Tolkien Tábor 2010

Több
14 éve 1 hónapja #391391 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Egyébként a tavalyihoz képest egész sok dolgot megvalósítottak.
A szállás állapotához nagyban hozzájárult az árvíz is (ez mosta el az első színpadot ami a tó mellett lett volna).

Na de erről ennyit.
Tényleg nem tartok vissza senkit a keresgéléstől, én már 2007-ben végigjátszottam ezt a meccset, tavaly Dorw néze át az összes szállás lehetőséget úgy, hogy ne kellljen 50-60 ezret fizetni a tábortért (idén nem csak én voltam akinek nehézséget okoz a tábori díj kifizetése).

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391387 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Ja, és egy dolgot hiányoltam a táborban: a harcosok Pokémon-előadását. :)
Csülök fejlődik!-Oldalszalonnaaa!!! :lol:
Meg Toto rotációs kapája :lol:
És persze Ádám forgószele ;)
És ki ne hagyjuk Sebi bukfencét ;) :lol:
Kár, hogy elmaradt ez az előadás :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391386 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Sil írta: Ígéretet, azt tavaly is kaptunk bőven. :szkeptikus:
A régi szállásokra emlékszem, mondtam is a többieknek párszor, hogy az már haladás, hogy néha van melegvíz, mert volt olyan tábor, amikor 1-1 közös fürdő jutott az egész táborra. (Nyilván hideg vízben nem vicces hajat mosni, pláne ha amúgy sincs meleg, hogy hamar megszáradjon, de gyakorlott táborozó vagyok.) A szöcskék sem érdekelnek annyira, Gillith tőlünk is tucatszám pakolta őket, legalább nem pókjaink voltak, mint tavaly. De az, hogy ráznak a csapok/bojlerek, az már egy elég súlyos probléma szvsz, és tudomásom szerint már tavaly is megígérték, hogy kijavítják. :roll:

Mindettől függetlenül persze ez volt mindenidőklegjobb, meg legjobbcsapat- és rend (bár érdekes, hogy minden évben így van... :P ) , és szvsz az idei volt eddig a legerősebb keretjáték is, szóval ilyet, még, minél előbb. ;) Szvsz egyébként akkor is lehet jó egy csapat, ha tudunk az adott népről mindent (lásd pl Maedhros népe és a Curufincek), és akkor is, ha szinte semmit (lásd pl Lunitüncök és Suhatag), nem ettől függ a csapatidentitás kialakításának sikeressége, hanem elsősorban az emberektől. És tapasztalataim szerint egy-egy táborban jól megfér egymás mellett akár 3-4 legjobb csapat is... ;)


Igen, emlékszem azokra a szegény szöcskékre :lol: "Gilith! Van itt egy az ágyamnál..." "Ok, viszem!" :lol: De azért Noémi is néha besegített, sőt, emlékszem, hogy Zsozso is vitt ki egy-kettőt ;) Amikor eső volt, akkor nem jöttek, és én kicsit, bevallom őszintén, hiányoltam őket... :D

Most eszembe jutott, amit egyik nap mondtam: "Szúnyog, csótány, kullancs. Őket agyon lehet csapni. A többit inkább kiviszem, oks?" :lol: Nagy állatbarát vagyok. :) ;)

Jaj, meg mikor az Uzsorás elmagyarázta a hadijáték szabályait, akkor az én övtáskámon volt egy kb. 1-1,5 cm-es sárga pók. Beszéltem hozzá, nyugtattam (vannak ilyen hülye szokásaim :lol: ), és a mellettem álló Gamba rám néz, utána a pókra, és két méterrel arrébb állt, pontosan Sil mögé. Megkérdeztem: "Nem szereted a pókokat?" Mire ő (nem vette le a szemét az állatról): "Nem." :lol:

Én csak a kaszáspókot nem csípem, de őt sem bántom, viszont inkább bent hagyom a lakásba, mert nem szeretem megfogni. :lol: Inkább egy madárpók ;) Viszont azok az aranyos szöcskék... az egyik megharapott. Vagy nem t'om, mit csinált, de úgy belecsípett az ujjamba, miközben kifelé vittem, hogy felkiáltottam. Tényleg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391383 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Általában az MTT vezetőinek, köztük nekem tisztem kimondani azt a bizonyos "minden idők legjobb MTT tábora" kezdetű minősítését - de mint főszervező és táborvezető ezt nem nagyon tehetem. Nem azért mert holmi kellemetlen álszerénység akadályozna (ugyan... ;-) ), hanem mert a dolgok sűrűjéből nehéz megitélni a valóságos eredményeket. Egy MTT tábort ugyanis nem az minősít, hogy a tervezett programok lemennek-e jól, vagy hogy jut-e mindenkinek fedél a feje fölé és kaja a hasába... Egyetlen célkitűzésünk van minden évben: a táborozók azon a különleges, a világból lassan eltűnő minőségben érezzék magukat JÓL, amit csak a jó emberek között, közösségben végzett, alkotó tevékenységgel lehet elérni. Ez több, mint pihenés, több, mint szórakozás, több, mint egyszerű, kellemes időtöltés.

A sok-sok munka mellett azért próbáltam figyelni: Éreztem a levegőben vibráló pozitív feszültséget. Feltűntek a nevető tekintetek; a megdöbbenést és szomorúságot, örömöt, és odaadást tükröző arcok. És láttam az egymásban a hasonlót, a szerethetőt megtalálók, az összetartozás érzését felfedezők meglepett boldogságát.

Nekem jó volt. Remélem nektek is.


Aure entuluva!


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391381 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Nem mentség, ellenben az alább feltett néhány kérdésre magyarázat, hogy rajtunk kívül senki nem használja ki az egész tábort, max. 40-50 fős csoportok érkeznek. Így nem derül ki pl, hogy hogyan bírja a 120 embert a villanyhálózat.

Az én személyes álláspontom az, hogy ez egy tábor, ahol a kisebb kellemetlenségeket (pl. kevés/messzi melegvíz, nyilván nem a balesetveszélyes dolgokra gondolok) eddig is kibírtuk, a többi szálláshelyen is, mert egy tábor nem az otthoni komfortról szól. És ha arról van szó, hogy akár csak 10 ember jövetele múlik a tábor megfizethetőségén, akkor nem mennék drágább-és-csak-kicsit-jobb szálláshelyre. (A jelenlegi előszerződésben a részletek kifizetése függ bizonyos javítások ŐSZIG való teljesítésétől.)

Ettől függetlenül én is bátorítok mindenkit, hogy ha tudtok az alább összeszedett szempontoknak megfelelő szálláshelyet, szóljatok, biztosan szívesen utánanéznek a jövő évre pályázó szervezők. (Akiknek a kiléte még rejtély :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391380 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

SÚ írta: [...]de számomra ez is arra utal, hogy a felfogásban is van fejleszteni való. Nem a miénkben.[...]


Tökéletesen egyetértek, nekem is volt egy személyes vitám az egyik férfival mivel a 4-ik napon eljöttek hozzánk megjavítani a bojlert, miután végzett a férfi (nem tudom, hogy ki volt) megköszöntem neki, majd hozzátettem, hogy végre itt is lesz meleg víz, mire elkezdett kiosztani, hogy miért nem mentünk a teaházba, vagy hova fürdeni, mert ott 3000 l víz van...basszus, mondjuk azért mert ha van egy olyan hely, ahol elvben kellene lennie meleg víznek és nincs, akkor személy szerint megvárom hideg vizes fürdéssel míg megoldja, minthogy sétálgassak azért, hogy meleg vízben fürödhessek :evil: ...a szerencsénk az volt, hogy abban a 4 napban nagyon szép idő volt, ezért nem zavart.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391378 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Sötét Úr írta: Missy: a konnektorba is tettek áramot? Mert arról még az első nap szóltam Pálpistának, és igért bele. (Jól emlékszem, hogy a Számadó-ház középső szobájában laktál?)


A 19. számú ház legszélső szobájában(ami az úthoz volt közel) laktam. (Nem tudom már, hogy tettek-e bele, vagy eredetileg volt-e benne /nem. )Nálunk volt áram, igaz csak a fürdőben, de volt. Nem Szanticskát ajnározom, mert az tényleg tarthatatlan, hogy valahol nincs ajtó és ráz a csap/ bojler, meg nincs melegvíz elég, de nekem olyan rossz tapasztalataim nincsenek. Nyilván persze, ehhez az is kell, hogy jó házat fogjon ki az ember...hát, én pont olyanba kerültem, ahol nem volt annyi gond, meg tényleg azt láttam, hogy szóltunk/ szóltál Sú :P , jöttek és megjavították. Nem tökéletesre, de megjavították. Azt meg, hogy máshol miért nem, azt nem tudom.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391377 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Missy: a konnektorba is tettek áramot? Mert arról még az első nap szóltam Pálpistának, és igért bele. (Jól emlékszem, hogy a Számadó-ház középső szobájában laktál?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391376 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Nohát, én tavaly nem voltam táborban, így nem is tudom milyen ígéreteket váltottak be, illetve nem, mi javult, mi romlott...
Csak azt tudom írni, hogy mikor szóltunk, hogy a wc-ajtót nem tudjuk becsukni, utána záros határidőn belül jöttek, leszedték az ajtót és megjavították. Ugyanez érvényes a zuhanyzócsőre. Voltak szöcskék, meg nyolc emberre egy szobában kevés volt a melegvíz, de egészében véve nem volt olyan vészes.
(Mondjuk nálunk nem rázott semmi, szóval...)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja - 14 éve 1 hónapja #391372 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Manó, tulajdonképpen igazad van, de az ár/érték arány mellett még ott a megfizethetőség kérdése is. Nem tudom, hányan tudnának táborba jönni, ha kétszer ennyibe kerülne, és sajnos az eddigi tapasztalataim alapján azt kell mondjam, hogy a dupla ár még nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenki tiszta szobában alszik, meleg vízben fürdik, és az összejövetelekhez van elegendő hely. Átgondolva a reggel írt hozzászólásomat, azt mondom, hogy alapvetően jó Szanticska, de további presszió szükséges, hogy a meglévő hibák közül a legégetőbbeket javítsák. A rázós bojlerek, hiányzó, vagy széteső, zárhatatlan ajtók kulcsfontosságú pontnak tűnnek, és az ágynemű vs. guberált rongyok problémát is meg kell oldani. Én magam nem vagyok ugyan oda a vályogházak nedves, helyenként dohos levegőjéért sem, de azzal inkább együtt tudok élni, ahogy a rovarokkal is. Részemről azonban inkább a pókokat preferálom. :)
Azt nem egészen értem, hogy a korábbi bejárás óta ugyan mitől romlott le ennyire a házak állapota. Az még hagyján, hogy a villámcsapás miatt az elektromos hálózat kritikus helyzetbe került (erről Pálpista mesélt nekem egyik este, az áramszolgáltató a villámcsapás miatt lekötött részeket a hálózatról, amiket csak közel milliós beruházás után lenne hajlandó visszakötni, ezért meglehetősen házi módszerekkel érték el, hogy valahogy legyen áram). De az ajtók hiánya, állapota, a fürdők általános állapota fejlesztésre szorul mindenképpen, ami pedig az ágyneműket illeti, véleményem szerint sokkal kisebb beruházást jelentene, mint amekkora kényelmetlenséget okoz. Jó, elismerem, balszerencsém is volt, hogy a beszakadt ágy helyett egy három lábon billegő ágyat fogtam ki, de számomra ez is arra utal, hogy a felfogásban is van fejleszteni való. Nem a miénkben.
Összességében szívesen mennék Szanticskára újra, de időközben hallottam egy alkalmasnak tűnő táborról Cserépfalun, és igyekszem eljutni oda, hogy többet is megtudjak róla. Tartok tőle azonban, hogy ott meg a megfizethetőség lesz komoly akadály, mert állítólag nemrégiben vágták puccba a helyet. Annak meg mindig ára van.


Más téma: Baldor temetése után a Trollban hallhattátok az egyik sztúr mesémet, egy másikat meg részben hallhattatok/láthattatok az előadásunkban. Sokaknak tetszett a Widuwe számára előadott ballada is. Ezek most mind felkerültek a tolkien.hu-ra, és itt a lehetőség, hogy újraolvassátok, felidézendő a tábori napokat. Itt éritek el őket: Remélem, hogy (újra) tetszeni fog nektek!
Utolsó szerkesztés: 14 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391368 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Ígéretet, azt tavaly is kaptunk bőven. :szkeptikus:
A régi szállásokra emlékszem, mondtam is a többieknek párszor, hogy az már haladás, hogy néha van melegvíz, mert volt olyan tábor, amikor 1-1 közös fürdő jutott az egész táborra. (Nyilván hideg vízben nem vicces hajat mosni, pláne ha amúgy sincs meleg, hogy hamar megszáradjon, de gyakorlott táborozó vagyok.) A szöcskék sem érdekelnek annyira, Gillith tőlünk is tucatszám pakolta őket, legalább nem pókjaink voltak, mint tavaly. De az, hogy ráznak a csapok/bojlerek, az már egy elég súlyos probléma szvsz, és tudomásom szerint már tavaly is megígérték, hogy kijavítják. :roll:

Mindettől függetlenül persze ez volt mindenidőklegjobb, meg legjobbcsapat- és rend (bár érdekes, hogy minden évben így van... :P ) , és szvsz az idei volt eddig a legerősebb keretjáték is, szóval ilyet, még, minél előbb. ;) Szvsz egyébként akkor is lehet jó egy csapat, ha tudunk az adott népről mindent (lásd pl Maedhros népe és a Curufincek), és akkor is, ha szinte semmit (lásd pl Lunitüncök és Suhatag), nem ettől függ a csapatidentitás kialakításának sikeressége, hanem elsősorban az emberektől. És tapasztalataim szerint egy-egy táborban jól megfér egymás mellett akár 3-4 legjobb csapat is... ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391366 Írta: InsanekismanO
InsanekismanO válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Rabyn írta: A szállással kapcsolatban...

Tök jó! :) Ember küzdj és bízva bízzál...
Meg reméljük a legjobbakat. Estébé.

Rabyn írta: Emlékeztetnélek egyébként titeket a korábbi szállásokra...

"CHEAP SHIT is just CHEAP and still SHIT"
Azért mert minden más eddig kipróbált opció sz@r volt, még nem alap, hogy mosolyogva eltűrjük a mostanit.
Ez olyan, mintha egy csaj azt mondaná, hogy minden eddigi pasija ütötte-verte és időnként megerőszakolta, míg a mostani csak fojtogatja. Tök jó! Nem, tényleg... :twisted:

A "lehet keresni jobbat" patront plíz hagyjuk ki.
Azért mert nem tudok tojást tojni, még felismerem a zápultat.

Ettől függetlenül bátorítok én is mindenkit, hogy a "must have" határidőig próbáljon táborhelyet keresni.

Uff.

Пиф-паф ой-ой-ой • Умирает зайчик мой

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391365 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
A szállással kapcsolatban:
Miután elmentetek végigjártuk az egész tábort, a teaháztól egészen az ebédlőig, és tételesen felírtunk MINDEN hibát A rázó csapokat, a bojlereket, azt is ahol penészes a fal stb.
Igéretet kaptunk rá, hogy ezeket jövőre megoldják. (én külön kértem ágynemű cserét is).
A szöcskékkel meg nem lehet mi kezdeni, azok ott élnek. Ki lehet őket tenni a házból. (Nálunk is sok volt.)

Nagyon valószínű, hogy jövőre is oda megyünk.

Emlékeztetnélek egyébként titeket a korábbi szállásokra: (időrendben visszafelé)

Kácsárd: A végére már nem volt ajtó a wcken, rohadt minden szanaszét, beáztak a házak.
Szorospatak: A házak akkorák voltak, mint a mérlegház, az emeletes ágyamon felülni sem tudtam, pakoló helyiség nem volt sehol, a ruháimon aludtam 10 napig.
Várgesztes: Tömegnyomor, sok sok ember egy szobában, túristák, szar kaja.
Velem: 6 db zuhanyzó volt 150 emberre, tömegszállásos szobák.

Egyik helyen sem volt annyi fedett hely, amennyi nekünk kellett volna, a melegvíz szintén luxuscikknek számított.

Ehhez képest szerintem Szanticska igenis jó hely, és ha Pálpistáék megcsinálják azokat a dolgokat amiket megígértek akkor csak jobb lehet.



Egy mtts táborhelynek a következő feltételei vannak:
Más ne táborozzon ott amikor mi
Olcsó legyen
Kvázi messze a civiliációtól
Legyen sok fedett terület
Elférjen benne 100-150 ember
Legyen sátrazós ÉS házazós hely is.

Hajrá!:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391364 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Én még nem szedtem össze magam, hogy köszönőlistát írjak, de a lentiekre válaszolva, én tavaly is és idén is a Pásztor házban laktam. Tavaly probléma volt azzal, hogy a bojler szikrázott, ezt idénre úgy oldották meg, hogy az első 3 nap nem volt meleg víz. ezen kívül meg csak mutáns szöcskék voltak, meg pókok...kb. ennyi.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391363 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Szerintem meg egy csapnak sem kéne ráznia, akármilyen olcsó szállás. A miénk is rázott, időnként annyira, hogy több szobatársamnak órákig zsibbadt utána a karja. Ugyanennél a szobánál (a Serfőző ház legvégén) már tavaly is rázott, lett is szólva miatta, azaz tavaly óta nem csináltak vele abszolúte semmit. Jövőre agyon fog ütni valakit?
A fürdőszobánkon amúgy nem volt semmilyen zár sem, úgyhogy a lifegő kilinccsel akasztottuk be az ajtót. Bár hallottam olyan szobákról is, ahol ajtó sem volt...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391361 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Jó nekünk Szanticska? Azt kell mondjam, hogy a tavalyi állapotokhoz képest a szobák színvonala romlott.


Hát én erre csak azt tudnám mondani, hogy lehetne egyel jobb, de már nem kegyetlenül k..varossz, csak aránylag szar, és ezt szó szerint.
Tavaly tiszta mocsok volt a szobánk, tele pókokkal meg egyéb életre veszélyes vadálatokkal, rázott a csap és bűzlött a wc.
Idén ebből okulva porszívót is hoztunk, de olyan tiszta volt a szobánk, hogy nem volt rá szükség. Az egyetlen hiba a csap volt, ami ráz még mindig. Ja meg a mutáns szöcskék.
Ha ilyen tempóban halad a fejlesztés jövőre már melegvíz is lehet, úgyhogy én Szanticskára szavazok.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391359 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

gamba írta: Köszönjük minden szervezőnek az egész tábor alatti munkát, NAGYON jó tábor volt, remélem jövőre is sikerül egy ilyet alkotni!
Csak egy kérdésem van: mennyit aludtak a szervezők?:P


Pontosan nem tudom én sem (főleg mivel nem voltam szervező :lol: ), de szerintem én egy ideig nem akarok szervező lenni, csak simán táborozó. :lol:
És én is köszönöm a munkájukat, nagyon jól éreztem magamat (szerintem más is :) ). Őszintén megmondom, ez volt életem legjobb tábora, és életem legnagyobb kalandja! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391345 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Hallhattad, 300 nap kemény munka, és tapasztalat sem árt, amit a kisebb rendezvényeknél (pl. KÖMT) lehet megszerezni. Ja, és még defekt is jár hozzá. :P

Eddig nem írtam, de szerintem is igen jól teljesítettek a szervezők. Nem volt minden hibátlan, de ezt ők is tudják és legközelebb igyekeznek elkerülni. Az eredmények, a sikerek viszont önmagukért beszélnek. Nem mondanám, hogy minden idők legjobb MTT-tábora volt, mert a tavalyi is nagyon erős volt, és valahogy nem tudom megfelelően összehasonlítani a kettőt, főleg a keretjáték egészen más minősége miatt. Az egyik van annyira magas, mint amennyire sárga a másik. ;)

Ha már a keretjátéknál tartunk: a tavalyi tábort erősen meghatározta, hogy a történelmi keret ismeretében előre lehetett tudni a végkifejletet, és nem sok mozgástere volt a keretjáték-szerzőknek. Idén szinte teljesen szabad kezet kaptak, mert az adott időszak sem ismert olyan mélységben, nem hogy a konkrétumok. Ez azonban meghatározta azt is, hogy a csapatok kialakításában korlátok is kialakultak. Nem volt meg az a könnyebbség, hogy az adott népekről szinte mindent tudni lehet, és az a szabadság sem, hogy semmit nem lehet tudni róluk, így elég óvatosan kellett csapatidentitást alakítani. Azt hiszem, és másoktól is hallottam, hogy ez nekünk, sztúroknak sikerült a legjobban, de még mi sem tudtunk teljesen kijátszani mindent. Nem tudom, hogy érdemes-e definiáltabb identitást keresni, de az jobb lenne, ha kiegyenlítettebbek lennének a csapatok számára a lehetőségek. Ahogy tavaly Bór, úgy idén a sztúr népség élvezte a szinte teljes ismeretlenséget, és a legtöbb támpontunk pusztán az élőhelyből és a távoli, mára ismeretlen rokonok szokásaiból állt. (Ebből egyébként kisebb vitáink is támadtak: ki kit ajándékoz meg születésnapján - ld. Szméagol és Déagol története vs. megyei szokások; mennyit tudnak a sztúrok a külvilágról; milyen szerepet enged meg, és milyet korlátoz a matriarchátus, stb.)

Más téma a gyik-játék. Nagyon jónak tartom a koncepciót, és folytatásra érdemesnek úgy általában a játékot, de valahogy a rablást korlátozni kellene, mégpedig úgy, hogy a szabályokba kellene nehezítést beépíteni, például úgy, hogy rabolni csak és kizárólag a foglalkozások közötti szabadidőkben lehessen. Többen panaszkodtak, hogy mennyire kedvüket szegte, amikor reggel, félig bootolt állapotban rabolták ki őket, vagy éppen éjszaka, amikor éppen a legfontosabb dolguk az volt, hogy van-e melegvíz, vagy zuhanyozás nélkül dőljenek-e ágyba, stb. Mindenképpen jó, csak kicsit megkésett ötlet volt az, hogy a dohányzóhely DMZ lett, amit szerintem ki kell egészíteni a kajához álló sorra, és esetleg az étkező teljes területére is. Sokkal érdekesebb egyébként a játék, mint a tavalyi levadászós, annak ellenére, hogy az év 355 napján kereskedőként funkcionálva nem találtam annyira viccesnek, hogy kereskedjek. Szerencsére a triumvirátus ezt a problémát egészen jól levette a vállamról. :D Javasolnám még azt, hogy egy-egy csapatnak ne egy, hanem két terméke legyen, ami érdekesebbé és kombinálhatóbbá tenné a kereskedés részét, valamint meg kellene vizsgálni, hogy a végelszámolásnál az idegen termék értékét esetleg célszerűbb lenne tovább, akár kétszereséig emelni, hogy a kereskedés, a csapatok közötti áruforgalom még nagyobb fontosságot kapjon.

Jó nekünk Szanticska? Azt kell mondjam, hogy a tavalyi állapotokhoz képest a szobák színvonala romlott. Az első helyemen az ágyamon öles gödör képződött, éjszaka hegymászást jelentett megfordulnom. Az újabb helyemen az ágy egyik lába egy 40 × 60 × 30 cm-es gödör fölött volt, ettől az ágy úgy billegett, hogy abban csak a fal közelsége korlátozta. Azt sem hiszem el, hogy az ágynemű minőségében ekkora különbségek lehetnek. Az első helyen a párna akkora volt, mint máshol egy kispárna, a vastagsága meg aliig érte el egy közönséges plédét. A második helyemen viszont rendben volt szinte minden. Viszont lepedő mindkét helyen 60 × 60 centis rongydarab volt, és ezzel a minőségét illetőleg sem túlzok. OK, hogy olcsó szállás, de annak is van egy határa. A mellékhelyiségek problémáját sem látom megoldottnak, az meg végképp gondot jelent, hogy a Számadó-házban volt olyan szoba, ahol egyetlen konnektor volt a fürdőszobában, és abban sem volt áram. A közösségünk erősen áramfüggő, telefonok, fényképezőgépek, varrógépek, stb. tömegét kell tölteni-használni, és ezért az, hogy legyen működő konnektor minden szobában, alapfeltétel kéne legyen.
A gondokkal együtt is úgy vélem, hogy Szanticska szinte ideális helyszín, mert a helybelieket mindenhol zaavarjuk (Károlyfalván is panaszkodtak ránk, pedig elég messze volt tőle Kácsárd), az egyéb lehetőségek terén pedig szinte nekünk találták ki. Jó, tudom, nincs erdő, de van elegendő hely a közösségi foglalkozásoknak, és az idei színpad kifejezetten jó volt - legalábbis nézői szempontból.

Majd még folytatom talán, de most le kell szálljak a vonatról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391342 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Hosszú az út szervezőnek levéshez? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391338 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Gamba: én egészen sokat a tavalyihoz képest. Szinte minden délelőtt amikor ti céhes cuccon voltatok aludtam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391336 Írta: gamba
gamba válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Köszönjük minden szervezőnek az egész tábor alatti munkát, NAGYON jó tábor volt, remélem jövőre is sikerül egy ilyet alkotni!
Csak egy kérdésem van: mennyit aludtak a szervezők?:P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391331 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Felagund írta:

Gilith írta:

balogadi írta: Még hozzáraknék az aranyköpés-repertoárhoz:

A hadijáték után a Vörös Csapat fellelkesülve vonult le a legyőzött ellenség táborához:

Racka is átélte a gonosz szerepét:

"Megerőszakoljuk az állataitokat, és kiszívjuk a szüzek vérét!" :D


Csak gratulálni tudok Ratzkhának :lol: :roll:

Mert ugyebár a Ratzkha-szív örökké dobog... ;)


Ez Gergő volt, nem Ratz ;)


Akkor neki gratulálok! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391330 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Gilith írta:

balogadi írta: Még hozzáraknék az aranyköpés-repertoárhoz:

A hadijáték után a Vörös Csapat fellelkesülve vonult le a legyőzött ellenség táborához:

Racka is átélte a gonosz szerepét:

"Megerőszakoljuk az állataitokat, és kiszívjuk a szüzek vérét!" :D


Csak gratulálni tudok Ratzkhának :lol: :roll:

Mert ugyebár a Ratzkha-szív örökké dobog... ;)


Ez Gergő volt, nem Ratz ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391327 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

balogadi írta: Még hozzáraknék az aranyköpés-repertoárhoz:

A hadijáték után a Vörös Csapat fellelkesülve vonult le a legyőzött ellenség táborához:

Racka is átélte a gonosz szerepét:

"Megerőszakoljuk az állataitokat, és kiszívjuk a szüzek vérét!" :D


Csak gratulálni tudok Ratzkhának :lol: :roll:

Mert ugyebár a Ratzkha-szív örökké dobog... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • balogadi
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391326 Írta: balogadi
balogadi válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Még hozzáraknék az aranyköpés-repertoárhoz:

A hadijáték után a Vörös Csapat fellelkesülve vonult le a legyőzött ellenség táborához:

Racka is átélte a gonosz szerepét:

"Megerőszakoljuk az állataitokat, és kiszívjuk a szüzek vérét!" :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391324 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Nah végre én is idejutottam :)
Szuper volt, köszönöm.
Azt hiszem az idei tábor ütötte a mércét :)
Csak jövőre is ilyen jó legyen ;)

Éljen a pénznyelő Suhatag, a csipetnyi Szakácsok és a droid Programosok! :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #391323 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Köszönöm szépen mindenkinek, aki ott volt, hogy ilyen lett a tábor! :)
Dani, van otthon teátok? Mert nincsen nekem, de várjál hozok :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391322 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Köszönet a táborért minden szervezőnek és résztvevőnek. Felejthetetlen és fantasztikus volt! :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391314 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Kincső (Thilanna) írta: FAGYIZÁS!

Egy windowsos rendszeren ilyet leírni nem kis bátorságra vall! :) Ha elég ügyes vagyok, az idő is jó, és a munkát is sikerül értelmes időben befejeznem, akkor valószínűleg utánatok megyek. De majd telefonálok ügyesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #391284 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Hahó kedves egymást hiányoló mindenki, főleg aki Bp-n van!

FAGYIZÁS!
Holnap, azaz csütörtökön 16:00-kor találkozunk a Ferenciek terén a Jégbüfénél. Utána irány a Margitsziget! Később csatlakozókat is várunk! (nullahat-harminc-öthúsz-hatvannégy-negyvenhét)

Ha szólsz előre, h. jössz, az pláne jóság ám! :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.230 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére