A HOBBIT

Több
10 éve 5 hónapja #410890 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hogy-hogy gyorsabban játsza le a DVD? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410889 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Meglepően olcsóak lesznek A hobbit: Váratlan utazás bővített extra változatának magyar kiadásai:

www.dvdbluray.hu/catalogsearch/result/?q=hobbit&kat=

Főleg a mozis változatok kiadásaihoz képest.

:o


Egyébként érdekesek a filmhosszok is: a DVD és a Blu-ray/3D Blu-ray kiadások hivatalosan megadott hossza nem ugyanaz, már a moziverziónál sem (nyilván a formátumok különbsége miatt).

Mozis verzió:
DVD - 166 perc
Blu-ray és 3D Blu-ray - 169 perc

Bővített változat:
DVD - 175 perc
Blu-ray és 3D Blu-ray - 182 perc

Különbség a mozis és a bővített között:
DVD - 9 perc
Blu-ray és 3D Blu-ray - 13 perc

(Ettől még ugyanaz mindkét esetben a film, csak a DVD gyorsabban játssza le valamivel).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410888 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Olorin.papa írta:

Grondir írta:

donoroknal írta: És végre láthatjuk Beorn arcát! :D

www.theonering.net/torwp/2013/10/04/8002...human-face-of-beorn/


Hát nem pont így képzeltem el, de azért nem olyan vészes. :D


Nekem elsöre az x men rozsomákja jutott eszembe :mrgreen:

Akit a magyar szinkronban lefordítottak farkasnak? Szegény, szívott, mint a "torkosborz"! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410886 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta:

donoroknal írta: És végre láthatjuk Beorn arcát! :D

www.theonering.net/torwp/2013/10/04/8002...human-face-of-beorn/


Hát nem pont így képzeltem el, de azért nem olyan vészes. :D


Nekem elsöre az x men rozsomákja jutott eszembe :mrgreen:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410884 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: És végre láthatjuk Beorn arcát! :D

www.theonering.net/torwp/2013/10/04/8002...human-face-of-beorn/


Hát nem pont így képzeltem el, de azért nem olyan vészes. :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410882 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Meglepően olcsóak lesznek A hobbit: Váratlan utazás bővített extra változatának magyar kiadásai:

www.dvdbluray.hu/catalogsearch/result/?q=hobbit&kat=

Főleg a mozis változatok kiadásaihoz képest.

:o

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410879 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410875 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hm.

Úgy tűnik, Azog után Bolg karaktere is változni fog, mind a történetben, mind kinézetben:
"The 6" scale Bolg you saw at Toy Fair will not be available this Fall. The Bridge develops and plan many months ahead of time, all while trying to stay true to the source material. However, during the creative process of filmmaking, characters may change and so our toy program adapts accordingly to reflect the final vision of the film." - írta a The Bridge Direct a Bolg-akciófiguráról.
www.facebook.com/photo.php?fbid=16918541...=0&total_comments=15

Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy végül ő is CG lesz, mint apuka. És akkor lehet, hogy ezen a fotón tényleg Conan Stevens-t láttuk:
scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4...558_1448982067_n.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410873 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410868 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Az első magyar kalózfeliratos verzió
(sajnos korántsem tökéletes terminológiával és helyesírással, de sebaj):



Fotók az előzetesből:
s1344.photobucket.com/user/TheHo ... t=2&page=1

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410867 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Rajongói fordítás pár órán belül is érkezhet akár.
Szerintem néhány nap, és a hivatalos magyar feliratos változatot is nyilvánosságra hozzák. Múlt héten lektoráltuk, így lehet, hogy csütörtökön már a friss filmek előtt lesz a mozikban. Szinkronos változat ezúttal nem készült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410865 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Youtube-on:


:lájk:

Óóó De marha jó!!! Feliratot tud hozzá valaki?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410864 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A HANG!

Ugye? :D :lájk: Az én Benedictem... :büszke:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410862 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410860 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410856 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410855 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Elvileg holnap du. 3-kor (magyar idő szerint) jön az új trailer! Forrás

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410840 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410836 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Bár az is igaz, hogy az első film végén a Szirfőre rakják le őket a sasok, tehát már az Anduinon vannak. (Hacsak nem rakták át a Szirtfőt képzeletben más folyóra.)
Szóval az Annual-ból eredő információk lehetnek pontatlanok is, legalább is a megfogalmazás terén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410835 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Sil írta: Hmm, állítólag elég durva eltérések lesznek a könyvtől a 2. filmben (avagy spoilerek németül tudóknak):
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de ... 110080.php


Azért a legtöbbjük szerintem belefér.

SPOILERES SPEKULÁCIÓK

Kedves Gandalf! Hiszen "te magad" láttad "...egy éjjel egymagában a Szirtfő tetején ücsörögni, nézte a Köd-hegység felé hanyatló holdat, és ... azt mormogja medvenyelven: <Eljön a napja, amikor mind kipusztulnak, és én visszatérek!>" ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410828 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Hmm, állítólag elég durva eltérések lesznek a könyvtől a 2. filmben (avagy spoilerek németül tudóknak):
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de ... 110080.php


Azért a legtöbbjük szerintem belefér.

SPOILERES SPEKULÁCIÓK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410827 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Majd lesz nagy felháborodás. De ha van egy könyv, attól miért kell eltérni?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410823 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hmm, állítólag elég durva eltérések lesznek a könyvtől a 2. filmben (avagy spoilerek németül tudóknak):
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de ... 110080.php
Ugyanez hevenyészett fordításban:
Spoiler

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410819 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Ilúvatar Gyermeke írta: Már régóta foglalkoztat a kérdés: Miért építettek a törpök a Magányos hegy oldalába akkora kaput, hogy egy sárkány beférhessen rajta? :roll:


Nyilván nem gondolták végig. Számomra ez egy kicsit hasonlít Nargothrond hídjára, ami csodálatosan szép volt, viszont hiába lett Orodreth felszólítva, hogy rombolja le a hidat, mert nagy baj lehet belőle. Lett is. Ha a híd nincs, nem következik be az iszonyatos tragédia.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410817 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Már régóta foglalkoztat a kérdés: Miért építettek a törpök a Magányos hegy oldalába akkora kaput, hogy egy sárkány beférhessen rajta? :roll:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410811 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ez ugyan nem friss (a hozzászólás keltezése: 2013-07-28 23:14), de kevesekhez juthatott el, úgyhogy legyen meg itt is:

A szinkronrendező a írta:
"Makay Sanyi bácsi munkáját nagyra becsültem a Gyűrűk Ura szinkronizálása során, ezért én is szerettem volna, ha a Hobbit filmekben ő lehetett volna az öreg Bilbo magyar hangja. El is kezdtem vele a felvételeket, de hosszas, mindkettőnk számára szenvedelmes munka után arra a véleményre jutottam, hogy sem Sanyi bácsi értékes művészi munkáinak emlékét, sem az új produkciót nem szeretném beárnyékolni egy hallhatóan és érezhetően fáradt és dekoncentrált előadás közzétételével. Miután a forgalmazó is így látta helyesnek, az öreg Bilbo szerepét Fodor Tamással vettük fel újra, s bízom benne, hogy a nézők számára is szerethető módon alkotta újra a figurát. Sanyi bácsit telefonon értesítettem a döntésről, amit szomorú belátással fogadott el. Neki is nehéz lehet megélnie, hogy a súlyosbodó betegségek lassacskán nem csak az önálló mozgás, de a tiszta beszéd és a játék lehetőségét is elveszik tőle. Bárcsak játszhatna, rajzolhatna, ezermesterkedhetne, dolgozhatna és szinkronizálhatna úgy, mint régen!

Szeretettel és tisztelettel

Csörögi István"


Forrás:
www.peticiok.com/forum/62570

A petíció kezdeményezőjének az üzenete:

"A petíció tét nélkül fut tovább. A Makay Sándor iránti rajongás kimutatásaként alá lehet még írni, de az eredeti cél sajnos tárgytalan."


Fodor Tamással, az Öreg Bilbó új magyar szinkronhangjával anno idén januárban, a Tolkien Napon találkozhattatok személyesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410799 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410758 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta: Ez egy kutya... :roll:

Egykutya!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410747 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ez egy kutya... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.670 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére