Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27531 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Érdekesség:<br> <br> A film elején Galadriel által tündéül elmondott szöveget (A világ változik... érzem a földön... stb.) eredetileg Szilszakáll mondja, a III. kötet vége felé!<br> <br> A GYU mindig tud újat mutatni :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27530 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Koszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27529 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
www.tar.hu/frameset.phtml?path=/quenya/index.htm .<br> <br> Ha ezt a címet beírjátok bejön a quenyával foglalkozó oldalam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27528 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler,<br> <br> az Y végű magyar digraphokra FELTÉTLENÜL külön jel kell, ezek külön hangok. Szerintem.<br> <br> A GY-re van egy kellemes jelem, de most máshol vagyok, nincs a kezem ügyében, de este felrakom, ha tudom a tar.hu-ra, meg mailezem... <br> <br> Most éppen lakomához készülődöm egy Meghitt Otthonban, a (budai) dombok között :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27527 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ő es ű betut akartam irni repulo ekezettel, de nem hagyta a forum scriptje :) <br> Kettos betubol az Y veguek (gy, ny, ly, ty) nem jelenthetnek gondot, mert quenyaban, a Y pont erre valo. SZ nem ott a quenya SZ. Maradt DZ, DZS, CS, ZS.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27526 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin! varom a tablazatot! <br> Igazabol csak a kettos betuk es a u es o betukre kell vmit kidolgozni.<br> Az uj jelek szerintem se johetnek szoba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27524 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler, jó ötlet!<br> <br> Ha ma este géphez jutok, átnyomom neked, amim van, illetve megrajzolom azt a tengwar-táblázatot, amiben benne lennének az általam kiagyalt magyar hangzóleképzezések is, hogy megvitathassuk...<br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27525 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A www.tolkien.hu/misc/tengwar alatt van par uj font ismet. A Nolda fontok azok illetve a Tengwar nevu (ez egy tengwar script - folyoiras)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27522 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lord Gray.<br> Nekem van mar egy a kiejtesrol szolo magyar gepelt anyagom. (Nem a konyvben levo fuggelek szovege, de azon alapszik nagyjabol), plusz nyelvtani es helyesirasi szabalyok egy eleg zanzasitott tomor leirasa (szinten magyar). Ezeket felig meddig magam alkottam kulfoldi szovegekbol meg a fuggelekbol, es bele vettem egy magayr nyelvu quenya nyelvtant tartalmazo doc file-t is.<br> Ha minden igaz nezheto formara hozom es holnap felteszem.<br> Kuld el az anyagodat es azt is bele gyurom.<br> <br> Illetve! Figyelem emberek!<br> Mindenkinek, akinek van vmi cucca kuldje el, felteszem egy amolyan munka konyvtarba ezeket (lehet magyar, angol, barmi) es aztan onnan mindenki szemezgethet, illetve feltennek egy magyar (es persze quenya, sinda :) ) nyelvu hivatalos oldalt, ahova a mar feldolgozot nayagok kerulnenek. Ezeken dolgozhatna mindenki, es ezekhez lehetne hozzatenni a meg le nem forditott angol nyelvtanokbol, stb... Ha vki elkeszult egy resszel, akkor elkuldi es en kiteszem. (Persze nem sajat nevem alatt :) ) Nos, mit szoltok hozza?<br> Amugy tervbe van veve egy kerestetheto magyar-tunde szotar (cirka 2200 szocikkel egyenlore). Ennek az atnezeseben a segitsegeteket kernem. Egyreszt, nemigazan tudtam eldonteni a szavak tobbsegerol, hogy sinda, vagy quenya (ez is fel lesz tuntetve), illetve siman lehetnek (es lesznek is) felreforditasok, helyesirasi hibak stb...<br> Varom a reakciokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27523 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
LALA, VARG és GARY<br> <br> A tar.hu-n már regisztráltam, de majd Svindler is rak ki egy helyet itt valahol, ahova gyűjthetjük az anyagokat.<br> <br> Lalaith, hősi munka volt, szó se róla, de a hangzókat valóban egyértelműsíteni kell.<br> <br> Gary,<br> <br> amit csinálsz, oszd meg velünk is!<br> Feltétlenül egyeztessünk, mert nekem az egyik fő vesszőparipám a magyar hangzók megjelenítése a tengwákkal, pl. a GY-re, Ű-re ilyesmikre már vannak elképzeléseim.<br> Alapelvnek tekintem, hogy NEM RAJZOLUNK ÚJ jelekt, hanem az UNUSED-ek közül illesztünk.<br> <br> Folytassuk, fiúk-lá<br> nyok, oké?<br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27521 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én most egy tengwar-kiejtés szótáron dolgozom.<br> (lehet, hogy le van írva a könyvben, de ez így átláthatóbb.)<br> Ha van valakinek nyelvtanról szóló anyaga, küldje el légyszi! (klikk a nevemre)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27520 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hű ez nagyon érdekes, amit csináltok. Írtam is mailt Lordnak, hogy küldjön szótárat nekem is :D <br> Hova pakolgatjátok fel a cuccokat, ha nem titok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27519 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szívesen. (Ha nem megy, akkor elküldöm max. mégegyszer.)<br> Olórin: a szótárral egyébként nemcsak az a baj, hogy az ékezetek hiányoznak, hanem néhány hang is más betűvel van írva, pl. a ''c'' helyett néhol ''k'' és hasonlók. Ennek is utána kell nézni.<br> És a legrosszabb része az volt, amíg megformáztam úgy, hogy többé-kevéssé áttekinthető legyen... Ezért becsüljetek meg, mert idegőrlő munka volt!!! :o ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27518 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith: Megkaptam, köszönöm, csak megnyitni nem tudom egyelőre, de még próbálkozom.<br> :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27517 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Enlino,<br> <br> akkor tőmondatokban válaszolok, ha már lusta vagy visszalapozni :) <br> <br> 1. <br> A sindáról és a quenyáról is sok dokumentáció létezik. Van teljes nyelvtan, szótárak, írásmód magyarázatok, tündebetű-fontok stb. Sajnos, legtöbbje angolul. Mi itt azon mesterkedünk, hogy esetleg legyen magyarul is.<br> <br> 2.<br> A Fekete Beszédről kevesebb anyag van, engem különösebben nem vonz, de utána lehet nézni.<br> <br> 3.<br> Beszélhetők a nyelvek. A tündenyelveken az igazán kemény rajongók nem csak beszélnek, de verseket is írnak. <br> Egyébként a filmben is beszélik, többször!<br> <br> 4.<br> A szókincsük meglehtősen nagy, és bővíthető, de elég aprólékos szabályok szerint.<br> <br> 5. <br> Megtanulhatók, bár a ragozások nem egyszerűek éppen. Mi itt elég sokan meg akarjuk tanulni, jómagam tudok pár szót, de persze ez édeskevés.<br> <br> 6.<br> A világban sokan megtanulták, akik itt vannak, azok között nem tudom, ki beszéli folyékonyan, de mindesensetre igyekszünk. :) <br> <br> Még nincs enek készen a magyar anyagok, de dolgozunk rajtuk...<br> <br> Namárië!<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27516 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
joestet! nem vetek fel uj problemat , csak egy keresem lenne . most kapcsolodtam be csak ebbe a topicba , de regi vagyam mar a nyelvek megismerese , nem tudom mirol volt szo , es nem is tudom kibogozni . Letezik valami dokumentacio a sindarol ? es esetleg a fekete nyelvrol ? beszelhetok ezek a nyelvek ? milyen a szokincsuk van esetleg mas is aki meg akarja tanulni ,egyaltalan megtanulhato es ? esetleg valaki mar meg is tanulta ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27515 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A szótár amúgy nem rossz, de nem is jó :) <br> <br> Az ékezetek hiányoznak, másképp vannak átírva, pl. namárié helyett namaarie, szóval kicsit csiszolni kell rajta.<br> <br> De legalább van miből kiindulni! Ez jó!<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27514 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith,<br> <br> köszi, megkaptam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27513 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Molten, Morgana,<br> elküldtem nektek a szótárat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27512 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith: Ha nagyon szépen megkérlek, akkkor nekem is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27511 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith: Én is kérlek szépen...<br> :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27510 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem is van egypár raktáron, és az az igazság, hogy le is kéne ülnöm összerakosgatni és kiegészíteni őket egymással, akkor talán megérteném. Csak sajna nincs időm. És akkor majd megnézem a tiedet is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27509 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
LALAITH,<br> <br> nekem van egy magyar nyelvű összefoglaló nyelvtanom, majd azt is elküldöm Svindlernek és kirakja. Nem túl bőbeszédű, de lényegre törő. Hazai fordítás.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27508 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin:<br> Ha valaki ad nekem egy nyelvtant, ami érthetően le van írva, én megtanulok quenyául, de eddig olyat még nem találtam - illetve csak angolul...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27507 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lord Gary, Te egy művész vagy!! Kiállításra kellene vinned remekművedet! :o DD<br> (Bocs, hogy ez eddig tartott, csak éppen telefonáltam.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27505 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith,<br> <br> Klikk a nevemre!<br> <br> <br> Oké megnézném, kíváncsi vagyok!<br> Ha használható, akkor Svindler is közkinccsé tehetné...<br> Persze a szótár önmagában kevés, nyelvtant is kell tanulnunk bőszen... :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27506 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja. Én még nem néztem meg.<br> Lalaith válaszára várok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27503 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ott van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27504 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nézd meg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #27502 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nemtom, mire gondolsz, de küldd csak :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.509 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére