Éowyn

Több
20 éve 10 hónapja #149074 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn
Tök jók a képek. Nézzétek, mit találtam! Nekem tetszik...
:roll: www.neilart.com/Images/femwar2.jpg

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148979 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Éowyn

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148549 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn
Éowyn fanart:
img.www.tolkienonline.com/galler ... cf264d.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148508 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Éowyn

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148068 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Éowyn
Nimrodel Melian: érdekesek a képek de van közöttük nagyon szép is...
a negyedik kép különösen jó, a harmadik kicsit ijesztő, az első kép meg kicsit furcsa nekem mintha Eowyn nem akarna megmozdulni... :?

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148053 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn

Aldarion írta: Nimrodel: Nagyon jók :!: Az utolsó előtti különösen... Az utolsó biztos, hogy ő, mert szvsz túl öreg. :roll:

Hát igen, kicsit, de biztosan ő az, mert a készítője aláírta:

A portrait of Eowyn


Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148046 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Éowyn
Nimrodel: Nagyon jók :!: Az utolsó előtti különösen... Az utolsó biztos, hogy ő, mert szvsz túl öreg. :roll:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148028 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn
Ezeket a képeket láttátok már?
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... l?id=47586
Elég ijesztő.
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... l?id=45998
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... l?id=26980
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... pl?id=4571
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... l?id=22539
www.epilogue.net/cgi/database/ar ... l?id=34803
Érdekes. Nem ismertem fel, de oda volt írva alá, hogy Éowyn-t ábrázolja.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148006 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Éowyn

Szép Gilraen írta: Aiya! :eowyn1:

Yess! Yess! YESS!!!! :dance: :bounce: :hello:
(akik nagyjából ismerik az eddigi hozzászólásaim, tudják, miért... :wink: )
Ez goni, de: ÉN MAJD ITT ÁRADOZOK NEKTEK RÓLA, TI MEG CSORGATJÁTOK AZT AZ ÁTLÁTSZÓ FOLYADÉKOT A SZÁTOKBÓL!!! :twisted: Bocs. :oops:


Jó neked!!!
Én (és még elég sokan) várhatunk JANUÁRIG!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Nem fair!!!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147750 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Éowyn

Nimrodel Melian írta:

Elza Fischer írta:

Nimrodel Melian írta: Jut eszembe: tud valaki mutatni nekem egy családfát Rohan uralkodóiról?

Rohan uralkodóinak családfája benne van a 3. könyv függelékében.

Hmm... hobbitok megvannak... törpök megvannak... Lovasvég királyai sehol... Most vak vagyok, vagy hülye? :oops: :confused2: :o h:


Első nemzetség:

1. Ifjú Éorl (2485-2545)
2. Brego (2512-70)
3. Öreg Aldor (2544-2645)
4. Fréa (2570-2659)
5. Fréawine (2594-2680)
6. Goldwine (2619-99)
7. Déor (2644-2718)
8. Gram (2668-2741)
9. Pörölykezű Helm (2691-2759)

Második nemzetség:

10. Fréaláf (2726-2798)
11. Brytta (2752-2842)
12. Walda (2780-2851)
13. Folca (2804-64)
14. Folcwine (2830-2903)
15. Fengel (2870-2953)
16. Thengel (2905-80)
17. Théoden (2948-3019)

Harmadik nemzetség:

18. Éomer (2991-3084)

Remélem sokat segített. :)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147418 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn
Gilraen: 1967. december 16.
us.imdb.com/name/nm0001584/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147397 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Éowyn
Aiya! :eowyn1:

Mikor van a szülinapja? (év, hó, nap...)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147063 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Éowyn
Szép dolog az önkritika, de ne vidd túlzásba! :)
Olyan családfát nem fogsz találni, mint a törpökné, ellenben fel vannak sorolva a rohani királyok, s az alapján házilag elkészítheted a leszármazási táblát.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147060 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn

Elza Fischer írta:

Nimrodel Melian írta: Jut eszembe: tud valaki mutatni nekem egy családfát Rohan uralkodóiról?

Rohan uralkodóinak családfája benne van a 3. könyv függelékében.

Hmm... hobbitok megvannak... törpök megvannak... Lovasvég királyai sehol... Most vak vagyok, vagy hülye? :oops: :confused2: :o h:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147023 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Éowyn

Nimrodel Melian írta: Jut eszembe: tud valaki mutatni nekem egy családfát Rohan uralkodóiról?

Rohan uralkodóinak családfája benne van a 3. könyv függelékében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146937 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn
Jut eszembe: tud valaki mutatni nekem egy családfát Rohan uralkodóiról?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146877 Írta: Silme Uralta
Silme Uralta válaszolt a következő témában: Éowyn
Ha idejekorán a kezébe adod a könyvet, szerintem egyenesen büszke lesz rá! :) sokkal értelmesebbek ezek a nevek, mint néhány ma divatos példány. Ja, és ezeknek múltjuk is van, nem is akármilyen! Csak álljon elém, aki Tolkien tekintélyét és zsenijét vitatná... :evil: Remélhetőleg majd a névadásra vonatkozó törvény rugalmasabb lesz addigra, mire a dolog aktuális lesz. Drukkolok! :D :D

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146861 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Éowyn

Silme Uralta írta: Hát ennyit találtam. :) A többség azért helytálló, nem? Az összes Eowyn nevű fórumtársnak üzenem, ritka szép nevük van. (mármint a wyn szó) Az eoh se annyira nagy butaság talán, végülis a rohaniak kb. úgy tisztelték a lovakat, mint a kelták, és eléggé harcias egy népnek ismertük meg őket. Azonkívül Eowyn férfimód kivette a részét a harcból...


Tényleg helytállóak,és csak nem véletlen hiszen Tolkien nyelvtudós volt.
Nagyon tetszik,hogy a királyoknak(Éomer,Thengel,Théoden)a nevük mindíg ilyesmit jelentenek:úr,hatalmas,vezér,parancsoló...
Meg az is jó,hogy a negatív dolgok-negatív szavakból erednek,a pozítív dolgok pedig ugye pozitívból... :D

(na ezt jól megaszontam)

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146782 Írta: Silme Uralta
Silme Uralta válaszolt a következő témában: Éowyn
Sziasztok!
amit most fogok írni, az lehet, hogy nem ide tartozik, de nem találtam Rohannal foglalkozó fórumot. Ha az alábbi dolgokat már ismeritek, bocsi, ha meg nem, akkor remélem, örülni fogtok neki...
Végeztem egy kis szótárböngészést a rohir nevek ügyében. :D

ent: óriás
Orthanc: intelligencia, tudás, elme, okosság
meara: ló
Grima: álarc, sisak, kísértet
Eowyn: a wyn(n) szó jelentése: öröm, boldogság, jókedv. az eo előtag jelentésében nem vagyok biztos. eoh: harci paripa...
Eomer: ha a maere szót vesszük, akkor: híres, pompás, hatalmas, ragyogó
Theoden: király, vezér
Hasufel: hamuszín, szürke sörény
Ceorl: hős, nemesember
Eorl:bátor ember, harcos, vezér, nemesember
wes thu hal!: üdvözlési formula, szó szerint: légy egész(séges)!
Thengel: király, úr, parancsoló
Eomund: mund=bizalom, biztonság, védelem, őrző
Eothian: theon=virágzani, gyarapodni
Arod: gyors, bátor, életteli
simbelmyne: simbel=mindig, folyton myne=emlék/ezet, érzés, vonzódás, szeretet, szerelem
Felarof: fela=sok rof=erős, bátor, életerős, nemes
Lathspell: lath=gyűlöletes, ellenséges, rosszindulatú, ártalmas
spell: mondás, beszéd
Galmod: önkényes, ledér, szeszélyes
Brego: vezető, király, úr, vezér
Herugrim: ~heregrima:sisak
Guthwine: fegyver
Helm: védelem, takaró, korona, csúcs, védő
Windfola: szélcsikó
Dernhelm: talán rejtett, titkos sisak (???)
Harad: erdő

Hát ennyit találtam. :) A többség azért helytálló, nem? Az összes Eowyn nevű fórumtársnak üzenem, ritka szép nevük van. (mármint a wyn szó) Az eoh se annyira nagy butaság talán, végülis a rohaniak kb. úgy tisztelték a lovakat, mint a kelták, és eléggé harcias egy népnek ismertük meg őket. Azonkívül Eowyn férfimód kivette a részét a harcból...

Na, mára befejezem...megpróbálom magam Edorasba, Lórienbe, vagy Völgyzugolyba álmodni...
:) :)

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146576 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn

silme uralta írta: 'Szakértelemem'-ről csak annyit, hogy az egész egy szerelem története: latin és angol szakon végeztem, és egy évig óangolt is kellett tanulnom, ami-ha kicsit változtatva is- a rohírok nyelve. A modern angol és a latin után az óangol hihetetlenül könnyű volt. Meg olyan régi-varázslatos-csodaszép-titokzatos.. naná, hogy beleszerelmesedtem...aztán a trilógiába,a rohirokba, aztán a filmbe, és ebből már sose keveredek ki. De nem is akarok. :)

Jaaaaj, de jó neked! Én már elterveztem, hogy latint és óangolt akarok tanulni, amint tehetem. 8) Az igazság az, hogy 2 évig tanultam latint, de kirúgták a tanárt és fel kellett vennem azt az undok németet. :?

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146564 Írta: Silme Uralta
Silme Uralta válaszolt a következő témában: Éowyn
Üdv mindenkinek! Gilraen, teljesen igazad van: Eowyn tényleg példakép. Egy igazi hős:halálosan beleszeret valakibe, akiről sejti, hogy soha, de soha nem lehet az övé, de akár a halált is vállalná érte..és majdnem bele is hal.. pokoli lehetett a nazgul árnya. Lehet ennél tisztább szívű valaki? Valahogy Miranda Otto nekem sosem lesz Miranda Otto, csakis Eowyn..egyszerűen elhiszem neki, hogy ő az! Amúgy igy vagyok a film összes szereplőjével, Orlando Bloom is már csak Legolas marad örökre.

'Szakértelemem'-ről csak annyit, hogy az egész egy szerelem története: latin és angol szakon végeztem, és egy évig óangolt is kellett tanulnom, ami-ha kicsit változtatva is- a rohírok nyelve. A modern angol és a latin után az óangol hihetetlenül könnyű volt. Meg olyan régi-varázslatos-csodaszép-titokzatos.. naná, hogy beleszerelmesedtem...aztán a trilógiába,a rohirokba, aztán a filmbe, és ebből már sose keveredek ki. De nem is akarok. :)

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146390 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: Éowyn
Bizony, bizony, üdv! Bár még én se nagyon írtam ide, hisz' nincs mit, csak hát azt, amit már tudtok: Éowyn példakép, Miranda fantastico, LoTR rulz!!! :D

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146389 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Éowyn

silme uralta írta: Helló kedves hobbitok, tündék, rohaniak, mágusok, orkok mindkét fajtából, barlangi trollok, entek, és MiNDENKI!
ez életem első fórumos hozzászólása, úgyhogy boldog vagyok, hogy egyaltalán sikerült... amúgy silme uralta vagyok, nevem quenya, de a szívem Edorasba és Meduseldbe húz...tudjátok, hogy a meduseld szó mézsörcsarnokot jelent? na igen, Rohanban tudnak élni...
ne haragudjatok, de nem szolgálhatok most értelmesebb hozzászólással, még gyakorolnom kell ezt az egész fórum-dolgot...Namarie és jó éjt nektek!!!


Üdv, meduseldi! Nem haragszunk... :wink: Látom igazi szakértővel van dolgunk...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146371 Írta: Silme Uralta
Silme Uralta válaszolt a következő témában: Éowyn
Helló kedves hobbitok, tündék, rohaniak, mágusok, orkok mindkét fajtából, barlangi trollok, entek, és MiNDENKI!
ez életem első fórumos hozzászólása, úgyhogy boldog vagyok, hogy egyaltalán sikerült... amúgy silme uralta vagyok, nevem quenya, de a szívem Edorasba és Meduseldbe húz...tudjátok, hogy a meduseld szó mézsörcsarnokot jelent? na igen, Rohanban tudnak élni...
ne haragudjatok, de nem szolgálhatok most értelmesebb hozzászólással, még gyakorolnom kell ezt az egész fórum-dolgot...Namarie és jó éjt nektek!!!

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146022 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

Enna írta: Énekel????? :o Ó, és szépen? Mit énekel? Nincs meg a szövege, vagy valami???

Valami siratót. Gondolom, szépen. De ennél többet majd csak akkor tudunk, ha novemberben megjelenik a bővített... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146019 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta:

Enna írta: Nézzétek ezt: maidenfair.net/miranda/tttext1.jpg
Szerintem gyönyörű. Mikor van?

A TTT bővítettben, amikor Éowyn énekel Théodred temetésén. :wink:

Énekel????? :o Ó, és szépen? Mit énekel? Nincs meg a szövege, vagy valami???
www.devir.com.br/senhor_aneis/im ... oster1.jpg :arrow:
Ez a kép valószínűleg volt már, de most találtam. És szvsz sokkal jobb, mint az az átlagos, a kék hátterével... ha vágjátok, mire gondolok. :oops:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145839 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta:

Enna írta: Nézzétek ezt: maidenfair.net/miranda/tttext1.jpg
Szerintem gyönyörű. Mikor van?

A TTT bővítettben, amikor Éowyn énekel Théodred temetésén. :wink:


Komolyan???? Még egy ok amiért bánom hogy nemtom megnézni a bővítettet :(

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145809 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

Enna írta: Nézzétek ezt: maidenfair.net/miranda/tttext1.jpg
Szerintem gyönyörű. Mikor van?

A TTT bővítettben, amikor Éowyn énekel Théodred temetésén. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145808 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn
Nézzétek ezt: maidenfair.net/miranda/tttext1.jpg
Szerintem gyönyörű. Mikor van?

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145648 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Éowyn
szépek a képek!
szerintem a legnagyobb LotR Eowyn képgyűjtemény itt van: maidenfair.net/miranda/lotr.html
legalább is elég sok kép van itt...

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.692 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére