Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 8 hónapja #135951 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szóval Boromir aranyövet kap a könyvben, igaz is, elfelejtettem. De akkor a filmben miért marad ki?
Kérdezek egy jobbat!
Miért kérdezi a filmben Samu Galadrieltől, hogy "Nem lenne esetleg még egy ilyen tőre?"(mint amilyet Trufáék kaptak). És hagyján, hogy megkérdezi, de erre Galadriel nem mond semmit, csak kineveti. Sajnálta a tőrt Samutól? Vagy úgy gondolta, hogy Samu úgysem tudná mire használni a szalonna szeletelést kivéve?

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135895 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na, részemről egy utolsó off:

Lázadó, de még mennyire, hogy van filozófiai tartalom és mondanivaló a Gyűrűk Urában, és nemcsak arról beszélek, hogy bátorság, meg barátság, meg hasonlók.

Az, hogy allegória nincs benne, nem azt jelenti, hogy más sincs benne. Allegória alatt ugyanis Tolkien egyfajta egy-az-egyben-behelyettesíthetőséget értett, amikor az író megpróbál rákényszeríteni az olvasóra egy bizonyos értelmezést. És ez nem azonos az alkalmazhatósággal.

A Gyűrűk Ura egy nagyon sok rétegből álló mű, többek között van benne egy elég mély filozófiai tartalom is. (Bár számomra igen nehéz elválasztani a Gyűrűk Urát a Szilmariloktól és a többitől...) És mint mitológia, elég szoros kapcsolatban van azzal, amit az emberiség közös tudatalattijának szoktak nevezni... (Szvsz attól, hogy a hagyományos mitológiákkal szemben egy személy, méghozzá Tolkien hozta létre - persze merítve azokból -, egy hihetetlenül koncentrált és tiszta rendszer jött létre...)

Megjegyzem, egyszer beszélgettem a volt főnökömmel a Gyűrűk Uráról. És teljesen ledöbbentem azon, hogy bár ő nem olvasta a könyvet, csak a filmet látta, méghozzá egyszer, mégis meglátta benne ezt a filozófiai tartalmat. Teljesen olyan érzésem volt, mintha Lamorakot hallanám...

A Terézanyuról nem tudok nyilatkozni, mert nem olvastam. A Végtelen történet viszont egyik legnagyobb olvasmányélményem volt a Gyűrűk Ura előtt (persze a film meg sem közelítette).

Az olvasókról... Szerintem nem feltétlenül minősíti az embert, hogy mit olvas, mert hát ízlések és pofonok... De tapasztalataim alapján azok, akik szeretik Tolkient, akiket megfog a világa, rendelkeznek bizonyos közös vonásokkal. [size=9:1eky7l9q](És pl. a Star Trek rajongókkal is hasonló a helyzet, és nem igazán voltam meglepődve, amikor kiderült, hogy a két csoport között meglehetősen nagy az átfedés...)[/size] És az átlagosnál nagyobb köztük azoknak az aránya, akiket én értékes embereknek tartok, és büszke vagyok rá, hogy ismerhetem őket. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135894 Írta: Thark&ucirc;n
Thark&ucirc;n válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kedves Ghargoqurk!

Szerintem nagyon tévedsz! Már amennyiben jól értelmeztem elöbbi hozzászólásodat:
Ha jól értettem, úgy véled, hogy A Gyűrűk Ura c. könyv nem tartalmaz túl sok filozófiai gondolatot. Nos, ez nem így van.

Valószínűleg nem voltál ott tavaly a Tolkien napon, amely rendezvény a Corvin moziban került megrendezésre és ahol az előadások egy kis ízelítőt adhattak volna Tolkien hatalmas világáról.

Tolkien filozófiája alapvetően keresztény jellegű, mivel angol létére is nagyon vallásos katolikus volt (Dél-Afrikában született). Ugyanakkor hatott rá az északi népek barbár eredetű kultúrája illetve egyéb nyelvészeti és történelmi tanulmányai, így a híres Zarathrustra-féle perzsa vallás tanai is.
Ezek a dolgok áltlában keveredtek az író hétköznapi tevékenységével és a környezetében lejátszodó eseménykkel, így ezek a dolgok mind belekerültek a könyvbe (könyvekbe). Ha jobban belegondolsz, az egész életed egy filozófiai mű:
Ahogy kilépsz az utcára, ahogy az emberekkel beszélsz, ahogy magadról gondolkodsz, ahogy a munkádat végzed - ezek a dolgok mind a saját világfelfogásoddal kapcsolatosak, azaz a filozófiád részei.
A világon minden könyvben van filozófia, ebből pedig végképp nem hiányozhat!
Olvasd el a Szilmarilokat, vagy a Gyűrű Keresését - és megérted!

Köszönöm, hogy elolvastad a véleményem, remélem elgondolkozol rajta, mert, ha nem teszed, sokat veszíthetsz a teljes mű értékéből, bár úgy is nagyon élvezetes, ha mesének fogod fel.

Keresd magadban a jót, kezd a felebarátaiddal!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135890 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végigolvastam feletébb magasröptű vitátokat. Hát az emberi primitívség túlszárnyalhatatlan, (ezt nem rátok értem) szóval szvsz már az is teljesítmény aki olvas akár terézanyut akár Gyu.-t. A probléma szerintem ott gyökerezik hogy az "olvasó' emberek 99%-ának agya arra korlátozódik amit elolvasott. Így talán nem azon van a hangsúly hogy ki mit olvas, hanem azon hogy ezek közül ki az aki gondolkodni is képes.
Ebben az esetben a Gyu-t nem mondanám túl magas filozófia tartalmúnak ez azt hiszem nyílvánvaló. És hogy valami köze legyen a topichoz is, hozzátenném a film iszonyat jó, elgondolkodtató, mondanivaló is akad benne, de magasabb filozófia gondolatokat nem tartalmaz, és azt hiszem ezt nem is várhatjuk el tőle, mert baromira nem ez a célja.
Úgyhogy máris nincs miről beszélni, inkább gondolkodni kell azon vajon előrébb van-e az ember agyilag attól hogy kiolvasott 200 könyvet vagy attol hogy nem terézanyut hanem gyu.-t olvas

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135855 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem mondtam, hogy nem szeretem a GYU-t, csak hogy nem a kedvencem... :roll: ez azért nem ugyanaz
Nekem meg az nem tetszett, hogy úgy beszéltél, mintha mindenki valami primitívebb fajhoz tartozna, aki nem Tolkient olvas... A Terézanyuról és a többi ilyesmiről nekemis megvan a véleményem, de ha valakinek ez tetszik, hát egészségére, egy rossz szavam nincs hozzá.
Oké, mondj egy példát, aztán ha gondolod, mondok egyet énis, hogy mit szeretek...érdekelne az eredmény... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135849 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
szóval, és nem vagyok megfelelő vitapartner? kár, mert már leálltál velem vitatkozni... lázadócska most érezze magát megtisztelve, hogy a nagy Lalaith, akinek nem jön be a GyU világa, még leáll velem veszekedni? jeah
egyébként, roppant egyszerű a dolog... nem ugyanarról a filozófiai jellegről beszélünk, és ezt itt most nem fejtem ki, mert nem ide tartozik...
de az, amit én szeretek, az mind ezen a GyU féle világon alapszik, és mivel ez nem jön be neked, ezért mondtam... és mert ezek egytől-egyik filozófiai témájú dolgok... vagyis ez félreérthető, mert vannak másfajták is, amik komolyabbak, de azok, amik az én világomat alkotják, azok neked nem jönnének be... ezért akár mondhatom is, hogy bocsánat, mert nem írtam le egyértelműen, mit értek alatta... és ha mondassz nekem példát, (és nem itt, hanem ha akarsz, magánúton), hogy majd bebizonyítom, hogy igazam van, mert tényleg nem jönne be neked, amiről beszélek... és tudod, eleve nekem az nem volt szinpatikus, hogy nem tetszik neked a GyU, de elismered ugyan nagyságát,
és ezt most ne vedd magadra, de ha nekem valami nem tetszik, akkor nem fórumozok róla... mondjuk néha kell valaki, aki a másik oldalt képvilseli... de ha tényleg nem tetszik, hogy keveredtél ide? és ha válaszolsz, ne itt....és csak nem megsértődtél, hogy azt mondtam, hogy nem olvasol ilyeneket? hehe, az már poén lenne
szóval, ezer bocs mindenkitől, hogy ezeket ide írom. de senki sem válaszolt azokra a témákra, amiket próbáltam feldobni, és idevalók volnának

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135829 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kösz, olvasgatok 5éves korom óta... :roll:
Azt áruld el, hogy arról, hogy nem a GYU a kedvencem, hogyan következtettél arra a te furmányos agyaddal, hogy nem szeretem a filozófikus könyveket :?: Erre az egyre vagyok kiváncsi, aztán már tényleg hagyjuk abba ezt a felettéb értelmes vitát, mert nemcsak kivágnak, hanem azért megnézem kivel állok le veszekedni... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135815 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
ne is haragudj, Lalaith, én nem néztelek hülyének, de azok után, hogy még mindig nem fogtad föl, amit írtam... és még zárójelben ki is emeltem... szóval ezek után annak nézlek... mert azt írtad, hogy a filozófikus könyveknek és a GyU-nak semmi köze egymáahoz, én meg azt írtam előtte, hogy a GyU nem az, csak elkanyarodtam a témától... tanulj meg olvasni, nem tok mást tanácsolni
elfikémmel egyetértek, hogy ez a könyv egy egész világott adott... ez így szent... ámen...
és ne is vitázzunk tovább erről, mert még kivágnak... elvégre ez film-könyv, és nem könyv-könyv különbség... rengetek olyan film van, ami a GyU-ból merít, (meg könyv is), ez normális, én is merítek belőle... mondjuk a Végtelen történet... mondjuk a film, mert az is van.... de meg kell hagyni, életem legnagyobb csalódást okozó olvasmánya és filmje volt... hogy lehet így elrontani egy ilyen isteni címet? ???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135770 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Húúúhha....eléggé off a téma, de végülis, legalább van beszélgetés :)

HP <-> GyU ellentét, szvsz nem lehet őket összehasonlítani, mert teljesen más stílus, tény, hogy a HP eszméletlen sokat merített a LOTR-ból, de legalább nem látszik nagyon ;)
Még, hogy fiatalabbaknak szól, már bocs, de az 5. után nagyon nem az volt az érzésem, hogy egy kisgyerek el bírná olvasni (lehet, hogy a film fiatalabbaknak szól, de a könyv...)
Nem érdemes azon vitázni ki milyen könyveket szeret...vki ezt vki azt.
Na a másik pedig, hogy maga a fantasy műfaj, nem tisztázott, hogy milyen történetekre lehet ráhúzni, szóval csak óvatosan azzal a beskatulyázással....
Majdnem minden könyvnek van filozófiai tartalma, és természetesen tanító jellege is (de a fene sem gondol rá, mikor írja a sztorit ;) ), ha mást nem tanít, akkor a fogalmazókézséget javítja....
Magam részéről sok könyvet szeretek....
A HP vs. GyU-ról még annyit, hogy mindegyik világ a maga módján igen jól ki van dolgozva, csak épp más...egy olyan könyvben, ami félig valós helyszíneken játszódik, a másik fele egy képzeletbeli kastélyban, ahhoz teljesen más világ-kidolgozás kell, mint egy teljesen új, kitalált világhoz (Középfölde, Krynn vagy épp Forgotten Realms, hogy csak néhányat említsek) ja, még annyi, hogy KF nem épp mágiájáról híres :lol: , inkább varázslatosan elbűvölő...
Na jó abbahagyom...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135747 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nemcsak az igényesebb fantasy könyvek, hanem az igényesebb akármilyen könyvekben is vannak filozófiai részek... :roll:
Arra próbáltam kilyukadni, hogy nem kell hülyének nézni senkit, mert nem azt olvassa, amit te, ugye lázadócska?

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135738 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Húha.. látom itt nagyon megy a duma:)) Bekapcsolódhatok? :lol:

Végülis csak annyit, hogy számomra a GYU-nak nem a barátság, szerelem stb. volt a mondanivalója, mivel az szinte minden könyvben meg filmben van. A Gyűrűk Ura számomra egy másik, eddig nem ismert, új világot jelent. Nem ezt a tuggyátokmilyen világot, hanem egy teljesen más, tele misztikummal, mágiával, csodálatos lényekkel, új nyelvvel, szokásokkal meg szal ezt nem magyarázom, mindenki tudja. Hát én egy egész világot kaptam Tolkientől, csak erre akartam kilyukadni.
És szerintem a GYUban igenis hogy rengeteg filozófiai jellegű rész, mondanivaló van. És a fantasy könyvekben, ami amik legalábbis az igényesebbek közé tartoznak, úgyszintén filozófikus részekkel vannak megspékelve :roll: .
Ya és a GYU az szerintem nem egy típus. Azért több tiszteletet már plz! Nehogymár beskatulyázzuk, mint a többi, átlagos könyvet :roll: .

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135721 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filozófikus jellegű könyveknek és a fantasyknak könyörgöm, mi közük egymáshoz :?: :!: És honnan tudod, milyen könyveket szeretek? A GYU tényleg k*rvanagy irodalmi mű, meg tökéletesen kidolgozott világa van, de engem ez nem ragadt meg. Könnyű azt mondani, hogy nem szereted, mert nem érted meg. Pl. amiket én olvasok és elgondolkodtatónak tartok, te 1000%, hogy nem értenéd meg. Mert mindenki másban látja meg a szépet...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135719 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
már ne is haragudj, de ez nem ízlés kérdése... látom, te nem abba a kategóriába tartozol, aki olvas filozofikus jellegű műveket... mert az ilyet csak az nem szereti, aki nem érti... mondjuk, a GyU az nem ez, csak elkanyarodtam a témától (és ezt azért írom, met valaki tutira nem fogja figyelembe venni ezt a félmondatot, és mindjárt nekem ugrik, hogy miről beszélek... mert már nem először van az, hogy nem olvassák el normálisan, amit írok)... én meg azokon tudok röhögni, akik azt mondják, hogy nekik nem tetszett, mert nem az ilyen tipusú könyveket szeretik... ez tényleg jópofa... csak még velős választ nem kaptam... megvárom, amíg valaki megérti, hova akarok kilyukadni... és nem csak az utolsó mondatra kértem velős választ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135706 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
lázadócska, talán mert mindenkinek más az ízlése. Én pl. elolvastam 1X a GYU-t, de nem fogott meg, mert nem az ilyen típusú könyveket szeretem. Ennek ellenére elismerem, hogy mekkora nagy irodalmi mű. Aki nem Gyűrűk Urát olvas, attól még olvashat más klasszikusokat, pl. az én kedvenceim se fantasyk, de ha valaki azt mondja rájuk hogy nem klasszikus azon csak röhögni tudok.... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135704 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nagyszerű.. csak még az érdekelne, hogy milyen mondanivalója van a GyU-nak, Sil? hogy a barátság, meg bátorság, elszántság, hősiesség? erre gondolsz? mert ha nem ,akkor nem tom, mire... nálam ugyanis a mondanivaló nem ezt jelenti... ezek fontos értékek, nem mondanivalók.. és ha már itt tartunk, maga Tolkien is azt írja, nincs benne semmi rejtett mondanivaló, sem üzenet... és hogy nem volt ilyen célja a könyv megírásával... akkor most mi az a mondanivaló? erre most nagyon kíváncsi lennék...
más.. látta valaki a Lodoss War-t ? ... most volt a Vox-on... ez is merít a GyU-ból, de a maga nemében páratlan alkotás... nem értem az embereket... miért van, hogy a GyU meg a Lodoss helyett inkább olvasnak Terézanyut, meg társait... sokat várnék az emberiségtől? ez már biztos meghaladná a képességeiket... erre valami velős választ kérnék, ha lehet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135636 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sil írta: Nilraen: Volt ilyen topic, csak le lett zárva. Akit érdekel, megnézheti az Archívumban. :wink:


oks!Majd egyszer talán megnézem,de azért annyira nem érdekel....
(nem vagyok olyan mértékig Hp rajongó mint GYU!!)
de zárjuk le a témát ahogy Lázadó is mondta.... :wink:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135634 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintemse kell hasonlítgatni... :roll: Szóval két teljesen különböző műfaj. A HP egy aranyos tündérmese, a Gyűrűk Ura komplett kidolgozott világ. A könyvek mindből jók, de az kétségtelen hogy melyik az értékesebb. A HP és a GYU-filmek semmiképpse tartoznak a legnagyobbak közé (az élvezhetőség és a maradandóság más), viszont a könyvek jók...(persze a GYU filmben és könyvben is jobb).

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135631 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: semmi mondanivaló... és ne jöjjetek azzal, hogy a GyU-ban sincs, mert az más...

A Gy.U.-ban van mondanivaló, már bocs... :roll: :wink: A HP-ről nem nyilatkozom, mert nem olvastam. :oops: [size=9:36jwhqi7]Mondjuk a filmek alapján nem fogott meg, de úgy tudom, a HP filmeknek elég kevés közük van a könyvekhez.[/size]

Nilraen: Volt ilyen topic, csak le lett zárva. Akit érdekel, megnézheti az Archívumban. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135630 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem itt valaki már megint félreértett valamit... ezt a témát zárjuk le, jó, mielőtt végleg rosszul leszek... nem akar itt hasonlítgatni senki semmit, csak megkérdezték, miért leszek rosszul... ennyi... el ne kedzje valaki a hasonlítgatást, mert nem állok jót magamért... miért kell egyáltalán ilyet emlegetni... ez nem megsértődés (!)
maradjunk Boromirnál... az egyik legjobban eltalált karakter, szemét dolog kihagyni az ajándékot... a könyvben még teljesen semleges volt (mármint nekem), de a film után szabályszerűen imádni kezdtem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135629 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Eleira írta: A Hp egy fiatalabbaknak szóló fantasy


Nem akarok kötözködni,de szerintem a GYU is fantasy.... :roll:
és ugyebár 2 fantasyt össze lehet hasonlítani

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135627 Írta: Eleira
Eleira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tudom miért kell szembeállítani a GyÚ-t a Hp-al. A Hp egy fiatalabbaknak szóló fantasy, míg a GYÚ egy, -kisebbek számára talán fel sem fogható- tündérmese. Én spec mindkettőt szeretem a maga módján és szerintem irtó nagy hülyeség hasonlítgatni. Nem egy világ a kettő.(Bocs, ha valakit megsértek)

Maybe I can find a place
I can call my home
Maybe I can find a home
I can call my own

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135625 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Varda Elentári írta: Lázadó:Miért leszel rosszul a HP-től? Nekem tetszik.


Hát úgy látszik csak 2en vagyunk,akiknek tetszik.Bár azt nem vitatom hogy a GYU sokkal jobb,mert tényleg 1000x jobban ki van dolgozva,de ezt most nem kezdem el részletezni,majd egyszer ha lesz egy HP kontra GYU topic! :wink:

Ghargoqurk írta: Szóval ez a Boromir dolog nem is tudatosult bennem. Nem hiszem hogy azért nem kapott volna, hogy érzékeltessék, gyenge az akarata, és a tündéknek ez feltünt vagy ilyesmi. Talán úgy gondolták ha úgy is meghal ne húzzúk vele a film idejét


eddig én sem vettem észre... :oops:
1ébként ha ez lenne az oka,az egy nagyon szemét húzás lenne :nono:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135605 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Egyetértek lázadóval, a HP-t én is rühellem, de azt hiszem ez így nem vélemény meg kéne indokolni ami itt hosszú lenne. A lényeg annyi hogy egy totál átlagos történetről van szó.

Szóval ez a Boromir dolog nem is tudatosult bennem. Nem hiszem hogy azért nem kapott volna, hogy érzékeltessék, gyenge az akarata, és a tündéknek ez feltünt vagy ilyesmi. Talán úgy gondolták ha úgy is meghal ne húzzúk vele a film idejét

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135596 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát, ettől még nem fair... a HP- t meg utálom... tény, hogy jó, mert ilyen technikai fejlettség mellett már nem lehet rosszat alkotni... de ilyen könyvet én is tudok írni, nem tom, mit esznek az emberek rajta... semmi mondanivaló... és ne jöjjetek azzal, hogy a GyU-ban sincs, mert az más... Tolkien egy világot teremtett meg közel 50 év alatt... a saját történelmével együtt... és ez elképesztő

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135548 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Toma: Nem tudni, miért marad ki, ezen már mi is gondolkoztunk. A könyvben Boromir nem marad ki, aranyövet kap.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135537 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Most butaságot fogok kérdezni!

A bővített FOTR-ban, az ajándékozási jelentben, Boromir miért marad ki? Ő már a könyvben sem kapott ajándékot?
Ez nem így nagyon nem fair... :?

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135512 Írta: Varda Elentári
Varda Elentári válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lázadó:Miért leszel rosszul a HP-től? Nekem tetszik.

Nîn o Chithaeglir
lasto beth daer;
Rimmo nîn Bruinen
dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135511 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
te szegény, magaddal beszélgetsz... várj, mondom én is... pang a topic... azért egész jó filmecske... bár nem tom, hogy vergőttünk idáid, ez már film-film különbség.. de a végén mindig oda kell kilyukadni, hogy Tolkien az alap... mert az... és inkább itt kéne arról vitatkozni, hogy mit hogyan akar ki újrafilmesítnei, mert most ennek a Galadriel-topicban van a helye, ha valaki észrevette, hogy itt vagyok, javaslom, költözzünk ide.. izé, Barahir, kérlek ne emlegesd HP-t, mert rosszul leszek... meg szerintem elég béna bevezető, jobbat is találhattak volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135450 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nemcsak a GYU-ból használ motívumokat de az íliászból, Od-ból és sok eposzból is.
Nekem is tetszett a párbaj de nem értettem,bhogyan tűnt el a végéén Bavmorda?Na és a jó boszorkány, mint kecske... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135448 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nemcsak a GYU-ból használ motívumokat de az íliászból, Od-ból és sok eposzból is.
Nekem is tetszett a párbaj de nem értettem,bhogyan tűnt el a végéén Bavmorda?Na és a jó boszorkány, mint kecske... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.646 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére