Film <-> Könyv különbségek

Több
19 éve 8 hónapja #239909 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valamelyik bővítettben, asszem a3-ban el is hangzik, hogy az ő földjeiken is csata van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239834 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ö, izé...... Tudom hogy a helmszurdoki tündés részt itt elvből utálni kell, de azért engedtessék meg nekem egy másfajta megközelítés: A Gyűrűk Urában világosan le vagyon írva, hogy miközben Frodóék tepertek a Gyűrűvel, a többiek meg vívták a háborút, a tündék és a törpök is harcoltak a saját földjeiken. Lórien határait is orkok ostromolták, a Bakacsin-erdőben és a Magányos-hegyen is zajlottak csaták. Mivel ez a filmből időhiány és a történet kompaktsága okán kimaradt, valahogy érzékeltetni kellett, hogy az emberek tényleg nincsenek egyedül.... A többiek is harcolnak Középföldéért. OK, tényleg elég faramuci megoldás odacitálni egy tüncisereget a szurdokba, de nem teljesen értelmetlen..... :roll:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239512 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Cerebrum írta:

Mornambar írta: Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)


Ez nem teljesen tartozik ide, de ennél a résznél, amikor az ork hátulról leszúrja Haldírt, és ő végignéz az elesetteken, és látszanak a lemészárolt tündék és orkok egymás mellett, itt valahogy mindig azt érzésem, hogy ők (mármint a tündék és orkok) tényleg egyek voltak valaha, és ebben a részben, ahogyan ott együtt fekszenek holtan, valahogy ez úgy benne van... És mintha Haldír is pont erre gondolna ebben a másodpercben ("Lám egy a halálunk...") Persze lehet, h. csak én érzem így... :roll:

Aha,ebben van vmi. Végülis lehet, h harmadunokatesók :D :D :D .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239471 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta: Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)


Ez nem teljesen tartozik ide, de ennél a résznél, amikor az ork hátulról leszúrja Haldírt, és ő végignéz az elesetteken, és látszanak a lemészárolt tündék és orkok egymás mellett, itt valahogy mindig azt érzésem, hogy ők (mármint a tündék és orkok) tényleg egyek voltak valaha, és ebben a részben, ahogyan ott együtt fekszenek holtan, valahogy ez úgy benne van... És mintha Haldír is pont erre gondolna ebben a másodpercben ("Lám egy a halálunk...") Persze lehet, h. csak én érzem így... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239459 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239457 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

Isilcala írta: Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk/


Hiszed te... igenis benne van egy fél pillantara...

Amgy Haldír további sorsáról: Trufának segít asszem egy köynvet írni.

Az volt Haldír életének csúcspontja :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239367 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta:

Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe

Vagy Arwen miatt... :roll:


:roll: Nekem úgy jött le, hogy a tündék, csak azért a mondatért vonultak be: "Volt hajdan egy szövetség emberek és tündék közt. Régen egy volt a küzdelmünk és egy volt a halálunk. E hűség iránt tanúsítunk tiszteletet."
Ez valahogy főhajtásnak tűnt előttem a beleriandi csaták, Ó-idők és a Szilmarilok előtt! :oops:
/me itt mindig meghatódik *szip szip*

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239337 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Isilcala írta: Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk/


Hiszed te... igenis benne van egy fél pillantara...

Amgy Haldír további sorsáról: Trufának segít asszem egy köynvet írni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #239102 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tindomiel írta: [size=9:26zf9ide](Gondolom csak fogadóbiztosnak volt jó...)[/size]

Azért ne becsüljük le Haldír szerepét ;) Rövid, de jelentőségteljes szerep az övé: pl. ő mutatta meg Frodónak és Samunak az elanor nevű virágokat :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #239091 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem,Haldír szerepe a könyvben A gyűrű szövetségében véget is ér.
[size=9:9b20zhg9](Gondolom csak fogadóbiztosnak volt jó...)[/size]

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #239017 Írta: Isilcala
Isilcala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk :roll: ! Haldír a könyvben nem hal meg, és épp ez az, ami nagyon dühítő számomra :x ! Aranyos amikor Aragorn ott fogja, meg minden, de azért rossz.... Ha jól emlékszem Haldírnak van egy kicsike szerepe a 3. részben /ez nem biztos, ha nem így van, akkor bocsi :roll: /

"A szerelem megszállotja voltam. Kösz hogy kigyógyítottál!" /Moulin Rouge/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238999 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe

Vagy Arwen miatt... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238988 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

3.Aragorn írta: Sejtettem...Haldir a könyvben hogy hal meg? [size=9:1734si6v](Ha egyáltalán...)[/size]


Nem hal meg. Nem is említi utána a könyv.

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238973 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Eälfwine írta:

3.Aragorn írta: Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...


Miért, a filmben mi volt? Talán Legolas nem örült a 'felmentőcsapatnak'?
A könyvben tényleg hasonlót említ meg...
Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe :D :)


Sejtettem...Haldir a könyvben hogy hal meg? [size=9:1064vuir](Ha egyáltalán...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238970 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Cerebrum írta: Nekem filmen is, könyvben is az első a kedvencem... Jó-jó, tudja az ember, hogy ez egyetlen történet, de mégis mikor először olvastam a könyvet, valahogy úgy éreztem, hogy a FotR "különválik" a másik két könyvtől, amelyek ezzel szemben inkább "összeolvadtak" számomra... Így a mai napig is a fejemben két könyvként jelenik meg a GYU...


Nekem a filmek közül legkevésbé a 2. tetszett...
A könyvet meg valahogy nem lehet széttagolni, hiszen eredetileg egy teljes könyv volt, csak a kiadó szedte több részre. Szóval az egész könyv tetszik nekem :)

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238968 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

3.Aragorn írta: Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...


Miért, a filmben mi volt? Talán Legolas nem örült a 'felmentőcsapatnak'?
A könyvben tényleg hasonlót említ meg...
Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe :D :)

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238962 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #238269 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akkor ezennel -több szavazat alapján- íme az eredmény:

A legjobb adaptáció: A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
A legjobb bővített: A Gyűrűk Ura - A két torony
A legjobb film: A Gyűrűk Ura - A Király visszatér

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237112 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem filmen is, könyvben is az első a kedvencem... Jó-jó, tudja az ember, hogy ez egyetlen történet, de mégis mikor először olvastam a könyvet, valahogy úgy éreztem, hogy a FotR "különválik" a másik két könyvtől, amelyek ezzel szemben inkább "összeolvadtak" számomra... Így a mai napig is a fejemben két könyvként jelenik meg a GYU...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236992 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az igaz, hogy az első adja vissza a legjobban a könyv hangulatát és atmoszféráját, de ettőlmég filmnek a harmadik lett szvsz a legjobb. A legjobb Tolkien-adaptáció az I., a legjobb film a III. 8) Sajnos a II. rész a szememben mindkét szempontból a legrosszabbul teljesített. Viszont a bővítettben az új jelenetek ezen a részen javítanak a legtöbbet, ehhez adják hozzá a legtöbbet (bár még így sem éri el a másik kettőt).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236970 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

Haebrethilien írta:

Haebrethilien írta: sztem az a legfontosabb, h a könyvnek a hangulatáttükrözze a film, és ez a FOTRben maximálisan sikerült. a másik két résznél nem éreztem azt az érzést, h igen, ott vok, vagy nemis tudom megfogalmazni mit, persze azok is teccettek. viszont a FOTR az télleg egy kis műremek.


Végre valaki! Elen síla lúmenn' omentielvo, Haebrethilien!
Mindenki aszondja, az első gagyi volt, meg semmi értelme, de sztem is: a best!
Darkos, félelmetes, gondolkodtató, nézőre ható film!


Teljesen egyetértek! Szerintem is az első a legjobban sikerült film. Szvsz ez adja vissza legjobban a könyv a hangulatát, azt, ami annyira megfogott olvasás közben. A másik két rész is jó, de valahogy kevésbé érezhető bennük az a "GyU-hangulat".

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236918 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, akkor itt is megkérdezem amit a másik topicban is megtettem? Mégis hogyan hoztátok volna egyensúlyba Frodó-Samu és a másik szálat (mivel a könyvben sincs egyensúlyban), ha nem mennek el Osgiliathba? Mivel? Miként?
Engem is zavart a ˝Gyűrű elmegy Gondorba˝, de nem tudok alternatívát. A filmben nem lehetett megcsinálni h fél óráig dumálnak Faramirral.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236757 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Faramir jelleme. pfüf. Moziban nem tudtam, hogy sírjak/nevessek. Annyira elrontották,h már fáj. De a bővítettben meg olyan ellentmondásba ütköztek. A helytartói fiai jelenetben ez egyértelműen látszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236618 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végül is Faramirnak csak egy-két olyan megnyilvánulása van, amit nem mondott a könyvben, de azok eléggé hajmeresztőek...

Én előbb láttam a TTT-t, és aztán olvastam, és teljesen ledöbbentem, hogy mit csináltak ezzel a kedves fiúval a filmben...

Hogy én hogy izgultam miatta a 3. részben... már persze, olvasáskor, mert a filmben már tudtam, hogy megmenekül...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236476 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Haebrethilien írta: én is eléggé meglepődtem, amikor először láttam a 3.részt. az az elküldős jelenet, az kissé durván hatott, de miuátán ülepedett az egész, elgondolkodtam ezen, és sztem nem is volt olyan gáz...úgy értem, h mi, akik olvastuk a könyvet, nyilván tudjuk, h a gyűrűnek milyne hatásai vtak frodóra. de egy "mezei" néző nem veszi észre azt aza pró utalásokból, amiket mi. és sztem ez azért tökéletesen kifejezte, h frodóra erőteljesen hatott a gyűrű. és nem látta az igazságot.
amúgy kissé jobban elkezdtem izgulni enneél a résznéla moziba, mintha mongyuk teljesen a könyv szerint lett vna. de egészen megrázott....viszont miután vége lett a filmnek, a következő előadásra is bementem (nem vok annyira fanatikus, csak furcsán letek megvéve a jegyek:)), és másodszorra már kezdtem megbarátkozni vele....
hozzá lehet szokni a furcsa megoldásokhoz is, mert ezek télleg nem elcseszések, hanem megoldások.


Így elsőre fura, volt, viszont az Odúban mikor hirtelen hiányozni kezdett neki a Samu, na az nagyon ott volt.

Haebrethilien írta: sztem az a legfontosabb, h a könyvnek a hangulatáttükrözze a film, és ez a FOTRben maximálisan sikerült. a másik két résznél nem éreztem azt az érzést, h igen, ott vok, vagy nemis tudom megfogalmazni mit, persze azok is teccettek. viszont a FOTR az télleg egy kis műremek.


Végre valaki! Elen síla lúmenn' omentielvo, Haebrethilien!
Mindenki aszondja, az első gagyi volt, meg semmi értelme, de sztem is: a best!
Darkos, félelmetes, gondolkodtató, nézőre ható film!
Amit hiányoltam belőle, az a kevés kép, de ezt mondták is a RotKEE egyik extráján. (miszerint a FotR-hoz 550, a TTT-hez 700, a RotK_hoz pedig 1400! képet csináltak!)

Meg a 2-3. rész túl világos lett, képileg.
A RotK-hoz pölö totál levettem a fényerőt, mégis olyan világos volt a Banyapók odúja, hogy ihaj!


Faramirt meg a bővítettekben teljesen kijavították.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236463 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Phaedra/Namarie írta: Számomra a legdurvább, és szerintem semmivel sem indokolható különbség Faramir jellemének eltorzítása a második részben. Vannak olyan különbségek, maik jók, helyénvalóak a film szempontjából (tündék a Helm-szurdokban, néha nem uyganaz mondja a szöveget, aki a könyvben), de jellembe belenyúlni...


tökéletesen egyetértek. az télleg barbarizmus volt. szerintem. a könyvebne sztem neki volt a legjobb jelleme. nem ő volt a kedvencem, de akkor is ő majdhogynem tökéletes. mondhatni az övé volt a lehetséges jellemek legtökéletesebbike.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236304 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Számomra a legdurvább, és szerintem semmivel sem indokolható különbség Faramir jellemének eltorzítása a második részben. Vannak olyan különbségek, maik jók, helyénvalóak a film szempontjából (tündék a Helm-szurdokban, néha nem uyganaz mondja a szöveget, aki a könyvben), de jellembe belenyúlni...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236072 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta: Nekem a legfurcsább az volt A király visszatérben, hogy Samuhoz hogy kerül a Gyűrű? Mert a filmben csak az van,hogy siratja Frodót,meg ne menj oda,ahová nem követhetlek,de én nem láttam,hogy Samu elvette volna a Gyűrűt. Cirith Ungolban meg hirtelen nála volt.

Ha benne lett volna a filmben a jelenet, nem lett volna a feszültség, hogy mi történt a gyűrűvel ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236035 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a legfurcsább az volt A király visszatérben, hogy Samuhoz hogy kerül a Gyűrű? Mert a filmben csak az van,hogy siratja Frodót,meg ne menj oda,ahová nem követhetlek,de én nem láttam,hogy Samu elvette volna a Gyűrűt. Cirith Ungolban meg hirtelen nála volt.

Középföldében gazdag boldog újévet mindenkinek!
Krisztián

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236007 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tindomiel írta: Amikor kijutnak Móriából,zöld a fű,meg minden...

Én úgy emlékszem, hófoltok voltak ott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.776 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére