Istarok

Több
19 éve 1 hónapja #246542 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Végülis nem tudjuk, hogy melyikük győzött volna: a Boszorkány Úr vagy Fehér Gandalf. Ezt ki lehet-e egyálltalán deríteni? Lehet hogy van egy mondat ezzel kapcsolatban az egyik könyvben, de én nem emlékszem ilyesmire. Van két válltozatom. Az első: A Boszorkány Úr "nyert" volna, mivel ott volt a háta mögött a roppant mordori sereg, és ő maga olyan félelmetes és iszonyú volt, hogy még Gandalf se állhatott volna neki ellent. Nem azt mondom hogy elpusztították, vagy elfogták volna, hanem kénytelen lett volna "visszavonulni". Nem a visszavonulás szokványos jelentésére gondolok, hanem arra, hogy megtört volna az ereje, igaz, úgy gondolom hogy csak kis időre. A második: Gandalf erejét jócskán lebecsüli a Boszorkány Úr , mivel nem tudja, hogy ő már Fehér Gandalf. Hosszan harcolnak, míg Gandalf vissza "küldi" a lidércet a homályba, elveszi tőle az erejét. Én az elsőt tartom valószinűbbnek.... 8) :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246508 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Bögyös Fredegár írta: Amikor Gandalf Minas Tirith kapuja előtt szemtől-szembe találkozott a Boszorkányúrral, bár ekkor már fehér mágus volt, szvsz csak a rohírok hirtelen érkezése mentette meg, mert a helyzetből nagyon úgy tűnt ki nekem, hogy Gandalf maradt volna alul.


:D Egyáltalán nem biztos, hogy nem Gandalf győzött volna 8)
A rohírok érkezése tényleg a végzet jele volt, és így kellett történnie, de ez csak Faramír megmentését segítette elő, mert Gandalf már indúlt volna a Boszorkány Úr után a csatába amikor Pippin elhívta :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246496 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok
Meglehet, de a sorsban ugyanúgy meg volt írva, hogy abban az órában a rohíroknak meg kellett érkezniük, ha érted mire gondolok, és a kakas kukorékolása sem a város vesztét jelezte előre... (Sokkal inkább hajnal közeledtét ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #246495 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Barad Dúr mordor központja, Szauron lakhelye.. Onnan akármilyen bölcs, vagy erős, nem tudott volna megszökni. És szerintem nincs az a tünde vagy sas, aki oda merészkedett volna. Ami meg a lidérces dolgot illeti, én egyetértek Fredegárral.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246493 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Istarok
Azért a Boszorkányúrnak nagy volt az ereje. Ne becsüljük le, mert bár ember volt, Szauron nagy hatalmat kölcsönzött neki a gyűrűn keresztül. A másik, hogy lidérccé vált, ami már önmagában is növeli "hatékonyságát". Mert vele járt a félelem, azon kívül, hogy amúgyis nagy ereje volt.
Amikor Gandalf Minas Tirith kapuja előtt szemtől-szembe találkozott a Boszorkányúrral, bár ekkor már fehér mágus volt, szvsz csak a rohírok hirtelen érkezése mentette meg, mert a helyzetből nagyon úgy tűnt ki nekem, hogy Gandalf maradt volna alul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246443 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Azt azért hozzá tenném hogy szvsz a Nazgúlok Ura már nem jelentett volna neki akadályt. Fehér Gandalf nem olyan mint Fehér Szarumán, hogy berezel egy lidérctől, még ha olyannak is mutatja magát. Barad Dúrból pedig nem tudott volna megmenekülni (még mindig szvsz :D ), mert ugye egyedül nehézkes lett volna, segítség pedig nemigem ment volna.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246393 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Istarok
Itt nem küzdelemről volt szó, csak arról, hogy ki tud-e szabadulni!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246335 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Hát igen, Felagund, szerintem teljesen igazad van. Azt ugyebár mindannyian tudjuk ( legalábbis remélem), hogy az istarok küldetése az, hogy összefogásra bíztassák Szauron ellenségeit, segítsék őket, stb......
Szóval Gandalf nem "megmérkőzni" akart Szauronnal, így valóban, fölösleges az a kérdés, hogy melyikük nyerne ha harcolnának. :bounce: :dance:

De az a gondolatbeli harc is érdekes....Nagyon érdekes!!!!! :lol: :D :o

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246334 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok

olorin.papa írta:

Felagund írta:

Tharkún írta: Ő maga mondta, hogy Szauron ellenfele (volt). Ha ezt állította (márpedig Gandalf elég' szerény volt) Akkor többé-kevésbé egy szinten lehettek (?), még ha ezt Gandi nem is mutatta.


Hajh...
Gandalf nem fizikai opponense volt Sauronnak, csak a fő ellensége volt, ami abban nyilvánult meg, hogy Gandalf ahol tudott, keresztbetett Sauron terveinek, és megpróbálta összefogni Középfölde népeit Sauron ellen. Ez a "melyikük nyerne ha harcolnának" stílusú kérdés ilyetén módon teljesen értelmetlen, de minimum akadémikus... :roll:


:P Gandalf többször is megküzdött Szauronnal, gondolatban persze, egyszer akkor amikor Frodó a Látás hegyén felhúzta a gyűrűt: "Hallotta a tulajdon hangját: azt kiabálta:-Soha soha!- vagy netán azt :-Jövök már, igazán jövök már!-Magasem tudta. Majd mintha egy másfajta hatalom nyomúlt volna az agyába egy más godolattal: -Húzd le az ujjadról! Húzd le! Te őrűlt, húzzad már le! Húzd le a Gyűrűt!
A két erő egymásnak feszűlt."
(FOTR 573)

Gandalf erről így beszél: "Az Ellenség majdnem fölfedezte, de megmenekűlt. Némi részem nekem is volt benne: fenn ültem egy magas hegyen, s a Fekete Toronnyakól birkóztam: a Homály tovább húzódott. S én nagyon, nagyon kimerűltem, sokáig igencsak sötét gondolataim voltak."
(TTT 127)

Gandalfnak volt annyi ereje mint Sauronnak, de az Ő eszközeit nem használhatta (félelem, terror) és ebben Sauronnak nagyobb gyakorlata is volt, és csak ennyivel volt erősebb


Ez nem bizonyít ilyesmit.
Denethor is küzdött Szauron akaratával és bár legyőzni nem tudta de vereséget sem szenvedett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246332 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Felagund írta:

Tharkún írta: Ő maga mondta, hogy Szauron ellenfele (volt). Ha ezt állította (márpedig Gandalf elég' szerény volt) Akkor többé-kevésbé egy szinten lehettek (?), még ha ezt Gandi nem is mutatta.


Hajh...
Gandalf nem fizikai opponense volt Sauronnak, csak a fő ellensége volt, ami abban nyilvánult meg, hogy Gandalf ahol tudott, keresztbetett Sauron terveinek, és megpróbálta összefogni Középfölde népeit Sauron ellen. Ez a "melyikük nyerne ha harcolnának" stílusú kérdés ilyetén módon teljesen értelmetlen, de minimum akadémikus... :roll:


:P Gandalf többször is megküzdött Szauronnal, gondolatban persze, egyszer akkor amikor Frodó a Látás hegyén felhúzta a gyűrűt: "Hallotta a tulajdon hangját: azt kiabálta:-Soha soha!- vagy netán azt :-Jövök már, igazán jövök már!-Magasem tudta. Majd mintha egy másfajta hatalom nyomúlt volna az agyába egy más godolattal: -Húzd le az ujjadról! Húzd le! Te őrűlt, húzzad már le! Húzd le a Gyűrűt!
A két erő egymásnak feszűlt."
(FOTR 573)

Gandalf erről így beszél: "Az Ellenség majdnem fölfedezte, de megmenekűlt. Némi részem nekem is volt benne: fenn ültem egy magas hegyen, s a Fekete Toronnyakól birkóztam: a Homály tovább húzódott. S én nagyon, nagyon kimerűltem, sokáig igencsak sötét gondolataim voltak."
(TTT 127)

Gandalfnak volt annyi ereje mint Sauronnak, de az Ő eszközeit nem használhatta (félelem, terror) és ebben Sauronnak nagyobb gyakorlata is volt, és csak ennyivel volt erősebb

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246324 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Tharkún írta: Ő maga mondta, hogy Szauron ellenfele (volt). Ha ezt állította (márpedig Gandalf elég' szerény volt) Akkor többé-kevésbé egy szinten lehettek (?), még ha ezt Gandi nem is mutatta.


Hajh...
Gandalf nem fizikai opponense volt Sauronnak, csak a fő ellensége volt, ami abban nyilvánult meg, hogy Gandalf ahol tudott, keresztbetett Sauron terveinek, és megpróbálta összefogni Középfölde népeit Sauron ellen. Ez a "melyikük nyerne ha harcolnának" stílusú kérdés ilyetén módon teljesen értelmetlen, de minimum akadémikus... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246315 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok

Tharkún írta: 3. Aragorn írta:

Szerintem érdemes lenne elgondolkodni rajta: Gandalf képes lett volna kiszabadulni Barad Dúr börtönéből? (Szürkeként, v. Fehérként; külső segítséggel, v. anélkül)...


Szerintem képes lett volna kiszabadulni Barad Dúrból. Ő maga mondta, hogy Szauron ellenfele (volt). Ha ezt állította (márpedig Gandalf elég' szerény volt) Akkor többé-kevésbé egy szinten lehettek (?), még ha ezt Gandi nem is mutatta. Ebből köv., hogy ki tudott volna szabadulni. Persze azon érdemes elgondolkozn, hogy Szauron már túlfejlődte saját maia szintjét, de a Gyűrűtől oly mértékben függött, hogy nélküle nem lett volna képes megakadályozni a mágust. (Dol guoldorhoz képest csak a vágya nőtt, ereje nem.-szerintem) :wink:


Egyáltalán nem voltak egy szinten. Még a Nazgulok Urával sem biztos, hogy teljes biztonsággal helytállt volna.
Szauron cseppet sem fejlődte túl saját maia szintjét, sőt. Minél inkább fogyott a willje annál inkább szüksége volt a Gyűrűre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246314 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Istarok
3. Aragorn írta:

Szerintem érdemes lenne elgondolkodni rajta: Gandalf képes lett volna kiszabadulni Barad Dúr börtönéből? (Szürkeként, v. Fehérként; külső segítséggel, v. anélkül)...


Szerintem képes lett volna kiszabadulni Barad Dúrból. Ő maga mondta, hogy Szauron ellenfele (volt). Ha ezt állította (márpedig Gandalf elég' szerény volt) Akkor többé-kevésbé egy szinten lehettek (?), még ha ezt Gandi nem is mutatta. Ebből köv., hogy ki tudott volna szabadulni. Persze azon érdemes elgondolkozn, hogy Szauron már túlfejlődte saját maia szintjét, de a Gyűrűtől oly mértékben függött, hogy nélküle nem lett volna képes megakadályozni a mágust. (Dol guoldorhoz képest csak a vágya nőtt, ereje nem.-szerintem) :wink:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246308 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Alyr Arkhon írta: Felagund: Szauron elmenekült Gandalf elől? Akkor mért volt később szükség a Fehér Tanács teljes erejére az "elűzéséhez" ?


Azért menekült el, mert Gandalf felfedtezte azt, amit addig még nem tudtak, névszerint azt, hogy a Necromancer nem egy gyűrűlidérc, hanem maga Sauron. Ekkor ugyanis még nem volt elég erős ahhoz, hogy szembeszálljon a Tanáccsal. (GYU Függelék ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246307 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok
Bár Dol Guldur kisebb volt Barad-Dúrnál, azért ott is voltak orkok, meg ez+az. Aligha egymagában Nekromantáskodott ott Szauron.

Szarumán és a hatalma: Szvsz. minden istár rendelkezett valamennyi will-lel, (aka varázserő) bár jóval kevesebbel mint eredeti alakjukban. Ezt Gandalf leginkább a tűzvarázslataira meg a balrog ellen használta, míg Szarumán arra, hogy kb. egy év alatt harcképes állapotba hozza Vasudvardot. (hiszen Szauron nem sokkal Bilbó kalandja után a Barad-dúrba ment és már azelőtt is készült, tenyésztette az orkokat, stb. )

Fogságba ejtés: Ne feledjük, hogy Szarumán volt a Rend főnöke, és így közvetlen hatalommal rendelkezett a többiek felett (később ugye Gandalf lesz az és parancsolgathat kedvére Szarumánnak) egyébként a kezdetek óta irigy volt Gandalfra, hiszen benne jobban bíztak a tündék. (és Círdan így neki adta a Naryát)

Felagund: Szauron elmenekült Gandalf elől? Akkor mért volt később szükség a Fehér Tanács teljes erejére az "elűzéséhez" ?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246292 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Felagund én nem írtam azt hogy rabként szökött meg, ilyet egy szóval sem mondtam! ;) (Egyébként pedig szerintem onnan is képes lett volna megszökni.) Barad Dúrból, nemhinném mert ott nemcsak Sauron volt, hanem több ezer ork is, trollok, szóval hogyha ezt is számításba vesszük, akkor szerintem nem! (Tudtommal Dol Guldurban csak Sauron volt, vagy pedig a gyűrűlidércek...)
Uglúk: kérdésedre válaszolva, nem! Ezt kb. úgy képzelhetjük el mint a Melian övet! (Mondjuk a hasonlat hibádzik egy kissé :) ezt elismerem) Csupán Vasudvardban Szarumánnak óriási hatalma volt, mely ellen Gandalf semmit sem kezdhetett (szürkeként), csak fehérként, amikor már ő is felfedte hatalmát, és kihívhatta "párbajra" Szarumánt!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246290 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Istarok
Szerintem érdemes lenne elgondolkodni rajta: Gandalf képes lett volna kiszabadulni Barad Dúr börtönéből? (Szürkeként, v. Fehérként; külső segítséggel, v. anélkül)...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246258 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: Mintmár mondtam szerintem Szarumán alapjáraton félt Gandalftól, épp azért mert nem mutatta ki igazi hatalmát, így ő sem tudta mivel kell majd szembenéznie. A bebörtönzése is alapvető kudarc volt, mivel mint már írták megjárta Dol Guldurt is, és onnan is visszatért!


Megjegyzem ez így kissé sarkítás...
Gandalf nem rabként, hanem felderítőként járta meg Dol Guldurt (sauron el is menekült előle), ezért ez a szabadulóművész-érzet elég csalóka

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246256 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Úgy érted, hogy Szarumán egyfajta karantént hozott létre , ami Vasudvard volt? :dance:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246227 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Mintmár mondtam szerintem Szarumán alapjáraton félt Gandalftól, épp azért mert nem mutatta ki igazi hatalmát, így ő sem tudta mivel kell majd szembenéznie. A bebörtönzése is alapvető kudarc volt, mivel mint már írták megjárta Dol Guldurt is, és onnan is visszatért! Amit Frdegár írt a gátoló erőről, abban lehet valami, csak így tudhatta fogságba ejteni Gandit :) Ezen elgondolkozva arra jutottam hogy ez lehett Szarumán gyengéje: Vasudvard köré koncentrálta erejét (kb mint Szauron a gyűrűbe), mivel az egy nagyon jó startégiai erőd volt, ami elvileg bevehetetlen volt, és ha háborúra került volna a sor, akkor az egy jó menedék lett volna! Tehát Szarumán ereje Vasudvardra koncentrálódott, ami ellen Gandi semmit sem kezdhetett. Én valhogy így képzelem el a gátoló erőt. Ellenben Gandlfnak pont az volt az előnye hogy Vasudvardon kívül bárhol nagyobb hatalma volt, mivel az vele volt, Fehér Gandalfként pedig pláne!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246216 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Istarok
Igen, igen, így valahogy, Uglúk!
De azért nem tudta biztosan, csak sejtette! Hisz ő maga mondta Völgyzugolyban!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246213 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok

Tharkún írta: Tetszik, amit írtál, Fredegár!
De én gondoltam arra is, hogy Gandalf talán gyanakodott, de úgy gondolta, megéri bemenni, még ha ott is hagyja a fogát a kulcsfontosságú infokért!


Van benne valami! De szerintem Gandalf tudta, hogyha el is fogják, ő ki fog szabadulni. Nem tudom bizonyítani se idézettel, se érvekkel, egyszerűen csak ezt gondolom. Hisz mint Aragorn szavaival éljek "ti csak a tűzijátékait láthattátok..." Gandalf nagyon nagy mágus, ha ezt nem is mutatja. Így hát szerintem jól tudta, hogy őt foglyul ejtheti Szarumán, de nem tarthatja ott.
Magyarán "vidáman" ment a csapdába, mint a róka , aki tudja, hogy a ketrece lyukas. Meg aztán, sok lénnyel, emberrel, tündével állt kapcsolatban, és ezek közül egyik sem volt holmi tolvaj, vagy naplopó, mindegyiknek nagy hatalma volt, és ezekre mind számíthatott. És-szerintem-ha ő már Fehér Gandalf lett volna, akkor már nem is tudták volna elfogni.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246202 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Istarok
Tetszik, amit írtál, Fredegár!
De én gondoltam arra is, hogy Gandalf talán gyanakodott, de úgy gondolta, megéri bemenni, még ha ott is hagyja a fogát a kulcsfontosságú infokért!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246092 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
"Átlovagoltam a kapubolt alatt, és a kapu halkan bezárult mögöttem. Engem meg egyszerre elfogott a félelem, magam sem tudtam, miért".

Szürke Gandalf, Orthanc, kapu :)

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246081 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Istarok
No, vissza a szót a tárgyra!
Most akkor hogy is képzeljük el Gandalf fogságát? Amiket én gondolok, szinte egytől egyig fel lett már sorolva: Gandalf ijedelme a rossz hírek miatt, ami elhomályosíthatta figyelmét, Szarumán valamiféle varázslata, ami "blokkolta" Gandalfot. Most erről szólnék inkább.
Sokszor olvashattunk olyanról, hogy egy helyet valahogyan valamilyen "erő" tartott uralmában. Általában gonosz helyeknél jön így szóba, mint pl. Angband, Mordor. Itt jó példa a Végzet Hegye, ahol még Galadriel üvegcséje sem világított, és én valahogy így képzelem el egy helynek, vagy egy személyhez tartozó területnek az erejét. Hiszen ott Szauron hatalma mindent átitatott, így még a nagyhatalmú Galadriel által készített tárgy sem bírt tenni semmit. Így hathatott Gandalfra a Vasudvardban elterjedt erő/gátoló tényező, ami miatt Gandalf nem tudott tenni semmit, csak Gwaihir segítségével. És ezzel össze is próbálom kapcsolni előző gondolaitokat: Gandalf, fogságbaesése után mérlegelhette helyzetét, és érezve Szarumán nagy hatalmát, gátoló erejét, "belenyugodott" helyzetébe.
Ami meg a másik dolgot illeti: Gandalfot valószínűleg roppantul megijesztették az aggasztó hírek a Kilencekről, ezért lóhalálában nyargalt Szarumánhoz tanácsért. Amit hallott, olyan állapotba hozta, hogy elhomályosulhatott racionális gondolkodása, és figyelme, gyanakvása (ami bizony volt benne Szarumánnal szemben) lelankadt.
De mikor már Vasudvardon volt, azt írja a könyv (most sajnos nincs nálam, ezért nem tudok szó szerint idézni), hogy miután a kapu bezárult Gandalf mögött, őt elfogta a kétség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246044 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Kösz olorin papa. Amúgy nem azért írtam hogy hülyeség. :dance:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246035 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Uglúk írta: De amit előbb mondtam biztos hülyeség.


8O T. Uglúk! nem írtál hülyeséget, akkor sem, ha nem válaszolnak egyszerre
Valahogyan így történhetett ahogyan írtad :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246025 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
De amit előbb mondtam biztos hülyeség.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246002 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Szerintem is bölcs annyira Gandalf, hogy felkészülhetett volna.
De, az én szerény véleményem szerint azért esett csapdába, mert megijesztette, és eltakarta a "gondolatait " az, hogy megtudta Radagastól, a kilencek átkeltek a folyón. Így valahogy a """riasztó"""" rendszere, képessége kikapcsolt, csak a kilencek jártak az eszében, és nagyon vágyott Szarumán tanácsára.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245969 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Tény, hogy ez mind képesség, de azt hogy kell érteni, hogy blokkolta a varázstudományát? :oops: :)


:roll: Talán már előre felkészült Gandalf érkezésére, és olyan mágiával vette körűl, amit nem tudott az megtörni, bár szerintem ha Gandalf elég óvatos, és felkészűl, akkor nem esett volna csapdába! :D
8) Mert emlékezzünk, hogy járt Sauron tornyában is, és ki is jött onnét... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.527 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére