Film <-> Könyv különbségek

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25649 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem baj... nem a te hibád, hogy nincs ízlésed, az enyém, hogy feltételeztem, hogy van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25648 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus: versenyezniiii????<br> Te vagy a jobb, ezt rögtön elismerem...<br> Amit Szilszakáll ajánlott, az se semmi... Azt hiszem, még most megalapítom a Tolkien-paródiák fórumot, ahova bárki írhat jó vagy kevésbé jó paródiákat, persze egy minimális ízléshatárral...<br> Lamorak: Mért baj az, hogy úgy próbáljuk elütni a filmig hátralévő nem kis időt, ahogy tudjuk? <br> Én nem tudom, mi a baj velünk... :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25647 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus:amit magadról írtál(az első fele)igaz. Amúgy tőled nem lehet félni,úgyhogy ne próbáld elképzelni, hogy bárki is retteg tőled.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25646 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem is vannak rossz tulajdonságaim, de néha kifordulok magamból.<br> Pl. egyik rossz tulajdonságom, hogy szeretem a helyén látni a dolgokat, bocs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25645 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Aha. Szóval nem tévedtem azzal a 'kis'-sel. :) <br> Még mindig úgy van, hogy a fekete lovak helyett barnák lesznek a filmben? Igazán sajnálnám.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25644 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szilszakál: hallelujah! Vándor ent, ki az Óidőkből bukkantál elénk s gondolatiddal illetted eme por s mocsok lepte oldalt, köszöntünk téged!:)<br> Svindler helyett én mondtam köszöntőt:) én a magammódján egy kis féreg vagyok, aki megjelenésében egy visszataszító, hazug, álszent s kijátszó alak vagyok, de rendelkezek azért jó tulajdonságokkal, bár az elég csekély... :) <br> Én Asmodeus vagyok, a Rontás Démona, úgyhogy rettegj!!!:) (s próbáld elérni, hogy ne jelenjek meg bármilyen piti ügy miatt előtted:)<br> Lamorak: hát jól van, de azok fényesen megélnek ebből, a paródia-rók meg nem... :) <br> S átlagba véve a paródia-írók még sci-fi s fantasy remekeket is produkálnak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25643 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez igen! A meghirdetett témához szorosan kapcsolódó, igen-igen magas értéket képviselő írásokat találtam itt. (Amelyek egyébként a maguk helyén ügyes munkák, ezért javaslom, hogy nyissatok egy új témát: pl:Paródiák Tolkien (és egymás) után szabadon)<br> Könyv-film: Bár én még semmit sem láttam a filmből (legyen számomra karáccsonyi meglepetés), de nézzük általánosságban és reálisan a helyzetet. Tolkien -legalább is első körben -nem eladásra készítette műveit mintegy 80-50 éve. Még abban is kételkedve, hogy valakinek egyáltalán tetszeni fog.<br> A film - egy már sikeres mű alapján - a mai piaci igényekhez (azaz eladhatósághoz) és a műfaj lehetőségeihez alkalmazkodó, teremtmény természetes hogy különböznek egymástól, itt csak az lesz a kérdés, hogy mennyire, és a szellemiséget átveszi-e a film. Ez után számomra a szereplő választás, a történet kisebb nagyobb eltérései stb. másodlagosak. A film Tolkien:GYU cimű regénye alapján - és nem azt teljesen feldolgozva - készült gondolom én.(És így is fogom megnézni.)<br> Mindenki akit már elvarázsolt ez a világ lefutatta magában a saját filmjét. Hát ehhez hasonlítsátok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25642 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az, hogy hányan élnek ebből, engem abszolút nem érdekel; attól még nem lesz jó. Vannak emberek, akik meg abból élnek, hogy drogot terjesztenek. Az jó?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25641 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lamorak: Igazad van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25640 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Figyeljetek!!!! A Móricz Zsigmond körtéri Skálában a könyvesboltban meg lehet kapni jópár Tolkien-könyvet, mondjuk angolul, ami lehet hogy jó, lehet hogy nem, mindenesetre baromi drága az összes, nem annyira szép kiadások, a Gyűrű szövetsége pl. kb 4000 Ft... Mondjuk egy fanatikusnak gondolom, minden pénzt megér... Na ezt kötelességemnek éreztem leírni. Ennyi mára.<br> Lúthien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25639 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ha Tok Pukk története fele olyan jó, mint ezek a paródiák, akkor tényleg szükség lehet arra a hasmassszírozóra:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25637 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sesy: hát persze:)<br> Elküldhetem a Tok Pukk története paródiájának az első fejezetét... :) <br> Amikor olvasod, tartsál magaddal hasmasszírozót, nehogy hasizmaid megránduljanak a jókedv ,,leheletsorozatától'':)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25638 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na jó, ez egy kicsit nagyképű volt... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25636 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus: ha szépen megkérlek nekem is irsz néhány ilyet e-mailben?:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25635 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na jó, szerintem tényleg abba kéne hagyni ezt, mert nem is a témához kapcsolódik s látjátok, Domine Lamoraknak nem tetszik... :) <br> (Alyr Arkhon: majd e-mailen keresztül versenyezzünk!:)<br> Egyébként Lamorak, páran ebből élnek meg, pl. John Caldwell, Jeffrey stone, Stanley Steel és még sokan mások (ezt Aldyr is tudja:), de tényleg, vannak jó poénok a paródia-könyvekben. Engem ezek mindig felvidítanak...<br> Most éppen nem vidulok, ugyanis Stephen King Tortúráját olvasom...(Skeach: ezt NE olvasd el, ugyanis ez egy csúnya rémregény, ami olyan szörnyű történetről szól, ami meg sem történt, de ezt te nem értenéd meg, mert nagyon valósághű... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25634 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Alyr Arkhon: írjál még egyet!:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25633 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus!<br> Mória kapuját én akartam!!!<br> Na sebaj... <br> Itt van... Brí! In the Pyskosh Pony...<br> Szereplők: Frodó, Samu, Trufa, Pippin és Papsajt Ázok.<br> S: Ez az a fogadó? Elég nagy... hmmm... de izé, nem ázik be?<br> F: Miből gondolod?<br> S: Nem látok tetőt...<br> T: Bombadil Toma ajánlotta, úgyhpgy kuss legyen.<br> P: Azt mondta, rég járt itt...Lehet, hogy akkor még volt teteje?<br> F: Mindegy, menjünk be! De a Gyűrűrről egy szót se! És emlékezzetek.. a nevem... mi is? <br> A... Al... Aladdin! ez az! <br> S: Hát jobb, mint a zsákos...<br> (bemennek)<br> T: Most bent vagyunk?<br> P: bent. Előtünk is fal, meg mögöttünk is... <br> S: Nézőpont kérdése... Ha a valószínűségszámítás és a Bolyai féle matematika alaptételeit vesszük akkor...<br> T+P: Akkor kuss van!<br> F: Fogadós! Hé, valaki!<br> PÁ: Itten vagyok, de ki szólt? Van itt valaki?<br> F: Hahó! Itt lent!<br> PÁ: Már megint aprónép? Nem veszek semmit! Nem is adok el!<br> F: Mi meg szeretnénk szállni itt!<br> PÁ: Szó se lehet róla!<br> Még csak azt kéne! Ilyen korcsokat az én fogadómban! (megtörli simára borotvált fejét) Inkább dőljön tovább! Na! Megyek sörözni...<br> P: Na de! Idenézz! Ez itten egy félautomata S+W! Van szoba, vagy nincs!<br> PÁ: Meg kell javítani a fémdetektort... Asszed félek tőled, tökmag?! He? <br> (Pippin kibiztosítja a fegyvert)<br> T+F+S: Neeee! Ezt már neeee! Inkább megyünk máshova lakni! Nem marad akinek elmeséljük jövendő hőstetteinket.<br> P: Elkéstetek...<br> PÁ: nana... Fiúk! Buli van!<br> (a találkozó hosszú, ám a résztvevők ittasságából kifolyólag vértelen tűzpárbajba torkollt) <br> (Másnap, a fogadó melletti pajtában, ahol az éjjelt töltötték)<br> S: Gazdám! Gazdi! Valaki jön! Szürke köpeny, csizma, egyenes kard és semmi más! Ez hülye? <br> P: Biztos csk vakmerő... fegyver nélkül ilyen helyre... <br> T: lelőjem?<br> F: ne... várjuk meg mit akar...<br> A csuklyás: Üdv! Aragorn vagyok, vándor, dúnadán és KIRÁLY! <br> P: ez király...? <br> A: Kuss! Térdre!<br> P: Mé? <br> A: Mert én király vagyok!<br> F: Akkor nem olvastad a forgatókönyvet! Csak leszel király!<br> A: Megváltoztattam, királyi jogon!<br> Te egyébként ki vagy?<br> F: A... Aladdin...<br> A: Nem Zsákos? Biztos?<br> P: D... Nem... Ő Aladdin úr, én meg Pippin úr vagyok!<br> PÁ: Mi ez a kajabálás hajnali tizenegykor? Kuss, mert lövök!<br> A: Gyertek velem! Tudok egy biztos helyet! <br> (ebben a pillanatban 3 fekete csuklyás lovas bukkan fel az utca végén)<br> A: Gyertek de gyorsan!<br> P: Ugyan má... Add ide gépfegyvert Samu! Ez még Feanor gyárában készült. Bombadil adta, nem mai bóvli...<br> (lelövi a lovasokat)<br> A: Halandó fegyver ezeknek nem árt<br> Lovasok: ÁÁÁÁÁÁ.... (felkelnek)<br> Még szrencse, hogy kaptunk mellényt.. <br> P: Affene... Trufa! A gránátokat!<br> F: Késő! Futás!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25632 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És ezt tehetségnek hivjátok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25631 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nos, akár azt is mondhatnám, hogy izléstelen. De kérdéses előttem, lenne-e értelme. Egyszerűen csak no comment-- többet vártam az oldal látogatóitól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25630 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Boromir elakarja venni Frodótól a Gyűrűt. (Nagyon gyenge lett)<br> Frodó: Mit tegyek mit tegyek mit tegyek?<br> Boromir: kussolj, és vetkőzz!<br> F: (alélt hangon)óh, te izmos férfi, te isten, hát te is akarod? <br> B: bazmeg, ha buzulni akarsz, menj a szöszi legolashoz!<br> F: megőrülök érted Boromiiiir!<br> Hirtelen megjelenik Samu.<br> Samu:(vékony hangon)Uram, ne hagyj itt egyedül, nem akarom hogy ajkadat az orkok tépjékszét!<br> B: a fene essen a gay félszerzetekbe! Ide a gyűrűt!<br> F: yeeeee, hozzám jön feleségül!<br> <br> Mondtam hogy nagyon gyenge. :) ) inkább nem is folytatom. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25629 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus: miért nem írsz ebből valami könyvet?:)))<br> Ja, ha már ez a fórum a könyv-film ellentétekkel foglalkozik,a filmben összekeverték a hobbitok hajszinét:)) nem nagy dolog, de akkor is különbség. :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25627 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Letölthető egy új, félperces előzetes Völgyzugolyról!!! (volgyzugoly.ini.hu)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25628 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Egyenlőre csak nálunk található a magyar oldalak közül... ;-) )))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25626 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gandalfék Mória kapujánál.<br> Frodó: Gandalf, tudod egyáltalán, mi a jelszó?<br> Gandalf: ööö, izé, egyszer tudtam...<br> Boromir: 1xtudtam az mennyi?<br> Gimli: könyörgöm, Durin, fojts meg inkább...<br> Aragorn: Gandalf, csinálj már valamit!<br> G: na jó. ,,Nyíyyal ki, te aytú!'' (semmi) ,,Csezzeg, nyíy ma ki!'' (semmi) ,,Kopp-kopp-kopp!'' (semmi) ,,Szezám, tárulj!'' A francba is, egyik sem sikerül!!!<br> A: talán ha elolvasnád a használati utasítást...<br> G: ja, kösz...,,Nyomasd, haver s essél be!''<br> Gi: ez szerintem egy törp punk szekta bejárata...<br> G: kuss! Gondolkodjunk csak logikusan...nyomasd...haver...(erre zúgás hallatszik s a szikladarab kinyílik)<br> A: (hüledezve) e-ezt meg hogy csináltad?<br> G: ki? én? Jaaa, ezt! hát, tudod, izé...én mágus vagyok!<br> Gi: vettem észre...egyébként a jelszó a ,,haver'' volt, gandalf, ha nem tudnád...<br> G: és miért?<br> Gi: mert az egykori tünde-barátainknak nem volt sok esze (s még most sincsen) s hogy tudják a jelszavakat a törp-kapukhoz, ezért mindegyik kapunak a jelszava ,,haver''...<br> F: miért tartják ilyen hülyéknek a tündéket?<br> L: mert jól hangzik az együtt, hogy ,,hülye tünde''.<br> F: mostmár értem...<br> Samu: szerintem mostmár menjünk, mert készül vmi víziszörny Frodó úr lábát elkapni...<br> Buga: nyihaha!!! (azzal a póni elfut)<br> S: csez'meg, Buga!!! Az a rohadt dög elvitte a Playboyokat!!!<br> G: de még maradt Pedofil 50-60 ages...<br> S: na, azt azért mégsem...<br> F: áááá. Segítség. Megfogok halni. Jaj-jaj. Blugy-blugy-blugy. (Frodót a szörnyeteg a vízbe húzza)<br> S: na, ezen nem hatódtam meg...<br> F: nem alázom meg magamat azzal, hogy könyörögjek a rabszolgámnak!!!<br> S: akkor bizony meghalsz...<br> F: na jól van...áááá!!! Segítség!!! Könyörgöm, mentsétek meg a tetves életemet!!! Végignyalom a talpatokat, de akkor segítsetek!!!<br> S: ez már tetszik. (azzal megfogja Frodót a majmánál fogja s elkezdi kifelé húzni a partra)<br> F: te rohadt gay!!! Átvertél!!!<br> S: naná, kisköcsög, hehe...<br> G: menj innen, Csavardi!!! Ez az én dolgom!!!<br> F: ti perverz állatok!!! Inkább megfulladok!!!<br> L: tömegszex!!! Én is csatlakozom!!!<br> A: én inkább megyek, mielőtt az a viziszörny engem is felfal...<br> Gi: mostmár mindegy...a kapu bezárult...<br> B: haver!<br> Gi: azzal semmire sem mész...törp kapu csak hangazonosságra nyílik ki...<br> B: jókor mondod...(azzal bekapja a víziszörny)<br> A: jé, nézzétek, ki az ott!!! Jónás!!!<br> J: hé, nem jösztök pókerezni egy kiadós sör mellé?<br> A&Gi: bennevagyunk...(s azzal őket is a szörny elnyeli)<br> Gepetto: Pinokkió!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25625 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És ekkor kirtelen fehér ruhás alak jelenik meg a semmiből:<br> F.R.A.: Hol lenni la bella Legolas? Én mindjárt újraklónoz Fekete-tengeren...<br> Eltűnik a tünde holttestével együtt.<br> Gimli: Apám....<br> Hirtelen villanás, majd a hibás kísérlet miatt ezernyi Legolas potyog az égből, majd amint feltápászkodnak, dühödten kérdik:<br> Legolasok: Hol van? <br> Gimli:Miiii?<br> Gandalf: Ki?<br> Lok: Hol van az a Szauron bőrébe bújt Rontás Démon, népünk esküdt ellensége?<br> Gandalf meglepetten maga elé mutat, s a toporzékoló Legolasok rohamra indulnak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25624 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Alyr Arkhon: hűűűű:)<br> Na itt az enyém is!:)<br> <br> Aragornék Helm-szurdokában.<br> Gimli: jézusom, hogy lehettem ilyen hülye, hogy eljöjjek védeni ezt a kártyavárat...<br> Aragorn: kuss! Ez igenis erős vár!<br> Legolas: jé, ki lehet szedni a téglákat a falból! Jösztök építőst játszani?<br> G: erős, baz'meg...<br> A: ilyen hangvételt nem tűrök a váramban!!!<br> Théoden: ki vára, baz'meg?!<br> A: (dadogva) ööö, uram...izé, nem úgy értettem...<br> Éomer: de igenis, papa, úgy értette! Gyarmatosítani akarja földünket! Pedig ez a miénk, ugye, papa?<br> T: kuss, Émi! És nem vagyok az apád! Szellemi fogyatékosokat nem fogadok örökbe!<br> É: s mást se, mert nem ismered be, hogy impotens vagy s még mindig próbálkozol a hárem-cuncikkal...<br> G: nézzétek! Megáradt a Vas-folyó?<br> L: dehogyis! Azok orkok...<br> G: okoskodunk, Sasszempilla?<br> A: kuss már! Számolok...<br> G: tudsz számolni? Hogy micsoda meglepetések érnek engem!<br> L: 486129 ork...bocs, 20-at eltapostak...<br> G: király...<br> T: (büszkén) hát igen...<br> A: ja, ja...<br> É: ezeket hogy győzzük le, papa?<br> T: nos, sehogyan...<br> L: nem lóghatnánk meg?<br> G: inkább lógnál, de csak te...<br> T: csata!!! Előre, Éorl-fiak!!! (karddal kivontan befurakodik a védők közé)<br> G: ez hülye...<br> A: egyetértek...<br> L: (elaléltan) micsoda férfi!<br> G: aha. Egyenesen az ellenség pofájába rohan, hogy még esélye se legyen a túlélésre...<br> É: iszunk sört?<br> A&G: benne vagyok!!!<br> L: én inkább nézem a csatát...innen, páholyból elég izgalmasnak tűni...(egy nyílvessző fúródik a mellkasába s eldől)<br> G: na, én beszartam...<br> A: én is...<br> É: én még be is pisiltem!<br> G: nekem van egy ötletem...(a vállába fúródik egy nyílvessző) mégsem...<br> A: na, én már ötletet se merek monda...(egy nyílvessző fúródik a lábszárába)<br> Éomer befogja a száját, de egy nyílvessző találja el a karját)<br> É: a francba...ez nem jött be...<br> Egy vak íjász: hé, ti nem orkok vagytok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25623 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na jó, Asmodeus, itt a folytatás:<br> Gandalf, Aragorn és az leírt előzmények után megmaradt szereplők némi seregnek látszó embertömeggel a hátuk mögött a Fekete kapunál:<br> G: Na, itt vagyunk. Állj! Azt mondtam, állj!!!!<br> A: Ezek hullarészegek! Mit kezdek egy olyan hadsereggel, ami megállni se tud???!!! Én király vagyok! <br> G: Lehet, hogy király vagy, de a koronádhoz nem kaptál IQ-t...<br> gimli: (tudálékosan) ha nem lennének részegek, nem lennének itt... Tényleg, hukk... hol is vagyunk?<br> Legolas: Egy nagy fekete izé van itt... Kupa... izé... kapu... Ugye picinyem? (megöleli gimlit)<br> g: neeeee!!! <br> L: deeee!<br> G: mi az ott hátul?<br> Trufa: legolas megint kezdeget... ha megtalálta volna a kontaktlencséjét, már nemcsak gimli szenvedne...<br> A: Sorakozó! Gimli ott marad.. Legolas... hmmmm ide mellém!<br> T: Te is??? <br> A: hülye! ő lesz a futár...<br> L: Itt vagyok... szépfiú! Hívtál? <br> G(tartva a távolságot): először bizonyítsd be, méltó vagy e egy királyra! Menj előre, kopogj be, mondd, hogy Szauront keresed...<br> Legolas előrevágtat, kopogtat, 10000 nyílvessző fúródik bele...<br> G: na ez kész. (kiáltva) Szauron! Itt a hatalmas sereg amely legyőz téged! Add meg magad!<br> A:Mi ez a röhögés? Én király vagyok!!!<br> A kapuőrök: Na és?<br> A: Rohaa... <br> T: Gandalf! Mér ütötted le?<br> G: Kuss! Várok valamit!-előveszi a zsebóráját<br> T: Az nem Théodené?<br> G: Nekem adta<br> T: azt mondta családi örökség, nem adja semmi pénzért...<br> G: Kuss! Ne feleselj egy mágussal!!! (nézi az órát)Öt, négy, három, kettő, egy...<br> T: nem történt semmi...<br> G: affranc... Mindjár kijózanodnak. Az a bolond Zsákos késik...<br> A kapuból: Késni is fog!<br> G: Miiii?!! Samu! Gollam!<br> Samu: Sajna, Gandalf. Szauron rendesen fizet, és nekem adta a Megyét is. A Gyűrű nála van. <br> G: Ez baj. Trufa! A fehér zászlót!<br> T: mért? Az hamis Gyűrű! Már első nap kicseréltem Arwen jeggyűrűjére... <br> G: Éljen! Michael Jordan kijózanodott már? Kicsi a labda de nagy a kosár! gyerünk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25622 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is úgy tartom, hogy a film-könyv különbözőség miatt szükségesek a változtatások. (Ezt már kifejtetted lent.) És, hogy az a legfontosabb, hogy a film visszaadja a könyv hangulatát (ezt is kifejtették már). De szerintem ezt az Arwen-Aragorn féle szerelmi szálat indokolatlanul jelentőssé teszik. Igaz, hogy a rendezőn múllik tul. képpen, hogy 'nyálas' jelenetek lesznek belőle vagy jól beilleszkedik a filmbe. Livet pedig még egy filmben sem láttam, így nem tudok erről véleményt alkotni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25621 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt hiszem kicsit egyedül vagyok a véleményemmel.<br> Szerintem a Gyűrűk Ura akkora könyv, hogy az nem hogy 3, de még 6 részbe sem fér bele ha normálisan, minden részletet belevéve filmre akarod vinni. <br> Ráadásul olyan sok szereplő van benne, amit egy normális olvasás folyamán még folyamatosan föl tud dolgozni az ember, hiszen ott a függelék, megállhat gondolkodni, és szépen fölidézheti, hogy éppen mikor ki milrt van ott. Illetve az olvasás folyamata elég időt ad neki arra, hogy mindent és mindenkit a helyére rakjon.<br> <br> Egy filmnek viszont nincs ennyi ideje. Elég prózai okokból: kockásra ülöd a feneked, bepisilsz, ráadásul egy nagy kusza egész lesz belőle, és valószínűleg unatozni is fogsz ha mindent a szádba rágnak. (kinek van kedve többnapos gyaloglásokat nézni)<br> <br> Sajnos minden leírt történet, amit filmre visznek, módosul. A két műfaj közötti különbség miatt. <br> <br> Egy könyvben van rá lehetőség, hogy a táj és helyzet leírások, a cselekmények leírása megfelelő hangulatba hozzon. Viszon filmnél ezt a hangulatot egészen más eszközökkel kell megteremteni.<br> <br> Sajnos ki kell hagyni dolgokat. Én nagyon sajnálom az öreg Tomát, egyik legkedvesebb szereplőm veszett vele oda. Remélem az így felmerülő logikai bukfenceket helyre fogják rakni valahogy.<br> <br> A szerelmi részt -bár nem vagyok ilyen sztorik híve- nem temetem előre. Részint, mert semmi bajom Livvel, részint mert egy tündér mesével van dolgunk. <br> És ha tetszik ha nem, a tündérmeséknek mindig voltak szerelmi szálai. Igazából ez ebben a könyvben is ott volt a háttérben. A filmben kicsit jobban kibontják. Majd meglátjuk, én előzetesen bizalmat szavazok neki, aztán majd 3 év múlva kiderül, melyikünknek mennyire vált be a számítása.. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25620 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Asmodeus: ezek nagyon jóóók!!! :) ))<br> Nos, a filmmel kapcsolatban, nagyon béna lesz, hogy kihagyják az Öregerdőt, és Aragorntól kapják a kardokat, mert az biztosan magánál hord két olyan kardot, ami a nazgul királyt is le tudja győzni... szerintem Aragornt nem olyan rossz szinész játsza, kicsit hasonlít, de hogy Arwent tették meg a nagy hősnőnek, azért az kész, és szerintem Eowyn-t játszó szinésznő nem szép. A hobbitok nagyon jók lettek, bár a 4 főszereplő hobbit sokkal soványabb mint a többi, de lehet hogy ezt csak én láttam így. Wood nagyon jó Frodónak, de Pippint valahogy máshpgy képzeltem el, sokkal fiatalabbnak, hiszen elvégre ő a legfiatalabb hobbit közöttük. Félek, hogy ez enteket hogy fogják megcsinálni... Az orkok lehetnének testesebbek. És Aragorn és Arwen szerelmi románca felesleges! Elrontja a film értékét! Hiszen ez a könyv nem a szerelemről meg az ilyen szappanoperákról szól! Na mindegy. Szómenésem van. Jóéjt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.806 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére