Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 9 hónapja #135446 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is már régebben láttam, és tudjátok, hogy reklámozták?
"Réges-régen, amikor HP még nem lelt rá a bölcsek kövére, és Frodó nem indult el a Gyűrűt megsemmisíten", valami ilyesmi...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #134562 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tény, hogy nem fogható a GyU-hoz, de önmagában jó, főleg ahhoz képest, hogy miból gazdálkodtak... tetszik a hangulata... és még mindig ezerszer inkább ez, mint a Legenda, meg hasonlók... nehéz fantáziafilmet csinálni, úgyhogy attól, hogy nem tökéletes, még értékes

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #134532 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Örülök hogy tetszett :wink: Egyetértek, a GYUhoz képest semmi, de szerintem nagyon jó kis film, ma fel is veszem :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #134531 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is láttam már, és nekem tetszett, de persze fel sem érhetett a Gyűrűk Urával! :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #134530 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Látom megint pangás van itt... :?
Ma lesz a Willow című film, én kb. egy éve láttam, és sokmindenben emlékeztetett a GYU-ra. Pl. a két boszorkány párbajáról a Gandalf kontra Szarumán jutott eszembe, meg az alaptörténet is nagyon hasonlít szerintem... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #133735 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jól van na, érted, hova akarok kilyukadni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #133656 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Hát, ha nem lenne könyv, akkor szerintem most P. J. lenne az isten...


Azt azért nem szabad elfelejteni, h ha nem lenne könyv, akkor film sem lenne ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #133543 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát, ha nem lenne könyv, akkor szerintem most P. J. lenne az isten... mert a film, mint film nekem tetszett, mondjuk engem padlóra szoktak küldeni ezek a látványos, számítógépes cuccok, csak mint a Gyűrűk Ura, nem igazán nyerő ötlet... várom az újabb verziót, valaki úgy is kitalálja néhány év múlva... mondjuk sok év múlva...Ghargoqurknak ebben igaza van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #133438 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: A könyv! én a könyvet olvastam először, és ne aggódj, nagyon is tudatában vagyok e tökéletességnek, még akkor is, ha csak bepillantást nyertem azokba a dolgokba, amik még a történeten kívül vannak, a nyelvek, meg ilyesmi, pedig csak a jegyzeteket olvastam. A film az csak vajmi keveset ad vissza Tolkien világából, de azt hiszem, van néhány jelenet, amit azért eltaláltak, vagy inkább néhány karakter.


azt hiszem igazad van!Ugyanigy gondolom....régebbenazt irtam hogy a film és a könyv a maga műfajában tökéletes de összehasonlitani nem igazán lehet őket....és ehhez még most is tartom magam

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #133132 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyv! én a könyvet olvastam először, és ne aggódj, nagyon is tudatában vagyok e tökéletességnek, még akkor is, ha csak bepillantást nyertem azokba a dolgokba, amik még a történeten kívül vannak, a nyelvek, meg ilyesmi, pedig csak a jegyzeteket olvastam. A film az csak vajmi keveset ad vissza Tolkien világából, de azt hiszem, van néhány jelenet, amit azért eltaláltak, vagy inkább néhány karakter.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132995 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lázadó:

Az is rajonghat Tolkienért aki csak a filmet látta, a különbség csupán annyi hogy aki csak a filmet látta azt a látvány fogja meg aki olvasta azt talán leginkább a hangulata, és aki mindent tud róla azt az a mérhetetlen tökéletesség és harmónia amit Tolkien megalkotott. Ja és persze a precízen kidolgozott jellemek.
Szvsz a film a hangulatot viszonylag jól visszaadja, de magát a lényeget kevésbé és sajnos akármennyire is nem szereti PJ Hollywoodot, lehet érezni a filmjén az enyhe stilizáltságot.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132980 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kösz az információt, tényleg az vagyok, a sok kis csillag.
Nem tom, ti honnan szedtek ilyeneket, biztos mindig Tolkient kutattok a neten. Hát, nekem van egy könyvem (vagyis 3) és egy filmem (na jó, 2 film), ebből táplálkozom. És kutatom a különbségeket. Kutattam. Már meguntam, annyira más a kettő. Visszatérek a könyvhöz.
És még én mondom magamra, hogy Tolkien rajongó vagyok. Én, a kis tudatlan lázadó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132970 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
lázadó: Igen, Mória kapujáról a leírás mellett rajz is van, maga Tolkien rajzolta le. :wink: (Csak most nem tudom sehonnan belinkelni, mert a Tolkien Estate bekeményített... :cry: De mailben átküldhetem a rajzot, ha kéred...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132958 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Km, km, hát igen.
Rögtön az, ahogy kezdődik az egész. csak a filmben Galadriel mesél. és lehet, hogy most én vagyok bunkó, és Mória kapuja le van rajzolva valahol, de az teljesen eggyezik. De ti úgy is tudtok mindent, majd megmondjátok, hogy az korábbi, mint a rajzfilm, vagy sem. Még van, de inkább leszállok a témáról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132853 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lalaith Scarlett írta: Egy szóval se mondtam, hogy tetszik, szerintemis rosszab mint egy horror, de legalább nem kellett livet bámulni órákig :twisted:


Tudom, én sem úgy gondoltam:)))))


lázadó:
kifejtenéd egy kicsit jobban, hogy miket másolt le PJ?
De amúgy van, ami a mesébe is úgy volt, mint a könyvbe, és a filmbe meg nem :roll: szal értitek...? mármint azt próbálom kinyögni, hogy amit a filmben megváltoztattak, azt a rajzfilmben nem mindenhol:>
amúgy az első két részt készítették el :wink: a harmadik részre már nem maradt léjük... :?

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132603 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hé, gyerekek, és is tudom, hogy rossz, de nem ezért akartam róla beszélgetni, mondtam, inkább nem feszegetném a hibákat, évekig tartana. de még mindig nem tűnt fel senkinek, hogy a drága P.J. mennyi mindent lemásolt?! pedig célozgattam. de ha nem vagytok vevők a témára, hát legközelebb próbálkozom mással.
Szerintem nincs is második rész, nemigen próbálták meg megcsinálni ekkora bukás után.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132560 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

elf írta:

Lalaith Scarlett írta: Ja, és mégegy előnye a rajzfilmnek (annak a 2részesnek amelyiknek én az első részét láttam, de tuti nem Walt Disney):nem szerepelt benne Arwen! :twisted: :P :wink: :lol:



Yah, akkor Te biztos szereted :lol: :lol: :lol:
Hát nem tudom, szerintem szégyen az a rajzfilm. NEm Walt Disney. Kezdve a zenének nevezett csörömpöléssel, annyira logikátlan és összefüggéstelen, hogy egy laikus egy árva kukkot se értene belőle. Na és a grafika... szal minden ami csak elképzelhető, az rossz benne!!Borzasztó, én annyira kiakadtam rajta...


Egy szóval se mondtam, hogy tetszik, szerintemis rosszab mint egy horror, de legalább nem kellett livet bámulni órákig :twisted:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132537 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lalaith Scarlett írta: Ja, és mégegy előnye a rajzfilmnek (annak a 2részesnek amelyiknek én az első részét láttam, de tuti nem Walt Disney):nem szerepelt benne Arwen! :twisted: :P :wink: :lol:



Yah, akkor Te biztos szereted :lol: :lol: :lol:
Hát nem tudom, szerintem szégyen az a rajzfilm. NEm Walt Disney. Kezdve a zenének nevezett csörömpöléssel, annyira logikátlan és összefüggéstelen, hogy egy laikus egy árva kukkot se értene belőle. Na és a grafika... szal minden ami csak elképzelhető, az rossz benne!!Borzasztó, én annyira kiakadtam rajta...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132522 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ja, és mégegy előnye a rajzfilmnek (annak a 2részesnek amelyiknek én az első részét láttam, de tuti nem Walt Disney):nem szerepelt benne Arwen! :twisted: :P :wink: :lol:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132520 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem láttam ezt a bizonyos rajzfilmet de valahogy nem is érdekel.
Gondoljatok bele 50 év múlva majd amikor már a mozi helyett csak virtuális valóság filmek lennének 3d-ben, és újra megcsinálják a Lotr-ot, majd visszagondolunk a Lotr filmre mit mondunk majd.: Phúú mekkora mocsok volt az....

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132511 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én csak részleteket láttam belőle szóval egyetértek lázadó kifejezésével:vacak!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132375 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nimrodel Melian írta:

lázadó írta: Látta valaki még rajtam kívűl azt a vacak rajzfilmváltozatot?

Én még nem láttam, de sok "szépet" hallottam már róla... 8) Tervbe van véve.


Én láttam... ú hogy az mekkora egy borzadály volt...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132310 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát, engem nagyon emlékeztet egy bizonyos Gyűrűk Ura filmre, amit nemrég játszottak a mozikban, és P. J. volt a rendező, azt hiszem. Mondjátok, hogy nincs igazam...
De valami jobb lett, mint a filmen: az árnyékvilágot sokkal jobban ábrázolják... ez a homály sokkal jobb, mint a filmbeli, ott olyan, mintha szemüveg nélkül nézném, és kifejezetten rossz érzés, hogy nem látom a világot...
Amúgy fontosnak éreztem, hogy megnézzem... úgy nem szidhatok valamit, hogy nem is láttam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132283 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Látta valaki még rajtam kívűl azt a vacak rajzfilmváltozatot?

Én még nem láttam, de sok "szépet" hallottam már róla... 8) Tervbe van véve.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132244 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Érdekes kérdés, de fogalmama sincs.
Rajta, gyerekek, írjatok, pang a topic...
Látta valaki még rajtam kívűl azt a vacak rajzfilmváltozatot?


Én sajnos láttam :? , 3szor ültem neki mire végig bírtam nézni :( .... pocsék volt, nem akarok most csúnyákat mondani rá... :evil:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132241 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az csak egy fordítási hiba... a drága magyar fordítók nem figyeltek eléggé. (Amúgy a bővítettben már Rozi... persze csak a bővített jelenetben, a másikban maradt Rozi... ez a következetesség... )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132233 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Érdekes kérdés, de fogalmama sincs.
Rajta, gyerekek, írjatok, pang a topic...
Látta valaki még rajtam kívűl azt a vacak rajzfilmváltozatot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #132213 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:oops: [size=9:38loro7l]Bocs, lehet, hogy már sokezerszer kitárgyalt téma, de: [/size]
Miért lett a Filmben szegény Roziból Pipitér? (Bár mintha az angol szöveg szerint még Rosy lenne... :o h: )

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #131969 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
hát könyv és film

hmm...


ÉG ÉS FÖLD!!!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #131920 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Pedig olyan aranyos vagy... (bocsi, nem bírtam megállni, csak nagyon bírlak, ennyi)
más
megnéztem ma GYU rajzfilváltozatát... nem ecsetelném e bukásra ítélt művecske hibáit is hátrányait... ezekből regényt tudnék írni... és még ki is adnám... bár volt, ami pozitívan jött le...
de most mát tudom, honnan koppintott P.J....

most mit kell furcsálni, ilyen vagyok és kész... kissé lökött

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.726 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére