Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 7 hónapja #141532 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Juraviel írta: üdv!

Kiváncsi vagyok a III. részre, hogy miket hagynak ki belőle,mert ugye Boromir halála az I.rész végén volt, a másodikból meg kimaradt,mikor Gollam a Banyapók barlangjába csalja a hobbitokat.

A legjobban várt jelenet:
A Fehér Fa megtalálása, Búcsú Szilszakállnál, A Szürkerév, Aragorn és Arwen
esküvője....A csaták csak ezek után fontosak számomra....

Namarië!

Juraviel


A Banyapók a harmadik részben lesz, és ami biztosan kimarad az a Megye megtisztítása...

(nézz el a 3. rész című topicba)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #141531 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Juraviel.Ihuan.Bedvin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
üdv!

Engem az zavar,hogy Faramirnak teljesen ellentétes a jelleme a könyvben megismertnél. Sok kritikus azt írta,hogy Peter Jackson célja valószínűleg az volt, hogy fokozza az izgalmakat;itt főként a Gyűrűlidérc és Frodó találkozására vagyaz Osgiliath elleni támadásra gondolok.Ugyanez érvényes arra a jelenetre is,amikor a vargok megtámadják Théodenéket az út során.

Kiváncsi vagyok a III. részre, hogy miket hagynak ki belőle,mert ugye Boromir halála az I.rész végén volt, a másodikból meg kimaradt,mikor Gollam a Banyapók barlangjába csalja a hobbitokat.

A legjobban várt jelenet:
A Fehér Fa megtalálása, Búcsú Szilszakállnál, A Szürkerév, Aragorn és Arwen
esküvője....A csaták csak ezek után fontosak számomra....

Namarië!

Juraviel

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #141527 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

akinorev írta: Engem egy kicsit az is zavar,hohy Boromirnak a könyvben teljesen más haja van,mint a filmben.Ezek apró különbségek,de épp ezért kellene betartani őket. :look:


Hogy Faramirról ne is beszéljünk...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #141526 Írta: akinorev
akinorev válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Engem egy kicsit az is zavar,hohy Boromirnak a könyvben teljesen más haja van,mint a filmben.Ezek apró különbségek,de épp ezért kellene betartani őket. :look:

Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
Nail elyë hiryva. Namárië!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #140244 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta:

Ghargoqurk írta: A könyvben sem kifejezetten szövetséges a Balrog, mondjuk úgy hogy nagyrészt nem bántja az orkokat, de mint ahogyan a tornádó, ő is kiszámíthatalan és bármikor megváltozhat...Én menekülnék mindkettő elől :wink:

Ez igaz... De most kiemelném azt, hogy miért futottak el az orkok. Ha idegesítik a balrogot, akkor még szép, hogy bántja őket, de másért nemigen...Vagy megenné őket? Sehol sem olvastam róla, hogy egy balrog evett volna valamit is. A könyvben is csak az volt, hogy az orkok ijedtek voltak/félrehúzódtak...Persze hiszen nem akarták, hogy eltapossa őket. :hein:


Azért én sem azt mondtam hogy a Balrog megeszi őket, ez így kissé abszurd feltételezés. De szerintem rekesszük be a vitát mert ezen a pontot kezd értelmetlenné válni. Félrehúzódtak és kész, nyilván az ijedelem miatt. Természetes reakció, hiába nagy egy hatalom, csak addig erősködhet amíg nem jön egy mégnagyobb, utána csak egy marad a sok közül.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139972 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehet hogy már néhányszor megjárták a balroggal, elvégre egy olyan korbácsot nem könnyű kikerülni.
Szauron a törpöknek ígérte Móriát ha visszaadják a Gyűrűt, tehát gondolom az orkok meg a balrog valamilyen szinten szövetségesek.
Bár nem hiszem hogy a balrog törődne az orkokkal...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139961 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem meg a balrog írtó pipa volt, hogy a törpök felverték álmából, nem kímélt volna senki élőt aki az útjába akad, állt volna az bármelyik oldalon...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139755 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta: A könyvben sem kifejezetten szövetséges a Balrog, mondjuk úgy hogy nagyrészt nem bántja az orkokat, de mint ahogyan a tornádó, ő is kiszámíthatalan és bármikor megváltozhat...Én menekülnék mindkettő elől :wink:

Ez igaz... De most kiemelném azt, hogy miért futottak el az orkok. Ha idegesítik a balrogot, akkor még szép, hogy bántja őket, de másért nemigen...Vagy megenné őket? Sehol sem olvastam róla, hogy egy balrog evett volna valamit is. A könyvben is csak az volt, hogy az orkok ijedtek voltak/félrehúzódtak...Persze hiszen nem akarták, hogy eltapossa őket. :hein:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139732 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Most olvastam, benne van hogy még az orkok is megijedtek,
amikor a Balrog jött.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139723 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta:

Ghargoqurk írta:

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.


Ha előtted állna egy ősi ellenséged de mögüled 200 méterre egy tornádó közeledne feléd Te mit csinálnál ?

Ha a tornádó olyan gyorsasággal közeledne, mint a balrog és pár másodperc alatt el tudnék bújni előle mint ahogyan az orkok ugrottak be a jukakba, ráadásul a tornádó a szövetségesem lenne, akkor valószínüleg nem törődnék vele.


A könyvben sem kifejezetten szövetséges a Balrog, mondjuk úgy hogy nagyrészt nem bántja az orkokat, de mint ahogyan a tornádó, ő is kiszámíthatalan és bármikor megváltozhat...Én menekülnék mindkettő elől :wink:

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139715 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta:

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.


Ha előtted állna egy ősi ellenséged de mögüled 200 méterre egy tornádó közeledne feléd Te mit csinálnál ?

Ha a tornádó olyan gyorsasággal közeledne, mint a balrog és pár másodperc alatt el tudnék bújni előle mint ahogyan az orkok ugrottak be a jukakba, ráadásul a tornádó a szövetségesem lenne, akkor valószínüleg nem törődnék vele.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139711 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta:

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.


Ha előtted állna egy ősi ellenséged de mögüled 200 méterre egy tornádó közeledne feléd Te mit csinálnál ?

Tetszik a hasonlat. :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139646 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.


Ha előtted állna egy ősi ellenséged de mögüled 200 méterre egy tornádó közeledne feléd Te mit csinálnál ?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139645 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.


Ha előtted állna egy ősi ellenséged de mögüled 200 méterre egy tornádó közeledne feléd Te mit csinálnál ?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139488 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.

Namármost, ha legyilkolják a Szövetség tagjait, akkor így hirtelen nem is tudom, hogy mit néznénk még két alkalommal a moziban (legalább, tekintve, hogy sokan többször is látnak egy-egy részt). Arról nem is beszélve, hogy Tolkien hű rajongói Celebrimor sorsára juttatnák a Film készítőit.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139442 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valószínüleg tényleg hatás volt a filmben a leglényegesebb...De bárhogyis nézzük elég valószínütlen, hogy elfutnak a tőlük 200 méterre lévő balrogtól, mielőtt legyilkolták volna a tőlük 1 méterre lévő szövetséget.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139392 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta:

Aldarion írta: Nem tudom miért futottak el a filmben az orkok a balrogtól, hiszen a szövetségesük volt :?: :look: A könyvben szó sem volt ijenről.


Lássuk be így azért sokkal hatásosabb volt az egész jelenet mintha a Sil által idézett dolog történt volna.


Szerintemis :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139039 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Nem tudom miért futottak el a filmben az orkok a balrogtól, hiszen a szövetségesük volt :?: :look: A könyvben szó sem volt ijenről.


Lássuk be így azért sokkal hatásosabb volt az egész jelenet mintha a Sil által idézett dolog történt volna.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138954 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyvben is féltek tőle, csak nem ennyire:
"Az orkok tömege szétvált, s láthatólag rettegve verődött össze kétoldalt. Valami közeledett a hátuk mögött."
És nem is csoda, hogy még az orkok is féltek tőle:
"... vele és előtte erő járt és rettenet."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138939 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Nem tudom miért futottak el a filmben az orkok a balrogtól, hiszen a szövetségesük volt :?: :look: A könyvben szó sem volt ijenről.


Lehet, hogy hülyeség, de szvsz azért, mert a balrog erősebb az orkoknál s az orkok félnek tőle, hogy őket is felperzseli, legalábbis a filmben ;)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138926 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tudom miért futottak el a filmben az orkok a balrogtól, hiszen a szövetségesük volt :?: :look: A könyvben szó sem volt ijenről.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #138555 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azért kérdezi meg, mert ezzel a nézőkből egy halvány kis mosolyt akartak fakasztani, hiszen alig meri már megkérdezni is... Ezt amolyan aranyos kis hobbit beszólásnak tekintették "nehogy mán Trufék azzal vagdalkozzanak, és én nem leszek vagi", egyébként felesleges. Nagyon hiányoltam a fadobozkát, sokkal jobb lett volna az egy nevetséges kötél helyett. BÁr egyet is lehet érteni Samuval: ők egy-egy klafa tőrt kapnak, Legolas egy íjat, ő meg egy kötelet... :cry:
Galadriel nem neveti ki, ez amolyan "légy elégedett" mosoly, mert nem akarja azt mondani h nincs! MÁsrést ő is olyan aranyosnak találja ezt a beszólást.
HOgy Boromirral mi van, arról már lövésem sincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #138554 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azért kérdezi meg, mert ezzel a nézőkből egy halvány kis mosolyt akartak fakasztani, hiszen alig meri már megkérdezni is... Ezt amolyan aranyos kis hobbit beszólásnak tekintették "nehogy mán Trufék azzal vagdalkozzanak, és én nem leszek vagi", egyébként felesleges. Nagyon hiányoltam a fadobozkát, sokkal jobb lett volna az egy nevetséges kötél helyett. BÁr egyet is lehet érteni Samuval: ők egy-egy klafa tőrt kapnak, Legolas egy íjat, ő meg egy kötelet... :cry:
Galadriel nem neveti ki, ez amolyan "légy elégedett" mosoly, mert nem akarja azt mondani h nincs! MÁsrést ő is olyan aranyosnak találja ezt a beszólást.
HOgy Boromirral mi van, arról már lövésem sincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #138394 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok, kedves forumozók!
Több mint egy hónap után visszatértem, és mint topicgazda ígérem, hogy visszaolvasom a hozzászólásaitokat (most sajnos nincs rá időm), és szigorúan törlöm az offokat (többek között ezt is).De, örülök, hogy nem hanyagoltátok a topicot, és jó sokat írtatok. Csak így tovább! Sorel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137200 Írta: gande
gande válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
dehogy neveti ki...! Felényesen mosolyog, mert o tudja, hogy kötélre és nem torre lesz Samunak szüksége...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136568 Írta: Éloryn
Éloryn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Toma és Toma gazda egyetértek veletek! Szegény Samu! :(

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy mely a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136261 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Toma írta: Szóval Boromir aranyövet kap a könyvben, igaz is, elfelejtettem. De akkor a filmben miért marad ki?
Kérdezek egy jobbat!
Miért kérdezi a filmben Samu Galadrieltől, hogy "Nem lenne esetleg még egy ilyen tőre?"(mint amilyet Trufáék kaptak). És hagyján, hogy megkérdezi, de erre Galadriel nem mond semmit, csak kineveti. Sajnálta a tőrt Samutól? Vagy úgy gondolta, hogy Samu úgysem tudná mire használni a szalonna szeletelést kivéve?


én 100% ig egyet értek (emlékeim szerint) csak a kötelet látjuk viszont
a filmben a tőrt nem

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136055 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
[quote="Thark

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136050 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sil, köszi a választ, bár még mindig nem tom konkrétan, mi az a filozófiai tartalom, csak egyet mondjál nekem... mert az, hogy mitológia, nekem nem egyenlő egy mélyebb mondanivalóval... már ha érted, mit akarok mondani... látom, sikerült felkavarnom az állóvizet bunkó kis megszólalásaimmal, legalább ennyi haszna volt... de a Végtelen történet szerintem írtó pocsék... kár ezért a jó címért... és, azt hiszem, jobb lesz, ha ezekről nem vitázunk többet, de akkor írjatok film-könyv különbségeket, mert különben megint pang majd a topic, mondjuk, én próbálkoztam, arról meg nem volt szó, hogy csak a GyU film jöhet szóba, meg azt már úgy is kiveséztétek... de ha a király visszatér... :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #135999 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ha jól emlékszem, akkor azt a kötélre mondja. Ő kötelete kapott és nem tőrt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.699 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére