A HOBBIT

Több
11 éve 3 hónapja #407866 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A Középfölde-kutató Michael Martinez kritikája:
middle-earth.xenite.org/2012/12/14/on-pe...-thorin-oakenshield/

És állítólag már Tom Shippey kritikája is megjelent, ha valaki ráakad, kérem, linkelje be ide!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407862 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én úgy értelmeztem, hogy ez két külön jelenet is lehetne akár: egy visszaemlékezés arra, amikor Gandalf a kulcsot és a térképet kapja, és egy másik, amikor éppen "in real time" akad rá Thrainra, aki megtámadja Dol Guldurban. Bár tény, hogy mindez nem egyértelműen megállapítható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407858 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: Angol tudásomat egészítsétek ki légyszi. :D
Szóval akkor a második filmben láthatjuk majd azt a jelenetet amikor Thrain harcol egyet majd átadja a kulcsot Gandalfnak?


Röviden és velősen igen. Látjuk Thráin harcolni. Illetve ahogyan Gandalf megtalálja őt Dol Guldurban. Ahogy kivettem, ennek kapcsán derül ki, hogy a Necromancer = Sauron, ezért nem tették bele az első filmbe: mondván, ezt a poént később akarják lelőni.

Drout véleményével messzemenőkig egyetértek. Bár az eltérések, és az igazodás a hollywoodi bevett közhelyekhez ez esetben nem zavart annyira. Annál inkább az a vidámpark-feeling, amiről a cikk második felében ír.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407855 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Angol tudásomat egészítsétek ki légyszi. :D
Szóval akkor a második filmben láthatjuk majd azt a jelenetet amikor Thrain harcol egyet majd átadja a kulcsot Gandalfnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407852 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta: Ez kétszer ugyanaz a link?

Jogos, köszönöm! Javítva. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407851 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ez kétszer ugyanaz a link?

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407847 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A híres Tolkien-kutató, Prof. Michael D. C. Drout filmkritikája:
wormtalk.blogspot.co.uk/2012/12/the-firs...m-some-thoughts.html

Ez pedig Philippa Boyens válasza arra a kérdésre, miért nem láttuk azt a jelenetet, amikor Gandalf megkapja Thraintól a kulcsot és a térképet:
www.vulture.com/2012/12/where-was-gandal...y-in-the-hobbit.html

Peter Jackson szerint a Smaug pusztasága első előzetese a jövő év közepére várható csak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407843 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT
No. Én is eljutottam a moziba, és megnlztem 3D-ben a "Váratlan utazást". Alapvetően tetszett, ezért nem is akadékoskodnék túlságosan - mondhatni, megfelelt az elvárásaimnak. Néhol kicsit túlzásba vittnek éreztem az akciójeleneteket (leginkább: törpök zuhanása a koboldok barlangjaiban), de popcornnal elment. :D

Várom a folytatást.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 4 hónapja #407837 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta:

Schreiner János írta: Bocsánat, hogy ismét akadékoskodom, de most hallottam először arról, hogy a függeléknek még külön lábjegyzete is van. Ez hogy maradhatott ki "alles zusammen" a magyar fordításból??? Lábjegyzetekkel eddig csak a Christopher által szerkesztett kiadványokban találkoztam.

Nem "alles zusammen" maradt ki, csak bizonyos kiadásokból. Az 1981-esben és az 1990-esben pl még benne van. A fekete borítós, javított verzióban is.


Tehát a Gondolat (1981) és az Árkádia (1990) még odafigyelt erre, de amikor a jogok átkerültek az Európához, valahogyan lemaradt pár dolog (pl. a lábjegyzetek). De még szerencse, hogy 2008 óta újra visszakerült ez is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407830 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Schreiner János írta: Bocsánat, hogy ismét akadékoskodom, de most hallottam először arról, hogy a függeléknek még külön lábjegyzete is van. Ez hogy maradhatott ki "alles zusammen" a magyar fordításból??? Lábjegyzetekkel eddig csak a Christopher által szerkesztett kiadványokban találkoztam.

Nem "alles zusammen" maradt ki, csak bizonyos kiadásokból. Az 1981-esben és az 1990-esben pl még benne van. A fekete borítós, javított verzióban is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407829 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Balin kapcsán A hobbit könyv külön kiemeli, hogy egy ugyancsak korosnak látszó törp, Thorinról viszont ránézésre nem derül ki az életkora. Lehet, hogy Tolkien szándéka szerint Balin annak ellenére nézhetett ki rozzantabbnak és öregebbnek, hogy Thorin az idősebb (és akkor ezért szerepelt Balin kinézeténél ez a kiemelés), de hát ezt nem tudni persze...

Jacksonéknál persze, szándékosság is lehetett a fiatalításban, kellett a jóképű komor törp a népnek. Nekem ezzel nincs is különösebb bajom, a törpök átírt történelmében ez még egy enyhébb dolog. :lol:

A GyU Függelék lábjegyzete önmagában forrás, és mivel Tolkien írta, elsődleges forrás. Mivel akkoriban nem is volt más könyv, amire hivatkozna (ki nem adott jegyzetekre pedig nem szokás hivatkozni így), elhihetjük neki, hogy innen eredt a név. :)

Bocsánat, hogy ismét akadékoskodom, de most hallottam először arról, hogy a függeléknek még külön lábjegyzete is van. Ez hogy maradhatott ki "alles zusammen" a magyar fordításból??? Lábjegyzetekkel eddig csak a Christopher által szerkesztett kiadványokban találkoztam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407820 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Balin kapcsán A hobbit könyv külön kiemeli, hogy egy ugyancsak korosnak látszó törp, Thorinról viszont ránézésre nem derül ki az életkora. Lehet, hogy Tolkien szándéka szerint Balin annak ellenére nézhetett ki rozzantabbnak és öregebbnek, hogy Thorin az idősebb (és akkor ezért szerepelt Balin kinézeténél ez a kiemelés), de hát ezt nem tudni persze...

Jacksonéknál persze, szándékosság is lehetett a fiatalításban, kellett a jóképű komor törp a népnek. Nekem ezzel nincs is különösebb bajom, a törpök átírt történelmében ez még egy enyhébb dolog. :lol:

A GyU Függelék lábjegyzete önmagában forrás, és mivel Tolkien írta, elsődleges forrás. Mivel akkoriban nem is volt más könyv, amire hivatkozna (ki nem adott jegyzetekre pedig nem szokás hivatkozni így), elhihetjük neki, hogy innen eredt a név. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407816 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta:

Schreiner János írta: Újabb "talányok a sötétségben": ;)
1. Honnan kapta Tölgypajzsos Thorin a "nicknevét"? Mindenhol a 2799-es azanulbizari törp-ork csatára hivatkoznak, (a filmben is így jelenítik meg,) de hol van ez ténylegesen leírva? Eddig még nem sikerült rálelnem. Kérlek, segítsetek!
2. Az nem zavart senkit, hogy Balin 17 évvel fiatalabb Thorinnál? Lásd: GYU A függelék Az erebori törpök családfája. :o

2. Mármint kit kellett volna zavarnia? :D Aki kitalálta, hogy Thorinból öreg túlélő helyett ifjú hős legyen? :P

1. A fekete borítós, javított kiadású GyU függelékében szerepel a törpökről szóló részben, a 40. számú lábjegyzetben az azanulbizari csata leírásánál, 1592. oldalon - viszont a régi kiadásban a lábjegyzet nincs benne, szóval nem emlékszem, hogy korábban honnan tudtuk ezt :D

Úgy mondják, Thorin pajzsa kettéhasadt, ő eldobta, a szekercéjével levágott egy tölgyfaágat, azt forgatta a bal kezében, hogy elhárítsa az ellenség csapásait, vagy odasuhintott vele, mint egy fütykössel. Innen kapta Thorin a melléknevét.

Köszönöm!
Feltételezhető-e, hogy ez a lábjegyzet a Professzor valamelyik másik írásából idéz? Akinek esetleg rémlik, megtenné, hogy utánanéz!(már aki esetleg eredetiben olvassa, mert én főleg csak a magyar fordításokkal játszadozom.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407815 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta: 1. A fekete borítós, javított kiadású GyU függelékében szerepel a törpökről szóló részben, a 40. számú lábjegyzetben az azanulbizari csata leírásánál, 1592. oldalon - viszont a régi kiadásban a lábjegyzet nincs benne, szóval nem emlékszem, hogy korábban honnan tudtuk ezt :D


1981-es Gondolat kiadásban is benne van a lábjegyzet. ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407812 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Schreiner János írta: Újabb "talányok a sötétségben": ;)
1. Honnan kapta Tölgypajzsos Thorin a "nicknevét"? Mindenhol a 2799-es azanulbizari törp-ork csatára hivatkoznak, (a filmben is így jelenítik meg,) de hol van ez ténylegesen leírva? Eddig még nem sikerült rálelnem. Kérlek, segítsetek!
2. Az nem zavart senkit, hogy Balin 17 évvel fiatalabb Thorinnál? Lásd: GYU A függelék Az erebori törpök családfája. :o

2. Mármint kit kellett volna zavarnia? :D Aki kitalálta, hogy Thorinból öreg túlélő helyett ifjú hős legyen? :P

1. A fekete borítós, javított kiadású GyU függelékében szerepel a törpökről szóló részben, a 40. számú lábjegyzetben az azanulbizari csata leírásánál, 1592. oldalon - viszont a régi kiadásban a lábjegyzet nincs benne, szóval nem emlékszem, hogy korábban honnan tudtuk ezt :D

Úgy mondják, Thorin pajzsa kettéhasadt, ő eldobta, a szekercéjével levágott egy tölgyfaágat, azt forgatta a bal kezében, hogy elhárítsa az ellenség csapásait, vagy odasuhintott vele, mint egy fütykössel. Innen kapta Thorin a melléknevét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407811 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Schreiner János írta: Talán nem volt elég szabatos a kérdésem. Arra lennék kíváncsi, hogy a honlap elég hiteles-e? A hivatkozott résznek ugyanis nem tudok utánanézni. Emellett az is kételyeket ébresztett bennem, hogy egy ilyen "amatőr", mint én, első keresésre talál két olyan nevet, amiről a "profi tolkinisták" még nem is hallottak?!

A Tolkien Gateway tudtommal korrekt, és ha már egyszer konkrét oldalszámok vannak a HoME-ból, akkor a neveket biztos onnan vették, legfeljebb fogalmazással ferdíthetnének.

Tolkien írta: The ‘other two’ came much earlier, at the same time probably as Glorfindel, when matters became very dangerous in the Second Age. /.../ the other two Istari were sent for a different purpose. Morinehtar and Rómestámo. Darkness-slayer and East-helper. Their task was to circumvent Sauron: to bring help to the few tribes of Men that had rebelled from Melkor-worship, to stir up rebellion... and after his first fall to search out his hiding (in which they failed) and to cause [?dissension and disarray] among the dark East... They must have had very great influence on the history of the Second Age and Third Age in weakening and disarraying the forces of East... who would both in the Second Age and Third Age otherwise have... outnumbered the West.

Plusz még egy jegyzet a Rómestámo névhez: "Elsewhere on this page this name is written Róme(n)star."
Még a legjobbakkal is előfordulhat, hogy nem tudják fejből az egész HoME-ot :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407809 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Újabb "talányok a sötétségben": ;)
1. Honnan kapta Tölgypajzsos Thorin a "nicknevét"? Mindenhol a 2799-es azanulbizari törp-ork csatára hivatkoznak, (a filmben is így jelenítik meg,) de hol van ez ténylegesen leírva? Eddig még nem sikerült rálelnem. Kérlek, segítsetek!
2. Az nem zavart senkit, hogy Balin 17 évvel fiatalabb Thorinnál? Lásd: GYU A függelék Az erebori törpök családfája. :o

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407808 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Atwe írta:

Schreiner János írta:

Felagund írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D

Persze, és ez nagyon tetszett. :lájk:


Arról nem is beszélve, hogy ezek az adott maiák quenya nevei, a Középföldén használt neveik sehonnan nem derülnek ki...

Itt találtam:
tolkiengateway.net/wiki/Blue_Wizards
"The Blue Wizards journeyed into the East of Middle-earth, where they remained; they were not heard or seen of west of Mordor. There they became known as Morinehtar and Rómestámo, Darkness-slayer and East-helper.
J.R.R. Tolkien, Christopher Tolkien (ed.), The Peoples of Middle-earth, "Last Writings", pp. 384-85"
Ez mennyire tekinthető hitelesnek?


Tolkien irta - ez eleg hiteles? :)

Talán nem volt elég szabatos a kérdésem. Arra lennék kíváncsi, hogy a honlap elég hiteles-e? A hivatkozott résznek ugyanis nem tudok utánanézni. Emellett az is kételyeket ébresztett bennem, hogy egy ilyen "amatőr", mint én, első keresésre talál két olyan nevet, amiről a "profi tolkinisták" még nem is hallottak?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407807 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Schreiner János írta:

Felagund írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D

Persze, és ez nagyon tetszett. :lájk:


Arról nem is beszélve, hogy ezek az adott maiák quenya nevei, a Középföldén használt neveik sehonnan nem derülnek ki...

Itt találtam:
tolkiengateway.net/wiki/Blue_Wizards
"The Blue Wizards journeyed into the East of Middle-earth, where they remained; they were not heard or seen of west of Mordor. There they became known as Morinehtar and Rómestámo, Darkness-slayer and East-helper.
J.R.R. Tolkien, Christopher Tolkien (ed.), The Peoples of Middle-earth, "Last Writings", pp. 384-85"
Ez mennyire tekinthető hitelesnek?


Tolkien irta - ez eleg hiteles? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407806 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D

Persze, és ez nagyon tetszett. :lájk:


Arról nem is beszélve, hogy ezek az adott maiák quenya nevei, a Középföldén használt neveik sehonnan nem derülnek ki...

Itt találtam:
tolkiengateway.net/wiki/Blue_Wizards
"The Blue Wizards journeyed into the East of Middle-earth, where they remained; they were not heard or seen of west of Mordor. There they became known as Morinehtar and Rómestámo, Darkness-slayer and East-helper.
J.R.R. Tolkien, Christopher Tolkien (ed.), The Peoples of Middle-earth, "Last Writings", pp. 384-85"
Ez mennyire tekinthető hitelesnek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407800 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta:

Gandalf írta: Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D

Persze, és ez nagyon tetszett. :lájk:


Arról nem is beszélve, hogy ezek az adott maiák quenya nevei, a Középföldén használt neveik sehonnan nem derülnek ki...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407796 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Balin írta:

Tyria írta:

Atwe írta:

Tyria írta: Én szombaton néztem meg sima 2D-ben, és meg kell mondjam őszintén, annyira nem vagyok elragadtatva a filmtől.
Olyan volt néhol, mint valami gyerekfantasy vagy a GyU paródiája.
...
A goblinok egy gyerekeknek szóló fantasyban vagy vmi Dreamworks/Pixar filmben elmennek, de ide nagyon nem illettek.


Én ehhez csak annyi megjegyzést fűznék, hogy A hobbit egy gyerekeknek szóló fantasy.


Én meg annyit, hogy 12-es karika van a filmen. :P


És a 13 éves még nem gyerek?
Én speciel 14 évesen is annak tartom magam :P



14?
Az asszony szerint 44 évesen is gyerek vagyok! :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407771 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A filmekben nem biztos, hogy olyan tempóban "gonoszul be" Saruman, mint a könyvek alapján kéne neki. Ha Dol Guldur történelmét átírták, ezt is hozzá kell igazítani.

A filmben látott Fehér Tanács jelenet alapján nehéz kitalálni Saruman motivációit. Látszólag csak azért hívta össze az ülést, mert valamiért nem tetszik neki, hogy Gandalf önállósította magát, és az engedélye nélkül magánakciókba kezd. De lehet, hogy emögött más indok áll Saruman részéről, amit még nem ismerünk, és csak a későbbiek folyamán derül ki...
Mindenesetre Chrisopher Lee egy interjúban azt bizonygatta, hogy ő azért igyekezett a fehér mágus nemes és jó oldalát bemutatni ebben a jelenetben.


Bónuszként spoileres ajándék gif-ek Thranduil rajongóinak:
25.media.tumblr.com/f4bccd99fa55227f5095...vfD1qjbx1io1_250.gif
25.media.tumblr.com/8d4064db83b69a14ae27...5UY1rvy7s5o1_250.gif
(Utóbbi viccesnek szánt felirattal.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407769 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: Méghogy Sarumán egy bölcs megfáradt öregember,akivel el lehet beszélgetni?
Mikor Gandalf meghallotta Sarumán hangját,rögtön ráfagyott a mosoly.
Hát már most is olyan ellenszenvel viseltetett Gandalf irányába.
Mindenképp meg akarta győzni a Tanácsot,hogy Gandalf csak a bajt keresi mindenben.
Tudomásom szerint már akkor is nagyon meg szerette volna szerezni az Egy Gyűrűt!
Már rég benne volt a gonoszság magja.



Én úgy tudom, hogy Szarumán csak a Sötétmágus kiűzése után kezdett a gyűrű keresésébe. Bár már régen olvastam a vonatkozó részt. Viszont a jelenetben is látszik, hogy Galadriel olvasni tud Gandalf fejében, tehát ha Szarumán már ekkor rosszat forralt volna, ő biztos rájött volna. Gandalf meg szimplán azért "ijedt meg", mert Szarumán a "főnöke" volt. Ki örül ha hirtelen megjelenik a főnöke?

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407763 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én egy ennél sokkal pozitívabb Szarumánt vártam elsőre, hogy jobban kijöjjenek a különbségek és végigkövessük az átállását.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407762 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Méghogy Sarumán egy bölcs megfáradt öregember,akivel el lehet beszélgetni?
Mikor Gandalf meghallotta Sarumán hangját,rögtön ráfagyott a mosoly.
Hát már most is olyan ellenszenvel viseltetett Gandalf irányába.
Mindenképp meg akarta győzni a Tanácsot,hogy Gandalf csak a bajt keresi mindenben.
Tudomásom szerint már akkor is nagyon meg szerette volna szerezni az Egy Gyűrűt!
Már rég benne volt a gonoszság magja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407761 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Na én is megnéztem a filmet, és mindent összevetve nagyon jó volt. Azért volt pár dolog amin csiszolni kellett volna. A leginkább Radagast szánja nem tetszett. Nem értem, hogy miért nem lehetett neki is lóva, mint Gandalfnak. Amúgy maga a karakter jó volt, ettől eltekintve. Valamint Azog tűnt nekem túl "számítógépesnek" főleg Gollamhoz képest. Kőóriásokat pedig furcsállottam, mert én mindig úgy gondoltam, amikor olvastam a könyvet, hogy a törpök annyira megijedtek a heves vihartól a hegyekben, hogy csak "képzelődtek".
Ami viszont nagyon tetszett az Szarumán volt, ahogy Christopher Lee eljátszotta a szerepet. Teljesen más volt a karakter arcmimikája, mint a GYU-ban. Itt nem volt semmi gonoszság, vagy ravaszság a szemeiben. Mintha egy teljesen más személy lenne. Leginkább egy megfáradt, de bölcs öregembert láttam, akivel szívesen elbeszélget az ember. Kiváncsi lennék arra, hogy vált szép lassan gonosszá. Ez kábé olyan mintha Gandalf és Magneto arckifejezéseit hasonlitanánk össze, ami szintén két külön ember látszatát kelti, pedig mindkettőt Ian játszotta. Látszik, hogy Christopher és Ian is mindketten színészóriások, akik mellé a mai színészek legnagyobb része fel sem érhet. A törpök közül pedig Thorin és Balin karaktere tetszett a legjobban. Itt is eltalálták a színeszeket. Nagyon várom már a folytatást.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407755 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A 3D-s verziót én is kipróbálom még idén, és egye fene, meghallgatom a szinkront is.

Azért bevallom, az első néhány jelenet alatt kétszer sírtam el magam. :P Mindent egybevetve nincs miért kritikusnak lennem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407754 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A goblinok szerintem nem voltak rosszak. Egyrészt nem sokat ismerünk az ork/goblin kultúrából, főleg abból, hogy milyenek amikor épp senki nem parancsolgat nekik, szerintem ez belefér, bár maga a kijutási jelenet engem is egy kicsit (kicsit?) az ugrálós-kardozós számítógépes játékokra emlékeztetett, néhol a diablora néhol a prince of persiára.
A balrogra való utalás viszont nekem hiányzott, végig azt vártam annál a jelenetnél.
PJ szerintem beesett a két szék közé, van egy könyv ami nem GyU előtörténetnek van írva, és van egy GyU akár húsz mozifilmnyi előtörténet-sztorival a Függelékeiben (mekkora dráma lehetne már a Rokonviszályból, évszázados tragédia Arnor bukásából, stb stb) és a kettőből próbált egy filmet kreálni. Nekem kicsit élesek a különbségek, nem nagyon vannak elsimítva.

A CGI-t meg meg akaorm nézni 3Dben, hátha úgy jobb

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.749 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére