutató) majdnem hasonlóan kiválóan használható, tökéletesen együttműködik a phpBB3-mal, és elég univerzális is. Szintén használom a KEMET-en, bár ott - megint csak a FW sql-szerverének időnként botrányos működése miatt - voltak vele gondjaim. A képMutatóra is csinálok teszt-accot, ha igénylitek.

CMS-t ugyan nem használok, de a phpBB fórumon tapasztaltak alapján úgy tűnik, hogy a Joomla! jelenleg a legalkalmasabb a phpBB3-mal való használatra.

Aki teszt-accot kér, keressen meg priviben, és elküldöm a login adatokat.
Remélem, hogy ezzel hatékony segítséget tudok nyújtani a profiknak is, bár magam nem igazán értek a php-hez, csak a fórummal kapcsolatos tapasztalataim alapján merészelek belekotyogni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #369255 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Bocsi, nem voltam itthon...

Szóval:
Tünde - Kreatív
Snuffles - Film
Gandalf - MTT
Orsie - Lassi
? - Középfölde
Alcar - Nyelvek és írások
Rabyn - Képtár

Ha már írok, megragadom az alkalmat, hogy meghirdessem a következő Tolkien.HU megbeszélést. Szívesen várunk rá mindenkit a rovatvezetőktől a mezei fórumozókig, de a hangsúly most nem a rovatokon lesz, hanem az új dizájn leprogramozásán, rendes galéria elkészítésén, az ehhez szükséges programozói munkán, és az anyagi vonzataim. Ezeken kívül most kéne megbeszélni MINDENT, ami rossz az oldalban, és túl akarunk lépni rajta.

A fent felsoroltak közül többminden van, ami nem közvetlenül az én hatáskörömbe tartozik (mivel én a Tolkin.HU tartalmáért felelek) de ezek a problémák lassan ellehetetlenítik az oldal tervezett működését, lásd galéria, lásd Fanfic szekció, stb...

Ankalimon ott lesz, mint a társaság elnöke, én mint főszerkesztő, várjuk Ulmot, akinek a jelenléte nélkülözhetetlen, mint az oldal adminisztrátora, továbbá Fq-t, Jacot, Szürkét és ha leledzenek még itt, egyéb gyakorlott programozókat. Szeretném, ha Seregrim is jönne, de ő nem budapesti.

Az összejövetel szeptemberben lenne, valamelyik hétvégén. Nem szeretném, ha ütközne a tábori találkozó időpontjával, ami várhatóan szintén egy szeptemberi hétvégére esik, ezért részletek majd később. Mindenkit igyexem személyesen is megkeresni ezzel kapcsolatban.

Ja, és természetesen ez NEM MSN találkozó lesz, ezeket a dolgokat jobb IRL megbeszélni.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369092 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
tünde - Fan Fiction, Rabyn - galéria, Alcar - nyelvek

de ezt az egészet Aeglosnak kellene megmondania

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369087 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta: Köszi a kinevezést, igyexem megszolgálni. 8)
[...]
Rovatvezetők

Tünde
Rabyn
Alcar
Gandalf
Orsie

Brandír?
Uhrmann Iván?
[...]

Rovatvezető jelölt(ek):
Snuffles (film)


ennyi lett ide beírva korábban, én viszem a Lassit, Snuff lett a filmeké, többről nem tudok, Aeglos biztos tudja.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369081 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Nekem mostmár csak annyi tiszta az egészből, hogy a főszerkesztő Aeglos, a galériát Rabyn gondozza, a filmeket pedig átvettem Ranától, a többi rovatról sajnos nem tudok semmit.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #368721 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Snuffles írta: Megemlíteném halkan még egyszer, hogy

Snuffles évezredekkel ezelőtt írta: Az Impresszumban nagyjából már semmilyen információ nem stimmel. :)

És köszönöm előre is!


Nagyban megkönnyítené a dolgomat, ha esetleg megkapnám a listát az új nevekkel, elérhetőségekkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.168 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére