Elrond (Hugo Weaving)

Több
19 éve 5 hónapja #226238 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Én is bocsi!!! :oops: :oops: :oops:
Valami ilyesmi rémlett még régebbről,de ha magamat nézem biztos nem áldoztam volna föl a halhatatlanságomat azért hogy orkokra vadásszak!Bár ha az anyámért kellet volna boszút állnom....
De persze lehet hogy túl emberi szemszögből nézem a dolgokat... :cry:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226228 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Pont erre vonatkozóan citáltam egy HoME-idézetet egy oldallal visszább ;)

Gil-Celeb*: ha maradtak, nem a húguk miatt tették, hanem hogy levadászhassák a maradék orkokat ;)


1. oops, bocsi :oops:

2. Pontosan, hogy bosszút álljanak az anyjukért.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225876 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Nellas írta: Mit miért és mikor, Felagund?
Hogy mikor dönthettek még Elrohirék a tünde-sors felől és miért választották volna azt?

Aki ismer, az tudja, hogy amellett vagyok, hogy Középföldén maradtak és halandóvá lettek. Szvsz rájuk ugyanaz vonatkozott, mint Arwenre: vagy elmennek Elronddal, vagy maradnak és az emberi sorsot választják...


Pont erre vonatkozóan citáltam egy HoME-idézetet egy oldallal visszább ;)

Gil-Celeb*: ha maradtak, nem a húguk miatt tették, hanem hogy levadászhassák a maradék orkokat ;)

[size=9:2scrn5ax]*Nem inkább Gil-Gelebnek kéne lennie? :lol: [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225839 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Lehet hogy hülyeséget kérdezek :oops: de Elrohíréknak sztem nem állt érdekükben Középföldén maradni csak a hugicájuk miatt,nem?
Ezzel együtt én is amellett vagyok h.Középföldén maradtak!De mondjuk én azért nem biztos h.így döntöttem volna...Bár ez egy elég kényes téma...

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225745 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Mit miért és mikor, Felagund?
Hogy mikor dönthettek még Elrohirék a tünde-sors felől és miért választották volna azt?

Aki ismer, az tudja, hogy amellett vagyok, hogy Középföldén maradtak és halandóvá lettek. Szvsz rájuk ugyanaz vonatkozott, mint Arwenre: vagy elmennek Elronddal, vagy maradnak és az emberi sorsot választják...

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225716 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Csele írta:

Legolas tudott hajót építeni, Arwen meg nem

Legolasnak nem kellett ilyen súlyú döntést hoznia, mint Arwennek, ezért mehetett el. Ha Arwen máshogy dönt (elmegy Valinorba), akkor lett volna hajó, ami elviszi.


S végszóra: Elladan és Elrohir vígan dönthettek még a tünde sors felől is!!!


Miért/mikor???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225560 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
És:
Varázspuding
RTL KLUB: november 1. Hétfő, 09:15

Gondolom, sajna szinkronnal... (Ráadásul ez ugye rajzfilm...) :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225548 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Nellas írta: Nov. 13-án M1 22:50 Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai :hello:


Csuhaj!!! :dance:

De jó hogy szóltál! :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225539 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nov. 13-án M1 22:50 Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai :hello:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225488 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
OFF: Szeretném feléleszteni a fanfic részleget a Hugo-s oldalon (a linkje az aláírásomban), ezért arra gondoltam, mi lenne, ha rendeznénk egy fanfic-író versenyt.
Részletek a Hugo-s fórumon:
hugoweaving.uw.hu/forum/viewtopic.php?t=19
Várom a további ötleteket, javaslatokat. A hozzászóláshoz nem muszáj regisztrálni a fórumon.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225307 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Legolas tudott hajót építeni, Arwen meg nem

Legolasnak nem kellett ilyen súlyú döntést hoznia, mint Arwennek, ezért mehetett el. Ha Arwen máshogy dönt (elmegy Valinorba), akkor lett volna hajó, ami elviszi.


S végszóra: Elladan és Elrohir vígan dönthettek még a tünde sors felől is!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225304 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Phaedra/Namarie írta: Arwen azt is mondta, hogy nem lenne hajó, ami elvigye innen- ez vajon hogy értendő, amikor Legolas simán épített egyet?


Legolas tudott hajót építeni, Arwen meg nem :roll:

Legolasnak nem kellett ilyen súlyú döntést hoznia, mint Arwennek, ezért mehetett el. Ha Arwen máshogy dönt (elmegy Valinorba), akkor lett volna hajó, ami elviszi.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225263 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta:
Namarië: Átvitt értelemben ;) Arwen lemondott a halandóságáról, így már tünde-jogon nem mehetett egy hajón sem nyugatra. Legolas ellenben igen.

[size=9:1rs4wv64]Ohh... Már 27 post óta Elrondról, és nem Hugo Weavingről társalgunk... YESS! :hello:[/size]


Halandóságról... jééé...

[size=9:1rs4wv64]Ugye? Mindjárt érdekesebb...Miota szakálla van.. :? [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225200 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Elmoth írta:

Felagund írta: Másrészről n a mitológiába jobban illőnek tartom az egyszeri döntést, mint azt, hogy a döntést határozatlan időre elnapolják...


Arwen is csak akkor döntött, amikor eljegyezték egymást Aragornnal. Ez egy igen súlyos döntés, úgyhogy érthető, h. nincs meghatározott időpont.


Egészen pontosan azt döntötte el, hogy mi lesz a döntése, ha majd eljön az ideje... ;)

Tricky, eh? :D

Namarië: Átvitt értelemben ;) Arwen lemondott a halandóságáról, így már tünde-jogon nem mehetett egy hajón sem nyugatra. Legolas ellenben igen.

[size=9:311njl02]Ohh... Már 27 post óta Elrondról, és nem Hugo Weavingről társalgunk... YESS! :hello:[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225063 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Elmoth írta:

Felagund írta: Másrészről n a mitológiába jobban illőnek tartom az egyszeri döntést, mint azt, hogy a döntést határozatlan időre elnapolják...


Arwen is csak akkor döntött, amikor eljegyezték egymást Aragornnal. Ez egy igen súlyos döntés, úgyhogy érthető, h. nincs meghatározott időpont.

Csele: Elrond igen sok hagyományt ismert, miért pont a rá vonatkozóakat ne ismerte volna? :roll:


A legbölcsebb sem tudja, hogy mi lesz az emberekkel haláluk után.... szóval vannak dolgok, amit nem tudnak, így lehet, hogy ez is egy homályos pont volt nekik...

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225022 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Tudjuk, hogy a tudás veszedelems. tehát elrond nem hinném, hogy a sját és gyermekei sorsára vonatkozó dolgokat elmondta volna rajtuk kívül bárkinek.

Arwen azt is mondta, hogy nem lenne hajó, ami elvigye innen- ez vajon hogy értendő, amikor Legolas simán épített egyet?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224977 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Másrészről n a mitológiába jobban illőnek tartom az egyszeri döntést, mint azt, hogy a döntést határozatlan időre elnapolják...


Arwen is csak akkor döntött, amikor eljegyezték egymást Aragornnal. Ez egy igen súlyos döntés, úgyhogy érthető, h. nincs meghatározott időpont.

Csele: Elrond igen sok hagyományt ismert, miért pont a rá vonatkozóakat ne ismerte volna? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224976 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Szerintem diplomatikus megoldás volt Tolkientől, hogy nem mondta ki egyértelműen az ikrek sorsát.
Amúgy ahhoz, hogy erről döntsünk, egyértelműen tudnunk kellene, hogy ez a "választósdi" mennyire volt "komoly". Úgy értem, hogy amikor Aragorn haldoklott, még megkérte Arwent, hogy menjen nyugatra :arrow: tehát nem volt benne biztos, hogy a választás ideje már lejárt Pedig Aragorn eléggé ismerte a tünde-dolgokat :!:
=== A tündék számára sem volt olyan fekete-fehér ez a sorsválasztósdi.
(igaz, Arwen azt mondja, hogy számára már nincs választás, de ez még nem jelenti azt, hogy ebben 100 %-ig biztos, talán csak nem akar a férje nélkül élni).

Egyáltalán azt sem tudjuk, hogy honnan tudnak Elrond gyermekei arról, hogy ők is választhatnak! Amikor Elwing és Earendil nyugatra ment, megmondták nekik, hogy ők és a fiaik választhatnak. Azt nem mondták, hogy + még Elrond gyermekei is. Nyilvánvaló, hogy közben valakitől meg kellett tudniuk. Talán Ulmo (szia Apu! :wink: ) jött és világosította fel őket? Vagy Elrond érezte meg a gyűrűje segítségével? Lehet, hogy nem volt ez a jóslat egy közjegyzővel hitelesített egyértelmű szövegű dolog...

:arrow: :arrow: :arrow: Lehet, hogy Elladan és Elrohir maga sem tudta, hogy halogathatja-e!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224634 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Viszont: a döntést egy adott pillanatban hozza meg a tünde/ember, csak kérdés, hogy melyik pillanat ez..

Lehet tudni valamit az érvekről és a körülményekről, amikor Elladanék döntenek? A döntés miértje is fontos..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224578 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta:

Felagund írta: Következő kérdés: melyik verzió íródott későbben? ;)

A levél 1954 szeptemberében íródott, a Gy.U. megjelenése után, egy olvasói levélre válaszul. Az általad idézett rész pedig még a Gy.U. megjelenése előtt keletkezett, hiszen a Függelék egyes részeinek (Esztendők számlálása) munkaverzióiról van szó. Christopher azt írja, ez a T4-es verzió 1949-50 körül keletkezhetett, és sokáig változatlan maradt, sőt, 1954-ben be is nyújtotta a kiadónak.


Tehát akkor a kettő szépen ellentmond egymásnak, és ráadásul még nagyjából egy időben is származnak... (mert ha ugye '54-ben változatlanul benyújtotta a kiadónk, akkor nyilván ő maga "hivatalosnak" gondolta ezt a verziót ;) ) Másrészről n a mitológiába jobban illőnek tartom az egyszeri döntést, mint azt, hogy a döntést határozatlan időre elnapolják...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224552 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Következő kérdés: melyik verzió íródott későbben? ;)

A levél 1954 szeptemberében íródott, a Gy.U. megjelenése után, egy olvasói levélre válaszul. Az általad idézett rész pedig még a Gy.U. megjelenése előtt keletkezett, hiszen a Függelék egyes részeinek (Esztendők számlálása) munkaverzióiról van szó. Christopher azt írja, ez a T4-es verzió 1949-50 körül keletkezhetett, és sokáig változatlan maradt, sőt, 1954-ben be is nyújtotta a kiadónak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224536 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Következő kérdés: melyik verzió íródott későbben? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224531 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Felagund, idézetem nekem is van... :wink: (Szvsz épp ez a szép Tolkienben, lehet válogatni a verziók között...) [size=9:sau17n72]Fordítás majd később, kicsit hosszú...[/size]

Tolkien a 153. levélben írta: The view is that the Half-elven have a power of (irrevocable) choice, which may be delayed but not permanently, which kin's fate they will share. Elros chose to be a King and 'longaevus' but mortal, so all his descendants are mortal, and of a specially noble race, but with dwindling longevity: so Aragorn (who, however, has a greater life-span than his contemporaries, double, though not the original Númenórean treble, that of Men). Elrond chose to be among the Elves. His children – with a renewed Elvish strain, since their mother was Celebrían dtr. of Galadriel – have to make their choices. Arwen is not a 're-incarnation' of Lúthien (that in the view of this mythical history would be impossible, since Lúthien has died like a mortal and left the world of time) but a descendant very like her in looks, character, and fate. When she weds Aragorn (whose love-story elsewhere recounted is not here central and only occasionally referred to) she 'makes the choice of Lúthien', so the grief at her parting from Elrond is specially poignant. Elrond passes Over Sea. The end of his sons, Elladan and Elrohir, is not told: they delay their choice, and remain for a while.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224484 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Celebriel írta:

Phaedra/Namarie írta: Ha azt nézzük, hogy a halál Iluvatar ajándéka, akkor Elrond valamilyen szinten örülhet ... de: ez azért fájó, mert végre megnyugodhatnának egy kicsit..


Szerintem jobban tetszett volna neki, ha a lánya Ilúvatar átkával egyetemben elmegy vele Nyugatra... :(


De akkor hol marad a tragédia és a katarzis? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224470 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Phaedra/Namarie írta: Ha azt nézzük, hogy a halál Iluvatar ajándéka, akkor Elrond valamilyen szinten örülhet ... de: ez azért fájó, mert végre megnyugodhatnának egy kicsit..


Szerintem jobban tetszett volna neki, ha a lánya Ilúvatar átkával egyetemben elmegy vele Nyugatra... :(

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224451 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Ha azt nézzük, hogy a halál Iluvatar ajándéka, akkor Elrond valamilyen szinten örülhet ... de: ez azért fájó, mert végre megnyugodhatnának egy kicsit..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224444 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Nincs még hivatalos fordítás, de a szöveg nagyjából annyit tesz:

"Ezek a gyermekek háromnegyedrészt tündék voltak, de a sors, amit születésükkor kiszabtak rájuk az volt, hogy a tündék életét élhetik, míg apjuk Középföldén marad; de ha elhagyja azt, választaniuk kell, hogy eltávoznak vele a Tengeren túlra, vagy halandóvá válnak, ha itt maradnak."

Kb ennyi


Danke, Herr Lehrer! :wink:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224441 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Phaedra/Namarie írta: Szükségszerűen emberek lettek? Hiszen nincs kimondva, hogy az emberi sorsot választották. lehet, hogy elhalványultak.

De: miért szükségszerű, hogy nekik meghatározott ideig /időben kelljen választaniuk?


Because doom spoken so :P

Olvasd el figyelmesen azt a részletet, és nem marad több kérdés (más dolog, hogy ez ugye egy nem kanonizált verzió, pontosabban nem tudom, hogy Tolkien prof. revizionálta-e)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224426 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Szükségszerűen emberek lettek? Hiszen nincs kimondva, hogy az emberi sorsot választották. lehet, hogy elhalványultak.

De: miért szükségszerű, hogy nekik meghatározott ideig /időben kelljen választaniuk?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224422 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Phaedra/Namarie írta: na de akkor velük miért nem beszélgetet, ugyanúgy, mint Arwennel? Őtőlük is meg kell válni, ki tudja, meddig, és találkozhatnak-e még? Tényleg, találkozhatnak még?


Biztos Arwent jobban szerette :twisted:
Amúgy valószínűleg őket is le akartta beszélni, csak tudod, a fiúk függetlenebbek ;)

Ha ők is emberként haltak meg, akkor bajosan :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.615 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére